Sposobnost razlikovanja istine od lazi
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Miodrag

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 24 Jul, 2009 18:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zdravo Sara!.......Otvoreno Srce je kada vidis i volis i razumes istovremeno ,iz centra svog bica ..........a na nivou tela, centra grudnog kosa(po indijskim spisima na desnoj strani je duhovno,a na levoj fizicko srce),gde se samoidentifikujemo rukom sa..... ja,sebe ,moje.Mozda je jedan od nacina za otvaranje Centra ili Srca bica,da covek prepozna svoj sopstveni nacin na koji voli sebe i zivot i da ga sto vise i svesnije upraznjava,sto ce ga dovesti do Univerzalne Ljubavi ili Svesti o Jedinstvu Svega ili Hrista.....Svako za sebe nepogresivo zna da li jeste ,a sa nesigurnoscu ako nije.Onda, shvata se funkcija i mesto naseg Uma koji slusa namere naseg Srca,Ego se intezivno transformise i prima svoju pravilnu ulogu da odrzava integritet naseg bica i, da ne bih detaljisao,ceo nas zivot se drasticno menja na bolje u smislu da smo progledali i samim tim vidimo stvari oko nas i u nama.....i pocinjemo svesno da zivimo inkarnaciju sa svim detaljima cudnim......sto bi rekao jedan moj prijatelj,tek tada smo se realno inkarnirali......Nekim ljudima se to ne desi za zivota pa niti cuju niti vide drugo bice,pa bauljaju i prave evolutivne greske......Jedan veliki Ucitelj Babaji Nagaraj je rekao,da je neophodno da se prvo postane covek,pa brat ili sestra drugom ljudskom bicu,pa tek onda da se upustamo u duhovne i misticne staze,jer........kako cemo se snaci u unutrasnjem nevidljivom ocima svetu,ako nismo uspeli da izgradimo sebe u coveka i brata ili sestru u ovom svetu koji vidimo.......Ljudi koji se radjaju sa otvorenim srcem,su to uradili u proslim inkarnacijama i sada nastavljaju.Pozitvna emocija ne mora da bude uvek izrazaj ovih ljudi,jer se u Srcu desava Transformacija negativnih svojih i tudjih emocija,tako da covek sa zatvorenim srcem ne moze bas najbolje da razume coveka sa otvorenim srcem,dok covek sa otvorenim srcem moze da razume ovog drugog u mnogo vecoj meri......Nadam se da se jos bolje razumemo......Pozdrav.
Sara
Hodočasnik

Pridružio: 05 Mar 2009

Poruka Poslao: 24 Jul, 2009 19:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ipak je dobro sto sam pitala .Da ,Miodraze ,sada se malo bolje razumemo . (Cini mi se da mogu bolje da razumem druge nego samu sebe Smile ).
Lepo i opsirno objasnjenje .Hvala !

Very Happy
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Miodrag

Poruka Poslao: 25 Jul, 2009 15:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U periodu sinhronizacije svih delova naseg bica,dolazi do odvijanja i prozivljavanja nasih karakternih sublimacija iz ove i proslih inkarnacija.U ovom periodu covek moze imati drasticne zivotne promene kako spolja tako i u sebi.Drasticno se povecava brzina odvijanja iskustava ,pogotovo unutrasnjih.Mnogim posmatracima sa strane moze izgledati da je takav covek u nekim cudnim i njima nepoznatim stanjima i proglasavaju ga ludim..........jer se ne ponasa normalno,po matricama robskog ponasanja,jel'te........Za svo to vreme unutar coveka se odvija tajfun i ubrzana prerada karmickih sadrzaja,pa sve po etapama i nivoima dimenzija.........sto je praceno ekstaticnim dozivljajima i akcijama ,tamnim i crnim mrakovima,potpunim mirom i harmonijom,'nadljudskim sposobnostima',razno raznim prosijavanjima,vizijama,kontaktima sa raznim nevidljivim bicima donjeg i gornjeg sveta,subdepresijama i sto je najvaznije od svega ,sve dubljem i temeljnijem poimanju Sebe.To bi se moglo slikovito opisati kao tajfun po cijem se obodu sve krece a kako idemo ka centru kretanje je sporije a sam centar ili srce tajfuna je staticno......a u stvari iz centra i proizilazi svo kretanje.........Ili kao Sunce i planete, koje se okrecu oko materijalne zvezde,a ustvari se nalaze sa sve svojim putanjama inutar bica ili BogaSunca.......U ovim transformacijama,covek u pocetku moze da luta,sa raznoraznim duhovnim tehnologijama koje imaju donekle smisla,a kasnije nepogresivo pronalazi i seti se tradicije koju je nekada u nekom od zivota upraznjavao ili je bio iniciran i nastavlja sa prisecanjem i praksom koja mu veoma spontano ide i sto je najvaznije jos dublje i vise se prepoznaje i povezuje.Uglavnom tada dolazi do promena crta lica i definisanja energetskih vibracija,kao i transformisanje fizickog tela i na kraju,najteze,Karaktera....i sami zakljucujete zasto.....Svako dobro.
Miodrag

Poruka Poslao: 25 Jul, 2009 22:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U ovim u pocetku burnim procesima ,dolazi do takozvane Individuacije ili zdrave kristalizacije,gde osobenost ili licnost skladno i prirodno evoluira a sve pod uticajem svesnosti o 'svom ja' i osnazenog duha.Uvidja se da dolazi do brusenja karaktera sa svim svojim poznatim i nesvesnim delovima,koji postepeno dolaze u domet svesti i dobijaju nove momente izrazaja u uslovima sadasnjeg zivota.Covek u takvim stanjima ima osecaj da zivi u nekoj licnoj proslosti i polako se priseca.Secanja ga mogu nadahnuti ili dovesti do zbunjenosti,jer se drasticno kose sa njegovim danasnjim humanim i pozitivnim likom.........Ovo su tacke gde covek usled velike razlike i predznaka izmedju "danasnjih" i inkarnacijskih iskustava,a desavaju se Sada i svesno prozimaju........cesto pracena velikom grizom savesti i gotovo apstraktnim bolom.......biva nateran da nadje resenje ovako neshvatljive oprecnosti................Da ne bi detaljisao,resenje je u odustajanju resavanja ovakvih situacija,sto se moze preneti i na mnoga druga iskustva.........Posledica spontanog resavanja iluzorno oprecne situacije je razumevanje da nema pozitivnog i negativnog iskustva,vec raznolikosti desavanja koja nas cine i stvaraju u samosvesno bice ,na putu samoprepoznavanja.........Iako je individuacija na pocetcima puta bila pozeljno stanje,ona je sada postala prepreka u potpunom sjedinjenju sa Sopstvom ciji sveprisutni i milostivi zraci prozimaju i miluju dete sopstvene kreacije................Nase zajednicko Sopstvo je........ Majka svih svetlosti,Otac sveopsteg postojanja,izvor milosti i smislenosti,ideja zivota,izvor blazenstva na klatnu dualnosti,kradljivac nasih licnih snova,darodavac beskraja moguceg,a prvenstveno ................ Svako dobro.
Miodrag

Poruka Poslao: 27 Jul, 2009 21:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Coveku u takvom stanju..........,koje se u pocetku iznenada pojavljuje i traje kratko vreme, sa tendencijom duzeg trajanja........vise nije fiksiran na odnos.... ja i ti...,vec na odnos... ja i JA... ili kako bi neki rekli ja i Bog.Prelomna je tacka u spoznaji i usudu da pojam Bog,...... koji je do tada bio sklop intuitivnih,osecajnih,slikovitih,intelektualnih,tradicionalnih pa i dogmaticnih dozivljaja,........razgradjuje se i pojavljuje kao jednostavno iskustvo Jednog Sijajuceg Zivotvornog JA,koje prirodno prosijava i odrzava celokupnu svoju kreaciju...........JA ili Sopstvo je nase prirodno i jedino stvarno stanje,koje je prisutno uvek i u svim dimenzijama.Ono je nerodjeno i samim tim i ne umire,savrseno je i mi jesmo To.......Svo znanje sveta pa i duhovna, su oblici neznanja u odnosu na znanje o Sebstvu ili Sopstvu.Jer jedino ono daje trenutno izbavljenje od poistovecenja sa posledicama posledica sveta......Zar nije najprirodnije da covek spozna sebe stvarno,da bi ziveo stvaran zivot.U suprotnom se covek ponasa i zivi ono sto nije..........a ima mogucnost da Jeste,samo tu cinjenicu stalno izbegava i zatura pod tepih,.........i cudi se besmislu i nezadovoljstvu.............Umesto iskrene i beskompromisne potrage za sobom,covek smatra da ce gomilanjem vrhunskih znanja pa cak i nekom nadogradnjom, kompezovati bazicnu cinjenicu........ neznanje ili nesvesti Sebe ili Sopstva,JA,Apsoluta.............Da malo jos priblizim,To je impersonalno JA koje prosijava kroz svakog od nas i u prelamanju kroz um manifestuje se kao licno ja.Licno ja je odbljesak Sopstva unutar uma..............Sveprisutni posmatrac koji je uvek isti i jedini Stvaran,posmatra sopstvenu kreaciju Sobom...............Svako dobro.
Drexel

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 31 Jul, 2009 00:14 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Postoje ljudi koji kreiraju istinu i oni koji zele da su njen proizvod.Postoji istina koja stvara nas,istina koju stvaramo mi i istina koja povezuje ovde dve.Istina je sve sto se desava jer u suprotnom ne bi se desavalo.I laz o istini je istina kao laz, jer da bi se laz otkrila mora postojati istina o njenoj egzistenciji.
 Nazad na vrh »
spirit
Tragalac

Pridružio: 14 Avg 2009

Poruka Poslao: 14 Avg, 2009 08:18 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Najbolja dela koja pomazu Viveki jesu svi sveti spisi, ali posebno Vivekachudamani od Shankaracarye (Vrhunsko znanje o razlikovanju Pravog Ja i Laznog Ja), i Eckhart Tolleova Nova Zemlja gde je ego raskrinkan do najsitnijih detalja (mada knjiga se nadovezuje na Moc sadasnjeg trenutka).

Inace, samo da dodam da taj kontenjer na pocetku price i ima jednu osobinu da smrdi i da je zarazan. Zato boravak u njemu nije preporuciv. sto zbog culnog dozivljaja, sto zbog zdravstvenog telesno-psihickog stanja.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3
Strana 3 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 249015 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koliko imate godina i šta želite reći o sebi? 34 Zockey 21255 09 Jun, 2010 07:38 am
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oslobodi moju poruku svetu - Osho 8 Akasha 6980 03 Jun, 2010 20:01 pm
TATA SINANA Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SAMOSPOZNAJA 16 Vakan Tanka 16871 13 Jan, 2010 12:55 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZNANJE NA DAR, onome ko hoće da zna. 2214 Vera Bojičić 760088 08 Jan, 2010 00:07 am
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Šetnjom protiv nasilja 46 Vakan Tanka 19185 01 Okt, 2009 22:27 pm
Petar iz Podgorice Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka NERA dijeta- Čišćenje organizma sirupom javora 16 mokosh 29919 07 Sep, 2009 19:08 pm
Vijaya Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)