Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 25 Jun, 2010 21:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tesko. Nije za vas uloga avatara/mesije.

Budite Afrodita. Smile Ili MM ako zelite.
WORLDGENESIS
Tragalac

Pridružio: 25 Maj 2010

Poruka Poslao: 25 Jun, 2010 21:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nisam znala da je to uloga, Bože oprosti im , oni ovde vrše kasting umesto tebe.
WORLDGENESIS
Tragalac

Pridružio: 25 Maj 2010

Poruka Poslao: 25 Jun, 2010 22:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hoću ti priznati to što si rekao samo onog momenta kad mi dokažeš da žene nisu kamenovali.....spaljivali na lomači i sl.
vlandric

Pridružio: 31 Dec 2009

Poruka Poslao: 12 Avg, 2010 14:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo i od mene nešto.

www.meherbabasrbija.info

Tu ima puno knjiga, prevedenih filmova, slika, muzike itd. a biće dodavano još.

Pozdrav svima.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 12 Avg, 2010 14:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.
Pozdrav brate vlandric, dobrodošao na Objave,
i hvala ti za link !
( nažalost, meni neće link da se otvori)

Dobrodošao !

vlandric

Poruka Poslao: 21 Avg, 2010 21:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav i tebi Vesna i svima ostalima,

nažalost jedan dan link nije radio pretpostavljam da nešto nije bilo u redu na serveru Sajthostinga gde je postavljen sajt ali već narednog dana je sajt opet proradio i sada sve normalno radi.

Inače nešto jednostavnija verzija sajta bez muzike i filmova (za sada ali biće ih) i nemaju baš svi prevodi knjiga, ali ću ih postaviti čim stignem, se nalazi na ovoj adresi.

http://http://ambsrbija.wordpress.com/
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 22 Avg, 2010 18:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Veoma me raduje da je najzad i Meher baba dosao na ovaj forum...
Secam se vremena pocetkom devedesetih kada su izasle prve njegove knjige kod nas.
MOG VELIKOG ODUSEVLJENJA....
Da postoje bica koja razmisljaju slicno kao ja.
Progutao sam knjigu BOG GOVORI. Nesto najnormalnije, reci kao potok, samo ih pijes...
I ONDA MOJE VELIKO RAZOCARENJE, KADA SAM UVIDEO USKORO DA DRUGI KOJI GA CITAJU NISTA NE KONTAJU,
CAK MI JE NEKOLIKO NJIH REKLO---DOSADNO...SVE TO JE DOSADNO NAPISANO..!!!
Izdavac njegovih knjiga IP Ezoterija, a cini mi se najvise Vlada se ocigledno isto tako odusevio svim tim knjigama i preveli su gomilu knjiga, ali
PRODAJA NIJE ISLA.
BILO JE PRERANO.
NIJE BILO CITALACA...

Tako sam iskoristio jedan sajam knjiga i za cenu jedne knjige pokupovao ih ja mislim 5-6, odnosno sve koje su do tada bile izasle...
KOLIKO SAM SE TADA RADOVAO (zbog niske cene)
TOLIKO MI JE I BILO ZAO---JER LJUDI NE VIDE BISERE OD SVOG TOG SVINJCA OD KNJIGA KOJI SE STALNO NUDI....

Eto, a sada imamo i lep sajt.
SAMO NAPRED VLADO I SVI KOJI UREDJUJETE TAJ SAJT... Laughing
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Miodrag

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 23 Avg, 2010 11:31 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sve cestitke za sajt Vlado,kao i za dosadasnji rad na informisanju ljudi.
Vrlo su interesantni fimovi koje postavljas na sajt i znace vise od video zapisa.
A to znaju svi oni koji su dopustili mogucnost da dozive kontakt,bez obzira da li se slazu sa titlom i dotadasnjim predstavama u umu,koje prihvataju kao svoje.

Pozdrav i svako dobro u delanju.
vlandric

Poruka Poslao: 27 Avg, 2010 14:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Interesantno je da je Bog Govori prodat na našim prostorima u više nego pristojnom tiražu, koliko ja pamtim od informacija koje sam dobio od Džimija (prvi izdavač) i Vlade (Madića) do sada je prodato na ovim prostorima negde preko 3000 primeraka, za štš mi je i Američki izdavač rekao da je začuđujuća cifra jer ona uopšte nije sigurna da su toliko prodali u Americi. U americi postoji prilično brojna grupa Babinih sledbenika i znatan broj centara. Tamo su Besede mnogo potpularnije kao i neke druge knjige "Više Tišine" itd. No kod nas je prilično velika grupa intenzivaca i znam da su je mnogi čitali. Interesantno je da je dosada u Meherabadu, mestu gde je Meher Baba živeo i gde je njegov Samadi, grobnica, iz Srbije bilo oko 25-oro ljudi i većinom su intenzivci, sličan broj je otprilike i za Sloveniju i opet je većina intenzivaca.

No tako vam je to sa ovim našim krajevima. Koliko se ja sećam i kroz intenzive je kod nas prošlo više ljudi nego u ostatku sveta. A nekako postoji ta veza između knjige Bog Govori i Intenziva. Između ostalog ja sam preko Intenziva, već na prvom održanom, čuo Babino ime i negde u to vreme od Žike saznao za Bog Govori, da ju je Berner preporučivao svim Majstorima Intenziva za čitanje, kao i još jednu knjigu, Gospodar Prstenova, koja je bila Babina omiljena knjiga i pročitao ju je triputa. Još jedna mala njegova veza sa ovim krajevima je da je voleo Nero Fulfa (detektiva, inače napisao Reks Staut) koji je poreklom iz Crne Gore. Baba je samo dvaputa prošao kroz Jugoslaviju 8-og i 18-og oktobra 1931 i zadržao se na Beogradskoj železničkoj stanici pola sata.

Evo nekih veza Intenziva i Bog Govori za koje ja znam. Kažu da je Berner dobio strukturu Intenziva tokom čitanja Bog Govori. Osim što je bila obavezno štivo za čitanje za Majtore Intenziva u poznijim godinama života je bio upitan o njoj te je kazao da koliko on zna niko na svetu ne može da je shvati ali da koliko je on uspeo da spozna ima tri potpuno različita nivoa razumevanja. Još je dodao da ako bi trebao da provede ceo život na usamljenom ostrvu i ponese jednu knjigu da je čita to bi bio Bog Govori.

Savet za čitanje Bog Govor, koja jeste i po Babinim rečima napisana za budućnost, je da je treba pročitati 7 puta. Neki koji ne znaju dobro engeski su pitali šta oni da rade pa je i njima rečeno da je ipak pročitaju 7 puta. Bilo je onih koji uopšte ne znaju engleski, te je i njih upitao znaju li da čitaju latinicu pa su dobili isti savet da je pročitaju bez obzira što ništa ne razumeju. A još nekim drugima koji neznaju da čitaju latinicu je rečeno da prelaze prstom preko slova.

Ono što znam je da kniga ima i vrlo snažno mantričko delovanje i njeno čitanje naprosto deluje i proizvodi promene u nama shvatali mi išta dok ćitamo ili ne, ona naprosto deluje. Bar na mene i mnoge druge koje znam je delovala već kod prvog čitanja iako sam bio u polupospanom stanju (kao tokom intenziva prvi dan) i jedva držao otvorene oči (inače ja jesam Vladan, intenzivci me znaju pod nadimkom - Digi), no posle 30-tak strana kad sam je zatvorio bio sam čio a unutrašnja promena je bila zapanjujuća, a ništa nisam primetio dok sam čitao. Mnogi su došavši do crva našli sebe kako leže u krevetu i čitaju, itd.

Sama knjiga je izdiktirana posebnim postupkom, slovo po slovo, nekom vrstom Babinog govora ručnim znakovima. Potom bi to bilo otkucano i on bi detaljno proverio svaku stranu, do najsitnijeg detalja i uneo eventualne izmene, pa bi potom parafirao svaku stranu. Kada je davao knjigu tom metodom objasnio je da je tada u reči stavljao neku vrstu "atomske bombe duhovne energije" što nije sasvim odgovarajuće objašnjenje ali je najbliže moguće na engleskom jeziku.

Stoga je definitivna preporuka čitati knjigu na engleskom jeziku, kao i ostale Babine knige, ali pogotovo Bog Govori jer je bukvalno neprevodiva, ma koliko neki prevod bio dobar, osim ako to prevede Savršeni Učitelj. Inače ovo je link gde se mogu skinuti engeski originali knjiga.

http://ambppct.org/meherbaba/online.php

Mislim da ću narednih dana stići da na sajt postavim prilično veliku kolekciju audio knjiga na engleskom jeziku u WMA formatu, zapakovano u rar formatu i biće za skidanje.

Pozdrav svima
Digi
 Nazad na vrh »
Miodrag

Poruka Poslao: 01 Nov, 2010 00:03 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Meni je citanje na srpskom Babinih knjiga promenilo sustinski shvatanje sebe kroz niz transformacija sve do fizickog tela .

Veliki broj ljudi koji nisu bili na" intezivu "niti znaju da postoji tako nesto su ukacili MEHER BABINU PORUKU i sa zadovoljstvom sebe zive i voleci Boga sve vise .

Moje iskustvo tokom citanja i gledanja filmova o Babi , je navezivanje na zracenje i cirkulisanje ljubavi do samog Izvora .

Tako da je knjiga Babina ocima nevidljiva ali dusom itekako opipljiva na Univerzalnom jeziku .....
Mnogo je jednostavno samo je pitanje hteti ili ne .

Evo sta Baba kaze o reinkarnaciji , evoluciji , involuciji i bogoostvarenju ............neme prevod.

.................

Link

vlandric

Poruka Poslao: 05 Jun, 2011 09:18 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav svima,
evo prvo jedno obaveštenje

Predavanja I druženja posvećena Avataru Meher Babi biće održana u Novom Sadu, petak 10. Juni 2011. U 19h na adresi Milovana Glišića 3 (iz Kosovse preko puta Toplane) i u Beogradu u petak 17. Juna 2011. u 20h, Zeleni venac 11/ stan 2/I sprat (kod Tome)(ugao Narodnog fronta I Kameničke, preko puta pijace Zeleni venac).(Ako budete imali problem da nađete adresu, pozovite Tomu na 062-313030)

Pa ko god je zainteresovan neka navrati.

Inače video klip koji pominje Miodrag je iz filma Buditelj i može se naći preveden u celosti na ovom linku:

http://www.4shared.com/account/dir/rPMeal-U/_online.html?&rnd=81

Tu sam inače postavio puno materijala za skidanje vezanog za Meher Babu, ima puno prevedenih filmova, audio knjiga na engleskom, knjiga u pdf formatu na engleskom, muzike, slika, pozrišnih predstava, itd. Jedan broj filmova je nepreveden no biće ubacivani prevodi.

Jedan od tih filmova je i film "Theme of Creation" koji je izvrstan prikaz knjige Bog Govori (oko 53'), prevod će biti postavljen za par dana.

Filmo koji sam stavio na taj link, a nije vezan za Meher Babu, a svima ga toplo mogu preporučiti je "Sant Dnyaneshwar" (sa engleskim titlom) a postaviću i film o "Sant Tukaramu" kad sredim prevod, imam ga ali nije sinhronizovan sa filmom.

Samo čitanje knjige Bog Govori je u potpunosti promenilo moj život a zaista teško da mogu da opišem efekat koji je na mene imalo kada sam prvi put gledao film i knjigu sa Babinim slikama., kao i prvi odlazak u Indiju i odlazak na njegov Samadi i susrete sa Mandalijime, to je bilo pet meseci ekstaze.

No ipak ko god zna engleski "Bog Govori" čitajete na engeskom (pdf i audio knjiga se mogu skinuti sa gornjeg linka) ili bar dvojezično, ima ga i na sajtu a na gornjem linku kao .doc file. Knjige je bukvalno neprevodiva. Za tu knjigu važi ono što je između ostalih Baba rekao za Hafeza, 'Kad prevedete Hafeza to više nije Hafez'. U prevodu je ostalo mnogo Babe i knjiga deluje i menja na neopisive načine i sam sam je mnogo puta pročitao i bio sam oduševljen prevodom dok nisam pročitao original.
Original na engleskom koji naprosto rastura.

Digi
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 05 Jun, 2011 13:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Lep podsetnik za mene... imam tu knjigu u papirnoj formi. Te su ipak najbolje.

Odoh sada da glocnem nešto, pa uz limenku hladnog piva sedam na terasu da je čitam.

Hvala na podsećanju Very Happy
Miodrag

Poruka Poslao: 14 Jul, 2011 14:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Buditelj
Miodrag

Poruka Poslao: 14 Jul, 2011 16:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala jos jednom Vlandricu i Ekipi na radu , da Babin Zivot i Delo , stignu do prijemcivih Dusa za Istinu o Sebi !

Izdvajam jos jedan vredan video zapis , koji je zahvaljujuci udruzenju www.meherbabasrbija.info , preveden i dostupan nasem govornom podruciu .

Onostran_Reci
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3
Strana 3 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Mahavatar Babaji ( Shiva Baba ) 0 Miodrag 4174 25 Avg, 2011 19:00 pm
Miodrag Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Soul connection and YouTube 3 Vakan Tanka 5336 04 Maj, 2011 20:35 pm
kosmička_beba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 248360 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vas avatar...komentari 60 Vakan Tanka 26524 05 Jun, 2010 19:59 pm
Grishka Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati "Avatar" ili "Tihana iz Erga"? 31 Drexel 12629 06 Apr, 2010 02:06 am
Drexel Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)