Yin-Yang u svetlu Hrišćanske vere
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ПРАВОСЛАВЉЕ
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 28 Avg, 2011 08:39 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hrišćanstvo je robovlasnička religija.
Svi ćete jednoga dana to morati da shvatite.
Najduži je put od dupeta do glave.

O kakvom pravoslavlju govorite?
Ko npr. upravlja velikim ruskim narodom?
Od deset najbogatijih Rusa, 8 su Jevreji.
Podjite dalje, proverite poreklo Staljina, Lenjina itd, itd.
Zar vam nije jasno kome služi ta religija???
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 28 Avg, 2011 08:43 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zato svoju duhovnu energiju treba usmeravati ka oslobadjanju, u svakom smislu, zbacivati ralo s ledja, dosta ste orali za druge, treba je usmeravati ka individualnom, samosvojnom putu ka bogu. Jer, koliko ljudi toliko i puteva ka bogu. Svaki je naročit, poseban i podjednako vredan.
I što je još važnije: trebamo jedan drugog podržavati i hrabriti na tom putu. Biti potpora i najbliži prijatelj u nevolji.

Rekoh, svaki je put ka bogu naročit, poseban i podjednako vredan.
Uvek se možete i morate zapitati: A kojoj je to religiji pripadao Isus? Da li je on išao utabanom stazom ili je probijao samosvojni put?

Ako postoji nešto u hrišćanstvu što treba da cenimo, poštujemo i prihvatimo kao istinu, i što treba da sledimo u svom životu, to je upravo način na koji je Isus došao do boga, ako je došao, naravno, ali to je sada nebitno za naš put.
Jedino što je vredno istine u hrišćanstvu to je Isusova poruka koja se najviše skriva:
PODJITE SVOJIM PUTEM KAO ŠTO SAM JA POŠAO!
PODJITE MIMO SVIH UTABANIH STAZA, MIMO SISTEMA, MIMO CRKVE I SVEŠTENIKA, MIMO DRŽAVE I PRAVILA, SLEDITE SVOJ PUT PA MAKAR VAS ZBOG TOGA RAZAPELI, JER SAMO TAKO MOŽETE STIĆI DO NAJUZVIŠENIJEG DELA SEBE I DO BOGA.

Svaki sistem, bez obzira kakav bio, na kraju odvede u ćorsokak.
Zato je vera svakog pojedinca od izuzetnog značaja. Svako mora sam za sebe da iznadje put do boga, a tu nas sistem koči, demorališe, opstruira, pa čak i kažnjava ako pokušamo da odstupimo od zacrtanih pravila. Ali to nam je jedini put ka slobodi i prosperitetu, jedini put do boga. Sve ostalo su varke i opsene. I nastavak ropstva.
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 28 Avg, 2011 08:47 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da li biti Srbin znači da se mora navijati za Partizan ili Crvenu Zvezdu?
Da li je Srbin i onaj koji navija za Dinamo iz Zagreba ili Želju iz Sarajeva?
Da li je Srbin onaj koji navija za Lejkerse ili Inter?

Da li je Srbin neko ko uopšte NIJE navijač???

Šta je važnije, sačuvati veru ili život?

Eto vam pitanja koje najdublje zadire u um:
ŠTA JE VAŽNIJE, SAČUVATI VERU ILI ŽIVOT?

Da li je Srbin i onaj ko nije pravoslavac?
Da li je Srbin i onaj koji je prešao u islam?
Ili onaj, ponikao sa ovog tla, a koji se odrekao svih zločinačkih religija ovoga sveta i probija svoj samotni put do boga?

Nagon čopora se održao do današnjih dana i dalje se brižljivo forsira kroz stadione i navijače. To su pretežno ljudi koji traže sigurnost u čoporu, u osećaju pripadnosti.
Upravo za takve su i crkve i stadioni, i djavoli.
Atavizam koji se forsira upravo zato što izvire duboko iz psihičkog nasledja, a što se poluga vlasti oslanja na jače emocije (na nesvesni deo psihe) to je kontrola jača i sveobuhvatnija.

Stadioni nude osećaj pripadnosti, zadovoljenje nagona čopora, a crkva se igra našim strahovima, strahom od nesreće i zla, personifikovanim u djavola, i strahom od smrti.

Rode moj, otvori oči, ne daj da te prave glupim.
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 28 Avg, 2011 08:59 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mnogo je onih koji umišljaju da su na nekom duhovnom putu, a zapravo samo traže osećaj pripadnosti i potvrdu za svoje porazne stavove i umišljanja, traže kolevku za samoobmane u koje bi da se uvale i uljuljkaju kao krmača u blato.
Da, da, tako je, pleme moje mrtvijem snom spava.

Ali setite se, kad god kucnete u drvo, setite se da su tako naši preci prizivali boga Peruna koji je obitavao u drvetu, tako su ga prizivali da ih zaštiti i sačuva od zla.

Mi to još i danas radimo, samo je malo ko svestan da je to predački, „paganski“ običaj.
Ali to je dobro, Perun još uvek živi u nama. I živeće. Perun će nas kao praiskonska sila, kao životna sila naših praotaca, odvesti do spasenja od ove pošasti razapetog.
Svakome će od nas ponaosob pomoći, neke će povesti za ruku, nekoga će pozvati osmehom, pogledom ili snom, nekome će slomljenom grančicom ukazati na put, nekome će zvezdom padalicom, nekome će se još u ranom detinjstvu javiti u vidu moći i čudesa...onim tvrdokornijim, koji malo sporije shvataju, moraće munjom malo da potpraši tur.

Ova zemlja čuva našu pravu istoriju, izbelele kosti šapuću i škrguću kroz vekove.
Pokidaćemo jednom paučinu istorije koju je neprijatelj ispleo oko nas, podićiće se jednoga dana zemlja sa naših grobova, i grobova naših otaca i praotaca, bele lobanje će imati toliko toga da kažu. Otkriće se istina koji su i kakvi ljudi ovde živeli. A do tada treba biti Srbin. Težak je to zadatak, ali on nije za svakoga. Valjda zato što je tako težak, dat je baš nama.
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 28 Avg, 2011 09:07 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bolno je to kako se drugi narodi drže zajedno, a mi uvek razjedinjeni:
-Srbin bi posvadjao dva oka u glavi, ili – Udario brat na brata.
Itd. itd. Mi živimo sa tim nasledjem.

Zamislite našu crkvu i naše sveštenike koji su imali 15 vekova da ostvare samo jedan jedini cilj: ujedinjenje naroda. I za 15 vekova oni to NISU uspeli da učine!!!
I dalje smo razdvojeni, svako za sebe, otudjeni, izolavana ostrva.
Kurčeviti! Takvi smo mi Srbi, zato nas i svrbi! Very Happy
Zato smo lak plen neprijatelju.
A što je najludje u svemu, takvi su nam i sveštenici i crkva.

To je neoprostiv greh za našu crkvu. To je istorijska sramota.
Samo tim podbačajem su dokazali da su nesposobni i da zapravo ničemu ne služe osim da zaglupljuju narod.

Medjutim, koliko je to loše, toliko je i dobro.

Rekoh negde gore ovo:
„U sklopu takve politike, izdajnička religija je bila bogom dana. To je greh naših praotaca.
Zato se slažem da smo rodjeni sa belegom, sa grehom naših roditelja i praroditelja.
Ali ... ima tu još nešto.“

A evo čega ima.

Prvo: Šta je važnije, sačuvati veru ili život?

Drugo:
Da su nas ujedinili napravili bi stado od nas i tako nam zatvorili svaku mogućnost individualnog rasta, sasijekli bi nam svaki pokušaj da do boga dodjemo na neki drugi način, drugačiji od onog zacrtanog ali dokazano neuspešnog i nakaznog.
Pogledajte hrišćansku Evropu u šta se izrodila! Zar je to naš ideal???
O Americi izrasloj na Bibliji, ne vredi ni pričati.
O svima njima samo jedno: Bože, sačuvaj nas i sakloni!

Ali nisu nas uspeli pripitomiti. Perun je još uvek živ u nama. Divlja vučja krv u nama bije, a ne nekog uškopljneog, šugavog i bezvoljnog džukca. Osetite tu snagu u sebi za noći punog meseca.

Ovako, kao nezaularene, nezavisne individue, rasterećene jarma čopora i zajedništva, imamo mnogo veće šanse da se otrgnemo i dopremo do boga, jer taj put je strogo individualan. Oslobodjenje od pošasti crkve i sveštenika, pa i svih ostalih parazitskih tvorevina u nizu, dolazi kroz individualno prosvetljenje i uzdizanje. Samo tako.
Svako od nas ko uspe u tome daće podstrek desetini drugih da učine isto. Tako ćemo, odlazeći kao zrno po zrno, u ambaru ostaviti samo kukolj.
U svakom zlu i neko dobro.

Crnjak je da će sveštenici i najveći vernici ostati kao kukolj, jer za njih nema spasenja, nema sve dok se ne individualizuju i preuzmu potpunu odgovornost za sebe i svoje postupke.
Jer nikada nije bilo, a neće ni biti, da drugi preuzme i nosi našu odgovornost.
Zašta ste se onda rodili?

Besplatan sir je samo onaj u mišolovci !!!
Very Happy
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 28 Avg, 2011 09:10 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

NARODE MOJ

Link
 Nazad na vrh »
kosmička_beba
Mistik

Pridružio: 11 Okt 2010

Poruka Poslao: 28 Avg, 2011 10:51 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Koliko se ja sećam, nije jedan bio razapet.

I know that I hung
on the windswept tree
for nine full nights,
wounded with a spear
and given to Odin,
myself to myself;
on that tree,
of which no man knows
of what roots it runs.[7]
...
I peered downward,
I grasped the runes,
screeching I grasped them;
I fell back from there
...
I learned nine mighty songs........

Prose Edda
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
kosmička_beba
Mistik

Pridružio: 11 Okt 2010

Poruka Poslao: 28 Avg, 2011 11:01 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ali da li je u pitanju preživljavanje ili je u pitanju vaskrsnuće?

Od kada datira VASKRSNUĆE?

Umesto da se gloži oko toga šta je ispravno a šta nije,

moglo bi da se poveže gde se znanja nastavljaju jedno na drugo.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
IIpotoMajctop
Urednik

Pridružio: 30 Avg 2008

Poruka Poslao: 28 Avg, 2011 13:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosime Rolling Eyes
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 28 Avg, 2011 13:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosim ::
„Znaš li moj dečače, zašto Perun ovako žestoko udara po vama Srbima?
Staru ste, bre, veru prodali za večeru!
Vi, umesto Peruna, drugog Avgusta slavite jevrejskog proroka Iliju, a taj Ilija zaklao je preko dvesta vaših sveštenika samo zato što su slavili boga Bala, to jest vašeg Volosa, boga goveda.
Vama kao da su čavke mozak popile kad, umesto predačkih bogova, slavite tudje svece, iz tudje Biblije.“
Сораб или србин значи просветљен. Па ти Зосиме чак ниси нипросветљен тј. србин. А ја сам се питао који ти део мозга фали.
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 28 Avg, 2011 15:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

rale ::

Језик је несавршен зато што речи не могу да изразе мисао.

Иво Андрић је pотрошио странице папира да опише једну циглу.

Koji si ti car! king

Da te nema trebalo bi te izmisliti. Very Happy Very Happy Very Happy

Lepo te vidim kako svako veče otvaraš „Na Drini ćuprija“
i vraćaš se na izlizanu stranu, na jedan te isti pasus
i iščitavaš iznova i iznova „ubitačne“ stranice o cigli!

I taman kada pomisliš da si sve shvatio
po ko zna koji put zbuni te i pomete saznanje
da se na površini vode, oko bačene cigle, stvaraju krugovi,
hej, koncentrični krugovi od cigle (?),
i skrušeno se miriš sa činjenicom da ćeš morati
još jednom sve iz početka da čitaš.

Laku noć, Rale.
Lepo lalaj.
Very Happy
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 28 Avg, 2011 16:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pod najboljim si naletom inspiracije. Meni se cini da su ti ovo do sada najbolji tekstovi Zosime.

A sada da vidimo sta je to Elohim...Zato sto ga je Danko spomenuo...pa da pretresemo to pitanje kroz Elohimove sinove, kako su ih videli drevni tekstovi...

Elohim je jedno od Božjih imena. U mundanoj ravni, Elohim je najčešći naziv za Boga koji se koristi u Izraelu. To je ujedno i ime Boga koji se koristi u Hodu – Eloheem Tz’ Vah-Oht (Bog vojski koji vlada nad svemirom u mudrosti i harmoniji). Reč Elohim predstavlja na hebrejskom množinu od Eloah, pa se ona može prevesti i kao „Bogovi“, u zavisnosti od konteksta u rečenici. Beney Elohimi se kao Deca Boga u Starom Zavetu pominju više puta - na primer u Jov. 2:1: “Opet jedan dan dođoše sinovi Božji da stanu pred Gospodom, a dođe i Sotona među njih da stane pred Gospodom.” ili u Jov. 38:7: “Kad pevahu zajedno zvezde jutarnje i svi sinovi Božji klikovahu.” Najčuveniji deo Starog Zaveta u kome se pominju Deca Boga je iz Postanja 6:1-4: “A kad se ljudi počeše množiti na zemlji, i kćeri im se narodiše. Videći sinovi Božji kćeri čovečije kako su lepe uzimaše ih za žene koje hteše…A beše tada divova na zemlji; a i posle, kad se sinovi Božji sastajahu sa kćerima čovečijim, pa im one rađahu sinove; to behu silni ljudi, od starine na glasu.” Ovaj deo Starog Zaveta je dopunjen jednom interesantnom pričom koja je zapisana u Enohovoj knjizi o 200 anđela koji su sleteli na vrh planine Hermon i došli u kontakt sa ljudima u ranom stadijumu njihovog razvoja. Ovi anđeli, koje Enohova knjiga, naziva čuvarima, mešali su se i venčavali među ljudima, a ostatak vremena su provodili podučavajući magiju. Njihov vođa, Semjaza, podučavao je čari i herbalizam. Armaros je podučavao kako da poništi čari. Azazel je učio ljude kako da prave noževe, mačeve i štiteve. Gadriel je podučavao umetnost kozmetike. Barakuijal (Baraquijal) je bio astrolog, Kokabel astronom, Ezekiel (Ezeqeel) metereolog, dok su Šamsiel (Shamsiel) i Sariel podučavali znanje Sunca i Meseca. Arakiel je učio ljude znacima Zemlje, a Penemue kako da se piše sa mastilom na papiru.

Čovek je i prema Postanju i prema Enohovoj knjizi, preterao, posegao van svojih mogućnosti, postao zloban i korumpiran da je potop poslat da očisti zemlju.

U Slovenskom Enohu (ili Drugoj Enohovoj Knizi), čuvari se nazivaju egrigori ili grigori. U navedenom delu se napominje da se oni nalaze na Petom nebu, a da je od tog broja 200 prinčeva palo.

Lekcija koju ljudi treba da nauče, na osnovu ovih drevnih priča, je ta da um bez duže predstavlja veliku opasnost po čovečanstvo. Kada čovek prvi put uvidi svoju unutrašnju sposobnost da bude nalik bogovima, to može da ima veoma destablizujući efekat. Ipak, jednom, kako primećuje Vilijam Grej, „kada naša lica izrone iz kaljuge zemaljskih porekala moramo ih držati uzdignutim ka nebesima.“ Po Grejovim rečima, Beni-Elohimi su našim ušima šapnuli magične reči: „bićete nalik Bogovima-besmrtni.“ U svakom slučaju nije greška Beni-elohima ako smo pogrešno razumeli njihove poruke. Pod uticajem Beni-elohima Božanske misaone forme su pojednostavljene do te mere da mogu načiniti direktan kontakt sa čovekovim rastućim umom, tako da su oni, u praktičnom smislu, naša prva svest o Božanskom koja pokušava da nas izvuče izvan naše materijalne ljudskosti. Oni au Božji sinovi koji došli radi spasa i evolucije ljudske rase i bez kojih ljudi ne bi bili ništa više od običnih smrtnika.
Danko
Iskušenik

Pridružio: 16 Dec 2010

Poruka Poslao: 29 Avg, 2011 09:40 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hrišćanstvo je robovlasnička religija.
Svi ćete jednoga dana to morati da shvatite.
Najduži je put od dupeta do glave.

O kakvom pravoslavlju govorite?
Ko npr. upravlja velikim ruskim narodom?
Od deset najbogatijih Rusa, 8 su Jevreji.
Podjite dalje, proverite poreklo Staljina, Lenjina itd, itd.
Zar vam nije jasno kome služi ta religija???

Prvo Zosime, ti brate sve to satera u isti koš. I Vatikan i Pravoslavlje i Komunizam i Ruse i Jevreje. Huh, trebao si to malo da rasčlaniš, znaš. Ovako ti raspališ svoje pa nema veze da li to može neko da svari ili ne. Važno je da si se olakšao, jel' tako? Samo još da ti pošaljemo malo toalet paira, verovatno ti je zafalilo.

Šalim se, lako je tebe razumeti jadni moj Zosime. Isus reče: "Nego vam kazah da me i videste i ne verujete." (Jn. 6:36) Ali to je tvoj problem. Ja ti tu ne mogu pomoći.

Samo da te pitam: Što nisi lepo pročitao tekst o kome se ovde priča pa da diskutijeom šta je to što u tekstu ne valja?
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 29 Avg, 2011 11:55 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Danko ::

Prvo Zosime, ti brate sve to satera u isti koš. I Vatikan i Pravoslavlje i Komunizam i Ruse i Jevreje. Huh, trebao si to malo da rasčlaniš, znaš. Ovako ti raspališ svoje pa nema veze da li to može neko da svari ili ne. Važno je da si se olakšao, jel' tako? Samo još da ti pošaljemo malo toalet paira, verovatno ti je zafalilo.

Šalim se, lako je tebe razumeti jadni moj Zosime. Isus reče: "Nego vam kazah da me i videste i ne verujete." (Jn. 6:36) Ali to je tvoj problem. Ja ti tu ne mogu pomoći.

Samo da te pitam: Što nisi lepo pročitao tekst o kome se ovde priča pa da diskutijeom šta je to što u tekstu ne valja?

To si, Danko, lepo primetio: i Vatikan, i Pravoslavlje, i Komunizan i .... sve je to isti koš.
Sve su to samo različite odrednice za jedan te isti tor.
Kako se god tor zvao, na poledjini table sa imenom piše: Arbeit macht frei!

Što se tiče papira, kad ga već toliko imaš kod sebe, pošalji malo, nije na odmet.

„A zašto su ti oči tako velike?“
(Crvenkapa 16:7).

Vidiš, i tebe je lako razumeti. Moraš jesti više vlaknaste hrane.

I molim vas, malo kulture, ne koristite šumu za to!

Šalim se. A i ne. Jer kao što vidiš, tebi je savet dobrodošao. Very Happy

Konačno, ja ispisah to što ispisah. Nemoj mi reći da moram i tebi da crtam ciglu. Cool

Kako to misliš : hajde da diskutujemo?
Šta je ovo do sada bilo, pantomima?
Odigrao si, kao beli, damin gambit, pešakom na d4, ja sam ti, kao crni, odgovorio skakačem na f6. Šta ti tu nije jasno?
Uspon i pad Alchajmera ili mladalačka nezrelost?

Tvoj potez.
Vreme ti teče.
Very Happy
 Nazad na vrh »
Danko
Iskušenik

Pridružio: 16 Dec 2010

Poruka Poslao: 29 Avg, 2011 15:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tvoj potez.
Vreme ti teče.
Very Happy

Pa da požurim, a? Vidim da ti to sve brzopotezno. Za jedno veče si spucao desetak tekstova na ovaj topik koji je prvenstveno bio napravljen zobg teksta:
Ying-Yang u duhu Hrišćanske vere
A onda se na to nadovezala priča o drugom tekstu:
Sećanje na zaboravljenog Boga Prvog i Jedinog
E sad, da si to pročitao, ne bih morao sada da ti sve ovo objašwavam.

A onda ti upadaš ko da is pao s neba. Pršti na sve strane! Nit se vidi šta ti hoćeš, ni o čemu uopšte pričaš. Ja rekoh: "Ovaj je Bogami oštar vozač. Njemu trebaju lanci i leti na točkovima da ga malo koče." Laughing

I zato ti rekoh i ponavljam: Kad pročitaš jedan od ova dva teksta, pa se sa nečim ne slažeš, onda lepo napišeš: Dragi (ali obavezno ovo dragi, kulturnije je tako) Danko, u tvom tekstu stoji: to i to, a ja se ne slažem zbog toga i toga. Onda ima razloga da se javljaš.

U suprotnom nađi brate nešto žensko, nemoj molim te da po forumima smiruješ svoje hormone.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ПРАВОСЛАВЉЕ
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeci
Strana 3 od 12

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Kako ja zamišljam Boga 425 Androgin 116620 30 Jan, 2011 18:01 pm
talerman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sustina vere iskazana kroz kratku pricu 1 SrbinPravoslavac 2828 10 Nov, 2010 16:51 pm
Mystic_Storm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dr. Zoran Kocic - Rtanj je najveca piramida planete 1/7 10 segrt 6266 30 Avg, 2010 08:35 am
TATA SINANA Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mudrost u 7 minuta:) 2 Kublai Khan 3500 26 Apr, 2010 14:08 pm
Almsivi Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Yemen STARGATE opening 1/5/2010.... World forcing UFO disclo 1 Vakan Tanka 3673 06 Apr, 2010 21:17 pm
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VIPASSANA MEDITACIJA - Dhamma i umetnost življenja 12 Vesna 9910 20 Jan, 2010 19:38 pm
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVI KOMENTARI I SVA PITANJA ZA ČLANOVE FORUMA 4 Dušan 5899 22 Mar, 2008 17:21 pm
Dušan Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)