PRIRODNI POROĐAJ...
Idi na stranu Prethodni  
1, 2
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » LJUDSKO TELO I NJEGOVE POTREBE
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 25 Nov, 2010 01:44 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

TATA SINANA ::
Ajde Jasna, Vesna i sve ostale"zene" koje imaju slatke klince--javnite se nasoj dragoj Zvoncici...
Laughing Laughing Laughing

Evo Zvone ja isprobala i rano i pokasnije rađanje. prvo sa 20 godina drugo sa 43 godine. Vjeruj mi i Ja i dijete smo više uživali u zajedništvo..kad sam kasnije rodila.Posvetila sam se djetetu i sebi a prvi put..zadovoljiti tuđa očekivanja,pospremanje stana da bi svekrva bila zadovoljna..itd..pa za dijete i nije bilo previše vramana a za mene uopće.Kad si spreman odlučiš se na taj korak ne razmišljajući o nekoj boli ili strahu od poroda. Kad sam prvi put rađala..imala sam na umu..da dijete MORA izaći..pa što prije to bolje.. Very Happy
( 5.element )
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Sara
Hodočasnik

Pridružio: 05 Mar 2009

Poruka Poslao: 25 Nov, 2010 06:44 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kakva divna tema .
Sanjala sam nocas da pomazem pri porodjaju nekoj zeni,bilo nas je 3.

Ja sam prvo dete rodila u 25.godini ,drugo u 29.Oba porodjaja su bila prirodna .
O porodjaju sa prvim detetom nisam ni razmisljala .Namerno nisam htela da procitam nista u vezi togaa ni da cujem iskustvo drugih.Smatrala sam da je sve individualno ,da su se porodile tolike zene ,i da je porodjaj priroda udesila tako da se odvija na najbolji moguci nacin. Za sve vreme, obe trudnoce ja sam radila ,skoro do pred sam porodjaj.
A uslovi nisu bili bas povoljni.Skoro 8h ,na poslu , aktivna i fizicki i mentalno .Trudnocu nisam ni primecivala.Oba deteta sam rodila ,bez bolova .Dok su mnoge zene u porodilistu imale jake bolove ,plakale su ,ja sam bila zbunjena i cudila se zasto ja nemam bolova.A onda zestok bol ,uzasan,i posle 15-ak minuta ja se porodim.Oba puta isto.A onda ,to znaju sve zene ,sve se zaboravi kao da se nije ni dogodilo i imate samo osecaj neverovatne srece.
Ja sam imala drugi problem,emotivni.Nikada vam muz ne nedostaje vise nego tada.Nikada ga vise ne volite nego u momentu radjanja vaseg deteta,cak i vise nego pri stvaranju.Moj muz nije bio kuci i ja sam se poradjala sa njegovim pismom u ruci ,prvi put.
Drugi put je bio kuci ,ali se toliko uplasio da sam morala da ga ja tesim da ce sve biti u redu.Ostavio me je ,otisao na posao i dosao posle 24h da nas vidi i to bez starijeg deteta .A meni je nedostajalo jako starije dete i on ,da podelimo taj velicansveni cin roditeljstva.
Obadvoje dece sam trazila od babice da vidim odmah .Prvo sam poljubila neokupano a drugo mi nisu dozvolili.Moje bebe su bile odmah uz mene.

Ovim pisanjem hocu da porucim tatama ,budite uz mame ,pri porodjaju .Ne mora bas u sali ,ali tu negde u blizini ,da zena zna da ste tu i to je njoj najveca podrzka .

Ovo je moje iskustvo.

Moja majka se porodila sama ,kuci.Imala je 45 godina.

Very Happy
 Nazad na vrh »
aki
Iskušenik

Pridružio: 04 Nov 2010

Poruka Poslao: 25 Nov, 2010 09:36 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sara,

Slažem se sa tobom da tate trebaju da budu uz mame u tim divnim trenucima.
Po meni godine nisu presudne za rađanje, bitno je imati želju i volju.
Kada sam se drugi put porađala, upoznala sam ženu koja se 25 godina lečila i rodila je sina u 47 godini.
 Nazad na vrh »
sneguljica
Hodočasnik

Pridružio: 25 Okt 2009

Poruka Poslao: 25 Nov, 2010 10:17 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nazalost ni ja se nisam poradjala prirodnim putem vec carskim rezom. Spremili su me za prirodan porodjaj, ali posto se pupcana vrpca obmotala bebi oko vrata, dok jos nije krenuo porodjaj brzo su uradili carski rez. A onda, posle prvog, mnogo verovatniji je i drugi carski rez, sto je u mom slucaju tako i bilo.
Oba deteta sam vidla tek kad sam se probudila iz anestezije, posle nekoliko sati. Najdivniji osecaj u zivotu svake majke je kad prvi put ugleda svoje dete i uzme ga u narucje...to se recima ne moze opisati.
Inace i pre i posla trudnoca sam bila veoma aktivna, radila do devetog meseca jer sam se osecala dobro, nista mi nije smetalo.
Ali drugi porodjaj cu pamtiti jer sam jedva izvukla zivu glavu.
Jos pod anestezijom, spavala sam u sok sobi jos nesvesna ni sebe ni nicega....i odjednom vise nisam mogla da disem, nisam imala vazduha. Tek tada sam dosla sebi, nisam bila budna, ali nedostatak vazduha, borba da udahnem...pomislila sam da su mi dali penicilin na koji sam alergicna i da odlazim.
Osetila sam tugu i zalost za svojim tek rodjenim detetom, tugu sto ga nikada necu videti, tugu za svojim prvim sinom.
Odjednom kao da se neko bice, bice puno ljubavi i topline naslo pored mene. Vise nisam bila tuzna ...ne secam se vise nicega, verovatno sam nastavila da spavam, probudila sam se kasnije, ili sam imala taj osecaj da sam se kasnije probudila.

Sta se tada desavalo, saznala sam kasnije od dve devojcice i doktora.
Kako mi glava nije bila na stranu, jezik mi je upao u dusnik, pocela sam da se gusim i da nisu slucjano pored moje sobe prolazile dve devojcice, koje su bile na praksi, ja bih se ugusila.
One su me spasile, jer su pozvale doktora. Dok sam bila u bolnici, ja kao da nisam bila svesna sta se dogadjalo, o tom dogadjaju skoro da nisam ni razmisljla, niti je lekar to vise pominjao, jedino sto su te dve mile devojcice dolazile kod mene i pricale mi kako sam ih mnogo uplasila. One su me spasile. Izasla sam iz bolnice, njih vise nisam vidla, niti bi ih sad prepoznala...sada ih se cesto setim i vecno sam im zahvalna jer da nije bilo njih da vise ne bih bila tu. Volela bih da ih nekad vidim, mada ne znam da li je moguce da se prepoznamo, imam zelju da ih vidim, zagrlim, podelim ljubav koju osecam prema njima. Mozda ih nikada necu videti, sam Bog ih je poslao meni kada je trebalo, ali ih se cesto setim i pozelim da ih Bog cuva svakog trenutka. One su moji andjeli.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
sneguljica
Hodočasnik

Pridružio: 25 Okt 2009

Poruka Poslao: 25 Nov, 2010 10:36 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Naravno da lekari o tome nista vise nisu pricali, jer je to njihova greska. Osobi koje je pod anestezijom, dok spava, glava se postavi na stanu bas iz razloga da ne dodje do gusenja. Oni to nisu uradili.
O tome ne bih ni razmisljala da me kasnije nisu stigle posledice te njihove nepaznje....ali srecom nije strasno, uspela sam da se izborim sa tim.
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 25 Nov, 2010 14:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Čitam vas s divljenjem
i kroz glavu mi prolazi samo jedna misao:

Zaslužujete svu ljubav ovoga sveta!
Srce si!
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 26 Nov, 2010 20:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa ja nisam STARA !!!! Nego me strah IMAT djete!!! Nije me ni strah, nego...ne znam.
Što me dovodi do jedne druge teme o kojoj sam baš neki dan razmišljala, da ću je aktualizirat ovdje.
I to nema veze tko ima djecu , tko nema, pošto znam osobe koje bi pripadale toj grupi ljudi i sa i bez djece: pitanje je, jeste li primijetili da je sve više odraslih ljudi oko vas ili ste i sami takvi koji izgledaju odraslo, oblače se odraslo, kad treba glume da djeluju odraslo, a u stvari su totalno nezreli, i često reagiraju kao djeca.

Oko mene ih je pun kufer.
Uključujem i sebe. I to ne mislim ni na kakav fake, nego na normalne, iskrene, one prve reakcije na neki događaj ili situaciju, koje se nikako ne bi dale podvesti pod očekivanu reakciju jeden odrasle osobe?
Sad je to možda i za neku drugu temu, a ne ovu...ali takav je šlagvort, pa eto...
 Nazad na vrh »
maja-k

Pridružio: 21 Avg 2011

Poruka Poslao: 24 Avg, 2011 14:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jedno vreme sam bila okruzena trudnicama. Mahom dobre drugarice, pa sam se od njih naslusala svega i svaceg. Plus posto imam neko medicinsko obrazovanje uvek dobijem zadatak da se raspitam o svemu sto njih zanima. Ni jednoj trudnoca ili porodjaj nisu prosli idealno ali mahom je sve to vrlo brzo zaboravljeno. Nije zaboravljen odnos osoblja tokom i posle trudnoce i porodjaja. To je ono sto i mene plasi. Fizicki bol, neprijatnosti mogu da podnesem. U krajnjem slucaju priroda/ Bog/ energija ili ko kako vise voli nisu nam dali nista sto ne mozemo da podnesemo i da se izborimo. Ali bojim se da ce neka sestra da se brecne na mene, da doktor nece da mi kaze neke stvari. Svakako moram da radim na tome da do toga nece da dodje i da ce sve da prodje u najboljem redu. I da cemo kuci doci moja mala cupava devojcica koja u svojim duboko plavim ocima krije sva znanja ovog sveta, i njen otac koji oko sebe siri fantasticnu pozitivnu energiju. Nisam mu videla lice u tom predivnom snu, ali osecam da je tu negde. I pitam se sta ceka Very Happy
 Nazad na vrh »
Nosferatu
Majstor

Pridružio: 12 Apr 2010

Poruka Poslao: 24 Avg, 2011 17:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa lepo bi bilo da muskarac moze da bude pored zene dok se poradja.To svako i zeli.Ali igrom okolnosti nekad stvarno nije moguce.Setim se u vojsci jednog lika koji je stajao na strazarskom mestu,dok mu se zena poradjala.On je davao tako jedan odsutan izraz lica i uopste nije bio prisutan,nego je imao kao oblak misli,energetsko polje oko sebe koje je uticalo na okolinu.Tako da je najbolje da uvedemo pravilo da muz sme da bude pri porodjaju prisutan.Da bude oslobodjen svih duznosti. Idea
 Nazad na vrh »
3.1415926535...
Iskušenik

Pridružio: 06 Nov 2009

Poruka Poslao: 30 Avg, 2011 12:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo, pošto je ovo muška tema, da i ja dam svoj doprinos Very Happy
U kontinuumu razvoja čovjeka kroz milijune godina, kad bi rađale, žene su se sklanjale na osamljeno tamno mirno mjesto (danas u bolnicama imamo "box-eve", kao u konjušnicama, gdje žena pored uglavno viče, a 1000 luksa svjetla izbija iz reflektora, pa vidite kakav je to šok djetetu kad izađe iz maternice), kao što i danas sisavci uglavnom rade... Dalje, puno veća opasnost od infekcije je u bolnicama, nego kad bi žena npr. rađala kod kuće... Neizmjerno je važno da beba prvih par dana bude konstantno uz majku, što nije praksa u bolnicama... pa čak i u bolnicama s etiketom "prijatelj djece" bebe uzimaju majkama prvih 24 sata, a i kasnije ih uzimaju ne bi li im strpali putem šprice adaptirano mlijeko, na koje se može pojaviti trajna alergijska reakcija, bez obzira doji li majka ili ne... Daju naputke da se dijete treba hraniti svakih toliko i toliko sati, a ne kad dijete osjeća potrebu, jer dojenje nije samo hranjenje djeteta, već i prijenos hormona i produžetak povezanosti s majkom (jer je pupčana vrpca prekinuta, a "wireless" slabo funkcionira)... Cijepljenje neću ni spominjati, iako sam ga sad spomenuo Smile ... to je druga tema.... Muževi u tim uvjetima uglavnom nemaju mogućnosti prisustvovati rađanju (a niti slijedećih nekoliko dana ne smiju ostvariti kontakt dodirom), a to je također neizmjerno važno za buduću povezanost oca s djetetom... ali čak ne i zbog toga, nego prisustvo muža je bitno zbog podrške majci, a možda još više zbog načina tretiranja majke od medicinskog osoblja, jer se ono dijametralno suprotno ponaša kad je otac prisutan pri porodu...
Dakle, budućnost prirodnog rađanja je porod kod kuće (jer 99% poroda se događa bez medicinske intervencije, ukoliko su prijašnji pregledi pokazali da je sve O.K.), no zakonom je to nedopustivo... pa će se još neko vrijeme čekati, ako se ikad dočeka... jer trenutno u bolnicama je praktički nemoguće imati prirodni porod, jer si ti njima na traci, žele te se što brže riješiti, pa ti uvale drip ili neku sličnu drogu i kemikaliju, što povećava rizik i nužnost medicinske intervencije, jer se tijelo žene nekontrolirano grči i 'ko zna što se još u njemu kemijski događa...
Međutim, postoji jedna registrirana (što god to značilo) metoda, kojom se može pomoći ženi da prirodno rodi, a zove se "hypno-birthning"... mislim da je u Hrvatskoj osposobljena samo 1 žena da drži tečajeve; za Srbiju ne znam... ovo "hypno" vam možda ne ulijeva povjerenje, međutim ne radi se tu o nekakvoj specijalnoj hipnozi, već se na tečaju uči ući (vidiš šta radi drugačija kvačica na c Smile ) u stanje opuštenosti... dakle uči se par tehnika disanja, kojima opuštaš sve mišiće tijela sve više i više, i dijete se prirodno spušta bez ikakvih bolova za majku... a ujedno se ulaskom u stanje opuštenosti vježba i isključivati okolne zvukove, tako da bez obzira što se događa u drugim "box-evima", žena je usredotočena samo na sebe i svoje dijete... Tako da mislim da veće šanse imaju žene s npr. ovog foruma, koje su sklone meditaciji i već znaju ući u to opušteno stanje (samo opet je bitno naučiti te dvije-tri tehnike disanja, jer jedna je npr. za stanje kad su trudovi, a druga za izgon, a treća za ne znam šta...naravno, ne moram spominjati da je ovakvo disanje dijametralno suprotno disanju koje će ti sugerirati medicinsko osoblje u bolnici)... Tako da, ima nade Very Happy
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 30 Avg, 2011 21:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Buducnost porodjaja za decu novog doba je u takozvanim kucama za radjanje...
To su specijalno napravljene kuce sa jako dobrom atmosferom, od prirodnih materijala i tu je sve namesteno da se zena oseca kao kod kuce.
Sve zelje zene i njenog muza se ispunjavaju.
Najcesce porodjaju prisustvuje samo jedna osoba sa strane i to ne mora biti prava babica nego moze i zena koja je radjala i zna kako pomoci zeni prilikom porodjaja.U inostranstvu se takve zene nazivaju doule.
Kod nas u Srbiji je nekoliko zena obuceno da budu doule, sada nam samo jos ostaje da napravimo mesto gde bi se te zene mogle poradjati...
I naravno niko ne treba da trazi nikakve dozvole za tako nesto. NE DAJ BOZE...
JER DOZVOLE IONAKO NIKO NIKADA NECE IZDATI...
Dakle treba samo cutati, raditi i radjati, radjati sto vise dece novog doba..
ONA SU IONAKO KLJUC ZA SVE...
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 30 Avg, 2011 21:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Buducnost porodjaja za decu novog doba je u takozvanim kucama za radjanje...
To su specijalno napravljene kuce sa jako dobrom atmosferom, od prirodnih materijala i tu je sve namesteno da se zena oseca kao kod kuce.
Sve zelje zene i njenog muza se ispunjavaju.
Najcesce porodjaju prisustvuje samo jedna osoba sa strane i to ne mora biti prava babica nego moze i zena koja je radjala i zna kako pomoci zeni prilikom porodjaja.U inostranstvu se takve zene nazivaju doule.
Kod nas u Srbiji je nekoliko zena obuceno da budu doule, sada nam samo jos ostaje da napravimo mesto gde bi se te zene mogle poradjati...
I naravno niko ne treba da trazi nikakve dozvole za tako nesto. NE DAJ BOZE...
JER DOZVOLE IONAKO NIKO NIKADA NECE IZDATI...
Dakle treba samo cutati, raditi i radjati, radjati sto vise dece novog doba..
ONA SU IONAKO KLJUC ZA SVE...
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » LJUDSKO TELO I NJEGOVE POTREBE
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2
Strana 2 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka NAJDELOTVORNIJE TEHNIKE KOJE KORISTITE... 188 Aleksandra-Caca 202326 18 Jul, 2011 22:36 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 150664 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1717415 08 Nov, 2010 01:48 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Deset Božijih Zapovesti- DRUGA ZAPOVEST 139 Vera Bojičić 61932 17 Apr, 2010 23:33 pm
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVETA ZNANJA - MESTA MOĆI - dr sci. Ljubiša Stojanović 64 drugar 47788 17 Apr, 2010 13:58 pm
drugar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka IZVODI IZ OBJAVA 73 plavizrak 44018 25 Apr, 2009 23:40 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - 2009. 2462 Aleksandra-Caca 1649093 27 Mar, 2009 11:34 am
Vera Bojičić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)