Velika zamka - upozorenje!
   www.OBJAVE.com forum -> MOJ DUHOVNI PUT -> Velika zamka - upozorenje!

NA OVOJ STRANICI SE NALAZE SVE VERZIJE OVOG POSTA! Svi postovi na ovoj stranici se prikazuju u obratnom hronološkom redosledu, tako da se na vrhu liste nalazi sadržaj trenutne verzije, a na kraju ove liste se nalazi originalna verzija, kao poslednji post. Na ovaj način vodi se evidencija o tome KO JE i KADA menjao ovaj post... PAŽNJA! S obzirom da postoje zapamćene sve verzije ovog posta, ovaj post može da obriše samo adminfob. Pored VLASNIKA POSTA i korisnika sa specijalnim ovlašćenjem kao što su adminfob, Vesna i admin2, ovaj spisak mogu da vide samo nadležni urednici ovog podforuma...
Autor Poruka
Dreammer
Gost

Poslao: 29 Apr, 2010 16:23 pm    Naslov: Re: Velika zamka - upozorenje! Pogledaj IP autora

talerman ::
Sada mi je kristalno jasno da postoji jedna velika zamka na putu duhovnom. Ne kazem da ja ranije nisam naslucivao da ona postoji, ali mi je sada nekako ta zamka postala sasvim ocigledna!

Do te zamke se dolazi kada tragalac na svom putu predje dosta godina truda i na tom putu skupi dosta znanja i iskustava. Ta zamka se zove - MOJ PUT JE NAJBOLJI ili sto je još gore - MOJ PUT JE JEDINO DOBAR.
Kada se sretnu dve duhovne osobe uhvacene u ovu zamku, nastaje svojevrsna igra moći, dokazivanja i ubedjivanja. Otud, toliki broj gurua, ucitelja, mesija i proroka. Ima ih svuda, ali avaj, oni ne shvataju da su uhvaceni u zamku!

Meni je drago sto sam ja sasvim izvan te igre.

Moj put je dobar, ali nije nista bolji niti gori nego sto je neciji drugi put. Vazno je odmaci na tom putu sto blize cilju. Sta nam vredi autobana pred nama, ukoliko smo na njoj prosli svega par kilometara. Radije idem seoskim putem 1000 km nego autobahnom 2 km. Sve zavisi od snage nase volje i ljubavi, a ne od puta kojim hodamo.

... samo da naglasim, kakve probleme sam imao u nekvim xyz forumima iz tematike spiritualnosti i NLP-kultova. Nije ljepo da se novima na forumu podvali takva igra, koju je ovdje izdvojio Talerman u ovoj temi Zamke i pasti. Ja time kažem teorija ljepljenja, labbelinga. Isabereš jedan objekat (cilj) i na njega nalepiš ono, što želiš - u tom slućaju loše osobine, predrasude itd.... Tako napravio si okvir, kutiju (teren) u kojega si gurnuo time nekvog i onda samo sastavljaš kocke i pleteš mrežu, da ga onespobiš, pogodiš....
Na forumu od Cassiopaean mi je to napravila Laura K. osobno - se je zauzela i napravila ovaj korak za tu zamku.

Narauno - ego može brzo da upada u nju - ali ne samo ego: mogu da i onaj suptilniji dio našeg sebstva, da se hvata za tu zamku. Jer ako onda od nekvih xy dobivaš tako usmjereno djelovanje, na svaki tvoj odgovor, na svaku stvar ..... izlaza su samo dva: ili ignoriraš (ne komuniciraš), ili se braniš. Forum možeš i da napustiš.

Potpuno se slažem, potpisivam. Komunikacija izmedju dviju ili više "ćarobnjaka ili ratnika - CC" nije navadna obićna stvar, ali u konaćnom smislu i nije nešto tako neobićna.
Samo jedna od više lekcija je na našom putu.

Sa modernim UFO-ućenjem dješava se taćno to: izkorištavaju vreme milenija i potpuno prirodnih pojava (2012) i pokušavaju manipulirati mase ljudi na cjelom planetu. ALi time ne rade ništa drugo, neko sakupljavaju ljudi - radi promjene strane na vrhu piramide..... (podvala i manipulacija)

Zapravo ništa nije tako jako novo. Sve što je važno, već je napisano, sve imamo već na dohvatu svoje ruke.

Linkujem ovaj forum, dje sam dosta i temu:
http://www.forumohalu.org/index.php?topic=2975.80

Linkujem zbog toga, jer narauno je, da ljudi imamo razlićite stavove, vršimo razlićito praksu, to je sve ok .....
Nekvi to poštuju - nekvi to izkorištavaju ili upotrebljavaju, da se najedu od te energije, da kasiraju žetvu...

Kad ja preizpitivam neku stvar, nekvu metodu, nekvu ućenje - pokušavam ga staviti u širi kontekst, naći u njemu nekvu logiku, naći nekve paralele itd ...
Ali svi ne radimo tako ... nekima nekve stvari su najviše svete od svih stvari ..... med nama su razlike.
Zato potpisivam, da za nas sve je dosta prostora pod suncem, svi smo dio kreacije, svi smo ok, svako ima svoju cjenu..... Ali problem je, ako nekvi ne misle isto, onda moj altruizam dobiva po glavi ... Smile
To je u time osnovni problem: kako na pozitivan naćin sebe zaštititi i kako na pozitivan naćin napraviti granicu od onoga, koji dira tvoj sopstveni prostor.
Tako da, ako je to tako - i ja ne ostajem uvjek samo 100% "beo" - ipak namješam nešto crvenog u lonac... Smile

Pozdrav! Smile

Korisnik koji je menjao ovaj post: ()
Nazad na vrh
Dreammer
Gost

Poslao: 29 Apr, 2010 16:18 pm    Naslov: Re: Velika zamka - upozorenje! Pogledaj IP autora

Sada mi je kristalno jasno da postoji jedna velika zamka na putu duhovnom. Ne kazem da ja ranije nisam naslucivao da ona postoji, ali mi je sada nekako ta zamka postala sasvim ocigledna!

Do te zamke se dolazi kada tragalac na svom putu predje dosta godina truda i na tom putu skupi dosta znanja i iskustava. Ta zamka se zove - MOJ PUT JE NAJBOLJI ili sto je još gore - MOJ PUT JE JEDINO DOBAR.
Kada se sretnu dve duhovne osobe uhvacene u ovu zamku, nastaje svojevrsna igra moći, dokazivanja i ubedjivanja. Otud, toliki broj gurua, ucitelja, mesija i proroka. Ima ih svuda, ali avaj, oni ne shvataju da su uhvaceni u zamku!

Moj put je dobar, ali nije nista bolji niti gori nego sto je neciji drugi put. Vazno je odmaci na tom putu sto blize cilju. Sta nam vredi autobana pred nama, ukoliko smo na njoj prosli svega par kilometara. Radije idem seoskim putem 1000 km nego autobahnom 2 km. Sve zavisi od snage nase volje i ljubavi, a ne od puta kojim hodamo.

... samo da naglasim, kakve probleme sam imao u nekvim xyz forumima iz tematike spiritualnosti i NLP-kultova. Nije ljepo da se novima na forumu podvali takva igra, koju je ovdje izdvojio Talerman u ovoj temi Zamke i pasti. Ja time kažem teorija ljepljenja, labbelinga. Isabereš jedan objekat (cilj) i na njega nalepiš ono, što želiš - u tom slućaju loše osobine, predrasude itd.... Tako napravio si okcir, u kojega si gurnuo time nekvog i onda samo sastavljaš kocke i pleteš mrežu, da ga onespobiš, pogodiš....
Na forumu od Cassiopaean mi je to napravila Laura K. osobno - se je zauzela i napravila ovaj korak za tu zamku.

Narauno - ego može brzo da upada u nju - ali ne samo ego: mogu da i onaj suptilniji dio našeg sebstva, da se hvata za tu zamku. Jer ako ona od nekvih xy dobivaš tako usmjereno djelovanje, na svaki tvoj odgovor, na svaku stvar ..... izlaza su samo dva: ili ignoriraš (ne komuniciraš), ili se braniš. Forum možeš i da napustiš.

Potpuno se slažem, potpisivam. Komunikacija izmedju dviju ili više "ćarobnjaka ili ratnika - CC" nije navadna obićna stvar, ali u konaćnom smislu i nije nešto tako neobićna.

Sa modernim UFO-ućenjem dješava se taćno to: izkorištavaju vreme milenija i potpuno prirodnih pojava (2012) i pokušavaju manipulirati mase ljudi na cjelom planetu.

Zapravo ništa nije tako jako novo. Sve već je napisano, sve imamo već na dohvatu svoje ruke.

Linkujem zbog toga, jer narauno je, da ljudi imamo razlićite stavove, vršimo razlićito praksu, to je sve ok .....
Nekvi to poštuju - nekvi to izkorištavaju.

Kad ja preizpitivam neku stvar, nekvu metodu, nekvu ućenje - pokušavam ga staviti u širi kontekst, naći u njemu nekvu logiku, naći nekve paralele itd ...
Ali svi ne radimo tako ... nekima nekve stvari su najviše svete od svih stvari ..... med nama su razlike.
Zato potpisivam, da za nas sve je dosta prostora pod suncem, svi smo dio kreacije, svi smo ok, svako ima svoju cjenu..... Ali problem je, ako nekvi ne misle isto, onda moj altruizam dobiva po glavi ... Smile
To je u time osnovni problem: kako na pozitivan naćin sebe zaštititi i kako na pozitivan naćin napraviti granicu od onoga, koji dira tvoj sopstveni prostor.
Tako da, ako je to tako - i ja ne ostajem uvjek samo 100% "beo" - ipak namješam nešto crvenog u lonac... Smile

Pozdrav! Smile

Korisnik koji je menjao ovaj post: ()
Nazad na vrh
Dreammer
Gost

Poslao: 29 Apr, 2010 16:16 pm    Naslov: Re: Velika zamka - upozorenje! Pogledaj IP autora

... samo da naglasim, kakve probleme sam imao u nekvim xyz forumima iz tematike spiritualnosti i NLP-kultova. Nije ljepo da se novima na forumu podvali takva igra, koju je ovdje izdvojio u ovoj temi Zamke i pasti. Ja time kažem teorija ljepljenja, labbelinga. Isabereš jedan objekat (cilj) i na njega nalepiš ono, što želiš - u tom slućaju loše osobine, predrasude itd.... Tako napravio si okcir, u kojega si gurnuo time nekvog i onda samo sastavljaš kocke i pleteš mrežu, da ga onespobiš, pogodiš....

Narauno - ego može brzo da upada u nju - ali ne samo ego: mogu da i onaj suptilniji dio našeg sebstva, da se hvata za tu zamku. Jer ako ona od nekvih xy dobivaš tako usmjereno djelovanje, na svaki tvoj odgovor, na svaku stvar ..... izlaza su samo dva: ili ignoriraš (ne komuniciraš), ili se braniš. Forum možeš i da napustiš.

Sa modernim UFO-ućenjem dješava se taćno to: izkorištavaju vreme milenija i potpuno prirodnih pojava (2012) i pokušavaju manipulirati mase ljudi na cjelom planetu.

Zapravo ništa nije tako jako novo. Sve već je napisano, sve imamo već na dohvatu svoje ruke.

Nekvi to poštuju - nekvi to izkorištavaju.

Pozdrav! Smile
Nazad na vrh
   www.OBJAVE.com forum -> MOJ DUHOVNI PUT -> Velika zamka - upozorenje! Sva vremena su GMT + 1 sat

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)