TRAGANJE ZA ISTINOM
Idi na stranu
1, 2, 3  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 09 Jan, 2008 22:00 pm    Naslov: TRAGANJE ZA ISTINOM
Odgovoriti sa citatom

PITANJA SE ODNOSE NA SVE, POSEBNO NA NOVE HRISTOVE OBJAVE:

1) KAKAV JE BIO VAŠ PRVI KONTAKT SA, U CIVILIZACIJSKOM SMISLU NEOBIČNIM IDEJAMA I TUMAČENJIMA IZ OBJAVA?

2) KAKO BISTE VI OPISALI "IDEOLOŠKI", ILI - IDEJNI, KONCEPTUALNI ODNOS IZMEĐU STAVOVA ILI KONCEPCIJA ZVANIČNIH RELIGIJA (POSEBNO HRIŠĆANSKE), I STAVOVA ILI KONCEPCIJA KOJE SE OTKRIVAJU U NOVIM HRISTOVIM OBJAVAMA?

3) UKOLIKO U NEKOJ VARIJANTI JESTE ILI STE BILI VERNIK - KAKAV JE SA TOG STANOVIŠTA BIO KONTAKT SA NOVIM HRISTOVIM OBJAVAMA, DA LI JE DOŠLO/DOLAZILO DO IDEJNIH "SUDARA", ODBACIVANJA, STAPANJA...?
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 09 Jan, 2008 23:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ideje iz Nove Hristove objave prilično se poklapaju sa porukama iz Objava
sa Plejada ( Donosioci svitanja ) od Barbare Marciniak, i treba da nas pripreme za nastupajuće promene na našoj planeti.
Mislim da prvenstveno treba da Stvoritelja ( Boga ) potražimo u SEBI , a ne
izvan nas u nekim institucijama, koje svojim stalno ponavljajućim ritualima
vrše jednu vrstu mentalnog programa, i ograničavaju pravi duhovni razvoj.
Ako ne pronađemo Boga u sebi (principom Svete pažnje i koncentrisanjem na sadašnji trenutak ), nećemo ga pronaći ni izvan sebe- u religijskim institucijama. A do te samospoznaje se dolazi isključivo individualno- molitvom i meditacijom, ili što bi rekli pravoslavni monasi - tihovanjem, što je isto vid meditacije .
Pozdrav, Vesna.
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 23 Jan, 2008 03:44 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.

U školi me nisu naučili da živim.
Naučili su me svemu ostalom.
Kao što je neko rekao:
"Dobio sam odličnu obuku. Ali trebale su čitave godine da je se otarasim."
Sva duhovnost je u tome, znate li ?
Odučavanje. Odučavanje od svih budalaština kojima su nas učili.
(De Melo)

.

Poslednji izmenio Vesna dana 07 Sep, 2009 04:02 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Vakan Tanka
Hodočasnik

Pridružio: 21 Jan 2008

Poruka Poslao: 23 Jan, 2008 11:31 am    Naslov: Budjenje iz zacaranog sna...
Odgovoriti sa citatom

Ja nemam stav...Nije poterbno imati stav,potrebno je spoznati Ljubav unutar sebe i BITI LJUBAV,ziveti Ljubav....Carstvo nebesko je u Vama samima...Hrist je u svakome od nas,jer ovo je jedna velika iluzija,shvatite u trenutku Spoznaje Velikog Duha NEMA niti je ikada bilo dualnosti...ne postoji drugo Ljudsko bice...Sve je jedno...Ne govorim vam ovaj put ni iz jedne knjige vec pretacem svoje sopstveno Iskustvo "mog"duhovnog preobarzaja.Trenutak nestanka ega je trenutak spoznaje Bezuslovne ljubavi o kojoj govore sve do sada poznate religije
o njoj je govorio i Horus i Hijavata i Hrist I Budha,I Krisna i drevne Maje...Svi ucitelji i sve religije imaju jednog Boga a taja Bog je ISTI Boga,mili moji...U jezgru Vase duse u Hristvovom centru,u anahata chakri je Bezulovna Ljubav...I zajednicko svim religijama i svim tehnikama je kako osvestiti sebe,kako postati ono sto vec jesam...Ne veruj u promenu,bices ono sto JESI,ne drugi.Kraljevstvo nebesko je u vama....Taj put je tezak i trnovit,ali svakoga od nas ceka...
Ja imam 46 godina a sa 17 godina sam poceo da se bavim "spiritualnim"stvarima...Bio sam sekretar drustva za psihofizicku rekereaciju iz Zajecara,ucestvovao na sijaset Intenziva prosvetljenja,radio Dijanetiku,Emocionalno ciscenje,zavrsio sam dvogodisnju obuku za profesionalne preporoditelje,prelazio preko vatre,radio i radim Vipassana meditaciju,militve Prahriscana Univerzalnog zivota,studira Majansku nauku,Zen budizam,Osha Radznisha,Holisticku jogu, Regresoterapiju......sve to je mili moji bilo potrebno,ali je sada meni vise nevazno...Od trena od kada sam se stopio sa izvorim moj Ucitelj je jedan...Moja sopstvena dusa...Na vipassani mi je pala i zadnja senka ludosti...Budha i Hrist NISU dva odvojena bica...SVE JE JEDNO...Ne postoji dualnost i ne postoje dva Boga...Ljubav je sve i Ljubav je svugde...
Svako od nas je na nekoj skali kao dusha na putu ka Izvoru,i neka vas to ne obeshrabri.NIKADA ne uporedjujte sebe sa drugima,uvek slonite vas ego i pustite srce i Intuiciju da vam pokaze loji je put za vas "najbolji".I budite UVEK otvorenog uma i srca da iskusite BILO STA.Zelim Vam budjenje iz zacaranog sna,zelim vam Ljubav,ljubav i samo i samu LJUBAV.In la kesh ala kin.
Gde je nesloga da donosim Jedinstvo!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 08 Feb, 2008 15:11 pm    Naslov: PITANJA VIRDŽINIJE ESEN
Odgovoriti sa citatom

VIRDŽINIJA ESEN I VAŠTA

Virdžinija: Dobrodošli. Rekli ste da Duhovnu Hijerarhiju čine Uzneti učitelji.

Vašta: Polazište Duhovne Hijerarhije su energije koje pristižu iz višeg dimenzionalnog izvora preko Gospodara Vremena do različitih dimenzija. Ta energija se potom preobražava u postojeće fizičko telo planete Zemlje kao i njenih životinja, njenih različitih biljaka, njene atmosfere, njenih okeana i voda itd. U tom smislu sve je deo duhovne Hijerarhije.

Virdžinija: Možete li da objasnite ono šta nazivate ˝vremenski impuls˝? Šta to znači?

Vašta: Kada je konačno Gospodarima Vremena velika Vrhovna Stvaralačka Sila saopštila da mora da se uspostavi tvorevina, Gospodari Vremena su dobili nalog da iznedre veliki impuls stvaranja. Ono što mi nazivamo ˝veliki impuls vremena˝ daje određeni vremenski okvir ili vreme osvita svake tvorevine. Gospodari Vremena započinju sa unošenjem tog impulsa energije, koji stvara svetlost i koji će iznedriti sve što postoji, u buduću fizičku tvorevinu.

Virdžinija: Hvala. Možete li podrobnije da objasnite šta rade Gospodari Vremena?

Vašta: Svaki Gospodar Vremena je odgovoran za fizički oblik u određenoj tvorevini, bilo da je to zvezdani sistem u vašoj galaksiji ili zvezdani sistem u drugoj dimenziji. Na primer, čak i najsićušniji atomi imaju svog Gospodara Vremena čiji je zadatak da očuva fizičku tvorevinu i preobrazi je u ono što joj je suđeno. Postoje neke kulture koje su milionima godina pokušavale da proniknu u ukupni broj Gospodara Vremena, ali još niko nije došao do konačnog broja, niti bilo ko tvrdi da zna njihov tačan broj.

Virdžinija: Drugim recima znači, postoji Gospodar Vremena za svaku pojedinačnu dušu, svaki obrazac energije, itd.

Vašta: Postoji Gospodar Vremena za svaki deo duše kao i za svaki vid te duše, budući da se sila duše može podeliti u brojna pojedinačna bića. Duša se može podeliti na nešto što je njena budućnost ili na nešto što je njena prošlost. Vreme je tvorevina istovremenosti u svemiru. Onima u stvarnosti treće dimenzije ono može delovati kao nešto što se nadovezuje, međutim nije. Stoga budući da vreme nije nešto nadovezujuće, Gospodari Vremena moraju biti večni. Oni moraju da nadziru svaki deo čudesne fizičke tvorevine, a kad se ostvari konačno uznesenja, to će značiti da su Gospodari Vremena uspeli da duše dovedu to toga na potpuno savršen, tačan, a ipak fin način.

Virdžinija: Ako sam dobro razumela to što ste rekli, Gospodari Vremena su znači Tvorčeve male iskre svetlosti, ili od Stvoritelja iznedreni zraci?

Vašta: Oni su zraci vremena koji se nazivaju svetlost u vašoj stvarnosti. Vi ljudi koji živite sa trodimenzionalnom svesnošću upravo shvatate da, sve dok se ne razvije puna svest, nećete biti u stanju da razumete načelo Gospodara Vremena. Zato u brojnim verskim mitološkim spisima i verskim učenjima, obilato prisutnim na vašoj planeti, Gospodari Vremena nisu u potpunosti objašnjeni, oni su jednostavno stopljeni sa silama koje okružuju vašu određenu tvorevinu. No, oni imaju osobenu i ključnu obavezu u fizičkoj tvorevini. Kako ljudi budu napredovali ka vidovima punije svesti o svojoj stvarnosti, tako će početi da shvataju šta je zapravo Gospodar Vremena. Oni će takođe steći bolji uvid u to šta je vreme kao i da je to proces i obavezni zadatak zakona Jednog.

Virdžinija: Razumem, hvala. Posmatrajući ilustraciju Stvoritelja i gospodara Vremena zaključujem da ne bi trebalo preterano da nas uzbuđuje bilo šta iznad osme dimenzije?

Vašta: Stvoritelj je prisutan u svim vidovima tvorevine, dok Gospodari Vremena stalno tvrde da njima upravlja Stvoritelj, a oni potom rade onako kako se želi Stvoriteljevim planom. Stoga je Stvoritelj prisutan u tvorevini iskazivanjem vlastite volje, a plan koji proističe iz te volje sadržan je u svim vidovima tvorevine. Želeli bi da kažemo da je energija Stvoritelja, ili kako je mi nazivamo Vrhovna Stvaralačka Sila beskrajna međudimenzionalna energija koja se neposredno pojavljuje i dostupna je svim vidovima tvorevine.

Stvoritelj se prepoznaje po svojim izaslanicima koji primenjuju njegov plan i prenose znanje svima koji žele da se ujedine sa tom energijom. Stvoritelj je tvorevina. Sveobuhvatni pojam toga teško je razumljiv trodimenzionalnoj stvarnosti, budući da je Stvoritelj pojam istovremenog i svemoćnog. Samo zapamtite da Vrhovna Stvaralačka Sila postoji uvek, u svim vremenima, dimenzijama i svekolikoj tvorevini. Štaviše, tvorevina se istovremeno i rađa i razvija, stoga je energija Stvoritelja uvek prisutna i stalno prisutna. Pravi je aksiom, ili istina, da je Vrhovna Stvaralačka Sila postojala uvek i uvek će postojati.

Virdžinija: Možemo li ikad odgovoriti na pitanje odakle potiče Prvobitni Izvor?

Vašta: To je nedokučivo mnogima na vašoj planeti, budući da žele da odgovor bude u nekoj vrsti vremenskog sleda. Kad u potpunosti budu razumeli prirodu galaktičkog vremena kao krajnje neverovatnom pojmu nesledstvenog, neće više biti sve te zbrke.

Virdžinija: Da li će puna svest Stvoritelja koja će krasiti ljude na Zemlji omogućiti da odmah počnu duhovnu komunikaciju?

Vašta: Trenutak je da veliko trojstvo Duhovne Hijerarhije, galaktičkog (Zemaljskog) čoveka postane jedno. Stoga kad se ljudi budu vratili prvobitnom trojstvu, oni će biti u stanju da komuniciraju, da steknu tu energiju onako kako to Duhovna Hijerarhija želi i da je preobraze u skladu sa planom Stvoritelja.

Virdžinija: Možete li da nam podrobnije opišete sam HOLOGRAM?

Vašta: Ono što se nalazi oko Zemlje od 1972. jeste hologram slika koja se sada rastegla da bi obuhvatila svekoliki Sunčev sistem, Sunce i sve njegove planete. Upravo sada mogu da izvrše podešavanja vaše stvarnosti, posebno u pogledu vašeg ulaska u Fotonski pojas. Zapravo, mi možemo da ograničimo kao i da proširimo vremenske okvire početka tog određenog događaja, i način kako će da utiče na vaš svekoliki Sunčev sistem.

Taj hologram ili omotač svetlosne energije koji okružuje vašu planetu i sunčev sistem, štitiće Sunce, planete i sve što čini njihov sastavni deo, sve do trenutka kad Stvoriteljeva promisao bude želela da vaš Sunčev sistem uđe u Fotonski pojas. Duhovna Hijerarhija vašeg sunčevog sistema i oni sa planete Zemlje su se udružili sa Galaktičkom Federacijom vaše galaksije, koji su svi deo Galaktičke Federacije i njenih Saveta Centralnog Sunca. Svi oni zajedno vratiće Zemlji punu Svest. Događaj ovako ogromnih razmera je zaista milostiv i krajnje će pojačati energije neophodne za podstrek Zemlji da krene ka potpunoj i uspešnoj obnovi.

Virdžinija: Gde se nalazi veliko Centralno Sunce?

Vašta: Veliko Centralno Sunce postoji u jezgru ili centru svetlosti ove svekolike galaksije, glavnom štabu svega, može se reći. Ono je otprilike 35.000 svetlosnih godina udaljeno od Zemlje, budući da ste vi na spoljnim granicama galaksije.

Virdžinija: Što se tiče Fotonskog pojasa, da li smo bez vaše pomoći bili u stanju da obrnemo elektromagnetski naboj sa kojim se suočavamo i pronađemo način kako da se suprotstavimo njegovom negativnom uticaju?

Vašta: Ne, budući da ne posedujete razvijenu međudimenzionalnu tehnologiju koju smo koristili. Susret sa Fotonskim pojasom preživećete samo zahvaljujući velikoj dobroti međudimenzionalnih Duhovnih Hijerarhija kao i veštačenju visokog tehničkog dometa određenih iskusnih fizičara. Pod drugačijim okolnostima taj susret bi izazvao propast Zemlje.

Virdžinija: Da li ste obrnuli energetski naboj Sunca? Ili kako bi opisali svoj poduhvat?

Vašta: Mi smo promenili pol energijama Sunca i svih drugih planeta na međudimenzionalnom nivou. Tom akcijom samo uspostavljamo potrebne energetske obrazce čije su posledice isključivo pozitivne i doprinose saradnji. To će omogućiti da se na planeti Zemlji uskoro uspostavi slavno, obećano Zlatno Doba.

Virdžinija: Shvatam, hvala. U knjizi Nove Ćelije, Nova Tela, Novi Život! izneta su objašnjenja o izmenama DNK/RNK. u ćelijama. Kako mislite da će se naši umovi, osećanja i tela u uslovima naglog ubrzavanja frekvencija vibracija na planeti, izboriti sa ovim veoma snažnim iskustvom energije?

Vašta: Ono što se na vašoj planeti upravo događa jeste da svaki čovek, bilo pune svesti ili ne, trpi značajne genetske izmene. Te izmene pripremaju ljude za čudesni proces preobražaja i uznesenje do kojeg će doći u narednih nekoliko godina.
Shodno tome, ljudi su iskusili mnogo toga shvaćajući to kao fizička oboljenja, oboljenja ili tegobe koje su, zapravo, bile samo jednostavne izmene u ćelijskim obrazcima mozga, prekid tokova nervnog sistema, izmene na srcu, ili genetske izmene ćelijske grade. Zbog toga su nastupala iznenadna i neobjašnjiva stanja, oboljenja ili bolesti, da bi ubrzo potom neprimetno nestajala. Po tome možete da prepoznate da su već u toku pripreme za promene koje treba da se dogode na vašoj planeti.

Deo procesa koji Duhovna Hijerarhija sada pokreće jeste da produži neke od tih procesa, ali istovremeno i da ubrza karmičko razrešenje do kojeg sada dolazi na vašoj planeti.
Nedavno je Duhovna Hijerarhija preporučila kratak predah, budući da je smatrala da su se mnogi ljudi na planeti Zemlji upaničili zbog promena koje se događaju oko njih. To ne znači da će usporavanje trajati dugo; to je samo privremeno prilagođavanje, slično smanjivanju brzine sa 100 na 90 km na sat. Mi i vi se još uvek krećemo velikom brzinom da bi omogućili da se ostvari Stvoriteljev plan! Na osnovu naših snimaka i procena ljudskog tela, smatramo da ono drži korak sa tim ubrzavanjem energije.

Virdžinija: Vi i dalje smatrate da će 2012. godine verovatno doći do iskustva Fotonskog pojasa?

Vašta: To je još uvek period u okviru merila Stvoriteljevog plana koji je Savet Federacije odredio i prihvatio, a veliki Savet Centralnog Sunca odobrio. Ukoliko ne dođe do neke izmene, taj određeni vremenski period je dogovoren.

Virdžinija: Da li meditacija i druge dobre vežbe i laka ishrana doprinose olakšavanju određenih tegoba i fizičkih promena?

Vašta: Mi preporučujemo kako pojedinačne tako i grupne meditacije, telesne vežbe i odgovarajuću ishranu kao načine da se svekoliki proces kod svih ljudi uspešno privede kraju. Mi takođe preporučujemo da se uzima što vise tečnosti, budući da je važno da se iz ćelijske građe tela izbace toksini što je brže moguće.

Virdžinija: Da li su neki ljudi već ostvarili pomak sa dvostruke spirale ka DNK obrazcu sa 12 spirala?

Vašta: Neki su na pragu toga, ali u ovom trenutku ljudi na vašoj planeti još uvek nisu ostvarili genetski razvoj na 12 spirala.
Virdžinija: Zahvaljujemo vam što ste izdvojili vreme da budete sa nama..
.

Poslednji izmenio Vesna dana 07 Sep, 2009 04:20 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 18 Apr, 2008 01:07 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

NEPOZNATO O ISUSU

Priča koju većina ljudi zna o Isusu je ispričana u Novom zavetu. Novi zavet, kao i dosta Starog zaveta, je u mnogome izmenjena verzija originala na kojem se zasniva. Dodatno, verovatno manje od 5% onoga što su Isus I njegovi sledbenici učili se nalazi u Bibliji. Mnoge promene Novog zaveta su učinjene od strane specijalnih crkvenih sabora. Ti procesi su počeli 325. god. nove ere, tokom prvog sabora u Nikeji, i nastavili se do 12-og veka. Na primer, drugi Sinod (crkveni sabor) u Konstantinopolju 553 god. izbrisao je iz Biblije Isusove reference o “reinkarnaciji” – važan koncept o Isusu i njegovim ranim sledbenicima.
Kasnije, sabori 12-og veka su dodali verovanje Bibliji koje Isus nikad nije propovedao: koncept “Svetog Trojstva”. Hrišćanska crkva se nije ograničila samo na menjanje nekoliko ideja, takođe je odbijala cele knjige. Crkva je uništila mnoga dokumenta i podatke koji su protivurečili radikalnim promenama koje su ovi sabori naneli hrišćanskoj doktrini. Na svu sreću, originalni zapisi koji su preživeli procese promena još nude vredne tragove i uvide u Isusov život.

Mnogi zapisi koje su crkveni sabori odbili našli su se u knjizi poznatoj kao “Apokrifi”( “skriveni zapisi”).1 Apokrifi se sastoje od spisa koji su zvanično ocenjeni od crkve da su sumnjivog porekla i kvaliteta. Jedan deo materijala je sa pravom odbačen. Druga apokrifna dela su, međutim, odstranjena prosto jer su protivrečila zvaničnoj crkvenoj verziji Isusovog života u nekim krucijalnim detaljima. Ovi detalji bi, ako se pomno prouče, ponudili drugačiji pregled Isusovog života od onog predstavljenog u zvaničnoj Bibliji.

Prema Apokrifima, priča o Isusu počinje sa njegovim majčinim roditeljima, Joakimom i Anom. Za Joakima je rečeno da je bio sveštenik u jevrejskom hramu. Joakim i Ana su bili sretni u braku osim jednog problema: nisu mogli da imaju dece. Ovo je bio izvor značajnog poniženja za njih. Rađanje dece, pogotovu sinova, je bilo vrlo važno u tom periodu.

Jednog dana Joakim je stajao sam u polju kada mu se ukazao Anđeo. Anđeo je opisan kako odaje jarku svetlost i uteruje strah u Joakima svojom pojavom. Anđeo je rekao Joakimu da se više ne srami jer će on učiniti da Ana zatrudni. Jedini uslov je bio da moraju predati dete na staranje sveštenicima i anđelima u hram u Jerusalimu.

Sve je teklo po planu. Sa tri godine, Joakimova i Anina, ćerka Marija je odvedena u hram i ostavljena tamo. Marija je bila krasno dete koje je ostalo posvećeno sveštenicima i anđelima, otprilike, sledećih 11 godina. Kada su Marija i njeni vršnjaci u hramu napunili 12 ili 14 godina (dva različita izvora daju dve različite dobi) bilo je vreme da se vrate u svet i udaju.
Ipak, Marija nije mogla sama da izabere svog supruga. Njeni mentori su izabrali za nju. Muškarac izabran za Mariju je bio stariji čovek po imenu Josif. Josif se u početku nije slagao sa brakom jer je bio prilično star a već je imao svoje dece. Pošto su učinjeni napori da se predomisli, Josif je pristao i otišao u svoj dom u Vitlajemu da pripremi kuću za svoju novu ženu. Marija je otišla u dom svojih roditelja u Galileju da se pripremi.

Dok je Marija bila u Galileji, Anđeo zvani Gavrilo se pojavio pred njom govoreći joj da će roditi novog Mesiju. Marija je bila zbunjena:

Ona reče, kako to može biti? Jer, prema mom zavetu (nevinosti) ja nikad nisam imala seksualni kontakt sa muškarcem, kako mogu roditi dete bez dodatka muškog semena?
Na ovo Anđeo odgovori. Misliti nemoj, Marija, da ćeš začeti na običan način.
Bez spavanja sa čovekom, dok si devica, ti ćeš začeti I dok si devica imati mleko u svojim grudima.
Jer Sveti Duh će te pohoditi, I moć Najuzvišenijeg će te prekriti, bez ikakve požude.
Tako će onaj kojeg rodiš biti jedini sveti, jer samo on je začet bez greha, ikad se rodi biće zvan Sinom Božijim.
Zatim Marija, pružajući ruke I dižući pogled ka nebu reče, Zapazite rukotvorinu Gospodnju! Neka mi bude urađeno što si rekao.

MARIJA VII: 16-21

Nekoliko istraživača veruje da su priče o “devičanskom rađanju” možda zasnovane na verovanjima o veštačkoj oplodnji. Devičansko rađanje samo znači da ženu nije oplodio muškarac, već je zatrudnela akcijom “Anđela”. Ako smatramo da su mnogi novozavetni “Anđeli” Skrbnici, veštačka oplodnja postaje jasna mogućnost.

Iznad navedeni razgovor između Marije i njenog “Anđela” izražava jaka moralna i duhovna uverenja vezana za čin začeća. Začeti od strane “anđela” se smatralo svetim i poželjnim ali začeti ljudskim sredstvima se smatralo grešnim. Za nekoga ko se upušta u veštačku oplodnju postojao bi praktični razlog za stvaranje takve razlike. Veštačka oplodnja garantuje kontrolu nad fizičkim karakteristikama buduće bebe, što se ne može obezbediti nasumičnim ljudskim razmnožavanjem.

Veštačkim oplođavanjem dve ili više generacija za redom čistota krajnjeg proizvoda je dosta uvećana. Ovo danas praktikuju uzgajivači životinja koji pažljivo kontrolišu oplodnju i uzgoj iz generacije u generaciju da bi dobili veće, bolje i čistije životinje. Na ovaj način, bitno je da su ljudski potomci navodnih devičanskih rađanja često opisani fizički bezgrešni i neobične lepote. Dok je deo ovog laskanja bez sumnje želja sledbenika da svoje religijske vođe vide u najboljem mogućem svetlu, priče o Anđelom izazvanim trudnoćama tokom naslednih generacija, kao što je priča koja okružuje Isusa, bi ukazivale na pokušaj uzgajanja. Ova rasprava nije namenjena kako bi umanjila poštovanje ličnosti Isusa nagoveštavanjem da je njegovo telo uzgajano kao krava ali to je slika koja se dobija.

Nepoštovanje izraženo prema sveštenicima od strane biblijskih “anđela” za ljudski metod začeća je sigurno zasnovan na čisti praktičnim brigama da se obezbedi dobro uzgajanje, ali su rani sveštenici to primili k srcu i pretvorili ga u bitan element mnogih monoteističkih religija. U bilijskim danima ljudska bića su zatrpavana propagandom kako su grešna da bi se opravdao varvarski tretman od strane njihovog Skrbničkog “Boga” i “anđela”. Proširavanjem ovog koncepta grešnosti na ljudski metod razmnožavanja, svaka osoba začeta ljudskim seksualnim odnosom smatralo se da je rođena u grehu i stoga duhovno osuđena. Kakvu zastrašujuću dilemu je ovo stvorilo! Svaki put kada bi muškarac i žena začeli i rodili dete, oni bi osudili duhovno biće; a ljudski nagoni za razmnožavanjem su jaki. Religiozna učenja o automatskom duhovnom osuđivanju zbog ljudskog razmnožavanja su razvila snažan sukob između nagona za duhovnom slobodom i fizičkim nagonom za razmnožavanjem. Rezultat je bio anksioznost po pitanju seksa i povećanje seksualnih aktivnosti kao što su homoseksualnost, autoerotizam, oblici odnosa koji ne vode ka začeću, p..........., voajerizam i abortus. Ironija u ovome je jasna. One religije koje su najstrože osudile “nasledni greh” u svim ljudskim bićima su bile iste koje su se najglasnije protivile seksu koji ne vodi ka začeću.

Ova učenja su imala još jedan bitan učinak. Pomogla su da se smanji ljudski otpor ka stupanju u ratovanje. Lakše je za religioznu osobu da ubije nekoga ako veruje da je žrtva nasledno grešna.

Na sreću, većina ljudi danas ne veruje da je ljudsko začeće urođeno grešno, uključujući i veliki deo sveštenstva. Ako ništa, rađanje deteta je viđeno kao radostan događaj a tako bi i trebalo da bude. Uprkos tome još uvek nalazimo da se neke stare ideje zadržavaju. Mali broj filozofa, psihijatara, verskih vođa i sociologa nastavlja da tvrdi da su ljudska bića urođeno “loša” ili “zla”, na verskim ili “naučnim” osnovama. Ovo malo doprinosi našoj kulturi osim što održava seksualnu anksioznost i sukobljavanje živim.

Posle Marijinog iskustva sa anđelom, Josif je krenuo po nju u Galileju. Na svoje rezočarenje, Josif je otkrio da je njegova mlada već nekoliko meseci trudna. Misleći da je Marija postala kurva on je sve pripremio da je ostavi. Anđeo se umešao i ubedio Josifa da je Marija još uvek devica. Josif je ostao kraj Marije do njenog devetog meseca trudnoće. Kada je bila u devetom mesecu Marija i Josif su krenuli ka njegovom domu u Vitlejemu da se ona tamo porodi. Prema apokrifima par nije stigao do Josifovog doma na vreme. Marijini trudovi su počeli u okolini Vitlejema i sklonište je moralo da bude nađeno smesta. Našli su pećinu. U toj pećini Isus je rođen:

I kada bejahu blizu pećine, Marija ispovedi Josifu da je vreme da se porodi i da ne može da nastavi ka gradu, i reče, Hajde da uđemo u ovu pećinu. U to vreme sunce samo što nije zašlo. A Josif pohita ne bi li joj našao babicu; i kada je video stariju ženu koja beše iz Jerusalima, reče joj, Molim te priđi, dobra ženo, i uđi u tu pećinu, videćeš ženu spremnu da se porodi. Beše posle zalaska sunca kada starica i Josif stigoše do pećine, i oboje uđoše u nju.

I gle, beše ispunjena svetlošću, svetlošću jačom od svetla lampi i sveća,

Čak jačom od svetla sunca.

Novorođenče bi zatim povijeno i sisaše dojku svoje majke Svete Marije.

Neobična svetla u pećini ukazuju nekim ljudima na postojanje neke vrste visoke tehnologije osvetljenja. Ovo možda ne iznenađuje kada otkrijemo da su drugi očiti visoko tehnološki fenomeni okruživali Isusovo rođenje, kao što je takozvana “Zvezda Vitlejema”.

Skoro svi u hrišćanskom svetu zna priču o tri mudraca koja su pratila sjajnu zvezdu do bebe Isusa u Vitlejemu. Većina hrišćana veruje da je ova neobična zvezda, poznata kao “Zvezda Vitlejema”, bila nadprirodnog porekla – Božija kreacija. Neki naučnici, ako nisu odbacili priču kao religijski mit, veruju da je Zvezda bila Helijeva kometa koja je proletela blizu zemlje, ili retko poravnanje Venere i sjajne zvezde. Nekolicina NLO pisaca, sa druge strane, tvrdi da je Zvezda Vitlejema bila letelica koja je vodila tri mudraca od njhovih domova u Persiji do Vitlejema na isti način na koji su Mojsije i jevreji bili vođeni od strane “Jehove” ranije u storiji.
Posle dovođenja tri mudraca do mesta Isusovog rođenja ova neverovatno intaligentna “zvezda” otpratila ih je ponovo do kuće:

Ako je istina da je Isus rođen u pećini zašto bi pisac jevanđelja po Luki i drugi rani crkveni oci tvrdili da su Isusov prvi krevet bile jasle?

Namera onih koji su podržavali Isusa bila je da ga proglase za jevrejskog Mesiju. Da bi tu tvrdnju učinili istinom morali su da dokažu da je Isus direktan potomak jevrejskog kralja Davida. Taka rodoslov su zahtevala jevrejska proročanstva. Jedan broj istoričara religije je, međutim, zaključio da je Isus pripadao jevrejskoj sekti poznatoj kao “Eseni”. Joakim, Ana i Marija mogli su svi biti članovi esenskog hrama. Rođenje u pećini navodi na taj zaključak jer su Eseni bili dobro poznati po korištenju pećina za skrovišta i bolnice. Ako je Isus bio Esen onda nije mogao biti potomak kralja Davida. Evo zašto:

Eseni su bili poput Jevreja ali su takođe izučavali i Zend Avestu zoroastrijanske religije i navodno praktikovali Arijanizam. Ovo bi pomoglo objasniti dolazak tri persijska mudraca bebi Isusu u Vitlejem. Da bi se postalo Esen bilo je potrebno da se bude Arijevac. Isus je bio bele puti i crvenokos. Zbog rasnih predispozicija da postane Esen, nijedan pravi Esen nije mogao biti direktan potomak kralja Davida jer su jevrejska plemena imala drugačije rodoslove.

Većinu onoga što danas znamo o Esenima dolazi iz poznatog arheolškog otkrića koje se dogodilo sredinom 20-og veka: svici sa obale Mrtvog mora. Svici su biblioteka vrlo starih dokumenata koji potiču iz prvog veka nove ere. Napisali su ih članovi esenske zajednice i sakrili ih u pećinama blizu Mrtvog mora. Svici su otkriveni 1947. (ili verovatnije 1945.) od strane mladog Beduina.

Prema istoričaru John Allegro-u, koji analizira svitke u svojoj knjizi Narodi iz svitaka sa Mrtvog mora, Eseni su imali mnoge karakteristike tajnog društva. Na primer, osoba je mogla da uđe u red Esena tek posle nekoliko godina testiranja. Eseni su upražnjavali inicijacijske rituale u kojima su se zaklinjali da nikad ne otkriju svoja tajna učenja. Takođe su tajili imena „anđela“ za koje se govorilo da žive u esenskim zajednicama. Esenski sveštenici su često sebe nazivali „Sinovi Zodaka“, po vrhovnom svešteniku Zodaku koji je služio u Solomonovom hramu.

U svetlu ovih otkrića, nije čudno što je nekoliko odseka Bratstva tvrdilo mnogo pre otkrića svitaka sa Mrtvog mora da je esenska organizacija bila odsek Bratstva u Palestini, možda najvažnija filijala Bratstva u toj oblasti. Istorija masonstva od Albert MacKey-a, izdata 1898, potvrđuje ovo navodeći da su Eseni imali sistem stepenovanja i da su koristili simboličnu kecelju.

Postoje mnogi dokazi da je Isus ostao Esen čitavog svog života. Istoričar Will Durant, pišući u svom delu, Cezar i Hristos (Priča o civilizaciji, III deo) ističe da su Eseni bili jedina sekta sa jevrejskom tradicijom koji se nisu protivili Isusovim ranim pokušajima u verskoj inovaciji. Od tri najveće jevrejske sekte koje su postojale u to vreme u Palestini, Isus je osudio samo Fariseje i Sadukeje zbog njihovih poroka i dvoličnosti.

Eseni i hrišćani su imali puno toga zajedničkog: imali su slična ubeđenja o životu u „Poslednjim danima“, slična jela, posedovali zajedničku imovinu, obavljali ritualna kupanja i krštenja i imali zajedničke organizacione tačke. Neverovatna sličnost između nekoliko doktrina iz svitaka sa Mrtvog mora i zapisa iz Novog zaveta je takođe primećena. Istoričari ukazuju na Isusovo blisko prijateljstvo sa Jovanom Krstiteljem. Jovan je praktikovao esenski način krštavanja i asketizma (samo-odricanje). Dok se Jovan razlikovao u nekim standardnim esenskim praksama, sličnosti su dovoljno velike da predlože da je i sam Jovan bio Esen. Naposletku, imamo aktivnu prisutnost „anđela“ koji navodno vode esenski i Isusov verski rad.

Uprkos snažnim dokazima, neki teolozi još uvek opovrgavaju da je Isus bio Esen. Njihove zamerke se zasnivaju primarno na činjenici da su mnoga Isusova učenja suprotna esenskim. Postojao je dobar razlog za tu suprotnost. Isus, iako Esen, je stupio u kontakt sa indiskim maverik pokretom, i kao rezultat toga, i sam postao buntovni maverik.

Većina novozavetnih informacija o Isusovom životu pokriva samo tri godine neposredno pred njegovo raspeće. To su bile godine Isusovog javnog verskog rada. Tokom tog vremena, Isus nije živeo u esenskim zajednicama iz prostog razloga što je bio upušten u putujuće propovedanje i to ga je zaokupiralo sve dok nije bio razapet. Svakom Esenu je dat, ili ga je sam sebi zadao, „poziv“ ili životni cilj koji treba da traži. Isus je svoj tražio kao putujući učitelj.

I u Novom zavetu i u apokrifima Isusov život je opisan prilično dobro sve do 5 ili 6 godine. Zatim, iznenada, nastaje potpuna praznina u informacijama o tome gde je Isus išao i šta je radio. U Novom zavetu naći ćemo jednu epizodu gde se Isus pojavljuje pred jevrejski učenim ljudima sa 12 godina praćenu 18-ogodišnjom tišinom u kojoj se ne zna ništa o Isusovim aktivnostima. Iznenada, u svojoj 30-oj godini života, Isus se pojavljuje i započinje svoju uzbudljivu versku karijeru. Gde je Isus išao i šta je radio tokom ovih nepoznatih godina?

Većina hrišćana veruje da je Isus svoje tinejdžerske i mladalačke godine proveo radeći za oca kao stolar. Isus je bez sumnje povremeno posećivao svog oca i učio za stolara tokom tih poseta. Mnogi istoričari, međutim, veruju da se mnogo više toga dešavalo u Isusovom životu i probali su da otkriju šta je još mogao raditi tokom tih kritičnih godina kada su se njegove misli, karakter i motivi razvijali. Kako se ispostavlja, Isus je intenzivno pripreman za svoju buduću versku ulogu.

Bilo je uobičajeno da esenski dečaci pristupe esenskom hramu sa 5 godina radi njihovog obrazovanja. Ovo bi objasnilo Isusov iznenadni nestanak sa istoriske scene u tim godinama. Neki istraživači veruju da je Isus podignut i obrazovan u esenskoj zajednici iznad Haifa pored Mediteranskog mora. Sa 12 godina otputovao je za Jerusalim zbog priprema za svoj „barmicvah“ sledeće godine. Tokom tog putovanja je Isus vodio debatu sa jevrejskim učenjacima. Zatim je opet nestao iz istorije. Gde je sada otišao?

Pre par godina video sam intrigantan film dokumentarac od Richard Bock-a naslovljen, Izgubljene godine. Ovaj film se redovno prikazuje na lokalnim američkim tv stanicama oko Božića i Uskrsa. Film je vredan gledanja. Film nagoveštava da je Isus otputovao u Aziju gde je proveo svoje tinejdžerske godine izučavajući tamošnje religijske običaje. Jedan izvor iz kojeg je snimatelj izvukao ovaj neverovatan zaključak je „Legenda o Isi“, veoma star budistički dokument otkriven u Himi manastiru u Indiji od strane ruskog putnika Nicolas Notovitch-a 1887. godine. Notovitch je objavio svoje prevode budističke legende 1890. godine u svojoj knjizi, Nepoznati život Isusov.

Prema budističkoj legendi koju je otkrio Notovitch, mladi čovek zvani „Isa“ je otputovao za Aziju sa 13 godina. Isa je učen od strane nekoliko verskih učitelja Istoka, malo je sam propovedao i vratio se u Palestinu 16 godina kasnije sa 29 godina starosti. Važne paralele između života „Ise“ i Isusa su vodile do zaključka da je Isa, ustvari, bio Isus. Ako je to istina, takvo putovanje bi sigurno bilo odstranjeno iz Biblije jer protivreči ideji da je Isus dostigao duhovno prosvetljenje sam božanskom inspiracijom.

Ako je Isus bio Esen i putovao u Aziju sponzorisan od Esena, i ako su Eseni zaista pratili arijevsku tradiciju, očekivali bi smo da je Isus poslat da uči pod arijevskim bramanima indiskog poluostrva. Prema legendi o Isi to je baš ono što se desilo:

U svojoj četrnaestoj godini, mladi Isa, Blagoslovljeni,

Dođe na ovu stranu Sindh-a (provincija u zapadnom Pakistanu)

I namesti se među arijevcima...

Po Isusovom dolasku, „beli sveštenici Brame poželeše mu dobrodošlicu“ i učiše ga, među ostalim stvarima, da čita i razume Vede i da poučava i objašnjava svete Hindu spise. Radostan doček ubrzo postade žalostan, jer je Isus insistirao na druženju sa nižim kastama. To je dovelo do sukoba između mladog, tvrdoglavog Isusa i njegovih domaćina. Legenda dalje kaže:

Ali Bramani i Kshatriyas (članovi vojne kaste) rekoše mu da je njima zabranio veliki Para-Brama (Hindu bog) da priđu blizu onima koji su stvoreni od njegovog stomaka i stopala (mitsko poreklo nižih kasti);

„Da Vaisyas“ (članovi trgovačke i poljoprivredne kaste) smeju samo da čuju recitovanje Veda, i to samo na dane festivala, i da Sudras (jedna od nižih kasti) ne samo da ne smeju da prisustvuju čitanju Veda, već ne smeju ni da ih gledaju; jer su osuđeni na stalno služenje, kao robovi Bramana, Kshatriyas i čak Vaisyas. Ali Isa, zanemarujući njihove reči, ostade sa Sudrama propovedajući protiv Bramana i Kshatriyas.

On je protestvovao protiv ljudi koji su sebi dali autoritet da liše svoje sunarodnike njihovih ljudskih i duhovnih prava. „Zaista,“ reče, „Bog nije stvorio razlike među svojom decom, koja su mu sva podjednako draga.“

Isa je porekao božansku inspiraciju Veda i Purana (klasa svetih spisa)...

Beli sveštenici i ratnici su bili toliko besni da su poslali sluge da ubiju Isusa. Upozoren na opasnost, Isus je po noći pobegao iz svetog grada Djagguernat-a u zemlju budista.Tamo je naučio Pali jezik i izučavao budističke svete spise („Sutras“). Posle šest godina Isus je „mogao savršeno da tumači svete svitke“.

Legenda o Isi ima neke neverovatne implikacije. Ona portretira Isusa kao iskrenog verskog reformatora koji se okrenuo protiv Skrbničkih/arijevskih tradicija u kojima je odgojen. Njegove simpatije okrenule su se ka maverik budistima. Budistički uticaji na Isusova učenja su vidljivi u Bibliji, Isusova „propoved na gori“ sadrži neke filozofije ogromne sličnosti sa budizmom njegovog doba.

Posle 15 godina provedenih po Aziji, Isus se uputio u Palestinu preko Persije, Grčke i Egipta. Prema jednoj tradiciji, Isus je iniciran u više činove Bratstva u egipatskom gradu Heliopolisu. Posle završetka te inicijacije Isus se vratio u Palestinu kao čovek od 29 ili 30 godina.

Odmah nako svog povratka Isus je započeo svoj javni verski rad. Jaz izmedju Isusa i njegovih arijevskih domacina u Indiji nije imao uticaja na Isusov odnos sa esenskim redom. Međutim nije trebalo puno vremena da iskrsnu problemi. Isus nije delio isto mišljenje o asketizmu svoje esenske braće i umanjivao je važnost rituala za postizanje duhovnog spasenja. Isus je bio okružen esenskim sponzorima koji su bili ubeđeni u dolazak Mesije i bili su rešeni da svoju nvestciju, Isusa, proglase novim Mesijom.

Isus im je to zabranijo. Prema istoričaru Wiil Durant-u Isus je „Opovrgao sve tvrdnje o svom davidskom poreklu“ i dugo vremena „Zabranjivao učenicima da ga zovu Mesija...“. Većina istoričara pripisuje ove akcije političkoj klini tog vremena. Palestina je bila pod rimskom okupacijom i Rimljani su imali nejasan uvid u jevrejska proročanstva zbog njihovih skrivenih politickih namera. Isus nije želeo da uvredi Rimljane, ili se tako misli.

Ipak, postoji bolji razlog zašto Isus nije hteo da bude proglašen za jevrejskog Mesiju. Znao je da je proglašenje neistinito i bio je iskren u vezi toga. Isus je želeo da u Palestinu donese originalnu duhovnu nauku sličnu onoj koju su maverici upražnjavali u Indiji. Tako je Isus postao buntovnik unutar same organizacije Bratstva koje ga je podržavalo. Isusova najveća greška je bila verovanje da može da iskoristi kanale iskvarenog Bradstva da raširi maverik religiju, i ako je imao mnogo bliskih i odanih prijatelja u redu Esena.

Isus nikad nije uspeo da uspostavi Maverik religiski sistem zato što su ga neki njegovi esenski tutori i čak neki Skrbički „Andjeli“, prema Bibliji, brzo uvalili u probleme proglašavajući ga Mesijom. Rimljanima i nekim Jevrejskim vođma nije trebalo mnogo da ga uhapse i izvedu na sud. Jevreji su zamerali njegovim neortodoksnim religiskim idejama a Rimljani njegovim navodnim političkim idejama. Posle svega tri godine od početka njegovog propovedanja Isus je razapet na krst. I ako postoje propovedanja da Isus nije umro na krstu nego je preživeo i nastavijo život u skrivanju raspeće je okončalo njegov javni verski rad i popločalo put da se njegovo ime koristi kako bi se usadile filozofije Sudnjeg dana kojima se on protivio.2

Medjutim, za Isusove probleme nemogu se okriviti samo njegovi tutori. Zasigurno su i same njegove greške doprinele njegovom padu. Uprkos svojim maverik težnjama Isus nije mogao da u potpunosti zaboravi indoktrinacije. Postoji dobar Bibliski apokrifni dokaz da je Isus pokušao da izmeša Skrbničku dogmu sa maverik principima. Ovo bi dovelo do toga da svaki dobronamerni pokušaj duhovne reforme propadne. Biblija takođe ukazuje da je Isus propovedao neke od svojih ideja kroz sistem misterija. Isusova jedina želja je bila da raskrsti sa Esenskim redom i njegovim metodama ali lako je shvatiti zašto to nije uradio. Njegov život, porodica i prijatelji su bili veliki deo te organizacije. Iako ja Isus imao veliki broj sledbenika da privuče pažnju, on nije propovedao dovoljno dugo da bi ušao u istoriske knjige svoga vremena. Njegova slava je rasla posle raspeća kada su njegovi učenici putovali širom sveta da bi uspostavili njihovu novu apokaliptičku sektu. Uz pomoć svojih skrbničkih „Andjela“ hrišćanski misionari su odomaćili Isusovo ime i stvorili močnu novu frakciju koja će dublje podeliti ljudska bića u ratoborne grupe.

Uspešan pokušaj da se Isusa predstavi kao vođa nove religije Sudnjeg dana dovela je do najpoznatijeg apokaliptičkog zapisa u zapadnom svetu: Otkrovenja Sv. Jovana. Ovo delo, takođe poznato kao Knjiga Otkrovenja ili Apokalipsa, je poslednja knjiga Novog zaveta. Ona ostavlja hrišćane sa istim tipom okrutnog proročanstva kakvo je Jevrejima ostavljeno na kraju Starog zaveta: Dolazak velike globalne katastrofe koju će pratiti Sudnji dan.

www.joschua.rs.ba
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 19 Apr, 2008 13:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

UMRETI SE NE MOŽE

Tako tvrdi Dalaj Lama, duhovni vođa tibetanskih budista i apsolutni vladar te male planinske države prije nego što je 1959. prispojena Narodnoj Republici Kini.
Sadašnji Dalaj Lama, što na mongolskom jeziku znači »Okean mudrosti«, četrdeseti je po redu, ali je u stvari, jedna te ista soba! U to ne samo da veruju milioni njegovih sledbenika, već su se njegovim slučajem bavili i neki ozbiljni svetski naučni umovi. Za one čitaoce, koji nemaju pojma o čemu se ovde radi, iznet ćemo ukratko teoriju o navodnom »Ciklusu života«.
Po nekim istočnjačkim religijama i njihovim pod-granama, smatra se da je ovaj materijalni život samo jedna velika »Duhovna škola«, kroz koju moraju proći svi oni koji su na taj ciklus pristali prije no što su se rodili! Hrišćanskim rečnikom to znači da svi oni duhovi koji su se posle Stvaranja odmetnuli od svoga Tvorca i krenuli za vragom, moraju sada u ciklusima prolaziti kroz ovaj žalosni svet, koji im je taj isti vrag tada obećao i za njih pripremio, sve dok se potpuno ne oslobode neprirodnih želja za vlašću, bogatstvom, raznim užicima i ostalim navikama, kojima su bili vezani za ovaj materijalni svet.
Tek tada, od svega toga očišćeni, opamećeni i preporođeni, mogu se ti »Pobunjenički« duhovi ponovno vratiti onom koji ih je stvorio, ali u čijem carstvu nisu bili zadovoljni. Da bi čovek shvatio pojam »raja«, mora prije toga upoznati »pakao«, odnosno materijalni svet!

Poslednji Dalaj Lama umro je 6. srpnja 1935. Točno toga dana par minuta kasnije rodio se u jednoj siromašnoj tibetanskoj porodici dečak. Ako je verovati tradiciji, u tog dečaka, koji se »prvi« rodio nakon što je Lama izdahnuo, preselio se Lamin neuništivi duh. Na osnovu čega se uopšte može tvrditi da je pokojni Lama ušao u baš tog dečaka? O tome vodi računa posebna ekipa redovnika koji su bili zaduženi za brigu i poslugu prethodnom Dalaj Lami. Njihova je zadaća, neugodan posao pronalaženja i prepoznavanja »pravog« dečaka. U stvari, dečak je onaj koji će izvršiti prepoznavanja.
Nakon što su pažljivo prikupili liste sve muške djece rođene toga dana i tokom tog sata, redovnici počinju eliminisati jedno po jedno dete, dok ne pronađu dečaka, koji se rodio prvi posle Lamine smrti. Dete ostaje u porodici, a potom se redovnici vraćaju, kako bi ga podvrgnuli tajnom i posebnom testu »prepoznavanja«. Dečak, obično bez problema prepoznaje »svoje« stvari, kao i poznata lica. Kako je time dokazao da je on doista prošli Dalaj Lama, sveštenici uzimaju dečaka i na posebnoj ga nosiljci odnose u glavni hram, uz najviše počasti i svečanosti.
Tokom posete Sjedinjenim Državama, novinari su pitali Dalaj Lamu seća li se detalja iz svog prošlog ili ranijih života. On kaže da se veliki dio sjećanja »briše« prilikom prelaska iz one dimenzije u ovu, ali, da se još kao dječak mnogo toga sećao po povratku u glavni hram, gde je pokazao svećenicima i tajna mesta na kojima je sakrio neke svete relikvije za koje je samo on znao!
Time je i proces prepoznavanja i potvrđivanja novoga Dalaj Lame dovršen. Dečaka će odgajati redovnici, »podsećati« ga na Buddhina učenja i pripremati za položaj vladara i duhovnog vođe. Kažu da se ovaj ciklus Laminih reinkarnacija do sada ponovio četrnaest puta i svaki bi put odabrani dečak »dokazao« da je baš on prethodni Lama, odnosno jedna te ista osoba!

www.joschua.rs.ba
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 19 Maj, 2008 02:33 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ISUSOV RODOSLOV

Istorijske zapise o rođenju Isusa Hrista i proroštva o Njegovom dolasku svi jako dobro poznajemo. Pa, ipak će pažljivi čitalac Biblije uvek naći nešto novo i zanimljivo. Na prvi pogled se čini da Biblija sama sebi protivreči. Radi se o rodoslovu Gospoda Isusa.

Peto poglavlje Prve knjige Mojsijeve sadrži rodoslov od Adama do Noja i njegova tri sina, posebno se osvrćući na Sema. U 1. Moj. 11,10-26 rodoslov se nastavlja od Sema sve do Avrama. Dalje nastavlja u Matejevom evanđelju 1,1-16, od Avrama do Josifa, Isusovog odgajatelja, sina Jakovljevog. Međutim, Luka 3,23-38 navodi Isusov rodoslov obrnutim redosledom, od Ilije Marijinog oca sve do Adama.

U Bibliji čitamo sledeće stihove:

I taj Isus imaše oko trideset godina kad poče; i beše, KAO ŠTO SE MIŠLJAŠE, sin Josifa sina Ilijinog, Sina Matatovog, sina Levijevog, sina Melhijinog, sina Jenejevog, sina Josifovog, Sina Matatijinog, sina Amosovog, sina Naumovog, sina Eslijinog, sina Nangejevog, Sina Maatovog, sina Matatijinog, sina Semejinog, sina Josifovog, sina Judinog, Sina Joaninog, sina Risinog, sina Zorovaveljevog, sina Salatiilovog, sina Nirijinog, Sina Melhijinog, sina Adijinog, sina Kosamovog, sina Irovog, Sina Josijinog, sina Elijezerovog, sina Jorimovog, sina Matatovog, sina Levijevog, Sina Simeunovog, sina Judinog, sina Josifovog, sina Jonanovog, sina Elijakimovog, Sina Melejinog, sina Mainanovog, sina Matatinog, sina Natanovog, sina Davidovog, Sina Jesejevog, sina Ovidovog, sina Voozovog, sina Salmonovog, sina Naasonovog, Sina Aminadavovog, sina Aramovog, sina Esromovog, sina Faresovog, sina Judinog, Sina Jakovljevog, sina Isakovog, sina Avraamovog, sina Tarinog, sina Nahorovog, Sina Seruhovog, sina Ragavovog, sina Falekovog, sina Everovog, sina Salinog, Sina Kainanovog, sina Arfaksadovog, sina Simovog, sina Nojevog, sina Lamehovog, Sina Matusalovog, sina Enohovog, sina Jaredovog, sina Maleleilovog, sina Kainanovog, Sina Enosovog, sina Sitovog, sina Adamovog, sina Božijeg. (Luka 3,23-38 RDK).

Ovde je tačno naznačeno da Adam potiče direktno od Boga, i da nije imao ništa zajedničko sa nekakvim majmunskim ili ljudskim precima. To nije sve što nas poziva da se zamislimo. Vidimo da rodoslov ide obrnuto, od rođenja Sina do Adama, jer je Luka naglašavao Isusa kao čoveka. Stihovi počinju ovako:

I taj Isus imaše oko trideset godina kad poče; i beše, KAO ŠTO SE MIŠLJAŠE, sin Josifa sina Ilijinog...

Prema stihu iz Luke, Josifov predak je Ilija, a prema Mateju Josifov otac je bio Jakov. Koji je stih tačan? Ko je Ilija? Josifov ili Marijin otac? Biblijski komentari na engleskom jeziku na ovaj problem gledaju mnogo dublje, i zato dolaze do zaključka da je Ilija bio biološki otac MARIJIN a ne Josifov. Primetimo da rodoslov kod Mateja ide od Davida ka Josifu, suprugu Marijinom, od koje je rođen Isus. Od Davida zato što Matej opisuje Isusa kao cara.

A Jakov rodi Josifa, muža Marije, koja rodi Isusa prozvanog Hrista. (Matej 1,16 RDK)

Ovde je rođenje Isusovo naglašeno i vezano za MAJKU MARIJU, dok se ne vezuje za Josifa! Kako bi Josif bio Isusov biološki otac Marija ne bi bila ni spomenuta u ovom rodoslovu, i bilo bi isto tako kao i u prethodnim stihovima napisano da je Isus, kako se mislilo, sin Josifov.

Sveti Duh, uvek kada je reč o poreklu imenuje muške roditelje, mušku genetsku lestvicu. Uveren sam da je to zato što je najpre bio stvoren čovek a od njega žena. Takođe, iako je žena prva sagrešila, uveren sam da se grešna narav genetski nasleđuje posredstvom oca a ne majke. Jer ni Isus nije od majke nasledio grešnu narav, nego samo lik grešnog tela, iako je 23 hromozoma poticalo od nje. Posredstvom Marije je Isus sin čovečji. ZATO I MOŽE DA NAM DA SPASENJE, JER JE SA NAMA GENETSKI VEZAN.

Istina je, da je Ilija bio otac Josifov, tako piše u Lukinom evanđelju, ali kao što sam već rekao, genetska grana po ocu je ta koja je za Boga bila značajna. Zetovi i snaje se u mnogim narodima i kulturama nazivaju sinovima i kćerima, iako nisu biološki sinovi i kćerke. Naprimer i engleski izraz "son-in-law" znači "sin po zakonu", dakle zet.

Dalje, primetimo, da je po Mateju to bio Jakov, koji je izričito rodio biološkog oca Josifovog. Sa druge strane Luka je samo kostatovao da je Josif bio Ilijin sin. Luka ne govori da je Ilija rodio Josifa. Kada bi tako bilo napisano, to bi bio nerešiv problem, jer Ilija i Jakov nisu mogli da rode jednog te istog Josifa. Biološki otac Josifov je mogao da bude samo jedan od njih dvojice. Josif nije mogao da ima dva biološka oca. Za Jevreje je to mogao biti sin, i rođen i priženjen. Činjenicu da Luka opisuje Marijin rodoslov potvrđuje i to što je potpuno drugačiji od Josifovog, koji navodi Matej.

Poznati su pokušaji da se oba rodoslova nekako sintetizuju, ali je to prosto nemoguće. Matej navodi Isusovo carsko poreklo, i pokazuje da Isus potiče od cara Davida pa sve do Josifa, iako Josif nije Isusov biološki otac. Josif je bio Isusov zakonski otac a ne biološki, isto kao što je Josif bio sin Ilijev. Zato je Ilija bio ustvari Marijin biološki otac, dakle onaj koji je rodio nju.

Matej prikazuje Isusa kao cara i zato počinje nabrajanje sa time da je Isus sin Davidov itd. (Adam nije spomenut). Luka opet prikazuje Isusa kao čoveka, i zato rodoslov ide sve do Adama, koga je Bog stvorio.

Svi komentari, za koje znam, (osim češkog biblijskog rečnika), se slažu u tome da je Ilija zakonski otac (svekar) Josifov a takođe i Marijin biološki otac.

Tu je i totalan dokaz da Luka navodi Marijin a ne Josifov biološki rodoslov. Pogledajmo u Starom Zavetu šta kaže prorok Jeremija:

Je li taj čovek Honija ništav idol izlomljen? Je li sud u kome nema miline? Zašto biše isterani, on i seme njegovo, i bačeni u zemlju, koje ne poznaju? Ovako veli Gospod: Zapišite da će taj čovek biti bez dece i da neće biti srećan do svog veka; i niko neće biti srećan od semena njegovog, koji bi sedeo na prestolu Davidovom i još vladao Judom. (Jeremija 22,30 RDK).

Samo što se u Matejevom evanđelju, u Josifovom rodoslovu, ovaj prokleti čovek pojavljuje pod imenom Jehonija! Iz toga proizilazi da Josifov biološki potomak ne sme i nikada ne može da sedne na Davidov presto! Zato Josif ne može da bude Isusov biološki otac, jer će Isus sesti na Davidov carski presto!

Sa druge strane Luka navodi rodoslov u kome Honija po Starom Zavetu i Jehonija po Novom Zavetu uopšte ne postoje. To znači da Ilija nije pod Jehonijinim - Honijinim prokletstvom, i zato njegov potomak - Marijin sin može da sedne na Davidov presto. Takođe iz toga proizilazi da Marija, biološka kći Ilijina i biološka majka Isusova, nije potomkinja Jehonijina - Honijina, i njen sin - Isus ispunjava sve preduslove da sedne na Davidov presto!

Ponekad nam se čini - u ovakvim slučajevima - kao da Biblija ima greške i nelogičnosti. To jednostavno nije moguće, jer je Biblija - Reč Božja! Samo dubljim izučavanjem možemo doći do ovakve povezanosti ljudi i događaja, koji prividne protivrečnosti mogu samo da otklone, ali će nas pored tog navesti i na takve Biblijske akorde i melodije, koje verovatno nikada ne bismo ni čuli, da nije ovakvih prividnih kontroverznosti. Sveti Duh je majstorski pisac, i jako dobro zna gde treba da nas zaustavi, da bi smo o Hristu saznali još više.

Izvor: Zapas o dušu (Borba za dušu); dec. 1995. Preveo sa slovačkog: Branko Milijašević.
 Nazad na vrh »
aragorn

Pridružio: 18 Apr 2008

Poruka Poslao: 20 Maj, 2008 13:07 pm    Naslov: Re: TRAGANJE ZA ISTINOM
Odgovoriti sa citatom

plavizrak ::
PITANJA SE ODNOSE NA SVE, POSEBNO NA NOVE HRISTOVE OBJAVE:

1) KAKAV JE BIO VAŠ PRVI KONTAKT SA, U CIVILIZACIJSKOM SMISLU NEOBIČNIM IDEJAMA I TUMAČENJIMA IZ OBJAVA?

2) KAKO BISTE VI OPISALI "IDEOLOŠKI", ILI - IDEJNI, KONCEPTUALNI ODNOS IZMEĐU STAVOVA ILI KONCEPCIJA ZVANIČNIH RELIGIJA (POSEBNO HRIŠĆANSKE), I STAVOVA ILI KONCEPCIJA KOJE SE OTKRIVAJU U NOVIM HRISTOVIM OBJAVAMA?

3) UKOLIKO U NEKOJ VARIJANTI JESTE ILI STE BILI VERNIK - KAKAV JE SA TOG STANOVIŠTA BIO KONTAKT SA NOVIM HRISTOVIM OBJAVAMA, DA LI JE DOŠLO/DOLAZILO DO IDEJNIH "SUDARA", ODBACIVANJA, STAPANJA...?

Došlo je do međusobnog "tesanja".
Naime, poruke objava koje dobijamo od kosmičke braće/sestara znatno zavise o "kvaliteti" primopredajnika koji je poslužio kao naš izvor za tu objavu, ali isto tako i od namjene same poruke.
Ipak je većina poruka upućena što većem broju, a tek mali broj ili postotak je rečen "ko ima uši da čuje neka čuje".

Te objave su odmah naišle na odgovor u mojoj unutrašnjosti iako se taj odgovor mijenjao sa svakim narednim čitanjem i sa svakom novom objavom s kojom sam došao u dodir. Bolje smo se međusobno razumjeli, ali niti su one drastično promijenile moj život (jesu unijele novu dimenziju, ili bolje rečeno malo p(r)obudile štošta), niti shvatanja, jer ako one nisu potvrdile ili proširile ono što sam već znao nisam im pretjerano poklanjao pažnju bez obzira koliko primamljive informacije u njima bile iznesene.
Ne spasavaju nas informacije nego čistota našeg srca i vjernost Tvorcu. Koliko god znanje bilo svjetlo, previše svjetla (u daljini) nas može zaslijepiti da ne vidimo svoj nos blizu, a kamo li jamu u koju smo možda zakoračili, biloda smo u tu jamu nepažnjom dolutali, bilo da nam je neko iskopao.
Ovdje na zemlji svemu ima vrijeme i mjesto, jedan mudar čovjek koji je sa svačim eksperimetisao, davno nam je zapisao i ostavio u amanet na znaje i ravnanje.

Jeste da je došlo do određenog početnog odbijanja nekih stvari, ali ne u prevelikoj mjeri, jer se mnogo toga što sam iz objava saznao poklapalo sa onim do čega sam došao na druge načine (koji su i prije bili sve samo ne "konvencionalni" i institucionalni), iako je to poklapanje bilo ponekad na vrlo neobičan način. Npr. ako mi neko tvrdi da se bilo šta sutinski bitno iz bilo koje nove objave ne može pronaći u Svetom Pismu i drugim Svetim Spisima, smatram da nije u pravu. Sve piše samo treba pronaći.

Ali jedna činjenica za mene je ostala konstanta i jasna kao dan: ove objave ne mogu biti temelj duhovne izgradnje čovjeka na Zemlji. Mogu biti dobra nadogradnja, ali ne mogu biti pravi temelj, jer su suviše da tako kažem "prozračne" i potiču uglavnom od kosmičkih osoba koje imaju znatno drugačiju perspektivu o životu na Zemlji nego što je imamo mi koji smo ovdje i sada, i njihova iskustva u pravilu nisu sasvim usporediva sa životom na Zemlji, bar ne u svim detaljima.
Ovdje je situacija mnogo kompleksnija, i to mnogi i priznaju.
Samim tim, ništa ne treba uzimati zdravo za gotovo. I to mnogi objavitelji priznaju. Ali nisu nam svi toliko dobronamjerni koliko bismo mi mislili i željeli da mislimo. I na to su nam neki skrenuli pažnju. Zato oprez.

Lako je teoretisati iz kabineta, "teško" je suočiti se sa stvarnošću svojim rukama, nogama, očima, ušima...
Lako je komadovati iz toplog štaba, teško je tući se u rovu licem u lice sa neprijateljem u hladnoći i vlazi.
Uostalom i meni samom je lako mudrovati i pisati lijepo sročene postove na forumima, ali živjeti to svaki dan, nije baš tako...
Vjerujem da me razumijete.
Ne znam koji je tvoj motiv da postaviš ovo pitanje, ali kako ga naslućujem, odlučio sam da odgovorim.
Izvinjavam se Vesni što sam ovim prekinuo niz ovih zanimljivih tekstova, ali morao sam da odgovorim plavomzraku a i mislim da je on više priželjikvao takve postove na ovoj temi.
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 20 Maj, 2008 18:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav Aragorne,
Slažem se potpuno sa tobom, da su Objave dobra nadgradnja. Verujem da su i drugi učesnici našeg foruma došli do tog zaključka.
Osnova su ipak Svete knjige, ali i Ganostička Jevanđelja.
Nema problema da uvek prekineš seriju tekstova sa nekim postom.

.

Poslednji izmenio Vesna dana 07 Sep, 2009 04:23 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 25 Maj, 2008 22:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

TROJEDINI BOG

Tri - u jednom i jedan u - Tri

Postoji samo jedan biblijski Bog, "Trojedini Bog", poznat u hrišćanskom rečniku "TROJSTVO. "Reč "Trojstvo" ne postoji u Svetom Pismu, a potiče iz hrišćanske religije, od reči "tri" ali bilo kakav pokušaj da se definiše njegovo značenje u odnosu na Boga veoma je OPASAN zadatak.
To je zbog toga što ljudski jezik nije sposoban da potpuno i tačno objasni jedinstvenost božanskog Trojstva. U jednoj osobi Boga postoje tri lične autoritativne odlike koje se u nedostatku boljeg izraza u hrišćanstvu nazivaju "Trojstvo". Sveto Pismo otkriva odlike "Trojedinog Boga",
OTAC, SIN I SVETI DUH. Svako od ovih imena, iako tri lične odlike, jesu u potpunosti jedan Bog - tri-u jednom i jedan u trojici. "Trojedini Bog". Jov. 4:24; Jov. 1:2-3; Rim. 8:9; 2.Kor. 3:17; 1.Moj. 1:2; 13:21; 2.Job 33:4; Kol. 1:16.

Jedna slikovita misao u trojedinoj odlici Trojstva. Bog je stvorio čoveka po svom obličiju 1. Mojsije 1:26-27; ali čovek je u odnosa na Boga i njegovom slavom - samo tačka . Čovek se sastoji iz "duha, duše i tela" to jesu tri autoritativne odlike iz koje se sastoji čovek, ali ipak jedno nerastavljivo biće po svojoj životnoj funkciji. Tako: Trojedini Bog - Bog Otac, Bog Sin i Bog Sveti Duh nisu rastavljivi.

Naše razumevanje "Trojstva", je iz biblijskih tekstovima o Božijem postupanju prema ljudskom rodu. Bog nije objavio svoju istinu ljudskom rodu u jednoj objavi, niti se objavio vidu apstraktnog učenja. Objavljivao se malo po malo na način koji je bio u skladu sa potrebama ljudi. U svakoj etapi Istina koju je pokazao odgovarala je specifičnim uslovima ljudi koju su tu Istinu primili. Na taj način Bog je razvijo svoj plan spasenja, koji je imao svoj vrhunac u Isusu Hristu. Međutim, u Starom zavetu Isus još uvek nije došao. Zbog toga nije bilo potrebno da se ljudima govori o Trojstvu.

Stari zavet naglašava jedinstvo Boga. Pošto su Izraelci živeli među narodima koji su verovali mnogim bogovima, stalno ih je podsećao da postoji samo jedan Bog i opominjao ih je na njegovo jedinstvo. Potpunijim spoznajama koja smo dobili kroz Novi zavet, možemo pogledati i videti nagoveštaj Trojstva u starom Zavetu. Mešutim, naše potpuno saznaje o Trojstvu najvećim delom dolazi kroz život i rad Isusa Hrista.To ne znači da je Bog starozavetnog vremena drugačiji od Boga Novog Zaveta. Isto ne znači da se Bog koji je ranije bio „jedan“ podelio u tri. Bog je oduvek postojao u Trojedinstvu. Novi elemenat Novog Zaveta je objava Trojstva, a ne samo Trojstvo.

To je sve postalo jasno kroz Isusa

Isus Hrist nije samo obznaio Boga ljudskom rodu, već je postao i njegov deo. Kada su ljudi videli Isusa, videli su Boga. Ipak, to je bilo na misteriozan način. Iako je Bog fizički bio prisutan na svetu. Isus objašmjava ovu kontradikciju ukazujući da je On bio Bog Sin. Onaj koji ga je poslao je Bog Otac. Ova dvojica se razlikuju, ali su ipak nerazdvojno povezani u jedno. „OTAC I JA SMO JEDNO“ rekao je Isus (Jovan 10, 30). Nema baš nikakvih sugestija koje ukazuju na to da je Bog Otac prvi postojao kao ličnost, a da je Bog Sin kasnije nastao kao opet posebna ličnost. Prema tome „Oba imena su jedan Bog“ i obojica žive večno u jedinstvu, ali postoje u odnosu Otac i Sin.
Sin je započeo svoje ljudsko postojanje u određenom trenutku istorije, ali je kao Bog uvek postojao. Pošto je i Bog i čovek, On je jedini koji zaista može ljudima da obznani Boga, jedini koji može ljudski rod da povrati Bogu (sebi). Pošto je Bog postao jedan od ljudi, Isus je doneo još jednu objavu da postoji i treća osoba u tom Trojedinom Bogu – Sveti Duh. Trojstvo po imenično-tri-u jednom i jedan u-tri. Kako se približavalo vreme Njegovog raspeća, Isus je objasnio svojim sledbenicima da će se nakon vaskrsnuća vratiti k Ocu. Ali je takođe rekao da, iako neće biti fizički prisutan na svetu, još uvek će biti sa njima. Njegov Duh će doći da boravi u njima. Pružaće im pomoć i podučiće ih kao što je i Isus činio kada je u telu bio sa njima. Poznavali su Boga Oca, videli su ga kao Sina, a sada će biti sa njima kao Sveti Duh. Rim. 8:9

Bog se ne menja

Pre nego što se vratio Ocu, Isus je svojim učenicima rekao da idu i da uče druge ljude-narode, da ih krste „u ime Oca Sina i Svetoga Duha“ Matej 28:19. Ovim izjavom Isus je pokazao učenicima da je Bog koga su počeli da shvataju kao „tri u jednom i jednog u tri“ isti Bog kojega su njihovi preci poštovali i verovali kao „jednog“ učenici su bili Jevreji, a jevrejskoj filozofiji ime predstavlja osobu. Isus je govorio o „Imenu“ (u jednini“, ukazujući na jednog Boga, ali u isto vreme je pokazao da ovaj Bog postoji iz tri lične odlike imena -Trojedini Bog. Kao Jevrejin koji se boji Boga, Isus je pokazao potpunu pokornost jednom i jedinom istinskom Bogu i učio je učenike da čine to isto. U starozavetna vremena Božiji narod poštovao po imenu „Jahve“; u novozavetnom vremenu poštuju ga kao “Oca i Sina i Svetog Duha“. Bog koji je takođe „jedan“ takođe trojedini Bog. Po imenično tri autoritativne odlike imena za jednog jedinog Boga. (Postoje hrišćanske nauke koje to nazivaju "Trojstvoto" u svesti da se radi o tri osobe- ličnosti, koja je svaka za sebe Bog, po tome postoji tri boga), što je protiv nauke iz Svetog Pisma, odnosno Biblije. Vidi ispod.

Jedinstvo Oca i Svetog Duha sa Isusom Hristom:

Biblija kaže: Jov. 4:24 „ Bog je Duh, i koji mu se klanjaju, moraju mu se klanjati u duhu i Istini.“ Dalje nam kaže Božija Reč 2.Kor. 3:17 „A Gospod je Duh. Gde je Duh Gospodnji, tamo je i sloboda.“ Evanđelje po Jovanu 14:18 nam potvrđuje: „Neću vas ostaviti kao siročad. Vratiću se k vama.“ Rimljanima 8:9 nam poručuje: „Ali vi niste u telu već u Duhu, ako stvarno Duh Božiji prebiva u vama. Ako ko nema Hristovog Duha, nije Njegov.“

Dragi prijatelji Isusa Hrista, ovi tekstovi potvrđuju da postoji jedinstvo Boga Oca, Isusa Hrista, i Svetog Duha, i to jedinstvo sačinjava Svetog Trojedinog Boga u jednom "Trojedinom Bogu.“

Pažljivo pogledajmo izjave:
1. Bog je Duh
2. Gospod je taj Duh „ Ja ću se vratiti k vama“ kaže Isus
3. Duh od Boga ...Duh od Hrista
4. 2. Korinćanima 1:3; Jovan 4:24, Rimljanima 8:9.

Dalji dokaz ove istine se može videti ako se osvrnemo na stvaranje:
1.Moj. 1:2; 13:21; Job 33:4; Kol. 1:16; Mat. 28:19.

Shvatanje ranih Hrišćana

Novozavetni pisci izgleda da nisu imali problema sa Isusovim učenjem. Prihvatili su starozavetnu objavu jedinstva Boga i Isusavu objavu o Trojstvu. Nikada nisu pokušali da definišu ili dokažu Trojstvo, nego su ga uvek definisali - Pošto je Bog kojega su poštovali dao svog Sina da umre za njih i dao svog Duha da boravi u njima, jedini način na koji su razmišljali o Bogu bilo je Trojstvo. Pridržavajući se Isusovog učenja, novozavetni pisci su pokazali da su Otac i Sin i Sveti Duh potpuno i jednak Bog. Niko nije savršeniji ili supreriorniji na odnosu na druge po autoritetu, niti su rastavljivi, opet tri u jednom i jedan u tri -Trojedini Bog. Međutim, drugačije funkcionišu u autoritetu: Sin je voljan da se podredi Ocu, što vidimo u Isusovoj stalnoj poslušnosti. Duh želi da se podloži Sinu, što se vidi u njegovom delu posećanja učenika na ono čemu ih je učio.

Ipak, ne postoji nikakav nagoveštaj da je delo Boga podeljeno na tri osobe. Jedinstvo između Oca, Sina i Svetoga Duha znači da su sva tri aktivna u svom Božijem delu. Novozavetni pisci možda nisu u potpunosti shavtili božansku aktivnost Trojstva, ali su poznavali karakter Boga koji je delovao. On je Trojedini Bog i menjao je život ljudi kroz poruku koju su propovedali.

Zbog čega je ovo važno?

Razlog zbog čega hrišćani pokušavaju da shvate Trojstvo nije da zadovolje svoju radoznalost ili da mogu da objasne na koji način Bog postoji i funkcioniše. Novozavetni pisci nikada nisu pokušlai da teoretski analiziraju Boga, iako su stalnno nastojali da shvate više o njegovom karakteru i delovanju. Hrišćani treba uvek da uče o Bogu, jer njihov novi život u Isusu Hristu zavisi od Boga tj. Kakva je On osoba. Jedino zbog toga što je Bog takav kakav jeste (Trojedini), spasenje ljudi je moguće. Reč „Otac“ se tiče porekla jer spasenje dolazi od Oca. „A kada se pojavila dobrota i čovekoljublje našeg Spasitelja - Boga, On nas je spasio.“ Nastavlja i kaže da je to bilo „kroz Isusa Hrista, našeg Spasitelja“. Dobrobiti tog dela su dostupne vernicima „kroz Svetog Duha koji nam daje novo rođenje i novi život“ Titu 3:4-7

Kako Božije spasenje dolazi ljudima’ Zbog toga što je Bog Trojedini, tako ljudi mogu da dođu Bogu jer je trojedini. Njihov pristup Bogu jeste po Duhu, kroz Sina, ka Ocu Ef. 2:18. Čak i ona osnovna hrišćanaska aktivnost, MOLITVA, moguća je jedino kroz Trojedinog Boga. Sveti Duh je u verniku i pomaže mu da se moli, Otac na nebu je onaj kojem se moli, a Sin je nebeski posrednik koji podupire ove molbe.

Mijatov-Meister
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 29 Jun, 2008 21:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

ŠAMBALA
( Shambala)

Gdje se nalazi ova mistična zemlja Shambhala koja golica znatiželju putnika i duhovnih tragatelja?

Odgovor ćemo potražiti kod dva eminentna majstora Kalačakra tradicije. Prema sadašnjem Dalai Lami, njegovoj svetosti Tenzin Gyatsou, Shambhala je mjesto na jednom dijelu našega planeta koje se ne može vidjeti, osim u slučaju kada su naše karmičke sklonosti i naš um pročišćeni. Drugim riječima, bez obzira gdje se Shambhala nalazi, to je “Čista zemlja” u koju možemo ući jedino ako su naša osjetila čista.

Treći Panchen Lama kaže: “Onaj tko želi stići u ovu zemlju u tjelesnom obliku mora posjedovati snagu vrline i znanja Tantre. U protivnom će se morati sukobiti s yakšama, nagama i drugim zlim bićima koja ga mogu ubiti na njegovom putu”. Ovi demoni na putu simboliziraju emocionalne nečistoće i zemaljske želje koje predstavljaju prepreke u našem duhovnom razvoju.
Postoje i mišljenja da se Šambala nalazi na našoj planeti, ali u 4.denzitetu.

Poslije sedam velikih kraljeva, uključujući i Sucandru, na vlast je došla loza Kulika kraljeva. Sadašnji 21. Kulika kralj, Magakpa, kraljuje u Shambhali.
On je došao na prijestolje 1927. godine. Njega će naslijediti Miyi Senge u godini “Vatrene ovce” sedamnaestogodišnjeg ciklusa (2027. godine). Predviđeno je da će 25. kralj Drakpo Khorlo Chang pobijediti u velikom ratu (2425. godine), koji će se voditi između kraljevstva Shambhale i negativnih snaga na Zemlji.
Ova pobjeda otvoriti će novu eru prosperiteta u kojoj će Buddhina učenja ponovno zaživjeti. Era prosperiteta će trajati 800 godina, a na kraju tog razdoblja, 5014. godine, nakon Buddhine smrti, njegovo će učenje ponovno nestati.

Indijski majstor Chilupa u 10. stoljeću je posjetio kraljevstvo Shambhale, gdje je dobio kompletno Znanje Kalačakre s komentarima. Njegovim povratkom, oko 966. godine, Kalačakra se počela širiti Indijom, Nepalom i Kašmirom, putem njegova učenika Nadapade. Indijski učitelji, Somanatha i Atisa, donijeli su ovo učenje na Tibet 1024. godine.

Danas na Tibetu postoje tri velike linije Kalačakra majstora. Trenutno je mnogo ljudi inicirano u Kalačakru, ali samo je nekolicina sposobna prakticirati unutarnju i vanjsku Kalačakru zbog potrebe povlačenja od svijeta.

http://svjetlotama.bloger.hr/
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 03 Jul, 2008 01:29 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

-Ovaj tekst je preuzet sa www.forum.hr...
( Predstavlja odgovor jednog člana foruma čiji je avatar Nikpalj,
drugom članu foruma, čiji je avatar Ujvidek)
- KORISNO ZA PROČITATI -

Ujvidek -

Da li verujete da su nas pre par hiljada godina porobili Reptili i postavili ovde na Zemlji reptilsko-ljudske hibride sa 50%-50% reptilsko-ljudske genetike da vladaju nad nama? Da oni i danas vladaju Svetom? Da su to bile sve plemićke i kraljevske porodice u istoriji, da se zato kaze da imaju plavu krv, jer im je krv na bazi Bakra, i da su među nama jos od Sumera, preko Rima, pa do današnjeg dana? Zvuči neverovatno? Da li verujete da su stvorili religiju i da stvaraju ratove, da bi manipulirali i lakse kontrolisali "slepo" čovečanstvo po principu "Zavadi pa vladaj"? Da li smo mi samo jedna od planeta u nizu na kojoj oni vadaju u direktnom kontaktu sa Reptilima iz drugih dimenzija? I da li verujete u postojanje "Galakticke federacije svetlosti" koja predstavlja uniju svih svetova u nasoj Galaksiji na kojima vladaju snage dobra tj. svetla, nasuprot Reptilima koji predstavljaju snage mraka i zla, i koje zele da nam pomognu i stite nas od osiljenih reptilskih vladara!? Da li zivimo na planeti gde vlada zlo i mrak? Da li je sve ovo fikcija ili realnost i koliko imate otvoren um da uopste primite sve ove neverovatne podatke?

Nikpalj -

Hej Ujvidek,
Otvori svoj um i primi ovaj neverovatan podatak.
Stvar je zapravo daleko, daleko složenija od te pet-paračke SF pričice za djecu - David Icke i ekipa su na pravom tragu, ali su promašili bit za jedno par sto kilometara...

Svemir, zvijezde i planeti ne postoje na način na koji mi to shvaćamo - ono što nazivamo fizičkom stvarnošću se sastoji od vibracija ogromnog oceana energije i svijesti kojega iz navike nazivamo "svemirom".

"Galaktička Federacija Svjetlosti" zaista postoji - na neki način - ali ono što mi smatramo svemirom JEST Galaktička Federacija Svjetlosti - svaka zvijezda je na neki način najniža manifestacija, fizičko tijelo ogromnih, svjesnih energetskih entiteta koje čovječanstvo naziva Arhanđelima, koji su nas stvorili, bivajući dijelom svijesti ogromnog entiteta kojega nazivamo Bogom a čija je najniža manifestacija, "vidljiva" našim "očima" (jer mi očiju nemamo niti su nam uopće potrebne).

Ne, Stvoritelj zaista nema nikakve veze sa djedom nabujalih mišica i preplanule kože, omotanim plahtom niti želi da koljemo i/ili spaljujemo našu braću u njegovo ime, naprotiv.

Tzv. "Reptili", kao i baš svaki pojedini od onoga što nazivamo "vanzemaljcima" su samo i isključivo energetska bića, baš svaki pojedini od njih - koji se u religijama toliko dugo nazivaju "demonima" a dolaze iz "dimenzije" (frekvencijskog raspona vibracija "svemira") koja je odmah "poviše", "iznad" materijalnog kontinuuma.

Ne koriste nikakva preijvozna sredstva niti dolaze sa drugih planeta - ono što nazivamo NLOima SU oni osobno - ali oblikuju svoja tijela u oblike koji će biti najprihvatljiviji našim svjestima, u sklopu velike prevare o vanzemaljcima, koju su vrlo vjerojatno oni sami i pokrenuli u još jednom pokušaju da nas skrenu u potpuno pogrešnom smjeru...

Najveća, Najdublja i Najdeblja prepreka početku spoznavanja bilo čega od svega ovoga je naša duboka nesvjest pravog značenja činjenice da je sva materija zapravo energija, tj. da je materija samo pojam kojim objašnjavamo sve ovo čvrsto oko sebe. Istovremeno smo svjesni da se to zapravo sastoji od malih nešto kao kapljica vodice ali nam u toku života baš nikada ne padnu na pamet implikacije ovoga...

Da živimo u "svijetu" koji se sav sastoji od bezbroj "kaplica vode" koje su toliko sitne da su nevidljive našem oku. Mi smo kao djeca koja žive u staklenoj kući u svijetu koji se sav sastoji od oblika stvorenih od puhanog stakla prebojanog šarenim "teksturama", vanjštinom objekata.

Ono što smo zapravo je nešto kao plin koji je zarobljen u takvom konstruktu koji se sastoji isključivo od srodne mu vode, ili možda kao voda zarobljena u konstruktu koji se sav sastoji od leda... i u potpunosti vjerujemo u iluziju oblika koji su "prebojani", "natrackani" na površini svakog "predmeta" (navodnici jer ne postoji rub između predmeta, kao ni oni sami.

Ali što se događa ako se dogodi da na takvom svijetu postoji grupa pojedinaca koji su ovoga svjesni, koji vide sa oba svoja oka u zemlji slijepih i odluče iskoristiti ovakvu apsurdnu situaciju na svaki mogući zamislivi način?

A što se događa ako svuda oko nas zapravo postoje milijuni entiteta, čiji je svijet kao i oni sami nama kakvi smo trnutno potpuno nevidljiv, a ako među njima postoje mnogi jednako u potpunosti amoralni i bezočni kao što su to i ovi pojedinci?

Kao Cypher u Matrixu, koji se proda Mr.Smithu u zamjenu da bude "somebody important" i za ostatak života prepun sočnih odrezaka...

Na našem tzv. "svijetu" (koji je zapravo potpuno fluidni dio velikog mora energije svuda oko nas) kao i u nižim dimenzijama "svemira" postoji i već tisućljećima djeluje veliko udruženje ljudi i negativnih energetskih entiteta koji su svjesni svega ovoga i surađuju na kočenju i / ili zaustavljanju buđenja više, spiritualne svijesti čovječanstva. To udruženje stoji iza prvog i drugog svjetskog rata, iza tzv. "illuminata", "comitee 300" itd. - ovo većinom su samo prevarene, naivne ljudske marionete koje nisu svjesne ničega...

U nastupajućim godinama i desetljećima dogodit će se ogromne, šokantne promjene u ljudskom društvu. Energetski entiteti koji su oduvijek živjeli i dijelili naš svijet s nama počet će se polagano obznanjivati i postajati dio naše kolektivne stvarnosti... u sklopu velike akcije dizanja svijesti čovječanstva kroz teškoće i ispaštanje, od strane onog što tako djetinjastvo nazivamo "galaktičkom federacijom"...

Kada kod pogledaš u bilo koji od planeta naše sistema, a pogotovo u ono što nazivamo "Suncem" - vidiš oko desetak ambasadora "Galaktičke Federacije" koji postoje kao kolektivna svijest na jednoj vrlo visokoj vibracijskoj razini čineći ogromno energetsko tijelo/svijest tog živog entiteta. Uistinu - gledaš u jedan sićušan dio svoga "boga Stvoritelja", koji se već tisućljećima trudi da nam pomogne da dignemo nos iz blata, odrastemo i time postanemo dostojni svjesti o svemu ovome...

Dok tzv. Reptili i generacije njihovi ljudskih suradnika pokušavaju konstantno podrivati sve ovo.

Također, ono što bih volio da postaneš svjestan jest da su mnogi od onog što mi smatramo "avionima" koji ostavljaju chemtrails tragove po nebu zadnjih godina u stvari energetski entiteti (i chemtrail i avion je u stvari jedno eteričko tijelo oblikovano u ovaj oblik, nešto kao hrpa pare koja funkcionira kao "slika", oblikovano umom entiteta) koji pripadaju Crnom Bratstvu, Watcherima ili koje god drugo ime da koriste izdajnici čovječanstva...

Obrati pažnju na ono što se događa na nebu i vidjet ćeš da se mnogi od chemtraila izdužuju u smjeru direktno suprotnom puhanju vjetra što je nemoguće, te da se mnogi od aviona u jednom trenutku jednostvano pojave na nebu ostavljajući za sobom abnormalno kratak chemtrail trag koji ne ostaje za njima nego konstantno ostaje iste dužine i ne "razvodnjava se", a za nekoliko minuta potpuno nestanu, skupa sa "chemtrailom" (apsolutno nikakav trag na nebu).

Prestani čitati trash conspiracy stranice na internetu, saberi se, uozbilji se i okreni se onome što nazivamo "alternativnom spiritualnošću" - bilo bi dobro da promjene koje dolaze već za naših života dočekaš spreman, barem spremniji nego si sad.

Ti si u potpunosti energetsko biće, energetsko polje tvoje "svijesti" i simultano postojiš na nekoliko razina, "dimenzija" postojanja. "Čovječanstvo" je jednostavno namjerno držano u mraku o ovome jer da to saznamo te bi informacije ubrzo okrenuli protiv samih sebe. Nikakvi "Reptili" nas ne drže u tajnosti, nego naša braća i "pastiri" koji nas polako pripremaju da postanemo svjesni ovoga - šljam koji dolazi iz najnižih energetskih razina postojanja i ljudi koji su ovako ili onako saznali za sve ovo i odlučili se debelo okoristiti našim neznanjem i sljepoćom su ti koji pokušavaju zaustaviti njegovo širenje.

Ljudsko energetsko tijelo zaista postoji - razlog zašto postojiš i zašto si se rodio jest da postaneš "što bolja osoba možeš", podigneš vibraciju svoga energetskog tijela, pročistiš se putem "otvaranja" - razvijanja - čakri, energetskih centara tvoga pravog tijela. Kada se počne razvijati ono što se naziva krunskom čakrom mi stupamo u kontakt sa našom "dušom" - potpuno odvojenim dijelom našeg uma koji postoji u viskoj razini vibracije "svemira" i koji mi ovdje nazivamo "anđelom čuvarom". To je Higher Self, Oversoul ili Spirit i ti si njegova daleko jednostavnija kopija, dio njegove svijesti.

Ako želiš saznati da li je sve ovo istina - kreni, počni se baviti alternativnom duhovnošću, ako ne - nastavi surfati po konspiracijskim sajtovima i zanemari što sam ti ovdje kazao.
Ako se počneš baviti ovim, izuzetno je važno da prije bilo čega dobro naučiš TEHNIKE energetskog uzemljenja i stvaranja energetskih štitova oko sebe, tehnike zaštite - jer je vrlo vjerojatno da ćeš se čim se počneš izvlačiti iz ljuske jajeta neznanja naći pod udarom "Reptiloida"...

Poslušaj me i učini ovo... očekuje te još čitavo more neverovatnih podataka u nadolazećim godinama.

( Autor - Nikpalj )
www.forum.hr

Poslednji put izmenio Vesna dana 03 Jul, 2008 18:34 pm, izmenio ukupno 2 puta
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 03 Jul, 2008 01:43 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...( Preuzeto sa www.forum.hr )
- Autor - Nikpalj -
28.03.2008.

POVIJEST LJUDSKOG SNA
PLES CRVENIH I BIJELIH LAŽNIH BOGOVA
Majka Zemlja

Dragi Voljeni Čovječe
Drevna ljudska povijest je bila misterija ne samo čovječanstvu, već također i Zemlji. Jer, čovječanstvo je živjelo u snu koji je bio odvojen od Zemlje još od izvornog sađenja čovječanstva prije nekih 50,000 godina (200,000 ljudskih godina). Tek nakon što su ljudske hologramske razine bile otvorene prije malo više od godinu dana u Zemljinom globalnom uskrsnuću je cijela ljudska povijest je mogla biti pregledana. Trebalo je puno vremena da se ponovo sastave arhive informacija i povijesti tako da bi mogao biti dostupan točan pregled svih događaja za svrhe globalnog i ljudskog uskrsnuća.

Za uskrsnuće je potreban točan spisak svih iskustava i sve karme svih genetskih nasljeđa tako da bi se očistila karma na bilo kojem datom vibracijskom opsegu da bi se moglo uskrsnuti. Duše koje su se brinule o ljudskom snu su imale malo interesa za uskrsnuće; i zato točni zapisi ljudskih iskustava nisu nikada bili pohranjeni. Međutim, svi događaji su ipak bili zabilježeni u ljudskom snu, no na ne-sekvencijalan način. Umjesto da se vrijeme odvijalo sekvencijalno sa svim događajima zabilježenim od početka do kraja, zapisi su bili bilježeni i pronađeni bazirano na emocionalnoj rezonanciji. Na taj način, svi zapisi određene prirode su bili držani u jednom području, radije nego onako kako su se redali kroz vrijeme.

U ljudskom uskrsnuću, to se prevodi u to da jedno područje forme sadrži sve zapise za određeni tip iskustva. Ako je to iskustvo bilo jako bolno, onda to područje također može biti jako trulo ili oštećeno uslijed svih tih bolnih zapisa koji su natrpani jedan na drugog u istom dijelu forme. Tako je to za ljudsku formu; tako je to također i za Zemlju. Zemljini najbolniji zapisi su zabilježeni jedan povrh drugog prvenstveno na Bliskom Istoku; međutim, postoji još 17 drugih područja koja su jednako bolna, većina od kojih se trenutno nalazi pod vodom vaših oceana.

Kada su hologramske razine bile otvorene, komadi i komadići ljudske povijesti koji nisu bili shvaćeni kroz sakupljanje zapisa u ljudskom uskrsnuću su mogli biti popunjeni. Jer, hologrami su zabilježili sekvencijalnu povijest svakog ljudskog života ikad življenog na Zemlji. Otvaranje tih arhiva je stoga bilo veoma od pomoći, jer je omogućilo da mnogo toga što do sada nije bilo poznato postane shvaćeno. U ovom svjetlu, Zemlja bi htjela podijeliti priču o ljudskoj povijesti iz fizičke i ne-fizičke perspektive.

Shvatite da je to vaša povijest. Povijest se neprestano ponavlja sve dok ne odaberete naučiti pripadajuću duhovnu lekciju, i onda odabrati drugačiji ishod. Ljudi na putu uskrsnuća odabiru naučiti svoje duhovne lekcije i kreirati novu nadolazeću eru zajedništva. Zemlja, kao globalno vozilo, odabire naučiti svoje lekcije kao opća realnost. Na taj način, budućnost se sada mijenja kako bi omogućila rađanje nadolazeće zlatne ere, radije nego ponavljanje mnogih katastrofa koje su poharale čovječanstvo i uzrokovale padove u svjesnosti na Zemlji.

SIRIJSKE LJUDSKE MANIPULACIJE ZEMLJOM

Prije 6 milijuna godina (24 milijuna ljudskih godina), ljudi sa Arkturusa su uzrokovali ledeno doba tako što su iskoristili Zemlju da nju odbace grupu otrova koje su trebali odstraniti iz svog vlastitog solarnog sistema da bi mogli uskrsnuti. Oni su namjerno zamrznuli Zemlju da bi osigurali da se ti toksini polako otpuštaju. Većina tih otrova je ostala kada se snijeg otopio i postali su utkani u genetsku strukturu svih živih bića na Zemlji. Moglo bi se reći da su ti otrovi, zajedno sa pripadajućim ledenim dobom, uzrokovali glavni pad u svjesnosti za sve osjetilne vrste na Zemlji.

Prije 300,000 godina (1,2 milijuna ljudskih godina), Sirijus je odabrao kreirati ledene štitove u Zemljinoj atmosferi kako bi kreirao globalno zatopljenje i izlazak iz ogromnog ledenog doba. Mnogo nalik stakleniku, ledeni štitovi su držali dovoljno vlage i topline na Zemljinoj površini tako da se snijeg mogao otopiti i Zemlja mogla ponovo vratiti u tropski Rajski Vrt. Bilo je puno slatkovodnih jezera koja su se formirala kada se snijeg otopio nakon formiranja ledenih štitova. Sirijski ljudski znanstvenici, nesvjesni otrova koji su prevladavali na tlu, su zasijali ta jezera sa slatkovodnim vrstama delfina i kitova prije nekih 275,000 godina, nakon što se Zemlja otopila.

Jedna od preostalih vrsta poprilično čistog genetskog nasljeđa prema takvim oblicima delfina i kitova je Morska Krava u sadašnjem vremenu. Jacques Cousteau i njegov tim ronilaca su napravili film o Morskoj Kravi kojeg se Mila sjeća da je vidjela na televiziji u svojoj mladosti. Pronađeno je da je Morska Krava najmirnija i najgracioznija od svih podvodnih vrsta. Doista, Morska Krava je zadržala magnetski energetski tok sličan prvim delfinima i kitovima zasijanima na Zemlji. Morska Krava je ta putem koje je izrađen nacrt u kojeg će svi delfini i kitovi uskrsnuti, i koji će voditi do magnetske, mirnodopske i nježne prirode koja rezonira sa Zemljom.

Delfini i kitovi su živjeli u otrovima koje je Arkturus odbacio na Zemlju, zato što su se ti otrovi izmiješali sa svim vodenim tokovima kada se led otopio. Tijekom vremena i unutar 100,000 godina (400,000 ljudskih godina), svjesnost delfina i kitova je pala. Puna svjesnost koju su poznavali je bila izgubljena nakon što su otrovi kreirali genetske distorzije u njihovom mozgu. Kada se pad u svjesnosti događa polako i tijekom vremena, on prođe nezapažen. Ponovnim sastavljanjem svojih vlastitih genetskih zapisa, delfini i kitovi su došli do shvaćanja kako su osam otrova koji su bili utkani u sva živa bića na Zemlji izmijenili njihovu biologiju. Ti otrovi su kreirali laganu genetsku modifikaciju u kojoj je kapacitet mozga pao, što je vodilo do sve većeg ne-svjesnog stanja postojanja.

Ne-svjesno stanje postojanja možete usporediti sa dijelom sebe koji se odvojio i kojeg ostatak vas više ne prepoznaje. Odvojeni dio vas se odvojio zato što se pripadajući genetski kodovi više ne koriste u fizičkom u izgradnji budućih potomaka. Ovaj odvojeni dio vas je također poznat kao "nesvjesno". Nesvjesno je to kroz kojeg tama djeluje u snu ljudi, delfina i kitova kako bi izmanipulirala Zemlju u ciklus izumiranja.

PRIRODA SPORAZUMA OPĆE REALNOSTI

Iako su delfini i kitovi bili pridodani na Zemlju, oni nisu bili dio Zemljinog sna kao opće realnosti. Ovo je područje kojeg ljudi ne razumiju; vi ne možete seliti vrste između kreacija i izmiješati ih sa dušama i energetskim tokom druge opće realnosti, osim ako ta opća realnost na to pristane. Zemlja i duše na njoj nisu nikada pristali da obuhvate formu delfina i kitova; niti je Zemlja ikad pristala da obuhvati ljudsku formu. U biti, Zemlja nije ni znala da su delfini i kitovi na njoj živjeli zato što su ostali u odvojenom snu usidrenom oko Zemlje od strane Sirijskih znanstvenika, niti je znala za ledene štitove.

Zemlja nije nikada pristala niti na ledene štitove. Iako su možda podržavali rapidno zagrijavanje i povratak u tropski raj, uzrok toga nije bio poznat u vrijeme kada se dogodio. Zemlja i duše na njoj su mislili da mora da su postigli majstorstvo nad misaonom formom koja je uzrokovala ledeno doba, i da se zato dogodio takav rapidan rast u vibraciji. Nažalost, to nije bilo tako; uzrok rasta u vibraciji je bila naprava koju je načinio čovjek, koja je pretvorila Zemlju u veliki staklenik. To je ostavilo Zemljine duše u vjerovanju da su postigle majstorstvo nad nečim nad čime nisu; i nakon toga je ostao prevladavati određeni nivo arogancije. Ova arogancija je prevladavala sve dok se kroz ljudski san ledeni štitovi nisu razbili kreirajući oceane, uzrokujući rapidni pad u vibraciji i još jedno malo ledeno doba. To malo ledeno doba je zadnje kojeg je većina ljudskih znanstvenika svjesna, i dogodilo se prije 38,000 godina (144,000 ljudskih godina), i Zemlja se još od onda od njega otapa.

Međutim, ovaj put duše na Zemlji odabiru postići majstorstvo nad misaonom formom kako bi "zagrijale" Zemlju. U biti, Zemljino uskrsnuće je započelo prije 38,000 godina, i u ovome možete vidjeti da je proces uskrsnuća opće realnosti u trećoj dimenziji zaista spor. Međutim, on se ubrzava; fotonska energija koja je dostupna u auri Velikog Centralnog Sunca uzrokuje puno brže zagrijavanje Zemlja nego ikada do sada.

PORIJEKLO ČOVJEČANSTVA

Zemlja sada razumije da su Sirijski znanstvenici kreirali alternativnu planetu na koju bi pobjegli u slučaju nuklearne kataklizme u Sirijskom solarnom sistemu. Sirijus je bila treće-dimenzionalna planeta u to vrijeme u povijesti i tek je trebala uskrsnuti u zvijezdu. Prije 75,000 godina, Sirijski znanstvenici su zasijali prve ljude na Zemlju. Ti ljudi su bili klonirani i inkubirani u laboratoriju na svemirskom brodu. Ti znanstvenici su pokušavali vidjeti da li Zemlja može podržati magnetski ljudski život u slučaju da se više Sirijaca treba preseliti na Zemlju pod hitnim okolnostima.

Takvi zasijani ljudi su imali 15,000 zavojnica DNA i ograničeno hologramsko znanje koje im je omogućavalo da prežive u tropskom raju, što je Zemlja bila u to vrijeme. Mnoga voća i povrća neophodna za podržavanje tih ljudskih života su također bila zasijana, zajedno sa nekoliko udomaćenih "pasa" i "mačaka" koji su pobjegli sa svemirskog broda i koji su nastavili živjeti u divljini, danas poznati kao pantere i tigrovi, vuk i lisica. Te životinje su pobjegle svojim Sirijskim vlasnicima i nastavile su se razmnožavati i živjeti sve do današnjeg dana u divljini.

Svi ljudi i vrste biljaka i životinja, kao također i delfina i kitova, su bili nepoznati Zemlji u vrijeme sađenja. Oni su bili nepoznati, zato što su živjeli u paralelnom snu koji nije imao veze sa Zemljinim snom, sve dok se nije dogodio problem koji je doveo do promjene globalnog magnetskog polja. Ta promjena je uključivala dovođenje električne energije i formiranje globalnog mer-ka-ba energetskog obrasca,
električne energije i formiranje globalnog mer-ka-ba energetskog obrasca, što je napravila druga grupa ljudi koja je došla živjeti na Zemlju, poznata kao Plejađani Anu ili Ananuki. Kada je potpuno magnetsko polje postalo elektro-magnetsko, i opet protiv Zemljine volje, Zemlja je shvatila da ima ozbiljan problem. Također je to vrijeme bilo to u kojem je Zemlja odabrala paralelno rješenje prijašnjem problemu paralelne prirode poznatom kao dinosaur, i odabrala je uzrokovati da "ljudski problem" isto tako "izumre".

POVIJEST DINOSAURA

Dinosauri su došli živjeti na Zemlju prije nekih 4 milijuna godina. Dinosauri nisu nikada bili rezonantni sa Zemljom; međutim, san koji je emitirao njihovo prisustvo, zajedno sa dušama i pripadajućom genetikom, je bio prebačen na Zemlju iz druge paralelne kreacije poznate kao Alfa Centauri. Dinosauri su se razmnožavali i živjeli samo u onim područjima koja su se dovoljno otopila da postanu tropska, što je uključivalo Zemljin tadašnji "ekvator".

Ekvator sada nije na istom mjestu na kojem je bio u vrijeme kada su dinosauri bili živi, što je razlog zašto se ostaci dinosaura pronalaze u Sjevernoj Americi, na Bliskom Istoku i u Norveškoj. Kada bi znanstvenici mogli raditi u smrznutoj tundri Sjevernog i Južnog Pola, onda bi pronašli najveću količinu ostataka dinosaura, zato što je to područje nekada bio Zemljin ekvator. No, kako se polovi budu topili, ljudi zainteresirani za takve stvari će izumrijeti u nadolazećim vremenima čišćenja, što će uzrokovati kraj korištenju fosilnih goriva, što je dobra stvar zato što su neprijateljska prema Zemlji jer su toksična prema našoj strukturi baziranoj na ugljiku.

Zemlja je odabrala omogućiti Dinosaurima da izumru tako što je kreirala još jedno malo ledeno doba. Prije milijun godina, veliki asteroid je pao na Zemljinu površinu u današnjem području "Doline Smrti" u Kaliforniji. Ovaj asteroid je podigao dovoljno prašine kada je pogodio Zemljinu površinu da ohladi Zemlju ispod praga na kojem su dinosauri mogli preživjeti. Svi dinosauri su zaspali i na kraju umrli u periodu od jedne godine. To je Zemlji predstavljalo veliko olakšanje zato što su te vrste postale povećano destruktivne i mesožderske prema drugim vrstama na Zemlji. Zemlja je mogla preusmjeriti san sa Alfa Centauri natrag u svemir tako da se ponovno ovdje ne manifestira.

PORIJEKLO SOLARNIH LAŽNIH BOGOVA

Ljudi zasijani na Zemlju su također bili zasijani sa svojom vlastitom grupom duša koja će nadgledati život u ljudskom snu. Taj ljudski san je bio produžetak sna sa Sirijusa koji je bio i globalni i solarni po prirodi. Taj san nije imao nikakve veze sa snom konsenzusa poznatog kao Zemlja. Taj san je bio pokretan od strane 27 lažnih solarnih bogova koji su bili uvezeni sa Sirijusa, od kojih Mila do sada mapirala samo 9. Ostalih 18 su ostali misterija sve dok nedavno globalno uskrsnuće nije otvorilo razine realnosti solarnog mosta. (Za više informacija pogledaj "Ownership.pdf" dokument na našoj web stranici).

Solarni most je sastavljen od razina realnosti koje spuštaju san sa vašeg solarnog sunca na hologramske razine, koje onda emitiraju taj san na sedam razina manifestacije koje okružuju Zemlju. Ta emitiranja kreiraju sav život u trećoj dimenziji na Zemlji. Razine solarnog mosta su davno prije bile izmanipulirane kada su Sirijski znanstvenici zasijali život delfina, kitova i ljudi; jer, Sirijske duše su bile ostavljene iza sa odgovornošću da preusmjeravaju san sa Sirijusa u ovaj solarni sistem i na Zemlju da bi podržali te životne forme na Zemlji. Razine solarnog mosta su bile u to vrijeme modificirane da primaju takva emitiranja sa Sirijusa.

Ove modifikacije nisu nikada bile učinjene u dogovoru sa Zemljom ili solarnim sistemom. Zbog toga, cijelo prisustvo ljudskog života, te života delfina i kitova kao također i svih drugih vrsta povezanih sa Sirijskim snom je kršenje kreacijskog zakona. Jer, niti jedna vrsta niti kreacija nemaju pravo da izvrše invaziju i izmanipuliraju kreaciju ili san drugog kreatora. Međutim, ta invazija se bez obzora na to dogodila, i posljedice ove invazije na Zemlju i vaš solarni sistem se moraju razumjeti i ispraviti da bi se moglo uskrsnuti. I to i radimo u ovo vrijeme globalnog i solarnog uskrsnuća. Dolazimo do shvaćanja kako je na naš san bila izvršena invazija, i omogućavamo da ta invazija bude iscijeljena i poslana natrag na način koji služi uskrsnuću cjeline.

PORIJEKLO CRVENIH LAŽNIH BOGOVA

Sa crvenim zasijanim ljudima inkubiranim na Sirijskom svemirskom brodu prije 75,000 godina je došlo devet duša. Zemlja te duše smatra "Crvenim Lažnim Bogovima". One su lažni bogovi na Zemlji zato što nisu nikada bile dio Zemljinog sna; one su bile dio Sirijskog sna koji je bio usidren oko Zemlje da podrži život ljudi, delfina i kitova. Ti lažni bogovi su postali poznati kao Rama, Yahweh, Thoth, Sananda, Vishnu, Solaris, Shiva, Buddha i Lady Buddha (također poznata kao Quan Yin). Ovi lažni bogovi su došli na Zemlju putem Sirijskih znanstvenika koji su inkubirali ljudski život u laboratoriju na svemirskom brodu.

Zaista, Mila se sjeća da je davno prije gledala video traku Ramthe (što je u stvari drugo ime za dušu poznatu kao Rama), na kojoj je bilo govoreno o "kreiranju života" kroz njegov kanal JZ Knight. To kreiranje života je bila priča o ne-fizičkim snagama koje su se utjelovile u ljude inkubirane u laboratoriju na svemirskom brodu, koji su onda bili stavljeni na Zemlju kako bi se vidjelo da li će preživjeti. Ova priča, međutim, nema nikakve veze sa kreiranjem života na Zemlji; zato što je život na Zemlji nastao prije milijardi i milijardi godina, i to prije nego što je Zemlja izašla iz Velikog Centralnog Sunca. Ramthina priča je u stvari bila o ljudima inkubiranima u laboratoriju na svemirskom brodu i onda zasijanima na Zemlju od strane Sirijskih znanstvenika.

Čak i ako je život inkubiran, mora postojati ne-fizička sila koja prihvaća da se u njega utjelovi. Prema tome, dive, anđeli, genetika i duše svi zajedno su-kreiraju život, čak i ako je takav život pod upravom ljudi. Sa Zemljine točke gledišta, ljudi ne bi trebali imati nikakva posla sa sađenjem života. Ljudi, povijesno gledano, znaju veoma malo o općim realnostima i o životu koji potječe iz Velikog Centralnog Sunca. Ljudi su naučili izmanipulirati život na način koji često vodi do izumiranja planeta na kojima se nastane. Zemlja se nije nikada složila sa tim da ima na sebi ljudski život, a ipak to se tako dogodilo, baš kao i na bezbrojnim drugim mjestima kroz vrijeme, prostor i formu, od kojih su neka nastavila živjeti, no većina ih je izumrla.

Sirijski znanstvenici su ukupno zasijali 18 grupa ljudi i samo je 7 preživjelo. Sedam crvenih ljudskih plemena koja su preživjela imaju svoje porijeklo u sadašnjim plemenima povezanima sa Sjeverno-Američkim Indijancima, Južno-Američkim Indijancima, Inuitima/Mongolima (Eskimima/Kinezima), Afričkim Ljudima, Tibetanskim Ljudima, Polinezijskim Ljudima i Aboridžinskim (Australijskim) Ljudima. Tijekom vremena su sedam korijenskih rasa ostale genetski čiste zato što su bile zasijane u odvojenim područjima u kojima nisu mogli pronaći jedni druge mnoge stotine tisuća godina, prvenstveno zbog nedostatka transporta. Jer, ti ljudi nisu bili zasijani sa tehnologijom koju je Sirijus poznavao; samo sa ograničenim setom alata i dovoljno hologramskog znanja da prežive u tropskoj prašumi koja je Zemlja u to vrijeme bila.

Isprva, "devet lažnih crvenih bogova" su razdijelili ljude kreirane u laboratoriju i svaki je uzeo po dvije od 18 korijenskih rasa kao svoju "djecu". Od sadašnjih sedam gore navedenih korijenskih rasa, crveni bogovi povezani sa svakom od njih uključuju Ramu koji je utjelovljivao ono što su sada Aboridžini (Australija), Budu koji je utjelovljivao ono što su sada Tibetanci; Thoth koji je utjelovljivao ono što su sada Sjeverno-Američki Indijanci; Sananda koji je utjelovljivao ono što su sada Južno-Američki Indijanci; Quan Yin ili Lady Buda koja je utjelovljivala ono što su sada Polinežani; Solaris koji je utjelovljivao ono što su sada Afrički Ljudi; i Shiva koji je utjelovljivao ono što su sada Inuiti/Mongoli.

Nažalost, 11 od izvornih 18 korijenskih rasa su izumrle unutar prvih 1000 godina života (4000 ljudskih godina). To je ostavilo devet bogova sa samo sedam korijenskih rasa da sa njima upravljaju. Dva od tih bogova su ostali potpuno bez ljudi nad kojima bi "vladali"; to su bili Yahweh i Vishnu. Ta dva boga su onda otišla u ekstremno natjecanje sa ostalih sedam bogova koji su imali ljude čiji su život nadgledali. Nijedan od tih sedam bogova nije bio voljan podijeliti svoju vladavinu sa tom dvojicom, i u biti su im rekli "da se gube".

25,000 godina (100,000 ljudskih godina), život je tekao mirno za ovih sedam korijenskih rasa. Neke su migrirale i pronašli jedni druge i počeli se međusobno razmnožavati. Međutim, većina je ostala unutar radijusa od 1000 milja gdje su bili prvobitno zasađeni. Korijenske rase su se umnogostručile tijekom tog vremenskog perioda. Ljudski hologramski zapisi pokazuju da većina plemena nije brojila više od 4000 ljudi u to vrijeme u povijesti. To je jednako samo 25,000 ljudi na cijelom planetu tijekom većine tog 25,000-godišnjeg perioda. Životni vijek prosječnog čovjeka tijekom tog vremenskog perioda je bio 2000 ljudskih godina. Ti ljudi su imali regenerativnu biologiju koja nije starjela sve dok nije doživjela 1800 godina; onda je postepeno raspadanje vodilo u bolest i smrt.

Neke od tih nacija crvenih ljudi su živjele nomadskim životom putujući između godišnjih doba iz područja u područje, sakupljajući koštice, voće, bobice i povrće. Drugi pak su naučili obrađivati zemlju i bili su cijele godine unutar istog područja. Lov ili ribolov se nije događao zato što su zasijani ljudi bili striktni vegetarijanci.

- nastaviće se -

Poslednji izmenio Vesna dana 03 Jul, 2008 18:36 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 03 Jul, 2008 02:05 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...- nastavak -

POVIJEST LJUDSKOG SNA
("History of the Human Dream")

Neke od tih nacija crvenih ljudi su živjele nomadskim životom putujući između godišnjih doba iz područja u područje, sakupljajući koštice, voće, bobice i povrće. Drugi pak su naučili obrađivati zemlju i bili su cijele godine unutar istog područja. Lov ili ribolov se nije događao zato što su zasijani ljudi bili striktni vegetarijanci. Vegetarijanizam omogućuje mir u ljudskim odnosima. Mila je u nedavnim materijalima od životinjskih kraljevstava i delfina i kitova naširoko pričala o tome zašto mesoždersko ponašanje vodi do nasilja i ratovanja; vi ne možete uništiti drugoga bez da u konačnici uništite i sebe; a klanje je oblik ratovanja protiv prirode, što vodi do ljudskog klanja. To nije tako sa vegetacijom, zato što vegetacija i voće imaju sporazume da budu konzumirani. Na taj način, konzumiranje vegetacije se ne smatra kao čin škodljivosti. Zato što su ti ljudi bili vegetarijanci, oni su bili u miru jedan sa drugim i unutar svakog plemena 25,000 godina. (Za više informacija pogledaj "Roktanje Divlje Svinje" u odjeljku Prirodna Kraljevstva i "Preuzimanje Odgovornosti za Svoje Genetsko Porijeklo" od delfina i kitova).

Ljudi crvene nacije su stvorili jednostavne duhovne obrede koji su bili povezani sa njihovim "bogovima". Ti obredi su se okretali oko životnih ciklusa, sijanja i žetve ili skupljanja hrane, braka, rađanja, podizanja djece, i življenja u harmoniji sa prirodnim kraljevstvima koja su okruživala pleme. Prirodna kraljevstva su osiguravala svega dovoljno za broj ljudi koji je onda bio prisutan na Zemlji; nije bilo gladi, niti nestašice. Odjeća i kuće su bili jednostavno dizajnirani od onoga što je nudila priroda. To je "Rajski Vrt" kojeg se većina ljudi hologramski sjeća i za kojim žudi. Međutim, to nije nikada stvarno bio dio Zemljinog sna.

SLIČNE OPĆE REALNOSTI

Zemlja ima opću realnost koja kreira formu u kojoj je tlo smeđe, biljke zelene, voće i cvijeće su šareno obojani, u kojoj postoje šume, jezera i potoci, planine, doline i livade, plavo nebo i bijeli oblaci. Ovaj obrazac je bio dio Zemljine izvorne uloge koja joj je dana u Velikom Centralnom Suncu. Postoje sistemi sa drugim ulogama koji ne poznaju fizički život kakvog vidite ovdje; zaista, mnoge planete u vašem solarnom sistemu imaju drugačiji oblik života od Zemlje. Neptun, Venera, Merkur, Saturn, Jupiter i Pluton svi na sebi imaju samo energetski život koji ne sadrži genetsku formu. Takve planete imaju dušu koja ima samo eteričnu formu. Iako su iz ljudske perspektive ti planeti "beživotni", oni vrve sa eteričnim životom i čovječanstvo jednostavno nema način da ga vidi.

Tijekom vremena, ljudi koji su došli sa planeta sa općim realnostima nalik Zemlji su naučili kako da razviju tehnologiju i svemirske brodove za putovanja. Kako su putovali Omniverzumom, otkrili su druge solarne sisteme sa planetima koji su izgledali mnogo nalik "kući". Također su vidjeli mnoge druge planete koje naizgled nisu imale na sebi život; to je netočno zato što većina planeta ima život, samo drugačiji oblik života opće realnosti od Zemlje.

Jedini izuzetak ovome unutar vašeg solarnog sistema je Mars, koji potječe iz druge kreacije bazirane na Siliciju poznate kao Alfa Centauri. Mars je izumro nakon što bio dovučen u vaš solarni sistem pomoću ljudskog svemirskog broda koji je imao "vučnu zraku". Marsu je trebalo 18,000 godina da izumre. U vrijeme kada su Anu došli u vaš solarni sistem, život na Marsu je još uvijek bio prisutan no u potpunosti se povukao sa površine planeta. Anu su neko vrijeme živjeli unutar Marsa, zato što je bio više rezonantan sa njihovom DNA baziranom na siliciju. Međutim, to je bila planeta koja je izumirala i tako su se na kraju Anu preselili na Zemlju zato što je Mars umirao i nisu to mogli promijeniti zato što je Mars bio transportiran u solarni sistem baziran na ugljiku sa kojim nije rezonirao. Ne-rezonancija je ta koja u konačnici uzrokuje izumiranje; i Mars je primjer toga.

Međutim, većina planeta na kojima naizgled nema života sadrže život; neki na drugim dimenzijama unutar vaše kreacije čak imaju eteričnu humanoidnu formu. Uglavnom, takva forma se nije polarizirala u mušku i žensku prirodu, već je androgena; rađanje, smrt i ponovno rađanje nisu dio takvih eteričnih životnih stilova zato što ne postoji fizička forma koja bi umrla. Postoje ljudi na mnogim dimenzijama vaše kreacije koji doživljavaju takav ne-fizički život. Ne-fizički ljudski život u energetskim općim realnostima ima formu u koju se duša inkarnira i sa kojom pleše. No, nacrt za formu je eteričan po prirodi radije nego sastavljen od fizičke DNA, kao i sav život na takvim planetima i zvijezdama.

ŽIVOT UNUTAR I IZVAN VELIKOG CENTRALNOG SUNCA

Život unutar Velikog Centralnog Sunca je bio dizajniran da dušu nauči puno stvari. Duša je prvo iskusila opće realnosti koje su samo energetske, a onda opće realnosti koje su imale veću gustoću forme i koje su bile pokretane fizičkom genetikom. Duše doživljavaju sve stvari u Velikom Centralnom Suncu, i kada diplomiraju, onda su naučile i postigle majstorstvo nad kreacijskim zakonom, i smatraju se "Kreatorima". Kao takve, te duše onda mogu nastaviti dalje doživljavati druga kreacijska iskustva koja se nude u Tao-u, zato što razumiju dovoljno kreacijskog zakona da bi mogle u njima sudjelovati. Kada nacrt za formu više nije od koristi, jer je duša naučila sve lekcije iz takvih kreacijskih iskustava, duša i forma se stapaju u jedno vozilo i "uskrsavaju kući".

Život izvan Velikog Centralnog Sunca je sasvim drugačiji ples. Kao prvo, život nikada nije ni bio predviđen da postoji u nesvjesnom Velikog Centralnog Sunca, zato što je to područje koje treba držati prostor između kreacija ili prostor između Velikih Centralnih Sunaca. Zemlja i mnogi drugi dijelovi drugih Velikih Centralnih Sunaca su bili izbačeni izvan svojih vlastitih granica u među-prostor. Uzrok zašto se to dogodilo je kompleksan, no reći ćemo samo ukratko da su se dvije ne-rezonantne sile izmiješale uzrokujući kidanje i trganje Velikog Centralnog Sunca. Kada se Veliko Centralno Sunce zavrtilo prema dolje, neki njegovi dijelovi su bili izbačeni izvan njegovih granica u međuprostor.

To je način kako je Zemlja završila izvan Velikog Centralnog Sunca. Kada je Zemlja izašla, ona je bila 24-dimenzionalna zvijezda koja se razdvojila u 24 zasebna vozila, razbivši se mnogo nalik ogledalu, i u međuprostoru kreirala konstelaciju zmaja. Zemlja kakvu je sada poznajete je samo jedan dio onoga što je izašlo. Cijelo solarno sunce i svi planeti u vašem solarnom sistemu su također komadi i komadići onoga što je davno prije izašlo izvan granica Velikog Centralnog Sunca, osim Marsa. Svi u ovo vrijeme odabiru da se vrate kući, čak i u svom razderanom stanju i gustoći. Mi imamo mnogo toga za naučiti Veliko Centralno Sunce o životu izvan njegovih granica, i takve informacije će pomoći Suncu da se iscijeli i shvati zašto je palo, tako da bi se i ono također moglo sakupiti u cjelinu i uskrsnuti "kući".

PUTUJUĆI LJUDI

Tijekom vremena, ljudi koji su živjeli na planetama i zvijezdama u prostoru između Velikih Centralnih Sunaca su naučili graditi svemirske brodove i putovati između kreacija. Oni su često putovali na destinacije koje nisu nikada bile dizajnirane da sadrže ljudsku formu određene prirode. Ljudska forma, kao i sve druge forme koje su izašle iz bilo kojeg Velikog Centralnog Sunca, ima određeni rezonantni nacrt. U međuprostoru, mnoge kreacije su se tijekom vremena razmrskale, što je dovelo do drugih zvijezda koje su izašle iz pak drugih Velikih Centralnih Sunaca. To je dovelo do milijardi i milijardi zvijezda koje vidite na svom noćnom nebu; svaka od njih je peto-dimenzionalno vozilo koje je davno prije izašlo iz nekog drugog Velikog Centralnog Sunca.

Te zvijezde nisu neophodno iste. Pisali smo o sistemima baziranim na ugljiku i siliciju, koji potječu iz Velikih Centralnih Sunaca baziranih na ugljiku i siliciju. Vaše Veliko Centralno Sunce je zvijezda bazirana na ugljiku; vi ste stoga morate u potpunosti vratiti u genetski sistem baziran na ugljiku da bi mogli ponovo ući u Sunce i uskrsnuti zajedno s njim kući. Postoji 16 drugih oblika materije koji su povezani sa pak drugim Velikim Centralnim Suncima koja su postojala tijekom vremena. Arkturijanci poznaju drugi tip sistema koji je zasnovan na vodiku. Arkturijski otpad odbačen na Zemlju prije 6 milijuna godina je bio baziran na vodiku koji je otrovan za životnu formu baziranu na ugljiku. To je razlog zbog kojeg se nakon toga dogodio pad u svjesnosti na Zemlji.

Ljudi koji putuju iz jedne kreacije u drugu mogu vidjeti sličnosti u općim realnostima, jer svako Veliko Centralno Sunce ima i energetski i fizički život koji su sa njim povezani. Prema tome, postoje planete i zvijezde bazirane na siliciju, bazirane na ugljiku i bazirane na vodiku, koje sadrže i fizičke i ne-fizičke životne forme. Iako fizičke životne forme mogu izgledati slično, sa smeđim tlom, zelenim biljkama, plavim nebom, planinama, dolinama, jezerima i drvećem, u stvarnosti one nisu nimalo slične. Kada su se ljudi naučili seliti u kreacije koje nisu bile kao one koje su njihovi preci ostavili iza u svom Velikom Centralnom Suncu, počelo je prevladavati izumiranje. Ponekad je sama ljudska vrsta izumrla zbog ne-rezonancije planeta na kojeg su se preselili. Međutim, uglavnom je cijela opća realnost zajedno sa solarnim suncem u koju su se ne-rezonantni ljudi preselili izumrla.

Ljudska forma nije nikada bila dizajnirana da putuje, ili da kreira tehnologiju. Potpuno svjesna humanoidna forma unutar vašeg sadašnjeg Velikog Centralnog Sunca živi polu-eteričnim životom bez rađanja, smrti i ponovnog rađanja. Glavni fokus takvog života je da podržava energetski tok konsenzusa na kojem živi, kao također i cijelog Velikog Centralnog Sunca; i iskusi nefizički ples koji ga okružuje tako da forma i duša mogu naučiti kreacijske principe i zakone. Prema tome, ljudi ne putuju između kreacija unutar Velikog Centralnog Sunca; oni mogu posjetiti neku kreaciju kao svjesnost nefizičkog svjetlosnog tijela kroz ono što bi nazvali svjesna projekcija; no oni ne putuju u letjelici dizajniranoj da ih vozi od jednog mjesta do drugog u fizičkom.

Po procjeni Tao-a i Velikog Centralnog Sunca, potreba da se putuje u fizičkom sa čime su ljudi postali oduševljeni je u stvari rezultat miješanja ljudskog sna i sna duše. Duša je ta koja putuje između kreacija, i inkarnira se u različite forme da uči, raste i evoluira. Tijekom vremena i izvan Velikog Centralnog Sunca, snovi duše i ljudski snovi su postali isprepleteni. Iznenada su ljudi postali oduševljeni sa idejom putovanja u druge kreacije, dok je to zaista bio san rezerviran isključivo za dušu. Kada je to bilo projicirano zbog ispreplitanja scenarija u prostoru između Velikih Centralnih Sunaca, ljudi su napravili letjelicu i onda napustili jednu kreaciju da bi sa životom zasijali druge kreacije koje nikad nisu imale sporazume da budu domaćini ljudskoj formi, ili još gore, da bi zasijali ljudski život koje je bio ne-rezonantan, što je vodilo do izumiranja cjeline.

Ljudi su možda razvili ogromno shvaćanje nauke i biokemije. Međutim, takvo shvaćanje ne može nikada razumjeti sve ono što duša, anđeli i dive razumiju o genetskim informacijama i stvaranju forme. Prema tome, ljudi su završili živeći u kreacijama koje su bile ne-rezonantne sa njihovom genetskom strukturom; ili su se međusobno razmnožili sa drugim ljudima koji su imali potpuno drugačiju DNA iz drugačijih Velikih Centralnih Sunaca. Miješanje DNA i miješanje ne-rezonantnih životnih formi je to što u konačnici vodi do starenja, smrti i izumiranja bilo koje kreacije kroz vrijeme, prostor i formu.

Zemljina priča nije drugačija. Zemlja je završila sa ljudskom formom uzgojenom na Sirijskom svemirskom brodu. Genetika sedam korijenskih rasa je bila više ili manje rezonantna sa sistemom baziranim na ugljiku na Zemlji, ili inače ne bi preživjeli. Međutim, ti ljudi nisu bili onog oblika koji je izišao iz Velikog Centralnog Sunca; njihov nacrt je bio modificiran, a hologramsko znanje raščlanjeno. Ljudi nisu nikada bili dizajnirani da kreiraju život. Međutim, ponovno, san koji je bio emitiran za dušu i koji kreira život, je postao isprepleten sa ljudskim snom i ideja da se kreira život je postala dijelom sna za čovječanstvo.

Kada ono što je nekompetentno za određeni posao pokuša napraviti taj posao, uglavnom je taj posao napravljen napola ili uopće nije napravljen. To je ono što Zemlja vidi o ljudima koji kreiraju život; oni su napravili polovičan posao zato što nisu imali šanse da shvate kompleksnost tog zadatka; niti su duše sa sposobnošću da kreiraju život htjele plesati sa životom koji je bio genetski modificiran i "raščlanjen" u ljudskom laboratoriju. Prema tome, rezultantna zasijana ljudska forma na Zemlji nije bila potpuno svjesna; niti je bila sposobna da uskrsne kući u Veliko Centralno Sunce. To je žalosna stvar, zato što će mnogi sa takvim hologramskim i genetskim porijeklom jednostavno izumrijeti u nadolazećim vremenima čišćenja, jer nemaju ono što trebaju da bi mogli uskrsnuti. To uključuje ne samo zasijanu crvenu rasu, već također i drugu raščlanjenu rasu robova koju su kreirali Plejađani Ananuki za vađenje zlata.

SUPARNIČKI BOGOVI

Tijekom vremena su dva Boga koja su ostala bez ljudi, Yahweh i Vishnu, tražili drugu formu u koju bi se nastanili. Oni nisu bili zainteresirani za biljke ili životinje ili delfine i kitove. Možete vidjeti da vlasništvo Yahveh-a i Vishnu-a sadrži mer-ka-ba obrasce. Mer-ka-ba je električni potpis. Elektricitet uništava život u magnetskoj kreaciji. U biti, potpis Yahveh-a i Vishnu-a nije bio podržavajući za život na Zemlji, i četiri humanoidne rase zasijane pod njihovom brigom su izumrle kao rezultat pokretanja prevelike količine električnih impulsa kroz formu. Međutim, ti bogovi su onda krenuli tražiti drugi život nad kojim bi vladali, zato što im niti jedan od drugih lažnih crvenih bogova nije dao pravo vlasništva nad svojim vlastitim korijenskim rasama.

Vishnu i Yahweh su pogledali daleko u budućnost, i vidjeli da postoji mogućnost da na Zemlju dođe druga rasa ljudi sa kojom bi mogli plesati. Ta dva izgubljena boga su onda tražila način na koji bi ovaj san mogao biti usidren tako da postane živuća realnost za Zemlju. Nažalost, oni su našli način da usidre taj san u tadašnje vrijeme. Taj san je bio za dolazak na Zemlju male porodice ljudi sa Plejada koji su pokretali električni mer-ka-ba energetski tok koji je bio kompatibilan sa Vishnu-om i Yahweh-om. Nakon što su usidrili taj san, on je uzrokovao druge poteškoće za još jednu grupu ljudi koja je zasijana na Zemlju - Velike Majstore.

SIRIJSKI I PLEJADSKI RATOVI

Sirijus i Plejade su ratovali nad određenim solarnim sistemima koji su sadržavali određene minerale ili resurse za koje je svatko od njih bio zainteresiran. To ratovanje je rijetko kad pogađalo njihovu "kuću", tj. njihove vlastite solarne sisteme Sirijusa i Plejada; umjesto toga, takvi zvjezdani ratovi su se odvijali vani u svemiru gdje je malo toga osim pripadajuće vojske, zapovjednika i svemirskih brodova bilo sa time pogođeno. Jedan od solarnih sistema oko kojeg su Plejade i Sirijus ratovali je bio Zemljin solarni sistem. Svatko od njih je vidio da ovdje ima mnogo resursa, naročito zlata i drugih minerala na Zemlji. Konačno, jedan od Zapovjednika u Plejadskoj brigadi je otišao malo predaleko, i razbio ledene štitove nad Sirijusom B, učinivši je tako vodenom planetom.

To je razbjesnilo Sirijus; Sirijus je bio spreman da lansira napad svim raspoloživim sredstvima na Plejade. Umjesto toga, Sirijska Duhovna Elita je vidjela drugu mogućnost; mogućnost uskrsnuća. Kroz uskrsnuće u slijedeću dimenziju Sirijci bi jednostavno ostavili iza sebe sve te ratne huškače koji hoće uzeti Sirijske resurse. Kada je to postala konačna odluka za Sirijus A i B, Zemlja i solarni sistem su bili dati Plejadama zbog resursa koje su sadržavali. E sad, sa Zemljine točke gledišta, ovaj solarni sistem nije vlasništvo niti jednog kreatora niti kreacije, čovjeka ili bilo koga drugog. To je također veliki prekršaj kreacijskog zakona koji je nakupio ogromnu karmu, sa točke gledišta Velikog Centralnog Sunca.

I Sirijus i Plejade, a naročito tamošnje humanoidne rase zajedno sa Arkturusom, imaju toliko mnogo karme za uzrokovanje padova u svjesnosti na Zemlji, da to može biti previše karme za bilo koga od njih da se vrate kući u svoja vlastita Velika Centralna Sunca kada dođe kraj njihovog ciklusa. To možda ne muči toliko Plejade koje su propustile svoju zadnju šansu da "idu kući" prije 10 milijuna godina; to međutim muči Sirijus koji se planira vratiti kući baš kao i Zemlja u slijedećih 48,000 godina (144,000 ljudskih godina). Arkturus, baš kao i Sirijus, su zabrinuti, i zapisi iz Zemljinog uskrsnuća se šalju njihovim vlastitim Velikim Centralnim Suncima koja se nalaze u drugoj paralelnoj kreaciji.

Sirijus i Zemlja su bili dio iste grupe zvijezda koja se raspala i formirala konstelaciju zmaja kada je izašla iz Velikog Centralnog Sunca prije 24 milijuna godina. Tijekom vremena, Sirijus je zaboravio da su Zemlja i vaš solarni sistem u stvari samo drugi dio "njega", i odabrao ih je iskoristiti kako bi lansirao nepotpuno uskrsnuće u slijedeću dimenziju; i dao ih je drugim ljudima sa Plejada koji su ih opljačkali radi resursa. Mnogo nalik vašim vlastitim iskustvima izdaje u plesu života, ovo je velika izdaja za Zemlju. Međutim, na kraju može biti da će se Zemlja vratiti u Veliko Centralno Sunce, dok Sirijus neće uspjeti ili će izgorjeti. Međutim, ako Sirijus nauči svoje duhovne lekcije, onda će spriječiti ovu moguću budućnost.

VELIKI MAJSTORI

Kada je Sirijus ponudio Zemlju kao kompenzaciju za uništenje jednog od Plejadskih planeta u odmazdi zbog Sirijusa B, i zato što je razorio zlatnu frekvenciju njihovog solarnog sistema, bili su napravljeni mnogi sporazumi. Bili su napravljeni sporazumi da Sirijus osigura rasu ljudi koja će na Zemlji vaditi zlato, kojeg su Plejade sada nužno trebale da bi preživjele. Sirijus je odabrao da u tu svrhu iskoristi ljude koji su preživjeli njihov inicijalni eksperiment sađenja, i krenuo je kreirati vladajuću klasu ljudi sa velikim glavama i kapacitetom mozga, koja bi vodila i upravljala zasijanim ljudima prema cilju vađenja zlata za Plejade.

part V poglavlja:"History of the Human Dream"

...Niti jedan od Sirijskih Velikih Majstora se nije htio preseliti na Zemlju. Zato su 48 Velikih Majstora bili inkubirani u laboratoriju iz DNA uzete od tadašnje Sirijske duhovne elite. Neke genetske informacije su ipak bile odstranjene, što je dovelo do kloniranih Velikih Majstora sa 36,000 zavojnica DNA, dok je vladajuća duhovna elita na Sirijusu imala 128,000 zavojnica u to vrijeme u trećoj dimenziji. To je ostavilo mnoge rupe u praznine u polju i formi tih kloniranih majstora koji su se preselili na Zemlju.

Kada su Veliki Majstori došli na Zemlju, oni su tadašnju ljudsku formu pronašli primitivnom i uplašenom; ti ljudi su malo toga shvaćali o tadašnjoj ljudskoj tehnologiji ili misaonoj formi sa Sirijusa. To je mnogo nalik tome kada su ljudi sadašnjeg vremena pronašli neko skriveno pleme domorodaca u prašumi u Peruu u nedavnim desetljećima i pokušali ih modernizirati; domoroci su se, naravno, uplašili tehnologije sadašnjeg ljudskog plesa.

Veliki Majstori su se pronašli napuštenima u primitivnim okolnostima na Zemlji. Iako je izgledalo da je to bio njihov osobni izbor; na kraju, kada su se javili problemi, Sirijus je odbio odgovoriti na njihove pozive u pomoć. Zašto je to bilo tako? Čini se, prema pregledu Sirijskih hologramskih zapisa, da je Sirijska duhovna elita postavila Zemlju kao suprotni polaritet za Sirijsko uskrsnuće; tj. da bi Zemlja pala a Sirijus uskrsnuo u jednakom omjeru. Sirijska Elita je iskreno vjerovala da je to bio jedini način na koji mogu uskrsnuti, i nažalost, postavili su cijeli takav ples na Zemlji da bi omogućili da to tako i bude. Nažalost, to je također kreiralo i gomilu karme, zato što je protiv kreacijskog zakona da se isplete san za drugoga kako bi ga doživio bez da je na to pristao. Zemlja nije imala sporazume da doživi pad. Pad je bio izmanipuliran kroz Sirijski ljudski san koji je bio usidren oko Zemlje kroz ljude, delfine i kitove.

CRVENI BOGOVI I VELIKI MAJSTORI

Lažni crveni bogovi koji su nadgledali sedam preostalih ljudskih nacija su bili impresionirani sa znanjem Velikih Majstora; oni su također bili ljubomorni na duše koje su bile inkarnirane u Velike Majstore zbog toga što su imale toliko puno informacija i tako veliko shvaćanje. Iz ljubomore, bio je kreiran napad uz pomoć budućeg ljudskog sna koji bi na Zemlju privukao Ananukije. Ta budućnost je uzrokovala da polja Velikih Majstora budu razrezana i razdijeljena, i njihove informacije poslane budućoj grupi ljudi koja još nije bila prisutna na Zemlji. Zbog toga što Veliki Majstori nisu mogli vidjeti gdje su njihove informacije odlazile, nisu mogli spriječiti kolapsiranje svojih polja. Većina je umrla unutar perioda od 2 tjedna; ostali su preživjeli ne duže od 8 mjeseci. Kolapsiranje polja Velikih Majstora je orkestrirano kroz nesvjesno delfina i kitova.

Lažni crveni bogovi su onda konfiscirali informacije od Velikih Majstora i njihovih duša, razmrskavajući njihove duše na komadiće sve dok se nisu mogle sjetiti tko su ili zašto su došle na Zemlju. Ponovo, Sirijska vlast nije intervenirala; nadalje, zato što su ljudi bili u odvojenom snu od Zemlje, Zemljina vijeća nisu ništa znala o tom incidentu i nisu poduzela nikakvu akciju. Na kraju, crveni lažni bogovi su se dokopali informacija koje nisu zaradili kroz evolucijske načine. Oni su također utkali u svoja polja energetsku mrežu drugih duša i ljudi. To je način kako su se prve duše ispreplele sa ljudskom energetskom mrežom i DNA. Zauzvrat, ljudska forma je također postala isprepletena sa energetskom mrežom i DNA duše.

RAZLIKA IZMEĐU FIZIČKE ENERGETSKE MREŽE I ENERGETSKE MREŽE DUŠE

Energetska mreža i DNA za dušu su vrlo različiti od eterične energetske mreže koja je povezana sa formom; ne-fizička energetska mreža je također vrlo različita od onoga što podržava biološko vozilo. Miješanjem dva tipa energetske mreže, prve bolesti unutar crvene rase, a naročito kod onih koji su bili u rodu sa velikim majstorima, su se počele pojavljivati u ljudskom plesu. Sve do te točke, bolest je bilo samo nešto što se događalo na kraju dugačkog života; sada se bolest počela pojavljivati u mlađim formama ili novorođenoj crvenoj djeci. To je posljedica elemenata koji drže dušu i formu; jedan tip elemenata drži eterično tkanje, a drugi drži formu. Elementi koji drže eterično ne znaju kako da ispravno drže formu da bi podržali životni vijek, zdravlje i blagostanje forme. Uz to, dušu su počela zanimati ljudska nastojanja i interesi zato što je san koji je bio emitiran za čovječanstvo iznenada postao dio sna duše.

ŠTO JE ŽIVUĆI SAN?

Shvatite da je kreacija dizajnirana kao ŽIVUĆI SAN. San za život na Zemlji se šalje sa solarnog sunca na Zemlju. Mnogi snovi se šalju na Zemlju; neki su za dušu a neki za formu, neki za specifične tipove duša i specifične tipove formi. Da ste čovjek i primate san za biljku ili Bizona, to baš ne bi dobro ispalo. Onda bi ste se pronašli da želite stajati na suncu cijeli dan, ili jesti travu, jer je to ono što ta projekcija sna nudi onima koji su drugačije hologramske prirode.

San se filtrira kroz hologramske razine. Snovi za duše se emitiraju sa sunca i onda filtriraju kroz hologramske razine duše, koje ih onda emitiraju na duše koje plešu sa formom. Snovi za različite tipove formi od biljke, minerala ili životinje, se emitiraju sa sunca i filtriraju kroz razne hologramske razine koje su povezane na svakom vrstom. Svaka vrsta prima san koji je primjeren njenoj prirodi, kako se san filtrira kroz pripadajuće hologramske razine. Na taj način, medvjedi ne pokušavaju letjeti na jug prije zime, a guske ne pokušavaju pronaći pećinu u kojoj će prespavati zimski san.

Ljudski san je postao izmiješan sa snom za dušu nakon što su lažni crveni bogovi uzeli informacije iz holograma Velikih Majstora, pri čemu su se duša i forma ispreplele jedna sa drugom na hologramskim razinama i u fizičkoj energetskoj mreži. To se dogodilo zbog načina na koji su hologrami Velikih Majstora bili razmrskani tako da bi crveni bogovi mogli izvući iz njih informacije nakon njihove smrti. U tom razmrskavanju, ljudski hologrami su se isprepleli jedan sa drugim, i hologramske razine duše su se ispreplele sa ljudskim hologramskim razinama. Kada se to dogodilo, duša i ljudska forma su počele primati snove koji nisu bili za njih prikladni.

Lažni crveni bogovi su postajali sve više zainteresirani za ljudska nastojanja zato što su počeli primati san koji se odnosio na ljudsku formu. Zbog toga, crveni bogovi su počeli kreirati sve više i više razina sna koje su oponašale ljudski fizički život; kreirali su hramove, dvorce, eterična polja, eterične ribnjake, jezera, drveće i planine, kao također i eterične naprave i umjetnost. Što su više razina sna crveni bogovi formirali, to je crvena rasa postajala sve više ispražnjena od životne energije. Životni vijek crvene rase se nakon toga dosta skratio, kao rezultat gubitka životne energije. Crvena nacija je pala sa životnog vijeka od 2000 godina na životni vijek od 800 godina u manje od 8 generacija.

Crveni bogovi su htjeli još. Razine sna koje su napravili nisu bile dovoljne. Tada su odlučili da je rješenje da se rodi još više crvenih ljudi tako da bude više životne energije za kreiranje još više razina sna. Crveni bogovi su napravili čaroliju u kojoj će svaki ljudski hologram proizvesti 200% do 300% više ljudi. Rezultat je bio taj da je svaka crvena žena na Zemlji iznenada zatrudnjela. Za začeće u kristalnoj strukturi crvene nacije nije bio potreban seksualni odnos ili spermij za stvaranje fetusa: kristalna forma žene je mogla začeti dijete bez muškarca. To osigurava opstanak vrste, i to je bio dio Sirijskog programiranja izvornih zasijanih nacija.

Crvena nacija je to uzela kao znak od "boga", to da su postali plodniji i da će imati više djece. I zaista jesu. Sada se procjenjuje da je u vrijeme kada su se ledeni štitovi srušili kreirajući vaše oceane nekih 6000 godina kasnije, 8 milijardi ljudi crvene nacije umrlo u Zemljinim dolinama. Kada se rodilo više ljudi, onda je svega bilo manje; neimaština i gladovanje su postali pravilom za neka područja bez dovoljno vegetacije koja bi omogućila da toliko mnogo ljudi od nje opstane. Zemlja nije nikada bila dizajnirana da bude domaćin toliko puno pripadnika jedne vrste. No, crveni bogovi su imali ono što su htjeli - gomilu životne energije za izgradnju svojih sve većih i većih dvoraca u zraku, koju su sakupljali od velikog broja ljudi crvene nacije, sve dok se ledeni štitovi nisu srušili. Onda su se iznenada njihovi dvorci srušili zajedno sa njihovom moći.

PORIJEKLO BIJELIH LAŽNIH BOGOVA

Ananuki su već bili na Zemlji kada su se ledeni štitovi srušili. Lažni crveni Bogovi Vishnu i Yahweh su prešli na drugu stranu i počeli raditi sa Plejadskim ljudima koji su imali sličan energetski tok. Ananuki su izmijenili Zemljin energetski tok tako što su kreirali elektromagnetske polove i lansirali mer-ka-ba svetu geometriju koja je bila globalne i solarne veličine. To je bila točka u kojoj je Zemlja znala da je imala pravi problem sa svojim ljudskim stanovnicima, i postala je puno svjesnija prisustva njihovog sna i svemirskog broda na svom tijelu. To je također bila točka u kojoj je Zemlja izabrala da čovječanstvo jednostavno izumre.

Ta namjera se, u konačnici gledano, osvetila Zemlji. Crveni i bijeli bogovi nisu imali interes za to da čovječanstvo izumre, i imali su veću kontrolu nad ljudskim snom nego Zemlja. To je razlog zbog kojeg Zemlja u ovo vrijeme odabire da preuzme kontrolu nad ljudskim snom i da u potpunosti sa njim komandira.

Bijeli bogovi su došli sa Ananukima. To su bili Kuthumi, Djawl Kuhl, Serapis Bey, Hilarion, Lady Nada, Paul Venetian, Lord Maitraya, Jahova/Melchizedek i St. Germain. Ti bogovi su radili zajedno sa Vishnu-om i Yahweh-om kako bi kreirali drugu grupu ljudskih robova sa kojom bi plesali. Anu su pronašli da je crvena rasa bila previše krotka da radi u zlatnim rudnicima, i zato su odabrali napraviti svoju vlastitu rasu robova. Ti ljudski robovi su bili inkubirani u laboratoriju sa čak još manje genetskog materijala od crvene zasijane rase. Sa samo 5000 zavojnica DNA koja je bila pola od silicija i pola crvena, bio je rođen čovjek koji je mogao plesati, misliti, govoriti, odgajati svoje mlade, graditi kuće, uzgajati hranu, i služiti Ananukije. Ti robovi nisu bili dovoljno bistri da bi mogli evoluirati, niti su bili dovoljno bistri da se suprotstave vladavini svojih "Bogova Ananukija", za koje su smatrali da su besmrtni i koje su obožavali.

Za Anu Bogove se počelo smatrati da su besmrtni nakon što je porodica Anu naučila postupke produživanja života, produžujući svoje živote i do 18,000 godina. To je od kuda su nastali Grčki i Rimski Bogovi i njihova mitologija. U usporedbi, robovi su poznavali životni vijek od samo 500 godina, u kojem su starjeli i na kraju postali bolesni. Većina toga je bila zbog nesklada unutar njihovih formi uslijed miješanja dvije ne-rezonantne genetske strukture, jedne sa Plejada koja je bila bazirana na siliciju, i druge sa Sirijusa koja je bila bazirana na ugljiku. Informacije bazirane na ugljiku su došle direktno od Vishnu-a i Yahweh-a. Bez njihove pomoći se takav oblik miješanja ne bi mogao dogoditi; i možda bi to bilo i bolje, zato što unutarnji nesklad uvijek na kraju vodi do rata.

Na početku, Yahweh i Vishnu su se dobro slagali sa bijelim lažnim bogovima sa Plejada. Tijekom vremena, međutim, nastao je sukob, i bogovi su počeli ratovati jedan protiv drugoga kroz robove. St. Germain nije volio Vishnu-evu aroganciju, i slao je strijele na njegove razine sna kroz grupe robova koje su bile povezane sa Vishnu-om. Melchizedek nije podnosio Yahweh-a i počeo je uništavati njegove razine sna kroz robove u koje je Yahweh bio inkarniran. Kada je glavni uzrok gubitka područja razina sna bio otkriven, Yahweh i Vishnu su počeli uzvraćati udarce. Oni su isto tako počeli uništavati razine drugih bijelih lažnih bogova kroz ljudske populacije robova. Sve veće i veće ne-fizičko nasilje između lažnih bogova je vodilo u sve više i više bolesti kod robova, kao također i kod samih Ananukija.

RAT IZMEĐU CRVENIH I BIJELIH LAŽNIH BOGOVA

Fizička forma nije bila dizajnirana da se kroz nju ratuje. Forma je dizajnirana da u nju bude nastanjena duša u štovanju. Nadalje, forma je bila dizajnirana da poštuje dušu i da radi sa njom u harmoniji i zajedništvu za svrhe evolucije. Međutim, forme robova nisu bile u harmoniji; one su imale unutarnji nesklad uslijed miješanja dvije ne-rezonantne stanične strukture i DNA. U konačnici gledano, unutarnji nesklad će se prevesti u neskladno društvo. Anu su naučili svoje robove da svoju potrebu da budu neskladni i ratuju jedni protiv drugih gurnu u "sportove". To je način kako su nastale igre slične nogometu, bejzbolu, košarci, ragbiju i hokeju; one su bile razvijene da bi dale robovima odušak za njihovo nasilje na način koji neće kreirati rat.

Bijeli bogovi, zajedno sa Vishnu-om i Yahweh-om, su u svojem kontinuiranom plesu sa robovima postajali sve više i više neskladni, baš kao i sami robovi. Nažalost, lažni bogovi nisu gurnuli svoj nesklad u sportove; umjesto toga, između lažnih bogova se razvio sveopći rat. To je bio rat zbog prostora na razinama sna. Vishnu i Yahweh su odabrali prekomjerno razmnožiti svoj robove tako što su aktivirali razmnožavanje koje je bilo van kontrole, tako da bi mogli imati više energije za crpiti i pomoću nje graditi sve veće i veće dvorce u zraku, i držati vlast nad bijelim bogovima. To je funkcioniralo neko vrijeme, no uskoro su njihove razine sna počeli zaposjedati crveni lažni bogovi koji su također povećali populaciju ljudi crvenih nacija za istu svrhu.

Crvenim lažnim bogovima se nije sviđalo to što su Vishnu i Yahweh i njihovi ljudski robovi, na koje su gledali kao na inferiornije zbog manjka genetskog materijala, činili invaziju na njihovu zemlju ili razine sna. Rat između Vishnu-a i Yahweh-a i bijelih lažnih bogova se onda pretvorio u rat između Vishnu-a i Yahweh-a i crvenih lažnih bogova. Tada su se Vishnu i Yahweh ujedinili sa bijelim lažnim bogovima koji su stali na njihovu stranu; oni su odabrali kreirati san u kojem bi crveni lažni bogovi izgubili svoju vlast.

Taj san je uzrokovao da se ledeni štitovi sruše i kreiraju ogromne oceane i vodene tokove na cijeloj Zemlji, u kojima su se utopili veliki brojevi ljudi crvene nacije, kao također i Ananuki robova. Kada su ljudi crvene nacije umrli na milijarde, razine sna crvenih lažnih bogova su se srušile i bile pregažene od strane bijelih lažnih bogova, te Vishnu-a i Yahveh-a. Jer, robovi nisu živjeli u dubokim Zemljinim dolinama koje su se nalazile u magli, u kojima su živjeli ljudi crvenih nacija; stoga, u velikim poplavama se utopilo puno manje robova nego ljudi crvenih nacija.

Porodica Anu je također bila uzrokom kolapsiranja ledenih štitova, i to kroz veliku transakciju u kojoj su veliki kristali veličine nebodera od 10 katova bili prodani drugoj planeti za veliku sumu Plejadskih novaca. Nažalost, oni nisu bili svjesni da su ti kristali predstavljali temelje koji su držali ledene štitove u atmosferi. Unutar 8 dana nakon što su kristali bili odstranjeni sa Zemlje, ledeni štitovi su se srušili. To ne samo da je dovelo do formiranja vaših oceana, već i do veće radijacije i električnih oluja na Zemljinoj površini, što je bilo razarajuće za sve vrste na Zemlji.

DOGAĐAJI NAKON FORMIRANJA OCEANA

Anu su odabrali da ne troše vrijeme i novac za ponovnu izgradnju ledenih štitova. Umjesto toga, oni su se preselili u unutrašnjost Zemlje da bi zaštitili svoju plavu kožu od radijacije. Robovi su ostali na površini Zemlje zajedno sa ostatkom ljudi crvene nacije koji su preživjeli. Oni koji su preživjeli su bili "spaljeni" sa radijacijom sa sunca. Ljudi crvene nacije su pali sa životnog vijeka od 800 godina na manje od 200 godina. Anu robovi su pali sa 500 godina na manje od 100 godina u kratkom vremenu. Neki su napustili površinu kao i Ananuki i preselili se u unutrašnjost Zemlje.

Neki ljudi su predvidjeli velike poplave i preselili se u unutrašnjost Zemlje prije nego što se to dogodilo. Oni koji su sada inkarnirani u unutrašnjosti Zemlje su ostaci onih koji su se preselili tijekom tog i mnogih drugih vremenskih perioda koji su slijedili. Crveni lažni bogovi su mogli dobivati sve manje i manje životne energije od crvenih ljudi na Zemljinoj površini, zato što su padali u genetskom materijalu zbog izlaganja visokim stupnjevima radijacije; ili drugim riječima, zato što su doživljavali pad u svjesnosti. Crveni bogovi su prebacili svoje interese u unutrašnjost Zemlje, ostavljajući tako ljude na površini Zemlje pod jurisdikcijom bijelih lažnih bogova, te Vishnu-a i Yahveh-a.

RAT ANANUKIJA

Kada su se crveni lažni bogovi povukli u ples sa ljudima u unutrašnjosti Zemlje, to je završilo rat između crvenih i bijelih lažnih bogova na neko vrijeme. Kada je rat prestao u ne-fizičkom, rat je izbio u fizičkom između Inane i Merduka (Afrodite i Hada), dva člana porodice Ananukija. Ova dva člana porodice su produžili svoje živote više nego ostali, i postali su ludi zbog svojih postupaka produživanja života. Međutim, Zemlja želi istaknuti da se nesklad koji je bio urođen u miješanju genetskih materijala robova, kao također i nesklad električne svete geometrije koju su Anu lansirali, morao negdje izraziti. Ako takav nesklad nije mogao biti izražen u ne-fizičkom, onda je morao postati fizički; i postao je, i to između samih Ananukija. ...

part VII :"History of the Human Dream"

...Zemlja priznaje da je taj rat bio pojačan još više nego što je ikada trebao biti zbog njene želje da čovječanstvo izumre. Ovaj san, koji je također bio pritisnut na ratne igre Ananukija, je bio taj koji je vodio u nuklearno uništenje koje je bilo toliko veliko da je predstavljalo najveći pad u vibraciji u tako kratkom vremenskom periodu kojeg je Zemlja ikada poznavala.

Rat Ananukija je trajao 2000 ljudskih godina; Anu su koristili svoje vlastite robove za ratovanje jedan protiv drugog, pod zapovjedništvom Zeusa i Merduka. Zeus i njegov tim robova su postali poznati kao "Zapovjedništvo Aštar (Ashtar Command)". Zeus je kreirao vojsku robova da pobijedi Inanu; međutim, to nije bio izvorni Zeus koji je davno prije došao sa Plejada. Izvorni Zeus je odabrao eutanaziju nakon 10,000 godina postupaka produživanja života zato što mu je propalo zdravlje. "Zeus" koji je postao poznat kao Aštar je bio treća generacija potomaka koja je imala 100% Plejadsku DNA.

Sa Plejada je došlo 12 Ananukija koji su se nastavili međusobno razmnožavati kako bi zadržali svoju vladavinu u fizičkom na Zemlji kao "Bogovi" nad robovima. Moglo bi se smatrati da je ovo intenzivno međusobno razmnožavanje bilo neophodno zbog održavanja čistoće DNA koju su donijeli sa sobom od kuće; međutim, to je također kreiralo i još jedan oblik ludila, i tako su svi Ananuki bili uvučeni u ludilo rata zajedno sa Inanom i Merdukom.

Inana i Merduk su bili najstariji i jedini preostali od izvornih Ananukija koji su došli sa Plejada. Svi ostali članovi porodice su bili potomci druge, treće ili četvrte generacije koje su nastale međusobnim razmnožavanjem izvornih 12 Ananukija. Porodica Anu je sada morala stati na strane; skoro pola je stalo na stranu Merduka i pola na stranu Inane. Mnogo nalik gledanju nogometne utakmice, Anu bi lebdjeli u svom svemirskom brodu nad ratnim bojištima i navijali za robove koji su pobjeđivali. Na robove su gledali kao na kućne ljubimce ili svoju imovinu koja nije imala nikakvu vrijednost; uništavanje nekoliko tisuća robova je stoga bilo beznačajno baš kao i klanje nekoliko tisuća goveda u sadašnjem vremenu.

Rat je bjesnio 2000 godina. Tijekom vremena je ostalim članovima porodice Anu rat dosadio i prestali su navijati za jednog ili za drugog, i okrenuli se drugim životnim nastojanjima. Merduk, međutim, je svakako htio pobijediti. On je uzgojio grupu robova koji su bili brutalniji od svih drugih. Ti robovi su imali samo 1024 zavojnice DNA, nisu imali emocionalno tijelo, i imali su urođenu želju da ratuju i uništavaju. Ljudi sa genetskim lozama prema takvim robovima danas su povezani sa teroristima svih vrsta širom svijeta.

Ovi su robovi doista potpuno porazili Inanine robove. Inana je bila bijesna, jer ne samo da je Merduk oduzeo sve njene rudnike zlata, već također sada više nije imala ništa Plejadskih novaca sa kojima bi mogla putovati kući. U tom bijesu, ona je osobno satjerala Merduka u kut i zaključala ga u jednu od mnogih njihovih piramida. Inana ga je htjela ubiti, ili ga ostaviti unutra da umre od gladi.

Ostali članovi porodice su uvjerili Inanu da pusti Merduka na slobodu. Merduk je u svom bijesu otišao jedan korak predaleko; detonirao je 3 nuklearne bombe koje su preokrenule Zemlju na stranu i uništile 2/3 njene površine. Merduk je pobjegao u svom svemirskom brodu i počinio samoubojstvo zaletivši se u Mars. Inana je napustila Zemlju vrativši se na Plejade, gdje je bila dijagnosticirana kao neizlječiva. Odabrala je smrt eutanazijom. Svi ostali članovi porodice su umrli u eksploziji koju je uzrokovao Merduk. Bombe koje su bile detonirane su se dogodile kao rezultat skretanja ljudskog sna u izumiranje.

Možda ovo govori o velikoj istini; da ne možete postaviti namjeru za izumiranje drugoga bez da i sami izumrete. Zemlja uči svoje duhovne lekcije iz ovog plesa. Međutim, to nije kraj ljudske povijesti; ima toga još, iako je to iskreno rečeno samo ponavljanje prošlosti iznova i iznova.

LAŽNA USKRSNUĆA LAŽNIH BOGOVA

Nuklearno ratovanje je povezano sa misaonom formom fizije. Fizija je izgaranje u kojem elementi eksplodiraju, radije nego podržavaju život. Elementi zraka, vode, vatre i zemlje podržavaju život tako što su skupljeni zajedno da drže formu i pletu DNA iz ne-fizičkog u fizičko. U fiziji, elementi eksplodiraju i rezultat je smrt. Izgaranje predstavlja prirodu fizije; ili drugim riječima, elementi izgore u trenutku kada eksplodiraju.

Kada su crveni lažni bogovi ukrali informacije od Velikih Majstora nakon njihove smrti, tada su dobili informacije o uskrsnuću. Postoje dva oblika uskrsnuća koja su se povijesno gledano događala na Zemlji i unutar ljudskog sna, te sna delfina i kitova. Jedan oblik uskrsnuća vodi do razvijanja četvrto dimenzionalne biologije i "pravog uskrsnuća" u slijedeću dimenziju; drugi vodi u povećavanje sve većeg i većeg ne-fizičkog polja koje napuhuje pripadajuću dušu, bez uskrsavanja forme. Zemlja je odabrala da ovaj drugi oblik uskrsnuća nazove "lažno uskrsnuće".

Informacije o uskrsnuću nisu bile distribuirane podjednako među crvenim lažnim bogovima. Neki su dobili informacije o biološkim promjenama, i to su bili bogovi koji su uskrsnuli svoja plemena ljudi crvene nacije u četvrtu dimenziju tijekom vremena. Ti bogovi uključuju Budu i Lady Budu (Quan Yin), kao također i Thot-a. Postoje zapisi o stvarnim četvrto-dimenzionalnim uskrsnućima koja su se dogodila u mnogim vremenskim periodima u grupama ljudi na površini Zemlje kao također i u Unutrašnjosti Zemlje pod vodstvom tih duša. Jedno od novijih uskrsnuća na površini Zemlje pod vodstvom Thot-a su učinili narod Anassasija u SAD, kao također i Maje i Inke u Meksiku (prije 2000 do 8000 ljudskih godina). Lažni bog Buda je bio taj koji je vodio zadnje poznato ljudsko uskrsnuće na Istoku, koje je poznato kao "Buda". Također postoji velika količina zapisa nepoznatih uskrsnuća pod vodstvom Quan Yin ili Lady Bude koja su se dogodila na Havajima.

Drugi lažni bogovi uključujući Sanandu, Shivu i Ramu nisu imali sve informacije o biološkom uskrsnuću. To je prvenstveno zbog načina na koji su informacije velikih majstora bile razdijeljene nakon što su bili razmrskani. Bez informacija o biološkom uskrsnuću, ti bogovi su ujedinili ljudske grupe u oblik lažnog uskrsnuća. Lažno uskrsnuće uzrokuje da guru uskrsne na račun sljedbenika; međutim, guru u stvari uopće ne uskrsne, nego izgori zato što u uskrsnuću nije bila kreirana četvrto-dimenzionalna forma. U lažnom uskrsnuću, svjetlosno tijelo se izgrađuje u sve veće i veće formacije i ujedinjuje sa mnogim drugim svjetlosnim tijelima mnogih drugih ljudi, često u zamršenim vrtložnim energetskim tokovima raznih svetih geometrijskih obrazaca. Međutim, zato što se nijedna forma ljudi koji su sa tim povezani nije podignula u biološkoj vibraciji, kada uskrsnuće gurua bude lansirano, njegovo (ili njeno) tijelo izgori, i cijelo ujedinjeno svjetlosno tijelo se sruši natrag na sljedbenike koji onda postanu bolesni i umru.

Zemlja je pregledala uskrsnuće "Rame" ili inače poznatog kao Ramtha. Uskrsnuće Rame je bilo lažno uskrsnuće; ovaj čovjek je bio korišten od strane duše poznate kao Rama da ujedini tisuće drugih ljudi u gigantski energetski tok, sve dok se Ramino tijelo nije zapalilo i izgorjelo. U tom izgaranju, Ramina duša se napuhnula na veću poziciju moći nego na kojoj je do tada bila. Većina onih koji su bili korišteni da omoguće Rami da uskrsne su nakon toga umrli postajući jako bolesni. To je svrha zbog koje su Sananda, Rama i Shiva koristili uskrsnuće; da se napušu na veće pozicije vlasti u svom ratovanju protiv drugih crvenih i bijelih lažnih bogova. ...

part VIII :"History of the Human Dream"

...Najranija poznata lažna uskrsnuća ove prirode su počela u manje od 2000 godina nakon smrti Velikih Majstora (prije 46,000 godina). Svaki od ta tri boga, Sananda, Shiva i Rama, bi kreirali grupe različitih veličina kako bi uskrsnuli na ovaj način, napuhujući se na sve veće i veće pozicije vlasti. Svako lažno uskrsnuće je napuhnulo misaonu formu izgaranja, zato što forme nisu uskrsnule, nego izgorjele u hrpu pepela. Uz to, ljudski preci koji su bili povezani sa takvim uskrsnućima su ušli u prazninu ne-postojanja.

Misaona forma izgaranja je usidrila misaonu formu fizije u ljudski san. U konačnici, misaona forma fizije je ta koja predstavlja glavni uzrok nuklearnog uništenja. Što se više lažnih uskrsnuća događalo tijekom vremena, to su više Ananuki bili poticani da razviju nuklearno naoružanje. Vi ne možete kreirati fiziju u ne-fizičkom bez da takva misaona forma na kraju postane i fizička. Takva je priroda fizičkog kreacijskog zakona, što god se dogodi u ne-fizičkom će se na kraju ponoviti i u fizičkom. Što je više ljudi izgorjelo iznutra uslijed lažnih uskrsnuća, to je bila veća mogućnost da se dogodi veliko vanjsko izgaranje povezano sa nuklearnim uništenjem. Do vremena kada je Merduk detonirao svoje bombe na Zemlji, preko 18,000 lažnih uskrsnuća je bilo lansirano u natjecanju ova tri lažna crvena boga. Te duše nasljeđuju karmu za glavni izvorni uzrok nuklearnog uništenja Zemlje.

ERA MAHAVISHNUA

(prije 15,000-18,000 godina - 60,000-74,000 ljudskih godina)
Nakon nuklearnog uništenja Ananukija, preostali ljudi na površini Zemlje su se vratili natrag u barbarizam, živeći u pećinama, loveći životinje i jedući meso da bi preživjeli. Tijekom vremena se Zemlja regenerirala, i ljudi na površini Zemlje su se vratili natrag u prirodu, i vratili se na vegetarijansku prehranu zato što je ponovo bilo dovoljno hrane. 4000 godina (16,000 ljudskih godina), ljudi na površini Zemlje su živjeli u miru jedni sa drugima, mnogo nalik drevnim zasijanim crvenim nacijama. Oni su sakupljali vegetaciju neophodnu za život; a tijekom vremena su se sjetili postupaka obrađivanja zemlje i počeli je obrađivati.

Tehnologija se nije razvila sve dok posjet susjedne grupe ljudi poznate kao Reptili nisu donijeli radioaktivnu tehnologiju natrag u ljudski ples. Reptili su bili zainteresirani za održavanje svoje vlastite vrste, jer su napuštali iza sebe umiruću kreaciju. Reptili su se jako puno razmnožavali sa određenim crvenim plemenima, a naročito sa Mongolima/Inuitima i Tibetancima. Rase koje su kao rezultat nastale su Kinezi i Japanci kakve ih poznajete danas.

Reptili nisu odabrali da ostanu na Zemlji prvenstveno zato što je energetski tok bio previše ne-rezonantan i činio ih je bolesnim. Mnogi ljudi misle da Reptili i dan danas postoje na Zemlji. To jednostavno nije istina; Reptili su se povukli prije kraja ere Mahavishnua. Većina iskustava sa Reptilima u sadašnjem vremenu se događa ili zbog vremenskih procjepa u kojima ste transportirani u drevnu prošlost od prije 15,000 do 18,000 godina (60,000 do 74,000 ljudskih godina), ili se događaju na eteričnim razinama. Postoje eterične razine koje su ostale u ljudskom snu od vremena u kojem su se Reptili prvi put sparili sa čovječanstvom. Ponekad oni koji imaju dar vidovitosti mogu proživjeti takva drevna iskustva u sadašnjem vremenu.

Budha i Shiva su napravili sporazume za međusobno razmnožavanje svojih vlastitih korijenskih rasa sa Reptilima. Oni su to napravili u zamjenu za informacije koje su izgubili, a koje su se ticale uskrsnuća. U toj pogodbi, ljudima je bila dana fizička tehnologija koju su davno zaboravili. Uskoro su počele biti izrađivane naprave slične modernoj tehnologiji danas, uključujući televizore, radio, aute i kompjutere. Takva tehnologija je bila jako puno korištena tijekom ere Ananukija, no nisu je koristili svi robovi. Samo robovi koji su zaradili veliku popularnost su dobili takve naprave u vrijeme kada su Anu živjeli. To je ostavilo ostale robove u velikoj ljubomori na one sa velikom slavom, i sa željom da i sami iskuse takvu tehnologiju.

Tijekom vremena Mahavishnua, ovaj san robova je bio realiziran. Tehnologija mnogo nalik tehnologiji sadašnje ljudske civilizacije je postala dostupna svima koji su je mogli priuštiti. To je prevladavalo prvenstveno u područjima koja su povezana sa Grčkom i Europom, kao također i sa tlom koje je sada ispod Atlantskog Oceana, gdje su nastavile živjeti nacije Ananuki robova.

Era Mahavishnua je završila u još jednoj nuklearnoj kataklizmi. Određene vođe nacija su ušli u veliko međusobno natjecanje, te su na kraju uništili sami sebe i svoju civilizaciju. Ovaj put nuklearne eksplozije nisu bilo po intenzitetu razaranja ni blizu onima u eri Ananukija. Iako se čovječanstvo ponovo vratilo u barbarizam, puno se brže vratilo natrag u prirodu zato što se priroda regenerirala u puno kraćem vremenu nego u eri prije.

LAŽNA USKRSNUĆA BIJELIH LAŽNIH BOGOVA

Prije ovog nuklearnog razaranja, i to prije oko 16,000 godina, bijeli lažni bogovi su odabrali da lansiraju svoja vlastita lažna uskrsnuća. Udarcem protiv Sanande, bijeli lažni bogovi su ukrali sve informacije o lažnom uskrsnuću koje je Sananda koristio da bi se napuhao. Bijeli lažni bogovi su odabrali da odvedu grupu ljudi u Piramide Drevnog Egipta da tamo pokušaju uskrsnuće bazirano na zapisima koje su uzeli od Sanande. Ljudi sa velikim glavama koji su imali genetsko nasljeđe prema izvornim genetskim lozama Velikih Majstora su bili vođeni da izgrade hramove uskrsnuća u fizičkom oko piramida. Mnogi takvi ljudi su bili faraoni drevnog Egipta.

Mnogo nalik crvenim lažnim uskrsnućima, energetska polja su bila ujedinjena bez uskrsnuća fizičke forme. Sve skupa, 160 faraona je izgorjelo u piramidama tijekom perioda od 2000 godina. Nakon lažnog uskrsnuća svakog faraona, sljedbenici i poklonici su masovno poumirali jer su postali teško bolesni. Kada su izgaranja postala sve više nepotpuna sa cijelim dijelovima tijela kao što su glava, noge i ruke ostavljenima iza, tadašnja duhovna elita je na kraju zabranila uskrsnuće.

Ta izgaranja su napuhnula bijele bogove na veću poziciju vlasti od crvenih bogova u to vrijeme u povijesti. Međutim, misaona forma izgaranja je ponovo dovela do izražaja ljudskog korištenja nuklearnog naoružanja za uništavanje, što je u konačnici vodilo u razaranje cijele ljudske civilizacije na površini Zemlje kroz nuklearno ratovanje.

Ovaj period je bio taj nakon kojeg je sva preostala genetska struktura za veliku glavu, mozak i moždano deblo onih sa genetskim nasljeđem Velikih Majstora bila izgubljena unutar ljudskog plesa. Moglo bi se reći da su oni sa takvim genetskim nasljeđem bili prevareni od strane lažnih bogova da iskoriste informacije koje su u sebi nosili za svrhe lažnog uskrsnuća. Lažna uskrsnuća su bila ta preko kojih su lažni bijeli bogovi dobili pristup genetskim informacijama faraona sa velikim glavama i uzeli ih za sebe. Unutar 6 generacija nakon lažnih uskrsnuća, svo sjećanje na DNA koja je potrebna za izgradnju ovog nivoa svjesnosti u ljudskoj formi je nestala iz svih ljudskih genetskih arhiva.

- nastaviće se -
www.forum.hr
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3  Sledeci
Strana 1 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka NAJDELOTVORNIJE TEHNIKE KOJE KORISTITE... 188 Aleksandra-Caca 198981 18 Jul, 2011 22:36 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka NOVO NA SAJTU 69 adminfob 117781 27 Mar, 2011 09:52 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 149025 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1689240 08 Nov, 2010 01:48 am
Nema novih poruka OSHO - citati 40 Akasha 98439 16 Nov, 2009 16:00 pm
Akasha Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - Sezona proleće/leto 2009. 2184 Starcy 1402257 08 Okt, 2009 02:46 am
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - 2009. 2462 Aleksandra-Caca 1621910 27 Mar, 2009 11:34 am
Vera Bojičić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)