INDIJANSKI ETIČKI KODEKS
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » DREAMSPELL - PUT KA MIRU 2012
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 08 Feb, 2008 01:06 am    Naslov: INDIJANSKI ETIČKI KODEKS
Odgovoriti sa citatom

INDIJANSKI ETIČKI KODEKS

1. Ustani sa Suncem i pomoli se. Moli se sam. Moli često. Veliki Duh će slušati, samo ako ti govoriš.
2. Budi tolerantan prema onima koji su se izgubili na putu. Neznanje, ljutnja, ljubomora i pohlepa izlaze iz izgubljenih duša. Moli se za njih da pronađu vodstvo.
3. Traži sebe, kroz sebe. Ne dozvoli drugima da upravljaju tvojim putem. To je tvoj put i samo tvoj - drugi mogu ići s tobom, ali nitko ne može ići umjesto tebe.
4. Ophodi se prema gostima u kući s puno obazrivosti. Posluži ih sa najboljom hranom, daj im najbolji ležaj, odnosi se prema njima s poštovanjem i čestitošću.
5. Ne uzimaj što nije tvoje, bilo od neke osobe, zajednice, divljine ili nečije kulture. Nije zasluženo i dato. Nije tvoje.
6. Poštuj sve što postoji na Zemlji, bilo ljude bilo biljke.
7. Poštuj tuđa mišljenja, želje i riječi. Nikada ne prekidaj nečiji govor, prigovaraj ili grubo oponašaj mimikom izrečeno. Dozvoli svakoj osobi pravo na osobno izražavanje.
8. Nikada ne govori loše o drugima. Negativna energija koju time odašilješ u univerzum vratit će ti se višestruko.
9. Svi ljudi čine pogreške. Sve pogreške mogu biti oproštene.
10. Negativne misli uzrokuju bolesti uma, tijela i duha. Vježbaj optimizam.
11. Priroda nije naša, ona je dio nas. Ona je dio naše svjetovne obitelji.
12. Djeca su sjeme budućnosti. Sadi ljubav u njihova srca i zalijevaj ih sa mudrošću i učenjima života. Dok rastu, daj im mjesto da rastu.
13. Izbjegavaj ranjavanje srca drugih. Otrov te boli će se vratiti tebi.
14. Budi iskren u sva vremena. Iskrenost je ispit nasljeđa i dosljednosti unutar ovog univerzuma.
15. Drži sebe u ravnoteži. Svoje umno Ja, Duhovno Ja, Emocionalno Ja, i Tjelesno Ja. Sva trebaju biti jednako snažna, čista i zdrava. Jačaj tijelo da ojača um. Rasti bogato u duhovnosti, da izlječiš emocionalne rane.
16. Donosi svjesne odluke, kao što ću i kakav biti, kako ću djelovati i nositi se sa svojim djelima. Budi odgovoran za svoja djela.
17. Poštuj privatnost i osobni prostor drugoga. Ne diraj tuđe vlasništvo, pogotovo ne diraj svete i duhovne relikvije. To je zabranjeno.
18. Budi prvenstveno iskren prema sebi. Ne možeš biti pažljiv i pomoći drugima, ako nisi pažljiv prema sebi i ne pomažeš prvo sebi.
19. Poštuj tuđa vjerska opredjeljenja. Ne sili druge da vjeruju u tvoje.
20. Dijeli svoju dobru sreću. Dijeli i sudjeluj u davanju milostinje.
.

Poslednji izmenio Vesna dana 26 Jun, 2009 17:44 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 02 Feb, 2009 16:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala Vesna na ovom kodeksu...

Fascinira me nacin zivota Indijanaca...

Dok sam citala ovaj kodeks, palo mi je na pamet kako su ispravno mislili i zivjeli a kako im se ipak dogodilo da ih bijelci iskorijene...svedu na minimum njihov utjecaj na drustvo.

meni se cini da je trebalo biti obratno, da smo mi trebali uciti od njih...prihvatiti.

Makar i u osnovi nasih vjera pise ne ubij, ne kradi, ne lazi, voli bliznjega svoga...pa pogle kako postujemo....

Sta je s Indijancima, sta oni kazu da nam je ciniti u ovo nemilo doba?
 Nazad na vrh »
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 02 Feb, 2009 21:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kao i svuda u svijetu kod jednog broja indijanskih plemena došlo je do eksplozije razvoja duhovnosti.
Većina je ipak živjela u najcrnjem varvarizmu.
Posebnost njihove duhovnosti izuzetno cijenim naročito zbog neke,romantične crte,ali se takodje zgrožavam i od posebne surovosti.
Ipak i ja sam malo pristrasan kad su oni u pitanju. Možda zbog neke jednostavnosti u njima,najviše.
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 02 Feb, 2009 21:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

zvoncica ::
Hvala Vesna na ovom kodeksu...
Fascinira me način zivota Indijanaca...
Sta je s Indijancima, sta oni kazu da nam je činiti u ovo nemilo doba?

Pozdrav Zvončice,
evo čuvenog proročanstva Hopy indijanaca, koje je baš za ovo doba -

PROROČANSTVO HOPI INDIJANACA

Hopi su svoja proročanstva i upozorenja iznijeli ispred UN - s namjerom da upozore čovječanstvo...http://www.crystalinks.com/snakepriest.jpg

link: http://www.welcomehome.org/rainbow/prophecy/hopi1.html

http://www.crystalinks.com/hopi.html

PROROČANSTVO HOPI INDIJANACA

Hopis znači ime za ljude koji predstavljaju mir, i imaju svetu tradiciju da se vraćaju unazad hiljadama godina. Njihovo drevno učenje je dalo neka proročanstva koja će se desiti pred najveće promjene na Zemlji. A evo nekih znakova pročišćavanja koji će se desiti,a koji su blizu.....

Drveće će posvuda početi da umire (to se već dešava). Ljudi će graditi kuće na nebu (svemirska stanica Mir). Hladna mjesta će postati topla, a topla će postati hladna (to se dešava sa globalnim zagrijavanjem, globalne vremenske osnove se mijenjaju). Zemlje će doći ispod nivoa mora i takođe će se uzdizati (i te promjene se već počinju dešavati). Pojavljivanje Plave zvijezde (to se desilo 1987, kada je je veliki plavi gigant eksplodirao i ostao zabilježen u našoj istoriji ka spektakularna SUPERNOVA).

Postojaće putevi na nebu (a to su letovi aviona). Postojaće paukova mreža u zraku (to su strujne mreže širom Amerike). Boce pepela će biti bačene sa neba i spaljivaće zemlju i kuhati more (Atomske bombe). Svi ovi znakovi su prilično očigledni i sve će se to desiti i dešava se.

Postoje dva puta kojim će čovječanstvo koračati, a svaki od njih će biti stvar njihovog izbora. Mi možemo da se krećemo naprijed i nazad veoma dugo vremena (mnogo života) zato što Veliki Duh želi da istražimo i osjetimo različite tipove života.
Ali dolazi istorijski momenat, kad ćemo morati da se odlučimo između dva izbora. Momenat je stigao.
Oni koji izaberu put TAME su prikazani kao ljudi, čije glave obigravaju iznad tijela dok hodaju krivudavim putem, koji ih vodi u ništa.
Oni koji su izabrali SVETLO imaju čist, jak put ispred njih, koji ih vodi u novo doba.

Dešavanja su uzela maha širom planete. Tragovi koje su nam ostavili naši preci u vidu informacija, nam govore o strašnim promjenama koje se dešavaju uporedo sa ovim dobom, a to se periodično dešava već dugo vremena. I čini se da je kraj drugog ciklusa blizu.

.
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 03 Feb, 2009 01:36 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Koji sinkronicitet...
Zapravo sam te htjela pitati o ovom plemenu, Hopijima, ali sam im zaboravila ime a gledala davno jednu reportazu o njima....

A propos...ima jedna divna knjiga, Marlo Morgan napisala...cek da vidim naslov--------TIHI ZoV AUSTRALIJe----(imam feler, puno citam, gutam podatke ali jednostavno imena i detalje ako mi ne trebeaju, izgubim u sjecanju).

Meni je ta knjiga pocela kao roman, upala u avanturu a na kraju zavrsila na razini manifesta, pa rekla bih cak i vise...
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 03 Feb, 2009 09:32 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Po Hopi legendi pojavice se narod DUGE koji ce spasti svet.
To ce biti dobri prostodusni ljudi puni ljubavi koji ce voleti jedni druge, bas kao i sve ostale.
Oni ce preziveti sve nevolje koje ce se desavati upravo zbog te njihove ljubavi.

Culi ste za Rainbow susrete(gathering-e) ?
Tamo se stvarno pronalaze pojedini ovakvi ljudi...
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 03 Feb, 2009 11:07 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Narod duge je u Srbiji i prosirice se sirom sveta.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 03 Feb, 2009 11:10 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

DAJBOG ::
Po Hopi legendi pojavice se narod DUGE koji ce spasti svet.
To ce biti dobri prostodusni ljudi puni ljubavi koji ce voleti jedni druge, bas kao i sve ostale.
Oni ce preziveti sve nevolje koje ce se desavati upravo zbog te njihove ljubavi.

Culi ste za Rainbow susrete(gathering-e) ?
Tamo se stvarno pronalaze pojedini ovakvi ljudi...

Dajbože, DAJBOG da se pojave...
ne znam kako vi, ali evo ja priznajem da unatoc mojim stremljenjima da lose akcije ljudi ne izazivaju kod mene iste reakcije, ipak ne uspijevam do kraja...ali se trudim da ne zamjeram, odnosno da losi potezi drugih ostanu samo njihovi.
Mimo mene...
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 03 Feb, 2009 16:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::
Narod duge je u Srbiji i prosirice se sirom sveta.

NArod DUGE je sirom sveta i proslog leta l je bio i u Srbiji.
PA su mu se clanovi plemena prikljucili...
Niste cule za to ?

Vakan Tanka
Hodočasnik

Pridružio: 21 Jan 2008

Poruka Poslao: 26 Jun, 2009 14:53 pm    Naslov: bavezno pogledati...i zapamtiti...
Odgovoriti sa citatom

http://www.youtube.com/watch?v=M7MMJwDvvTA
Gde je nesloga da donosim Jedinstvo!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » DREAMSPELL - PUT KA MIRU 2012
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Izaslanici iz jednog drugog vremena 4 adminfob 12432 15 Jul, 2011 09:39 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40599 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 29763 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42384 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pra-Stvaratelj na Putu 3 adminfob 22635 13 Feb, 2010 11:11 am
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35320 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42754 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)