VAŠE VEŽBE
Idi na stranu Prethodni  
1, 2
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » DUHOVNE TEHNIKE
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
leinad
Iskušenik

Pridružio: 20 Feb 2009

Poruka Poslao: 07 Mar, 2009 00:17 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zaboravih da spomenem jos nesto...a to je prostor za molitvu...i ako molitvu mozemo izgovarati svugde......bilo bi dobro da imamo svoj hram...najbolje bi bilo da je to tvoja soba.,neka to bude tvoj hram,tvoje svetiliste.....nezaboravi da crkva nije postala sveto mesto zato sto je izgradjena...nju su ljudi ucinili svetom...molitve ljudi su osvetile crkvu i ikone....
Posto se moram sluziti hriscanskom terminologijom, reci cu to ovako...svojom molitvom u nekom prostoru ti spustas duh sveti u tu prostoriju....nakon duzeg vremena to se "uvuce" u atmosferu sobe...i svi ce to osetiti.....zato je bitno molitvu vrsiti u odredjenoj prostoriji....

Pokusajte takodje i sake drzati spojene okrenute na gore i time simbolicki pokazite svoju teznju od dole ka gore(od temena sake ka vrhovima prstiju), teznju da preovladate materijalno i dospete ka duhovnom...
-----------------------------------------
sve ovo sto sam opisao je moje vidjenje stvari...uglavnom iz iskustva.....ne tvrdim da je ovo pravilo molitve nego samo moje poimanje molitve,molitve kao puta ka sebi i bogu a ne kao zelje za necim...
Neki ce posle ovih reci mozda vise ceniti molitvu i nece se podsmevati i govoriti da je molitva cisto gubljenje vremena i da nemoze uciniti coveka duhovnijim......

Sobzirom da nisam pripadnik ni jedne religije i sve posmatram sa neutralne tacke gledista,ne pitajte me za detalje..imate svete spise religija pa citajte...moj put nije kroz molitvu a ovo sam opisao zarad onih koji bi zeleli ici tim putem.....
We're in love with death and we die on and on
Won't you close our eyes
We'll be by your side
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
IIpotoMajctop
Urednik

Pridružio: 30 Avg 2008

Poruka Poslao: 07 Mar, 2009 08:39 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Леинад
Прво, хвала ти на исцрпним и веома корисним саветима. Верујем да ће многима користити.
Друго, волео бих да си написао и своје вежбе које практикујеш током дана, а на 1. страни се тек пар људи отворило, тако да ово важи и за остале који коментаришу туђу праксу.

Слажем се са свиме што си написао у претходна два поста, само ћу додати још две не тако битне ствари...
leinad ::
Dakle pokusaj moliti duhom,dusom i telom istovremeno....nemoj da budes mlin koji melje na prazno....pri molitvi ne ocekuj nista niti nemoj nuditi nista...
Овде ћу пребацити део свог поста са теме Тиховање, а то је структура хришћанске исихастичке Исусове молитве (мантре) у духу твог коментара.

"Mogla bi se utvrditi izvesna postepenost u delanju ove molitve. Molitva je:
1) GLASNA: mi naglas izgovaramo molitvu, usredsređujući pažnju na Ime i sadržaj reči.
2) UMNA: ne pokrećemo usne i jezik, nego Ime Isusa Hrista i ostali sadržaj izgovaramo u mislima.
3) UMNO-SRDAČNA: um i srce su sjedinjeni u svom dejstvu; pažnja je zaključana unutar srca i tamo se izgovara molitva.
4) SAMOPOKRETNA: molitva se ustalila u srcu i bez posebnog napora volje sama se izgovara, privlačeći i pažnju uma.
5) BLAGODATNA: molitva deluje kao nežni plamen u grudima, kao nadahnuće Odozgo koje naslađuje srce osećanjem Božije ljubavi i uznosi um do duhovnih viđenja. Ponekad je praćena viđenjem Svetlosti."

leinad ::
Pokusajte takodje i sake drzati spojene okrenute na gore i time simbolicki pokazite svoju teznju od dole ka gore(od temena sake ka vrhovima prstiju), teznju da preovladate materijalno i dospete ka duhovnom...
Ово је занимљиво и ја морам рећи да при јутарњој медитацији држим шаке уз тело, јер тада иначе радим улазак у срце и свој ум; док увече када идем симболички ка створитељу окрећем дланове увис.
Пре месец дана сам био на концерту браће Теофиловић и опазио да један стално пева са шакам окренутим увис, а други обрнуто.
Нисам могао да схватим зашто. Моја жена то није приметила, али пошто је музички поткована уочила је да један пева више, а други ниже и тако смо дошли до одговора - ха, ха, ха! Cool

leinad
Iskušenik

Pridružio: 20 Feb 2009

Poruka Poslao: 07 Mar, 2009 10:14 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sto se sake okrenute nadole i nagore tice....znam zasto se to tako radi u praksi.....ali neznam zasto ova braca to rade...

Naime kada se radi meditacija u kojoj se nesto zeli primiti tada se sake okrecu nagore....kada se ne zeli nista primiti sa spolja...nego je vezba sebe radi onda se postavljaju prema dole....

Naime ja kada radim neku meditaciju...sedim u normalnom polozaju na stolici...sa ispravljenim ledjima....sake obicno drzim polozene na kolena okrenute prema gore.....situacije kada sake drzim obrnuto prema dole,polozene na kolena su situacije kada padam u dubok trans...i na taj nacin "zakljucavam" vrata cakri(energetskih otvora) koje se nalaze na saci...u transu covek bas i nije pri sebi pa se moze bilo kakva "nepozeljna" energija uvuci u cakre a da to ne primetim odma....isto vazi i za tabane uvek su mi na podu......

Zasto drzim tabane na podu a ne sedim u "turskom" sedu?
razlog je sledeci....kada radite sa kosmickim energijama...u mom slucaju energijama zivotne sile(prane) ili energijama elemenata...desi se da se "predozirate" odnosno akumulirate se vecom kolicinom energije nego sto vase telo moze primiti.....osecaj koji tada imate je kao da ste laksi 20 kilograma i osecate pritisak prema napolje,kao de ce te puci.....tada se mora raditi takozvano uzemljenje ili ti vracanje viska energije u zemlju..

Taj pritisak je pritisak na astrqalno telo ali oseca se kao fizicki...njega se jednostavno morate osloboditi,nemozete tako setati ulicom...morate vratiti sebe u ravnotezu to jest zadrzati samo normalnu kolicinu zivotne sile......
akumulacija zivotne sile se obicno radi kada se zeli neko izleciti, tada se akumulirana zivotna sila predaje sa mojih ruku na necije telo....uvek ostane viska u mom telu pa se toga moram osloboditi...to radim kroz tabane i sprovodim je u zemlju......

Neki se viska enerigije oslobadjaju kroz imaginaciju....zamisljaju da im energija izlazi iz tela i odlazi u okolinu....ali...mene su ucili da magiju koristim samo kad moram i kad nemam drugog nacina...dakle sto da se mucim imaginacijom kad sve mogu sprovesti kroz noge u zemlju...
We're in love with death and we die on and on
Won't you close our eyes
We'll be by your side
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 18 Mar, 2009 20:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Odmantrano 17 krugova, uradjena solarna yoga

Otisao sam u beograd do majke babe i dede nakon dve godine cutanja i rekao im svoje ciljeve i da zivim monaskim zivotom da zelim sluziti slugama slugu i neke osnove o svesnosti Krishne, da mogu kucu dati u dobrotvorne svrhe ili sta god odluce.. itd.

Uradjen mali bhajan.. i upravo sada ponudicu malo hrane Krishni s ljubavlju
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » DUHOVNE TEHNIKE
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2
Strana 2 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka NAJDELOTVORNIJE TEHNIKE KOJE KORISTITE... 188 Aleksandra-Caca 198855 18 Jul, 2011 22:36 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka NOVO NA SAJTU 69 adminfob 117712 27 Mar, 2011 09:52 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 148959 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1688195 08 Nov, 2010 01:48 am
Nema novih poruka Vreme naše danas !... 6 biblijski-hriscanin 10602 03 Jun, 2010 20:03 pm
TATA SINANA Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - Sezona proleće/leto 2009. 2184 Starcy 1401434 08 Okt, 2009 02:46 am
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - 2009. 2462 Aleksandra-Caca 1620903 27 Mar, 2009 11:34 am
Vera Bojičić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)