ZARAĐIVANJE NOVCA - Duhovna Ekonomija
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » NOVAC I DUHOVNOST
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
ENEMOON
Hodočasnik

Pridružio: 23 Jul 2008

Poruka Poslao: 10 Apr, 2009 09:37 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Lepo,svidja mi se bas sve,uvek se slatko nasmejem kada ovde dodjem,zar nije dovoljno i samo to,samo nastavite da budete duhoviti,novasvetlost nema premca,bravo!!!Absolutely fabulous!!! Laughing Laughing Laughing
novasvetlost
Tragalac

Pridružio: 02 Mar 2009

Poruka Poslao: 10 Apr, 2009 20:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

VEZBANJE I UPRAVLJANJE SOPSTVENIM UMOM

VI NISTE VAS UM!
Vas um je samo deo vas.
Isto kao i vasa ruka.
Ili noga.

Zato izvezbati upravljanje sopstvenim umom je najvaznija vestina koju mozete posedovati za:
- srecu i
- uspeh

Imate misao koja vas ne stimulise.
Svakog trenutka je mozete ukinuti.
Jer imate prirodno urodjenu sposobnost za to!

Ako zelite neke misli da samoosnazite samo se usredsredite na njih.
Kako?
ODLUKOM!
Imate moc da kontolisete vas um!
Ne cekajte pozivnicu od drugoga za prevaspitavanje sopstvenog uma!
Pozovite sebe odmah i sad, sami sebi uputite pozivnicu za tu divnu predstavu...
Vas um nije kapetan broda, vi ste taj kapetan i vas um radi za vas.

Donesite odluku da vas um nece upravljati vama vec da cete vi upravljati vasim umom.
Zasto ovo radimo?
Da bi sprecili samoporazavajuce MENTALNE NAVIKE i rezultate iz proslosti.
NIJEDNA MISAO U VASOJ GLAVI NE ZIVI BESPLATNO!

Ili je investicija ili je trosak.

Za sve negativne misli platicete:
- novcem
- energijom
- zdravljem
- srecom
- vremenom /mnogi misle da vreme jos postoji, pa ga navedoh, he,he,he/

Podelite vase misli na:
1. ohrabrujuce - podrzavaju vas u vasoj sreci i uspehu i
2. obeshrabrujuce - podrzavaju vas u u bedi

Posmatrajte ih tokom dana /prosecan covek svakodnevno ima oko 60.000 misli/ i budite ih SVESNi sada i ovde i donesite odluku za koje cete se opredeliti za prve ili druge...

Ako ste se opredelili za OHRABRUJUCE odbijte fokus na obeshrabrujucima - svaki put kada vam se pojave u mislima.
Distancirajte se od njih.
I zamenite ih ohrabrujucima.
Tako prevaspitavate vas um.
Prvih dana ide teze /svaki majstor je nekad bio katasrofalan - dok je ucio zanat/, ali ako se stalno vezba ova tehnika, rezultat je cudesan.
I rezultanta se vidi u praksi.
Jer odjednom sve pozitivno krece da pristize u vas zivot.
Iz mega pravaca.
Prosto ste zasuti dobrim vibracijama, ljudima i darovima Izvora Jednoga.

Ovo je proces MOCNOG razmisljanja i to je najmocnija investicija u vas zivot!

I ako budete vezbali ovaj proces vas zivot nikada nece biti isti!

E sad neko ce reci...ma pusti to, ja to znam...

Ne znate, o tome ste samo culi, citali ili pricali drugima.
A znate onda kada PROZIVITE!
Kada praksate.
I kada imate rezultantu.

Ako ne budete konstantno ucili i praksali nauceno - zaostajecete...
A ako mislite da je samoobrazovanje i samopraksanje skupo - probajte neznanje!
ZNANJE JE MOC, A MOC JE SPOSOBNOST DA DELUJETE!

A ako nemate vremena da radite stvari koje zelite - vi ste moderan rob.
Ako nemate vremena sada za ovu investiciju u vas zivot, kada cete ga imati?
Za godinu?
Za dve?
Za deset?
Sta ce biti drugacije za to vreme?
Nista.
A vi cete i dalje izgovarati isto...

USPEH je vestina koja se uci.
I mozete nauciti da budete uspesni u bilo cemu.
Samo krenite od vaseg uma.
I procitajte jos jednom sve ispocetka. Very Happy Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 10 Apr, 2009 20:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Моје искуство искуство говори да где се двоје препиру ту мудрога нема.
За свађу је потребно двоје. Ако једна страна ућути, ућутаће и друга.
Када ми кажу да ако би паметни ћутали будале би владле светом.
Одговарам:- па зар не видиш да будале владају светом ?
 Nazad na vrh »
Dušan
Hodočasnik

Pridružio: 02 Feb 2008

Poruka Poslao: 10 Apr, 2009 21:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Za obe strane ovog besmislenog duela.

Naš narod ima jednu mudru izreku :

"ZASVIRI I ZA POJAS ZADENI"

Ova stara mudrost je dovoljna za one koji je razumeju.
Smile
Tragalac

Poruka Poslao: 10 Apr, 2009 21:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vebanje i upravljanje sopstvenim umom sam napomenula jer je vazna
povodom podele kolaca blagostanja jer:

BOGATI LJUDI veruju da mogu imati svoj kolac i da ga mogu pojesti!

SREDNJA KLASA veruje da je kolac prevelik pa uzimaju samo mali delic.

SIROMASNI LJUDI ne veruju da zasluzuju /secate se onoga - ne zasluzujem da budem bogat ili nisam dovoljno dobar.../ kolac, pa narucuju krofnu. I usredsrede se na rupu u sredini i pitaju se zasto nemaju "nista".

Kolac treba da bude pojeden i da se u njemu uziva...

Mozda ne mozete da imate sve na svetu ali mozete da imate sve sto zaista zelite.

Ako sebe dovodite u situaciju da razmisljate u granicama "ili-ili", odmah sebi postavite pitanje:
KAKO MOGU DA IMAM OBOJE?
Ovo pitanje ce vas odvesti od modela siromastva i oskudica i dovesce vas do Univerzuma Obilja.
Da li zelite da zaradite da zivite u blagostanju ili da radite posao koji volite? /i jedno i drugo/
Da li zelite da radite ili da se zabavljate? /i jedno i drugo/

Siromasni ljudi uvek biraju jedno, a bogati i jedno i drugo.
Siromasni ljudi i mnogi iz srednje klase misle da moraju da biraju izmedju novca i drugih aspekata zivota.
Zato oni i opravdavaju stanoviste da novac nije vazan kao neke druge stvari.
Novac je mazivo.
Omogucava vam da "klizite" kroz zivot.
A ne da se provlacite.
Novac donosi slobodu, da radite sto zelite i da upravljate svojim "vremenom".
Sreca je takodje vazna.
Mnogi veruju da da se sreca i novac iskljucuju.
Da mozete biti ili srecni ili bogati.
Ovo je siromasna isprogramiranost.
Deprogramirajte svoj softver ili svoj UM!

MOZETE DA IMATE SVOJU TORTU I DA JE POJEDETE!
Very Happy Very Happy Very Happy
novasvetlost
Tragalac

Poruka Poslao: 10 Apr, 2009 22:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

VEZBA DA BUDETE IZVRSTAN PRIMALAC:

1. magicna rec HVALA

Kada vam god neko uputi kompliment jednostavno recite - hvala.
I ne uzvracajte odmah komplimentom. Jer tako prekidate caroliju i dovnu energiju primo-predaje. Dozvolite joj da t r a j e...
To cini radost i vama i darodavcu /komplimnto-davcu/.
Vi da apsorbujete primljenu rec.
A on da uziva u radosti davanja.

2. svaki novac koji zaradite ili dobijete PROSLAVITE!

Nebitno je da li je od biznisa, da li je poklon ili plata ... slavite!
Ako vas stav prema dobijanju novca postane pozitivan, automatski se novac priliva u vas zivot i krecu vam i ostale oblasti zivota.
I uzivate i u primanju i u davanju novca. A ne samo u jednom od ova dva.

3. volite sebe - RAZMAZITE SE!
Osecajte se lepo.
Udovoljite sebi.
Kupite lepu knjigu.
Idite na koncert.
Na tajlandsku masazicu.
/netje da vam masiraju mozak kao nasi maseri, jerbo Tajke ne znaju serbski, he,he,he/.
Naucite sebe da ste vredni takvih stvari i da ih ZASLUZUJETE!

I ono sto ja praksam...od ranog jutra...poljubim voljenog i zahvalim Kosmosu, pogledam se u ogledalo - zahvalim opet, vidim ukucane srecne i zadovoljne - kazem hvala sto smo svi zivi i zdravi, obucem se - zahvalim se na divnoj garderobi, udjem u auto - kazem hvala, dodjem na posao nasmejana - kazem svima, hvala sto postojite, svi ste mi slatki...i tako ceo dan, samo zahvaljujem i blagosiljam na svim darovima koje mi Izvor Jednoga nesebicno daje non-stop. To sam naucila iz one knjige koju sam vam preporucila TRAZI I DOBICES!

Ovo nista ne kosta, praksajte i videcete rezultat.
Investicija mala a za Kosmos velika - VASA SVESNOST OVDE I SADA, kontrolisite vase misli, prevaspitavajte tako svoj um, zahvaljujte za sve i IZOBILJE postaje vasa konstanta. Very Happy Very Happy Very Happy
novasvetlost
Tragalac

Poruka Poslao: 10 Apr, 2009 22:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Napisala sam 3 posta vezana za temu za 3 propustena dana.

Nego, znate sta, tek sad uvideh, lako je biti ovde u zezanciji, to ispiskaras za 2-3 minuta i zato ovi kiselkasti spamuju...
Lupetali ne lupetali ... uzimaju pažnju /citaj energiju/ auditorijuma, a od toga niko pametniji nije.
Ali ego-tripovi i njihovi filmovi su ovde predstave uobicajene.
Mene sve to zabavlja, ne moram da idem u pozoriste da se ismejem.

Medjutim, pisati ozbiljno, zahteva vreme i koncentraciju da bi bilo primenljivo u svakodnevnom zivotu.

I moram vam priznati lakse je zezati se i odgovarati nekome na upadlice, sastavis za minut-dva tekstic i zez-kez akcija usledi na mega-ego-trip nivou, he,he,he...
Wink Wink Wink
novasvetlost
Tragalac

Poruka Poslao: 11 Apr, 2009 10:39 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

PRAKTICNA VEZBA - NAPRAVITE VASU KARTICU OBILJA

Ova kartica izgleda isto kao i bilo koja druga kartica po tekucem racunu.
Iste je velicine.
Plastificirana. /to ce vam uraditi u svakoj banci, lepo ih zamolite/
Boje - svetlo ljubicaste sa belim isijavajucim krugom u sredini te kartice.
Simbolizuje temenu cakru i primanje iz visih sfera svih vrsta obilja.

Medjutim, ako vi zelite neku drugu bojicu, pustite vasoj masti na volju i
kreirajte vasu karticu obilja po vasoj zelji. Na kraju, ona je vasa i vama sluzi. Pa je u skladu sa tim i kreacija vasa...

Podaci na kartici:

.......
.......

Zlata Obradovic /ovde stoji vase ime/
15081989772299 /ovde je vas mat.br./

..........................................................iznos kredita: NEOGRANICEN
..........................................................vracanje: NESEBICNO SLUZENJE

/ove tackice izostavite na kartici, ovde sam morala da ih prikazem da biste videli pravilan raspored podataka/

Ovom karticom OBILJA prevaspitavamo nas um i eliminisemo najdublja podsvesna uverenja o nedostatnostima raznim /o tome smo vec govorili pre/. I drzati je u novcaniku na vidnom mestu i sto je moguce vise u nju gledati kada god nesto placate u banci ili posti ili bilo gde drugde...
Napraviti ove kartice za sve clanove porodice, naravno ako oni zele da je nose. Ako ne zele, prisila se ne sme vrsiti, svakome dopustite da zivi svoj zivot, DOPUSTENJE je vazno! Da bi i vama dopust bi egal! Very Happy Very Happy Very Happy
novasvetlost
Tragalac

Poruka Poslao: 11 Apr, 2009 12:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovim putem zaista zelim da se zahvalim 5.ELEMENTU za raketu koja me nosi jer mi je dala impuls za nesto o cemu razmisljam vec godinu dana.

Procitala sam prosle godine da u V.Britaniji postoji casopis koji se bavi tematikom sjedinjavanja onih koji imaju ideje i investitora velikih kapitala /a on je uglavnom slobodan i ne znaju gde da ga uloze/. Na taj nacin oni koji nemaju novca dolaze do kapitala za razvoj svog biznisa bez uplitanja banaka i duznikog decenijskog ropstva.
Tako zaobilaze prolazenja vrlo teskih procedura za dobijanje znacajnijih kredita, jer banke traze svasta nesto za obezbedjenje kreditnih linija od beskonacne papirologije do hipoteka i procenutalno visokih depozita.
Naravno, ovo u V.Britanije je vezano iskljucivo za stanje materije bez svesti o Bozanskoj Kreaciji koja je u svakom od nas u dubinama naseg srca.
Govorili smo vec o tome.
To su multitalenti svakog pojedinca. I skolska sprema nema veze sa tim. Svako moze sve da nauci, ako je to zelja srca njegovoga.

Pokrecem net-list koji ce se baviti ovom tematikom i svime onime o cemu sam ovde pisala. A i o cemu pisem u svojim knjigama. U razvoju ove koncepcije ocekujem da cemo imati validno trziste investitora koji ce finansirati kroz zajednicka ulaganja ideje mnogih /a koji sada nemaju startni kapital za sprovodjenje svoje kreacije u delo/. Nekada sam mislila da je ovaj zadatak tezak i zato se nisam upustala u ovu pricu. Jer nisam htela da izgubim sebe kroz jos jedan mega-biznis. Sada znam da je sve to lako, sakupilo se nas nekoliko, odradili smo hamere-kolaze i svi nam se putevi otvaraju. Cilj je da ljude koji rade duhovno na sebi da se dovedu u novu svest blagostanja i licnog progresa /da izadju iz svesti siromastva i gubitnicke svesti/, da rade posao iz ceznje srca svoga i da isto sire dalje.

Dakle:

- raditi na novoj svesti blagostanja i praksati to u zivotu
- biti inicijacija drugima u istu stvar i siriti ta znanja dalje brzinom svetlosti
- osnovati radionice za podizanje svesti o izobilju i blagostanju /svi koji dobiju te investicione kredite i odrade svoj raj, da prenose znanja dalje i podizu svest ljudi u svojim gradovima/
- svest o tome da je novac nagrada Tvorca za nasu spremnost da rezultate svoga materijalnog izrazavanja podelimo sa drugim ljudima.
- vazno je osvestiti da svi imamo vrednosti /licne talente/ koje trebaju drugima. Mnogi ovoga nisu svesni pa zato nemaju dovoljno novca...
- novac ne vezivati za rad ni tezak ni lak, vec za uzivanje, jer radimo kreaciju iz ceznje srca svoga, a ona nam je data od Stvoritelja i duzni smo da je materijalizujemo i damo drugim ljudima
- ustoliciti novu svest da ne postoje mali i veliki ciljevi, realni i nerealni, ostvarivi i neostvarivi. Postoje samo ubedjenja /drze nas u bedi/ u nasim glavama i njih treba eliminisati. Kosmosu je svejedno da li nam daje 2e ili 2 mil eura za neke nase ciljeve koje radimo za dobrobit svih i cele zajednice.

Nocas sam citala o ARHANDJELIMA koje uredjuje ANALETA. Odavno komuniciram sa Arh.Mihajlom /slava mi je/ i Urijelom, oni su mi omiljeni. Sa drugima sam sporadicno nekada komunicirala i zaboravila da to cesce praksam. Medjutim, u poslednje vreme stalno vidjam dugu u meditacijama i vizijama. Duga je simbol mnogo cega, da sad to ovde ne pojasnjavam. Vazno je drugo nesto - Komunikacija sa Arh.Razilom /prikazuje se u bojama duge/, da se ideje pretvore u zlato i opstu dobrobit. Da se ideje svih koji zele da rade Kreaciju iz zelja srca svoga opredmete - da se nadju investitori a ne da se gubi beskonacno puno vremena i energije u pronalazenje istih. I dobila sam podrsku arhandjelskog nivoa. Sada samo sprovodjenje u praksu.

Jos jednom veliko hvala i 5.ELEMENTU i ANALETI.
Prenos informacija je sada multidimenzionalan i krece se napred.

Od Arh.Gavrila trazim od jutros uputstva za kreativno pisanje da vam predam isceljujuce poruke povodom teme koju obradjujem.

Pomak u svesti je vazan povodom obezbedjivanja blagostanja i svest o tome da smo zasluzni za to i dovoljno dobri za zivimo raj na zemlji.

I jos nesto...ova materija je zaista ziva i sama preumljujem mnoge stvari.
Evo primera:
Pisala sam vam vec da obozavam kredite i da ih vracam sve na vreme jer mi je fokus na dobrobiti drustva i na prihodima, pa me rate ne zanimaju, uvek ih placam sa radoscu.
Medjutim, pre 6 meseci, podigla sam veliki kredit i tada mi se javio otac od kolege od mog sina da ponudi ogromnu suma novca za zajednicko ulaganje, a ja da vodim posao. Odbila sam. Odmah. A znate sta mi je bilo u svesti? Da necu da 'konjisem" za njega i da mu donosim prihod...koja zamena teza? A za banku isto to mogu. I jos da joj placam ogromne kamate. Eto vidite kakvi su programi i ustaljeni nauceni ritmovi u nasim glavama. I taj program osvescujem vec mesecima i konacno je pao proslog vikenda na jednoj radionici. Donela sam odluku da vise necu da uzimam bankarske kredite, da postoje i drugi nacini obezbedjivanja sredstava, laksi i nerobovlasnicki. I vec sam vam dala onu vezbicu sa razmenom novcanica u grupi od 5 i vise...i u tim vezbicama sam godinama gubila i uvek vise davala nego primala. Sada se konacno po prvi put situacija promenila, u razmeni sam dobila 20% vise i veselila se kao malo dete. I onda je na radionici bila pauzica od pola sata. I u toj pauzi pricam zenskim ucesnicima seminara da sam donela odluku da kredite vise ne uzimam nikada. Posle pauze, stizu muskarci, ucesnici seminara i jedan od njih Nemac daje mi 150 din, to je bila suma njegove ramene u onoj vezbici. Kaze mi to ti dajem. Pitam zasto? Jer ga znam da je tezak na davanju novca. Smeje se i kaze, pa eto za pice. Nasmejem se i ja i zahvalim. I istog momenta 'klik" u glavi, znaci kada sam 100%-tno odlucila da se odricem kredita Kosmos mi kaze DA i daje mi sumu kao poklon.
I to je bila lekcija za mene.
Polozila konacno!
Tako da mogu da nauceno delim dalje.
Naravno, da apostoje mnogi i Bogu hvala da je tako, koji nemaju ove blokade kao sto sam ih ja imala i koji znaju rado da primaju sve pa i poklone i velike sume sredstava. Njima ova prica nije potrebna. Ali ce im biti vazna mozda podrska u investicijama od onih koji imaju novac i koji jesu zainteresovani za zajednicka ulaganja. Takav sajt zelim da pokrenem i uzdam se u pomoc Stvoritelja i njegova usmerenja da se pravi ljudi konektuju i kao davaoci kapitala a i oni drugi kao primaoci.
Veliki je to posao, ocekujem tim od advokata i finansijskih savetnika koji ce do detalja ispratiti ceo posao u materiji. Ovim bas nisam srecna da se bavim, no, naici ce verujem neko ko ce zeleti da hendluje i ovaj deo tematike.
Zakonski propisi me smaraju i odvlace mi paznju sa Kreacije.
Ali, eto jos uvek je to neophodno.
Verujem da ce ta famozna 2012 god. doneti prevrat i na tom polju zauvek!
Da ce ljudi delovati iz srca a ne iz papira i overa sudskih i taksa drzavnih. Vec iz vibracija bozanske ljubavi i Jednoga.
Jer ne mozes voleti vise svoju levu ruku od desne niti desno okovise od levog...

PS: Volite sebe dok se menjate svakodnevno.
Promena donosi visi nivo svesti.
Kroz naucene lekcije.
Pre toga ne. Idea Idea Idea
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 11 Apr, 2009 17:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kada se branim ako sam napadnut, igram igru koja se zove karma i koja je bez kraja. Beskonacna je. Otpor izaziva ponovni napad. To je zakon karme. Napad i odbrana bukvalno mogu da se igraju sve do kraja vremena, unedogled. Za mir nije odgovoran moj protivnik. Moja je odgovornost da izaberem da izadjem iz igre. Ne oprastam zato sto neko zasluzuje ili sto je to pristojno. Ja prastam samo zato sto zasluzujem mir. Umesto stalnog opiranja, zasluzujem da iskusim ljubav prema samom sebi.

Zasluzujem da iskusim ljubav prema samom sebi umesto stalnog opiranja.

Kada istrazujemo sta znace prosvetljenje i ljubav, pocinjemo da shvatamo koncept prastanja. Prastanje skoro momentalno prekida neprekidna ponavljanja karmi.

Paxton Robey "Nema vremena za karmu"

Dusane, pusti malo da "odlezi" pa onda brisi...
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 11 Apr, 2009 18:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kada se branim ako sam napadnut, igram igru koja se zove karma i koja je bez kraja. Beskonacna je. Otpor izaziva ponovni napad. To je zakon karme.

Sad treba dobro razmisliti.

Nije dovoljno reci nema karme (i ja i vi).

Vidi se po delima, bas na ovoj temi da obe strane vracaju i vracaju, kada su napadnuti.

Da nije to lekcija koju treba da naucimo?

Tako sto kazemo sebi da nema potreba za karmom necemo resiti problem karme u nasem bicu!!!

Taj problem se resava jedino promenom percepcije.

Dostizanjem stanja svesti u kom principi nedeluju na nas, RAZUMEVANJE.

CILJ je Budjenje... DO PROSVETLJENJA...

Dzaba nam pusta prica, ima karme nema karme do god smo na tocku, sto se vidi po delima.

Jedina stvar vredna truda je Budjenje.

..........................

Dusane, molim te pusti da poruka malo odlezi pa cu je sam obrisati.
 Nazad na vrh »
novasvetlost
Tragalac

Poruka Poslao: 12 Apr, 2009 21:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat BENDZAMINA DIZRAELIJA:

Najvece bogatstvo koje mozete da ucinite nekome
nije da sa njim podelite svoje bogatstvo
vec da mu otkrijete njegovo!

Nekoliko pitanja - vezbica - malo izmeditirajte povodom svakog pitanja:
Za svako pitanje odradite mapu uma - iznenadicete se koliko toga ce izaci iz podsvesnog nivoa /skrivenog u stanju umnog razmisljanja/.
Mape uma, svaku, vec znate, radite 60 sec.

1. Da li zaista zivite svoj ZIVOT? /ili snove mame, tate?/

2. Ako biste mogli da budete placeni za bilo sta sto volite da radite, sta bi to bilo?

3. Sta vam porucuju vasi zivotni obrasci? Da li vam pomazu ili vam nanose bol?

4. Koji je vas zivotni cilj?

5. Sta vas unutrasnji glas pokusava da vam kaze?

6. U kom pravcu vam srce a ne razum govori da treba da krenete?

7. Kada vam ne bi bilo vazno sta drugi misle, ko biste bili?
................Sta biste radili?
................Gde biste radili?
................Gde biste ziveli?
................Koga biste voleli?

8. Koje ideje, hobije ili interesovanja ste oduvek zeleli da istrazite?

9.. Sta biste mogli da radite svaki dan, a sto bi vam omogucilo da se svesno fokusirate na pozitivnu stranu zivota?

10.. Da li obicno dajete sve od sebe u svemu sto radite?
...............Ako ne, zbog cega?

11. Da li ste ikad nesto tako zarko zeleli da ste bili spremni da to dobijete bez obzira na cenu? Da li biste mogli istu tu odlucnost da primenite na OTKRIVANJE I RAZVOJ SVOG DARA?

12. Kada biste mogli da radite bilo koji posao - sta bi to bilo?
..............Ako biste mogli da zivite bilo gde - gde bi to bilo?
..............Ako biste mogli da uradite bilo sta - sta bi to bilo?
/pitanja se razlikuju od pitanja pod brojem 6./

13. Sastavite listu od 101 stvari koju treba da uradite pre nego sto umrete? Koji su od tih ciljeva najuzbudljiviji?

14. Napravite PLANOVE koji biste primenili da obezbedite napredak u razvoju vaseg dara i ostvarenja ciljeva. Koji je PLAN najbolji?

15. Kakav IZGOVOR imate sada sto ste nezadovljni svojim zivotom?

16. Ako sada imate SLOBODU da uradite bilo sta, da izucavate razne stvari, da zivite bilo gde i da volite najdublje, kakav biste izgovor mogli tada da imete da budete nezadovoljni?

17. Da li ste sebe nekad uhvatili u igri 'MORAM TO DA IMAM'?
............Ako jeste tako, koje svoje sustinske potrebe zamenjujte "stvarima"?

18. Kako svakoga jutra mozete sebe podsetiti koliko ste srecni sto ste danas zivi?

19. Na cemu ste sve zahvalni?

20. Koju biste promenu sad mogli uciniti u vasem zivotu a da ima najveci pozitivan uticaj na vas zivot?
.............Koji ce bol to izazvati ako ne ucinite?
.............A koje zadovoljstvo ako uradite bas tu promenu?

21. Koliko duboko ste posveceni?

22. Koji strahovi vam kradu zivot?

23. Kako mozete da ne uspete u necemu, ako ste posveceni i konstantno ucite na svojim greskama?

24. Ako znate sta se mora dogoditi da biste bili [color=yellow]srecni,[/color] zasto to prosto ne uradite?

25. Sta biste mogli da uradite danas da biste se bar za korak priblizili realizaciji vasih snova?

26. Da li dozvoljavate veri i sistemu vrednosti da funkcionisu kao kompasi u vasem zivotu?

27. Na koji nacin biste postavili svoja pravila za uspeh tako da se svaki dan osecate kao pobednik?

28. Na koji nacin mozete danas svoj DAR da upotrebite da izvrsite pozitivnu promenu u necijem zivotu?

29. Kako zelite da vas pamte?

Sve ove vezbice radimo da bismo bolje upoznali sebe i svoje blokade i naravno da bismo mogli lakse da ih se resimo. Ako ih ne upoznamo, necemo znati cega se trebamo oslobadjati...

Upoznati sebe je proces koji traje ceo zivot.

Ovde to radimo samo iz jednog razloga, da zivimo u blagostanju i da budemo srecni. Very Happy Very Happy Very Happy
novasvetlost
Tragalac

Poruka Poslao: 13 Apr, 2009 20:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdravljam sve clanove grupe NOVAC, postojece a i buduce.

I volela bih da se SVI vrate /oj-ha Podgogica, prote razne-fazne, XXXXXXXX, smireni a i oni drugi, zraci plavi a i boja drugih, "odjavljeni" da se prijave opet na Objave - da ih objavimo drugi put i ostali znani i neznani - SVI SU NAM VAZNI/ i da nastavimo dalje uz smejanciju kao sto je bilo i do sad ali i uz postovanje drugih /ako moze, a ako ne moze, ADMIN ce da vas preslisa, kao i mene, sta mu tesko, he,he,he/!

Eh, da, da ne zaboravim...

Pozdravljam voljenog brata Vitlejemskog,
nedostojnog raba Bozijeg, /to on rekao, ne ja/
koji se neprestano MOLI za mene
o koji je uneo Svetlost u Tamu
i koji mi daje snage
svojim MOLITVAMA!
Da i dalje pisem vama,
dajuci vam
da budete
LJUBAV,
RADOST i
MIR...
A I DA BUDETE NAJBOGATIJI
U ISPOLJAVANJU VASIH TALENATA ,
KOJI POTICU IZ ZELJE SRCA VASIH!

A sad nastavljamo dalje sa tematikom OSNOVNIH EKONOMSKIH ZAKONA:

1. zakon ponude
2. zakon traznje
3. zakon prihoda
4. zakon rashoda
5. zakon stednje
6. zakon investicija

ZAKON PONUDE:

Govorili smo vec o ovome.
Prepoznali ste /ako niste imate vezbe u prethodnim postovima pa to uradite/ VASU ZIVOTNU MISIJU, doneli ste odluku, sve lepo stavili na hamer-napravili ste kolaz, odluku ste doneli povodom vaseg zanimanja i stalno otkrivate talente koji su mnogobrojni /Tvorac je bio darezljiv, svakom od nas je dao bezbroj talenata, na vama je zadatak da ih prepoznate, za pocetak da verujete u njih, a onda da ZNATE da ih imate i da ih ponudite trzistu. Masa ljudi ceka na to i spremna je za te vase usluge da plati/.
Imali ste onaj postupak kako da prepoznate sta najvise volite da radite?
Procitajte to mnogo puta, dok ne dodjete do otkrica sta vas raduje. A raduje vas ono gde ne gubite energiju radeci, nego gde uzivate i stalno se energetski nadopunjujete od Viseg Izvora. Znaci rad ne vezujete za novac, vec za uzivanje. A uzivanje za novac. Tako cete "prevariti" vas Um, koji vam stalno daje naredbe da se rad vezuje za novac...
Recimo po onoj vezbi koju sam vam dala kod mene je na prvom mestu bio smeh, pa prichanje...I zaista uzivam kada se smejem i to stalno praksam i svi u mojoj okolini su nasmejani. E sad je pitanje kako naplatiti taj smeh i prichanje? Nisam komicar i to me ne privlaci. Ali, zato znam da dok pricam o bilo cemu bilo gde uzivo, da navedem ljude da se smeju do suza. Kada sam krenula da se bavim intenzivno duhovnoscu pre 10-tak godina, uozbiljila sam se i nisam se smejala godinama. Stalno sam dobijala prekore od Isusa da narodu treba osmeh i duhovitost i da taj dar treba da praksam konstantno ... kao nekada. Nisam razumela zasto bih to radila, kada je duhovnost, tako misljah, tako uzvisena stvar. Onda sam trazila da mi na put dovede ljude koji se bave duhovnoscu a koji se stalno smeju da vidim kako to ide zajedno, a da ne deluju neozbiljno. I zaista, upoznah puno ljudi-smejalica visokog duhovnog nivoa razvijenosti i od tada praksam osmeh.
Malo sam se zaletela po ozbiljaciji kada sam krenula ovde da pisem, ali Bogu hvala da me mnogi odavde dovedose pameti da sve okrenem na smeh i salu.
I zato svima hvala.
I svi opet da se vrate ovde da nastavimo sa smejancijama.

Ovo vam ispricah upravo iz razloga da ma koliko vam izgledalo da ne mozete trzistu ponuditi ono sto najvise volite da radite, OSVESTITE da to trziste najvise trebuje ovoga momenta. Jer da nije tako, ne biste vi bas sad otkrili vas talenat. Nego u nekoj 101-oj reinkarnaciji ubuduce.
Dakle, cim ste osvestili vas talenat-ono sto najvise volite da radite,
donesite odluku da hocete to da ponudite trzistu i da vam to bude placeno tako da zivite u blagostanju. Uradite kolaz, obesite ga na vidno mesto u stanu i gledajte stalno u njega, jer nasa podsvest radi po arhetipovima-slikama, nema ona pojma sta joj govorite recima /ili dok je opojmite afirmacijama, to dugo traje, predugo/. I videcete CUDA, dolaze vam ljudi, prilike, situacije, na vama je samo da dejstvujete iz stanja mira i radosti i da prepoznajete te znake na putu. I da vas nije strah - strah vam oduzima energiju za dejstvo sada i ovde.
DAKLE, VERUJETE I ZNATE DA VAM SVA POMOC STIZE OD TVORCA, a sprovodjenje u delo je vase.
Tvorac je osmislio da ovo ide JEDNOSTAVNO.
Zato ne komplikujte, na vama je da odlucite i postavite cilj.
O sredstvima i nacinima ne razmisljajte, jer cete samo zabrljati stvar. O tome brine Visa Iteligencija.

Po ovom zakonu - ZAKONU PONUDE, trzistu nudite samo ono sto najvise volite da radite, mnogobrojne talente od Tvorca nam date.
Nista drugo.
Ne radite iz moranja ili zato sto vam novac treba.
Radite samo iz uzivanja.
I tada para ima kao salate.
I vise od toga.
I tada postaju papirici, kao sto sam vam u nekom prethodnom postu rekla.
O tome vam je govorila i 5.ELEMENT - o mulipliciranju novca kada vam postane toliko smesan da vam i prica o njemu postaje neinteresantna.
Jedino sto vam tada jeste zabavno je da ste PRISUTNI i da zivite u svom raju, sada i ovde... Very Happy Very Happy Very Happy
novasvetlost
Tragalac

Poruka Poslao: 14 Apr, 2009 16:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

OVO SAM IMALA POTREBU DA VAM PRENESEM - DANAS SAM ISCITALA:
Ticu se svega sto vam pisem - o vasim snovima, talentima, strasti, posvecenosti,

Izdanje bombastičnog naslova Think BIG and Kick Ass in Business and Life, potpisnici Donald Tramp i Bil Zenker

Neki citati:

Ovde je reč o čistom i vrednom životnom iskustvu jednog izuzetnog čoveka pretočenom u pitak tekst.
Nema foliranja, nema pardona, nema političke korektnosti - samo "The Donald" u svom najboljem izdanju.
Ovde su u fokusu najvažnije tačke - iz poglavlje u poglavlje...

1. Imaš li ono što je potrebno?

Sanjaj velike snove, jer je ono što sanjaš ono što ćeš raditi.
Ako želiš da zaradiš tone novca, nemoj biti stidljiv; postavi veliki cilj.
Budi mršav i gladan, ali na svakom nivou postavi još više ciljeve i izazove za sebe.
Svaki dan preduzmi akciju i sačuvaj fokus na duže staze.
Upijaj sve više i više znanja, kako bi uvek znao šta radiš.
Ponosi se svojom osobinom da pronađeš kreativna rešenja za teške probleme.
Budi strastven kada je tvoj posao u pitanju.
Nikada ne prihvataj "ne" kao odgovor.
Nauči da veruješ svojoj intuiciji.
Unajmi najbolje ljude i nemoj da im veruješ.
Vrati milo za drago onima koji ti učine nešto nažao. /moja primedba: ovo nikada ne bih praksala, nije mi u moralnom kodu, no,svako neka izabere meru za sebe/
Nikada ne prestaj da se fokusiraš na svoje ciljeve, čak i kada sve ide odlično.
Uvek imaj predbračni ugovor.

2. Strast, strast, strast!

Pronađi svoju strast i obožavaj ono što radiš.
Nemoj zbog novca raditi stvari koje ti se ne dopadaju.
Daj svoj maksimum, budi strastven i dobre stvari će same doći.
Daj svojim ciljevima vrednosti koje nisu materijalne.Znaj da strast pobeđuje strah.
Služi svojoj strasti tako što ćeš svakog dana preduzimati akciju.
Uživaj u tome što odlično radiš svoj posao.
Fokusiraj se na rešenja, a ne na probleme.
Nosi se sa pritiskom tako što ćeš naučiti da se ne zadržavaš na negativnim mislima i mišljenjima drugih ljudi.
Uči iz svojih grešaka, ali ne dozvoli da te one vuku dole.
Budi mentalno čvrst i nikada se ne predaj.
Odgurni se van svoje zone udobnosti.

3. Osnovni instinkti

Potrebni su ti zaista dobri instinkti da bi donosio najbolje odluke.
Kako stičeš iskustvo, tako možeš naučiti da veruješ svojoj intuiciji.
Kada se rukuješ s nekim, sklapaš dogovor - održi tu svoju reč.
Instinktivno donošenje zahteva sinhronizaciju sa situacijom.
Koristi instinkt da usavršiš svoj tajming.
Saznaj sve činjenice, a onda veruj svom instinktu.

4. Stvaranje sreće

Neki ljudi su prirodno srećniji od drugih, ali to je samo početna pozicija.
Možeš sam stvarati svoju sreću.Što napornije radiš, to više sreće imaš.
Ovaj svet ti ne duguje ništa; sve moraš da zaslužiš.
Dobra sreća ne dolazi preko noći.
Budi otvoren za nove informacije i ideje.
Budi voljan da se suočiš sa novim izazovima.
Uvek razmišljaj pozitivno i očekuj najbolji ishod.
Nemoj dopustiti da ti bilo šta stane na put.
Štiti se od negativnih razmišljanja.
Zadrži samouverenost čak i kada se nešto loše desi.
To je samo izbočina na putu.
Proćiće.

5. Faktor straha

Ne gaji iluzije; svet je brutalno mesto puno krvoločnih ljudi.
Svako želi da ubije najbržeg revolveraša.
Lavovi ubijaju da bi se hranili, ljudi ubijaju da bi se zabavljali.
Izbori se za poštovanje i uopšte se ne brini da li se dopadaš bilo kome.
Znaj svoje znanje i izazivaćeš momentalno poštovanje.
Uvek se oblači za poštovanje.
Zaposli najbolje ljude i nemoj im verovati.
Isključivo zapošljavaj ljude sa pozitivnim stavovima i brzo se otarasi "loših jabuka".
Inspiriši ljude moćnim timskim duhom.
Ceni lojalnost iznad svega ostalog.
Oprosti ljudima njihovu prvu poštenu grešku.
Nikada ne opraštaj prevarantu.
Postavi visoke standarde za zaposlene i očekuj da ih oni ispunjavaju.

6. Osveta

/moja primedba: nisam pristalica bilo kakvih osveta/

Kada te neko zezne, ti njega zezni hiljadu puta gore.
Opraštaj dobrim ljudima, ali nikada ne opraštaj nekome ko je loš.
Kada te neko javno napadne, uvek uzvrati.
Ako želiš da zaustaviš siledžiju, udari ga pravo među oči.
Razmisliće dva puta pre nego što te ponovo napadne.
Čak i neki od najboljih atleta su slabići koji dopuštaju da ih drugi potkradaju i plaše se da im se osvete.
Uvek imaj dobar razlog da bi se nekome osvetio.
Uvek napadaj pravo ka grkljanu, kako oni koji to posmatraju ne bi poželeli da se kače sa tobom.
Ako neko zna da je napravio grešku i izvini se, oprosti im i produži dalje, ali im nikada ne veruj ponovo.

7. Veliko ubrzanje!

Kada započinješ nešto novo, nemaš ubrzanje.
Svakom akcijom koju preduzmeš i svakim zadatkom koji obaviš, dobijaš sve veće ubrzanje.
Kada ubrzanje dostigne kritičnu masu, svako pazi na tebe i ima te na svom radaru.
Kada ljudi vide ubrzanje, svi žele da budu deo njega.
Da bi dostigao ubrzanje, fokusiraj se na specifični cilj sa strašću i intenzitetom.
Specijalizovano znanje stvara ubrzanje.
Prisustvo iskusnog mentora pomaže ubrzanju.
Da bi zadržao ubrzanje, nastavi da postavljaš sebi izazove.
Zapamti da nastaviš da se krećeš; ako staneš, ubrzanje staje.
Iskoristi nepovoljne događaje i monumentalne izazove da postaneš jači.
Nikada ne diži ruke od samog sebe.
Kada dosegneš vrh, zadrži svoje ubrzanje poklanjanjem društvu u kojem živiš.

8. Nikada ne skidaj oči sa lopte

Zapamti da uspeh nikada nije lak.
Uvek shvataj ozbiljno svoj posao.
Nastavi da se fokusiraš na to da radiš ono što voliš, čak i kada je vreme nepovoljno.
Primi k znanju svoje probleme, ali se fokusiraj na ono zbog čega se osećaš dobro.
Vreme je na tvojoj strani; ništa ne ide zauvek nizbrdo.

Izbor supruge može uticati na tvoju sposobnost da se fokusiraš.
Pobeđuje onaj ko najduže ostane fokusiran.
Fokus i disciplina su navike koje svako može steći.
Briga uništava fokus.
Budi fleksibilno fokusiran.
Fokus ne znači biti zatvoren ili rigidan.
Budi dovoljno savitljiv da se prilagodiš promenjivim okolnostima.

9. Volim te, potpiši ovde...

/moja primedba: ovo mi je stvarno smesno, ali Zapad tako funkcionise.../

Ljudski životi bivaju uništeni zbog toga što nije postojao predbračni ugovor.
Pedeset osam procenata brakova završava se razvodom.
Ne dozvoli da ti ljubav zamagli sposobnost prosuđivanja.
Nema ničeg strašnijeg od muškarca i žene koji su se nekada voleli, a koji se sada kolju oko novca i imovine.
I muškarcima i ženama je potreban predbračni ugovor.
Niko ne planira da se razvodi.
Predbračni ugovor je sigurnosni sporazum koji definiše šta se dešava u slučaju razvoda.
Predbračni ugovor nije najromantičnija moguća stvar, ali je zaista potreban.

10. Razmišljaj krupno i budi uspešan u biznisu i životu

Krupno razmišljanje je omogućilo sva najveća ljudska dostignuća.
Fokusiraj se na vrh i stićićeš tamo.
Lakše je raditi krupne stvari.
Prevaziđi svoj strah od krupnog razmišljanja.
Stvori od sebe osobu koja može uraditi velike stvari.
Usvoji krupno držanje koje ide uz tvoje krupno razmišljanje.
Daj sebi krupnu definiciju.
Izvlači pozitivne zaključke o sebi.
Uvek sve radi prvoklasno.

Prikaži krupno držanje u svom ličnom i društvenom životu.
Uvek razmišljaj o sebi kao o nekome ko je važan.
Govori kao veliki mislilac.
Druži se sa drugim velikim misliocima.
Pretoči krupne misli u akciju odmah.

Izgradi samopouzdanje malim uspesima koji vode ka sve većim i većim uspesima.
Iskoristi krupne trendove.
Drži se podalje od negativnih ljudi u biznisu i životu.
Izbegavaj da potoneš u opasni samokriticizam.
Posle svakog zastoja, što pre ponovo počni krupno da razmišljaš.

Donald Tramp koliko se vidi, zaista radi posao koji je 'zelja srca njegovoga' jer je u tome strastven i posvecen. I jedan od najvecih filantropa /covekuljubaca/ danasnjice...pomaze na raznorazne nacine svoju drustvenu zajednicu i one kojima je njegova pomoc preko potrebna, od najsiromasnijih do najugrozenijih...

Ovo sto jeste govorio o osveti negde i mogu da razumem ali ne prihvatam, prosao je dno dna /bankrot ogromnih razmera/ kada su ga izmedju ostalog "najbolji prijatelji" izdali i gurali u provaliju.
On im se, kako sam kaze, debelo osvetio kada je ponovo stao na noge.
I takvi su ga zapamtili doveka.
I on to javno iznosi svuda.
Koliko je to ispravno ili ne, ne sudim...svako cini po svojoj svesti i savesti.
I nije na nama da presudjujemo, nego da dopustamo da svako bude ono sto jeste.
Na svoj nacin.
Od svakoga treba uzeti najbolje. Very Happy Very Happy Very Happy
Ako moze da posluzi.
Ono drugo i ne primetiti.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » NOVAC I DUHOVNOST
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
Strana 18 od 18

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka MOLITVA ... 91 Vakan Tanka 42287 26 Apr, 2011 01:33 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE POHVALE 79 Mladen 50133 07 Jan, 2011 11:12 am
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42870 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka FONTANA MLADOSTI - Tibetanske vežbe za podmlađivanje 19 adminfob 35093 25 Maj, 2010 09:17 am
filip Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30787 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SAMOSPOZNAJA 16 Vakan Tanka 17522 13 Jan, 2010 12:55 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35869 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)