OTKRIVANJE TAJNI
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 12 Jun, 2009 13:15 pm    Naslov: Dobar dan prijatelji
Odgovoriti sa citatom

Evo za trenutak sam kod prijatelja na netu pa mi je drago da vas vidim ovde o:>
Napisacu vam jednu lepu pricu kao mali pokloncic.

Četiri Žene

Jednom davno ziveo je jedan bogati kralj i imao četiri žene. Najvise je voleo četvrtu zenu i ukrasavao ju je raskosnim haljinama i najfinijim delikatesima. Davao joj je samo najbolje.

On je takodje jako voleo trecu zenu i pokazivao ju je susednim kraljevstvima. Ipak, znao je da ga ona moze napustiti u bilo kom trenutku.

Drugu zenu je takodje voleo. Ona je bila veoma poverljiva i uvek fina, razumna i strpljiva sa njim. Kad god bi se kralj suocio sa problemom, odmah bi se sa njom posavetovao i ona bi mu pomogla da prodje kroz teska vremena.

Kraljeva prva supruga je bila veoma lojalan partner i odrzavala ga je u svakom pogledu. Ipak, nije je cenio i zanemarivao ju je.

Jednog dana, kralj se razboleo i receno mu je da preostalo je malo vremena za zivot.
Pomislio je na svoj luxuzni zivot i zapitao se: "Sada imam cetiri zene samnom, ali kada umrem bicu potpuno sam."

Stoga, pitao je cetvrtu zenu "Voleo sam tebe najvise, ugadjao sam ti, cinio sam sta god da si pozelela i zasipao sam te velikom paznjom. Sada kada umirem, hoces li me pratiti i praviti mi drustvo? "
"Nema sanse. Jednostavno nije moguce da idem sa tobom." odgovorila je cetvrta zena i otisla je od njega bez ijedne vise reci.

Njen odgovor je zasekao poput ostrog noza njegovo srce.

Tuzan kralj je tada pitao trecu zenu, "Voleo sam te citavog zivota i dobro sam se brinuo o tebi. Bio sam tako vezan za tebe. Sada kada umirem; hoces li poci samnom i praviti mi drustvo?"

"Ne, nemogu!" odgovorila je treca zena. "Neko drugi ce me voleti i postati vezan za mene, bas kao sto si ti bio."
Njegovo srce je potonulo i postalo hladno.

On je tada pitao svoju drugu zenu, "Uvek sam ti se obracao za pomoc i uvek si bila tu za mene. Kada umrem, hoces li poci samnom i praviti mi drustvo?"
"zao mi je, nema nicega sto bih mogla da uradim da ti zaista pomognem," odgovorila je druga zena. "Najbolje sto mogu da uradim jeste da te otpratim do tvog groba."
Njen odgovor ga je pogodio poput groma i kralj je bio urnisan.

Tada je jedan glas doviknuo: "Ja cu poci s tobom. Ici cu sa tobom bez obzira gde da odes." Kralj je pogledao gore, i tu je bila njegova prva zena. Ona je bila veoma mrsava jer patila je od nedovoljne ishrane i zanemarivanja. Jako ozaloscen, kralj je rekao, "Trebao sam vise paziti na tebe dok sam imao prilike! Ti si bila zaista najbitniji deo mog zivota, ali te nikada nisam prepoznao."

I zaista, mi svi imamo cetiri supruge u nasem zivotu:

Nasa cetvrta zena je nase telo. Bez obzira koliko napora i vremena ulozimo u njega, napustice nas kada umremo.

Nasa treca zena je nas posed, ugled i bogatstvo. Kada umremo, sve ce otici drugima.

Nasa druga supruga je nasa porodica i prijatelji. Bez obzira koliko su tu bili za nas, najdalje sto mogu ici s nama je do nase smrti. Oni nas nemogu spasiti od smrti.

I nasa prva supruga smo mi, dusa, cesto zanemarena u trci za bogatstvom, moci i zadovoljstvima ovog sveta. Ipak, dusa je jedina stvar koja ostaje nakon sto sve u ovom svetu ode. Kultivisite svoj duhovni zivot ozbiljno, ojacajte i cuvajte ga sada. Nista drugo ne traje..

p.s. sve najbolje i pozdrav od najnizeg sluge slugu iz panceva
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
istina
Gost

Poruka Poslao: 12 Jun, 2009 13:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdav i tebi i svima ostalima.
Prica ti je prava.
Sada treba nastaviti i naci kako to u zivotu postici.
Zasto se to sve skupa tako i desava.
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 12 Jun, 2009 17:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...
Odlična priča brate Alaemyrus !
Dobro nam došao natrag !

Welcome Back herc

.
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 12 Jun, 2009 19:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav sluge slugi božjem...
Dodji stopom, da zajedno uzdizemo duh, ili bar kombijem...
A i duh ostalih - potreban si nam...
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
nardo
Tragalac

Pridružio: 25 Maj 2009

Poruka Poslao: 12 Jun, 2009 21:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Lijepa i poučna priča....
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 12 Jun, 2009 23:02 pm    Naslov: Dobra ti noc prijatelju
Odgovoriti sa citatom

Alaemyrus odlična priča ! Very Happy Kao što vidiš drago nam je da si se javio, veliki pozdrav herc
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 12 Jun, 2009 23:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dobri Alaemyrus,
Poučnu si nam priću ispričao, odmah sam je stavila u pripremni materijal za časopis jer ko zna kada bih je posle našla.

Priča je poučna ali ne i lepa, uopšte nije lepa jer govori o čoveku i njegovom odnosu prema životu.
Jadna Duša, odana i verna, život daje dok ima snage a niko je ne zarezuje, ona je Bogom data pa se i ona kao sve što je božiji dar ne ceni.
Voli se predstava, voli se laž i prolaznost a suština svega do samoga kraja ostaje nepoznata.
Volim ljude koji vole dušu, odmah ih prepoznam.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 14 Jun, 2009 18:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.

OTKRIVANJE TAJNI
( KAKO SPREČITI OTIMANJE ENERGIJE )

Ja sam tog OPS/OPD koncepta postala svesna tek zadnjih par godina.
OPS - ljudi okrenuti prema SEBI ( uzimaju od drugih energiju)
OPD - ljudi okrenuti prema DRUGIMA (daju drugima svoju energiju )

Čitav život sam osjećala patnju ili bol - kad su se drugi hranili sa mnom. Ali nije mi bilo jasno zašto se to dešava i šta se tu u stvari dešava. I kako to da se NIGDE na ovom svijetu ne priča o najočiglednijem fenomenu današnjice: SVEPRISUTNOM OPS emocionalnom/ energetskom HRANJENJU sa drugima!???
Ništa mi nije bilo jasno,
jer mi nije bio jasan taj energetski mehanizam i baza na kojoj cijeli taj proces i sistem počiva.

Ono što mi je SADA očigledno i što bi ZAPRAVO trebalo da bude OČIGLEDNO SVIMA, ali se naravno na taj način NIGDJE na planeti ne iznosi ili prezentira ( jer naravno, Reptili budno paze da stoka ne bi postala previše pametna i izletjela iz tora ) je - da smo mi od rodjenja na ovoj planeti programirani da budemo žrtve:

Laura Knight-Jadczyk je napisao/la:
Ovaj MATRIX nas uči da trpimo i patimo i da NIKAD ne rebeliramo protiv kontrolnog sistema. Matrix nas uči da "okrenemo drugi obraz".

Citat:
Po Mateju 5:39: A ja vam kazem da se ne protivite zlu; nego ako te ko udari po tvom desnom obrazu, okreni mu i drugi.
Po Luki 6:27: Ljubite svoje neprijatelje, činite dobro onima koji vas mrze, balgoslovite one koji vas proklinju, molite se za one koji vas zlostavljaju.
Ako te netko udari po obrazu, ne suprostavljaj se, vec mu okreni i drugi obraz. Ako ti netko ukrade kaput, ne zaustavljaj ga kad ti želi ukrasti i tuniku. Daj svima koji te pitaju i ako ti netko uzme ono što ti pripada - ne zahtijevaj to natrag.

Matrix nas uči da budemo HRANA.

Budući da smo svi JEDNO,
svaki put kad dozvolimo sami sebi da budemo zlostavljani,
mi dozvoljavamo svima drugima da budu zlostavljani.

Svaki put kad ste vi pomirljivi sa predatorom, vi ga hranite, ne samo sa vašom energijom, nego mu omogućavate da nastavi konzumirati druge.
Svaki put kad ste ušutkani i kad se okrenete i ne konfrontirate se sa lažima, vi hranite predatora i omogućavate mu da se hrani nad drugima.
Svaki put kad to niste istinski VI, svaki put kad ne djelujete iz pozicije istinske slobodne volje jer ste NESVJESNI i ne znate da imate izbor, svaki put su tako i svi drugi sa kojima ste povezani zakinuti za svoju slobodnu volju.

Tek kad sam pročitala "Adventures seriju", Laure Knight-Jadczyk, (http://www.cassiopaea.com/cassiopaea/adventureindex.htm ), shvatila sam mnogo toga, vidjela sam MNOGO toga i počela sam osjećati, vidjeti i primjećivati te nevidljive dinamike tokova energije i energetskog hranjenja izmedju mene i drugih, razumjevši energetsko ustrojstvo na kojem to počiva.

Počela sam prepoznavati OPS energetske tokove i OPD energetske tokove.

Počela sam osjećati što to zapravo znači sisanje energije i hranjenje nad nekim drugim ljudskim bićem, kakav je to osjećaj kad sam energetski žrtva, hrana i lovina, te kakav je to osjećaj kada sam ja predator i kad uzimam drugima energiju.

Počela sam razmišljati o tome koje su metode i načini obrane od sisanja energije u svakodnevnim interkacijama - kako se to sisanje i izvlačenje energije u malim i najmanjim životnim situacijama ispoljava, kako da ga zaustavim, kako se riješiti OPS programa ovčice i žrtve.

Taj cijeli problem energije je odlično obradjen u knjizi i filmu "Celestinsko proročanstvo" u kojem se govori o:
- nasoj energiji
- borbi za energiju, kontroli, manipulacijama i usisavanju tudje energije
- vibracijama i povecanju nasih vibracija
- prekidanju tokova kontrole, manipulacije i usisavanja energije drugih
- povezivanju sa izvorom energije u nama samima ( našom dušom / našim višem JA )
- evoluciji čovječanstva, prelazu na "viši" denzitet i postojanje na višim frekvencijama

Ja imam osjećaj da su mnogi adamični ljudi na Zemlji u svojoj suštini OPD orijentirani. I da bi mogli: da ih se "pusti" postojati u nekom OPD okruženju.

Dr. Kevin Barrett je napisao/la:
Normalni, civilizirani ljudi bi živjeli u miru i zajednistvu jedni sa drugima, dijeleći svoj rad i dostignuća, razvijajući znanost i umjetnost. To bi bilo idealno drustvo.

Ali programi - što genetski, što usadjeni od rodjenja, surova stvarnost oko nas, psihopate svuda oko nas i na vladajućim pozicijama planete Zemlje - od nas čine OPS bića.
Medjutim, mi ljudi sa dušom imamo pravo da izadjemo iz tog kruga, IMAMO IZBOR - da više ne budemo žrtve, nego da živimo "u miru i zajedništvu jedni sa drugima, dijeleći svoj rad i dostignuća, razvijajući znanost i umjetnost."

Kasiopejci su napisali:
23.02.02
A: Prvo raste svjesnost o postojanju izbora. Onda se izabere. Onda se povećava energija da bi se apsolviralo / završilo razred. Problem vašeg 3. denziteta je da vi uopće IDENTIFIKUJETE što da izaberete, jer toliko mnogo toga je sakriveno od vas.

Ja još od ranog djetinjstva čeznem za tim da postojim u nekom okruženju sa meni sličnima,
kojima nije primarni interes i cilj da drugima uzimaju energiju.

Imam li ikakave šanse?

Šta Kasiopejci kažu o tome - kako možemo prestati biti hrana za Reptile?

Kasiopejci osim toga kažu da prema analogiji iz bajke "Čarobnjak iz Oza",
koju su oni inspirisali, mi se možemo "vratiti kući" (u OPD) kad god to poželimo.

Citat:
11.03.95
O: Da, mislite na crvene papuče. Što je Glenda rekla Dorothy??? J: Ti uvijek možeš otići kući. L: Ti uvijek imaš moć otići kući...
O: Da.
P: Dakle, mi uvijek imamo moć da se vratimo i budemo OPD? Čak i u 3. denzitetu?

Što to znači??
Da možemo uvijek izabrati da se vratimo u OPD modus - na OPD nivo dobrovoljnog davanja, djeljenja i širenja energije?
Stvarno???

Kako se hrane OPSi i OPDi?

Citat:
10.12.94
P: Vi Kasiopejci ste na nivou 6, čime se hranite?
O: Imate pogrešan koncept. Mi dajemo drugima i primamo od drugih koji su OPD.
Mi hranimo jedni druge.
P: Dakle, tako pomoću hranjenja jedni drugima vi se krećete naprijed i rastete,
ali oni OPS usmjerenja ne hrane jedni druge, pa se moraju hraniti sa drugima.

Citat:
11.11. 95
P: OPS pravac se sastoji od individua koje žele služiti SEBI- one su sebične i egocentrične - one žele tjerati druge da im služe; one žele porobiti druge; i one nalaze načine da manipuliraju drugima da im služe.
I onda, imate čitavu piramidu ljudi koji UZIMAJU od drugih pomoću zavaravanja i prevara.

Kod OPD-a vi imate samo one koji daju. I ako ste sa OPD osobama, nitko nije na dnu ili na vrhu; svi služe nekome drugome.

Što smo mi ljudi bili prije nego što smo došli u ovaj OPS modus? OPD!

Citat:
11.03.95
P: Što smo mi bili prije "Pada"?
O: OPD 3. denziteta.

P: Dobro, sad, bili smo OPD prije toga.
Reptili su otvorili vrata, (koristimo ovo kao alegoriju) i pokazali nam ,,lonac sa zlatom'' nadajući se da ćemo mi posegnuti za njim ili proći kroz vrata, dok su nas oni čekali sa druge strane da bi nas preuzeli,… Da li je to bilo poslije bitke koja je opisana?
O: Bila je bitka.
P: L: Bitka je bila u nama?
O: Kroz vas.
P: T: Bitka je bila kroz nas da li ćemo proći kroz taj otvor... L: Bitka je vođena kroz nas, mi smo doslovce bili ratište. T: Bitka je počela kad su otvorena vrata. Da li je bitka završila kad smo prošli kroz ta vrata?
O: Otprilike.
P: Dobro, bili smo OPD tada. Rekli ste ranije da smo u ovom denzitetu imali izbora hoćemo biti OPS ili OPD.
O: Oh, bitka je uvijek tu, "onda kada izaberete" se broji!

Znači: bitka je JOŠ uvijek tu: bitka je JOŠ UVIJEK uvijek u nama: svaki put kad odlučimo - da budemo ili OPS ili OPD - taj put se "broji".

Citat:
P: T: Zlato je bila iluzija. To je bio iskušenje dano nam kao OPD bićima u 3. denzitetu.
O: Ne iskušenje, ono je uvijek bilo tamo. Sjećate li se Dorothy i crvenih papuča?
P: Dobro, mi smo bili OPD tada, prije nego smo krenuli kroz vrata. J: Slobodna volja ne može biti oduzeta ako se ne složiš s time. T: Reptili su otvorili vrata i pustili nas da odlučimo hoćemo li proći ili nećemo. J: To je uvijek postojalo... T: To je uvijek bilo tamo... J: Tamo je i sada...
O: Da, mislite na crvene papuče. Što je dobra veštica Glenda rekla Dorothy???
P: J Ti uvijek možeš otići kući. L: Ti uvijek imaš moć otići kući...
P: Dakle, mi uvijek imamo moć da se vratimo i budemo OPD? Čak i u 3. denzitetu?
O: Kad ste krenuli za ZLATOM, rekli ste "Dobar dan" Reptilima, i svemu što ide uz to.

P: Dakle, koncept je taj, da su OPD bića imala izbor da li da pođu po zlato ili ne. Radi odlaska po zlato, mi smo postali OPS bića, jer odlazak po zlato je bilo OPS.
P: I zato jer smo tako postupili, završili smo priklanjanjući se Reptilima, OPS bićima 4. denziteta...
O: Da. Vi ste nekad bili priklonjeni OPD bićima 4. denziteta.
P: I bili smo OPD 3. denziteta. Ali, radi pokreta za zlatom, priklonili smo se OPS-ima 4. denziteta.
P: I zato jer smo to učinili, mi smo dali OPS-ima 4. denziteta dozvolu da nam učine sve što žele?
O: Tako nekako..

P: J: Vratimo se onome što su rekli prije: "Slobodna volja ne može biti uzeta ako se vi ne složite s tim". T: Mi, kao ljudska rasa, koristili smo svoju slobodnu volju da bi se promjenili iz OPD u OPS.
L: Dakle, na nekom nivou, mi smo izabrali nered u kojem jesmo i to je superdrevna legenda o Palom Anđelu, Luciferu. To smo mi.
Mi smo pali, radi toga što smo prošli kroz ta vrata, takoreći, išli smo po ZLATO, i kad smo prošli kroz vrata, ZMIJA nas je ugrizla!

P: T: Sada, vi se držte se filma "Čarobnjak iz Oza".
O: Inspiriran je od nas iz 6. denziteta.
P: T …imamo mogućnost među nama samima što je kao crvene papuče (u bajci) koje nas mogu vratiti natrag u OPD bilo kada, kad god poželimo.

P: L: U analogiji Dorothy i čitave stvari, oko mjesta odakle je ona krenula,
bio je Kansas, tj. OPD...
L: Da li je kretanje u zemlju Oz-a stanje OPD ili OPS ?
O: OPS.
P: Dakle, Oz je bio OPS.
A Kansas, ne nužno fizičko okruženje, ali stanje uma Dorothy prije doživljaja u Oz-u, bilo je OPD stanje.
O: Da. Vještica su Reptili.
P: T: Pa da, dobro. Tornado je val.
Dorothy je pala iz OPD u OPS kroz tornado. Da li je to istina?

P: T Još uvijek pokušavam s tim pomakom iz OPD u OPS. Vi se stalno pozivate na film o Dorothy. U filmu su joj rekli da uvijek može ići kući kad god poželi, samo da kaže da hoće ići kući, ili štogod.
Ima li načina za nas da se vratimo na OPD, koji je jednostavniji nego vucaranje kroz 300.000 godina, čekajući da VAL dođe?
O: Naravno! Sad, pričekajte trenutak, da li ste spremni jednostavno otići u 4. denzitet upravo SADA?
P: T: Pa da, ja sam spreman. Upravo sada. L: Čak i ideja o tome da jednostavno odeš i napustiš, te odbaciš svoje odgovornosti i sporazume, jest OPS stvar.
T: …Mi smo ovdje da namjestimo frekvenciju da bi VAL povukao što više bića kad prođe i to je cijeli smisao ovoga zašto smo ovdje... jel tako?
P: Dakle, mi smo ovdje da namjestimo frekvenciju da bi nam se drugi mogli pridružiti... J: I kad mi dođemo u 4. denzitet, mi odabiremo hoćemo li se promjeniti iz OPS-a u OPD...

Uh. Dosta vam je postojanja na 3D OPS ? Meni jeste...

Citat:
12.12.95
Jedan od osjećaja kojeg sam iskusila nedavno je taj da mi je bilo dosta ovog 3. denzitea u apsolutnom smislu. Da li je ovo jedna je od primarnih motivacija kod želje pronalaženja izlaska iz ove zamke u kojoj se nalazimo. Želim van iz toga. Da li je to dio te "prirode", kako ste ju vi nazvali?
O: Da. Kad vi vidite uzaludnost ograničenja života 3. denziteta,
to znači da ste spremni za napredovanje.

Što znači biti kandidat za 4D OPD?
Možemo postati OPD kandidati kad smo završili sve lekcije 3. denziteta, tako da se reinkarniramo u 4D, ili ako smo OPD kandidati u tijelu kad Val dodje - preći u 4D.

Citat:
09.12.94
P: Kako će netko znati da li je kandidat za 4. denzitet?
O: Vi se postepeno "budite".
P: Ima li ikakav način da kažete da li je netko 4 D kandidat?
O: Ispitajte ih.
P: I oni će znati?
O: Da, na nekom nivou. U neku ruku. Oni koji su izabrali, osjećaju to. Vi ćete znati.

Citat:
10.12.94.
P: Što je kandidat za 4. denzitet?
O: Samo-objašnjivo.
P: Kako netko može postati kandidat za 4. denzitet?
O: Prirodnim napretkom.
P: Da li svi na ovoj planeti kandidat za 4. denzitet?
O: Ne.
P: Koliko će ih biti?
O: Neodređeno.
P: Može li netko postati kandidat preko noći ako to nije bio?

Citat:
05.08.95
P: To vodi do nekoliko drugih pitanja. Što je kriterij da se bude kandidat za 4. denzitet?
O: Tu nema kriterija. Kriterij uključuje sistem osuđivanja što uključuje indivuduu ili individualce koji nadgledaju progres drugih individualaca.
To je samo dio prirodnog procesa učenja, u kojem vi imate totalnu kontrolu od početka do kraja, u nekom smislu. Zato, biti kandidat samo znači da ste izabrali da budete kandidat za BILO KOJI nivo denziteta, bilo prvi, drugi, itd. To je vaš izbor da nastavite taj put učenja.

Ako pretpostavite da dolazi val, i da pred vama OPET stoji ovaj izbor: OPS ili OPD -
Šta biste vi izabrali?
Koji svet ? I koja druga bića sa kojima interagirate? Ili se njima priklanjate ?
I zašto ?

http://svjesnost.com/forum/viewtopic.php?f=1&t=217
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 15 Jun, 2009 10:59 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala vam na lepim mislima o:>
doci cu na Rtanj tek 23ceg jula jer sada cu ici na fruskogorski kamp od 3 do 12tog jula i tamo sluziti slugama u kuhinji i gde god da zatrebam (svi ste dobrodosli, bice mnogo duhovnih ucitelja i odlican program www.gorangacamp.com ) pa posle toga je Panterov kamp na tamisu od 15tog do 22gog o:>
Tako da doci cu sa zakasnjenjem ali ipak eto uradicu makar neku sluzbu kad dodjem tamo.
Posle tokom avgusta uz pomoc Dajboga nadam se da cu otici u jednu pecinu da radim strogosti i procistim se nekih mesec dana ili 3 nedelje..

pa cu onda ponovo doci u septembru na Rtanj i tako je otprilike plan o:>

Sve najbolje i pozdrav iz Panceva

p.s. dosao bih jos danas na Rtanj ali hocu da skupim makar 20e kao donaciju za fruskogorski kamp iako nemoram.. (nedeljno zaradim 1000dinara cuvajuci vedicu tako da to je taman ove dve nedelje. a od vedicinog kompjutera vam i pisem)
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 24 Jul, 2009 18:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Znate, da uspostavljanjem veze svih pet nivoa energije, čovek može da povrati i dugovećnost. može da se kopira odbacujući negativan deo. To je proces koji može da obavi svesno biće.
Put je naravno težak jer se treba osloboditi instikta koji ljudima upravljaju i straha da ako instikt zakaže, tada je čovek mrtav.
Svesno biće se, recimo, ne može udaviti jer može narediti telu, čelijama, da dišu.
Glad, žeđ, se mogu utoliti stvaralačkom moći svetlosti.

Samo neznanje je čoveka do sada držalo u ropstvu, to je ugrađeno u nas.
Kada veliki mozak preuzme vlast nad malim, i stavi instikte pod kontrolu, tada tek čovek postaje čovek. Samo znanjem se možemo osloboditi.
Tada reptili gube bitku.
Prićaču vam mnogo više o tome dok doživim iskustva jer sam znanja počela da primenjujem, nije lako ali znam da može i da mogu.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 26 Okt, 2009 19:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

DIM

Dim kao element je prisutan u svim ritualima. pitanje je a zašto?

Dim sveća, mirišljavih štapiča, tamjana, uvek se nalazio u prostorijama gde se težilo spajanju sa Višim silama.

Dim ima svojstvo da uspava reptilski deo u ljudima, tada pravo biče čoveka ima viziju onoga što je inače zatvoreno.

Duvanski dim su doneli na zemlju Atlantiđani, kao pomoć vremenu koje sledi. Dim duvana takođe ima svojstvo da poboljša veze unutar tela.

Citat:
Рецептори

Још 1914. (иначе то је први откривени неуротрансмитер) године су откривене две групе рецептора за овај неуротрансмитер: никотински и мускарински. Имена су добили по супстанцама који их активирајају: по алкалоиду никотин из дувана и алкалоиду једне гљиве мускарину.

Никотински рецептори
Никотински рецептори су у ствари јонски канали. Саставњени су од пет субјединица (пентамери). Постоји више типова субјединица α,β,γ,δ,ξ. Субјединице α (9 од 1-9) и β (4 од 1-4) се срећу у више облика. Након активирања никотинских рецептора отварају се натријумски и калијумски канали и мембрана неурона се деполарише. Овакви рецептори су смештени у ћелијама скелетних мишића и нервним ћелијама. Никотински рецептори мишићних ћелија су изграђени од 2 α1, β1, δ, ξ (2α1β1δξ) субјединице. Фетални никотински рецептори мишићних ћелија имају следеђу структуру: 2α1β1δγ, дакле уместо ξ садрже γ субјединицу.
У невним ћелијама постоје различити типови никотинских рецептора, али су најчечћи 2α4 и 3β2 субјединице.
Никотински рецептори у мишићима се могу блокирати разним супстанцама. Отрови неких змија, као што су кобра и мамба бунгаротоксини блокирају ове рецепторе. Неке супстанце које се користе у терапији (мишићни релаксанси) такође могу блокирати мишићни тип рецептора.

A ja bih rekla da su ga doneli da anuliraju otrov reptila.
 Nazad na vrh »
adminfob
Admin foruma OBJAVE

Pridružio: 05 Jan 2008

Poruka Poslao: 26 Okt, 2009 20:55 pm    Naslov: U VEZI DUVANA
Odgovoriti sa citatom

Vera072 ::
Duvanski dim su doneli na zemlju Atlantiđani, kao pomoć vremenu koje sledi. Dim duvana takođe ima svojstvo da poboljša veze unutar tela.

Konačno da čujem i neku lepu reč za ovaj moj dugogodišnji porok. Doduše, na jednom mestu sam pročitao, pored gomile štetnosti koju donosi organizmu i okolini, da pušač, zahvaljujući duvanu, ima za nekih 5 do 10% veću koncentraciju u odnosu na nepušača.

U svakom slučaju Vera, zahvaljujem se na ovoj informaciji. Smile

Poslednji izmenio adminfob dana 26 Okt, 2009 21:05 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 26 Okt, 2009 20:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ima rak i to naj gore vrste, zaboravila sam mu ime, koji napada iskljućivo nepušaće, ali pitaću ponovo doktorku pa ću vam peneti kako se zove.
 Nazad na vrh »
majstor
Mistik

Pridružio: 14 Mar 2009

Poruka Poslao: 26 Okt, 2009 22:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ima ipak jedna bitna razlika, dim koji nastaje od cigareta koje imaju preko 600 aditiva , nije isti kao kad Kubanke na oznojenim butinama rolaju Cohibu - tu je samo duvan i malo znoja
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 26 Okt, 2009 22:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Naravno, nisam govorila ovaj put o zloupotrebana već o duvanu kao biljci.
Treba da sadimo Hercegovaćki duvan, sušimo i sami da pravimo cigarete, možemo ih valjati i na butini.
Štetnost duvana proizilazi iz tih aditiva. Naravno i zemlja je zgađena pa se i u njoj kao i u svoj hrani nalaze materije koje menjaju funkcije organizma.
Zarad povećanja potrošnje sve je otrovano, manje, više.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Strana 6 od 8

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Najlepše Ljubavne Pesme i Priče 250 BelaGalaktickaDamo 103446 26 Avg, 2011 10:12 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA... 1551 vasudeva 936435 30 Apr, 2011 14:49 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka LEK PROTIV RAKA 91 Vesna 70643 06 Apr, 2011 14:37 pm
Mystic_Storm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 250773 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Objavljujem da sam Živ...Vakan Tanka 9 Vakan Tanka 12023 20 Jan, 2010 18:48 pm
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA kao sam zavrsetak Spiritualne Staze… 30 Vijaya 21152 22 Dec, 2009 10:48 am
Vijaya Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Došao sam donjet mač i knjigu 10 Ramzes13 11069 03 Nov, 2009 16:33 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)