SPASENJE
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » SVETA ZNANJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Nosferatu
Majstor

Pridružio: 12 Apr 2010

Poruka Poslao: 14 Jul, 2011 19:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kako je Protomajstor krenuo je sasvim ok,ljubav-mir-radost,a dodacu i zdrav razum.Samo tu leze prepreke na putu,jer duse koje se nisu spasile ne vide ni put ni razlog za tim emocijama.
Onaj ko krene mracnim putem,ne moze da se vrati nazad jer ne vidi izlaz.Jedino mu preostaje da veruje svom osecaju.Tako da su emocije jako bitne,i dusa je pocetak malog prsta,i sve sto nas okruzuje i sto mi uradimo ima uticaj na spasenje.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 14 Jul, 2011 20:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

rale ::
Култура овог света

У Царству које ће доћи на уметнике ће се гледати као на друштвени смрад.
Једина вредност која ће се ценити је Љубав према Ближњем.
И сваки који велича уметност биће смрад од кога ће окретати главу.
Уметност и култура овога света су рак- рана друштвеног живота, ко хоће да види.
Ствар је да култура овог света вреднује људе по делима која им је Бог дао, па самим тим нису ни њихова. Културан човек овога света ће рећи како је Леонардо Да Винчи био велики човек зато што је створио многа позната уметничка дела. А ко је иоле духован зна да човека великим само љубав може да учини. Култура овога света је заснована на погрешним вредностима које величају људе по њиховом делима.
Ево Господ Бог је створио милијарде људи да се не појави ни један исти, па га ретко ко велича. Нису ли пред Богом сви људи исти а ми величамо једног молера да је већи човек од осталих. Његов морал се и не помиње јер је он велики сликар.
Наше ћерке играју голе и нису курве, него уметнице. Да не набрајам шта се све не ради а води се као уметност. Оне су ин а онај пружни радник што ради за друштво на 40 степени у хладу је нико и ништа. Да се разумемо, лепе су Леонардове слике и остала дела, али то није разлог да славимо њега као екстра човека. То је погрешно у култури овога света која велича уметност.
Зашто смо сиротиња? -јер трчимо за погрешним вредностима и не можемо да их достигнемо, јер има нешто у нама што нам неда да будемо баш толики нељуди. Јер само бараба у овом свету искривљених вредности може да успе.
Можемо да се обучемо за пар хиљада динара или да платимо одело и по неколико десетина хиљада, а ако га је сачинио уметник цена може да достидне и милионче.Шта ми плаћамо кад купујемо уметничко дело? –Плаћамо нашу погрешну преставу да ћемо бити већи у очима других људи. И ако немамо новца да себи приуштимо већу вредност ми се осећамо као сиротиња. А истина је да нас сиротињом чине погрешне вредности овог света у које и сами верујемо. И васпитавајући децу да цене такве вредности, ми их васпитавамо да буду сиротиња целога живота.
Ако бих ја смућкао пар мириса и од тога направио неки нови леп мирис,то би било ништа. Али, ако би то урадио Антонио Бандерас онда би то била права ствар и могла би да се прода по несразмерно већој цени него што ти мириси вреде. Народ не схвата да се мода и укуси одређују у уму а не чулима, и да се маркетингом утиче на то шта ћемо ми сматрати укусним, лепим,вредним итд. Ми стога не размишљамо својом главом већ размишљамо културом која нам је наметнута кроз медије. И трудећи се да достигнемо вреднисти једне такве културе ми постајемо све сиромашнији јер скупо плаћамо оно што ништа не вреди.
Да се разумемо,Ја незнам какав је човек био Леонардо. Можда је био и добар човек,верник. Па сад ужива у рајском насељу, али му тај ужитак сигурно нису приуштиле слике него Вера и љубав према Ближњем. Пред Богом његова је судбина била да буде вешт сликар и то га не чини ни великим ни малим на небу.Него људи који су ишта постигли у животу желе да им се то цени као њихова величина. Из тог разлога они величају способности и знање као нешто велико да би се и њима то признало у величину а ми остали треба да робујемо тој њиховој опсесији.
Јесу ли нам потребне Леонардове слике да би били срећни,или Бардерасови парфеми, или да видимо Цецине голе груди? Има лепоте у уметниким делима,као што је најлепши цвет који расте у трњу. Али се то неможе узети као вредност по којој се мери Човек. Човека чине Љубав према Ближњем, Доброта, Милосрђе итд. И ко то нема у себи је нечовек па макар његова уметничка дела ценио цео свет. Тај је пред Господом Богом Ништа.
Интелектуалци нису препознали куда воде друштво ствари које су они видели вреднима. Својим виђењем добра послужили су творевини уместо творцу.Систем вредности који су створили је јако тешко оборити јер народ не жели да чује да је испао глуп. Некако више воли да чује како је у праву и кад греши.Исуса Христа су разапели само зато што им је говорио истину у погледу њихових заблуда. Интелектуалци то нису хтели да чују. Прост народ би то и прихватио, чак је имао све више присталица. Кад су интелектуалци оног времена видели да прост народ иде за Исусом Христом решили су да га убију и тако задрже народ у ропству лажним вредностима.
Морамо да схватимо да је за нас једини излаз у вредностима као што су: Доброта, Милосрђе, Љубав према Ближњем. итд. Погледајмо колико се новца троши на погрешне вредности, па сиромаштва би нестало да се тај новац потроши на милосрђе.

Isto ovo, samo kraće rečeno sam već čitala. Začudila me je i iznenadila jedna rečenica Bele Hamvaša:

"Talentovan čovek je grbav".

A zaista je tako, jedino nas naše kolektivno razmišljanje navodi na ubeđenje da je poželjno biti talentovan i unovčiti svoj talenat.
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 15 Jul, 2011 02:09 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Rale, nisam ja rekao da pravoslavlje propada, nego si ti to rekao.
I ne vidim da mu ista fali. Crkava ima gde god hoces, kao i svestenstva.
Religije nisu predmet mog narocitog interesovanja jer ne zelim da se zameram vernicima.
Ja nisam vernik, ja sam gnostik. Mene nezanima pravoslavna dogma, mene zanima enohijanska magija.
Mene ne zanima da slusam svestenike, vec radije kontaktiram direktno sa andjelima.
Zato nema razloga da mi spocitavacas lekcije koje sam naucio vec pre 200 godina.
Zapravo nisam siguran da li si zasluzio da nastavljam da budem blag prema tebi. Zasto bi?
To sto sam neke stvari shvatio u ovom, ti ces u sledecem zivotu i to je to...
Ti ces, naravno, reci da sledeci zivot ne postoji, jer to nije u skladu sa pravoslavnom dogmom.
Oh...grdno ces se razocarati. Kao sto su grdno razocarani svestenici kojima se ne otvaraju vrata raja. A kako bi se otvarala, kada drze propovedi o zemlji, dobijaju zemaljsku platu, kada pojma nemaju sta se desava u svetu duha, kada se jeze od same reci magija iako je to najsladji i najdublji element svake religije.
Ovozemaljske religije neka cvetaju na Zemlji! Tu im je i mesto. Ali nemojmo ocekivati od njih da ce cvetati i na Nebu. Nece, jer ih tamo nema.
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 15 Jul, 2011 02:28 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pored svega toga, meni je Rale poceo da spocitava neke stvari koje se ticu ljubavi.
Napisao sam gde je carstvo ljubavi, kako se zove i kako se do tamo moze doci u jednom od mojih nedavnih postova. No, ovozemaljskim ljudima je draze da i po hiljaditi put ponove istu floskulu o ljubavi, umesto da je potraze. A tek je milina kada se drugom hriscanski obratis - ti ne umes da volis poput mene ili na njuejderski nacin: imas zatvorenu srcanu cakru, za razliku od moje koja je otvorena, gledaj samo kako sam divan (divna).
Pricu o Svetom gralu je retko ko shvatio.
Ovozemaljski ljudi kada se hvale o svom velikom srcu jesu za izbegavanje. Svasta se naopako pocne desavati kada jedno veliko srce podivlja...
Nosferatu
Majstor

Poruka Poslao: 15 Jul, 2011 10:11 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Umetnost starog egipta sigurno nije grbava:D u to vreme su veoma dobro znali gde se nalaze i ko su.Izgleda da se svakih 26 000 godina zemlja ponovo radja.I brise sve sto je na njoj.Ne bi voleo da je tako,ali sta ako jeste?Zar se ne treba pripremiti za to.Bogati i mocni ljudi ce se donekle mozda i izvuci.
A kinezi su oduvek znali vise od nas evropljana.I treba se pitati zasto su piramide u kini ostavili netaknute.Mozda one imaju nekakav uticaj na apokalipsu?Mozda su i piramide u egiptu potrebne za nesto.Naucnici i jesu zakljucili da su to nekakvi strojevi.Uz pomoc vode se piramide aktiviraju.Znaci fali samo potop da bi proradile.Niko nije probao do sada da ih aktivira.Pronadjeni su isto i bunkeri puni semenki svih mogucih vrsta biljaka i zitarica.Dali nam to nesto opet govori?
Mozda su one tu upravo da bi nas spasle od apokalipse.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 15 Jul, 2011 12:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Osim, ako nisu tu, bas da bi se apokalipsa izvela. Gde je apokalipsa, tamo su i andjeli. Gde je apokalipsa, tamo se uvek pominje i Bog. Nikada Djavo. Nikada nista negativno. Nikada nista zlo. A uvek govori o najstrasnijem kraju. Smrti, pozaru, pomoru i potopu. Osim kada je rec o 2012. koja oplemenjuje ideju o kraju. Kao o nekakvoj pravdi koja ide sa povecanjem globalnih frekvencija...
Bilo je i ranijih apokalipsi i bice i buducih. Uvek je izmedju njih bilo i ljudskih bica. I piramida...I ova 2012. je godina koja ce se uvrstiti u jednu od onih kada se verovalo da ce se apokalipsa dogoditi.
Ali, znanje o apokalipsi je toliko veliko da ono zaista prevazilazi i razumevanje skoro svih andjela osim onih najvisih.
Mislim da time ne bi trebalo ljudi da se bave, jer su i najveci medju ljudima, poceli da brkaju stvari i skoro da bulazne, cim bi poceli da govore o apokalipsi.
Cini se da je to misterija samo Bozja. Mozda je to jedna od poslednjih tajni koja ce se otvoriti. No, to ne znaci da o apokalipsi ne treba pricati, najbolje uz hladno pivce...
Nosferatu
Majstor

Poruka Poslao: 15 Jul, 2011 13:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa nisu tu da bi se apokalipsa izvela.Zemlja se radja kao i mi.Magnetno zracenje zemlje opada,tako da cemo biti sprzeni cevapcici.Mogu da zaprasuju koliko hoce.Severni pol se topi,zemlja umire.Tako da ako prezivimo Tale,da znas da vec gledam kako da sam napravim pivo.A voleo bi da gresim.Piramide su neki pokusaj regeneracije,mozda i pokusaj pojacavanja magnetnog polja zemlje.Kao akupunktura.Postavio sam na temi vanzemaljci dobar dokumentarac ancient aliens,mnogo toga su objasnili i trebao bi da bacis oko malo,cisto da ubijes dosadu.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 15 Jul, 2011 16:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne vredi, nemam youtube, pa tako nemam mogucnost da gledam.
Ali verujem u tvoj sud.
Nosferatu
Majstor

Poruka Poslao: 15 Jul, 2011 17:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Eto,u toj Kini bi prvo morao da se spasem od tih zenzura jutuba.Dobro,oni bar vole da voze bicikli,samo ako nema piva....nema ni duhova piva.;D
 Nazad na vrh »
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 16 Jul, 2011 19:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Апокалипса или откровење.
Кад дође видећемо шта ће бити.
У то време неће брат брату говорити, познај Бога,Јер ће ме сви знати од најмањег до највећег. или тако некако, мрзи ме да претражујем.
Египат је ментална слика модерног ропства погрешним вредностима. И као што је онда Бог преко Мојсија извео свој народ преко воде из ропства тако ће и сад Исус Христос извести свој народ преко вере.
Јер што је вода у материјалном свету Пере све нечистоће , тако је Вера духовна вода која нас кроз веру у Исуса Христоса пере од греха.
sfera
Tragalac

Pridružio: 20 Dec 2008

Poruka Poslao: 16 Jul, 2011 19:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

valen ::
Ja za svaki slucaj da napisem da odricanje ne vidim kao zalost za onim cega se odrice.Odricanje je za mene izlazak iz svog sveta u kome je neko zatvoren udovoljavajuci po svaku cenu sebi i svojim strastima i prosirenje na druge ljude i pojave .

Valen, lepo napisano!
Odricanje treba da je potpuno slobodno i bez prisile, a glavni motiv treba biti ljubav, jer u tome i jeste veličina odricanja.

IIpotoMajctop ::
MIR-RADOST-LJUBAV
Shvatio sam konačno da su sve to troje - EMOCIJE!
Zanimljivo.
Kako dospeti u ta emotivna stanja?
Misaonom voljnom radnjom?
Izgleda nam nema spasa... Crying or Very sad

Sve to troje čine stanje duha i medjusobno se prožimaju.
Duhovni mir ili harmonija se temelji na ljubavi i radosti.
Ljubav je radost davanja i stanje mira, ravnoteža izmedju unutrašnjeg i spoljašnjeg.

Eh... o svemu ovome možemo lepo pisati i pričati, ali problem je primeniti u praksi i dostići takva stanja! Potrebna je promena čovekovog srca, nov duh, novo stvaranje...
Možemo mi filozofirati do mile volje, ali bez radikalne promene unutrašnjeg bića, ne možemo ni da shvatimo pravu prirodu mira, radosti i ljubavi.
 Nazad na vrh »
rale
Mistik

Poruka Poslao: 16 Jul, 2011 20:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

sfera ::
valen ::
Ja za svaki slucaj da napisem da odricanje ne vidim kao zalost za onim cega se odrice.Odricanje je za mene izlazak iz svog sveta u kome je neko zatvoren udovoljavajuci po svaku cenu sebi i svojim strastima i prosirenje na druge ljude i pojave .

Valen, lepo napisano!
Odricanje treba da je potpuno slobodno i bez prisile, a glavni motiv treba biti ljubav, jer u tome i jeste veličina odricanja.

IIpotoMajctop ::
MIR-RADOST-LJUBAV
Shvatio sam konačno da su sve to troje - EMOCIJE!
Zanimljivo.
Kako dospeti u ta emotivna stanja?
Misaonom voljnom radnjom?
Izgleda nam nema spasa... Crying or Very sad

Sve to troje čine stanje duha i medjusobno se prožimaju.
Duhovni mir ili harmonija se temelji na ljubavi i radosti.
Ljubav je radost davanja i stanje mira, ravnoteža izmedju unutrašnjeg i spoljašnjeg.

Eh... o svemu ovome možemo lepo pisati i pričati, ali problem je primeniti u praksi i dostići takva stanja! Potrebna je promena čovekovog srca, nov duh, novo stvaranje...
Možemo mi filozofirati do mile volje, ali bez radikalne promene unutrašnjeg bića, ne možemo ni da shvatimo pravu prirodu mira, radosti i ljubavi.
Када су Исусови ученици схватили колико је тешко то постићи, питали су га, па ко се онда може спасити. А Исус је одговорио-Оно што је људима немогуће, Богу је могуће.
Зато се ова тема и зове спасење,јер без Божје интервенције нема нам спаса.
Ми чекамо избављење од наших грехова, чекамо спасење.
sfera
Tragalac

Pridružio: 20 Dec 2008

Poruka Poslao: 17 Jul, 2011 12:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Rale, znam da spasenje nije čovekova zasluga, već Božje delo.
Ali, ne možemo samo pasivno čekati izbavljenje od naših grehova. Treba živeti u skladu sa spasenjem.
Kada sam pročitala prvi put Sveto pismo, sama pomisao da prihvatam i volim Isusa Hrista, samo radi sopstvenog spasenja, delovala mi je licemerno i sebično.
Sećam se da sam pomislila, ako u meni ima mržnje, pakosti, oholosti i gordosti, onda i ne zaslužujem spasenje.
Mene je tada privukla snaga Hristove ljubavi prema Bogu, sa koliko je zadovoljstva i doslednosti ispunjavao Božju volju.
Njegov karakter je bio sazdan od istinske ljubavi i upravo ta ljubav je oplemenjivala sve njegove postupke. To me je dotaklo i privuklo.
Svaki greh nam je opisan i izbavljenje od istog, ali mi stalno tražimo opravdanja za neposlušnost.
Čim nas život pritegne, odmah kukamo i kreveljimo se kako smo bespomoćni i samo smo mi pošteni, a ostali nisu.
I lako je Isusu Hristu, jer on nije bio običan čovek i Bože moj, ispada da je nama teže nego što je bilo njemu.
Cenjkamo se sa Bogom, čas smo sa Njim, čas nismo i to me nervira (prvo polazim od sebe).
Duboko se treba zamisliti da li mi zaista prihvatamo Hrista i da li mu zaista verujemo?
Ako smo istinski prihvatili Hristov zakon ljubavi, onda ćemo dosledno koračati životnom stazom i živeti u skladu sa spasenjem.
I tada nas životne nedaće i nevolje, neće pokolebati, već ćemo istrajati.
Uostalom Hrist nam je poručio: "Ali koji pretrpi do kraja blago njemu". (Matej 24,13)
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 17 Jul, 2011 15:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Pored svega toga, meni je Rale poceo da spocitava neke stvari koje se ticu ljubavi.
Napisao sam gde je carstvo ljubavi, kako se zove i kako se do tamo moze doci u jednom od mojih nedavnih postova. No, ovozemaljskim ljudima je draze da i po hiljaditi put ponove istu floskulu o ljubavi, umesto da je potraze. A tek je milina kada se drugom hriscanski obratis - ti ne umes da volis poput mene ili na njuejderski nacin: imas zatvorenu srcanu cakru, za razliku od moje koja je otvorena, gledaj samo kako sam divan (divna).
Pricu o Svetom gralu je retko ko shvatio.
Ovozemaljski ljudi kada se hvale o svom velikom srcu jesu za izbegavanje. Svasta se naopako pocne desavati kada jedno veliko srce podivlja...

Jako dobro sročeno Tale!
Slažem se i mislim jednako što se tiče dijela tvog posta o ljubavi. Zašto ljudi imaju potrebu komentirati tuđe ponašanje i životne navike, pa i ljubav?
Ja iskreno to nikada nikome nisam rekla, neku primjedbu na račun njega, načina ljubavi, izbora partnera....a neprekidno sam pod lupom svojih "prijateljica" kojima je život u k...više nego meni po tom pitanju, ali svejedno, to ih ne spriječava da mi dijele savjete. A kako ja izbjegavam takve savjete, onda je sve u redu s njihove točke gledišta.
Ali, nije ponata da se želim požaliti na svoje "prijateljice".
Nego me zanima odakle u ljudima toliki pogrešan pogled u kojem umjesto da u fokusu imaju sebe, stavljaju druge ljude?
Čime ih ispunjava neprekidno ocjenjivanje tuđeg života? Znači li to napredak u njihovim? Ili je to boja da slika njihovog života pod njihovm kistom izgleda ružičastija?
Možda sve od navedenog.

Ja mislim da nije lak život u vezi ili braku s nekom osobom, koju je netko izabrao zbog inercije i poštivanja društvenih normi, tipa "daj šta daš, bolje rabac u ruci nego golub na grani, ovaj me prosi, pa ću se udat, a kasnije ćemo lako, smao nek ja imam prsten". Mnogi zaglave u takvim ćorsokacima.
Iz moje prespektive, takvim se ljudima divim.
Nije to lako.
Obično usput u tom konceptu vrlo brzo stignu djeca, odnosom ovlada mržnja, ne ranodušje, već prava ono opipljiva gadna mržnja....Takvi se odnosi onda nastavljaju, opet zbog konvencije, tipa: imam djecu, imamo kredit za stan, ko će sada nešto tu razvrgavat.
Onda slijede, rijetko ili češće, ovisi o kome pričam, razne epizode izvanbračnih izleta....

Ja mislim da je za takav život potreban velika snaga i strpljenje i hrabrost.
ja takvu vrstu hrabrosti da se upustim s nekim tko mi je li-la u odnos koji će donijeti djecu - nemam.
 Nazad na vrh »
rale
Mistik

Poruka Poslao: 17 Jul, 2011 21:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

sfera ::

Sećam se da sam pomislila, ako u meni ima mržnje, pakosti, oholosti i gordosti, onda i ne zaslužujem spasenje.
Ономе у коме нема мржње,пакости.......и не треба спасење.
Покушавајући да из себе, из својих мисли, избацим мржњу,пакост,гордост... увидео сам да је спасење неопходност за све људе на земљи.
Могу људи да се само заваравају да ће успети уз помоћ неког гуруа, духовног учитеља ,свештеника ове или оне вере,знања или чега већ ,да достигну стабилно стање свести без мржње.......тј. стабилну љубав према свему.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » SVETA ZNANJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sledeci
Strana 12 od 15

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka SVA VAŠA PITANJA ZA ADMIN-a I UREDNIKE 899 Dušan 294407 03 Sep, 2011 15:36 pm
Starcy Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li je 1.maj samo praznik rada ? 1 rade1969 5826 02 Jun, 2011 00:33 am
oversoul Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Deset Božijih Zapovesti- PRVA ZAPOVEST 90 Vera Bojičić 35893 12 Apr, 2011 22:48 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1716477 08 Nov, 2010 01:48 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PRAKSA III - Najzahtevnije vežbe - samo za veoma iskusne 423 talerman 100945 16 Feb, 2010 19:50 pm
valen Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sposobnost razlikovanja istine od lazi 36 MEDUZA 17694 14 Avg, 2009 08:18 am
spirit Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dijeta.....liječi li uzrok ili samo poslijedicu? 8 Ana 6173 23 Feb, 2009 19:26 pm
Ana Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)