PUT KA SLOBODI- Tanka linija između istine i laži
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 06 Feb, 2009 04:50 am    Naslov: PUT KA SLOBODI- Tanka linija između istine i laži
Odgovoriti sa citatom

...

PUT KA SLOBODI

Posto sam odlučila da se više sa ničijim egom ne sudaram i da kroz raspravu otkrivam istine, otvoriću ovu temu kaja će se time baviti.
Ovde neće vladati ničiji ego, vodiće nas čisto srce bez straha i mržnje.

Tanka je ponekad linija izmedu istine i laži, ali je uvek prepoznatljiva, postoji nit koja ih razdvaja.
Svaka istina oslobadja, daruje slobodu Božiji dar čoveku.
Svaka laž ma koliko bila privlačna i nakićena vodi u zavisnost. Materijalni svet je zavistan od nje, na njoj počiva.
Ovde na forumu, ne moram ići dalje postoji dosta teksta koji ću kroz citate koristiti da razotkrijem laži,
Svako ko želi da mu mač istine bude oružije, dobro došao je da diskutuje bez ogranićenja misli.
Razvićemo zastavu slobode pod okriljem Boga i njegove volje, na putu istine on će nas pratiti i štititi.
Evo kako nesanica zbog nemira, moze pokazati put kojim da se krene.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 06 Feb, 2009 06:22 am    Naslov: Re: PUT KA SLOBODI- Tanka linija istine i laži
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::
Ovde na forumu, ne moram ići dalje postoji dosta teksta koji ću kroz citate koristiti da razotkrijem laži.

Da li ti stvarno mislis da je neko na ovom forumu svesno poturao lazi?

Mi se medjusobno mozemo slagati ili ne, ali zaista ne verujem da je bilo ko na forumu svesno lagao. Sasvim je moguce da postoje razliciti putevi do istine. Svako ide svojim putem.

Na primer, ti i ja idemo tako sto otkrivamo paralelne svetove. Moji metodi su jasni. O njima sam hiljadu puta pricao. Postizem ih preko vantelesnih iskustava, a redje preko meditacija ili lucidnih snova. Te svoje metode sam povezao sa hermetickim, gnostickim i kabalistickim ucenjima. Meni tvoji metodi jos uvek nisu jasni. Ja zaista jos uvek nisam razumeo kako se kreces po tim paralelnim svetovima.

Ako su andjeli, arhandjeli, vilenjaci, polubogovi, pokojni ljudi, uzasli majstori, duhovni vodici i ostala bica koje sam susretao lagali mene, onda i ja lazem vas, sto rece Djordje Balasevic.

U svakom slucaju, uopste nije poenta u tome da li ce meni neko verovati ili nece.

Poenta je u tome da ukazujemo na mogucnosti koje svako moze da iskusi ako to hoce, pa neka sam na sebi proveri da li je istina to o cemu pricam ili nije.

To je valjda i uloga onih koji u tim stvarima imaju malo vise iskustava. Ne da ubedjuju u istinitost svojih prica, nego da daju podsticaj i ostalim da to sve iskuse, ne bi li i sami uzivali u carstvu cudesnih bica i svetova, odatle izvlacili lekcije i punim plucima uzivali u svom ukupnom postojanju, slaveci Bozje ime.

Ja svojim pristupom, nastojim da pokazem ljudima da i oni sami mogu da ostvare to sto sam i ja uspeo.

Ljudima nista ne znaci moje prosipanje pameti. Kada ja, na primer, pricam o tome da sam se igrao sa boginjom Dijanom i Isis, moze da zazvuci suludo, ali ja pored toga sto pricam takve stvari, mogu u svakom momentu da pokazem put svakom da dodje do Dijane i Isis ako je za to zainteresovan.

U tome je dakle poenta.

Pokazi drugima put i neka se raduju.

Tvoj pristup je cini si malo drugaciji. Ti puno toga pises o svojim iskustvima, ali nam jos nisi prosledila tehnike pomocu kojih dolazis do Zena i Atlantide. Nisam dzabe napisao onu pesmu o Sabcu. Povedi nas do Sabca i nauci nas kako da dodjemo do Atlantide.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 06 Feb, 2009 06:31 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nije mi namera da govorim o tudjim iskustvima i da ih predsavljam kao laz, taman posla.
Moja namera se bazira na stvarnosti i pojedinim ucenjima koja nose elemente lazi i zavaravaju ljude.
Za mene tvoje iskustvo nije laz vec istina koju nam govoris i prenosis, tako ce i na dalje biti. Necu se mesati u teme koje su me interesovale da ne bih otrov pojedinih izazivala, nije mi do toga.
Moje iskustvo, zar ga nisam opisala, mozda cu ga ponovo izneti na Tajnama i objasniti sta se desava i kako izgleda. Mislim da sam o njemu pisala na Bagu ali si rekao da nisi razumeo. Napisacu ponovo.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 06 Feb, 2009 06:34 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tale sve vreme pisem o putu, govorim kako, ali vi mene ne razumeta sta pricam, Uvek pripisete nesto drugo iz okvira sopstvenog shvatanja, ne znam sta je u pitanju, ili stvarno ne razumete ili necete, nesto vam ne da.
Naravno ne svi, ima dosta koji razumeju o cemu pricam i sta prenosim.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 06 Feb, 2009 06:36 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tale sve vreme pisem o putu, govorim kako, ali vi mene ne razumeta sta pricam, Uvek pripisete nesto drugo iz okvira sopstvenog shvatanja, ne znam sta je u pitanju, ili stvarno ne razumete ili necete, nesto vam ne da.

Mozda nam nesto neda Smile

Hajde, budi strpljiva sa nama, pa polako.

Ja te nisam bas najbolje shvatio.

Kako ulazis u te svetove?

Polako, pojasni mi, kao skolarcu.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 06 Feb, 2009 06:47 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Prvo prodjes put, zivotni put spoznanja, ko zemljom vlada. To je tezak surov put susretanja svega zlog na zemlji. U sebi nosis lepotu i ljubav a nigde to ne mozes da nadjes. Prvo se mora znati gde zivimo i ko nama vlada.
To je bio moj nastup kada sam dosla zeleci da vam kazem sta je uslov da bi se islo dalje. Prvi uslov, umalo me niste linčovali zbog toga.
Kada sem to shvatila i usput kroz zivot se slepo drzala Prve i Druge zapovesti, desilo se to neverovatno klik, i ja sam pocela da GLEDAM.
To gledanje je trjalo punih pet godina, sada je vec sedma u toku.
Opis koji bi tome odgovarao u Paralelnom svetu je, to je u rangu secanja svakoga bica na svoj sadasnji zivot, Ako pritom pogleda i neku sliku secanje se ubrza. To je jedan vid gledanja.
Kasnije su krenula putovanja, kroz njih sam videla čudo Paralelnih svetova.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 06 Feb, 2009 06:59 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[quote="vera072"]Prvo prodjes put, zivotni put spoznanja, ko zemljom vlada. To je tezak surov put susretanja svega zlog na zemlji. U sebi nosis lepotu i ljubav a nigde to ne mozes da nadjes. Prvo se mora znati gde zivimo i ko nama vlada.[quote="vera072"]

OK. Ovu lekciju sam valjda savladao. Mozda ne bas sa desetkom, ali jesam makar sa sesticom. Polozio sam ispit.

[quote="vera072"]To je bio moj nastup kada sam dosla zeleci da vam kazem sta je uslov da bi se islo dalje. Prvi uslov, umalo me niste lincovali zbog toga.[quote="vera072"]

Nismo te umalo "linčovali" zbog toga, nego zato sto si se postavila tako kao da si ti jedina potpuno Svesna osoba na Planeti. Ja sam ti se u svom prvom obracanju pitao da li si ŽIVO ljudsko biće. Nisam to tek tako bezveze napisao. Znas, po ovoj Zemlji hode ljudi i par hiljada godina stari. Šta znam, mozda ce nam se neko od njih i prikljuciti na forumu.

[quote="vera072"]Kada sem to shvatila i usput kroz zivot se slepo drzala Prve i Druge zapovesti, desilo se to neverovatno klik, i ja sam pocela da GLEDAM. To gledanje je trjalo punih pet godina, sada je vec sedma u toku.[quote="vera072"]

E to je ono sto me najvise zanima. Kako to GLEDAŠ? Čulnim očima? Trećim okom? Osećaš? Da li to vidis pri ovozemaljskoj svesti? Dok recimo hodas, trcis, šetaš se, kupujes namernice ili tokom meditacije, vantelesnog iskustva ili u svojim lucidnim snovima?
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 06 Feb, 2009 07:11 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pisala sam i o tome. Ne gledam ocima, one mi sluze samo za orijentaciju u ovom prostoru, ali gledam ividim slike koje se formiraju, to sam nazvala Oko Svesti. To mi je donelo klik. Kasnije sam spoznala da gledam Kosmos, pet godina sam u njemu boravila. To je gledanje neprekidno, tako sam zivela, Salila sam se da meditiram 22 sata. Dva sata sam trosila na zemaljske potrebe. To moje gledanje je u stvari bilo UČENJE.
To bi se moglo uporediti sa impulsima koji stizu sa satelita i formiraju na ekranu sliku koju vidimo. medjutim nije ekran u pitanju vec zivotno jasna slika. Kada vidim sliku onda se za nju vezem i u stanju sam bila mesec dana da je citam, To je isto neverovatno, misli neprekidno lete i otkrivaju detalje. To sam nazvala da citam Nebesku Knjigu. Nisam znala kako drugacije da nazovem.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 06 Feb, 2009 07:17 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala ti Vera na odgovorima.

Sada sam te konacno shvatio.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 06 Feb, 2009 07:38 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Problem je mozda nastao u nerazumevanju. Meni je bilo normalno da mislim, da ako nesto novo prva vidim da sam tako i prva svesna osoba. Bilo je ispred mene dosta prvih koji su otkrivali deo po deo i svako je tada bio prvi. To nije znacilo da sebe stavljam na prvo mesto vec da nesto do sada ne vidjeno vidim prva.
Posto nisam ne obrazovana a fizika mi je zanimacija, znala sam da vidim i govorim nesto potpuno novo.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 06 Feb, 2009 10:47 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pazi sad,
ti nam kazes da treba da sagledamo svo zlo ovog sveta da bi smo dosli do toga dokle si ti dosla.

Meni se taj pristup ne svidja.

Ja sam pre za to da upoznamo sve lepote ovog sveta, pa da kroz njih dodjemo dotle dokle si ti dosla.

Yebes zlo.

Makar mi Srbi znamo sta je zlo.

Nije u tome poenta.

Poenta je u zivotu, u radovanju, u igri, u zayebanciji, u uzivanju.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 06 Feb, 2009 12:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jesu li andjeli bica svetla? Jesu. Da li se andjeli muce u zivotu? Ne muce se.

Jesu li vile i vilenjaci bica svetla? Jesu. Da li se vile i vilenjcaci muce u zivotu? Ne muce se.

Da li se Bog muci u zivotu? Ne muci se.

A sto bi se onda, mi ljudska bica mucila u zivotu????

Nema razloga.

Sloboda brate.

Sloboda sestro.

Veselje.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 06 Feb, 2009 13:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Meni se taj pristup ne svidja.

Ja sam pre za to da upoznamo sve lepote ovog sveta, pa da kroz njih dodjemo dotle dokle si ti dosla.

Evo nesporazuma i kako nastaje. Ispricala sam ti put i iskustvo koje sam morala proci da bih ZNALA. Nije to teorija ili neko moje misljanje, To se dogadjalo i jos mi se dogadja i juce je bilo vidljivo. To je moj put i sva iskusenja vere da ne pokleknem pod naletima.
Tako da ti mozes misliti sta hoces, nemam nista protiv, Ali ako se zlo spozna onda covek koji, ovo sto ti pricas, mora potraziti u sebi. Mora potraziti Boga.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 06 Feb, 2009 13:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Da li se Bog muci u zivotu? Ne muci se.
A sto bi se onda, mi ljudska bica mucila u zivotu????
Nema razloga.
Sloboda brate.
Sloboda sestro.
Veselje.

Evo i ovo je primer skretanja. Mislis da se Bog ne muci. To nije istina i te kako se muci, mi smo njegova slika ali ne pojedinacno vec kao celina, jedemo ga. Boli ga.
Zbog tog zla koji mi ljudi uvek izrodima svojim egoizmom, bog mora da strada, mislim da sam u Anteni o tom delu pisala, da bi se zivot mogao obnoviti. To je ujedno i poruka koju nam je Isus saopstio. Pokazao nam je delom kakvi smo.
Zato je vazno prvo SPOZNANJE.
Ako u moru tuge, stradanja, gladovanja ti vices velselo i to veselje jos nazivas slobodom, onda mnogo gresis.
Sloboda je spoznanje ISTINE o nama.
Necu skakati od veselja, sigurno, dok narod pati i strada, vec cu delovati silama ljubavi.
.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 06 Feb, 2009 16:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sloboda je spoznanje istine o nama.
Necu skakati od veselja, sigurno, dok narod pati i strada, vec cu delovati silama ljubavi

Uvazavam tvoj pristup. Ali, moj je malo drugaciji. Ja kazem: Dosta tuge, dosta stradanja, dosta gladovanja! Hocu da budem svesno veseo. Hocu da i drugi budu svesno veseli pored mene. Sto vise svesno veselih ljudi, to ce i to more tuge i gladi biti manje.

A Bog je strpljiv. On je vecan. On je veseo. On je ljubav. On ne pati bas toliko kako ti mislis zato sto on zna da cemo mu se jednog dana ionako iovako svi vratiti.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Sledeci
Strana 1 od 39

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka ISTINA O MOBILNOM TELEFONU 18 Vesna 14207 06 Mar, 2011 07:57 am
rade1969 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Deset Božijih Zapovesti- DRUGA ZAPOVEST 139 Vera Bojičić 60543 17 Apr, 2010 23:33 pm
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVETA ZNANJA - MESTA MOĆI - dr sci. Ljubiša Stojanović 64 drugar 47049 17 Apr, 2010 13:58 pm
drugar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVETA ZNANJA - SVETLEĆE TELO - dr sci. Ljubiša Stojanović 73 drugar 29611 05 Dec, 2009 11:13 am
drugar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA - to je moj dar za Tebe 18 Vakan Tanka 19665 06 Okt, 2009 05:19 am
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka IZVODI IZ OBJAVA 73 plavizrak 43270 25 Apr, 2009 23:40 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA O VEŠTAČKOM ŠEĆERU 0 Vesna 5299 14 Feb, 2008 20:52 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)