PUT KA SLOBODI- Tanka linija između istine i laži
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 06 Feb, 2009 16:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tale, putevi su razni, ni jedan nije isti po sadrzaju. Pitao si me da ti ispricam moje iskustvo i iskreno sam ti sve rekla. Za mene moj put je bio pravi. Prenosim iskustvo a ne teoriju kako bi trebalo. Stigla sam cilju da zivim u carstvu Bozijem a da sam na Zemlji. Ti to mozda ne osecas kao tvoj put, ali poneko ide tim putem i moje iskustvo mu moze pomoci da sagleda sopstvene teskoce na koje nailazi i kako da ih prevazidje.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 06 Feb, 2009 16:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala ti na tome sto si mi iskreno rekla. Potpuno sam te shvatio. Zasto si toliko osetljiva kada pricas sa mnom? Ne smem da ti kazem, sto bi Pirocanci rekli, "ni pot'm se".

Kako si opisala tvoje mogucnosti, ti si zaista daleko nadmasila ostale smrtnike.

U tantri za takve kazu da su aghori.

Ne znam, vreme ce reci svoje.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 06 Feb, 2009 16:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zato sto te volim, pa sam osetljivija.

Tale, to je moja sudbina, nista od toga nisam trazila, Samo vera nepokolebljiva me je vodila.

Poslednji izmenio Vera Bojičić dana 06 Feb, 2009 16:55 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 06 Feb, 2009 16:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Izmena poruke sa jednim clanom foruma koji mi je iskreno rekao da on sve posmatra kroz ego i da svako delovanje vidi kao njegov odraz, me je navelo da vam sustinu i prvi orijentir objasnim

Ego je materijalne prirode i on svoje delovanje kroz materijalno manfestuje.
Ponuda koju ljudima ego daje moze biti za ljude identicna onome sto i od Boga dolazi. Nudi ispunjenje zelja. Njegova snaga moze ponekad da ispuni zelju, da se ostvari, alit a dobit uvodi u ropstvo i zavisnost jer se zeli jos nesto. Ego eliminise druge i posveceno je samo sebi.
Njegov kod, ma koliko blistava ponuda bila, poznacete po tome sto hoce da vlada, da bude bolji, da bude pametniji, da bude elita.

Drugi de one poznajete kao nacin zivota a to je da vs srce i ljubav Bozija vode.
Ljubav je davanje, put srca je davanje. Put srca uvek tezi jedinstvu i uzajamnom postovanju, srce ne osudjuje, ne vredja, srce razume. Kada ono vodi moze da lici na ego ali njegov kod je. Pripada celini, ne vlada kao vladar, void i provodi kroz bespuce a za sobom ostavlja nadu, Srce nikada nece biti elita vec svacije.

Ako hocete da uocite RAZLIKU, koristite reper, ko TRAŽI a ko DAJE.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 06 Feb, 2009 17:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Kada me je jedan prijatelj upitao, ali konkretno, sta ti zelis od ovog zivota, ja nisam znao sta da mu odgovorim. Rekao sam, pa zelim Bogu.

Tale, to je kljuc i treba samo to da hoces, to je vera nepokolebljiva,
Sve ti znas jos samo da sastavis. A rale je sve tacno napisao.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 06 Feb, 2009 21:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Postoji zabluda da je čovek stvaralac i da poseduje stvaralačke moći. Covek je ISTRAŽIVAČ i sposoban je da napravi i dizajnira samo u okvirima saznanja.
Priča se o materijalizaciji misli, ta misao je želja koja nema dublje znacenje vec se svodi u materijalne okvire.
Zatim se pominju kao dokazi nekakve materijalne dobiti, novac. To se desava jer moze se na nekoga uticati na nivou i frekfenciji sveta u okruzenju. Ali to je sve.
Put stvaranja je drugaciji, da bi se stvaralo mora se posedovati kompletno Znanje za stvaranje, od postanka na ovamo.
Da bi covek bio stvaralac, on prvo treba da se spoji sa Bogom, da koristi univerzalna znanja i da njima stvara,
Evo nas opet na pocetku. Da bi se takav nivo svesti postigao potrebno je svega materijalnog se odreci, potrebno je odreci se Ega, potrebno je biti u jedinstvu sa Bogom. Onda ce on da stvara sve sto je za život potrebno i to NJEGOVO delovanje će biti manifestacija.
U tom slucaju ne postoji bojazan od manipulacija i zloupotreba u druge svrhe.
Ovaj svet je tvorevina materijalnog uma koji želi da vlada njime.
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 06 Feb, 2009 23:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Divna tema, samo što još ne znam šta da pitam Question
Srce si!
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 06 Feb, 2009 23:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zockey ::
Divna tema samo što još neznam šta da pitam :?:
:srca:

Prvo se uci, a pitanja posle dolaze sama. Vazno je dokuciti istinu da bi se zivot promenio,
Uci novi clane udruzenja svemiriste.
 Nazad na vrh »
istina
Gost

Poruka Poslao: 07 Feb, 2009 00:39 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::
Postoji zablud da jecovek stvaralac i da poseduje stvaralacke moci. Covek je ISTRAŽIVAČ i sposoban je da napravi i dizajnira samo u okvirima Saznanja.
Da bi covek bio stvaralac on prvo treba da se spoji sa Bogom, da koristi unuverzalna Znanja i da njima stvara,

Sejo moja evo mene ... jesi li ti prezivila ...
A ja ti rece ne davno da se ne gubis i ne zakopavas u ovozemaljskom...
jer ces praviti greske.

Sto se ovoga tvoga teksta tice;
Svakoj vecoj inteligenciji je bila zelja da od kojecega naprave ZLATO.
Nisu uspjeli.
Da bi uspjeli morali bi imati Znanje od prvog do sestog nvoa postojanja.
E, kada bi to Znanje postigli ... onda bi shvatili da im zlato nije ni bitno.

Jel' tako.

Poslednji izmenio istina dana 07 Feb, 2009 09:49 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 07 Feb, 2009 09:32 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jeste, mili brate Istina. Sto vise znas manje ti treba, a kada znas sve ne treba ti nista.
Ali sto vise zavlace ljude o materijalnim dobrima ispunjenjima nekkvih zelja,
duže će vladati.

Preživela sam, i ponesto jos shvatila, a sve mi se čini da sam za Ego drugih vrlo izazovna. Naravno ne radim to namerno, samo pišem, ali izglea da je i to mnogo za Ego pojedinih.
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 07 Feb, 2009 13:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jutros kada sam bio u bolnici kod ćerke sam upoznao divnu profesorku srpskog jezika i književnosti koja ima 28 godina rada u praksi, leži zbog tromba u nozi i kaže da je sav svoj život sanjala o nekim putovanjima, i putovala je, maštala da kada ostane u penziji obidje svet itd, nije nikada bila bolesna i do bolnice nije imala manje životne energije sada nego pre trideset godina. Razmišljanjem u bolnici je došla do zaključka da ništa ne zavisi od nas i da ne trebamo ništa planirati već samo biti srećni u sadašnjem trenutku u kojem kod takvih ljudi ego vlada, žedj za karijerom i dokazivanjem, materijalizam...! Znači njoj je trebala bolest da sazna u svojoj 50-oj godini života ono što mi kao sada ili odavno znamo i kada neko kaže svoje mišljenje koje se ne slaže sa našim ubedjem mi (EGO) se odmah bunimo i napadamo a posle kao se mirimo i volimo i tvrdimo kako to nije ego, nego šta je???
Nije forum kriv nego smrdljivci koj mi se više gade i zbog toga ću samo pratiti ovu temu koju je Vera otvorila i od koje se može naučiti.
Sada će ego da poludi al ko vas šiša!
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 07 Feb, 2009 14:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Razmišljanjem u bolnici je došla do zaključka da ništa ne zavisi od nas i da ne trebamo ništa planirati već samo biti srećni u sadašnjem trenutku u kojem kod takvih ljudi ego vlada, žedj za karijerom i dokazivanjem, materijalizam...! Znači njoj je trebala bolest da sazna u svojoj 50-oj godini života ono što mi kao sada ili odavno znamo i kada neko kaže svoje mišljenje koje se ne slaže sa našim ubedjem mi (EGO) se odmah bunimo i napadamo a posle kao se mirimo i volimo i tvrdimo kako to nije ego, nego šta je???

Tako je Zoki, kroz zivotno iskustvo se spoznaju Istine. Svaki dogadjaj otkriva poneki detalj a mi naviknuti da lazemo uvek nadjemo nekakav izgovor.
Trenutno je aktuelno Veselje, samo veselje. Poneko moze biti veseo i radovati se neprekidno, ako ceka svoja iskustva koja slede i jos ga nista nije od sistema spopalo.
A kako da se veseli velika vecina kojoj se svo zlo navalilo na ledja i samo trazi jos, hrani se tudjom zivotnom energijom.
Nije veselje kljuc vec MIR U SRCU, strpljenje, delovanje ka razresenju, vera u Boga da ce se sve razresiti i da cista srca zbacimo samar sa ledja, i da se potom veselimo ishodu.
 Nazad na vrh »
istina
Gost

Poruka Poslao: 07 Feb, 2009 14:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Neki kažu, smijeh je najbolji lijek.
Neki kažu, smijeh je protuotrov grijehu.

Neki kažu, smijeh je gubitak vremena.
No ja ti kažem, smijeh je u potpunosti božanski.

Na ovom planetu živi veliko mnoštvo ozbiljnih ljudi,
oni jednostavno ne razumiju kozmički vic.

I neki provode čitav svoj život u ozbiljnom nastojanju
oko onog što oni nazivaju božanskom istinom.

No ja sam na nebesima čuo jedan vic ...
Smijanje je istina –
a poanta je ljubav.

Proces svjetlosti
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 07 Feb, 2009 14:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

To je istina. Sve se moze posmatrati kao velika komedija. Ali i ona gubi smisao ako se ne spozna smisao.
Put ka smehu mora biti i put spoznanja i zbacivanje necije vlasti nad tobom,
Smejem se cesto, ali ne zato sto mi je sve smesno nego sto vidim Boga, sto njemu hocu pa mi najcrnje zlo ne moze nista, A sto sam manje materijalno ovisna sve sam veselija. Kada nemas nista onda te svi ostave na miru.
To bi nazvali strucnjaci oslobodjenjem od zelja materijalne prirode.
Smeh jeste Boziji dar ali treba ga u srcu doziveti.
Ima ljudi, Proto je jedan, koji u srcu nosi smeh i sve nas veseli.
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 07 Feb, 2009 14:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tako je Vera, dok sam skrivao svoja osećanja i lagao sebe da sam srećan i svima pričao da sam extra i da mi je super a nije bilo tako posle toga je uvek obično usledilo razočarenje u samoga sebe, koga ja lažem?
Suočavanje sa situacijom kakva jeste, sagledavanje istine otvorenih očiju, jaka vera i prihvatanje rešavaju stvari ali mnogi još neznaju KAKO!
Ja pokušavam!!!
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Sledeci
Strana 2 od 39

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka ISTINA O MOBILNOM TELEFONU 18 Vesna 14492 06 Mar, 2011 07:57 am
rade1969 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Deset Božijih Zapovesti- DRUGA ZAPOVEST 139 Vera Bojičić 62117 17 Apr, 2010 23:33 pm
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVETA ZNANJA - MESTA MOĆI - dr sci. Ljubiša Stojanović 64 drugar 47928 17 Apr, 2010 13:58 pm
drugar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVETA ZNANJA - SVETLEĆE TELO - dr sci. Ljubiša Stojanović 73 drugar 30496 05 Dec, 2009 11:13 am
drugar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA - to je moj dar za Tebe 18 Vakan Tanka 19982 06 Okt, 2009 05:19 am
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka IZVODI IZ OBJAVA 73 plavizrak 44185 25 Apr, 2009 23:40 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA O VEŠTAČKOM ŠEĆERU 0 Vesna 5363 14 Feb, 2008 20:52 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)