Zdravlje i isceljivanje : ELEKTRA - TEHNIKA ISCELJENJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » REČI LETE - SPISI OSTAJU
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 04 Apr, 2009 00:47 am    Naslov: Zdravlje i isceljivanje : ELEKTRA - TEHNIKA ISCELJENJA
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::
ELEKTRA – tehnika isceljenja i samoisceljenja.

Poznato je da se sav svemir sastoji od vidljive i nevidljive materije.
Vidljivi deo je sazdan od svetlosti i mi ga dozivljavamo kao nebeska tele i sisteme kojima pripadaju.
Svetlost stvara, nosi informacije koje grade budućnost.
Svaki čovek nosi kosmos u sebi, on je njegova kopija u malom. Čovek i kosmos mogu da se povežu u celinu.

Svetlost nastaje iz nevidljive tamne materije koja zauzima oko 90% prostora.
To je energija koja se može aktivirati da postane svetlost, stvaralačka snaga.

Proces kojim se to pretvaranje odvija je regeneracija ili kosmički gledano, crna rupa. Sa jedne strane se tamna materija i sav otpad koji je nastao iz svetlosti, spiralno spustaju u crnu rupu. Na drugoj strain spiralno izlazi i raste vidljiva galaksija sa svojim sistemima.
Svako telo koje poznajemo i vidimo radi na istom principu, obnavlja se..
Sve, pa i čovek u svakoj ćeliji, u svome središtu nosi taj fascinantni deo crne rupe koji na drugoj strani emituje vidljivu svetlost., kao objekte.

Veza tela sa mozgom odvija se putem nervnih ćelija. Na kosmičkom nivou ta veza je vidljiva kao linija života.

Čovek je slep dok očni živac ne dodje na svoje mesto, tada se vidi.

Taj dogadjaj na kosmičkom ili bolje reći planetarnom nivou se odigrao 2 decembra 2008.

Tačka na kojoj se spoj dogodio je kupola iznad Šabca koja je zatvorila dolazni vremenski tunel ili rečeno razumljivim rečima, postavila zaštitu imunog sistema iznad zemlje. U decembru na tom mestu pridružila se linija života.

To znači da je planeta Zemlja sa Bogom, mozgom, spojena.
To ujedno znači i povratak čoveka Bogu. Takva veza sa prvobitnim čovekom je postojala ali su je oni svojom voljom prekinuli.

Ovim spojem je započela regeneracija planete ili kopiranje.
Ako se posmatraju istraživanja naučnika i to je sve vidljivo da se dogadja.

Jos jedan dogadjaj se odigrao, zabelezila sam ga 14.12.2008.
Spuštanje Elektre do kupole. To je životna energija ljudi. Ona ujedno označava i spuštanje Isusovog prisustva.
To ujedno znaci da je Bog sa nama.

Tehnika povezivanja sa Bogom.

Veza koja se dogodila na kosmičkom, planetrnom nivou, dogodila se i na zemlji.
Svaki čovek može da postane deo te veze i da koristi Božija znanja za transformaciju tamne materije u svetlost. Ta transformacija se odugrava u kupoli u njenom sredistu.
Opisala sam u knjizi prvi spoj sa bicem na zemlji, čovekom koji je imao dovoljno vere da zdrak na zemlju spusti.
Svako ko je zdrak iz kupole prihvatio postaje deo nje. Svako na koga se zdrak usmeri bude spojen sa njom. Svaki čovek postane i stanovnik Atlantide, kupole, kopira sebe u nju, ali samo deo kji je dobar, otpad ostane.

Propuštanjem zdraka odvija se upravo taj process, izlečenje, zapoćne odvajanje stranih tela iz organizma. Ujedno iz tamne materije kao svetlost dolazi dopunsko izgubljeno znanje, koje takodje vraća telo u stanje zdravlja. Kada se proces aktivira on je nepovratan i traje do potpunog odvajanja stranih tela ili ozdravljenje.

Svaki čovek koji se kopirao ili priključio kupoli moža od tada i druge da uvodi., Proces prikljućenja može se odvijati i na daljinu da se zdrak usmeren ka biću vrati do kupole a onda pusti

Potrebno je što više ljudi, najbolje sve, priključiti jer će nas kupola provesti kroz proces regeneracije planete.. Na njoj će biti ljudi i andjeli a zlo će ostati na ovome mestu. Naravno ostaće i ljudi demonske prirode a od njih će se odvojiti samo dobro.
Zato ce njegovo delovanje biti pojaćano i može se rasterivati vrtlozima svetlosti nastalim iz tamne materije.

Dok pišem ove reći kroz glavu mi prolete Isusove reći “ Ako život postane nemoguć na ovoj planeti prebaciću vas na drugu”, a sada znam i kako će to da uradi.

Primena u svakodnevnom životu.

Prva isceljenja će raditi vesnici Elektre, ljudi koji su spoznali njenu snagu.

Evo upustva za poćetak korišćenja tamne materije i njenog pretvaranja u svetlost za isceljenje

Ovo je prva tehnika koja korisit oba pola, zato je Boziji dar ljudima

Ključ za korišćenje tamne materije je iskra Božija u čoveku, i njome može upravljati ko u srcu nosi ljubav Božiju. Šifra je spoznanje Boga u nama, jer jedino tada ona će se staviti u službu stvaranja.

Tamna materija pola stvaranja ne ubija već vraća, čisti sa lakoćom svako telo, prostor ili kosmos, ako se aktivira šifrom koja se zove ljubav Bozija Moglo bi se reći da je bezgrešna jer samo zlo razgradjuje.

Prilikom upotrebe Elektre ne morate za sebe ništa da tražite, samo dajete, a kupola će vas i bez toga lečiti i regenerisati jer ste sada deo nje.
Davanje je ljubav Bozija i nemojte se više za sebe brinuti.

Podignemo ruke iznad glave i napravimo kupu ili piramidu. Sastavimo dlanove sa unutrašnje strane pri korenu šake a prstima prema gore napravimo piramidu. Povežemo se sa linijom života i u taj deo koji ruke čine pozovem tamnu materiju da znanjem koje poseduje kupola obavi posao, razgradnje stranih tela u organizmu.

Kada se aktivira tamna materija to je Božiji dar ljudima, to je vraćanje izgubljenih znanja, to je obnova ljudi kao bića, to je zdravlje i civilizaciski pomak čovecanstva.

Važno je čisto srce i ljubav koju u sebi nosiš, jer ta iskra ljubavi za druge aktivira tamnu materiju da bude isceljujuća svetlost.
Kada se tako radi, ne treba ničija dozvola.

Kada se aktivira razgradnja, ne znamo koliko će da traje povratak u zdravlje, ali postupak se može ponavljati dok sve ne nestane. Mora se ubacivati dovoljno energije za svaku velicinu koju razgradjujemo. Dobro je ako osoba postane sposobna da nastavi sama.
Suštinski, čim zapoćnemo razgradnju aktiviran je proces trenutno. Dodavanje se može vršiti i na daljinu.

Kada se brani podrućje , povežeš se sa kupolom i napravi kovitlac koji povežes sa Zemljom, zatim ga pustiš da ispuni tvoj zahtev, da brani.
Ruke se podižu samo do momenta uspostavljanja veze, a pošto proces odbrane traje duže možes služiti samo za protok materije i mislima je usmeravati kuda da ide.
Pošto prostor zahteva više vremena bolje je da nas to radi što više.

Htela sam još objasniti da dizanje ruku moze kratko da traje, da se na taj način lakše povezuje, a zatim može da se nastavi sa protokom bez podignutih ruku.
Tada možete ruke upotrebiti da dodirnete neko bolno mesto i tu energiju koncentrisete na tren.
Ta vez može da se uspostavi i bez ruku. Kada se stekne iskustvo ili trajno povezivanje.
Svaka osoba može usvojiti i odredjene pokrete koji će je bolje koncentrisati. Misao lako prati pokret.
Naravno da se sa iskustvom sve manje stvara potreba za pokretima, Može se samo odvijati komunikacija izmedju srca i mozga.

Kada povezujete nekoga sa kupolom ili popularno inicirate, naj bolje je da stojite jedno nasprem drugog, može i na daljinu. Osoba koja je već povezana i inicira dugu uputi zdrak prema njoj put srca a zatim ga poveže sa kupolom, onda svoj zdrak prestane da usmerava jer tada druga osoba može da nastavi sama.
Kada počnete inicijaciju imate istu nameru, da se ta druga osoba poveze sa kupolom, tako da to ne treba posebno naglasit,i svrha postupka jer je unapred dogovorena.
Postupak se odigrava brzinom svetlosti ali se uvek produži vreme inicijacije zbog uskladjivanja izmedju dve osobe.

Poželjno je da se odmah krene sa vežbom da se to radi otvorenih očiju, jer ovo je svesno povezivanje i isceljivanje. Iz srca se radja lekoviti zdrak kojeg mozak prosledi gde hoće.
Nije greška ako se u početku radi zatvorenih očiju a mislima komanduje, ipak treba uvežbavati da se bude potpuno svestan, budan.

Kada se radi isceljenje druge osobe potrebni je saopštiti da se može dogoditi da se dvadesetak dana simptomi bolesti mogu pojačati, može se i bol povećati usled razgradnje ali nakon toga počinje izbacivanje i regeneracija, oporavak.

Kada je u pitanju pojedinačno blisko isceljivanje možete uvek koristiti ruke za dodir zato sto tada misao bolesne osobe prati pokret.
Na daljinu skoro da je lakše jer je tada bolesna osoba usresredjenija na sebe, da prihvati zdrak.
Možete u mislima definisati bolest na koju se usresredite, na primer sećerna bolest, i traziti da se funkcije regenerišu dodavanjem izgubljenih znanja.

Tehnika je zasnovana na principima razgradnje stranih tela, Regeneracije izgubljenih znanja. i oporavak kopiranjem zdravih ćelija organizma

Opšte karakteristike.

Elektra je druga velika mudrost Boga, prva su paralelni svetovi.
Elektra je njegovo obećanje ljudima da će dobro pobediti zlo.
Elektra je ljubav Božija data ljudima za život.
Elektra se ne može zloupotrebiti jer ne poznaje zlo i odmah ga odbacuje.
Elektra ni zrno dobra u čoveku neće ostaviti da propadne već ce ga ugraditi u sebe.
Elektru pokreće ljubav prema drugima
Elektra je sva energija postanja bez čestice zla.
Elektra je sastavljena iz velikog dela tamne materije iz koje se život i svetlost stvara. Ogroman rezervoar znanja koje čeka da ga nečija velika ljubav aktivira. To nam je sve na raspolaganju.

Zanimljivost.

Vesnici Elektre su se okupili na Objavama da je sačekaju i prenesu dalje.
Znali su da će se to odigrati ali ne i na koji način.

Primeri kako vesnici Elektre primenjuju tehniku – Caca :

Evo kako ja izvodim tehniku "Elektra":

- podignem ruke iznad glave na opisan način ,
- zažmurim i mislima prizovem energiju kupole , zatražim povezivanje ,
- ubrzo osetim da mi se ta energija spustila do šaka
- pa onda osetim kako mi se ta energija spušta kroz ruke ka dole ,
- onda tu energiju koja mi se kroz ruke spušta mislima USMERIM KA SRCU ,
- kada osetim da je dovoljno energije stiglo u predelu srca , OTVORIM OČI i zamislim da tu energiju POGLEDOM šaljem drugoj osobi ,
- istovremeno toj energiji putem misli postavljam konkretan zahtev , npr. isceli tu (ime) osobu

Treba obavezno uvesti u praksu da podrucje na kojem se intervenise na ljude, posle toga obavezno ocisti.
Postupak sam opisala ovako:

Citat:
Kada se brani područje , povežeš se sa kupolom i napraviš kovitlac koji povežes sa Zemljom, zatim ga pustiš da ispuni tvoj zahtev, da brani.
Ruke se podižu samo do momenta uspostavljanja veze, a pošto proces odbrane traje duže, možes služiti samo za protok materije i mislima je usmeravati kuda da ide.
Pošto prostor zahteva više vremena, bolje je da nas to radi što više.

petra ::
Vera da li se Elektra može poslati nekome ko je bolestan ili ima tegobe, za koga procenimo da mu je pomoć potrebna i bez njegovog znanja, ako procenimo da bi mu pomoglo u iscelivanju, jer nažalost mnogi ljudi neće poverovati u to.

Naravno da mozes, posalji je trazi da regenerise organizam ako su bolesti u pitanju i da izbaci strana tela napolje, a zatim svakoga dana po par minuta salji kovitlac da prostor oko njega ociti.

Videces da je lako kada se savlada povezivanje koje moze da bude trajno, sto uglavnom i jeste kada se izvrsi inicijacija. Posle sve zavisi od osobe i njene kolicine ljubavi za druge, jer od toga zavisi koju kolicinu ce moci da upotrebi.

Danas sam imala dogovor sa Verom i Cacom da mi iniciraju tehniku iscelivanja Elektrom. Dogovor je bio za 16h. U naznačeno vreme sam bila pred komp. i čekala da mi se jave, ali pošto mi je inbox prepun, poruke sam videla tek nakon pola sata.Za to vreme sam isprintala tehniku i počela da se povezujem pridržavajući se datog redosleda i osetila priliv energije.Nije mi bilo baš sve najjasnije šta se to događa, mislila sam kako to deluje i kad samo čitaš.Nisam znala da su mi njih dve poštujući vreme prvobitnog dogovora usmerile i zajedno poslale Elektru. Možda Vam sada zvučim kao iz kosmodiskove reklame:ZVUČI ŠAŠAVO ALI DELUJE.Ponovo smo se dogovorile da ponovimo postupak , htela sam da se svesno povežem sa njima dvema, kupolom i Elektrom. Moram da dodam i ovo, da sam bila skeptična u vezi kupole, pa da li ću ja to uopšte moći da osetim i sl. zatim ta tamna materija, linija života.To znanje nije presudno već ljubav božija.Kad sam se povezala sa Elektrom, osetila sam snažan priliv energije , prvo se počela spuštati niz šake, ruke pa srce, i suze su mi krenule od uzbuđenja, neverovatan osećaj lakoće i poletnosti.Zaista fascinantno.Neizmerno sam zahvalna Veri i Caci na njihovom nesebičnom davanju sebe i svojih znanja, bog ih blagoslovio i svako dobro dao.

DAN POSLE INICIRANJA ELEKTRE
Mogla bih ga okarakterisati kao dan preobražaja.Nakon jučerašnjeg iniciranja tehnike Elektre i danas osećam u svom srcu neprekidnu, umerenu i toplu energiju.Razmišljam o toj ljubavi koja me povezala sa Elektrom, kako ta ljubav zapravo deluje i na daljinu iako ne živim u Srbiji, znači da se svi ljudi mogu povezati ma gde bili.Uverila sam se da reč BOŽIJA LJUBAV nije samo puka fraza, već da sve ovo zajedno sa Elektrom deluje.Važno je samo da čistog i otvorenog srca prihvatimo ljubav koju nam Elektra daje.Sve je jednostavno, uostalom kao i ljubav, ili je imaš i osetiš ili ne.Potrebna je dobra volja i dobronameran stav.Pokušala sam danas da je primenim na poslu.Slala sam Elektru dvema osobama.Jedna od njih je spremačica koja se zbog nepravde rasplakala i rastužila a ja sam je tešila.Druga osoba je moja koleginica koja je pred penziju, i ona mi se požalila da je iscrpljena i smoždena.Slala sam im Elektru pojedinačno, i mislim da je bilo uspešno jer sam ih kasnije videla nasmešene.Nije bilo prilike da im ispričam o Elektri , ali je bitno da su se kasnije oraspoložile.Trenutno imam vrlo izraženu potrebu da svima oko sebe šaljem Elektru.Prezadovoljna sam što sam se povezala sa Elektrom i naravno zahvalna pre svega Veri i Caci a vama svima pozdrav i srećno povezivanje sa Elektrom.

Jazz08 ::
ELEKTRA-ZAŠTITA PODRUČJA-lični doživljaj

(22.marta oko 22 č.)

...i nakon konektovanja sam:

.zamolio Elektru da postavi zaštitnu kupolu iznad naselja...npr.

-zamolim da zaštitna kupola iz tog i tog prostora-teritorije eliminiše i očisti sve što je negativno i transformiše to u drugu dimenziju:

-pojavila mi se slika : kupola od tri sloja boje (?) - bele, beloplavkaste i crne
koja upija ili ka kojoj idu iz tla zvezdasti zraci čišćenja...
To sam doživeo kao objedinjenje dva pola Elektre...

Evo i sada osećam snažno strujanje iz tla ka nebu (ka kupoli) i snažno mi se nameće slika tih "zvezdastih" zrakova koji sada čiste i štite ovaj prostor...Čudesno ! Bez napora i truda doživljavam tu sliku...

Kroz fizičko telo, primetan osećaj čišćenja energetskih kanala...

Šta reći...

Jazz08 ::
ELEKTRA-EMITOVANJE "neuvežbanoj" osobi. 5 min.

...otvorenih očiju predstavljena slika osobe kojoj se upućuje Elektra.
Zrak ulazi u njeno srce gde inicira izviranje ("vatromet"), iskrica koje, šireći se u svim pravcima obuhvataju auru osobe, harmonizujući trenutno i čisteći nepoželjne elemente.

Doživljaj osobe: Tamna senka preletela iznad nje, doživljaj prisutnosti nečega-nekoga tokom minut-dva.Zatim nestaje.Dan kasnije, primetno odsustvo depresije i bezrazložne pospanosti koje je trajalo oko tri meseca.

Zaštitna kupola instalirana iznad kuće.

michelle ::
E pa drage moje dame hvala vam od srca!

Podigla sam ruke i napravila kupolu, osetila sam u pocetku samo peckanje u dlanovima i mislila to je to (malo sam bila skepticna)..onda, spustim ruke i pocinje ringispil..
Kao da sam bila u nekom laganom vrtlogu, mislila sam da cu izgubiti ravnotezu..bas sam lepo osetila tu energiju, zaljuljala me nezno i tacno sam osetila kad ste prestale, bez sata..i pogledam tacno 23:05..
Srce si! herc Poljubac...

5.element ::
....od srca zahvaljujem Veri i Caci na energiji Elektre kojom su me počastile...
..naime.. jučer poslije mojeg posta zahvale i vjere odmah mi se javila Vera i obavijestila me da će dogovoriti sa Cacom da me za pola sata obaspu energijom Kupole..povežu s Elektrom.
.brzo..efikasno..rečeno ..učinjeno..
...istraživać..skeptik..otvorena srca ( uvijek sam govorila da mi je srce kao autobus..uđeš gdje želiš..voziš se koliko hoćeš..i izadješ ili ne..po vlastitoj želji..a li ako izadješ znaš da će taj autobus uvijek biti tu kad poželiš u njega ući..i ući češ slobodno..bez naplate i predbacivanja..jer svatko ima doživotni pokaz za ulazak...)
...prepuna očekivanja..( pogotovo boja jer ja ne vidim ništa osim ljubičaste ..rijetko zelenu..i blještavo crnu..)
..ipak malo oprezna...Ego..koji se ne zeli odreci bar malo kontrole...(digla sam se na sedmi nivo i zamolila da se sve dalje dešava uz pomoć Boga i ljubavi Krista..).
.otišla sam u sobu i sjela nasred kreveta..ja sve volim raditi ležečki ali sam ioak našla kompromis izmedju stajanja i ležanja pa sam sijela u lotos..opustila se ..napravila kupu...držala ruke iznad glave..dok mi nisu počele drhtati..a oči sam pokušavala držati otvorene..iako su mi se stalno izvrtale preme gore..pa su se zatvarale..nakon nekoliko minuta u tom položaju ..legla sam na leđa..raširila ruke..otvorila srčanu čakru i prepustila se..mislim a..jbga kaj bu bu....plutala..plutala..u mekom crnilu..a iz dlana u dlan kao da sam prebacivala onu igračku..skočka..jedan kraj opruge zadržavala sam na dlanu a drugi zabacila tako da je preko mene letio u drugi dlan..i tako sam se igrala...bez boja..samo u crnilu..i kada sam ustala..nešto me povuče naprijed kao magnet..skoro sam bila pod 45 stupnjeva..šteta što sam se prepala da cu pasti..umjesto odluke da poletim.....LJubav ..svima ..a Veri i Ceci JEDNO VEEELKO HVALA...

Aleksandra-Caca ::
Da bi prikupili sve na jednom mestu o Elektri , iskopirala sam moj i Verin razgovor od pre par dana , na tu temu .

Vera , rekla si mi da ovom energijom kupole ne možeš da se samoisceliš , već samo da isceliš drugog .
Ja mislim da može i samoiceljenje da se dogodi .
Šta kažeš na to ?

Pa ja koristim samoisceljenje.
Posto ste vi u vezi sa kupolom preko mene vi onda mozete, Ja sam na frekfenciji kupole i sa nje ne silazim vec dugo.
Na zemlji mozete biti i jaci od mene.

Nesto bih vam preporucila da samo dajete, a kupola ce vas i bez toga leciti i regenerisati jer ste sada deo nje.
Davanje je ljubav Bozija i nemojte se vise za sebe brinuti.

Moje samoisceljenje je na tome zasnovano.

Danas me je strefila neka kijavica ,
onda sam Zoranu Munze poslala energiju kupole , a kijavica me je prošla ,
tako da sam ukapirala da me je iscelila energija kupole -
pošto danas nisam ulazila ni u Thetu , ni u Rekonekciju .
Zato sam te to i pitala Very Happy

Ja bih to objasnila da sam sad konektovana na energiju kupole , pa sam se regenerisala za čas posla Very Happy

Zoran se iznenadio koliko je to jaka energija .
Rekao mi je da je to energija svetlosti , zato što se sakuplja u srcu - to on misli.

Evo lepo si opisala kako deluje, kada dajes i sebe lecis a da nisi trazila, to je pravi postupak.

Tamna materija je stvaralacka moc pola stvaranja, srca. Kada se upotrebi na ovaj nacin, ona postaje Svetlost, srce je aktivira a mozak posalje gde treba.

Ovo je prva tehnika koja korisit oba pola, zato je Boziji dar ljudima.

1-Na koje sve načine može da se primeni kupola u praksi ?
2-Da li trebam da tražim dozvolu od pacijenta , da bi ga isceljivala kupolom ,
ili mogu da na primer usmerim energiju kupole na neku bolnicu ?
3-da li mogu da je usmerim da čisti Srbiju od zla , kao što to ti radiš ?

Vidi, kupola poseduje sva znanja za koja mi jos nemamo pojima da postoje. uvek trazi jedan od elemenata razgradnje i transporta na drugo mesto. Kada je usmeris na coveka, onda trazis da razgradi i izbaci strana stetna tela iz organizma. Ona ce to i inace sama da uradi, ali ti se na taj način odredjujes.
Možeš čoveka u trenutku da smiris, da ga zla oslobodis i bez njegovog znanja.
A da rasterujes zlo u Srbiji možeš, jer što nas je više, neće biti praznog hoda, držaćemo zaštitu stalno. Sama sam ponekada popuštala, zabavljena drugim stvarima.
Možeš i da usmeriš na bolnicu.

Važno je čisto srce i ljubav koju u sebi nosis, jer ta iskra ljubavi za druge aktivira tamnu materiju da bude isceljujuca svetlost.
Kada tako radiš, ne treba ti ničija dozvola.

Predpostavljala sam da je tako ,
ali morala sam da te pitam jer ne volim na svoju ruku da se igram energijama .
Interesuje me :
1- za koliko vremena se isceljuju najteže bolesti ?

2- objasni mi postupak zaštite Srbije od zla , kako da držim zaštitu ?

Kada aktiviras razgradnju, iskreno ne znam koliko ce da traje, ali postupak ponavljas dok sve ne nestane. Moras ubacivati dovoljno energije za svaku velicinu koju razgradjujes.
Sustinski, čim zapocnes razgradnju ti si aktivirala proces trenutno. Dodavanje mozes vrsiti i na daljinu.

Kada braniš Srbiju, povežeš se sa kupolom i napravis kovitlac koji povežes sa Zemljom, zatim je pustis da ispuni tvoj zahtev, da brani.

Ne razumem , kako napraviš taj kovitlac sa zemljom ,
napraviš neki pokret rukama , ili samo zamisliš ?

Ne. podignes ruke, dovedes energiju a zatim je pustis u prostor koji odredis, U tom poslu moras biti malo duze, kada uspostavis vezu, mozes da spustis ruke ali da pustis da ona kroz tebe nastavi da tece,

Naziv tehnike se nametnuo sam danas. Zvace se ELEKTRA .

Vec duze vreme sam pricala o trojstvu koje treba da se spoji nad zemljom. Atlantida, pol stvaranja, buducnost je prva stigla i sada je to kupola, Drugi pol, Bog otac ili mozak, proslost, stigao je sledeci. Ostala je treca velika energija da se sa ove dve spoji,
Cekala sam Elektru, zivotnu energiju , energiju dece koja ce moci da ovladaju darom koji dobiju od polova ili BOGA.

Videla sam da se spusta ima vec nekoliko meseci ali je bilo potrebno da je deca osete i prihavate kao deo sebe.
Pocela je da se vijori mocna sila samoga zivota Elektra.

Setila sam se kako se Caci Elektra mnogo dopadala, secanje na buducnost.

Deca su svi koji žive život čoveka, bez obzira na godine, jer kosmički svi ulazimo u osamnaestu. Tako da ste vi deca i vesnici Elektre, za sada vas ima petoro, a biće vas sve više.

Ako se secas, Elektra je po znanju uporedna sa Zenom, ali ima malo ega koji je drži u zaostatku. To je Životna energija.

Inteligencija koja sve zna, sto se vise konektujes manje si podlozan zemaljskim uticajima, sve manje mogu da ti naskode.

Htela sam jos objasniti da dizanje ruku moze kratko da traje, da se na taj nacin lakse povezuje, a zatim moze da se nastavi sa protokom bez podignutih ruku.
Tada mozete ruke upotrebiti da dodirnete neko bolno mesto i tu energiju koncentrisete na tren. Na taj nacin jedan moj prijatelj razbija masna tkiva, to mu je lako poslo za rukoma. bez dodira resava razne napade nervoze, poceo je da utice na druge bolesti da se izlece.

Ponekada ta veza moze da se uspostavi i bez ruku. Tako ja radim ali kada nesto bas hocu da naglasim i usmerim, podignem ih i ja.

Vera verovatno si ti već opisala kako se povezuješ sa kupolom, da li bi htela da nam ukratkoponovo daš upute kakav je postupak ali od samog početka. meni to nije baš najjasnije.Da li mi možemo koristiti elektru?Ko sve može koristiti? u koje svrhe se može koristiti? za bolesti?mir?problem?nesporazum? i sl.Kad i u koje vreme?Šta treba misliti, govoriti?Kako postupati sa rukama?Mogu li ovu tvoju tehniku preporučiti i drugim ljudima.Kao što vidiš puno je nepoznanica, pozdravljam te zahvljujem ti jer znam da se ti nesebično trudiš da podeliš sa nama tvoje znanje.

Vec sam pisala, ali evo da ponovim, Kupola ce se rasiriti sirom sveta. Da bi se to desilo moraju je rasiriti ljudi, Uopste nije vazno na kojem delu planete se nalazite jer to je veza koja se odvija brzinom misli a zatim brzinom svetlosti.

Spremam se da ceo postupak napisem kao tehniku pa cu na taj nacin ponoviti sve detalje.
Kada se povezete mozete je koristiti i za odbranu prostora u kojem zivite.

Da bih to sama radila, morala bih da se udaljim od svega i da to radim danima, to i nista drugo.
Uspeh je da se sto vise ljudi poveze.
Energije ima u ogromnim kolicinama. Tamnu materiju srce ispunjeno ljubavlju aktivira i nema zloupotrebe.

Mogu da vam prvi put pomognem, posaljite mi lokaciju gde ste i vreme.
korisite moj privatni meil..
Elektra pripada svim ljudima, odluka je pojedinaca da li hoce da budu deo nje.

To povezivanje moze biti trajno i tada se mogu koristiti Bozija znanja.

Zamislite sliku kako je svako bice svetlosnim zdrakom povezano sa kupolom a zatim sa linijom zivota i sve se sliva u jednu nit.
Tako je bilo sa prvim covekom a on je tu nit prekinuo. Ovako se vracamo Bogu.

Elektra je tehnika koja ljude vraca Bogu.

Tehnika koja vraca izgubljena znanja, koja zivot produzava, Tehnika koja samo zlo odvaja i vraca ga u obnovu. To je veza sa Bogom. To je pocetak Bozijeg carstva u nama i oko nas,

Ima neverovatnu moc, da ljubavlju odagna zlo.
Recimo ako je upotrebi neki kriminalac, ubica da bi oporavio nekoga koga voli, srce ce je aktivirati ali i njega promeniti. Sama upotreba odagna zlo iz coveka i on pocinje da se menja.

Bog je mnogo mudar.

Danas me je nazvala prijateljica koja živi u Mitrovici , tražila je da joj pošaljem energiju , bila je jako umorna , iscrpljena , totalni pad energije i raspoloženja ...
Ona prati forum , pročitala je da sam Zoranu poslala energiju kupole - elektru , htela je da pošaljem i njoj .
Uradila sam joj tretman , odmah me je posle tretmana nazvala sva radosna da mi saopšti da je osetila priliv ogromne količine energije , koja je i posle tretmana nastavila da se u nju sliva .
Za to vreme je osetila hladnjikavu energiju na početku , a kasnije joj se smenjivala hladna , pa topla energija , videla je sve boje Duge , pa joj je i neka zvezdica bljesnula - a najbitnije od svega je što se ispunila energijom , snagom i radošću . Srce si!

A ja se tek osećam fenomenalno kada radim tehniku Elektra , i posle tretmana dugo vremena osećam energiju koja kroz mene protiče .

Koristi je Cacili, salji ljudima a ja cu ovih dana sve sastaviti kao metodu. Ako mislis na rak i druge teske bolesti tada se moras koncentisati iz blizine na osobu. Vezbaj za sada i prihvataj je kao deo sebe, sve ces saznati ne zuri.

Znači jače je dejstvo Elektre iz blizine ?
Baš me te teške boleštine najviše interesuju .
Nisam do sada nikome radila iz blizine , a ovo što sam slala ljudima na daljinu , svi su bili oduševljeni energijom i začuđeni koliko je jakog intenziteta energija .

Cacili, nema razlike u snazi, moze iz daljine.
Iz blizine se postize bolja koncentracija dok se ne stekne veliko iskustvo. zato sto na mesta koja uhvati rak treba dosta energije da se prosledi, za svaku bolesnu celiju po jedan mlaz da je razgradi,.

mnogo bolesti treba leciti regeneracijom obnavljanjem izgubljenih znanja, to vazi za poremecene funkcije. Aktiviras proces i on krene unazad.

1-Kad radim nekom tretman , da li ta osoba treba da legne , zažmuri i opusti se , ili treba da gleda ?

2-da li pogledom trebam da ciljam osobu u njene oči ,
ili na obolelo mesto ?

Kako osobi odgovara neka se namesti, mada moje je misljenje da je najbolje kada stoji. tada imas laksi pristup da napravis vezu izmedju srca i mozga.
Od srca tražis, a mozak izvrši.

Vec sam davala upustva jer u pocetku ljudima teba nekakav gest da bi usmerili energiju. Ako cistis od entiteta, to je lako, napravis oko osobe kovitlac, rukom napravis krug pa ti misao sledi pokret. Ako lečis neki deo, dodirnes ga vrhom prsta i tako usmeriš misao.

Sve moze bez toga, kada se potpuno ovlada.
Probaj, ako vidis da su se ljudi posvadjali, a ne znas ih, deluj mirno na njih i odmah ce se razići..

Kako osobi odgova neka se namesti, mada moje je misljenje da je najbolje kada stoji. tada imas laksi pristup da napravis vezu izmedju srca i mozga. Od srca trazis a mozak izvrsi.

Zoranu kad sam slala , rekla sam mu da stoji i da gleda ,
a danas sam drugarici zaboravila to da napomenem pa je ona , po navici , kao kad joj radim Thetu na daljinu , legla i zažmurila - zato je i videla dugine boje i zvezdicu...
Isti efekat su osetili oboje .

To i kazem da osoba i njen polozaj nisu bitni, stojeci je zbog tebe bolji.
Bas je lepo osetila energiju. posto sam stalno vezana sa kupolom i meni se kada zazmurim cesto prelivaju boje.

Aleksandra-Caca
Mesija

Poruka Poslao: 04 Apr, 2009 01:04 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sad si me sa voltima asocirala na elektranu. To je otprilike tako iz elektrane struja ide svakome ko se sa njome poveze.
Samo ova struja ima izvor energije u tamnoj materiji, pa em sto greje srce donosi i nadograđuje izgubljena Znanja. Sve sto sa njome ne zna da rukuje, razbeži se. Rukovati njome zna samo onaj ko u srcu ima ljubavi za druge.
Kada se malo smirimo, jer sada je u toku povezivanje, sledeci korak je koriscenje veze za komunikaciju putem telepatije. Jer veza sa jednim mozgom, Bogom pruza i takvu mogucnost.
Tako ako vam se desi da vam necija misao doleti, nemojte se cuditi jer to je tek pocetak.
Lepota je u tome da se cuje samo misao koja se nekome posalje, ne sve misli.

talerman ::
Samo sto nisam siguran da li ce da uspe.

Pre nego što mi je Vera uradila inicijaciju ,
kada smo se srele kod Vesne , na sastanku Udruženja ,
bila sam skeptična i ja , sumnjala sam da li uspeti da osetim tu energiju ...
Iznenadila sam se intenzitetom i lepotom te energije .

Dragi Tale , nisi jedini , pored mene , svi kojima smo radile inicijaciju su pre inicijacije sumnjali , i u sebe , i u energiju Elektre ... a onda , prijatno iznenađenje.... Srce si!

Malo pre smo Vera i ja uspešno inicirale moju drugaricu iz Mitrovice .
Njoj sam ja već jednom sama slala energiju Elektre koju je intenzivno osetila , oduševljena je bila , ali je nisam povezela , samo sam joj poslala energiju da je okrepi - pisala sam o tome već ovde .
Sada je zatražila da je Vera i ja iniciramo .
Posle inicijacije me je nazvala i ispričala šta je doživela u toku inicijacije .
Evo ukratko : Prvo je osetila trnce po dlanovima , pa upliv jake energije koja se koncentrisala u predelu srca ( srčane čakre ) . Energija je bila toliko jaka , da je neko vreme ubrzano disala , srce joj je brže kucalo , posle čega je osetila totalno blaženstvo , ljubav , radost , imala je osećaj da će da poleti , razne boje su joj bljesnule pred očima , ljubičasta je dominirala . Upliv energije je osećala i nakon tih 5 minuta inicijacije , dok smo razgovarale takođe . ( Vera i ja , takođe , i nakon 5 minuta osećamo da i dalje kroz nas protiče energija ) .
Rekla mi je : " Caco , što mi sad nisi ovde , tako bi te snažno izgrlila , i tebe i Veru ..."

tanja ::
Posle svega da se i ja javim.....
Kada treba da dozivim neko novo iskustvo, uvek sam po malo na oprezu..
sta cu takva sam. I u Elektru nisam sumljala ali...uvek postoji doza....
Dogovor je bio veceras u 23 h.....Sedim...ugasila sve u sobi sem kompjutera
10 minuta pre dogovorenog roka pocela da meditiram....Dolazi 23h...stojim..
podignem ruke i osetim ..tup...kao da mi neka kugla stoji u ruci. Osetim
joj i oblik i gustinu i tezinu...Pokusavam da je okrecem ....pocinje da se sliva niz moje ruke. Ruke mi po malo trnu , kao da struji nesto kroz njih. Osecam dlanove kako bride , peckaju i sada kad pisem ovo taj osecaj u njima ne prestaje...Ljuljam se lagano napred nazad, kao da sam na talasima, prijatan osecaj. Struji kroz mene, osecam energiju...Otvorim oci, vrti mi se onaj ekran ispred mene, pogledam na sat 23h o5 min. Odjednom u sobi frka..lupa nesto, okrenem se i vidim moju Bekicu( labradorka mala maza)
lezi na podu valja se udara glavom, ne moze na noge da stane...opet je dobila epi napad. ( Inace imala ih je 3 do sada). Dodjem do nje, zagrlim je
stavim na krevet i po inerciji stavim joj ruku na glavu. Zagrlim je, osetim kako joj se brada trese, srce lupa.Drzim joj ruku na glavi i osecam da se smiruje. Vilicu moze normalno da otvori....Pogledam je jos jednom i vidim da je mirna. Sve je to trajalo nepuna 2 minura. Sednem opet za kompjuter, da presaberem utiske i zovnem je. Veselo je skocila sa kreveta i dotrcala.
Inace dosadasnji napadi su joj trajali po 5-6 minuta a posle toga je lezala
po pola sata .....
I za sada samo toliko...jos sam pod utiskom ne mogu vise da pisem..
Ljubim vas sve..a narocito Veru i Cacu...
jedno velikooo ...HVALA Srce si!

segrt ::
pozdrav dragi ljudi
Evo da podijelim i ja svoja iskustva.
Pre svega hvala Veri i Caci na sinoćnoj inicijaciji, desila se u 22.00h.
Podigao sam ruke i osjetio toplotu u dlanovima. Nešto slično sam ranije osjećao posle viježbi chi gonga i tai chia. Ipak mislim da je ovaj put taj osjećaj bio malo jači... posle sam ruke stavio na grudi i osjećaj se razlio i po tom dijelu tijela. Ne mogu da kažem da sam imao sve te fascinacije sa bojama, koje su neki opisali ili duboke unutrašnje osjećaje.... sdruge strane vrlo jasno sam vizualizovao kupolu....i kako do mene dopire jedan zrak.
Mogu još da pomenem da sam spavao kao beba...a danas sam dosta pozitivan i na samom poslu, iako ne ide sve baš kako je planirano...
Možda ću narednihh dana moći i nešto više da podelim.
Još jednom hvala i veliki pozdrav

Ne moze inicijacija biti neuspesna, ako vidim zrak da je napravio trougao.
Dozivljaj moze svako da ima razlicit, ali je svrha za sve ista da se povežu sa Božanskom niti, svesno.

Primetila sam da osobe koje su neposredno pre toga imale nekakav tretman imaju blaži osecaj, osecaj topline, to ne menja svrhu inicijacije. Svako ko je povezan moze da je koristi za dobrobit drugih, a samim time i svoju.

Mogu se kod osoba kojima se salje energija kao isceljenje, pojaviti i neprijatni efekti, jer zlo nije lepo kada izlazi.

Jedno je sigurno da je Elektra dar ljudima, koji ce ih osloboditi od zla.

Naravno ne mogu sva bića da je koriste, jer ona ima šifru koja se nosi u srcu.

Pokusacu da opisem kako je prosla inicijacija. Navio sam casovnik u sest ujutru. Probudio sam se sam u 5 i 40 i to sa spojenim rukama iznad glave u obliku kupole. Interesantno jer na taj nacin nikada ne drzim ruke kad spavam. Ovo je dakle prvi put da se probudim u tom stanju. Vec tad sam osetio u sebi razlicita strujanja energije, pa se ne bi zacudio da su vec u tim trenucima Vera i Caca pocele da salju zdrake prema Sangaju. U svakom slucaju, dok su me prozimali razliciti zdracni uplivi, potvrdio sam sa Verom i Cacom inicijaciju u 6 i petnaest.
Legao sam onda u krevet i nastojao da se opustim. Moje opustanje nije bilo tog tipa kao da se nesto posebno dogadjalo u odnosu na ostala moja opustanja koja vode astralnoj projekciji. Znaci, prozimale su me energija spolja, vidjao sam neke simbole i prizore, no sve to inace prethodi mojim vantelesnim iskustvima, pa sam se zapitao da li je to sto se meni sada desava nesto neobicno u odnosu na to.
I onda sam video ispred sebe jednu decju knjigu sa lepim naslikanim koricama.
I cuo sam vodica kako mi govori: ~A da li je ova knjiga koju vidis ispred sebe nacrtana od ljudskih bica? Onda sam shvatio da ta knjiga nije nacrtana od ljudskih bica i da su te sve mentalne slike koje imamo tokom dubokih meditacija u stvari poklon nefizickih duhovnih vodica.
Onda sam poceo da verujem da inicijacija uspesno tece.
Cuo sam kako nesto lupka po stolu i zidovima, no i to mi je bilo slicno kao i prilikom uvoda u astralne projekcije. No tada sam uspostavio mentalni telepatski kontakt sa Verom i Cacom, pa smo se bas lepo nesto izrazgovarali na kratko.
I onda sam osetio pucketanje po prstima.
Ali, na zalost, ipak je izostao osecaj i vizija kupole kako se spusta. No osetio sam mir i spokoj. Pogledao sam na sat i vec je bilo oko 6:50. Znaci, inicijacija je trebalo da bude zavrsena. Htedoh da ustanem da porazgovaram sa Verom i Cacom na Objavama, ali ne mogah, te utonuh u san.

I u tom snu, usnih strahovite demone. Nemilosrdne grozne izuzetno veste i snazne demone koji me vode sa grupom meni dragih ljudi u smrt. Na zalost, san mi nije bio lucidan, jer nisam shvatio da sanjam. Ipak, i u tom nesvesnom stanju, uspeo sam demone da zaustavim svaki put pre nego sto bi izvrsili egzekuciju.

Svaki put bi im rekao, hajde da se vratimo nazad, kako bi bolje ponovo osmotrio ovaj put do gubilista. I svaki put bi se oni vratili na pocetak, kad god bi im ja to rekao i ponovo nastavljali sa pocetka da nas vode na gubiliste. Mislim da sam ih tako 10 puta vracao nazad. I kada su konacno stali, nasli smo se naspred reke koja je tekla blizu Narodne Bibiloteke u Beogradu i ja sam se zagledao u okolinu. Ovo sto vidis je onostrano, a tek se samo neke stvari naziru a sto je iz fizicke realnosti, rekao mi je jedan od tih strahovitih demona. Kada sam ga pogledao, ugledao sam u njemu veoma lepog muskarca. Ali, totalno zlog, nemilosrdnog, vestog, crnog maga, izuzetnih sposobnosti, strahovite antisvesti. Nije stigao da izvrsi egzekuciju jer sam se probudio.

I tako, kroz taj san, ponovo sam imao prilike da se upoznam sa tim demonima koje sam i ranije susretao. Borba protiv njih je teska. Posle svakog susreta, oni deluju jaci. Posle svake moje pobede, oni se pregrupisu. Posle svakog neresenog ishoda (kao sto je bio slucaj i u ovom snu), oni se spemaju za novi nasrtaj.

Mozda ih je elektra naterala da se preda mnom pojave u svom jasnom obliku, kako bi ih bolje zapazio.

U svakom slucaju, danas se lepo osecam. Na zalost ne mogu biti siguran u to da je inicijacija uspela. Ja sam, ipak, kao sto rekoh jednom, karmicki opterecen. Oplemeniti taj um nije lako. Oplemeniti ovo srce, ne moze se u jednom potezu inicijacije. Voleo bi da moze. U nadi da je ova inicijacija uspela, bratski pozdrav Veri i Caci.

Pozdrav Tale, lepo si opisao dozivljaj.
Naravno da se tvoje bice i tvoja putovanja preplicu sa povezivanjem, jer su deo tebe.
Ne postoji mogucnost da nisi uspeo jer, videla sam te, bili smo kratko skupa. Sada si na drugoj frekfenciji i koristi je, srce ti je cisto bez obzira na opterecanja koja nosis.
To sto si se probudio sa spojenim rukama, nije cudno, jer sa nestrpljenem sam cekala dogovoreno vreme, kao i caca. Krenula je energija jos pre pocetka.
Koristi je, povezuj sa kupolom dobre ljude, Svaka veza sa Bogom preko linije zivota je svetlost na zemlji. Dok to radis ona ce tebe obnavljati.
Sada mozes i razumeti moju pricu o nebeskim srbima, mestu gde sve pocinje i odakle se siri svetom ka svim ljudima
To je ljubav a ne nacionalizam kako je u pocetku izgledalo.
Pozdrav svima

Verica. ::
Caco i Vera
kako je po Vama prošla ova inicijacija?

Nisam imala ista iskustva kao prethodni koji su pisali o tome.Osetila sam samo blago peckanje u dlanovima, posle minutu sam počela da se ljuljam napred nazad,jako lupanje srca i samo neki mir.Nisam osetila nikakvu energiju, videla boje i sl...Kada sam završila lice mi je gorelo kao da imam temperaturu(ili sam to umislila?)
pozdrav za vas .. Srce si!

Draga Verice !

Svaki čovek to doživi različito .
Uspešno si inicirana .
Lepo si osetila energiju , peckanje u dlanovima , ljuljanje ,
lupalo ti je srce zbog količine energije koja ti je pristigla u srčanu čakru ,
posle čega je nastupilo uravnoženje energije - mir .
Lupanje srca je doživela i moja drugarica prilikom inicijacije , pa posle toga blaženstvo , mir , pisala sam ovde o tome .
Toplota je isto znak , energija je .
Sve u svemu , svako će imati različite senzacije i intenzitet tih senzacija u toku inicijacije , a ono što je bitno je da trebate da tu energiju koristite i primenjujete , da pomažete ljudima , a sa svakom primenom intenzitet te energije će biti sve jači .
Srce si!

Mirko ::
Sastav Kosmosa a slaze sa Verinim uvidima vezanim za rad Elektre posto je 65% tamna energija a 30% tamna materija:

Vera da li Elektra ima neke veze sa aktivacijom DNK?

Moze se i tako posmatrati, medjutim ja bih to pre nazvala povratak izgubljenih znanja koja ce vratiti nasu DNK u prvobitno stanje po kolicini informacija.
Gen se obnavlja, obnavljanje je aktivirano elektrom.

Tek sada dolazim sebi, neverovatan osećaj blaženstva i mira
posle dugo,dugo vremena je u meni... Srca4

Razgovarala sam ovih dana s Verom o Elektri ,
pa ću vam preneti neke stvari .

Vera insistira da NE KORISTIMO Elektru za samoisceljenje ,
već isključivo da energiju Elektre usmerimo ka nekoj osobi ,
čime , indirektno , isceljujemo i sebe !
To je zbog toga što je Elektra zasnovana na principu davanja ,
bez da tražimo nešto za uzvrat .
A samim davanjem , tj. slanjem energije Elektre nekoj osobi ,
Elektra ujedno regeneriše i leči onoga ko Elektru šalje .

Samom inicijacijom , kod iniciranih u telu započinje proces razgradnje svih , po telo štetnih materija u organizmu ,
i pokreće se proces regeneracije čitavog organizma .

Elektra se koristi i za usmeravanje njene energije na biljni , životinjski svet , planinama , rekama ,.... sa zahtevom da se obnove , regenerišu , pročiste .
Sve što se obnovi u prirodi , obnoviće se i u vama .
Može se slati energija i objektima .
Širokog je spektra dejstva , a svaki put kada je šaljete , lečite i obnavljate , us put i sebe .

Vremenom ćete se popeti na frekvenciju Elektre , što je zaista divan osećaj - sličan osećaj kao u vreme dok Elektru šaljete , ali koji ne prolazi nakon tretmana . Srce si!

Lepo si srocila Caco nas razgovor o Elektri. Ona jeste tehnika isceljenja i samoisceljenja. Ali da bi se tamna materija transformisala u svetlost koja leci potreban je u srcu zar ljubavi.

Samoljublje taj zar ne poseduje, samoljublje nije dovoljno da bi se proces pokrenuo. Potrebna je ljubav Bozija da se voli i zeli dobro drugome, da se voli njegovo delo, priroda, planeta,, tada se desava transformacija tamne materije u svetlost koja leci.

Sve sto ucinjis da ljubavlju popravis u svome okruzenju, vidljivom i nevidljivom, dogodice se kao promena u sebi samome.
Mudrost Boga koja garantuje da ce dobro da pobedi zlo.
Ljubav prema drugima je zivot u carstvu Bozijem, tamo smo posli.

Aleksandra-Caca
Mesija

Poruka Poslao: 04 Apr, 2009 01:20 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vera, evo kako se lepo vidi odakle su Maje i Elektra - iz sazvezdja Plejada:

POSETE IZVANZEMALJSKIH CIVILIZACIJA

Mnoge od letećih stvari koje mi nazivamo NLO-ima dolaze s mesta gde su civilizacije uravnotežene "dobre", ali one dolaze i s drugih mesta koje su "zle", i one zaista dolaze u fizičkom obliku. Ali, mnoge od njih nisu fizičke. One su poput našeg filmskog platna-hologram su.
Osim toga, postoje neki iz izvanzemaljskih civilizacija koje nisu evoluirale do istog nivoa kao i oni s kolektivnom svešću a sada su na Zemlji.

Ljudski rod nije se razvio od životinja napravljenih od Zemljane materije. Postojala je jedna skupina koja se pojavila sama od sebe - svi ostali bili su naseljeni i spojeni da bi stvorili vrste.
Oni koji su zasađeni na ovoj planeti Zemlji zasađeni su i u drugim sastavima u našoj galaksiji. Plejade se nalaze u našoj Zemljanoj galaksiji. Treba znati da neki od njih postoje u onom području koje ima veliki negativitet.

Pogledajmo, molim vas, naše istorijske zapise. Do danas, to nije ostavilo nikakav utisak na čovečanstvo jer su te druge stvarnosti bile uglavnom uklonjene iz programa čovečanstva.

Postoji nekoliko svrha poseta. Oni koji su dobronamjerni rade na sprečavanju potpunog uništenja planeta Zemlje, nadgledaju te pokušaje i ako bude potrebno, spriječi će potpuno unistenje. Jer, ako se zaista dogodi unistenje, treba će toliko mnogo vremena za ponovni početak da on uopste nije ni moguć. Situacija na planeti Zemlji ujedno je i takva da bi njezina razorenost stvorila energiju koja bi mogla ugroziti druge sastave Svemira. Postoje, također, oni koji bi željeli doći ovde jer su započeli razaranje svog vlastitog fizičkog planeta i traže mesto na koje bi se premestili. Stoga eksperimentisu na čovečanstvu i životinjskom svetu, ispitujući dostupne mogućnosti.

Kako se salju zraci nekoj osobi za koju smatramo da su joj zraci potrebni?

Lako, posto si povezan sa Bozanskom linijom zivota, i posto je kupola sposobna da izgubljena znanja pretoci u tamnu materiju, ti je pozoves umom, propustis kroz srce i eto zdraka koji drugome putuje.

Ako je osoba bolesna aktiviraj na taj nacin regeneraciju

Citat:
1. Koga pozivam umom? Kupolu ili tamnu materiju?

2. Koga propustam kroz srce? Kupolu ili tamnu materiju? Kako je propustam kroz srce? I kroz cije srce je propustam?

Umom se vezes za kupolu i trazis da ti posalje znanjem oplemenjenu tamnu materiju.

Nju propustis kroz svoje srce i kao svetlost je posaljes onome kome si je namenio. Ona, tamna materija u tvome srcu postane svetlost. Aktivira je Bozija iskra u tebi, ljubav prema bliznjem.

Da ne zaboravim.

Kada su bolesti u pitanju, na primer secerna, trba koristiti znanja o biljkama. Potraziti koje se koriste kao caj ili za lek protiv te bolesti. zatim usmeriti zdrake svetlosti na biljke odredene vrste da se one regenerisu i povrate izgubljena znanja,

Taj proces obnove se automacki odvija i u coveku,

Vera, evo price o tamnoj materiji vezano za Astrofiziku i Elektru:

NEVIDLJIVA RUKA UNIVERZUMA

Naučnici su na početku dugog procesa razumevanja tamne materije. Jedan od prvih zaključaka je da, iako neprimećena donedavno, tamna materija ima uticaj na evoluciju zvezda i galaksija. Astronomi su možda decenijama posmatrali tamnu energiju na delu a da to nisu ni znali. Ironija je da je upravo njena rasprostranjenost učinila tamnu energiju tako teškom za prepoznavanje. Tamna energija se, za razliku od materije, ne grupiše gušće na određenim mestima već je svuda ravnomerno raspoređena. Gde god da se nalazi, ima istu gustinu, oko 10-26 kg po metru kubnom, što je jednako šačici atoma vodonika. Sva ta energija u našem univerzumu ima masu malog asteroida, što je čini potpuno nevažnim igračem u plesu planeta. Njeni efekti se ističu samo kada se posmatraju na ogromnim razdaljinama i velikim vremenskim rasponima.

Još od američkog astronoma Edvina Habla, naučnici znaju da se sve galaksije, osim onih nama najbližih, udaljavaju od nas velikom brzinom. Ova brzina zavisi od razdaljine - što je neka galaksija udaljenija, to je njeno udaljavanje brže. Takav šablon je pokazao da se galaksije ne kreću kroz svemir u klasičnom smislu reči, već bivaju nošene dok se širi samo tkanje svemira. Decenijama se astronomi bore da odgovore na pitanje: kako se stopa širenja menja vremenom? I zaključili da bi ona trebalo da usporava, jer bi unutrašnje gravitaciono privlačenje trebalo da kontrira širenju.

Prvi jasni dokazi o promenama u stopi širenja uključivali su udaljene supernove, ogromne eksplodirajuće zvezde koje se mogu koristiti kao markeri kosmičkog širenja. Ova zapažanja su pojasnila da je širenje u prošlosti bilo sporije i da je u jednom trenutku počelo da ubrzava. Ovaj rezultat je kasnije proveravan različitim nezavisnim studijama pozadinskog kosmičkog mikrotalasnog zračenja.

Jedan od mogućih zaključaka je da se drugačiji gravitacioni zakoni primenjuju na supergalaktičkim skalama nego na manjim, tako da se gravitacija galaksija ne opire širenju. Ali, teorija koja je prihvaćena je da su zakoni gravitacije univerzalni i da neki vid energije, do sada nepoznat nauci, prkosi i nadjačava uzajamno privlačenje galaksija, razdvajajući ih sve brže. Iako je tamna energija beznačajna u našoj galaksiji, ona je sastavni deo najsnažnije sile u svemiru.

Astronomi su istražujući ovaj novi fenomen otkrili da, osim što određuje ukupnu stopu širenja Univerzuma, tamna energija ima dalekosežni uticaj i na manjoj skali. Zumiranjem svemira, može se utvrditi da se materija na kosmičkim skalama distribuira poput paukove mreže, sa mnoštvom filigranskih niti, dugačkih nekoliko desetina miliona svetlosnih godina, ispresecanih prazninama jednake veličine. Simulacije su pokazale da su i materija i tamna energija neophodne da se objasni ovaj obrazac.

Ovo otkriće nije iznenađujuće. Niti i praznine nisu koherentna tela poput planeta. One su oblikovane takmičenjem između kosmičkog širenja i unutrašnje ravnoteže sila. U našem univerzumu, nijedan učesnik ovog takmičenja nije dominantan. Da je tamna energija jača, širenje bi izgubilo i materija bi bila više raširena, a ne koncentrisana u nitima. Da je tamna energija slabija, materija bi bila još više koncentrisana.

Situacija se komplikuje zumiranjem galaksija. One se ne šire vremenom. Njihovu veličinu kontroliše ravnoteža između gravitacije i ugaonog momentuma zvezda, gasa i drugih materijala od kojih su sačinjene; one rastu samo privlačenjem novog materijala iz intergalaktičkog svemira ili spajanjem sa drugim galaksijama. Kosmičko širenje nema značajan uticaj na njih i nema dokaza da je tamna energija imala bilo kakvog udela u formiranju galaksija.

Sada se čini da je tamna energija možda ključna veza između nekoliko aspekata formiranja galaksija koji su do sada delovali nepovezani. Razlog za to je da na formiranje i evoluciju ovih sistema utiču interakcije između galaksija i njihovo spajanje, koje je možda pod uticajem tamne energije.
Univerzum male gustine.

Današnje teorije o formiranju galaksija zasnivaju se na ideji da postoje dve vrste materije. Prva je obična materija, čije čestice reaguju jedne s drugima. Astronomi nazivaju ovu materiju „barionskom“, zbog njenih glavnih konstituenata, bariona, poput protona i neutrona. Druga vrsta je tamna materija (koju treba razlikovati od tamne energije), koja čini 85% sve materije i čije je glavno svojstvo da ima čestice koje ne reaguju uz radijaciju. U gravitacionom smislu, tamna materija se ponaša poput obične materije.

Prema modelima, tamna materija je počela da se zgrušava odmah nakon Velikog praska, formirajući loptaste balone koje naučnici nazivaju „oreolima“. S druge strane, u početku su radijacija i međusobne interakcije sprečavale barione da se zgrušavaju. Oni su ostali u vreloj i gasovitoj fazi. Dok se svemir širio, ovaj gas se hladio i barioni su mogli da se grupišu. Prve zvezde i galaksije su se sjedinile iz ovog ohlađenog gasa nekoliko stotina miliona godina nakon Velikog praska. One se nisu materijalizovale na nasumičnim lokacijama, već u središtima oreola tamne materije koji su već poprimili svoj oblik.

Od osamdesetih godina prošlog veka, naučnici su detaljno proučavali ovaj proces putem kompjuterskih simulacija. Zaključili su da su većina prvih struktura bile mali oreoli sa malom masom. Zbog toga što je rani Univerzum imao tako malu gustinu, ovi oreoli sa niskom masom su se spajali jedni sa drugim i stvarali sisteme sa većom masom.

Najranije galaksije koje možemo videti postojale su kada je svemir bio star jednu milijardu godina, a čini se da su se mnoge od njih spajale. Vremenom, spajanje ogromnih galaksija je postalalo ređe.

Čitavih 98% današnjih velikih galaksija u svemiru su eliptičnog ili spiralnog oblika, koji bi se poremetio u slučaju spajanja. Ove galaksije su stabilne i sadrže uglavnom stare zvezde, što upućuje da su se formirale rano i ostale u regularnom obliku dugo vremena. Mali broj galaksija se spaja danas, i one su uglavnom male mase.

Prestanak spajanja nije jedini pokazatelj da se svemir usporava; i formiranje novih zvezda je sve ređe. Većina zvezda koje postoje danas rođene su u prvoj polovini kosmičke istorije. Teorija formiranja galaksija predviđa da se prvo formiraju male galaksije i da njihovim amalgamiranjem nastaju masivne galaksije. Ipak, istorija formiranja zvezda pokazuje suprotno: masivne galaksije su u početku glavno mesto rađanja zvezda a potom preovlađuju manje galaksije.

Crne rupe „bez goriva“

Neki astronomi pretpostavljaju da su unutrašnji procesi u galaksijama, poput energije koju oslobađaju crne rupe i supernove, isključili formiranje galaksija i zvezda. Ali tamna energija je iskrsla kao možda još veći krivac, onaj koji bi sve mogao povezati. Centralni dokaz je podudaranje u tajmingu između kraja formiranja većine galaksija i nastupanja dominacije tamne energije. I jedno i drugo se desilo kada je svemir bio duplo mlađi nego danas.

Ideja je da je do tog trenutka u kosmičkoj istoriji materija bila toliko gusta da su gravitacione sile među galaksijama dominirale nad efektima tamne energije. Galaksije su se dodirivale, reagovale jedne s drugima i često se spajale. Nove zvezde su se formirale kada su se oblaci gasa unutar galaksija sudarali, a crne rupe su rasle kada se gas kretao ka centrima ovih sistema. Dok je vreme prolazilo i svemir se širio, materija je postajala sve tanja, njena gravitacija je slabila, a snaga tamne energije je ostala ista. Promena u ravnoteži je izazvala da se širenje ubrza. Strukture u kojima se nalaze galaksije su tada rastavljane, uz opadanje stope spajanja galaksija. Takođe, intergalaktički gas je sve manje upadao u galaksije. Bez goriva, crne rupe su postale nepomične.
Ovo možda objašnjava smanjenje broja galaksija. Najveći oreoli tamne materije, kao i njihove galaksije, su takođe najviše grupisani; oni se nalaze u blizini drugih velikih oreola. Tako će se sudariti sa svojim susedima pre nego sistemi sa manjom masom. Kada do toga dođe, dođe do formiranja zvezda. Novonastale zvezde se upale i potom rastu, zagrevajući gas i sprečavajući ga da se sudari sa novim zvezdama. Ovako se formiranje zvezda zaguši: zvezde zagrevaju gas od kojeg su nastale, sprečavajući nastajanje novih. Crna rupa koja se nalazi u središtu takve galaksije takođe sprečava formiranje zvezda. Spajanje galaksija ispunjava središte crne rupe gasom, čineći da ispaljuje mlazove koji zagrevaju gas u sistemu i sprečavaju ga da se ohladi i tako proizvede nove zvezde.

Kada prestane formiranje zvezda u masivnim galaksijama, ono ne počinje ponovo - najverovatnije zato što gasa u ovim sistemima ubrzo nestane, ili on postane toliko topao da se ne može dovoljno brzo ohladiti. Ove ogromne galaksije ipak mogu da se spajaju, ali se mali broj novih zvezda pojavljuje zbog nedostatka hladnog gasa. Dok masivne galaksije stagniraju, manje galaksije nastavljaju da se spajaju i stvaraju zvezde. Rezultat ovoga je da ogromne galaksije dobijaju svoj oblik pre manjih. Tamna energija je možda modulirala ovaj proces određivanjem stepena grupisanja galaksija i stope spajanja.

Zemlja otrgnuta od Sunca

Tamna energija bi mogla da objasni evoluciju grupa galaksija. Grupe galaksija nisu porasle tokom prethodnih 6 do 8 milijardi godina. Ovaj nedostatak rasta je pokazatelj da tamna energija utiče na interakciju između galaksija, jer se za taj period vezuje pojava tamne energije. Delovanjem na razvoj grupa galaksija, tamna energija takođe kontroliše sastav galaksija unutar same grupe. Regulisanjem sposobnosti galaksija da spajaju grupe, tamna energija diktira relativno mnoštvo ovih tipova galaksija.

Koliko je ovo tačno? Spajanja glaksija, aktivnosti crnih rupa i formiranje zvezda opada vremenom, i vrlo verovatno je na neki način povezano. Astronomi to tek treba da ispitaju. Ta analiza će zahtevati razvijanje novih teorija u skoro vreme.

Univerzum koji se ubrzava i kojim dominira tamna energija je prirodan način da se pokrenu primećene promene u populaciji galaksija - prestanak spajanja i formiranja zvezda na kraju galaktičke metamorfoze. Da tamna energija ne postoji, spajanja galaksija bi se nastavila mnogo duže i danas bi svemir sadržavao mnogo više masivnih galaksija sa starom populacijom zvezda. Takođe, bilo bi manje sistema sa malom masom a spiralne galaksije poput našeg Mlečnog puta bile bi retke. Veće strukture galaksija bi bile čvršće povezane i dogodilo bi se više spajanja i srastanja.

Takođe, da je tamna energija još jača, u svemiru bi bilo manje spajanja i samim tim, manje masivnih galaksija i grupa galaksija. Spiralne i patuljaste galaksije sa malom masom bi bile brojnije jer bi bilo manje spajanja galaksija, a grupe galaksija bi bile jako male ili ne bi ni postojale. Takođe je verovatno da bi se formiralo manje zvezda, a veći procenat barionične mase našeg univerzuma bi i dalje bio u gasovitom stanju.

Način na koji se formiraju galaksije utiče i na naše postojanje. Zvezde su neophodne za proizvodnju elemenata težih od litijuma. Niža stopa formiranja planeta znači da se ti elementi ne formiraju u velikom broju. Ako svemir ne bi imao mnogo planeta, život možda nikada ne bi nastao. Na ovaj način, tamna energija je možda imala dubok uticaj na mnoštvo različitih i naizgled nepovezanih aspekata svemira, a možda čak i na detaljnu istoriju naše planete.

Tamna energija ni u kom smislu nije završila sa svojim delovanjem. Ona je možda koristila životu: ubrzavanje će sprečiti eventualni kolaps koji je donedavno zabrinjavao astronome. Ipak, tamna energija donosi druge rizike. U najmanju ruku, ona razdvaja galaksije, čineći da se one tako brzo udaljuju da ih gubimo iz vidika. Svemir se prazni, ostavljajući galaksije poput izolovanih ostrva. Grupe galaksija, galaksije i čak zvezde koje plove kroz međugalaktički prostor će imati ograničnu sferu gravitacionog uticaja, ne većeg od njihovih pojedinačnih veličina.
Još gore bi bilo u slučaju da tamna energija evoluira. Neki modeli predviđaju da će tamna energija, ukoliko vremenom postane još dominantnija, rastaviti objekte povezane gravitacijom, poput grupa galaksija i samih galaksija. Kao posledica, Zemlja bi bila otrgnuta od Sunca i rasparčana. Čak bi i atomi bili uništeni.

Posto su tamna energija i materija neophodni za dejstvovanje Elektre ova
tema je kao srodna po tom osnovu ovde data, pod pretpostakom da vec
negde ovaj tekst nije objavljen na forumu.

Aleksandra-Caca
Mesija

Poruka Poslao: 04 Apr, 2009 01:35 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Tamna energija se, za razliku od materije, ne grupiše gušće na određenim mestima već je svuda ravnomerno raspoređena. Gde god da se nalazi, ima istu gustinu, oko 10-26 kg po metru kubnom, što je jednako šačici atoma vodonika. Sva ta energija u našem univerzumu ima masu malog asteroida, što je čini potpuno nevažnim igračem u plesu planeta.

Ovde treba upotrebiti znanja o elumu i elmati, jer kada ta sacica neaktiviranih elmata postane aktivna, postane svetlost, ona dobija uvecanje za c2. Ono sto je kao znanje ugradjeno u njega postace vidljivo i delotvorno jer zapocinje zivot u jedinstvu sa zivotom.

Citat:
Jedan od mogućih zaključaka je da se drugačiji gravitacioni zakoni primenjuju na supergalaktičkim skalama nego na manjim, tako da se gravitacija galaksija ne opire širenju. Ali, teorija koja je prihvaćena je da su zakoni gravitacije univerzalni i da neki vid energije, do sada nepoznat nauci, prkosi i nadjačava uzajamno privlačenje galaksija, razdvajajući ih sve brže. Iako je tamna energija beznačajna u našoj galaksiji, ona je sastavni deo najsnažnije sile u svemiru.

Skoro svaki pasus posmatranja i vidjenja naucnika je pravi izazov.

Svaka galaksija izvire iz crne rupe u svome sredistu, tako da u njenom sirenju gravitacija ne ucestvuje, sirenje se kontrolise u samom centru.
Gravitacija kao sila je prisutna u oblikovanju i stvaranju nebeskih tela.
Svaki centar galaksije stvara vidljivu svetlost iz tamne energije i materije. U taj sastav ulaze i delovi vidljive materije koji su izgubili funkciju pa se tako vracaju u obnovu, Dok ih privlaci crna rupa one se smanjuju na velicine elmata.
Taj proces se odvija i u coveku i u njemu postoji Bozija iskra, centar kroz koji se moze tamna materija pretvotiti u svetlost kaja gradi i stvara.
Tako Elektra radi, iz tamne materije obnavlja ljude i planetu.

petar iz podgorice ::
Na koji način su tamna energija i materija povezani sa elektrom,
a da to bude objašnjeno kao za drugi razred
a ne nejasno pa da se jedni prave da razumiju
a drugi da ćute ili se rugaju?

Konkretno u odnosu na gornji Mirkov tekst, šta je tu ELEKTRA?

Petre Elektra je upotreba tamne materije za stvaranje i obnavljanje izgubljenog znanja.
Kada se u srcu punom ljubavi ili topline aktivira Tamna materija ona postane svetlost koja leci, Vraca organizam u zdravo stanje pritom sve sto se stetno nagomilalo ona izbaci sa mesta koje je to strano telo zauzelo i postavi ispravno za funkcionisanje,

Ovaj tekst koji je Mirko postavio je naucni dokaz za elektru, za njeno postojanje.
Bog se moze i kroz nauku spoznati. To je svesnost kojoj svi idemo.

Znači čovjek je neka vrsta crne rupe?

To je toliko važno, a kada se kaze crna rupa izgleda strašno. U tom deliću koji svaki čovek, nebesko telo, galaksija ima, odvija se najveća tajna života, kopiranje. U tom malenom deliću gde Boravi Božija iskra, ona kaže tamnoj materiji, neka bude Svetlost.

Ajmo dalje...

Citat:
Tamna energija ni u kom smislu nije završila sa svojim delovanjem. Ona je možda koristila životu: ubrzavanje će sprečiti eventualni kolaps koji je donedavno zabrinjavao astronome. Ipak, tamna energija donosi druge rizike. U najmanju ruku, ona razdvaja galaksije, čineći da se one tako brzo udaljuju da ih gubimo iz vidika. Svemir se prazni, ostavljajući galaksije poput izolovanih ostrva. Grupe galaksija, galaksije i čak zvezde koje plove kroz međugalaktički prostor će imati ograničnu sferu gravitacionog uticaja, ne većeg od njihovih pojedinačnih veličina.
Još gore bi bilo u slučaju da tamna energija evoluira. Neki modeli predviđaju da će tamna energija, ukoliko vremenom postane još dominantnija, rastaviti objekte povezane gravitacijom, poput grupa galaksija i samih galaksija. Kao posledica, Zemlja bi bila otrgnuta od Sunca i rasparčana. Čak bi i atomi bili uništeni.

Malo kontradiktornosti..ako tamna energija nosi rizik kako moze pomagato recimo u iseljenju????Isceljenje -regeneracija

To misle astronomi, ali to nije tačno. Oni još i ne znaju šta je tamna materija. Čim napišu da nešto misle, odmah pogreše. Činjenice, karakteristike, mnogo više govore.
O njenoj ulozi u stvaranju možemo saznati kroz Elektru.

Mnogo toga je do sada bilo zasnovano na pretpostavkama, koje su cesto, skoro uvek pogresne, Strah od nepoznatog, kataklizma kao pojam, sve to vodi na pogrsesan put u posmatranju pojava.

Paralelni svetovi, Mudrost Boga vratice nas na ispravan put, necemo vise predpostavljati vec znati. Sva do sada stecena znanja stavicemo u sluzbu stvaranja i povratka Bogu,

Sta drzi strukturu, ljudsku, kosmicku, sta je odrzava i odakle dolazi energija koja sve to radi. To je pravo pitanje, ko nam to daje, a ne da li je nesto dobro ili nije.

Do skora se mislilo i da je crna rupa pogubna
ali vec se pojavljuju i promene i razmisljanje, Taj deo kosmickog dogadjanja se smatra procesom, To on u stvari i jeste. Proces koji iz tamne materije i enetgije kopiranjem gradi nove celije, Kosmicke ili ljudske, svejedno. Princip je isti.

Da nema tog cudesnog oporavka, za tili cas bi ostali bez organa i sposobnosti da zivot traje.
Ne bi se ni rodili niti postojali da nema kopiranja kao tehnologije odrzavanja zivote i sve to se dobija iz tamne Mateije i energije,

Dobro, i ja povezujem neke stvari i jasno mi je i iz tvog teksta kao i iz drugih izvora to o ubrzanju.
Zanimalo me gdje ti vidiš elektru(evo prihvatiću i ja termin) u odnosu na tvoj tekst?
Evo Vera je dodala sad da ja to planeta.
Inače, zahvalan sam ti na fotografijama i ostalom što prezentuješ.
pozdrav.

Kada se povezes sa linijom zivota, prelazis na drugu frekfenciju 13, 28. Na njoj mozes uspostavljati veze sa svetovima izvan naseg, Mogu se koristiti univarzalna znanja i prenositi kao sistem regeneracije ljudima.

Mirkov tekst pokazuje da je 95% kosmosa tamna materija i energija, To je potencijal Elektre. Svaka cestica te materije i energije kada se aktivira postane svetlost, tj uvecava se za c2.

Slika koju je Mirko stavio da je svi vidimo, pokazuje nam gde se nalaze zvezde koje su izvor civilizacija. U njihovome sastavu postoje i planete sa istim imenima na kojima zive ljudi, ispred nasega vremena.

Ako vas buni veza izmedju Isusa i elektre, koja je njegova energija zivota, i to se da lako objasniti. U svakome bicu zivi i Isus. Onaj ko se sa njime poveze za zivota postaje bice koje je njegov deo u ovoj velicini.
Taj proces spajanja se odvija neprekidno, bilioni celija se prikljucuju celini.
Stanovnici Elektre su Isusovi delovi koji zive kao celina.
Kada se taj proces povezivanja odvije na kosmickom nivou, tada se priblizavamo kraju pulsa, tada je taj spoj Bog otac.

Sigurna sam kao sto Mirko kaze da ovo znanje , pod drugacijim imenima, lezi i u drugim religijama, samo ga treba dokuciti i uporediti. Ta znanja leze i u nauci kao materijalnom prikazu Boga.

Vidim ja da je moje glavno zaduzenje ispalo da istrazujem polja zla. Svako mora da nosi svoj krst izgleda.

Ja mnogo volim da se bavim povisenim sferama, ali je neminovno da se udje s svremena na vreme u talog demonskog sveta, kako bi spoznali tacno sta treba da radimo.

Ja sam zaista mislio u ovom trenutku, da napravim potpunu analizu sfera zla, ali mislim da cu detalje ostaviti za neku drugu priliku.

Dosao sam prilicno jasno do nekih saznanja gde tacno treba slati te negativnosti.

Treba ih slati u sam centar njihovog stvaranja.

Treba ih slati u senku najviseg sefirota Ketera, sto si i ti Vera dobro ocenila da je pravo mesto.

Senka Ketera, izopacena ljustura Ketera zove se Tohu.

U ovom trenutku da ne komplikujemo previse, mislim da sve treba bacati u Tohu.
.

Ti si mesto uz pomoc Mirka pokazao bez greske. Zadivila sam se kako smo svo troje u kratkom vremenu slozili celu sliku. Elektra nas povezuje.

Nasa je teznja, pravo kazes, da stremimo Bogu, ali da bi se oslobodili karme koju sami sebi neprekidno vracamo na preispitivanje, moramo se pozabaviti i nacinom funkcionisanja samoga zla.

Radujem se tvome zakljucku i uvidu koji je jednak mome. Sve iz baga prebacujem u Tohu, Satani.

Sad se više ne smeje, već postaje zabrinut.

Evo jos malo podataka o Tamnoj energiji i Tamnoj materiji:

TAMNA MATERIJA

Ideja o tamnoj materiji javila se relativno skoro, pre oko 25 godina. Sam naziv „tamna” vezuje se za različite stvari - jedni tvrde da se taj pridev odnosi na samu neobjašnjivost pojma i pojave koju on sa sobom nosi, a drugi kažu da je to zbog toga što se ne može direktno detektovati.
Prošlo je dosta vremena od razmišljanja o kružnoj senki na Mesecu, o pojavljivanju broda na pučini, od spaljivanja i vešanja. Danas nam je poznato kako funkcioniše mnogo šta što nas okružuje, ali to samo znači da nam se tako otkriva još mnoštvo stvari koje treba da ispitamo.
Ono prvo što vidimo noću je gomila zvezda, svuda okolo. Zvezda najbliža nama (pored Sunca) je Proksima Kentaur, udaljena od Zemlje 4 svetlosne godine. Poređenja radi, Sunce je od nas udaljeno samo 8 svetlosnih minuta.

Prečnik naše galaksije ima vrednost blizu 100 000 svetlosnih godina, i polako kruži: zvezde u njenim spiralnim kracima obiđu oko središta jednom u nekoliko stotina miliona godina.

Savremena slika kosmosa stvorena je 1924. godine zahvaljujuci američkom astronomu Edvinu Hablu. On je proširio naša prethodna viđenja pokazavši da Mlečni put nije jedina galaksija, da se tu nalazi mnoštvo drugih galaksija između kojih su ogromna prostranstva praznog prostora.

Danas znamo da zvezde vidljive golim okom čine tek maleni deo svih zvezda: vidimo samo 0,001% zvezda u samo jednoj galaksiji, Mlečnom putu. To je jedna od 100 milijardi galaksija koje su vidljive teleskopima, a svaka galaksija u proseku sadrži 100 milijardi zvezda.

Tamna materija ne može direktno da se vidi jer ne emituje svetlost, ili bilo kakvo zračenje. Međutim, ona ima masu, što znači da se može opaziti posredno, preko njenih gravitacionih efekata.

Jedan od dokaza dolazi od zvezda na obodima spiralnih galaksija, kao što je Mlečni put. Ove zvezde kruže oko svojih galaksija prebrzo da bi ih na orbiti držalo samo gravitaciono privlačenje opaženih galaktičkih zvezda. Potrebno je prisustvo dodatne materije koja bi ispoljila svoja gravitaciona svojsva. Isto važi i za galaksije na obodima galaktičkih jata, kao i za jata na obodima superjata - sve ovo podrazumeva još veće količine tamne materije. Na primer, Sunce se takođe kreće brzinom većom od predviđene. Image : NASA-Hablovo otkriće prstena tamne materije u skupu galaksijaBitan predmet posmatranja koja pokušavaju da otkriju količine tamne materije su i jata galaksija koja deluju kao gravitaciona sočiva. Efekat gravitacionih sočiva predvideo je Ajnštajn još 1936. godine. Ako posmatramo udaljeni objekat (npr. neku zvezdu) može se desiti da između nas (Zemlje) i njega prođe masivan tamni objekat. Njegova gravitacija skrenuće putanju svetlosti objekta koji smo posmatrali, i stvoriće njegovu dvostruku sliku. Gravitacija pomenutih jata prelama svetlost sa udaljenih galaksija na isti način. Današnjim teleskopima nije moguće videti tu razdvojenu sliku, ali je moguće izmeriti pojačanje u ukupnom intenzitetu svetlosti, odakle se može izračunati masa nepoznatog tamnog objekta ili masa jata koje deluje kao sočivo. Dalje se iz te mase procenjuje količina tamne materije.

Najnoviji dokaz predstavlja istraživanje objavljeno u avgustu 2006. godine. Korišćenjem NASA-ine Chandra X-ray Observatory i drugih teleskopa posmatrano je galaktičko jato 1E0657-56, poznato i kao metak-jato (Bullet cluster). Druga istraživanja već su dokazala da bi se zvezde i vreli gas potpuno razleteli da nema gravitacionog uticaja tamne materije. Ovim posmatranjem ona je direktno detektovana. Na slici je prikazano posmatrano jato koje je formirano posle sudara dva velika jata. Da bi se prikazali svi detektovani objekti kombinovano je nekoliko tehnika, a data slika je njihov rezultat. Vreli gas predstavljen je kao dve ružičaste grupacije: grupa sa desne strane je vreli gas koji potiče od jednog jata koji je prošao kroz vreli gas drugog (većeg) jata tokom sudara. Galaksije su prikazane u narandžastoj i beloj boji. Plava područja pokazuju mesta na kojima su astronomi pronašli većinu mase oba jata. Koncentracija ove mase određena je korišćenjem efekta gravitacionog sočiva, što je već objašnjeno. Jasno se vidi da je većina materije u jatima (plavo) odvojena od normalne materije (ružičasto), što pruža dokaz da je većina materije u jatima ustvari tamna materija. Vreli gas u svakom od jata usporen je silom otpora, sličnom vazdušnom otporu, tokom sudara. Tamna materija nije ničim zadržana zato što ona ne interaguje direktno ni sa samom sobom, ni sa gasom, već samo preko gravitacije.

Tamna materija može biti ili barionska tj. „normalna” materija, u formi mnogo tamnijoj nego što su to zvezde, ili može sadržati egzotične vrste nebarionskih čestica. Takođe, može biti i kombinacija ova dva tipa. U oba slučaja nema oskudica u mogućim kandidatima, iako je bilo dosta posmatračkih i teoretskih ograničenja koja su smanjila opseg mogućnosti.

Barionska tamna materija

U fizici postoji i klasifikacija elementarnih čestica. One se svrstavaju u dve grupe: leptone i hadrone, a hadroni dalje u mezone i barione. Barioni su čestice koje pripadaju fermionima, koje odlikuje polucelobrojna vrednost spina. To su npr. protoni i neutroni.

Među najverodostojnijim barionskim kandidatima su tamne zvezde male mase (možda jedne desetine mase Sunca), beli patuljci i veoma masivne crne rupe (veće od 200 Sunčevih masa). Beli patuljci i crne rupe su ostaci zvezda koje su iscrple (potrošile) svo svoje nuklearno gorivo tako što su se raspale (eksplodirale). U slučaju crnih rupa, ostatak kolapsira u samog sebe, formirajući tako gust objekat da čak ni svetlost ne može da pobegne iz njega. Procesi koji stvaraju ovakve objekte oslobađaju mnogo energije i teških elemenata, a nema posmatranja koja daju rezultate ovakvog otpuštanja. Tamna materija može da uključi i sub-stelarne objekte, zvane braon patuljci, koji imaju masu manju od oko 0,09 Sunčane mase - previše su laki da bi inicirali nuklearne reakcije koje omogućuju zvezdi da sija. Astronomi su tražili braon patuljke, ali potrage preko gravitacionih sočiva nisu obezbedile dovoljnu količinu ovih objekata.

Nebarionska tamna materija

Omiljeni među nebarionskim kandidatima su teški WIMP-ovi, laki neutrini i aksioni.

WIMP-ovi su slabo interaktivne masivne čestice proizašle iz teorije stvorene da poboljša Standardni model elementarnih čestica. U toj teoriji svaka danas poznata čestica ima svog puno težeg „super-partnera”, kvarkovi skvarkove, elektroni selektrone, fotoni fotine itd. Barem jedna od tih čestica trebalo bi da bude stabilna, što bi značilo da se može doći do kosmološki značajne gustine te čestice ostavljene posle Velikog Praska. To je jedna od najverovatnijih mogućnosti. Iako možda bilioni WIMP-ova prolaze kroz nas svake sekunde, oni slabo reaguju sa „normalnom” materijom, tako da ih je veoma teško detektovati. Ipak, povremeno, oni udare u jezgro atoma i moguće je konstruisati instrumente koji bi detektovali nuklearne uzmake ovih retkih sudara. U mnogim delovima sveta grade se (ili su već izgrađene) velike laboratorije koje bi poslužile za detektovanje ovih čestica.

Neutrini su čestice koje su mogle biti proizvedene u velikim količinama za vreme ranog kosmosa. Kada bi imali masu, što trenutni eksperimenti za detektovanje neutrina sugerišu, oni bi mogli doprineti količini tamne materije (naravno ne potpuno). Još su u ranim istrazivanjima o tamnoj materiji shvatili da ako neutrino ima masu u opsegu 10-50 eVc-2 (elektron, radi poređenja, ima masu 500 000 eVc-2), onda ogroman broj neutrina stvorenih za vreme Velikog Praska može da uđe u računanja količine tamne materije u celom kosmosu.

U ranom kosmosu, teški WIMP-ovi su se kretali mnogo sporije od lakih neutrina, i kao takvi su mogli da dovedu do formiranja galaksija kakve vidimo danas. Moguće je i da je masa koja nedostaje ustvari mešavina WIMP-ova i neutrina, sa dodatom malom količinom ne-svetlosne barionske materije.

Aksioni su takođe jedan od kandidata: hipotetičke čestice koje deluju samo putem slabe nuklearne sile. U principu aksioni u jakom magnetnom polju mogu biti pretvoreni u mikrotalasne fotone, što bi omogućilo njihovo detektovanje. Izgrađen je i detektor kojim se pokušava odrediti masa aksiona. Predviđa se da će biti potrebno još pet godina ispitivanja da bi se moglo utvrditi jesu li aksioni dobar kandidat za tamnu materiju.

A ovo je nastavak prethodnog teksta:

Vrela i hladna tamna materija

Teoretska razmatranja koja uključuju odnose vodonika, helijuma i drugih lakih elemenata formiranih u ranoj istoriji kosmosa, ukazuju da celokupni udeo barionske materije ne može biti veći od oko 10 puta od udela današnje vidljive materije. Ovo je dovoljno da objasni tamnu materiju na nivou galaksije, ali ne i u jatima galaksija, ili u još većim prostransvima gde ova količina nije dovoljna. Postojanje nebarionske materije tako izgleda neizbežno. Nebarionska materija obično je podeljena u dve kategorije: „vrela” tamna materija, koju čine čestice koje su bile relativističke u ranoj epohi kada je kosmos bio tako gust da je bio neproziran za svetlost (to su ustvari neutrini); i „hladna” tamna materija koja je bila nerelativistička u to doba (to su WIMP-ovi). Predviđanja o tome kako strukture u kosmosu počinju da se formiraju razlikuju se u zavisnosti od toga da li je tamna materija vrela ili hladna. Upoređujući kompjuterske simulacije oba tipa materije sa posmatranim strukturama jata galaksija, dobija se da je tamna materija na nivou većih struktura (jata galaksija itd.) verovatno hladna, dok procese unutar individualnih galaksija može da objasni vrela tamna materija. Najbolje rešenje verovatno podrazumeva mešavina ove dve teorije.

Tamna energija
Dosadašnja ispitivanja se slažu u tome da količina tamne materije daleko premašuje količinu „normalne” materije, da je kosmos kao jedan ogroman lednik: njegov veći deo sakriven je i nepoznat. Međutim, kada dodamo svu tamnu materiju koja je pretpostavljena u različitim oblicima u kosmosu, još uvek imamo samo jednu desetinu (i manje) količine neophodne za zaustavljanje širenja. Da stvari budu još komplikovanije, istraživanja koja su se bavila supernovama, izvedena 1998. godine, pokazala su da kosmos ne usporava svoje širenje, već ubrzava, što ne predviđa ni jedan od Fridmanovih modela.

Zvezde umiru u eksplozijama supernova ostavljajući ostatke koji služe kao veliki izvor informacija. Supernove spadaju u najsvetlije događaje, a ako se nalaze na velikoj udaljenosti tom svetlu potrebno je određeno vreme kako bi stiglo do Zemlje. To nisu mali intervali vremena, jer se radi o velikim udaljenostima, već milijarde godina: to omogućava astronomima da gledajući njihove crvene pomake izračunaju brzinu širenja kosmosa u prošlosti. Otkrili su da je svetlo sa veoma udaljenih supernova pomereno manje nego što je predviđeno na osnovu trenutne brzine širenja: to znači da se univerzum širio sporije u prošlosti. Brzina širenja se povećala i nastaviće da se povećava.

Ajnštajnova opšta teorija relativnosti predviđa da je jačina-koncentracija energije u kosmosu u direktnoj relaciji sa stopom širenja. Kako se univerzum širi, snaga energije opada, i univerzum bi trebalo da usporava širenje. Međutim, pošto se širenje ubrzava, verovatno onda neka druga forma energije i njena snaga vrše uticaj na ubrzano širenje univerzuma.
Podaci o supernovama sugerišu da je do ubrzanja širenja došlo pre oko 5 milijardi godina. U to vreme galaksije su bile dovoljno udaljene jedne od drugih da je njihova gravitacija (koja slabi sa udaljenošću) bila prevladana relativno slabom, ali konstantno odbojnom, „antigravitacionom” silom - silom tamne energije. Od tada, odbijanje uzrokovano tamnom energijom ubrzava širenje univerzuma, i čini se sada da će ovo širenje da se nastavi beskonačno sve bržim tempom.

Kombinovane su različite metode kako bi se izračunala količina tamne energije. Kombinovani su rezultati dobijeni merenjem rendgen zracima (X zracima) i rezultati dobijeni od NASA-ine WMAP, koja je koristila kosmičko pozadinsko zračenje. Rezultati govore da samo 4% kosmosa gradi obična, vidljiva, normalna materija, da je 23% izgrađeno od tamne materije, a čitava 73% kosmosa čini tamna energija.

Alternativna rešenja

Ako ne tamna materija i energija, šta bi drugo moglo da objasni dobijene rezultate?

Mnogi fizičari su pominjali Ajnštajnovu Kosmološku konstantu. Ona bi mogla da objasni dinamiku kosmosa na većim razmerama, ali ne može da pruži objašnjenje tamne materije u galaksijama ili u galaktičkim jatima, pošto su oni lokalni a ne globalni fenomen.

Takođe, predloženo je da možda magnetna polja generisana vidljivom materijom mogu da utiču na dinamiku materije, dajući lažan utisak postojanja tamne materije. Ipak, posmatranja ukazuju na to da tamna materija postoji između galaksija, u razmerama mnogo većim nego što je to obim vidljive materije, tako da je nepojmljivo da magnetna polja povezana sa vidljivom materijom mogu da utiču na takva posmatranja.

Još jedno objašnjenje je da možda treba modifikovati zakon gravitacije za sisteme koji se podvrgavaju samo malim ubrzanjima u svom kretanju (kao što su galaksije i veći sistemi). Mala modifikacija zahtevana da objasni problem tamne materije u galaksijama i jatima bila bi potpuno nemerljiva unutar Sunčevog sitema, ili na Zemlji. Ipak, ova jedva primetna modifikacija ne funkcioniše za neke patuljaste galaksije za koje se misli da imaju relativno visok udeo tamne materije i koje se podvrgavaju relativno visokim ubrzanjima u kretanju. Ukratko, trenutno nema alternativnog objašnjenja koji bi moglo da objasni tamnu materiju na svim poljima (u svim razmerama). Daša Spasojević :

Dosadašnja ispitivanja se slažu u tome da količina tamne materije daleko premašuje količinu „normalne” materije...

Aleksandra-Caca
Mesija

Poruka Poslao: 04 Apr, 2009 01:46 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

„Crne rupe” su u stvari, zelene

Možete li da zamislite da su „crne rupe”, najveće proždrljivice svekolike kosmičke materije, prilično štedljive, čak veoma mnogo u ekološkom smislu? Nedavno je Stiv Alen, profesor astrofizike na Univerzitetu Stanford, izjavio da su „crne rupe”– zelene. Kako je to moguće?

Iako su uvek crne, kako je moguće da budu zelene?

Objašnjenje se krije u štedljivosti, imajući u vidu da predstavljaju svojevrsne ogromne motore. Naime, pomoću svemirskog teleskopa „Čandra” ustanovljeno je da imaju, čak,20 puta veći energetski učinak od nuklearnih elektrana. Kada bi ma koji automobil bio toliko štedljiv, sa samo četiri litra benzina prešao bi više od milijardu kilometara!
Astrofizičari su, inače, posmatrali devet starih i vrlo velikih „crnih rupa” i sve su trošile gotovo istovetnu količinu energije. Ali kako su to, uopšte, izračunali?

S jedne strane su sračunali količinu energije mlazeva, a s druge su uporedili količinu energije gasova koje usisava „crnu rupa”. I na osnovu toga su uvrdili da su delotvornije od svih pogonskih motora i mašina na Zemlji.

Kosmos pre kosmosa

BOG SE ZOVE PLANKOVA DUŽINA

U traganju za korenima pojedini naučnici, kao Abhaj Aštekar, smatraju da je našem kosmosu prethodio pređašnji, što znači da se nikad nije dogodio „Veliki prasak” već „Veliko skupljanje”. Da li to zauvek srušiti opštu teoriju relativnosti Alberta Ajnštajna? Delimično potkrepljujući ovu pretpostavku braća Igor i dr Griška Bogdanov i Mića Jovanović Božinov, u uzbudljivoj knjizi „Pre Velikog praska”, ustvrđuju da sadašnji fizički svet potekao iz matematičkog dajući za pravo religijskim učenjima da je „Bog u nama” ili u informaciji.

Svet nije sačinjen u vremenu, već od vremena

Piše: Aleksandar Milinković

Abhaj Aštekar (Abhay Ashtekar) se i danas seća svoje reakcije kada je prvi put video simulaciju povratka univerzuma u svoje početno stanje – lopticu veličine klikera. Aštekar danas radi kao direktor Instituta za gravitacionu fiziku i geometriju na Univerzitetu u Pensilvaniji (SAD). Šta se toliko važno dogodilo tog dana?

„Univerzum se uglavnom ponašao kao što je bilo očekivano, postepeno je postajao sve manji i gušći, dok su zvezde i čitave galaksije nestajale jedna za drugom. Međutim, umesto da dostigne tačku singulariteta i postane loptica, univerzum je započeo ponovo da se širi. Svi smo se pitali šta se to zapravo događa”, kaže Aštekar.

Da bi bio siguran da se, zaista, događa ono što vidi, Aštekar je zamolio svoje kolege da pokušaju da nađu razumno objašnjenje i da za šest meseci ponovo sednu i pokušaju da napišu izveštaj. To su i učinili 2006. godine. Tako je nastala teorija po kojoj se „reciklaža univerzuma” zasniva na tzv. zakrivljenoj kvantnoj kosmologiji (LoopQuantum Cosmology – LQC) čime se može objasniti samo rađanje univerzuma – a to nije pošlo za rukom ni Ajnštajnou sa opštom teorijom relativnosti.
LQC muči fizičare još od 2003. godine kada se rodila ideja da je naš univerzum mogao da nastane kao posledica kolapsa prethodnog univerzuma. Na osnovu takve teorije mogu se graditi pretpostavke koje realno možemo da proverimo. Ako se zaista potvrde, „Veliki prasak” će ustupiti mesto „Velikom skupljanju”, i tada ćemo konačno otkriti kvantnu strukturu prostor-vremena. Umesto univerzuma koji je nastao iz tačke konačne gustine, dobićemo univerzum koji se obnavlja, verovatno kroz večnu seriju širenja i skupljanja, bez početka i bez kraja.

Napuštanje Ajnštajna

LQC je, zapravo, prva konkretna teorija i predstavlja kombinaciju Ajnštajnove teorije gravitacije i kvantne mehanike. Teorijski fizičari danas smatraju da je jedna ovakva teorija neophodna da bismo mogli da razumemo šta se događa kada se telo mikroskopske veličine nađe pod uticajem ekstremno moćne gravitacione sile, kao što se, na primer, dogodilo u blizini „Velikog praska”. Sredinom osamdesetih, Aštekar je preinačio jednačinu opšte teorije relativiteta i prikazao je u okvirima kvantne mehanike. Zajedno s teorijskim fizičarima Li Smolinom (Lee Smolin) i Karlom Rovelijem (Carlo Rovelli), kasnije je iskoristio ovakav okvir da bi pokazao da je tkivo prostor-vremena sačinjeno od finih linija zakrivljenog magnetnog polja. Ako zumirate dovoljno daleko pred vama će se ukazati meka i neprekidna površina univerzuma, ali ako bliže pogledate, videćete svemir ispunjen nedeljivim paketićima ili kvantima, veličine 10-35 kvadratnih metara.

Godine 2000. Martin Bojovald (Martin Bojowald), tada doktorand kod Aštekara, sačinio je na osnovu kvantne gravitacije model univerzuma i tako je LQC teorija rođena.

Bojovaldov glavni doprinos je dokaz da, za razliku od opšte teorije relativiteta, fizika LQC-a ne prestaje da važi u trenutku „Velikog praska”. Kosmolozi najradije zaobilaze singularitet („tačku” koju fizika još ne može ni da objasni, ni da ospori) jer u toj tački gravitacija postaje beskonačna, a i temperatura i gustina univerzuma. Zbog toga što svojom osnovnom jednačinom ne može da objasni takvu beskonačnost, opšta teorija je nemoćna da opiše šta se događa tokom „Velikog praska”. Bojovald je pokazao kako se omraženi singularitet može izbeći.

U tome je najznačajniji doprinos Aštekara i njegovih saradnika. Ideja da simuliraju povratak univerzuma ka početku, u njihovom kompjutersko-matematičkom modelu, pokazala je da umesto da postane beskonačno gust pre „Velikog praska”, on je u tom trenutku prestao da se sažima i nastavio kretanje u suprotnom pravcu, u pravcu novog širenja. Singularitet je jednostavno nestao (Physical Review Letters, vol 96, p 141301).

Međutim, slavlje je kratko potrajalo. Kada su upotrebili LQC da bi posmatrali buduće ponašanje našeg univerzma daleko posle početka širenja, bili su šokirani – univerzum je počeo da se sažima, suprotno svemu što znamo o kosmosu. „To bi značilo potpuno odstupanje od opšte relativnosti”, kaže Aštekar.

Ipak, posle grozničavog rada i novih proračuna, Aštekar i njegove kolege su uspeli da reše problem. Njihovim ranijim proračunima je jednostavno nedostajao samo mali deo kosmičkog prostora, i kada su to uzeli u obzir, univerzum se, prema LQC, sjajno uklapao u opštu teoriju relativnosti i širenje univerzuma, ali za singularitet i dalje nije bilo mesta. Ostvaren je veliki korak napred. „Svi smo se nadali”, kaže profesor Roveli (Rovelli), sa Univerziteta u Marselju, „da će jednom, kada naučimo da korektno tumačimo zakone kvantnog univerzuma, singularitet ,Velikog praska’ jednostavno nestati, ali to se nikada ranije nije dogodilo.”

Hokingove „crne rupe”

„Ako se konačno potvrdi da je LQC potpuno održiva teorija”, kaže fizičar Klaus Kifer (Claus Kiefer) sa Univerziteta u Kelnu, „naš univerzum se rodio iz prethodnog univerzuma koji je takođe prošao kroz svoj period širenja pre nego što je sabijen pod uticajem gravitacije.” Kao što se sva materija sabija do mikroskopske veličine, i prethodni univerzum je dostigao tzv. Plankovu gustinu, 5.1 × 1096 kilograma po kubnom metru. U toj fazi, prestao je da se sabija, „prasnuo” je i dao nam naš univerzum.
I posle ovako elegantnog tumačenja, problem ostaje otvoren jer je nemoguće isključiti delovanje gravitaciona sila u pravcu daljeg sabijanja. Ali, do koje granice je to moguće?

Prema važećoj teoriji, međutim, ništa ne može da dostigne Plankovu gustinu. Kada bi se neki kosmički objekat sa masom koja je trilion puta veća od solarne, sažeo na veličinu protona, dalje sažimanje bi se zaustavilo jer se u tom trenutku javlja neobična repulzivna sila prostor-vremena koja je dovoljno jaka da spreči dalje delovanje gravitacije. Tako je, prema Aštekarovoj grupi, prethodni univerzum ipak mogao da se sažme do mikroskopske veličine iz koje će zatim nastati naš svet, a da pritom, nijednog trenutka ne dođe do nastanka „nulte tačke”.

Ipak je i dalje nepoznato: šta se događalo pre toga? Da li je i prethodni univerzm imao zvezde i galaksije? Da li su vladali isti prirodni zakoni? I konačno, šta će se dogoditi sa nama? Da li će i naš svet početi da se sažima, sve do zrna peska koje će postati roditelj nekog novog sveta?

Preuzeto sa sajta Kroz prostor - vreme

Evo jos jednog interesantnog teksta preuzeto sa sajta Kroz prostor - vreme a ovde je zbog objasnjenja kako je moguce prenositi energiju Elektre:

Ostvarivost Tesline ideje bezicnog prenosa energije

Jedna od možda najvrednijih ideja Nikole Tesle, koja je nažalost ostala nerealizovana, je bežični prenos energije…

Po mom mišljenju, ova ideja nije san zanesenjaka nego realno ostvariva ideja jednog intuitivnog genija. Ja smatram da je je osnovni problem u prihvatanju ove Tesline ideje u tome što gotovo niko ne veruje Teslinim rečima već se njegovi originalni iskazi “prilagođavaju” danas važećim teorijama. Na Internetu se može naći mnogo stručnih radova, niza zaista kompetentnih autora, a njihov opšti zaključak je da je tako nešto nemoguće. U svim tim tekstovima, se na početku analize, uglavnom dosledno, citiraju Tesline reči, ali se zatim, tumačenjem pojmova koje je u svom opisu koristio Tesla, ti talasi svode na neku od formi površinskih talasa (Zenneck wave, Norton wave…) ili se objašnjavaju efektima kakvi se javljaju u zoni ‘’bližeg polja’’ (near field ~ E/H <> 377 d). U svakom slučaju, sve te analize su zasnovane na Maksvelovoj teoriji koja opisuje (u suštini - transverzalne) EM talase, koje je Tesla nazivao “Hercijanskim”.

Moja teza je da je Teslin sistem bežičnog prenosa energije zasnovan na talasima koji se i kvalitativno razlikuju od klasičnih EM talasa opisanih Maksvelovom teorijom, te učinjene analize, uprkos svojoj naučnoj korektnosti nisu relevantne. Naime, kvant nosilac EM interakcije je foton dok, po mojim teorijskim i praktičnim istraživanjima “NeHercijanski” talasi koje je spoznao Tesla imaju sasvim drugačiji kvant nosilac i, u skladu s tim, sasvim drugačije osobine i zakone prostiranja. Obzirom na to njihova različitost u odnosu na “Hercijanske” talase trebala bi biti analogna različitosti npr. zvučnih, dakle mehaničkih, talasa koji za svoje prostiranje zahtevaju ponderabilni medijum i klasičnih (Maksvelovih) EM talasa koji se mogu prostirati i u vakumu. Smatram da je to osnovni razlog zbog koga je Tesla “svoje” talase nazivao Ne-Hercijanskim, za koje ja predlažem da se zovu Teslinim Talasima…

Magnetna polja su primenjiva za svetlost jer da bi se napravila Tvorevina svetlosti, nju drzi magnetno polje, Magnetnim poljima se upravlja i gradi velicina.
Tamna materija nema magnetno polje vec ga ona stvara iz nje proistice da bi postojao sav kosmos i naravno ljudi.
Svaki element nama vidljive materije poseduje i magnetno polje.
Magnetno polje otvara i zatvara pristup telu.
Svaki element svetlosti, foton ima svoje magnetno polje koje traje dok cestica ne stigbe na cilj, a zatim ga pridruzi celini.
velicinu magnetnog polja kojim se upraavlja procesima, ponekada mozemo da izmerimo a ponekad u nasem mernom sistemu ga ne primecujemo.
Magnetnim poljima se upravlja i naravno ona su deo tehnologije buducnosti. Stvaralacka moc svetlosti i kruna znanja, kopiranje iz tamne materije.

Citat:
Svet nije sačinjen u vremenu, već od vremena

evo je istina iskazana kroz moju jednacinu vremena.

Vreme je treca mudrost Boga.

Jedno "tehnicko" pitanje Vera, da li je bitna boja energije i kupole
koju vidis dok ti se sliva niz telo i komcentrises u srce???

Nije, vidis boju odredjene frekfencije, sve boje postoje u kupoli. Vazna je veza sa njome a tvoje osobenosti su tvoje i nisu ni u kakvom sporu sa kupolom jer i ti si ona.

Jedna od iniciranih osoba je pozvala elektru na seledeci naci i naravno nije pogresila

Citat:
Probaj da u položaju za konektovanje na Elektru zamoliš za povezivanje sa HRISTOVOM ŽIVOTVORNOM SILOM (ENERGIJOM)...

Prvi put, elektrom se sprovodi na delu cin krstenja. Odricanje od zla.
Prvi put mi i objektivno njega odbacujemo da ne bude deo nasega zivota.

Elektra sprovodi u delo tajnu krstenja.
Vraca ljude Bogu i njegovom delu.

Evo, prenecu iskustvo jednog clana foruma koji je zeleo da bude iniciran.
On je to doziveo na sledeci nacin

Citat:
Vera, moje vidjenje i komentar za Elektru je sledece: svaki covjek
je senzibilna masina , neko grubo a neko finije podesen (mislim da pripa
dam ovoj drugoj grupi) prima propusta i salje informacije (talase).
Prijem Elektre sam osjetio kao blage trnce toplinu ka skorom znojenju
a u vidnom polju (zatvorene oci) kao boju plamena. Dozivljavam je kao
novo radjanje. E sad - ono sto mene posebno raduje je potvrda istinito-
sti cijelog poduhvata , iskazanog slikom sna koji je za par sati usledio
po iniciranju. Obreh se u mom selu kod cetvororazredne skole bijelo
okrecena i to sa sjeverne strane pod prozorima ucionice, suncano je.
I gle: tu su dva auta prednjim stranama okrenuti jedan drugom te kao
spojena su uzetom za slepanje no jos nesto ima, treba prespojiti akumula
tore(baterije) zaraj aktiviranja( paljenja ) motora i to se dogodi. Onda
sjedam ja u ta kao moja kola a ona druga se vec obrese pred skollom
gdje i ja domalo predjoh u grupu od 10-ak auta sva rade i imaju po 1-og
covjeka za upravljacom. Ona sto se palise su iste boje,=zute(kao Zlatne)

Citat:
Nastavlja se:
Vidim umog vozila sijaju farovi i interesantno je ta su kola srpski brend
(proizvod 101 ili zastava). Ne bi malo , kad eto ti sa svih strana sila i auta
u kolonama pristize toj omanjoj grupi (10-ak) u avliju skole ,pa se prosto
jagme ko ce prije unutar kruga. Iz ovog snovidjenja lasno je odgonetnuti
poruku,kroz asocijacije i smisao simbola. Ja ovo zakljucih:
Skola (bijela)=sticanje znanja ,(raj,cistota,duhovnost)
kola+sofer=tijelo+dusa
uze,kablovi =veza ,paljenje >akumulator,baterija=napon,polovi + =
paljenje=aktivacija: SRPSKI IZUM(brend)=marka kola
prvih 10-ak=srz nauke ,, farovi=vidovitost , osvjetljenje
boja kola= stanje aure
kolone kola=veliko interesovanje za ELEKTRU-obnovljenog znanja.
U konacnom ELEKTRA je SUNSE novog doba treba ici ujavnost=dan.
Zacinje se u SRBIJI (selo Vlasanica kog Sapca) a sada i u Republici Srpskoj,(selo Malo Polje=1/4 opstine) koja ce biti cetvrtina Evrope i duhovni univerzitet svijeta . puno pozdrava.

Sa velikim zanimanjem pratim šta se piše o Elektri, pa me zanima koliko je opravdano da je šaljemo ljudima? Da li se mi uplićemo u njihove energije?Kad nekoj osobi pošaljemo Elektru, da li je onda ta osoba inicirana ili ne?I šta je TOHU? Kako to zahtevamo?

Inicirana je osoba samo koja to svesno hoce, Tim cinom inicijace ona se svesno odrice zla kao dela sebe, Tako pocinje samoisceljenje.
Kada se salje elektra drugima onda ona leci druge, oslobadja ih od stranih tela.
Uticaj elektre ne mesa se u energije drugoga bica je ona je usmerena i jedino deluje na strana tela u organizmu koja se cesto ispoljavaju kao bolest.
Na kosmickom nivou elektra kopira planetu, tako da cemo se naci na drugoj potpuno obnovljenoj na kojoj cemo zdravi nastaviti zivot.
Samo koriscenje elektre ili Isusove zivotne energije ne moze se koristiti za bilo sta drugo, svaki pokusaj zloupotrebe ona odmah odbije. Potrebna je ljubav prema bliznjima da bi se uopste desila transformacija tamne materije u lekovitu svetlost koja vraca izgubljena znanja.
Postupak slanje elektre drugome je akt ljubavi na delu, to vise nije prazna prica vec stvarna mogucnost da se ljubav ispolji.

Aleksandra-Caca
Mesija

Poruka Poslao: 04 Apr, 2009 02:02 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Moram da iznesem jedan praktičan primer, naime slala sam Elektru jednoj prabaki koja živi u kući zajedno sa ćerkom,zetom, unukama i praunukom.Divna baka, pored bolesti muči je nesloga, sa zetom ne razgovara a unuke mlade, prepametne i na svaku imaju odgovor, naročito mlađa koja je u tinejdžerskim godinama, neposlušna ali u suštini dobro dete.Elektru sam joj slala u subotu i povezala kupolu i unutra zamislila kovitlac da im očisti kuću.Sutradan u nedelju su obadve bile u crkvi i ta mala je došla da se pričesti.Inače baka je imala želju odavno da se malena pričesti.Ovo smatram direktnim učinkom Elektre. Baka je baš bila ozarena i srećna, a i ja sam uživala dok sam ih gledala tako u slozi, pošto ih kući viđala u raspravama.

Moram da iznesem jedan praktičan primer, naime slala sam Elektru jednoj prabaki koja živi u kući zajedno sa ćerkom,zetom, unukama i praunukom.Divna baka, pored bolesti muči je nesloga, sa zetom ne razgovara a unuke mlade, prepametne i na svaku imaju odgovor, naročito mlađa koja je u tinejdžerskim godinama, neposlušna ali u suštini dobro dete.Elektru sam joj slala u subotu i povezala kupolu i unutra zamislila kovitlac da im očisti kuću.Sutradan u nedelju su obadve bile u crkvi i ta mala je došla da se pričesti.Inače baka je imala želju odavno da se malena pričesti.Ovo smatram direktnim učinkom Elektre. Baka je baš bila ozarena i srećna, a i ja sam uživala dok sam ih gledala tako u slozi, pošto ih kući viđala u raspravama.

Upustva za rad koja dajem iniciranima prenosicu i ovde kao iskustvo i podrsku za praktican rad

Sve sto dezintegrises ono se posle nekog vremena integrise.
Elektra ne ubija.
Svako na ovoj planeti i celome kosmosu moze samo sam sebe da posalje u smrt citavu vecnost do novoga pocetka.
Covek se jedino sebe treba bojati i onoga sto cini.

Tako radi i kupola, dezintregrise a zatim se to isto integrise na mestu koje odredis.

Taleta smo zamolili da nam pokaze mesta gde zivi zlo.da bi odredili lokaciju.
Satana je kruna zla, Moze se definisati i kao u pakao licno djavolu.
To nije misaona imenica jer zlo je objektivna stvarnost, Zivi zato sto ga sluzimo i pokoravamo mu se. Ono se nama hrani u nama zivi i ima svoj deo sveta svuda i u svakome vrmenu.
Vratiti njemu teret je jedini pravi put.
Sada je tu kupola kaja je zatvorila prolaz da se vise nista zlo na zemlju ne spisti.

Ti imas nit koja te veze sa kupolom, Mozes njome da se koristis za dobrobit drugih a samim tim i tvoju,

Evo, opet zapadna filozofija, da sad kupola treba da radi za tebe, Narucio si kupolu.

Entiteti znaju biti vrlo opasni a brzine su velike kojima se krece, Ti mozes oko sebe kada pocnes da radis drzati zastitno polje kupole.
Kovitlac koji se pravi je nakon tretmana i uvek zahvati siri prostor.
Kada cistim Srbiju, tada napravim stub oko mene a kovitlac sve skupla do tog centra i transportuje.

Samo povezivanje daje ti mogucnost da je koristis, mozes i da je ne koristis
Kada kupola naprvi stub zastite oko tebe to ne ometa transfornaciju tamne materije u lekovitu svetlost i njeno slanje bolesnom bicu. Kupola ce sve sto ti radis propustati, slusace tvoju misao, a zatima zatvarati, rekla sam da su u pitanju brzine svetlosti, ne moze niko da bude brzi od nje.

Ovo je nacin da se ocisti prostor kada to radi vise osoba.

Postupak ide ovako.
Nas dve odavde povezemo se sa kupolom i tu ostanemo, Ovaj posao radimo iz kupole,
Tale pozove kupolu i veze joj snop koji njega stiti za zemlju,
Zatim nas dve, sa leve i desne strane obuhvatimo celu kinu i pocnemo da suzavamo krug do taleta a zatim svo zli trnsportujemo kod djavola. ne moze da nam zlo vrati jer kupola stiti dolazni tunel

1- sta podrazumevas pod tim kad kazes da ovaj posao radimo iz kupole ?
Zamislim da sam gore na kupoli , ili sta ?

2- kako nas dve da obuhvatimo celu Kinu , sa kovitlacom ?
Da li ja sa desne , a ti sa leve strane da obuhvatimo Kinu , ili obe obuhvatamo Kinu i sa leve i sa desne strane ?

3- Kako da transportujem zlo kod Djavola ?

Ja to i inace radim iz kupole od kada sete vi vesnici ovde.
Tale spusti stub do zemlje i drzi ga.
Nas dve se popnemo na kupolu, mi smo vec u nju kopirane, samo treba da gledamo odozgo. Iz te perspektive kina je mala. i mi je obuhvatimo lepezastim zdrakom koji pocinje da se skuplja ka stubi koji tale drzi..
Posle tog postupka suzavanja kada stignemo do talete zlo dezintegrisemo i posaljemo kod djavola, brzinom misli, Da se vrati kada se integrise ne moze.

ovo je postupak kada rade dvoje ili troje, i jos je bolji nego kada se pravi kovitlac, jer njime se upravlja sa zemlje i duze traje

Kada cistim Srbiju, tada napravim stub oko mene a kovitlac sve skuplja do tog centra i transportuje.

Ovo malo pojasni preciznije .

- napraviš oko tebe kakav stub ? Misliš na kovitlac ?

- do kog centra ?

- da li se ti nalaziš u tom centru ?

Kada radim sama. tada je to sporije jer pravim kovitlac koji cisti prostor. Spustim stub od kupole ka sebi, u srcu ga transformisem u svetlost koja me obavije i onda naplavim od te energije kovitlac koji cisti.
Sve vreme kroz mene dolaze talasici tamnematerijekju dok to radim transformisem takoda samu centru stuba a kovitlac seta/

Kada cistim Srbiju, tada napravim stub oko mene a kovitlac sve skuplja do tog centra i transportuje.

Sve vreme kroz mene dolaze talasici tamnematerijekju dok to radim transformisem tako da sam u centru stuba a kovitlac seta/

Ovo mi je nejasno .

Da li si ti u centru stuba , a istovremeno se u tom centru gde si ti skuplja zlo ?
Sa zelenim sam ti obeležila .
Da li se zlo skuplja u centru kovitlaca ,
ili u centru stuba gde ti stojiš ?

stub koji sespusta obuhvata mene,toliki je,.Kada pravis kovitlac moze ssve da priblizis tom stubu i kroz razmak izmedju srednjeg i spoljneg kruga dezintegrises zlo i posaljes ga u pakao kod djavola da se integrise. Tako radim prostor,

Kada se radi isceljenje i kada je prostor koji se cisti manji tada samo kovitlacem obuhvatim prostor na kome se radi . Dok to traje pacijent je zasticen zrakom iz kupole

To ovako kada se pise izgleda komplikovano, ali to su radnje koje prate brzinu misli i brzinu svetlosti,
Zlo je na nizim brzinama, frekfencijama, tako da ne moze da pobegne.

stub koji sespusta obuhvata mene,toliki je,.Kada pravis kovitlac moze sve da priblizis tom stubu i kroz razmak izmedju srednjeg i spoljneg kruga dezintegrises zlo i posaljes ga u pakao kod djavola da se integrise. Tako radim prostor,

Jasno mi je sve ,
samo mi objasni šta podrazumevaš pod razmakom između srednjeg i spoljnjeg kruga ?
Šta je srednji , a šta spoljnji krug ?

Srednji stub si ti a spoljni kovitlac koji priblizis.
Kod pacijenata je srednji stub on a kovitlac priblizis njemu.
Ovo je postupak za odvajanje zla od coveka.

Kada saljes svetlosni zdrak, prirodi, zivotinnjama i ljudima iz okoline kao isceljenje, onda naravno mozes jednom u toku dana cistiti svoje podrucje.

Do sada tehnike nisu radile potpunu eliminaciju jer nije bilo kupole pa se mnogo toga vracalo nazad. Sada se dogadja stvarno fizicko razdvajanje koje ljude oslobadja.

Kada saljes svetlosni zdrak, prirodi, zivotinnjama i ljudima iz okoline kao isceljenje, onda naravno mozes jednom u toku dana cistiti svoje podrucje.

- Kad šalješ Elektru ljudima , šalješ im svetlosni zrak od tebe ka srcu te osobe ?
- Da li istovremeno i spajaš tu osobu sa kupolom sa zrakom i iz kupole do osobe ( pacijenta ) ?
- Kao trougao izgledaju ti zraci u tom slučaju , iz kupole do mene zrak , pa kroz mene do pacijenta , i iz kupole do pacijenta ?

Uvek ide iz kupole do tebe pa saljes kome odredis.
Mozes i da osobu povezes sa kupolom jer ti kao vesnik imas na raspolaganju pet milijardi mesta.
Mozes raditi i slanje bez da objekte povezujes sa kupolom samo da ih isceljujes.
U principu bi osoba trebala sama da hoce da se poveze, jedino decu moze povezati onaj ko ih mnogo voli i moze da ih kupolom stiti.

Naravno, postoje i varijante, Postupak za Kinu ili neku drugu zemlju gde se vec nalazi jedan od vesnika, trazi da se mi popnemo na kupolu i odatle salemo lepezasto zdrake.

Vera , desilo se nešto senzacionalno !

Malo pre me je nazvala drugarica iz Mitrovice ,
ona , sa još jednom drugaricom ( obe smo ih inicirale Elektrom ) ,
su videle KUPOLU !!!

Prvo kao da se otvorilo nebo , blistavo beli snop svetlosti se pojavio prvo ,
pa su zraci počeli da se nižu sve do zemlje , stvarajući oblik kupole ....njih dve su zadivljeno posmatrale sve dok nije počeo da pada mrak....

Ne umem lepo da dočaram ono što mi je drugarica malo pre ispričala ,
ona druga drugarica prati forum , pa se nadam da će da se javi i opiše taj događaj .

Dok smo u pet sati inicirale A iz kg, ja sam to radila iz parkica, Posle toga sam trazila od kupole da se malo pojavi, mozda hoce da mi pomogne, Bice to jos vidljivije.Bas si me obradovala.

Vera , i ja sam se jako obradovala ,
a jel možeš da zamisliš koliko su se tek njih dve obradovale i oduševile tim prizorom !?

Zraci kupole su se do zemlje spustili ,
spojila se zemlja sa nebom....

Sretna sam, to ste je vi do zemlje spustili povezivanjem. Ja sam znala da je tu bez ikakve sumnje. Radujem se zbog ljudi i onoga sto dolazi.Poljubac, vesnice.

Ovu pricu mi je poslala da je postavim Cacina prijateljica iz Mitrovice. Naravno i moja i ako je ne poznajem licno,Izgleda da se i vreme slaze sa mojim trazenjem da mi pomogne pojavljivanjem

Draga Vera,

danas oko 17,oo h bila sam na groblju sa mojom prijateljicom. Ono što sam videla i doživela je zaista prelepo. Znači, groblje je izmešteno iz grada na udaljenosti od šest km. U jednom momentu smo ugledale snop svetlosti koji se pod pravim uglom spuštao od polovine neba ka zemlji. Vera draga, šta se zatim dešavalo. To je neverovatno. Ustvari ti znaš i ti ćeš razumeti ovo što pišem. Iznad Mitrovice stvarao se snop do snopa /Vera isti snopovi svetlosti kao na ovoj Mirkovoj fotografiji - Hristovo krštenje). Svi ti snopovi su se širili, širili pod različitim uglovima, a svi su poticali iz jednog svetlog mesta, koje je blještalo kao sunce, možda je bilo sunce ne znam, jednostavno u taj krug svetlosti je bilo veoma teško gledati. Veročka, to je bila KUPOLA, jednostavno ne znam kako da ti napišem nešto mnogo, mnogo lepo.

Svetlosni zraci su se spuštali od neba i doticali su zemlju, dugo, dugo, je to trajalo. Nas dve smo zaboravile da smo na groblju, sele smo na klupicu i jednostavno imale osećaj da lebdimo. HVALA DRAGOM BOGU, hvala tebi draga Vera i Caci. Pratim stalno šta pišeš, nastavi draga. Šaljem ti ljubav.

Dok nas novi prijatelj ne uvezba pisanje poruka dao je tekst meni da ja njegova zapazanja postavim

Citat:
Vera, blagodarim GOSPODA za sve sto je stvorio i ustroio kao i za pojavu Elektre te mog iniciranja bas u periodu casnog posta. Posto sam se
uvjerio u njenu tacnost kroz snovidjenje , sad cu iznijeti na vidjelo primer ci- scenja tijela i prostora od necistog i nepozeljnih entiteta . Evo slike iz sna koji
na to ukazuje: U mjestu u kom zivim (Vlasenica-RS.)na raskrsnici ulica (+)
(svetosavska i bolnicka) parkirna moja kola a ja sam van kola , sam sam, sja ulicna rasvjeta. Proli se pljusak(kisa) i u taj mah preli se ulica (svetosav.)
vodom do clanaka,mutna je i sve redom nosi i spira. Ja u obuci gazim po vodi ali ne zaljeva u cipele ,te dade mi se vidjeti gdje iz kola izlaze tri mus-
karca meni poznata i skupise se pored kola u krak bolnicke ul. Zovu se Spa-
soje 80 god. Risto i Beli po 55 god. U mah nesta Spala ,izceznu negdje a obre se drugi starac kratko osisan bijel ko behar ,olicenje romaniskog gosta-
ka trudi se da mi nesto pomogne.(njegovo ime je Vitko)
Analiza sna:
kola=tijelo; ja van kola=dusa van tijela; raskrsnica(+)=zlatni presjek
kisa=voda,kupanje , spiranje pranje ,zivot; rasvjeta=djelo na vidjelo;

mutna voda= stihija, necistoca,spiranje staza i bogaza;
izlazak iy kola 3 lika=ciscenje tijela od entiteta
pranje svetosavske ul.=ociscenje svetosavskog provca
bolnicka ul =isceljenje, lijecenje
moje tijelo ne okvaseno=dusa je zasticena
crne cipele= tamna materija;
zli starac=ruzna proslost(teska karma) ili vlast;
2-gi tip(bio policajac)=cuvar vlasti, kriminal;
3-ci tip(selo-grad)=seprtlja ,neodlucnost,laz;
gostak=prirodnjak, pozitivac, uskladjen s prirodom;
kola ispraznjena = tijelo ocisceno.
Dakle,prjemom elektre primio sam i frekventni val koji mojoj sustini daje
novi puls; senzori reaguju i ja od covjeka postajem BOGOCOVJEK.
Puno pozdrava.

Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » REČI LETE - SPISI OSTAJU
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 91772 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 41601 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 30334 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42672 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30553 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 43005 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25797 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)