Muzika i Meditacija / Introspekcija
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MEDITATIVNA MUZIKA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
WORLDGENESIS
Tragalac

Pridružio: 25 Maj 2010

Poruka Poslao: 01 Jul, 2010 23:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Enoch ::
Evo nekoliko mojih novih stvari:

Link

Link

Link

Pa ko zeli, moze meditirati; ali neka se kasnije ne zali ako zaluta preduboko u moju sferu Very Happy

Link

I šta kažeš,koja je to tvoja sfera Srca4
Enoch
Majstor

Pridružio: 10 Apr 2008
Lokacija: ..u prostranstvu simbola i beskonacnosti u jednome trenu...

Poruka Poslao: 02 Jul, 2010 00:15 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Fluidna je. Mijenja ime i oblik. Nema ime Wink Smile

Inace zadnji link nije moja stvar. Predobro i preprofesionalno za mene Smile Genijalna stvar.
hypnotic
Iskušenik

Pridružio: 04 Avg 2009

Poruka Poslao: 22 Jul, 2010 16:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I bas old school i trance? A rana eksperimentalna psihodelija u stilu Xenakisa i Howarda Scotta? Ne bi islo? Ili Tangerine Dream?

Da, bas old school, ali ne mora nuzno trance, u ranim i srednjim 90-im house, techno i trance su bili jedno, tako da ne mora iskljucivo stari trance, iako je to muzika najbliza stanju svesti koje je najblize duhu i sustini svega, da ne kazem bogu, kako god da ljudi zovu tu inteligenciju.

Da ista znas o elektronskoj muzici, ne bi ni pitao ovako pitanje "i bas old school?" jer bi znao koliko se elektronska muzika iz ranih-srednjih 90-ih razlikuje od sranja koja su izasla u 2000-im.

Ne rana eksperimentalna psihodelija, jer su oni uglavnom bili izgubljeni i razvodnjeni, i muzika im nikad nije imala jasnu poentu i pravac u smislu u kom to ima elektronska muzika iz ranih i srednjih devedesetih. Naravno da iz svake ere ima pojedinacnih dobrih stvari, ali ja ovde govorim o duhu vremena, koje je najbolje bilo upravo u periodu u kom pricam. Isto tako nije svaka muzika namenjena svakodnevnom stanju svesti, nego je potreban impuls spolja da bi se culo, osetilo i shvatilo ono sto je umetnik napisao. To je bio slucaj upravo sa pionirskim elektronskim pokusajima. Ali ja ovde govorim o najvisoj tacki u tom smislu, o muzici sa kojom ne treba nikakav spoljni impuls (doduse ako ga ima nije nista lose Smile ), vec je sama po sebi i u svakodnevnom stanju svesti dovoljna da jasno prikaze, opise, i objasni svu lepotu, dubinu i magiju postojanja, naravno pod uslovom da je covek pravilno podesen i u stanju da ukaci te vibracije.

A ako zelis jedan dobar argument u raspravi koju zelis potencirati "metal vs techno", najjednostavnija cinjenica ti je da i najjopskurniji black metal glazbenik, koji kobajagi brije na sotonu, radi svoju muziku sa iskrenom namjerom, sa srcem i sa satima i satim provedenim uz svoj instrument, a ne za miks pultom i koristeci odlomke (samplove) glazbe koju je vec netko drugi negdje iskoristio. Ako se mene pita, techno glazba je sterilna muzika bez duse. Ali to je samo moje misljenje.

Prvo, metal me zanima kao sto me zanima da imam rupu u glavi, tako da mi ni na kraj pameti nije palo da "potenciram raspravu metal vs techno". Toliko o tvom rasudjivanju i shvatanju onoga sto citas.

Drugo, neko ko misli da ambient/techno/trance umetnik ne moze "iskreno i sa srcem" praviti svoju muziku satima i danima, ima drugih problema sem muzickog (ne)obrazovanja.

I trece, uz svu dobru volju, nemam sta da pricam sa nekim kome je techno muzika "sterilna i bez duse" ...Za takvu idiotsku izjavu postoje samo dva objasnjenja - Ili jednostavno nemas blage veze sta je techno, ili si sterilan u dusi i nesposoban da osetis takvu lepotu i dubinu.
Mislio sam da pricam sa iole normalnim covekom koji zna dovoljno da moze da razgovara o nekim stvarima....ali ponekad se ispostavi drugacije.

I volio bih ako moze (bar jednom) malo pojasnjenje: kakvi su to ljudi "koji jesu u muzici ali nisu u svesti" Smile Ima li tu nekog kriterijuma? Jel to neko novo podrucje znanosti koje je meni promaklo? Very Happy Ocito da je, posto nigdje ne mogu to da pronadjem, osim na ovom topicu (kao i mnoge mnoge druge stvari Very Happy).

Kakvi su to ljudi koji jesu u muzici a nisu u svesti? Pa takvi kao ti. Imas sebe za primer, i nazalost takvih je mnogo vise od onih pravih koji su pored muzike i u svesti. Ne znam tacno sta me pitas kad kazes "kakvi su", meni licno su prazni i nedovrseni, ne znam kako bih to drugacije rekao...tako reci, dzaba im sto su u muzici, jer je nikad nece potpuno osetiti i razumeti dok nisu u svesti, tj. dok ne krenu da se bave svojom svescu i duhom.

Promaklo je tebi mnogo toga...

Cestitam. Ili si genije ili gadno tripujes. Molim boga da si prvo Very Happy

Naravno da sam genije, tako da mozes da se opustis i bez te molitve. Trebalo ti je cela 2-3 posta da procitas pa da to shvatis, sto nije lose...govori o tome da imas odredjeni potencijal s obzirom da si sposoban bar da prepoznas.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
contractions_of_universe
Iskušenik

Pridružio: 24 Avg 2009

Poruka Poslao: 29 Nov, 2010 10:49 am    Naslov: Ljubav
Odgovoriti sa citatom

Evo jedne prelepe meditativne melodije, koja govori o transcendentalnoj Ljubavi:

Link

contractions_of_universe
Iskušenik

Pridružio: 24 Avg 2009

Poruka Poslao: 30 Apr, 2011 15:25 pm    Naslov: Bubnjevi Afrike
Odgovoriti sa citatom

Ova melodija mi veoma prija i pomaze da utonem u meditaciju, zaista je divno...

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=VT2J1Ot9N5c#at=178
Nosferatu
Majstor

Pridružio: 12 Apr 2010

Poruka Poslao: 08 Jul, 2011 13:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo malo da se opustimo uz sjajnu numeru i predivne primere:D

Link
 Nazad na vrh »
Nosferatu
Majstor

Pridružio: 12 Apr 2010

Poruka Poslao: 15 Jul, 2011 17:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Very Happy

Link
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MEDITATIVNA MUZIKA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4
Strana 4 od 4

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 91178 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 41206 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42543 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SAMOSPOZNAJA 16 Vakan Tanka 16975 13 Jan, 2010 12:55 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35495 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42894 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uticaj Fotonskog Pojasa na ljudsko telo 2 adminfob 11362 11 Apr, 2008 02:22 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)