SVET SNOVA
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOLITVE, MEDITACIJE, MANTRE I SNOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
sfera
Tragalac

Pridružio: 20 Dec 2008

Poruka Poslao: 05 Maj, 2011 18:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tale, nas dvoje smo razgovarali o značaju pojedinih snova.
Veliki pozdrav za tebe!
Heartr

valen ::
Bas me je obradovao tvoj san Sfero i potpuno je neverovatno kako si sve zapamtila..

Draga Valen, bitno je da se san odmah zapiše, dok su sve te poruke jasne i upečatljive.
Kasnije sve to bledi i ostaju samo glavne slike sna.

Pozdrav
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Nosferatu
Majstor

Pridružio: 12 Apr 2010

Poruka Poslao: 08 Jun, 2011 12:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

prosle nedelje sam sanjao da vozim kamion,i to shleper onaj dugacki.Probijao se kroz saobracaj i nervirao,nesto kocnice nisu radile.I sad opet,samo sto sam prvo pogledao malo pedale pa mi je bilo lakse i uzivao sam u voznji,ja i kamion smo postali jedno.A nije mi jasno zasto to uopste sanjam,jer nema nikakve veze sa mnom.I to po drugi put.Svasta...Very Happy
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 08 Jun, 2011 20:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kamion... asocira na prevozno sredstvo, veliko, udobno i sigurno.

Ti se pomalo nerviraš što ne možeš da ukočiš svoje prevozno sredstvo, može se desiti da pojuri prebrzo pa ćeš napraviti rusvaj oko sebe. No, veoma lako shvataš da možeš da upravljaš svojim prevoznim sredstvom po volji, pa tako možeš i put bezbedno nastaviti dalje.

To što sanjaš drugi put isti san svakako ima značaj za tebe, jer snovi su slikovite poruke tvoje svesti.

A sada zameni reč "prevozno sredstvo" sa rečju "telo", pa pročitaj ponovo. Možda ti bude jasnije.

A možda je ovo samo moje lično tumačenje na osnovu ličnih asocijacija.. Ko zna Very Happy
reborn
Iskušenik

Pridružio: 31 Jul 2009

Poruka Poslao: 08 Jun, 2011 21:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nosferatu ::
prosle nedelje sam sanjao da vozim kamion,i to shleper onaj dugacki.Probijao se kroz saobracaj i nervirao,nesto kocnice nisu radile.I sad opet,samo sto sam prvo pogledao malo pedale pa mi je bilo lakse i uzivao sam u voznji,ja i kamion smo postali jedno.A nije mi jasno zasto to uopste sanjam,jer nema nikakve veze sa mnom.I to po drugi put.Svasta...Very Happy

nosis teret...obrati paznju , ne mozes se zaustaviti i postajes jedno sa tim teretom...
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 08 Jun, 2011 21:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Teret? Gde je pomenuo da je kamion pod teretom? Zar šleper ne može da se vozi prazan?

Ajde odma na temu Novac i Duhovnost, ti praktično razmišljaš Laughing Laughing Laughing
Nosferatu
Majstor

Pridružio: 12 Apr 2010

Poruka Poslao: 09 Jun, 2011 11:40 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Starcy ::
Kamion... asocira na prevozno sredstvo, veliko, udobno i sigurno.

Ti se pomalo nerviraš što ne možeš da ukočiš svoje prevozno sredstvo, može se desiti da pojuri prebrzo pa ćeš napraviti rusvaj oko sebe. No, veoma lako shvataš da možeš da upravljaš svojim prevoznim sredstvom po volji, pa tako možeš i put bezbedno nastaviti dalje.

To što sanjaš drugi put isti san svakako ima značaj za tebe, jer snovi su slikovite poruke tvoje svesti.

A sada zameni reč "prevozno sredstvo" sa rečju "telo", pa pročitaj ponovo. Možda ti bude jasnije.

A možda je ovo samo moje lično tumačenje na osnovu ličnih asocijacija.. Ko zna Very Happy

Hvala Starcy,otvorila si mi oci na neki nacin Very Happy a samo ja znam sta znaci taj san.Jer je deo mog bitisanja.Ali reko da podelim sa vama.A i reborn je dobro to zakljucio da imam teret sa kojim treba da se suocim.I sad mi sve lakse ide voznja:D
 Nazad na vrh »
3.1415926535...
Iskušenik

Pridružio: 06 Nov 2009

Poruka Poslao: 19 Jul, 2011 09:54 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sinoć počeo da čitam neku knjigu... nije bitno koju... i pred spavanje mi se provrzma po glavi misao da bi bilo dobro da dobijem neki znak u snovima da li je ta knjiga i općenito učenje autora predmetne knjige autentično, istinito, korisno... Kad se probudih, sjećam se samo da sam sanjao zmije... i bijaše to nelagodan san.... Na putu do posla razmišljah o tom snu i rekoh si: ... odlično, zmija simbolizira znanje... i to je dobar put... i potvrda korisnosti informacija koje ću dobiti čitajući tu knjigu... Međutim, danas pogledam na web-u par tumačenja za san sa zmijom i sva od reda su bila da to znači prevaru, obmanu... Ko je ovdje lud?! Very Happy
 Nazad na vrh »
Sara
Hodočasnik

Pridružio: 05 Mar 2009

Poruka Poslao: 19 Avg, 2011 17:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Od pre desetak dana ,ucestali su neki vrlo neprijatni snovi .
Jedan od njih ,koga se secam do u detalja, je sledeci.

Otprilike na pola puta ,od kucice u prirodi do stana ,shvatam da sam u nekoj rupi ,pored puta .Ne znam kako sam se tu nasala.Pokusavam da izadjem sa zapadne strane ,ali ne mogu ,suvise je strmo, kao kosa ravan ,posuta sljunkom .Klizem se .Okrenem se na dugu stranu,na istok i vidim da postoji izlaz,ravno je i u nivou puta .Izlazim na put .Pogledam sa desne strane . Negde daleko,niz put , dva saobracajca su zaustavila neko vozilo .Odjednom shvatam da sam bez auta ,zaboravila sam ga .Treba da se vratim pesice po automobil a prilicno je daleko .Krecem ,nemam izbora a svesna sam da je daleko a da ja ne mogu dugo da pesacim.Razmisljam ,nekako cu da” izguram”. Malo sam zbunjena ne znam da li pesaci idu levom ili desnom stranom puta .Krenem desnom stranom .A onda se setim da pesaci treba da idu levom.Krecem da predjem na levu stranu.Odjednom se ,iza krivine pojavljuje ogroman kamion ,koji je u prikolici vozio ogromna debla .Na vreme me je video i zaobisao me .Ja sam tada bila na sredini puta.
Probudim se .Bila sam uplasena jako .Trebalo mi je dugo da se smirim.
Ne dopada mi se san . Confused
 Nazad na vrh »
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 19 Avg, 2011 20:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

3.1415926535... ::
Sinoć počeo da čitam neku knjigu... nije bitno koju... i pred spavanje mi se provrzma po glavi misao da bi bilo dobro da dobijem neki znak u snovima da li je ta knjiga i općenito učenje autora predmetne knjige autentično, istinito, korisno... Kad se probudih, sjećam se samo da sam sanjao zmije... i bijaše to nelagodan san.... Na putu do posla razmišljah o tom snu i rekoh si: ... odlično, zmija simbolizira znanje... i to je dobar put... i potvrda korisnosti informacija koje ću dobiti čitajući tu knjigu... Međutim, danas pogledam na web-u par tumačenja za san sa zmijom i sva od reda su bila da to znači prevaru, obmanu... Ko je ovdje lud?! Very Happy
У знању и лежи највећа превара и обмана. Твоја је заблуда у томе што знање погрешно схваташ као нешто добро.
Негде сам читао да у хебрејском језику учитељ и змија имају исти корен речи што значи да се и смислено подударају.
rale
Mistik

Poruka Poslao: 19 Avg, 2011 20:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sara ::
Od pre desetak dana ,ucestali su neki vrlo neprijatni snovi .
Jedan od njih ,koga se secam do u detalja, je sledeci.

Otprilike na pola puta ,od kucice u prirodi do stana ,shvatam da sam u nekoj rupi ,pored puta .Ne znam kako sam se tu nasala.Pokusavam da izadjem sa zapadne strane ,ali ne mogu ,suvise je strmo, kao kosa ravan ,posuta sljunkom .Klizem se .Okrenem se na dugu stranu,na istok i vidim da postoji izlaz,ravno je i u nivou puta .Izlazim na put .Pogledam sa desne strane . Negde daleko,niz put , dva saobracajca su zaustavila neko vozilo .Odjednom shvatam da sam bez auta ,zaboravila sam ga .Treba da se vratim pesice po automobil a prilicno je daleko .Krecem ,nemam izbora a svesna sam da je daleko a da ja ne mogu dugo da pesacim.Razmisljam ,nekako cu da” izguram”. Malo sam zbunjena ne znam da li pesaci idu levom ili desnom stranom puta .Krenem desnom stranom .A onda se setim da pesaci treba da idu levom.Krecem da predjem na levu stranu.Odjednom se ,iza krivine pojavljuje ogroman kamion ,koji je u prikolici vozio ogromna debla .Na vreme me je video i zaobisao me .Ja sam tada bila na sredini puta.
Probudim se .Bila sam uplasena jako .Trebalo mi je dugo da se smirim.
Ne dopada mi se san . Confused
Саро, пут би требало да представља твој живот а десна страна његов духовни део, дакле припази ако мењаш страну пута. Свати ћеш сама да си упала у рупу поред пута из које можеш да изађеш само на исток. итток би требало да представља духовност а запад изопаченост културе овога света.
rale
Mistik

Poruka Poslao: 19 Avg, 2011 20:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ево саро нађох ово о разликама између западног и источног поимања хришћанства, можда ти буде корисно. налетех управо па ко зна,можда није само синхроницитет,већ је можда и промисао Божја хтела да то читам баш вечерас.

Архимандрит Рафаил (Карелин)
ТАЈНА СПАСЕЊА

Више служење човјечанству

Основ хришћанског морала је љубав, сједињења са правдом. Свети Дионисије Ареопагит пише да су за спасење потребни правилан циљ, достојан предмет и чиста средства, то јест - јединство циља и средства.
Правда - то је својство љубави као њен спољашњи омот. Љубав - то је садржај правде, њен живот. Без правде се љубав претвара у слијепу страст, без љубави правда постаје строга казна.
Егзегети, откривајући симболичко значење Крста, говорили су, да ми овдје видимо сједињење правосуђа и милосрђа.
Нама могу приговарати да јеванђељске заповијести љубави и правде прихватају све конфесије и секте. Зашто Православље сматра да ово учење у чистом и неповријеђеном облику чува само оно? Зар римокатоличанство и протестантизам немају разгранату мрежу добротворних организација на свим континентима? Зар они нијесу пројавили свијету самопрегорне мисионаре? Ово питање је веома важно, те га је потребно размотрити не на плану социјалног одраза, већ у његовој мистичкој дубини.
Почећемо од тога да римокатолицизам другачије него Православље разматра трагедију човјековог пада у грех и његове посљедице. Према римокатоличком учењу, гријех је лишио човјека натприродне благодати и тиме сасвим унио одређени несклад у његов психички живот, али природне силе душе остале су неповријеђене. На тај начин на страсти се гледа не као на болест душе, већ као претјераност и злоупотребу. Такво учење прикрива катастрофалне последице гријеха, лишава духовну борбу са гријехом и демонском силом оне напрегнутости, сталних подвига и будности, који су карактеристични за источне аскете.
Учење о непрестаној унутарњој молитви, о искорењивању страсти, о покајању као основи духовног живота, истискује се вањским подвигом и друштвеним служењем. То постаје посебно очигледно кроз упоређивање православног и римокатоличког монаштва као главних показатеља црквеног духа.
Монаштво на Истоку је, прије свега, унутрашњи живот, одрицање од свијета, тежња ка сталном богоопштењу. Римокатоличко монаштво је израз друштвеног служења Цркви, а пошто су његови начини разнолики, онда је монаштво (јединствено на Истоку), на Западу створило мноштво редова - монашких општина са различитим правилима. У Римокатоличкој цркви монашки аскетизам је одмах примио облик реда и рада, то јест организације. Римокатолицизам сматра природне душевне силе неповредивим, те своју проповијед почиње призивањем на љубав. Али на љубав без претходног очишћења срца од страсти, - што је љубав душе а не духа. Она може бити ватрена и снажна, лијепа и емоционална; она може носити у себи много бриге о патњама других и њежности, али то је земаљска љубав, заснована на солидарности и дугу, она је разблажена осјећајношћу и склона је афектирању.
Православље започиње проповијед позивањем на покајање: само дугим путем очишћења душе од гријеха буди се човјечји дух и срце осјећа љубав и патњу као нови живот, као осјећање ни са чим упоредиво, као дјеловање самог Божанства у срцу човјека. Та љубав је лишена потресних емоција, она је тиха и дубока, њена особина је - љубити Бога свим срцем својим, а људе као слику и прилику Божију. Духовна љубав је дејство благодати јер носи у себи Божанску свјетлост преображења и озарује свијет одбљесцима те свјетлости.
Желимо рећи да се под ријеч "љубав" могу сврстати разна стања. Љубав зависи од човјековог погледа на свијет, од подвига његове вјере, од мјере очишћена његова срца, од пребивања у Цркви - укључености у њену мистику и аскетику. Свети апостол Јован Богослов назвао је Бога љубављу (1. Јн 4, Cool; Христос је рекао да Бог јесте Дух (Јн 4, 24). Највиши облик љубави је духовна љубав сачувана у животу Цркве. Православље учи да Царство Божије "није од овог свијета", док је земаљски пут - само пут, па је оно "Царство..." слободно од свјетских представа и предрасуда, од његових склоности и обичаја.
Римокатоличка црква хоће да изгради Царство Божије на земљи. Она је широко отворила своје двери за свјетску културу, за свјетску умјетност; она настоји да искористи достигнућа науке и философије, да пројави утицај на политику, да разради социјална питања. Зато појмови истине и правде добијају стратешки карактер, тежећи да Цркви пруже свјетску културу; римокатолицизам пада само под утицај те културе, гдје је умјесто правде - нешто слично правди, гдје је истина повезана са еволуцијом Цркве, то јест, носи релативан карактер постепеног процеса. За православље су Истина, Христос и Црква живо мистичко Тијело Христа. Према православном учењу, Црква је увијек имала и има пуноћу Духа Светога, те су критеријуми истине у Православљу чврсти и непромјенљиви.
Што се пак тиче протестантског свијета, он се одрекао аскетизма древне Цркве, и зато су љубав, истина и други дојмови за њега постали субјективни психолошки опити и личне представе. Удаљивши се од јединствене Цркве још даље од римокатолицизма, он је изгубио све субјективне критеријуме. Његова мистика се затворила у кругу индивидуалних опита. А треба знати да мистика без аскезе лако прелази у визионарство или магији.
Римокатоличанство и протестантизам дали су свијету што су они имали. Покушали су и покушавају да патња и несрећа на земљи буде што маље. Али сиромашних, гладних и болесних није мање; а ако се говори о душевним болесницима, онда их је више - пате и богати и сиромашни, читав свијет личи на обнажени нерв, који се скупља у грозничавом болу. Дивно је дјело утјешити човјека који је изгубио наду, нахранити гладнога, указати помоћ болесном, а то неће помоћи да се изведе човјечанство из ћорсокака у који је упало - да се заустави процес моралне и духовне атрофије, да се одстрани катастрофа према којој вуче, изгледа, читав ток овоземаљске историје.
Православље носи у себи силу која може да се супротстави свјетском злу, свјетлост коју није схватио и одбацио је западни свијет, означивши је називом "јерес паламита". Ова свјетлост аскезе и созерцања чини човјека сређнијим усред свих патњи, слично Христу кад је сишао у пакао и испунио радошћу душе умрлих.
Древни хришћански писци, а међу њима и они који су припадали западном свијету говорили су да је једино добро Бог, једино зло - гријех, све остало су међупростори стања и ситуација. Зато Православље са својим посматрачким карактером, учењем о унутарњој молитви и тиховању, врши највеће служење човјечанству, оно чува таворску свјетлост, открива пут за стицање те свјетлости.
Sara
Hodočasnik

Pridružio: 05 Mar 2009

Poruka Poslao: 20 Avg, 2011 18:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala ti Rale !

Sto se sna tice ,iz nekog razloga ,treba da se vratim na pocetak jednog dela puta .To mi nije jasno .Ostalo si mi protumacio .Videcu ,vreme ce mi otkriti znacenje sna do kraja .
Sve ovo u vezi sna ima neke veze i sa nekim dogadjanjima ,kroz koja trenutno prolazim .

Stvarno ,nista nije slucajno .
Eto i ja procitah ovaj tekst ,koji si naveo ,TAJNA SPASENJA .Lepo .

Pozdrav !
Very Happy
 Nazad na vrh »
rale
Mistik

Poruka Poslao: 20 Avg, 2011 19:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Цитирао сам Карелина зато што ми се свидео текст а да нисам размислио о ономе шта прича.
Лако је критиковати друге и налазити ману али себе сагледати и увидетри недостатак јако је тешко. све ово што опн наводи за западни приступ хришћанству стоји али ако би смо критички погледали православну аскезу која се своди на нечињење зла јер човек кроз аскезу сагледава зло у својим мислима и труди се да га сасече у корену.
Међутим нечињење зла није довољно за спасење већ је неопходно и чинити добро.
Јер кад се не чини зло а ни добро онда то није право хришћанство.
Имао сам прилику да упознам човека који је просто савршен у контроли својих мисли што се тиче избегавања зла. Ја који врло добро знам шта ће човека да заболи нисам успео да га истерам из такта.
Али кад се указала прилика да учини добро дело он то није умео да искористи. Чувши његове мисли које се противе чињењу добра схватио сам колико је важно чинити добро поред уклањања од зла.
као кад се јабука преполови па имамо две половине које никако не могу бити целина тако и док је хришћанство подељено ни једна половина не може тврдити да је она баш она права која одсликава целину.
Али да се разумемо, то што раде екуменисти то нема везе са овим што ја причам.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOLITVE, MEDITACIJE, MANTRE I SNOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25
Strana 25 od 25

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Izaslanici iz jednog drugog vremena 4 adminfob 12401 15 Jul, 2011 09:39 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40377 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42331 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30236 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35281 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 29276 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Virdžinijin Pogovor 1 adminfob 9711 22 Jan, 2008 22:49 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)