ISTINA - to je moj dar za Tebe
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOLITVE, MEDITACIJE, MANTRE I SNOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Vakan Tanka
Hodočasnik

Pridružio: 21 Jan 2008

Poruka Poslao: 22 Jan, 2008 00:17 am    Naslov: ISTINA - to je moj dar za Tebe
Odgovoriti sa citatom

Prihvati ovaj dan kao poseban dan,kao dan ponovnog rodjenja.To je moj dar za tebe.Ponovo si rodjen Duhu i Istini.To je najveca prevratna tacka u tvome zivotu od ovog dana sve je novo.
Zelim da postanes svestan toga i da to sada prihvatis kao cinjenicu.Bices svedok velikih promena u svom zivotu.One mogu biti postupne;no,prikupljace zamah i nista ih nece zaustaviti;one ce sigurno nastupiti.Rasces likom;staro ce nestati i sve ce postati novo.
Sada stupas u najvelicanstveniju fazu svog zivota,jer sada znas Istinu.Znas da JA JESAM Zivot,da JA JESAM Ljubav, da JA JESAM tvoja svest i da JA JESAM u tebi.
To je nesto sto ti niko ne moze uzeti,sto nista ne moze izmeniti.To je Stvarnost.To je ono sto si trazio i sto si sada nasao.To je najvece blago,najveca Istina,jer ti donosim svesno Jedinstvo sa Mnom.Tada znas za sve sto JESAM da je tvoje sve sto imam,a ti si Moj.
Neka ove istine postanu deo tebe;upij ih u sebe kao sto upijas dah.
One su dah zivota.
Gde je nesloga da donosim Jedinstvo!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 23 Jan, 2008 03:31 am    Naslov: SAMOSPOZNAJA
Odgovoriti sa citatom

U vedskoj literaturi, Rishis reče,
Kada sam spoznao ko sam stvarno, otkrio sam da nisam u umu, već sam um ja; ja nisam u tijelu, već je tijelo ja; ja nisam u svijetu već sam svijet ja; savijajući sebe ponovo ja stvaram i stvaram; u srži, ja sam taj koji kreira sve to-ja sam taj, ti si taj, sve ovo je taj, i to je sve što jeste; ako spoznaš to onda imaš sve.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vakan Tanka
Hodočasnik

Poruka Poslao: 23 Jan, 2008 12:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mnogi su me pitali:Moze li se ici unutrashnjim putem a da se ne prestanu ispunjavati spoljashnje obaveze?
Kada bi oni mogli bar za tren stati na stranu videli bi da kada bi bili svesniji od trenutka do trenutka mogli bi prevazici vecinu teshkoca sa kojima se sada svakodnevno suochavaju.
Ali ta svesnost ne dolazi spolja vec iz nas
Kao ljudska bica uhvaceni smo u jednu percepciju svesti koja podupire rad vlastitog racionalnog uma. To je sfera polariteta....dobra i zla....mushkarca i zene....spoljashnjeg i unutrashnjeg...materijalnog i duhovnog.....nas i njih..... Dakle svako ide kroz ovaj zivot putem prianjanja manje ili vishe za ove ili one stvari u zivotu.
Put razvoja svesnosti chini od coveka vishe od toga da smo mi samo svesna bica, vec nam se pruza mogucnost da shirimo polje svoje svesnosti i postanemo sposobni razlikovati suptilne od grubih komponenti u univerzumu a da se ne upletemo u zamke svoga ega. Treba teziti postizanju uravnotezenosti jer to omogucava postizanje svesnosti na vishim nivoima.....U zivotu skoro sve predstavlja neki oblik konfrontacije jer ljudi nisu svesni da iza svih razlika,polarizacija i udaljenosti svi smo mi u sushtini isti.
Mozda se vecina ljudi ne slaze sa mnom ,ali iza svega toga....ETO OVDE SMO...svi manifestacije onog istinskog u nama te misterije zbog koje postojimo.
I nije vazno ko je na kom putu,sve dokle se postuje pravilo kosmichke igre da svako radi na sebi da bi nashao centar gde svi mi jesmo-u samome sebi-da bi se mogli susreti sa drugim ljudskim bicima u tom mestu-DA BI SE MOGLI PREPOZNATI
Ima ljudi koji mi kazu kako je spoljasnji zivot prepreka duhovnom razvoju. ja samo mogu da kazem da njih takvo verovanje upravo razdvaja i sputava od bilo kakvog razvoja na putu samospoznaje.

Nema potrebe da nastavljam dalje ovu prichu o putu,bilo spoljasnjem ili unutrashnjem, jer samospoznaja nije za to da se o njoj polemishe.Put samospoznaje treba ziveti tj,doziveti.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 10 Feb, 2008 03:13 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja

Da bih se Ja spustio u tijelo, tijelo mora biti bliže Meni.
Da bi tijelo bilo bliže Meni, tijelo mora biti sličnije Meni.
Da bi bio sličniji Meni, moraš biti lakši.

Pola svih sistema samorazvoja pada u vodu ako se ovo gore ne shvata.
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 17 Mar, 2008 02:12 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ako tragalac nije ostvario Boga na Zemlji,
da li će njegova duša videti ili ostvariti Boga pošto napusti telo?

Šri Činmoj: Svaka duša mora videti Boga, zato što duša mora doći direktno od Boga. Kada duša napusti telo, ona odlazi u vitalni svet, mentalni svet, psihički svet i konačno u svet duša. Tu se neko vreme odmara. Potom, pre nego što se spusti za svoju sledeću inkarnaciju, duša će imati jedan razgovor sa Bogom. Duša mora da stane pred Svevišnjeg i kaže mu koliko je postigla u svojoj prošloj inkarnaciji. Ona će videti mogućnosti svoje buduće inkarnacije i daće obećanje Svevišnjem. Ciljeve i ideale koje duša odabere za svoju ulogu u svetu otkrovenja i ispoljavanja mora da odobri Svevišnji. Ponekad Svevišnji i sam kaže: "Očekujem od tebe to i to. Mene radi, pokušaj da to postigneš tamo na Zemlji."
Duša koja vidi Boga i razgovara sa Njim, za nas je nešto sasvim strano, jer većina od nas nije videla dušu na Zemlji. Sve dok nemamo slobodan pristup duši, dok ne čujemo glas duše i ne pokušamo da sledimo njene unutrašnje naloge, prosto je nemoguće da ostvarimo Boga. Pošto napusti telo, svaka duša će videti Boga onako kako ja vidim vas, dok stojim pred vama. Međutim, kad čovek ostvari Boga u fizičkom, ovde na Zemlji, to je sasvim druga stvar. Tada se čitava svest - fizička svest, individualna svest - stapa sa beskrajnom Svetlošću i Blaženstvom. Kada čitamo duhovne knjige ili slušamo druge, možda ćemo osetiti da je Bog naš. Naše svesno jedinstvo je, međutim, nešto drugo. Kada svesno osećamo Boga kao svog sopstvenog, u svom unutrašnjem životu, u svom unutrašnjem postojanju, u svakom trenutku osećamo bezgranični Mir. Spolja možemo biti uzbuđeni ili pričljivi, ali smo u svom unutrašnjem životu okean Mira, Svetlosti i Blaženstva. Kada to more Mira, Svetlosti i Blaženstva dođe u naše fizičko biće, u našu fizičku svest, tada na Zemlji može da se ispolji naša unutrašnja božanstvenost. Na Nebu ne možemo ispoljiti ništa a takođe i ne možemo ostvariti ništa. Ako duša ne ostvari Boga dok je ovde na Zemlji, u okovima konačnog, ona neće ostvariti Boga ni kad je u svom sopstvenom svetu. Ostvarenje može da se postigne samo kroz fizičko postojanje, meditacijom i molitvom.

www.meditacija.org

Poslednji izmenio Vesna dana 21 Avg, 2009 01:36 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 28 Mar, 2008 08:43 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

STARA INDIJSKA LEGENDA

Stara Indijska legenda kaže da su nekad davno živjeli LJUDI BOGOVI .Međutim, oni su svoje moći zloupotrebljavali do te mjere, da je Brahma, bog svih bogova, odlučio da im oduzme moći i sakrije ih negdje, gdje ih nikada ne bi mogli naći. Preostalo je još pronaći pravo mjesto za sakrivanje moći i sreće. Skupila sa manja skupina bogova koja se latila problema.
Predlagali su: »Zašto ne bismo pokopali ljudsku moć u zemlju?«
I Brahma im je odgovorio: »Ne, ljudi bi kopali tražeći moć i sreću jako duboko i ubrzo bi ihnašli.«
Bogovi su rekli: »Pošaljimo, dakle, ljudsku moć i sreću u dubinu okeana.«
Brahma im je opet odgovorio: »Prije ili kasnije ljudi će pretražiti dno okeana i posve sigurno ihnaći i izvući na površinu.«
Tako su mali bogovi došli do zaključka, kako niti zemlja niti more nisu prostori, koji bi mogli sačuvati božje moći od ljudi i shvatili su da ne znaju kamo ih sakriti.
U tom trenutku Brahma sretan uzviknu:
»Ovako ćemo uraditi s ljudskim moćima i srećom! Sakrit ćemo ih
duboko u njima samima, jer to je jedino mjesto gdje ljudi neće
tražiti!«
Od tada pa sve do danas, sudeći po legendi, ljudi su pretražili cijeli svijet, istraživali, penjali se i padali, ronili i kopali tražeći nešto –SREĆU KOJU SVO VREME IMAJU U SEBI!
 Nazad na vrh »
Vakan Tanka
Hodočasnik

Poruka Poslao: 08 Apr, 2008 19:52 pm    Naslov: Predivna istina Vesne Krmpotic...
Odgovoriti sa citatom

ONO CEMO BITI-U STA VERUJEMO,
ONOLIKO BITI KOLIKO VERUJEMO.
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 08 Maj, 2008 02:26 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

VIDETI BOGA U SVEMU

Bog se u svakom trenutku iznova rađa unutar tebe – u onome što govoriš, u onome što radiš i u onome što postaješ, Bog ti stalno dolazi u novom obliku. Sa svakom novom mišlju, svakom novom idejom, možeš osetiti da je novi Bog osvanuo, novi Bog se rodio. A šta On radi? Vodi te od manjeg znanja ka većem Znanju. U času tvog roðenja, Bog je bio roðen unutar tebe. Bog se sada u svakom trenutku ponovo raða unutar tebe, čineći te boljim, čednijim, mudrijim i ispunjenijim. Tvoje najbolje osobine su osobine koje potiču od Boga.

Iza mojih skrivenih suza
Bog priprema Sebe
Za novo svitanje.

Bog je u svakome, ali nije svako sposoban da vidi Boga u sebi. čovek može da vidi Boga samo kada plače za Njim. Oni koji plaču za Bogom i mole se Bogu mogu da ostvare Boga. Svako oseća glad, ali onaj ko ima para da kupi hranu može da jede. Slično tome, svako ima Boga unutar sebe, ali samo onaj ko ima unutrašnji plač može da vidi Boga.

Ako celo tvoje srce
Vapi za Bogom,
Onda će ti doći
Celo Božije Srce.

Zašto osećam više božanstvenosti u cvetu nego u komadu drveta? Nije li božanstvo u svemu?

Božanstvenost jeste u svemu. Bog se ispoljava u meni i kroz mene, u tebi i kroz tebe, u i kroz sve i svakoga. Ali u nekim stvarima ili u nekim pojedincima vidimo da je ta božanstvenost potpunije ispoljena. Ono što zoveš tamom u sebi beskonačno malu količinu svetlosti. U ovoj sobi ti vidiš svetlost, ali ova svetlost može odmah da se uveća. Svetlosti nema kraja. Postoji blistava svetlost, bezgranična svetlost, beskonačna Svetlost.

U svesti cveta Bog je želeo da uspostavi odreðenu količinu lepote. Bog nije osećao da je neophodno da učini ovaj zid ili parče drveta tako lepim kao što je cvet. Ali, to ne znači da Bog nije dobar prema drvetu ili zidu. U nekoj predstavi mogu učestvuju kralj i sluga. Takoðe, učestvuju i obični podanici. Sve ove različite uloge su neophodne. Ne možeš napraviti predstavu samo sa kraljevima. Ne, trebaće ti kraljevi, ministri, podanici i tako dalje da bi predstava bila dobra.

U Božjoj tvorevini, takoðe, neophodne su mnoge različite stvari. Ako Bog želi da Ga ceniš zbog Njegove Lepote, onda će pred tebe postaviti cvet, ili zvezde, ili najlepše dete. Ako želi da Ga ceniš zbog Njegove Snage, onda će Bog odmah pred tebe postaviti slona ili lava. Ako želi da Ga ceniš zbog Njegove Prostranosti, onda će odmah doneti prostrano nebo ili more ispred tebe. S druge strane, ako Bog želi da Ga uvažiš zbog Njegovog beskonačno malog, najsićušnijeg dela, onda će te navesti da razmišljaš o atomu. Prema tome, Bog odlučuje o načinu na koji želi da Ga uvažiš. Bog ima sve aspekte; ima sve osobine. Ali, On može da odluči da želi da Ga ceniš na neki odreðeni način pre nego na neki drugi.

Danas Bog može da želi da Ga ceniš zbog Lepote, sutra može da želi Ga ceniš zbog Mira, a prekosutra može da želi da Ga ceniš zbog Snage. Na koji god način bi trebalo da Ga ti ceniš, Bog će istaknuti TAJ odreðeni aspekt u tvojoj svesti.

Božje Prisustvo
U svojoj um-pećini,
U svojoj srce-sobi,
U svojoj život-ulici
Vidim, jasno vidim!
Stoga, osećam da se
Dani mog Bogoostvarenja
Brzo približavaju.

U svojoj potrazi za Bogom sam otkrio da je On svuda oko mene i unutar mene. Jedinstvo sa Njim postaje veoma razumljivo. Ono što me zbunjuje je ODVOJENOST. U čemu je smisao odvojenosti?

Ako vidiš i osećaš Boga oko sebe i unutar sebe, kako onda možeš imati osećaj odvojenosti?

Srce je u meni; duša je u meni. Ako je nešto van moga tela, onda mogu imati osećaj odvojenosti. Ali, ne mogu da odvojim moje srce od moga tela ili od sebe, jer su moje telo i moje srce nerazdvojni jedno od drugog i od mog života. Ako odvojim jedno od drugog, onda uopšte ne postojim. Ako zaista osećaš Boga unutar sebe, tada ne može postojati osećaj odvojenosti.

U stvari, ti u ovom trenutku živiš u srcu i osećaš Božje Prisustvo u sebi, ali u sledećem trenutku živiš u fizičkom umu. Tada sumnjaš u svoje sopstveno postojanje i sumnjaš u stvarnost koju si upravo iskusio. Kada počneš da SUMNJAŠ, javlja se osećaj ODVOJENOSTI. U tom trenutku osećaš da gubiš nešto, da si odvojen od nečega. Ali, ne gubiš ništa. Kada jednom dobiješ nešto, ono je tu, u tebi. Ali, ako ne znaš kako da ga sve vreme koristiš po svojoj slobodnoj volji, onda osećaš da si ga izgubio.
Kada se rano ujutru moliš, ti osećaš Božje Prisustvo u sebi i oko sebe. Zatim, kada uðeš u metež života, možda i ZABORAVIŠ da Bog postoji. U trenutku kada zaboraviš, imaš osećaj odvojenosti. Taj osećaj odvojenosti, međutim, ne nastaje zbog odsustva Boga u tebi. On je prisutan u tebi, ali u tebe ulazi NEZNANJE i prekriva tvoju svest, koja ti je nekoliko sati ranije toga jutra pomogla da se poistovetiš sa Bogom i osetiš nerazdvojno jedinstvo sa Njim.
Zbog toga mi iznutra pokušavamo da se stalno molimo ili meditiramo. Spolja je to nemoguće. Moramo da ostanemo na zemlji. Moramo da idemo u kancelariju; moramo da idemo u školu; moramo da se bavimo raznovrsnim aktivnostima. Ali, u umu, u srcu, možemo da radimo šta god želimo. Spolja možemo da razgovaramo sa prijateljima i radimo sve što je neophodno u našem svakodnevnom životu, ali unutra možemo zadržati živo Prisustvo Boga.
Pošto u sebi imamo dušu, osećamo da smo božanski; pošto u sebi imamo srce koje teži, osećamo da smo božanski. A isto tako, kada iza|emo u spoljašnji svet i družimo se sa našim prijateljima, moramo da pamtimo – ne zbog svog ponosa ili taštine, već zato što nam je to neophodno potrebno – da smo od Božanskog i za Božansko.

Božja Samilost postoji
U svakom tvom životnom iskustvu,
Verovao ti u to ili ne.

Moramo da osetimo božanstvenost ne samo u SEBI, već i u DRUGIMA. Jer, na ovaj način možemo da osetimo jedinstvo sa Svevišnjim u čovečanstvu. Jedan od načina da osetimo jedinstvo sa drugima je da osetimo da smo SVE.
Ali, tada možemo pomisliti da smo nadmoćniji od svih ostalih, a tako ćemo samo promašiti svoj cilj. Ako osećamo da smo samo mi božanski, da samo mi posedujemo božanstvenost, dok drugi gaje nebožanske sile, smesta će nastati sukob.
Ali, ako osećamo da smo od Izvora, onda ćemo pokušati da vidimo Božansko u drugima. Ako osećamo da smo božanski, ako možemo da vidimo Božansko u drugima dok pričamo i družimo se sa njima, tada se naša božanstvenost i njihova božanstvenost neće svaðati ili sukobljavati. Kada osećamo da smo božanski, to je potpuno tačno. Ali, u isto vreme moramo da osećamo da su i drugi podjednako božanski.
Naš problem je u tome što uglavnom to NE OSEĆAMO. Dok se molimo kod kuće, vidimo i osećamo da je Bog naš. Ali, čim izaðemo iz kuće i pogledamo druge, mi ne pokušavamo da vidimo Boga u njima. Mi pokušavamo da u njima vidimo nesavršenost, nešto što ne liči na nas. Posle meditacije, izlazimo iz srca i ulazimo u um, ili ulazimo u vital. Onda pokušavamo da razdvojimo sebe od drugih i da druge vidimo kao nebožanske.
Ali, ako možemo da ponesemo božanstvenost koju smo videli i osetili tokom MEDITACIJE kod kuće kada izaðemo u svet, i ako pokušamo da vidimo istu tu božanstvenost u drugima, tada nema osećaja odvojenosti. A ako u drugima vidimo istu stvar koju osećamo u sebi, onda nećemo nikad propustiti Božje Prisustvo. Nećemo nikad izgubiti osećaj jedinstva sa Bogom.

Svaki put kada se duševno molim
I samodajuće meditiram,
Vidim svog Gospoda Svevišnjeg kako cveta
Divno i blistavo
Unutar mog srca.

Šta je uzrok ove razdvojenosti izmeðu čoveka i Boga?

Uzrok ove razdvojenosti je NEZNANJE. Mi osećamo da će nam „ja" i „moje" pružiti stvarnu radost. To je kao od dece. Ako je neko dete veoma energično, živahno ili agresivno, osećaće zadovoljstvo samo ako udari nekoga ili polomi nešto. To je njegovo zadovoljenje, to je njegov mir. Ali odraslu osobu raduje samo ako ostane spokojna, mirna i tiha. Na nesreću, svaki pojedinac oseća da može biti srećan ako zadrži svoju individualnost i ličnost. Ali, to je POGREŠNO. Možemo biti srećni jedino ako uđemo u sveopštost. Individualnost i ličnost crpu zadovoljenje jedino iz sveopštosti. Sićušna kap, kada u uðe u okean i izgubi svoju individualnost i ličnost, postaje isto što i beskonačni okean. Ali pre toga, ako se bori za svoje sopstveno pojedinačno postojanje, šta može da učini kao sićušna kap? Prema tome, neznanje unutar te kapi je navodi da oseća da može biti zadovoljena zadržavajući osećaj odvojenosti, što je besmisleno.

Moj Gospode, da li postoji trenutak
U kome me ne voliš?
„Da. Dete moje, postoji."
Kada, Gospode moj, kada?
„Kada misliš da nisi
Bog u začetku".

Šta je sa činjenicom da svi mi živimo u pojedinačnim domovima i vršimo različite dužnosti i stvari slične tome? Nije li razdvojenost baš tu?

Jeste, ali to ne predstavlja individualnost; to je samo neophodnost koja proizilazi iz toga što svako ima svoje dužnosti. Rukom pišem, ustima jedem, očima vidim. Iako čine različite stvari, sve su to delovi mog tela. Svaki pojedinac će činiti ono što bi trebalo da čini, ali ne sa osećajem EGA. Činiće to sa osećajem JEDINSTVA.
Bog mi je dao sposobnost da uradim odreðenu stvar. Tebi je dao sposobnost da uradiš nešto drugo. Hajde da udružimo naše sposobnosti. Ja neću tvrditi da je moja sposobnost vrednija od tvoje, a ti nećeš tvrditi da je tvoja sposobnost jedina sposobnost koju vredi imati.
Problem sa svetom je što svako oseća da je beskonačno važniji od svih ostalih. Problem počinje kada se ti držiš svojih sposobnosti, ja se držim svojih, i kada ne objedinimo naše sposobnosti.

Teži duševno i besano.
Videćeš da će
Ruka vremena koja barata smrću
Biti preobražena u
Srce vremena kojim teče život.

“Bog je...“ - Šri Činmoj
 Nazad na vrh »
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 25 Maj, 2008 21:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

"ONO CEMO BITI-U STA VERUJEMO,
ONOLIKO BITI KOLIKO VERUJEMO."

Volim ove reci. Stavovi, verovanje i ubedjenje nas sacinjavaju u celosti.

To vreme je tu, kada se desavaju promene, i duhovni napredak, kada se saznaje i uvidja.

Bog je sebe utelovio da bi sebe dozivio kroz nasa cula. Smile Ziveo kroz nas, i spoznao sebe kroz nas.
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 07 Jun, 2008 10:55 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ISUS O BOGU I ČOVEKU

Sa aspekta Boga čovek je Njegovo otelotvorenje, a sa aspekta uma čovek nalazi izvor u Bogu koga treba da spozna bivajući JEDNO sa Njim.

Tako je čovek jednovremeno i Bog i čovek koji sam sebe stvara, održava i poništava kroz doživljavanje jedinstva evolutivnog procesa kosmosa, Zemlje, biljnog i životinjskog sveta.

Jovan 10,11 - 34

"Odgovori im Isus: zar ne stoji zapisano u vašem zakonu:
"Ja rekoh : Bogovi ste".

Psalmi Davidovi 82 - 6:

Isus - "Rekoh : Bogovi ste, i sinovi Višnjega svi".

........
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 14 Jun, 2008 02:13 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ZABLUDE O INKARNACIJI I REINKARNACIJI

Izvod iz knjige
“Saggio sulla maturazione spirituale – Esej o duhovnom sazrevanju”
Andrej Pangos andreapangos@libero.it
Prevela Sandra Eterović

Jedno od najprivlačnijih fantaziranja vezanih za tzv. duhovnost, sigurno je maštanje o inkarnaciji i reinkarnaciji. Verodostojno tumačenje procesa, definisanih kao inkarnacija i reinkarnacija, stimuliše individuaciju Svesti, dok pogrešno i iskrivljeno tumačenje ova dva procesa, «udaljava» od ISTINE i time postaje i prepreka za individuaciju Svesti, tj. za duhovno sazrevanje.

Inkarnacija i reinkarnacija jesu proces koji zaista postoje na nivou iluzije, ali često bivaju tumačeni na pogrešan način. Kada, na primer, čovek čija je Svest Sazrela tvrdi: Ti si u prethodnim životima bio..., govori istinu (da li se Istina može govoriti, odnosno izreći?!), jer čovek čija je Svest Sazrela poznaje sve ljude u svoj njihovoj složenosti: Bog, kao Stvaran «element» čoveka; Svest, kao duhovni proces čoveka; vibracije i energije (um), kao vremenski proces čoveka; fizičko telo, kao prostorni element čoveka.

Kada čovek čija je Svest Sazrela kaže Ti, on se odnosi prvenstveno na Boga, a kada govori o reinkarnaciji on se odnosi na Beskonačnu Svest koja je stalno i neprekidno «inkarnisana» u Svemu i u svima i koja se neprekidno «reinkarniše» u Svemu i u svima. U svakoj kapi Okeana, ima vode Okeana. Do pogrešnog shvatanja dolazi kada se onaj koji sluša ili čita takve izjave poistovećuje sa telom, sa umom ili sa individualnom Svešću i misli da se to Ti odnosi na njega kao individu, odnosno na ono što pojedinac zamišlja da jeste.

KRIŠNA smešeći se, reče mu: ti oplakuješ one koje ne treba oplakivati, mada tvoj govor može da bude razuman; pravi mudraci ne žale ni za živim ni za mrtvim. JA sam od uvek postojao, od uvek si i TI sam postojao i svi ovi vladari i uvek ćemo u budućnosti SVI zajedno postojati.

Kao što Stanovnik tela (Stanovnik tela može se tumačiti kao proces, pojednostavljeno, na relaciji um – fizičko telo pojedinca.) prolazi kroz detinjstvo, zrelo doba i starost u ovom telu, tako isto On (Beskonačna Svest) prelazi u druga tela. (Bhagavad Gita, IRO GRAFOS, Beograd, 1990. str. 2Cool

Ono što Ti u Stvarnosti Jesi, ne rađa se i ne umire, nikad se nije inkarnisalo i nikada se neće reinkarnisati. I ta tvrdnja je verodostojna.

BOG se ne rađa i ne umire, ne inkarnira i ne reinkarnira. Inkarnacija i reinkarnacija su procesi vezani za ILUZIJE zvane začeće, rađanje, život i smrt. Ova četiri oblika iluzije izgledaju stvarni «samo» onome ko Sebe ne poznaje kao Stvarnost (Bog) i zato zavarava sebe da je telo i um, odnosno Svest. U Stvar(nost)i, odnosno za Boga, nema nikakvog začeća, nikakvog rađanja, nikakvog života, nikakve smrti. Zato nema nikakve inkarnacije i/ili reinkarnacije.

Da bi se shvatilo «ko se je bilo u prethodnom životu», odnosno šta su zaista inkarnacija i reinkarnacija, potrebno je prvo pitati se: Ko ja?, Ja ko?, KO SAM JA ?, Ko Sam u Stvar(nost)i Ja?, Ko je taj koji postavlja ovo pitanje?.
Da bi sebi odgovorili na odgovarajući način potrebno je Znati Sebe kao Boga, inače će svaki odgovor imati nepostojan i samo statistički značaj. Zna se jedan procenat više nego pre, ali se u stvari ne zna ništa, odnosno samo se promenio oblik soptvenog neznanja. (A pitanje je: čije je to neznanje?) Sve dok se zamišlja da se je telo, um i Svest može samo da se zamišlja da se Zna. Obzirom da je i samo razumevanje samo puko fantaziranje na nivou (iluzornog) intelekta, bilo bi dobro pitati se koliko je imaginarno i zabljeskujuće zamišljanje da se je shvatilo, a bez da se je prethodno Spoznalo Sebe kao Boga.

Naravno, obzirom da su za Spoznaju Boga potrebna najmanje dva elementa (Bog i onaj koji spoznaje Boga), a Bog Jeste Jedina Stvarnost, nema ko može da Spozna Boga. Spoznaja Boga, odnosno Znanje Sebe kao Boga, je samo puka iluzija. Bog se može samo Biti i ne može se Biti ništa drugo nego Bog. Samo Bog Jeste (Stvaran). Čoveku preostaje mogućnost da uzaludno fantazira o stvarnosti sopstvene individualnosti i Individualnosti i da sam sebe zaluđuje da je neko i nešto.

Stvarni «deo» tebe je Bog i kao Bog, u Stvar(nost)i, nisi se nikad manifestovao, a kamoli inkarnisao ili reinkarnisao. Čitava Kreacija (Svest – vibracije – energije – materija) se kao samostvorena iluzija događa u Tebi (Bogu). Beskonačna Kreacija: nepostojani san kojega u Stvar(nost)i nema. Jedan beskonačni san koji sam sebe sanja. Bog se nije nikada rodio niti će ikada umreti. Kako bi onda Ti mogao da se inkarniraš ili reinkarniraš?!

Kao Beskonačna Svest ti si i «Matrica» Svega, pa i Same Matrice. Zato se ti kao Beskonačna Svest «inkarniraš» i jesi uvek i neprekidno «inkarnisan» u Svemu i u svima. Kao Beskonačna Svest, ti Beskonačno Postojiš kao Okean u kojem su i (prividne) kapi (prividnih) individualnih Svesti. Kao Beskonačna Svest sadržiš sve (prividne) kapi i nezavisno od stanja tih kapi, ti kao Okean Beskonačno i Večno Postojiš.

Kao individualna Svest, ti si sastavni i nedeljivi deo Beskonačne Svesti, jedna kap Okeana putem koje se Okean manifestuje. U stvari, Individualna Svest je jednaka Beskonačnoj Svesti. Individualna Svest je u stvari koncept koji proizlazi iz identifikacije čoveka sa telom i umom (mislima, osećanjima ali i drugim vibratorno-energetksim procesima). To ne znači da nema procesa kao što je onaj koji se može nazvati individualna Svest. Takav proces, odnosno zbir procesa, postoji u okviru Beskonačne Svesti kao osnovni model konstituisanja, harmonizovanja i dekonstituisanja (transformisanja) vibracija pojedinca, a time i njegovih energija i njegovog fizičkog tela. Sazrevanjem (sopstvene) Svesti, pojedinac spoznaje da je u stvari ono što je nazivao individualna Svest, proces koji je neodvojiv od Beskonačne Svesti i jednak Beskonačnoj Svesti. Sazrevanjem (sopstvene) Svesti pojedinac se sve više uverava da je uzimanje u obzir individualne Svesti kao posebnog elementa, bilo samo posledica neosvešćenosti sopstvene individualnosti, prvenstveno neosvešćenosti uma.

Kao, recimo tako, individualna Svest ovo je tvoja prva, jedina i poslednja inkarnacija. Posebnost «tvoje» individualne Svesti određena je pre svega «tvojim» Genetskim Kodom (koji predstavlja skup procesa u okviru Svesti, odnosno jeste sama Svest), a koji počinje da se realizuje od trenutka začeća. Termin Genetski Kod korišćen u ovom tekstu, nije isto što se obično definiše kao Genetski Kod, u smislu klasične naučne definicije. U trenutku začeća, ti nemaš nikakvih impresija i time nemaš ni impresije vezane za tvoje tobožnje prethodne živote.

Kao individua dakle, imaš samo jedan život: jedanput si bio začet, jedanput se rađaš, jedanput umireš i tokom ovog ciklusa imaš mogućnost da ti Svest Sazri, tj. da Spoznaš Sebe definitivno i potpuno kao Boga. U svemu tome, ne sme se zaboraviti da je Individualna Svest jednaka Beskonačnoj Svesti, odnosno da u stvari nema nikakve individualne Svesti i da postoji samo jedna jedina i nedeljiva Beskonačna Svest. Što takođe znači da je Kreacija (proces na relaciji Beskonačna Svest – Univerzum) prava Individualnost svakog čoveka. Individualnost svakog pojedinca jednaka je Kreaciji. Takođe, bitno je znati, još bolje Znati, da U Stvar(nost)i nema nikakve Beskonačne Svesti. Samo Bog Jeste (Stvaran).

Što se tiče uma, koji je sam po sebi «samo» zbir vibracija i energija, u trenutku smrti prekida se «veza» između čula i tzv. individualne Svesti. Tada um prestaje da postoji kao «pravi», recimo tako, «aktivan» um. Posle smrti, energetsko - vibratorna struktura uma preminulog «ujedinjuje» se sa njegovim drugim energetsko – vibratornim strukturama (Duša, aura, Svetleće telo...) sve do formiranja jedinstvene strukture koja se potom postepeno raspršuje, odnosno gubi individualni pečat.

Samo retki pojedinci čija Svest nije Sazrela pre smrti ili u trenutku smrti, bivaju dovoljno zreli da se sazrevanje njihove Svesti nastavi posle njihove fizičke smrti pomoću te energetsko – vibratorne strukture, ali ni u jednom slučaju ta energetsko – vibratorna struktura se, da tako kažemo, reinkarnira. Takođe se Zrela Svest nikada više ne inkarnira kao pojedinac, jer za to nema nikakve potrebe. Zrela Svest je Spoznala Stvarnost i time je dovela do kraja svoju «Misiju». Naravno, kao Beskonačni i Večni Proces, Zrela Svest postoji Večno na nivou Beskonačne Svesti i u ovom smislu je Zrela Svest stalno inkarnisana u svemu i u svima.

Dakle, Beskonačna Svest se stalno reinkarnira, a tzv. individualna Svest se inkarnira samo jednom. Tačnije rečeno, Beskonačna Svest je stalno inkarnirana u svemu i u svima, a davanje značaja individualnoj Svesti proizlazi iz poistovećivanja sa telom i sa umom.

Neko bi mogao i da se usprotivi, tvrdeći: Pa odakle mi onda sva ova osvešćenost i zrelost, pa još i toliko veća u odnosu na «prosečnog čoveka? Nisam je mogao valjda dobiti svu odjedanput! Mora da je ona nasleđe koje sam sakupio u prethodnim životima. U ovakvim i sličnim slučajevima, dobro je upitati se: Da li sam zaista toliko svestan, odnosno zreo, ili samo zamišljam da sam toliko svestan i zreo? Istinska Svesnost isključuje ovu vrstu pitanja. Pa na kraj krajeva, i sama svesnost i zrelost samo su iluzije, odnosno fantaziranja čoveka koji nije Spoznao Boga kao Jedinu Stvarnost i sebe poistiovećuje sa telom, sa umom i sa Svešću, što je deo lične halucinacije u halucinaciji zvanoj Kreacija.

Fantazije o reinkarnaciji individualnosti mogu izgledati očaravajuće i mogu da pruže olakšanje čoveku neosvešćenog uma, odnosno čoveku koji ne Raspoznaje Stvarnosti (Boga) od iluzije (Kreacije): Imam puno života, sledeći će biti..., ali u laži su kratke noge, a za Sazrevanje su potrebne veoma dugačke noge da bi se «stiglo» «prvo» do Večnosti, a «onda» do Boga koji je Izvor Večnosti. Zašto gubiti vreme sa beskorisnim pitanjima, kao: Ko sam bio u prethodnom životu? Ovo pitanje može biti korisno u slučaju da vodi ka spoznaji sebe kao Beskonačne Svesti, ali ipak to nije Krajnja Spoznaja. Beskonačna Svest je ipak samo u domenu iluzije. Beskonačno Znanje, Beskonačna Ljubav i Beskonačna Moć, tj Tri Bića koje sačinjavaju Beskonačnu Svest, samo su iluzija. Svaki čovek je u Stvar(nost)i Bog, odnosno, Bog je Stvaran «element» svakog čoveka kao i Svega. Bog je (Nepromenljivi) «Izvor» (promenljivTe) Beskonačne Svesti. Bog Jeste (Stvaran), a Svest nije (Stvarna). To je Krajnja Spoznaja, koje u Stvar(nost)i nema, jer u Stvar(nost)i nema ko bi mogao to Spoznati, obzirom da samo Bog Jeste.

Život i smrt samo su jedan san. Sanja se da se je začeti, da se je rođeni, da se je živi, da se mora umreti i zatim da se je mrtvi. Preciznije, preminuli ne može da sanja da je mrtav, jer mu nedostaju neophodni instrumenti [procesi na relaciji: Svest – vibracije i energije (um) – materia (fizičko telo)] za individualno sanjanje u okviru sna zvanog Kreacija. Samo živi ljudi mogu da sanjaju da je neko umro. U tom pogledu, krajnji domet sanjanja da se je živ, je sanjanje da se umire.

Mnogo unosnije-isplatljivije nego maštanje o tzv. prethodnim životima, jeste ulaganje u pitanja o Sebi: Ko Sam Ja u Stvar(nost)i? Spoznajući Sebe kao Boga - Stvarnost, Spoznaje se da u Stvar(nost)i nema nikakvog života, a time nema ni nikakve smrti, niko se ne inkarnira i dakle niko se ne može ni reinkarnisati. Pa i pored svega ovoga, ipak postoje čak i čitave nacije koje od «doktrine» o reinkarnaciji prave istinu na kojoj zasnivaju čitav život, pa i socijalni sistem.

Želiš li da «tebi», recimo tako, Sazri Svest? Onda, između ostalog, prestani da sanjaš reinkarnaciju i slične snove. Spoznaj Sebe kao Boga i sve sumnje i svi strahovi će se raspršiti kao ništa, jer oni i jesu ništa koje ti zamišljaš kao nešto. Čovek koji ne Raspoznaje Stvarnosti od iluzije zamišlja svašta, a u Stvar(nost)i, nema ničega. Čemu brinuti se? Bog koji Ti u Stvar(nost) i Jesi, više je nego Večan. «On» Jeste – «Ti» Jesi, Jedina Stvarnost.

Niko se ne rađa i niko ne umire. Ti Jesi «iznad i izvan» života i smrti. Ti Jesi «iznad i izvan» Beskonačnosti i Večnosti. Ti Jesi Stvarnost. Što više budeš davao prostora Istini više ćeš imati mogućnosti da Spoznaš sebe kao Stvarnost «iznad i izvan» svake Istine.
TI JESI SVE ŠTO POSTOJI.

--------------------------------------------------------------------------------
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 04 Jul, 2008 03:14 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

RA - ZAKON JEDNOGA

RA -

Dobro je za svakoga da prihvati SEBE kao Kreatora.
Svako može da podrži svakog uključujući podršku samog sebe putem ponizne ljubavi kao Kreatora.
Ispitivač: Može li svako ko je trećeg densiteta da postigne određeni stepen isceljenja ako poseduju odgovarajuću volju, želju i polarnost ili mora da postoji minimalni balans energetskih centara iscelitelja, što je takođe neophodno?
Ra: Ja sam Ra. Bilo koji entitet može u bilo kojem trenutku momentalno da raščisti i izbalansira svoje enrgetske centre. Iako u mnogim slučajevima oni koji su blokirani, oslabljeni i iskvareni mogu kroz ljubav i snagu volje postati MOMENTALNO ISCELITELJI. Da bi bio iscelitelj po prirodi on mora sebe da istrenira u karakternim disciplinama.
Ispitivač: Kako je upotreba magičnog rituala koja je oslobodila magičnu personalnost totaliteta um/telo/duh pomogla? Možete li opširnije da objasnite odgovor koji ste dali u predhodnoj seansi?
Ra: Ja sam Ra. Kada se magični karakter pravilno i efikasno prizove, ja postaje više ja. Tako nastaje most između prostor/vreme i vreme/prostor u kojem magična karaktertistika šestog densiteta doživljava direktan katalizator trećeg densiteta za vreme trajanja seanse.
Ispitivač: Daklem, upućujete na čin, signal ili rešenje izazivanja magične karakternosti što dalje upućuje na posebno predstavljanje i gestikuliranje kako bi se proces vratio u nazad istim koracima kao i na početku prizivanja. Je li ovo tačno?
Ra: Ja sam Ra. To je tačno. Treba to obaviti umom i gestikulacijom takođe ako je od pomoći.
Ispitivač: Za početnika nije neophodno efektivno prizivanja magične personalnosti. Da li postoji određeni trenutak kada se definitivno promeni količina energije i da tada magična personalnost obitava u početniku ili to može da se postigne postepeno dok početnik postaje sve više prilagođen?
Ra: Ja sam Ra. Ovo drugo je tačno.
Ispitivač: Rečeno je da su tri aspekta magične personalnosti moć, ljubav i mudrost. Da li je ovo tačno i da li su ovo jedini primarni aspekti magične personalnosti?
Ra: Ja sam Ra. Tri aspekta magične personalnosti, moć, ljubav i mudrost su tako nazvani da bi se skrenula pažnja na svaki aspekt posebno u toku razvijanja osnovnih oruđa početnika; to jest, njega samog. To u svakom slučaju nije personalnost tri aspekta. To je biće jedinstva, biće šestog densiteta, ekvivalent onome što vi nazivate vaše VIŠE JAi u isto vreme je to ličnost neverovatno bogata raznim iskustvima i delikatnim osećanjima.
Tri aspekta su data kako početnik ne bi zloupotrebio oruđa svog zanata nego im prišao uz izbalansiran centar ljubavi i mudrosti tako tražeći moć kako bi služio.
Ispitivač: Da li je onda tačno da bi dobar način za razvijanje magične personalnosti bile izmenjene meditacije prvo za moć, zatim meditacija ljubavi i onda meditacija mudrosti i zatim nastaviti kruženje u tom pravcu?
Ra: Ja sam Ra. Ovo je zaista pravilna tehnika. U ovoj grupi postoji dodatna pomoć u kojoj svaki entitet manifestuje jednu od ovih kvaliteta u stilu koji se približava arhetipu. Vizualizacija može biti personalizovana i dosta ljubavi i podrške može biti razvijeno unutar grupe.
Ispitivač: Vi ste dali izjavu u predhodnoj seansi da pravi početnik živi sve više onako kakav jeste. Hoćete li objasniti i elaborirati tu izjavu?

Ra: Ja sam Ra. Svaki entitet je KREATOR. Kako entitet postaje sve više svestan sebe, postepeno dolazi do PREKRETNICE na kojoj odlučuje da traži kao ili kao služeći drugima ili kao služeći sam sebi. Tragač postaje početnik kada je izbalansirao energetske centre crvene, narandžaste, žute i plave uz dodatak zelene za pozitivno i tako uputivši se ka indigo radu.
Početnik tako počinje da čini manje preliminarnih ili spoljašnjih poslova i počinje da utiče na unutrašnji rad koji ima veze sa bićem. Kako početnik postaje sve više svesno kristalisan entitet postepeno sve više manifestuje ono što je postojalo od početka vremena; tj., jednog beskrajnog Kreatora.

( Odlomak sa chaneling seanse)
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 08 Jul, 2008 22:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

ENERGIJA JE NAŠE IZVORIŠTE, ZAR NE ?

Najvaznije za zivot jeste snabdevanje Suncevom svetlosnom energijom o kojoj se kupa i umiva nasa Zemlja. Ogromne kolicine energije se sa Sunca prenose kroz zemljinu atmosferu. Jedna oluja sa grmljavinom npr. oslobadja istu kolicinu energije koja se oslobodi sagorevanjem 7000 t uglja za jedan sat.Ovaj prenos energije je potencijalno smrtonosan, kao onda kada se elektricna energija nagomilava i prenosi izmedju olujnih oblaka i povrsine u vidu munje. To je nacin na koji mi dozivljavamo energiju i kako su nas ucili u skolama, raznim obrazovnim ustanovama i sto smo imali prilike putem raznih medija da tokom zivota upijemo kao znanje o energiji.
Ipak energija je kompleksan pojam, ona je sveobuhvatna.Znanje koje nismo imali prilike da steknemo je da razmisljamo o energiji kao o osnovi svega postojeceg. Pasivnoj energiji ili praznini i aktivnoj energiji univerzumu. Znaci osnov svega postojeceg jeste ENERGIJA u svoj svojoj sustini u raznim oblicima ispoljavanja, koji u neprekidnom svom pulsiranju prelaze iz jednog stanja u drugo dejstvom neke sile. To je sustina svega postojeceg, neiscrpna je svrha energije.Univerzum je odnos Energija...Svesti. To je odnos razmena energija ili svesti.
I bas je jednostavno, energije su ustvari polja energetskih sila(svesti) i na taj nacin reaguju jedna na drugu. Takve njihove reakcije mi nazivamo percepcijom ili dozivljajem.
Nacin na koji mi percepiramo nije nista drugo do KREATOR U NAMA, koji kreira nasu individualnost, realnost. Ziveci u toj takvoj Realnosti mi jesmo ona, Bozija Realnost. U stvarnosti postoji samo Bog...samo Duh. Postoji samo Um ili Svest.Mi smo jedno sa tom Apsolutnom realnoscu i krckamo se u kvantnoj corbici. Mozemo je zamisliti kao dugu sa koje selektujemo svoju boju; odnosnono realnost, ili ti energrtsko stanje postojanja.
Zapravo Kreator u nama bira kreaciju za taj momenat bitisanja, nivo Svesnosti na kojem ce da stvara svoju kreaciju, koja je jedna i jedinstvena. Razne vrste energija su u stvari sjedinjene religije u jednu energiju u Svesnost. Na taj nacin je najlakse posmatrati procese i desavanja unutar okeana u Jastvu, kome je jedina teznja da priblizi coveka Bogu i obrnuto. Bog je ljubav i sustina je svega, on je interpretacija zivota.

"...Voli bezuslovno, voli bez ocekivanja, voli zato sto je to tvoja sreca, voli zato sto ljubav znaci davati. Voli, ali znaj da je ljubav sluzenje i izrazavanje ljubavi ne na nacin na koji mi to odaberemo, vec na nacin koji to zeli ona osoba koju volimo...."

Tako kazu drevne Maje i verovatno su u pravu u sta cemo se naravno uveriti, ostaje nam da sacekamo 2012.g., kada ce se njihovo prorocanstvo ostvariti. Ljubav je sila koja pokrece sve energije i stvara kovitlac haosa iz koga neminovno nastaje harmonija bitisanja.

"...Sreća koju ljubav daje životu sastoji se u davanju i sluzenju bez ogranicenja, jer ne postoji covek, koji duboko u svom srcu istinski ne zna sta bezuslovna ljubav zaista jeste..." To kazu Maje.

Sve sto je stvoreno u Univerzumu stvoreno je od Energije.
Materija je samo zgusnuti oblik energije, vidljiv golim okom i dostupan ostalim culima.
Mnoge vrste energije su nama nepoznate, nedostupne, posto ne mozemo da ih percepiramo, ne mozemo da spoznamo njihovu sustinu, odnosno fine vibracije kroz prostor i vreme.
Ipak postoje energije koje su pod direktnom kontrolom coveka. Takav poznati oblik energije je MISAO i svi je imamo.Ona je nevidljiva, ali u sebi krije energiju, koja moze da realizuje odredjeni dogadjaj, ako se toj misli dovoljno dugo posvetimo, iskreno i iz srca. Vrlo je moguce da ce se ona i sprovesti u delo. Znaci samo od nas i naseg misaonog sistema zavisi, kako ce nam biti iskreirana stvarnost, odnosno nasa Realnost. Svako nosi odgovornost za ono sto misli. Mnogi mudraci su ovako govorili:"Kakve su ti misli, takav ti je zivot"( Starac Tadej ). Pa vi sad vidite kakvu ce te vaznost pridati u buducnosti pojmu ENERGIJA.

http://www.integral_path.bloger.hr/
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 11 Jul, 2008 01:59 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

SUOČITI SE
-NAJBRŽI NAČIN PREVAZILAŽENJA

Kada smo se prvi put opekli, zabolilo je.
Naucili smo lekciju, izbjeci bol. Iako je vatra tako privlacna, ali UM zna da dodir sa njom nije ugodan i boli. Reakcija je povlacenje, oprez kao izraz straha od bola, od povrede.. itd.
Kao ovaj primjer, um je naucio da sve sto donosi bol, neugodu, strah, treba IZBEGAVATI.
Um je sunđer. On upija sve sto mu se nadje na putu i iskustvima koja ima stavlja ih u ladice znanja i poznavanja. Vremenom, tj. godinama zivota um je stvorio listu neugodnih i bolnih i strasnih iskustava koja NE ŽELI. Kako se ta lista gomila, on sva prosla iskustva sve vise potiskuje u NESVESNO. Mi vise nismo svesni vatre, recimo, ali osjecamo toplinu i odmah smo oprezni u odnosu na nju. Um je izgradio masu alata za odbranu od neugodnih sadrzaja.
Na emotivnoj ravni, um je stvorio ODBOJNIKE, koje je proglasio neophodnim i koje koristi u momentima kada se osjeca ugrozenim. Od nepokazivanja unutrasnjih osjecanja, preko nezainteresovanosti, emotivne hladnoce i slicno. Um sam sebe ŠTITI. I to nije nista lose.
Opet vremenom um je vecinu stvari potisne i ne zeli vise da ih se sjeca, ali su ona kao sjenke koje nas prate. Uvijek su tu. Uvijek spremne za akciju i reakciju. Tako da se stvorila umjetna tvorevina koju zovemo licnost. MASKA. Sve maske sluze zastiti uma.

No, nebitno je sada to. Opisah cisto onako reda radi da se zna o cemu se radi.

Za OSLOBAĐANJE NEŽELJENIH EMOCIJA, misli i djela, postoji mnostvo tehnika i nacina. Vecina duhovnih skola savjetovace ucenike da svoje misli i emocije usmjere na neki od ciljeva. Tipa Boga, Više ja, na emocije dobra, na ljubav, na kojekakve tacke na zidu ili papiru. Neke ce zahtjevati da se radi intezivnije Hatha yoga ili neke od fizickih vjezbi, jer tijelo i um su povezani preko emocija.
EMOCIJA je reakcija tijela na misao. Zato se tako cesto osjecamo fizicki lose kada imamo neke "teske" misli ili se osjecamo ugrozenima.
Ako obratimo paznju na tijelo i njegove stavove tokom nekih od jacih emocija, primejticemo tu rekaciju tijela na misao. Tijelo odrazava stanje emocija i misli.
Zanimljivo je to saznati i vidjeti recimo, prekomjernu ili premalu kilazu, neke bolesti, neke defekte koji su nastali posle rodjenja u kasnijem zivotu.. i slicno.

Ako je covjek spreman da se suoci sa svim sto nosi, znaci ili da je hrabar, ili da je lud ili da mu je dosta svega i nema sto vise da izgubi. Sada je nebitno, zasto Narayani, pitas to pitanje.
Ja ne mogu pricati previse o nacinima koje nisam radio ili sam samo probao da vidim kako djeluju. Mogu ti samo reci ono sto sam sam radio i sto radim.

Jedan od nacina je ANALIZA:
Analizom se prisjecas nekog dogadjaja, reakcije, ili neke svoje akcije (iako su akcije rijetkost kod ljudi) i za um donekle sigurnom okruzenju pronalazis uzroke i posljedice nekih akcija i uopce djelovanja. Analizom dolazis do zakljucka kako nesto djeluje i kako ti na to reagujes. Analiza je usmjerena na buducnost preko proslosti i sadasnjosti. Ona nije prihvatanje, niti rijesenje problema. Vjerovatno ste analizu prosli mnogo puta i nije vas daleko dovela. No, analiza nije beskoristan alat. Ali zato treba biti umjeren u njenom koristenju. Analiza, ako si iskren prema sebi je dobar pocetak ispitivanja samog sebe.

Sledeci nacin je POSMATRANJE:
O posmatranju sam vec pisao, ali nije na odmet ponovo reci. Posmatranje je proces kada se sva slobodna i raspoloziva svijest usmjerava KA necemu. Ka nekoj osobini, ka situaciji, ka reakciji, ka osjecajima, ka nekom objektu izvan nas. Posmatranje nije analiziranje. Znaci u procesu posmatranja nema analiziranja toga na sto je usmjereno posmatranje. To je najjednostavnija BUDNA PAŽNJA u odnosu na posmatrano. Ne mjesas se u to, samo posmatras. Registrujes situaciju, misao, emociju... Samo posmatranje ce polako da "zauzme" prostor koji misao, emocija ili situacija zauzima. I na taj nacin ce to posmatrano da oslabi uticaj na covjeka. No, to ne znaci da ce vec nakon prvih trenutaka posmatranja neke osobine, emocije ili misli otpasti. Pre svega, sve to smo stvarali godinama, od par minuta posmatranja nista nece nestati. Posmatranje je dosta siguran nacin od sledecih nacina koje cu iznjeti.

Uh.. da kazem sto mislim pod SIGURAN.
Kada kazem SIGURAN nacin, mislim da on NEĆE izazvati navalu NESVESNOG u svesni dio uma. Vec ce nesvesno srazmerno nacinu da se polako pojavljuje i prazni. Nekada kroz snove, nekada kroz fantazije, nekada kroz neke misli koje nam nikada nisu pale na pamet, nekada kroz blage emocije (mislim i na negativne i pozitivne), nekada kroz neki oblik blage bolesti tipa, prehlade, trenutnog bola u nekom dijelu tijela.. i slicno. Vecina spiritualnih tehnika kreirane su na taj nacin. Ako meditirate, dosta nesvesnog materijala ce izaci na taj nacin van.

Sada. Nakon posmatranja ide SVESNOST:

Ljudi kada cuju da je svesnost "iznad" posmatranja, odmah zele biti svesni. A da nemaju blage veze kako da posmatraju. Jer Svesnost je Posmatranje u dva pravca. I ako niste naucili posmatranje, kako ce te ona biti Svesni???
Svenost znaci, paznja u dva pravca.
PAŽNJA NA OBJEKTU I NA SUBJEKTU U ISTO VREME.
Evo vam vjezbe (tesko je objasniti Svesnost uzivo, preko neta jos teze):
Uzmite cigaru ako pusite, ili se ZAGLEDAJTE u neki blizi ali usamljen objekt (znaci da nije okruzen masom drugih objekata). Pazljivo ga posmatrajte nekoliko trenutaka. Ili posmatrajte zar na vrhu cigarete. Nakon par sekundi, zajedno sa posmatranjem zara ili tog objekta, obratite paznju i na sebe. Unutrasnje osjecanje, emociju, misao, reakciju. Sada zadrzite tu svesnost neko vrijeme.

Uradite to, pa citajte dalje.

Sada znate zasto ne mozete biti SVESNI. Biti svestan iziskuje mnogo energije i unutrasnje snage. Cak i vrhunski Majstori ne mogu biti svesni 24 casa. NE MOGU. Ali zato mogu biti pazljivi i budniji u odnosu na druge ljude.
Sa ovim nacinima, imate alate kako da se upoznate. Nekim ljudima to je jedini nacin rada. Za fanatike i laike, ovo ce biti smijesno. Oni koji probaju, bice kao da su probali drogu. Dobili su mocne alate u ruke. Ti nacini su brzi od bilo koje meditacije, ako izuzmem postojanje tehnika koje mogu covjeka razbuditi za par dana, ali njih moze raditi samo mala nekolicina ljudi. Ostalima je nepoznata. A i dobijaju se samo u direktnom kontaktu sa Majstorom.

Sada, kada znate te alate. Oni vam mogu pomoci u rijesavanju nezeljenih osobina. Ali i u prihvatanju. Da bi ste se bilo cega rijesili, trebate znati da to postoji, kako i od cega gradi, kako djeluje, zasto tako djeluje.. itd. A ovi alati ce vam u tome pomoci.
Na kraju sve ovo mozete vjezbati i kao MEDITACIJU.

Elem, idemo dalje.
Oni koji su se ustalili u koristenju ovih alata, imace priliku da uz njihovu pomoc prije se rijese nekih osobina licnosti.

Uzmimo recimo da zelite raditi sa EMOCIJOM LJUBOMORE.
Sjedite u pozu za meditaciju, ili u fotelju, za pocetak. Opustite se. Udjite u analizu ako je potrebno da izazovete ljubomoru da se pojavi. Kada se pocne pojavljivati emocija ljubomore, napustite analizu i udjete u posmatranje. Bez mjesanja posmatrajte emociju kako se siri tijelom i umom. Zapamtite, vi niste tijelo ni um a samim tim ni emocija.
VI STE ONAJ KOJI POSMATRA.
Pustite emociju da se prosiri po cijelom tijelu i zadrzite temeljno posmatranje. Kako se emocija siri tako se i pojacava vase posmatranje. Kada se posmatranje pojacalo i vi ste postali osjetljiviji, snazniji, pustite se par puta u svesnost. Osmotrite i sebe. To ce vam pomoci da uvidite da te emocije nemaju veze sa vama. One jesu u vama, tj. u vasem tijelu i umu, ali to NISTE VI. Ovo mozete uraditi a i ne morate. Sve je do vas.
Bitno je da ostanete postojani u svom posmatranju. Jer ono vas stiti, od preuzimanja nekontrolisane emocije.
Sada prihvatite tu emociju. Ona je dio vaseg ispoljavanja. Ona nije neprijatelj. Ona ne zna za bolje. Dozivite je potpuno. Sto god to za vas znacilo. Prihvatite je kao nesto svoje najmilije. Ali ne gubite posmatranje. Emocija je "zvijer" na lancu. Ako popusti vasa paznja, napasce vas i zagospodariti sa vama. Vi MORATE ostati TO POSMATRANJE.
U jednom trenutku, primjeticete kako je emocija oslabila. Ponovo je pojacajte ako mozete i ako je uopste ima. I ponovo prodjite kroz isti proces. NIKADA mi se nije javila ista emocija istom snagom. Uvijek je bila slabija. Sve dok nije nestala.

Bitno je da se prihvatite i da ne napustate posmatranje. Posmatranje je oduzimanje energije od emocije i skracivanje njenog "lanca", prostora djelovanja. Nikako ih ne potiskujte, jer nista necete postici. Ako ne mozete vise izdrzati, prekinite proces i ponovo ga nastavite kasnije. Rijetko kada emocija ostaje kada prekine proces. Ona kao da nestane do sledeceg puta dok se ne aktivira.

Ima jos jedan nacin. Isti je kao ovaj prethodni s tom razlikom sto je rade pretezno ljudi koji su vec osjetili sto to oni JESU, ili to intuitivno znaju.
Prodje se koroz isti proces, ali se tu ne zavrsava.

"U sustini, ne postoji drvo Bodhija
Niti stalak sjajnog ogledala
Posto je od pocetka sve Praznina
Gdje moze pasti prašina"

Kada se pojacala PAŽNJA i kada ste se usmerili na SVESNOST, odrzite to stanje neko vrijeme, i rasprsite ga. Ili asocijacijom ili direktnim ulazenjem u odsustvo svega. Ako je asocijacija, dovedite osjecaj da je sve Praznina u sadasnjost i osjetite je sa svom tom svesnoscu. Ozivite osjecaj praznine, cak ga i vizualizirajte, znaci predstavite ga sebi putem zamisljanja. Pojacajte iskustvo Praznine, kako god ga vi sebi predstavili. Vi postanite i osjetite da JESTE TA PRAZNINA. Neka sve nestane u tom osjecaju. Neka vas taj osjecaj prozme. Najcesce u tom trenutku, dolazi do potpunog RASTAPANJA nezeljene emocije.

Vecini ovo ce biti jos uzasnije od negativne emocije.
I zato sam rekao da to rade samo oni koji su to vec dozivjeli i imali iskustvo toga. Ili oni koji smiju da osjete kako nestaju, kao da nikada nisu ni bili. Oni koji imaju to iskstvo, lako ce ga prizvati nakon cijelog, gore iznetog, procesa.

Eto toliko za sada. Nadam se da ćete ovo razumeti.

Pozdrav
Nirvaan
( JivanMukta )
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 04 Avg, 2008 01:54 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

ZNATE LI KOLIKO STE BITNI UNIVERZUMU ?

( Još jedan odličan tekst JivanaMukte )

Koncept o sebi, je jedina stvar, koju Neizrecivo nije iskusilo,
a kroz Stvoreno (a znaci i kroz Vas) ga iskusava u svakom momentu. Eto toliko ste bitni. Ali da se ne uzjogunite, i niste.
Onima koji ovo znaju, izazvace osmeh.

A za one koji jos ne shvataju:
Neizrecivo, je pocetak i kraj. Ono je sveobuhvatano, i nista izvan njega ne postoji. Svaka misao, emocija, djelo je Ono. Ono sebe udise, i sebe izdise. Ono Jeste. Ono se ne radja i ne umire. Ono je sve i Sve je Ono.

Za svrhu upoznavanja Sebe, Ono se ispoljilo u Dva. Dva se ispoljilo u Tri.. i tako u nedogled. Jedno obitava i u Dva i u Tri i tako u nedogled. Ono je temelj. Bez Jednog ne postoji ni Dva, ni Tri, ni nedogled.
Sve sto se ima reci o Neizrecivom kroz nesavrsene reci, receno je.

Jedno sto Neizrecivo nije moglo da ima, sem "intelektualnog" shvatanja da je Ono Neizrecivo, bilo je Iskustvo Neizrecivog. U tu svrhu Ono se ispoljilo u Dva. U Svest i Energiju. Kao Svest i Energija, ono se ispoljilo u kreaciju, u Tri.
Covjek je Tri, stvoreno je Tri, kreacija je Tri. Energija i Svest postoje u Covjeku, kao alat kreiranja. Postoji i Jedno, jer nista ne postoji bez Njega kao temelja. Covjek je skladiste Svesti i Energije. Iako ovo receno je laz. Kada kazem Covjek, mislim na ono sto trenutno sacivanja ovu planetu i naziva se svesno inteligentno "bice". Za mene je to Masina, kada bih bio malo blazi, a posto nisam, to je les koji se raspada. Jer "covjeka" zivi Svest i Energija. On nije svestan postojanja ni Svesti ni Energije, a jos manje Jednog koje Zivi covjeka. Vi ste zivljeni. Ne Zivot, ne Svest, ne Energija. Sve dok ste covjek sa malim C. Vi ste samo sredstvo koje Jedno iskoristava da se upozna. Les koji naizgled zivi. Vas nema. Niti ce ikada biti.
Sem ako...
... to nistavilo ispod vase koze, ne osvestite i unesete Paznju u to, kvalitet Svesti u Energiju haosa. Tek tada, iako samo pojedinci, ce postati Neko.
Jedno ne zeli da vi budete Svesni.
Mislite da vas lazem?

Da zeli, vi biste bili svesni vec sada. Jedno zeli elitu. Samo neumorne, nezaustavljive, neustrasive, spremne da umru u svakom trenutku za Neizrecivo. Samo takve zeli.
Jeste li spremni da umrete za Neizrecivo?
Tek tada vas ceka vjecni Zivot. Kada sve sto je stvoreno iz Dva vratite nazad. I kada to Dva, vratite u Jedno. Tada je Jedno iskoristilo svoj potencijal. Tada se Jedno vratilo Sebi.

Jedno sebe upoznaje, ako ste Svesni i setili se da ste Jedno, ono vise ne moze da se upoznaje kroz Vas. Ono je samo sebe postalo svesno. Ono je ostvarilo svrhu Kreiranja i dvojnosti. Zato Jedno ne zeli da vi budete svesni, da znate ko ste, da znate sto ste..
Kada kazem Vi, mislim na kolektivno Vi, ono sto u vecina zivi cijeli svoj zivot i na kraju umre. Ono zeli da vi spavate, da bi se upoznalo kroz svu mogucnost Kreacije.
Ali.. Jedno je dalo mogucnost. Dalo je mogucnost da se setite onoga sto Jeste. Ali samo pojedincima, koji imaju kvalitete koje sam gore nabrojao, jedne od.. ima ih jos.

No, Neizrecivo je stvorilo i duhovnost, da bi se upoznalo i kroz nju, i logore, da bi se vidjelo i kroz to.. Ono je stvorilo Sve. Ali Sve je Ono. Ali Ono u tome nije svesno Sebe kao izvora svega toga. Ono je nesvesno. Sem u nekim pojedincima. Koji jasno znaju sto su, ko su i sto je svrha cijelog ubogog Univerzuma. Sto je Svrha Jednog i sto ono zeli.

Rekao sam i duhovnost. Zanimljivo!
Zanimljivo zato, sto je duhovnost kakvu poznajemo najnezanimljiviji sport danasnjice. Duhovnost je skladiste svega i svacega. Dodje nam da se zapitamo kako to da je takvo jadno stanje, pardon, s... u duhovnosti?
Pa jasno je. Zar ne?
Ono ne zeli da vi budete svesni. Ali zeli sebe upoznati i kroz duhovnost. Ono je smislilo i mantre, i meditaciju i sve alatke duhovnosti, samo da bi se upoznalo kroz to. Ali ne i da bi vi bili Svesni Njega.
Na ovoj planeti ima masu dohovnjaka. Nebitno je kakvih. Ali duhovnjaka. Koliko njih je svesno ko su i sto su?
Nekolicina.
Zasto? Pa bas zato sto ispunjavaju svrhu Neizrecivog. Ono se upoznaje.

Nikada, ama bas nikada, covjecanstvo nece se probuditi. Samo pojedinci hoce. Nikada masa. Naravno, podicice se svest covjecanstva, jer kroz to podizanje Ono zeli da se upozna i na toj razini, ali nikada masa nece postati probudjena.

Sve dok..

.. jedno ne objelodani svoje Postojanje, a to ce biti kraj Univerzuma koji poznajemo. Sve ce zavrsiti u Jednom, ponovo po mozda 6 ili 7 put ili ko zna koji. (Zar ste mislili da je ovo prvi put da ste bili Jedno umnozeno kroz Tri??? Ne!!! I nije prvi put da ce Jedno udahnuti sve u Sebe.) To je ono sto silni proroci osjecaju u svojoj pozadini, i svake nam godine, izricu apokalipticno predskazanje.
Ali ono sto ne znaju i cega nisu svesni, jeste kako je sve nastalo ovakvo kakvo jeste, svesno (na neki nacin) tako ce sve u trenutku i nestati. Necete ni znati da ste zivjeli, jer ne zivite. Necete biti ni svesni toga, jer niste ni sada svesni. Necete moci nista uciniti, jer ni sada ne mozete nista uciniti, sem onoga sto Ono zeli da ucinite..

Imate li sada slobodnu volju????
Nemate.
Mozete li ista uciniti povodom ovog teksta i saznanja?
Ne mozete (pardon mozete plakati, zaliti se, pljuvati.. ) i to je sve.

Niti imate slobodnu volju, jer nema ko da je ima. Niti mozete ista uciniti jer nema ko da ista ucini. Zato ste nebitni. Zato ste hrana. Zato ste zivljeni. Vi niste Shiva Nataraja (Kralj Igre), niste ni njegova igra, vi ste igrani - produkt njegove igre (Djaba vam mantra Om Namah Shivaya). Ali.. IMATE MOGUCNOST DA BUDETE ne Shiva Nataraja, vec sam Kreator.
I sve ovo izreceno danas, pisem za one koji se Bude. Koji su poceli da shvataju igru.
Samo za njih, kao pogonsko gorivo za dalje.
A oni ce da se PREPOZNAJU.

Svi ostali, koji su duboko u snu, sluze za ucenje onima u procesu Budjenja.
Kada kazem: proces Budjenja. Mislim da one koji su posumljali, koji su razumeli da ovo nije sve, da mora da postoji nesto u pozadini sve kreacije. Mislim na one koji su krenuli direktno ka spoznaji sebe. Ne fotokopije ucenja, mantri, ucitelja. Vec na one sa mudima ko u Bika.
Samo na njih. A vi ostali im sluzite samo za ucenje.
Ali.. svi imaju sansu.. i to je ljepota Neizrecivog.

Prepoznajes li se?
Imas li muda i probuditi se?

Koncept o sebi, je jedina stvar, koju Neizrecivo nije iskusilo, a kroz Stvoreno (a znaci i kroz Vas) ga iskusava u svakom momentu. Eto toliko ste bitni. Ali da se ne uzjogunite, i niste.

Pozdrav
Neizrecivo.

www.tantra.bloger.hr
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOLITVE, MEDITACIJE, MANTRE I SNOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAKCINE 123 Vesna 53051 04 Apr, 2011 07:18 am
rade1969 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA O MOBILNOM TELEFONU 18 Vesna 14211 06 Mar, 2011 07:57 am
rade1969 Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Naša ISTINA ... istina koja nas čeka 123 istina 36148 14 Nov, 2010 12:11 pm
istina Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVETA ZNANJA - SVETLEĆE TELO - dr sci. Ljubiša Stojanović 73 drugar 29619 05 Dec, 2009 11:13 am
drugar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Jedinstvena i vecna istina o Hristu 0 biblijski-hriscanin 3902 05 Okt, 2009 21:59 pm
biblijski-hriscanin Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sposobnost razlikovanja istine od lazi 36 MEDUZA 17360 14 Avg, 2009 08:18 am
spirit Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA O VEŠTAČKOM ŠEĆERU 0 Vesna 5302 14 Feb, 2008 20:52 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)