Kako ja zamišljam Boga
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Androgin
Tragalac

Pridružio: 18 Sep 2008

Poruka Poslao: 18 Dec, 2008 18:00 pm    Naslov: Kako ja zamišljam Boga
Odgovoriti sa citatom

Kratki, lagani esejčić by Androgin

Elem, ja sam jos uvijek ljudsko biće.(ova izjava još nije dovedena u pitanje)
Rođen sam poodavno.(prema prosječnim ljudskim mjerilima)
Pohađao i završio nekakve škole (prema važećim planovima i programima)
Ženio se (imam odraslu djecu)
I lagano se spremam Bogu na Istinu.
Upss, kome na Istinu?... Bogu?... A Bog je?... A Bog je šta?...Stani, stani, prikoči malo...
Dobro.
Ajd' još jednom polako.
Prvo, ja trenutno jesam ljudsko biće. Ali KO sam JA stvarno? (100% znam da nisam ovo tijelo u kojem sam, a nisam ni ove ruke i prsti koji kuckaju po tastaturi kompa)
A odmah za tom konstatacijom slijedi pitanje: Ko je Bog?...
Ili šta je Bog?
U stvari, kako ja zamišljam Boga?
OK.
Idemo onda opusteno prema tome kako Androgin zamišlja Boga.
(btw. na ovom forumu malo-malo pa se piše i spominje Bog, pa mislim da bi bilo jako interesantno procitati odgovore i opise dotičnog od ljudi sa ovog foruma i priznajem da ih nestrpljivo i radoznalo očekujem)

Za početak ću citirati neke članove foruma:

istina:
…Strašni sud postoji, i biti će ... jer tako mora biti ... jer NEKO ne razumije drugačiji način ...

elmagiko:
.... Ne verovati u nesto o cemu sve religije govor je bezanje od istine. Sebi sudimo svojim delima. Bog valjda, deli pravdu po zasluzi. Tako ja vidim.

istina:
Kaznjavamo sami sebe a sudi nam se po bozijim zakonima ... koje sprovode, samo po tim zakonima ,,, oni sto mi nazivamo negativna strana ... njihovo je da sprovode kaznu i ostvare taj zakon. Kada bi ljudi poznavali te zakone ... malo, ili nikako ne bi grešili u nekim stvarima..

Vera072:
Ovaj sistem će se urušiti, Planeta će se oporaviti, Atlantida regenerisati, Zen produhoviti, a Elektra podići životnu energiju. Tako izgleda kada Bog stigne u pomoć. Pozz

Litlneks:
U moru znanja i tišine čovek luta a treba samo da shvati da ima drugara,sestru,brata,oca,majku...u jednom biću i njegovo je da to iskoristi da prepusti svoje Ja njemu BOGU i tada će srećan biti... no teško je izgleda to, više voli čovek da bude po svome i svojim merilima pa da greši i muči se,ali opet BOG ljubav toliku ima, da gleda decu svoju kako pate i nada se da će jednog dana shvatiti ono što rekoh na samom početku!!!

E, ovakve izjave MENE zbunjuju.
Jos jednom zamolio bih zainteresovane da napišu kako oni zamišljaju i doživljavaju Boga.
A ja već imam napisano svoje gledanje koje bih, onako zbog dramske napetosti, postao tek za par dana.
Ovo je konacna Istina

http://www.spiritual-net.net
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Analeta
Duhovni učitelj

Pridružio: 21 Okt 2008

Poruka Poslao: 18 Dec, 2008 18:25 pm    Naslov: Re: Kako ja zamisljam Boga
Odgovoriti sa citatom

king

Odlična ti je ova tema.

I sama sam razmišljala o tome kako bi bilo dobro da razjasnimo da imamo različite slike o Bogu.

Kada je Zoran iz Zemuna rekao "Dovoljno je reći Bog i to je to", shvatila sam da nije dovoljno reći Bog, jer svi zamišljamo drugačijeg Boga. Izgleda da je koliko ljudi toliko i zamišljenih Bogova, i stvarno bi bilo dobro da shvatimo da kada kažemo Bog ne mislimo na isto.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 18 Dec, 2008 18:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Gospod Bog je moj otac.
On je tvorac svega vidljivog i nevidljivog i očekujem da će i mene naučiti kako se to radi.
On je alfa i omega početak i kraj.Što znači da zna sve naše misli od početka do kraja veka i prema njima nam je skrojio sudbinu.Sišao je na zemlju u telu kao Isus Hristos,da bi objavio da su nam gresi oprošteni krvlju negovog sina, koja je ljubav.Njegova imena su LJUBAV DOBROTA MILOST LEPOTA MUDROST itd.
On je sve u svemu i osim njega ne postoji ništa.
Navolim da pišem duge postove, tako da ne očekuj više od mene
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Mirko
Gost

Poruka Poslao: 18 Dec, 2008 21:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

http://img175.imageshack.us/my.php?image=picture017aat2.jpg

Mozda sam sada uspeo da obradim ovu sliku koju nisam ja napravio ali
je ovim putem saljem svima koji su zainteresovani za ovakve teme a na
slici je Bog otac u kupoli paraklisa rodjenja Presvete Bogorodice na Hilan-
daru.
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 18 Dec, 2008 21:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mirko ::
http://img175.imageshack.us/my.php?image=picture017aat2.jpg

Mozda sam sada uspeo da obradim ovu sliku koju nisam ja napravio ali
je ovim putem saljem svima koji su zainteresovani za ovakve teme a na
slici je Bog otac u kupoli paraklisa rodjenja Presvete Bogorodice na Hilan-
daru.

mala pomoc

Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 18 Dec, 2008 21:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja ne zamisljam Boga, ja ga zivim kroz Ljubav
 Nazad na vrh »
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 19 Dec, 2008 11:17 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Možda je ipak bolje ovako

НИКЕЈСКИ СИМВОЛ ВЕРЕ

Верујем у Једнога Бога Оца Сведржитеља, творца неба и земље и свега видљивог и невидљивог.

И у једнога Господа, Исуса Христа, Сина Божјег, Јединородног, од Оца рођеног пре свих векова.

Светлост од светлости, Бога истинитог од Бога истинитог, рођеног, нествореног, једносуштног Оцу, кроз Кога је све постало;

Који је ради нас људи и ради нашега спасења сишао са небеса и оваплотио се од Духа Светога и Марије Дјеве и постао човек.

Који је распет за нас у време Понтија Пилата и страдао и погребен;

И Који је васкрсао у трећи дан по Писму.

И Који се вазнео на небеса и седи са десне стране Оца.

И Који ће опет доћи са славом да суди живима и мртвима, Његовом Царству неће бити краја.

И у Духа Светога, Господа, животворнога, који од Оца исходи, који се са Оцем и Сином заједно поштује и заједно слави, који је говорио кроз Пророке.

У једну, свету, саборну и апостолску Цркву.

Исповедам једно Крштење за отпуштење грехова.

Чекам васкрсење мртвих.

И живот будућега века.

Амин.
Indigovka
Na duhovnom putu

Pridružio: 24 Dec 2008

Poruka Poslao: 26 Dec, 2008 23:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bog se spoznaje... Srce si!
 Nazad na vrh »
matricaria
Tragalac

Pridružio: 13 Sep 2008

Poruka Poslao: 26 Dec, 2008 23:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Indigovka ::
Bog se spoznaje... Srce si!

Soyercanje Gospoda...

Tvorac je energija, vrhunska, najinteligentnija energija.
Možeš ga zvati kako hoćeš.
Možeš ti biti vere koje hoćeš. Njemu je svejedno.
Ali, dok si dovoljno mali (tj.duhovno još nerazvijen) ne može da te čuje....
Čuju te neke druge energije....i tako redom.

Moje skromno mišljenje.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Adresa Yahoo Messenger MSN Messenger
Indigovka
Na duhovnom putu

Poruka Poslao: 26 Dec, 2008 23:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Ali, dok si dovoljno mali (tj.duhovno još nerazvijen) ne može da te čuje....
Čuju te neke druge energije....i tako redom.

Ne bih baš potvrdila ovu konstataciju...
 Nazad na vrh »
matricaria
Tragalac

Poruka Poslao: 26 Dec, 2008 23:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

moje skromno mišljenje - uglavnom se odnosi na mene.

Dovoljno čiste duše - kakvom svoju ne smatram - stižu do Tvorca. Opet - moje mišljenje.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Adresa Yahoo Messenger MSN Messenger
Indigovka
Na duhovnom putu

Poruka Poslao: 26 Dec, 2008 23:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

matricaria ::

Dovoljno čiste duše - kakvom svoju ne smatram - stižu do Tvorca. Opet - moje mišljenje.

Možda kroz propagiranje i crkvena učenja, koja imaju za cilj da nas poduče kako smo "večiti grešnici"...
 Nazad na vrh »
matricaria
Tragalac

Poruka Poslao: 27 Dec, 2008 12:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Indigovka ::
matricaria ::

Možda kroz propagiranje i crkvena učenja, koja imaju za cilj da nas poduče kako smo "večiti grešnici"...

Nema nikakvog propagiranja...i mislim samo na sebe, i sve što napišem govori samo o meni....a za sebe smatram da dok nosim bes, ozlojeđenost, neprihvatanje drugih kakvi jesu, već želju da budu po mojoj volji, da mi je duša još nečista.... dok nosim i takve pomsli ...i to je opet priča o meni.
 Nazad na vrh »
Androgin
Tragalac

Pridružio: 18 Sep 2008

Poruka Poslao: 27 Dec, 2008 12:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo proslo je nekoliko dana i " pastujem" moje dozivlavanje i vidjenje Boga.
Prvo da napišem da su slijedeći redovi isključivo plod mojih zaključaka i iskustava te nemam namjeru povrijediti nečija drugačija uvjerenja. A nemam namjere ni ’’popovati’’ u smislu uvjeravanja nekoga da mu uvjerenje nije ispravno.

Ja jesam svijest.
Ja sam neuništiva i vječna Božanska Iskra.
JA, u krajnjem, jesam BOG.
Ja nisam ovo tijelo koje koristim za sticanje iskustava koja nazivam moj život.
I onda...
Kako da zamislim da mene Bog, koji sam Ja, kažnjava za neke moje postupke koji su , sustinski , samo sakupljanje iskustava. Iskustva me , suštinski , ne mogu ni pokvariti ni uništiti. A baš zbog mogućnosti doživljavanja tih iskustava Bog-Ja se davno-davno ili nedavno-nedavno, svejedno je, jednim svojim dijelom rasparčao i bacio na radosno Kreiranje Kreacije, a ti parčići smo mi ljudi i sve ostalo materijalno i nematerijalno. Sa druge strane, ako kažnjava mene kažnjava sebe jer smo mi Jedno. Zbog tih razloga su mi religiozne priče o raju i paklu djetinjaste. Ja jednostavno ne mogu da zamislim kako to svijest ( a to sam Ja) napustivši ovo tijelo (kratki nosač ispoljenja prije povratka svojoj suštini) ide u neki Pakao gdje gori vatra i skaču kao neki đavoli (a oni su kao u nekakvom tijelu) koji kao tu svijest-mene (ponavljam ponovo, nema tijela, ono je ostalo ovdje zakopano u zemlju) nešto proganjaju i ona kao pati u bolovima, mukama i sl.(bolovi su rezervisani za TIJELO koje je ,opet ponavljam, ostalo zakopano u zemlji na Zemlji)
Eto tako ja gledam na Boga i priče o grijehu, paklu i raju

Još jednom da ponovim: moja iskustva su mi donijela neporecivo znanje o tome da sam vječan, da je suštinski i sve oko mene vječno pa tako nemam šanse da bilo koga suštinski povrijedim. Naravno to ne znači da mogu da se neodgovorno ponašam i povrijeđujem ljude idući tako daleko da nasrćem čak na njihovo pravo na život. U stvari, ako bih ja to POTPUNO SVJESNO uradio, pri tom prihvatajući konsekvence koje slijede ya takav cin u organizovanom društvu, onda je to OK. Drugim riječima rečeno: onaj ko potpuno svjesno ubije drugo ljudsko biće, pri tom prihvata u potpunosti kaznu koja za takav čin slijedi i nijednog momenta u budućnosti ne prigovara izrečenoj kazni, onda je to OK prema mojim mjerilima. Da ne bude zabune, potpuno svjesno ubiti drugo ljudsko biće može samo prosvjetljeno ljudsko biće. Pošto potpuno prosvjetljenih bića na ovoj planeti ima jako malo, to i ova moja gornja konstatacija ipak ide u zonu debele teorije

Mirko: Hilandarska slika je lijepa. Vijekovima su LJUDI impregnirali tu sliku SVOJIM emocijama pa je dobila i na snazi. Sama ljudska NAMJERA-INTENCIJA-MISAO kreira i puni predmete energijom. Možemo zamisliti koliko je fine, čiste energije pojedinaca tokom vijekova iskrenih molitvi ulagano u ikone i tako im dalo moć.(ovo je naučno dokazano kao i intenciono stvaranje Golema-rudimentarno svjesnog entiteta)
Ja imam pitanje: Da li je tvom zamišljanju i doživljavanju Boga ova slika dala kompletan odgovor? Jer, onda ti samo u mislima uvećaš ovu sliku i ispade da je Bog jednak toj hilandarskoj slici, samo je nekoliko stotna metara visok i negdje je gore na nebu i posmatra nas. Ili nisam dobro razumio?
Ovo je konacna Istina

http://www.spiritual-net.net
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 27 Dec, 2008 15:15 pm    Naslov: Krishna, moj najbolji prijatelj
Odgovoriti sa citatom

Evo citiracu prvo reci Dzordza Harisona pa cu onda dati svoj komentar. (Eh, ovo prepisivanje iz knjige sporo ide)

Svako trazi Krshnu. Neki to ne znaju, ali Ga ipak traze.
Krshna je Bog, izvor svega sto postoji, svega sto je postojalo i sto ce tek nastati.
Buduci da je Bog neogranicen, ima mnogo imena. Alah-Buda-Jehova-Rama: Svi su Krsna, svi su jedno.
Bog nije apstraktan; On postoji u licnom i bezlicnom vidu, a njegova licnost je vrhovna, vecna, blazena i puna znanja. Kao sto kap vode poseduje svojstva okeana, tako nasa svesnost poseduje odlike Bozije svesnosti.. ali, zbog nase vezanosti i poistovecivanja sa materijalnom energijom (fizickim telom, culnim zadovoljstvima, materijalnim posedima, laznim egom itd.) nasa prava Transcendentalna Svesnost se zagadila. Poput prasnjavog ogledala, nemoze da odrazava nas cisti lik.
Tokom mnogo zivota rastao je nas dodir s privremenim. U zabludi mislimo da je ovo prolazno telo, vreca kostiju i mesa, nase pravo jastvo, i da je ovo privremeno stanje trajno.
Veliki Sveci svih epoha pokazali su svojim primerom da sve zive duse mogu oziveti ovo neprolazno, trajno stanje Svesnosti Boga. Svaka dusa u sebi nosi ono bozansko.
Krshna kaze u Bhagavad-Giti: "Utemeljen u jastvu, potpuno oslobodjen materijalne zagadjenosti, yogi dostize najvisi, savrseni nivo srece u dodiru s Vrhovnom Svesnoscu." (6.28)
Procesom yoge (naucnim procesom spoznaje Jastva i Boga) prociscujemo svoju svesnost, sprecavamo dalje zagadjenje i dostizemo stanje Savrsenstva, punog znanja i blazenstva.
Ako Bog postoji, zelim da Ga vidim. Besmisleno je verovati u nesto bez dokaza, ali svesnost krsne i meditacija su procesi pomocu kojih mozemo videti Boga. Mozemo gledati Boga, slusati Ga i igrati se s Njim. Mozda zvuci ludo, ali On je zaista tu, s vama.
Postoje razni putevi yoge - raja, jnana, kriya, karma, bhakti - koje naucavaju Ucitelji svakog od ovih puteva.
Svami Bhaktivedanta je, kao sto njegovo ime kaze, Bhakti yogi koji sledi put predanosti.Sluzeci boga svakom mislju, recju i delom, i pevajuci Njegova sveta imena, bhakta brzo razvija svesnost Boga. Pevajuci:

Hare Krshna, Hare Krshna
Krshna Krshna, Hare Hare
Hare Rama, Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

bhakta neizbezno postaje svestan Krsne. (Pravi ukus pudinga mozemo da osetimo tek kada ga probamo!)
Cvrsto odlucite ddda sretnete svog Boga sada, putem yoge, procesa oslobodjenja, i Pruzite priliku Miru!

Uredu, to je citat Dzordza Harisona iz knjige Krshna izvor sveg zadovoljstva koji se nalazi na samom pocetku pre sadrzaja.

Tacno je i detaljno opisano u vedama kako Krshna izgleda tako da tu nema neke spekulacije..
Svetlo plave je teni poput monsunskih kisnih oblaka ima crnu kosicu i obicno svira frulicu a tu je sa njim obicno i Radharani i mnogi njegovi pratioci.

ova slika malo opisuje jedno vreme Krishninih transcedentalnih zabava iz detinjstva kada je bio na zemlji.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Sledeci
Strana 1 od 29

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: Pravilnik foruma OBJAVE.COM 0 adminfob 30312 07 Jan, 2008 07:29 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izaslanici iz jednog drugog vremena 4 adminfob 12482 15 Jul, 2011 09:39 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90461 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35387 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42814 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uticaj Fotonskog Pojasa na ljudsko telo 2 adminfob 11291 11 Apr, 2008 02:22 am
Nema novih poruka Galaktički Plimni Val Svjetlosti 2 adminfob 15901 28 Jan, 2008 02:24 am

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)