PUT KA SLOBODI- Tanka linija između istine i laži
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 10 Feb, 2009 16:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zoki brate mogu li ja kako da ti pomognem?
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 10 Feb, 2009 16:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Pa kako to Caco?

Zar se nisi tek bila zaposlila Sad

Jesam se zaposlila u privatnoj firmi kod čoveka koji je tek bio došao iz inostranstava nazad u Srbiju ,
Mesec dana smo pregovarali o poslu , ponudio mi je 30 000 dinara početnu platu , s tim da mi platu poveća čim mu malo krene posao , a ja sam u medjuvremenu trebala da odem na kurs za špediciju ( carina ) , a inače sam diplomirani pravnik bez iskustva u radu u struci ( fakultet sam završila Aprila prošle godine ) .

Pošto je moj poslodavac ( zvala sam ga gazda-direktor Laughing ) ,
preko noći promenio priču i mrtav hladan mi saopštio kada sam počela da radim , da će me plaćati 100 dinara na sat , i da ću raditi samo četiri sata dnevno - u početku , a do daljnjeg -
ja sam trećeg dana dala otkaz zato što :
- ne podnosim neodgovornost , danas ti kaže jedno , sutra promeni priču za 360 stepeni ,
- jer me je drugog dana posla poslodavac terao da iskoristim neke svoje prijateljske veze sa jednim advokatom , i da tražim od tog advokata da mom poslodavcu napiše ugovor o zaštiti na radu ispod cene ( jer je predhodno jedan drugi advokat hteo da ga odere , po njegovim rečima , a u stvari je čovek hteo da mu naplati po regularnom advokatskom troškovniku ) - odradim mu to ja , moj prijatelj advokat mu napiše ugovor po simboličnoj ceni , a sutradan mi moj poslodavac kaže da se predomislio i da njemu taj ugovor i ne treba !!!???
Ja tu planem od besa i počnem da se derem na njega , jer mu je moj prijatelj već napisao taj ugovor , a on mi na to mrtav hladan odgovori :
" Šta si se ti uhvatila za zadatu reč ili usmeni dogovor - ja sam naučio na zapadu da dogovor ne važi sve dok se ne potpiše nešto " !
Zamisli ! Znači , njemu bi trebalo svi da naplaćuju unapred -
kao kad bi ja od krojačice naručila da mi sašije haljinu , pa da joj na kraju kažem da sam se predomislila , ne treba mi haljina !
Posle se žalio da je mislio da ću da ga bijem , kako sam bila besna .

- I ko za baksuz mu je trebao stan u Vršcu , ja ga odvedem kod moje kume , on se dogovori s njom da uzme sobu , ali samo da mu donese drugi orman jer mu se postojeći orman ne svidja .... i sutra mi kaže da on ipak neće taj stan da uzme kod moje kume - pa sad ti Caco crveni i izvinjavaj se kumi i u svoje i u njegovo ime !

- imam još nešto uštedjevine od prodaje nekretnine , a i nemam nameru da me bilo koji poslodavac zajebava !!!

Inače , sa tim istim čovekom ( mojim bivšim poslodavcem ) , sam se kasnije izmirila ,čak i sprijateljila - on je u suštini dobar čovek , ali dugogodišnji život na zapadu i zapadnjački mentalitet su učinili svoje - kada su poslovni odnosi u pitanju !
On je inače , jako divna osoba kao drug !
S vremena na vreme , izadjem negde sa njim na piće , rekao mi je da su mi njegova vrata od firme uvek otvorena i da mogu da se vratim da radim kad god hoću . Ja sam njemu rekla da je bolje da se družimo , popijemo nekad kafu zajedno - nego da počnem kod njega da radim jer ćemo ponovo da se posvadjamo zbog različitih principa - a bilo bi šteta da pokvarimo prijateljstvo .

Do sada sam tražila poslove u svojoj struci , admninistrativne i slično ,
konkurisala sam na nekim mestima u državnim organima - i došla do zaključka da su oni najkorumpiraniji , moraš da imaš vezu pa to ti je !
Ja nisam htela da tražim vezu iz principa .
Evo baš me ovih dana mama nagovara da se učlanim u neku stranku , a politiku NE PODNOSIM !
Juna prošle godine sam ispunila sebi želju i preselila se u Vršac ,
pao mi je s neba divan dvosoban stan u centru grada , a kiriju ne plaćam jer čuvam ljudima stan - stvarno , lepota jedna !
Još neki prijatelji mi savetuju da se stranački aktiviram - izgleda da to trebam da uradim , bez obzira što te poslove MRZIM - saznaću šta je u pitanju , vreme će pokazati svoje .

Sad , pored poslova u struci , gledam i neke ostale poslove , kao plan B .

Javi ću vamn šta je ispalo na kraju

Pošto mi je uštedjevina pri kraju , uskoro ću morati da se zaposlim negde . Very Happy
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 10 Feb, 2009 16:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nemoj nikada ni u jednu stranku, molim te Caco.

Nikada.
 Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 10 Feb, 2009 17:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Nemoj nikada ni u jednu stranku, molim te Caco.

Nikada.

Moj deda je bio na Golom otoku i jedva se odande izvukao živ , zbog politike !
Kasnije je sa još većim žarom slušao svaki dnevnik i svake vesti i na TV-u , i na radiju ......po ceo dan vesti ......još od malih nogu imam AVERZIJU prema dnevniku , vestima , politici , strankama , skupštini,...tešku averziju imam .

Ali , ta politika me prati kroz život , a čim ti se neka životna lekcija ponavlja , to znači da trebaš nešto da naučiš iz nje !

Izbegavala sam tu politiku ceo život , a stalno su me neki ljudi terali da se aktiviram stranački - nisam odustajala od svojih principa ,
ali palo mi je na pamet pitanje : šta ako imam neki zadatak životni , koji samo kroz politiku mogu da izvršim !!!???
Zapitala sam se , ali se i dalje GROZIM stranaka !!!

Volela bih da se nikad u politiku ne upetljam , ali šta ako to Onaj od gore traži od mene ..... za sada sam u fazi preispitivanja i traženja odgovora....
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 10 Feb, 2009 17:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

J... te Caco, koji gad!!!

Bjezi od njega hitno, kakva kava, i cakula...Tip je smece i pokusat ce te iskoristit opet prvom prilikom kad mu se ukaze sansa. Takvi ljudi misle da je njihovo ponasanje sasvim u redu a "kupuju" povjerenje time sto impresioniraju pricama o "zaradi u inozemstvu" ( a iznajmio bi sobu?! Shocked ) ili nekim drugim veeeelikim uspjesima...
Aha. How yes no.

Daj, molim te...ti si predobro i pristojno stvorenje kad uopce nakon svega razgovaras s njim a on ocito nema nikoga. Pa to i majka tesko voli...

Sorry sto se mijesam, ali zabolio me trbuh citajuci tvoj post...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 10 Feb, 2009 17:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo javio sam se i šta sada?
A i rešio sam bar deo poslovnog "problema"!
A jedno od rešenja je što manje visiti na internetu Very Happy
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 10 Feb, 2009 17:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zockey ::
Evo javio sam se i šta sada?
A i rešio sam bar deo poslovnog "problema"!
A jedno od rešenja je što manje visiti na internetu :D

Sad lepo pregledaj pitanja, pa odgovori, da bih mogla da vratim tekst.
I lepo nam ispricaj sta si radio i dokle se stigao. Da te pratimo srcem i pomažemo.
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 10 Feb, 2009 17:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Na koja pitanja da odgovorim ne razumem?
A rešio sam deo "problema" jer sam konačno shvatio da me mrzi da ga rešavam pa mi je sada lepo Laughing
A i pročitao sam knjigu U SUSRET SEBI pa sam zadovoljan dobijenim odgovorom koji sam sebi postavio u sredini knjige i kada sam pročitajući je video da se slaže sa mojim uverenjem ja sam presrećan jer sam znao kakvu poentu donosi na kraju Very Happy
Neverovatna knjiga, preporučujem je jer donosi Saznanje.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 10 Feb, 2009 17:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ko traži naći će. Ko gleda videće...
poljubac
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 10 Feb, 2009 18:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Na koja pitanja da odgovorim ne razumem?
A rešio sam deo "problema" jer sam konačno shvatio da me mrzi da ga rešavam pa mi je sada lepo Laughing
A i pročitao sam knjigu U SUSRET SEBI pa sam zadovoljan dobijenim odgovorom koji sam sebi postavio u sredini knjige i kada sam pročitajući je video da se slaže sa mojim uverenjem ja sam presrećan jer sam znao kakvu poentu donosi na kraju Very Happy
Neverovatna knjiga, preporučujem je jer donosi Saznanje.

Koji je problem sa kreditom Zoki, izvini što upadam kao Indijanac i verovatno ti je više muka da objašnjavaš, ali ja sam tek danas saznao o tome! Možda ja mogu na neki način da pomognem!
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 10 Feb, 2009 18:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Joj izvini brate, pa imam kredit od 15.000 eura i mesečna rata je 300 eura koja je trebala da se plati ali ima još nekih neplaćenih računa od nekih 8.000 eura sa tekućim dugovanjima i pozajmicama
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 10 Feb, 2009 18:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Joj izvini brate, pa imam kredit od 15.000 eura i mesečna rata je 300 eura koja je trebala da se plati ali ima još nekih neplaćenih računa od nekih 8.000 eura sa tekućim dugovanjima i pozajmicama

Da li si ugasio firmu i kako se zove,da li ti je račun blokiran i za koliko
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 10 Feb, 2009 18:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nisam ugasio ZTR sam i u sistemu PDV-a sam, a račun mi je blokiran za 15.000 dinara zbog kašnjenja plaćanja PDV-a.
Nego problem je što trenutno nema prodaje skutera i bicikala pa su se nagomilali dugovi.
VERANO MOTORS mi daje jedinu pomoć u povećanju rabata na prodat skuter.
Jedino što imam trenutno ROG Ljubljana bicikle u vrednosti od nekih 6.000 evra ali ih niko neće ni na veliko, bar neće gde sam ja nudio.
Inače dajem robu na čekove i brzi web krediti
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 10 Feb, 2009 18:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nisam ugasio ZTR sam i u sistemu PDV-a sam, a račun mi je blokiran za 15.000 dinara zbog kašnjenja plaćanja PDV-a.
Nego problem je što trenutno nema prodaje skutera i bicikala pa su se nagomilali dugovi.
VERANO MOTORS mi daje jedinu pomoć u povećanju rabata na prodat skuter.
Jedino što imam trenutno ROG Ljubljana bicikle u vrednosti od nekih 6.000 evra ali ih niko neće ni na veliko, bar neće gde sam ja nudio.
Inače dajem robu na čekove i brzi web krediti

Dobro sve to ne izgleda strašno,kredit vraćaš kroz rate,dobro pdv nije veliki,koliko tebi trenutno je neophodno sredstava,minimum da bi stao na noge,sada kreće lepše vreme i možeš da računaš na prodaju svoje robe!
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 10 Feb, 2009 18:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Problem su 7.000 evra koji su uzeti pod kamatu i došlo je vreme za vraćanje, već se kasni!
Plus oko 200.000 dinara zaostalih računa.
Sada je glupo što ovo kažem ali:
Toga nebi bilo da nisam dozvolio da se pare od prodatih skutera ulažu u kupovinu novih bicikala a posle je te nove bicikle moj Kum davao u zamenu staro za novo uz minimalnu doplatu kupca, i sada su se nagomilali krševi koje je skuplje popraviti nego prodati, a kada je trebalo platiti skutere pare su se uzimale pod kamatu i eto nam ga sad.
Inače moj Kum je serviser i on vodi taj deo posla.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Sledeci
Strana 18 od 39

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka ISTINA O MOBILNOM TELEFONU 18 Vesna 14397 06 Mar, 2011 07:57 am
rade1969 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Deset Božijih Zapovesti- DRUGA ZAPOVEST 139 Vera Bojičić 61746 17 Apr, 2010 23:33 pm
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVETA ZNANJA - MESTA MOĆI - dr sci. Ljubiša Stojanović 64 drugar 47645 17 Apr, 2010 13:58 pm
drugar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVETA ZNANJA - SVETLEĆE TELO - dr sci. Ljubiša Stojanović 73 drugar 30234 05 Dec, 2009 11:13 am
drugar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA - to je moj dar za Tebe 18 Vakan Tanka 19878 06 Okt, 2009 05:19 am
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka IZVODI IZ OBJAVA 73 plavizrak 43906 25 Apr, 2009 23:40 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA O VEŠTAČKOM ŠEĆERU 0 Vesna 5345 14 Feb, 2008 20:52 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)