Zajednica Žumberak / ideje i sugestije
Idi na stranu
1, 2, 3, 4  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » KONKRETNE STVARI U VEZI ŽIVOTA U ZAJEDNICI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 24 Mar, 2009 16:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

....ne volim ogranicenja ni pravila .to zadire u bogomdanu mi slobodu izbora..pa dakle biram nedolazak..a vama koji idete saljem puno mira..harmonije..samospoznaje i ljubavi....
mu..
..inace imam nekih 55000 m2 parcelicu na Žumberku..dolinu..brdo..šumu..rijeku u dužini nekih 500 metara..i tri izvora..za koja se iskreno nadam da ce uskoro biti u funkcoiji tolerantnim ljudima dobre volje i širokih svjetonazora..eziv srca...

..Plan mi je da se izgrade razne nastambe i prostori za meditaciju i spoznaju igre života..kao i funkcionalni opuštajući sadržaji gdje bi ljudi iskrenih namjera razmjenjivali i poklanjali svoja znanja..iskustva..tehnike ..osiječaje..bez ograničenja..osim ŽIVI--i svjedoči tuđem životu..pa svi ste pozvani s idejama..djelom..energijom..planovima..želama..i namjerama..
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
5.element

Poruka Poslao: 24 Mar, 2009 22:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

DAJBOG ::
Uf.. 5 element..
Stojim na tvojim principima i temeljima...
Nikada nisam voleo ogranicenja...
Cak sta vise slobodu smatram mozda najvrednijom od svega...

ALI, ALI ME ZIVOT NAUCIO I MUDROSTI...

Kada ti prvi put oni koji se napiju prebiju neku zenu u tvojoj blizini,
kada ti nadrogirani ljudi izlome flase da se drugi na njih iseku,
kada ti pusaci duvaju dim deci u lice....
ONDA STA RECI?
Neka moralna , eticka i ljudska pravila ponasanja se moraju ispostovati-
da bi svima bilo ugodno...

Jednostavno-ona ce postaviti svakoga tamo gde mu je mesto...

...neki bi rekli..oprosti im bože jer neznaju što čine..neki bi ih napali..neki bi se branili..neki ne bi reagirali..neki bi stojički podnosili..a neki ..
..vjeruju da svakki događaj i svaka osoba je proizvod naših želja i strahova i ..sigurna sam da mi Bog neće u život poslati ništa s čim se On ne može nositi..
...zahvalna sam mu na iskustvu nasilja i mržnje koju je isto proizvelo..i mislim da je to jedno od gorjih oblika obiteljskog nasilja..vjera u život i odlučnost da preživim..bili su mi odskočna DASKA DO LJUBAVI...koja je nesebična ..tolerantna..nepraštajuća jer ništa ni ne prosuđuje..ni ne bira..samo daje i prima..i prosljedjuje..i vjeruj mi vjerujem da je LJubav zaštitila moje dvoje djece ( kojima sam puhala dim u lice..i hranila ih mesom i napajala vodom i kolom..)..i ućinila da izrastu u predivna bića svjetlosti..
..htjela sam ti reći da ONAJ ko posadi ideju o zajednici..vodi ju i uživa u svjedočenju njene svrhe ..neće dozvoliti bilo kakve loše vibracije ..ako one nisu potrebne za rast takove zajednice...
( 5.element )
 Nazad na vrh »
segrt
Hodočasnik

Pridružio: 26 Jun 2008

Poruka Poslao: 25 Mar, 2009 12:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

5.element ::
....ne volim ogranicenja ni pravila .to zadire u bogomdanu mi slobodu izbora..pa dakle biram nedolazak..a vama koji idete saljem puno mira..harmonije..samospoznaje i ljubavi....
mu..
..inace imam nekih 55000 m2 parcelicu na Žumberku..dolinu..brdo..šumu..rijeku u dužini nekih 500 metara..i tri izvora..za koja se iskreno nadam da ce uskoro biti u funkcoiji tolerantnim ljudima dobre volje i širokih svjetonazora..eziv srca...

..Plan mi je da se izgrade razne nastambe i prostori za meditaciju i spoznaju igre života..kao i funkcionalni opuštajući sadržaji gdje bi ljudi iskrenih namjera razmjenjivali i poklanjali svoja znanja..iskustva..tehnike ..osiječaje..bez ograničenja..osim ŽIVI--i svjedoči tuđem životu..pa svi ste pozvani s idejama..djelom..energijom..planovima..želama..i namjerama..

5element
Gde ti je taj Žumberak? Lijepo parče po tvom opisu...
Da li imaš već neki tim ljudi sa kojima bi radio na tome? Da li si zamislio prostor za život zajednice ljudi i njihov stalni boravak tamo, ili imaš u planu smještaj određenih grupa na po nekoliko dana?
Na ovom podforumu nadam se da ćeš naći dosta korisnih informacija, takođe možeš da otvoriš novu temu kako vidiš taj prostor, pa ti možemo možda dati neke sugestije i ideje.
 Nazad na vrh »
5.element

Poruka Poslao: 25 Mar, 2009 18:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Žumberak je gorje udaljeno 50 Km od Zagreba..na granivi sa Slovenijom..proglašen je Parkom prirode..i pretežno napušten.

Zemlja koju sam kupila nalazi se u kotlini izmedju brda koja su pnepregledne šume..ogromna livada po kojoj jednom stranom u dužini oko 540 metara teče riječica Slapnica koja ne presušuje .Tu je jedan stari mlin koji mislim vratiti u funkciju ali uz proizvodnju el.energije.Iza rijeke počinje šumovito brdo koje je dosta visoko.Po drugoj stran parcele ide cesta koja nije asfaltirana ali je nasuta kamenom i ona je granica parcele .Izmedju nje i livada ima iko 20 metara šume po cijeloj dužini parceleUstvari parcela gledana odozgo ima oblik oka i omeđuji ju rijeka i cesta i iza njih šumovita brda.Na sredini se nalazi brežuljak visine 6 katnice cca.30x 30 met.Vrlo strm obrasao šumom sa prekrasnim platoom na vrhu.Neznam stavljati slike pa sam ju pokušala opisati...ali najvjerniji opis bi bio miiiiiiiiiiiiir..neopisivi mir dok lezim na livadi i promatram orla negdje visoko iznad glave.Tu pripadaš..ili ne
Na parceli su i tri izvora koji čine dodatan mali potok koji se sljeva u rijeku.Jedan od izvora sam očistila i postavila kristale i energetske pločice..a druga dva sam ostavila na upotrebu životinjama..kojih sudeći po otiscima papaka ima dosta.
U blizini postoje dvaq slapa visine oko 60 met.pećina...livada na visini 600 m gdje je izmjerena najveća koncentracija kisika u Europi.

Prvobitna ideja mi je bila Eko selo sa Brvnarama njih oko 20 sa centralnim obijektom za restoren i višenamjensku dvoranu..staja za konje i igralište..kupalište..poligon za surviving..u komercijalne svrhe.Napravila sam Eko studiju.Studiju isplativosti za obnovljive izvore energije.Dobila ponudu za besplatan pročistač otpadnih voda na poklon..

..i sve sam to napravila nekako preko volje..neće mi se..a kad se meni nešto neće..onda ..sam si rekla pa kaj ti treba još više posla..još više organizacije..briga..a taqman si si uzela godišnji ..od neke dvije tri godine...i shvatila da mi ustvari TO..NE TREBA..
.ali mi treba da živim svoju viziju..da taj prekrasam mir osjete svi koji se osijećaju pozvani..pa sam tako donjela odluku da stavim sve moje ideje na net..sagradim si jedno od onih Hobbitskih Kućica sa travnatim krovom za obitelj i dobrodošle..

I čekam da mi Protamajstor ponudi da dodje do mene i doživi parcelu..napravimo neke idejne planove..on s sagradi kućicu od slame..onda se tu nadju Jasna i Šegrt..koji naprave kuću od onih plastičnih crijeva napunjenih zemljom..da treba nam još netko ko će napraviti u brdu prostor za meditaciju u obliku maternice....Vesna će najvjerojatnije napraviti na brdu višenamjenski prostor za slobodno izražavenje..treba nam i prostor gdje će svi odlagati višak proizvoda koji im ne trebaju ..za samoposluživanje..i treba nam još puno toga..
I naravno Vera i Caca da postave ili produže Kupolu iznad Žumberka...
Pa očekujem vas sve...
.
( 5.element )
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 25 Mar, 2009 22:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vesna će najvjerojatnije napraviti na brdu višenamjenski prostor za slobodno izražavenje..
Pa očekujem vas sve...
.

Hvala ti na pozivu draga sestro,
bilo bi divno da se svi mi jednoga dana sastanemo,
pa bilo to kod tebe u Žumberku,
kod Dajboga na Rtnju,
kod Zorana iz Zemuna na Kosmaju,
kod mene na Vlasinskom jezeru...itd.
Nije toliko bitno mesto - bitni su ljudi koji se razumeju.
herc

.
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 26 Mar, 2009 02:52 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I naravno Vera i Caca da postave ili produže Kupolu iznad Žumberka...
Pa očekujem vas sve...

Hvala ti na pozivu ! herc

Negde ćemo se sresti sigurno , kao što reče Vesna ,
a kada se budemo sreli , provešćemo se ovako : Partysmiley Cool Djuskanje
Pa onda malo i ovako : Blazenstvo Angel7
segrt
Hodočasnik

Poruka Poslao: 26 Mar, 2009 11:44 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Molim admina da moje postove premjesti negdje ..ili ih baci u smeće a Alaemyrus molim za oprost ako sam nenamjerno skrenula temu..vratimo se kampu Tamiš..jos jednom Sorry i puno smijeha i srece svim kamperima

Pozdrav 5element

Takođe hvala na pozivu, ja duboko vjerujem da ćemo se sigurno svi vremenom upoznati, kao što reče Vesna: u Žumberku, na Rtnju, Kosmaju ili negde već drugo. Ili ćemo pre ili posle posjetiti sve navedeno.
A vjerujem da će biti i mnoštvo prilika da male zajednice sarađuju između sebe, biće to i jedan od načina za lakšu održivost
 Nazad na vrh »
5.element

Poruka Poslao: 26 Mar, 2009 13:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

..Naucit cu postavljati slike..a sve koje put nanese na ovu temu molim ideje..i zahvaljujem Jasni..Šegrtu..Dajbogu i svima ostalima na predivnim tekstovima ..na drugim topicima o zajednici..stvarno su vrlo poučni i korisni..
( 5.element )
 Nazad na vrh »
segrt
Hodočasnik

Poruka Poslao: 26 Mar, 2009 17:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

..Naucit cu postavljati slike..a sve koje put nanese na ovu temu molim ideje..i zahvaljujem Jasni..Šegrtu..Dajbogu i svima ostalima na predivnim tekstovima ..na drugim topicima o zajednici..stvarno su vrlo poučni i korisni..

Hvala i tebi 5.element što dijeliš svoju viziju sa nama,
ovde su uputsva za postavljanje slika -
http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?t=625
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 26 Mar, 2009 17:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A vjerujem da će biti i mnoštvo prilika da male zajednice sarađuju između sebe, biće to i jedan od načina za lakšu održivost

Bravo Šegrte,...
Upravo sam hteo juče da napisem kako cemo jednog dana lepo sarađivati, ovi iz Šapca, mi oko Rtnja, Kosmajci, Majanci, a podrazumevaju se i Bosanci, Hrvati, Slovenci...
KAO NEKADA...
Tazika
Iskušenik

Pridružio: 07 Okt 2008

Poruka Poslao: 28 Mar, 2009 11:49 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ha ha ha Very Happy - kad se popnem na terasu VIDIM Žumberačko gorje!!!!
sa mojih Vukomerečkih Gorica se lijepo vidi! Samo, vidim Žumberak sa druge strane, one Jaskanske... ali muž i ja smo za 1 dan prejahali čitav Žumberak, od Eko Sela (koje jest blizu granice sa Slov.) do Jaske za pola dana, još pola drugim putem natrag, tako da nije to daleko. Autom - malo dalje.
Pronašla sam Slapnicu!!! Ti jesi sa "moje" strane Žumberka!

E sad, na red su došli detalji: što radiš na svojem zemljištu? Kada si tamo - vikendima? Koju pomoć osim građevne (to-nažalost, zasada, nisam) trebaš? Mogu ti pomoći sa konjima, negdje si ih spomenula (ali kao da si odustala od njih). Koliko su ti stara djeca? Moj sin ima 6 god.

Čudna su mi onoliko loša iskustva sa društvom u prirodi. Kad netko već dođe u kamp u planinama, onda... takav ni ne dolazi gore praviti probleme, to je barem moje iskustvo. A do rata sam više bila u planinama nego u gradu, i eto nijedno loše iskustvo nemam. Može ono - mi siđemo s brda, u lokalnu birtiju na moru, sjedimo tamo, jedemo, pijemo, zabavljamo se, kad najednom nahrupi gomila razjarenih lokalaca i s vrata skoče na nas da se tuku. Mi jasno ne prihvatimo nego iscurimo u mrak i - natrag u planinu. To iskustvo imam. Ali da bi netko DOŠAO na planinu tražiti belaja, ne - to ne poznam.
 Nazad na vrh »
5.element

Poruka Poslao: 28 Mar, 2009 13:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tazika ::
Ha ha ha Very Happy - kad se popnem na terasu VIDIM Žumberačko gorje!!!!
sa mojih Vukomerečkih Gorica se lijepo vidi! Samo, vidim Žumberak sa druge strane, one Jaskanske... ali muž i ja smo za 1 dan prejahali čitav Žumberak, od Eko Sela (koje jest blizu granice sa Slov.) do Jaske za pola dana, još pola drugim putem natrag, tako da nije to daleko. Autom - malo dalje.
Pronašla sam Slapnicu!!! Ti jesi sa "moje" strane Žumberka!

E sad, na red su došli detalji: što radiš na svojem zemljištu? Kada si tamo - vikendima? Koju pomoć osim građevne (to-nažalost, zasada, nisam) trebaš? Mogu ti pomoći sa konjima, negdje si ih spomenula (ali kao da si odustala od njih). Koliko su ti stara djeca? Moj sin ima 6 god.

Čudna su mi onoliko loša iskustva sa društvom u prirodi. Kad netko već dođe u kamp u planinama, onda... takav ni ne dolazi gore praviti probleme, to je barem moje iskustvo. A do rata sam više bila u planinama nego u gradu, i eto nijedno loše iskustvo nemam. Može ono - mi siđemo s brda, u lokalnu birtiju na moru, sjedimo tamo, jedemo, pijemo, zabavljamo se, kad najednom nahrupi gomila razjarenih lokalaca i s vrata skoče na nas da se tuku. Mi jasno ne prihvatimo nego iscurimo u mrak i - natrag u planinu. To iskustvo imam. Ali da bi netko DOŠAO na planinu tražiti belaja, ne - to ne poznam.

..pozdrav Tazika..da to je s tvoje strane Žumberka..3 km od ribičkog doma na Slapnici..bila sam baš jučer tamo..inače idem vikendom ali sad sam više na brodu....u miru skupljam materijale koji mi mogu pomoći iskristalizirati viziju..radim mapu Sela..na papiru..
i slažem se s tobom da malo ko dolazi u prirodu s namjerom da maltretira društvo..a ako se to desi..riješit će se nekako..pa ljudi smo....
( 5.element )
 Nazad na vrh »
Tazika
Iskušenik

Pridružio: 07 Okt 2008

Poruka Poslao: 29 Mar, 2009 10:07 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Opet sam čitala o tvojim (bivšim) idejama, pa se pitam: da li si kada bila u EKO SELU na Žumberku? Onom Eko selu koje je iza "Divljih voda"? Mislim da se vozilom od tebe (osim konjem-od tamo do Svete Gere je oko 3 sata jahanja u tvom smjeru) nemože doći iako je blizu, nego iz Zagreba u Samobor, pa tamo prema Slov.granici i odonuda uđeš u Žumberačko gorje.
Naime tvoj opis prve ideje... jako je sličan tom Eko selu. Njega je napravio - nemoj se smijat - Eko-Željko, samo to ime mu znam. Izgradio je, hm... hotelčić... ma ne: bajkicu u kojoj se može jesti i stanovati, sve ko na onim fotkama "izvana" - namještaj od drva, mislim: od granja, panjeva, ako su daske onda su originalnog oblika a ne četvrtaste. Tako isto i kaubojski bar... i desetak starih drvenih kućica je uredio u bungalove, ali to je više bajka nego bungalov. I štalu za konje... i radio je i dalje... Samo da je imao kompanjona za financije!!! Ali nije mu bio dan... nego su mu neki "novi prijatelji" dali pare na lihvarske kredite, i morao je sve ostaviti... Nisam ni bila otkad je morao otići, njegovu bajku je kupio neki bussinesmann, novi ljudi se čude otkud takva diskrepancija između objekta i vlasnika. (rijetko koristim tu riječ ali sad mi bolno paše: lat.discrepare - neskladno zvučati; diskrepancija - neskladnost, razdor, protuslovlje)
AKO ćeš opet imati ideju o nekoj vrsti eko-sela svakako odi pogledati bivše Eko-Željkovo, barem da vidiš ono što je od tog vizionara ostalo.
Voljela bih znati što je sada sa njim... srce me boli... pogotovo jer sam jučer "zalutala" u Turističku zajednicu zagrebačke županije, Preradovićeva 42, da si uzmem karte i prospekte o dvorcima i čudesnim mjestima oko Zagreba za proljetno istraživanje s klincem, i oni su mene pitali ako znam zašto su ljudi zbunjeni tim Eko-selom. Pa sam im ispričala ovo i još više o toj očito vidljivoj diskrepanciji u ponudi Eko-sela, kao i o razlogu Eko-Željkove propasti. "Ooo, zašto se nama nije javio, mi za takve projekte dajemo jaaako povoljne kredite, čak i državne subvencije, mogli smo čak srediti i da mu otplatimo taj lihvarski kredit" rekli su mi. I ja to SADA saznam - kad je prekasno! - a čak su i dosta poznati bendovi davali koncerte za spas Eko-Željka i nije bilo dovoljno ni za kamatu...

Eto, budući da si spominjala dosta velik projekt, i sada iskristalizavaš novi, ako se odlučiš na neki kredit ili državnu subvenciju - eto ti adrese pa se prošeći do tamo.

...i, trebaš li pomoć učitelja jahanja sa višegodišnjim iskustvom? A radi se i neka "zelena staza" za jahanje po Evropi, kod nas je ušla do Zaprešića, mislim, traži se put za dalje.
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 29 Mar, 2009 10:37 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo mi nameravamo u Planinici ovog leta da kupimo prvog konja...
Moze li ta zelena staza da se produzi i do Srbije i da ide dalje???
Cim nase zdrebe poraste eto i nas...
Inace mi smo jako zainteresovani za ucitelja jahanja, narocito za decu, pa si dobrodosla...
Mi smo u Eko selu Planinica celo naredno leto, a mozda i duze...
5.element

Poruka Poslao: 29 Mar, 2009 11:21 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

,,..zahvaljujem ti Tazika na informacijama..Na žumberku ima Eko selo Divlje vode..Željkovo..i išla sam tamo i boravila mnogo puta..ostajala po par dana..je jako je topllo i sa srcem uredjeno..i iako to nike EKO već Etno selo..ali nema veze..predivno je...iako je priroda više dala na parceli gdje ćemo se mi smjestiti...
..Znala sam da ima poteškoća..čak je i prodavao selo za 800 000 Eura..ali ..svaki malo svjesniji zna da nema sreće s takovim kupnjama kao i kupnjama objekata iz Ovrhe,,,previše negativne energije i tuge se tu ispreplete..previše tuđih snova i nadanja..i razrušenih nadanja..tu ostaje...novi vlasnici ganjaju lovu..i tako propade duh Eko sela..ustvari ne propadne nego odlazi sa starim vlasnikom...

Ima na Žumberku još Etno imanja...manjih po površini...koje vode obitelji..skromna su ali topla..

..odustala sam od ideje komercilalizacije....vidim male kućice..od zemlje..drvata..bez upotrebe plastike..pesticida..konje za jahanje..kravu i koze za mlijeko..kokice za jaja..i brašno iz vodenice..i vidim ljude koji s osmjehom u skladu provode svoje vrijeme tamo..i brine svaki o dijelu zemlje koje momentalno koristi....
( 5.element )
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » KONKRETNE STVARI U VEZI ŽIVOTA U ZAJEDNICI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 1 od 4

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 289852 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Inuraki Reptil Koji Zivi U Meni 0 Branovic 14815 24 Jul, 2011 17:53 pm
Branovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RECEPTI KOJI ŽIVOT ZNAČE 13 Vera Bojičić 31065 12 Jun, 2011 16:58 pm
Bojan71 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 66836 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Seminari i kurseviPozdrav. Da li neko zna koji sajtovi prat 1 krang 15035 18 Jan, 2010 01:39 am
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 21052 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 17768 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)