TRAGANJE ZA ISTINOM
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 14 Dec, 2008 01:45 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

ZAJEDNIŠTVO S BOGOM / Deseti privid
( Nil Donald Volš)

Privid neznanja
Ovo je Deseti Privid

NEZNANJE POSTOJI

Postepeno, kako su se Prividi gomilali jedan na drugoga, bilo je sve teže i teže razumjeti Život. Ljudi su postavljali sve više i više pitanja na koja nije bilo odgovora.

Ako je to istina, zašto onda ovo? Ako je to istina, zašto onda ono? Nije prošlo dugo vremena, a filozofi i učitelji počeli su dizati ruke. »Mi ne znamo«, rekli su, »a ne znamo čak ni je li moguće znati«.
Tako se rodila zamisao o Neznanju.
Ta je zamisao služila mnogim svrhama, pa se vrlo hitro raširila i uskoro je postala posljednji odgovor.
Mi jednostavno ne znamo.
Ljudske ustanove u njoj su počele tražiti ne samo svoje sklonište, nego i određenu vrstu moći. »Mi ne znamo« pretvorilo se u »nije ni mišljeno da znamo«, što je postalo »nije vam ni potrebno da znate«, a to se konačno pretvorilo u »ono što ne znaš, neće te ni povrijediti«.
To je religijama i vladama pružilo ovlast da kažu što god žele, da se ponašaju kako god im se svidi, a da nikome ne moraju polagati račune.
»Nije ni mišljeno da znamo« zapravo se pretvorilo u religijsku doktrinu. Postoje određene tajne Svemira za koje Bog ne želi da ih mi saznamo, tvrdila je ta doktrina, pa se čak i raspitivanje o takvim stvarima smatralo bogohuljenjem. Ta se doktrina brzo proširila od religije na politiku i vladu.
Posljedica: u vašoj je povijesti postojalo razdoblje kad su određena pitanja, postavljena u određenom trenutku i na određeni način mogla dovesti do toga da čovjek izgubi glavu.
Doslovce.
Ta je zabrana postavljanja pitanja Neznanje uzdigla do željenog obilježja. Postalo je vrlo mudro i vrlo pristojno ne postavljati pitanja. To se pretvorilo u prihvaćeno ponašanje. Uistinu, u očekivano ponašanje.
I premda se čini da kažnjavanje za uvredu nanesenu drskim pitanjima možda nije tako oštro danas, kao što je bilo u proteklim stoljećima, na vašoj planeti postoje određena mjesta gdje se malo toga promijenilo.
Određeni totalitarni režimi još i u ovom trenutku zahtijevaju da se čuju samo glasovi suglasnosti, a da se glasovi neslaganja utišaju, katkad i na najokrutnije načine.
Takvo barbarsko ponašanje opravdava se proglasima da je »nužno uvesti red«. Prosvjede međunarodne zajednice dočekuje ogorčeno odbijanje, dok ugnjetavačke vlade objavljuju da su takva pitanja »unutrašnja stvar«.
A sada vam ovo kažem: suština ljubavi je sloboda. Svatko tko vam kaže da vas voli, i da vam se raduje, podarit će vam slobodu.
To je, eto, tako jednostavno. Ne morate tragati dalje niti dublje, da biste pronašli tananije značenje.
Već sam vam i prije rekao, a reći ću vam ponovo. U srži ljudskoga iskustva postoje samo dvije energije: ljubav i strah.
Ljubav podaruje slobodu, strah je oduzima. Ljubav se otvara, strah se zatvara. Ljubav pozdravlja slobodno izražavanje, strah ga kažnjava.
Tim mjerilom možete znati voli li vas netko, ili vas se plaši. Ne slušajte što govori. Promatrajte što radi.
Ljubav vas uvijek poziva da slomite spone neznanja. Da postavite bilo koje pitanje. Da potražite bilo koji odgovor. Da izgovorite bilo koju riječ. Da podijelite bilo koju misao. Da podržite bilo koji sustav. Da obožavate bilo kojeg Boga.
Da živite svoju istinu.
Ljubav vas uvijek poziva da živite svoju istinu.
Tako možete biti sigurni da je to ljubav.
Ja vas volim. Zbog toga sam vam došao reći da je Neznanje Privid.
Vi znate sve što se može znati o tome Tko Vi Uistinu Jeste - što je suština ljubavi. Nema ničega što biste trebali naučiti. Trebate se samo prisjetiti.
Rekli su vam da ne možete spoznati Boga, i da je uvreda za Mene čak i postavljanje pitanja o Meni.
To nije istina.
Niti jedna od ovih dviju izjava nije istinita.
Rekli su vam da postoji nešto što Ja trebam od vas, i ako Mi to ne date, možda se nećete vratiti Kući, u Jednotu sa Mnom.
To nije istina.
Rekli su vam da ste odvojeni od Mene, i da ste odvojeni jedan od drugoga. To nije istina.
Rekli su vam da ničega nema dovoljno, i da se stoga morate nadmetati jedan s drugim za sve, uključujući i Mene.
To nije istina.
Niti jedna od ovih izjava nije istinita.
Rekli su vam da ćete, ako ne učinite ono što Ja od vas zahtije¬vam u tom nadmetanju, biti kažnjeni i da je ta kazna osuda na vječne muke.
To nije istina.
Rekli su vam da je Moja ljubav prema vama uvjetovana, i da ste, ako znate i ispunite Moje uvjete, i sve ostale uvjete potrebne da biste pobijedili u natjecanju za život, tada nadmoćni.
To nije istina.
Konačno, rekli su vam da vi ne znate da su te izjave neistinite, i da to nikada ne možete znati, jer je sve to previše složeno da biste vi to mogli razumjeti.
To nije istina.

A SADA, EVO ISTINE...

1. Bogu ništa nije potrebno.

2. Bog ne može doživjeti neuspjeh, a ni vi.

3. Ništa nije odvojeno ni od čega drugoga.

4. Svega ima dovoljno.

5. Nema ničega što biste morali činiti.

6. Nikada vam se neće suditi.

7. Nikada vas se neće osuditi.

8. Ljubav ne poznaje uvjeta.

9. Nešto ne može biti nadmoćno samome sebi.

10. Vi već sve to znate.

.
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 05 Jan, 2009 03:32 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

ŠTA SE U STVARI DEŠAVA
By Bob Frisel

ZAšTO SAD?

Zašto se sve dešava baš sad? Zašto se nije desilo pre 10000 godina ili za 10000 godina u budućnosti? Dešava se sada, jer stižemo svoj vrhunac na mnogim nivoima. Da bih to objasnio, moram malo da preduhitrim sopstvenu priču i izvedem Drunvala Melčizedek-a na scenu. Drunvalo kaže da postoje dva kritična zaokreta naše planete. Prvi je poznat već Milenijumima i to je precesija ravnodnevice. Drugi je tek nedavno otkriven i to je „kolebanje ose“ Mi se, mislim na ceo sunčev sistem, krećemo spiralno kroz vasionu na način koji ukazuje na to da smo zakačeni na nešto. Primetivši ovo astronomi, su počeli da traže to drugo nebesko telo. Računioca je prvo ukazala na određeno sazvežđe, potom na grupu zvezda. Pre oko četiri – pet godina, određena je i ciljna zvezda – Sirijus A.
Mi se krećemo kroz vasionu sa Sirijusom A, u spirali koja je identična heličnoj ravni DNK molekula. Naša sudbina vezana je za Sirijus. Dok se zajedno krećemo, svesnost se razmotava vrlo slično načinu na koji se ratzmotavaju DNK molekuli u genima i hromozomima, prenoseći svoje poruke s određenih mesta na drugo.
Postoje ključni trenuci kada se izvesne stvari mogu desiti, trenutak kritičnog „genskog“ poravnanja Sirijusa, Zemlje i kosmosa. Takvo vrlo posebno poravnanje se dešava upravo sada.

Zemljina osa ima nagib 23,1/2 stepena i to dovodi do pojave godišnjih doba. Na nebeskom Ekvatoru, ravan zemljinog Ekvatora seče nebesku ili zamišljenu sferu na kojoj naizgled leže zvezde. Ako uzmete Zemljin Ekvador i produžite ga u polje, na nebesku sferu, dve tačke gde Sunce preseca nebeski Ekvador, označavaju prolećnu i jesenju ravnodnevicu.
U tim tačkama dan i noć traju podjednako dugo. Zemljina osa se koleba tako da se tačke ravnodnevice pomeraju za oko 1. stepen svake sedamdest i druge godine. Dakle, svakih 2160 godina, tačka ravnodnevice prelazi u drugo zodijačko sazvežđe. Svakih 25920 godina, kompletan ciklus kolebanja prođe kroz zodijački krug.

Za tih 25920 godina, vrh Severnog pola napravi elipsu.U jednoj čitavoj žiži te elipse, on je najbliži centru Galaksije, u drugoj je najudaljeniji od njega. Ono što su mnogi drevni narodi znali, posebno Tibetanci i Indusi, jeste da, kada se na svom putu udaljavamo od centra Galaksije, padamo u san, a kada pređemo u najudaljeniju tačku, počinjemo da se budimo
Drevni mudraci su elipsu, stvorenu precesijom ravnodnevice, podelili u delove koje su nazvali „JUGA“ Najveći deo podataka o jugama je prikupljen poslednjih 2000 godina, u periodu poznatom kao “KALI JUGA”. Istovremeno, to je „najuspavanija“ tačka cele elipse, tako da su, skoro sve što je napisano i kosmičkim ciklusima u poslednjih 2000 godina, tumačili „uspavani“ ljudi koji su pokušavali da nešto saznaju iz drevnih spisa koje nisu razumili. Zatim su ih promenili da ih niko nebi shvatio. Drugim rečima, najveći deo podataka nije baš pouzdan.

Ti drevni narodi su otkrili dve tačke smeštene na 900 godina od tačke kada padamo u san i od tačke kada počinjemo da se budimo. Ove tačke su povezane s izvanrednim promenama, promenama u svesnosti bića i promenama u polovima na planeti.
Sada smo tačno u tački iz koje počinjemo da se vraćamo ka centru galaksije i kada počinjemo da se budimo, 180 stepeni nasuprot poslednjem pomeranju, što čini novo pomeranje neminovnim.
Između ostalog, i to jedan od razloga zašto trenutno dostižemo krajnje granice u naseljenosti i iskorištavanju prirode.
Prema Totu, (o kome će kasnije biti govora), stepen pomeranja Zamljinog pola je u direktnoj vezi sa svesnošću na Zemlji i s tim koliko će se svesnosti promeniti. Drugim rečima, postoji matematički odnos između svesnosti i stepana pomeranja polova. Još jedan način na koji ovo možemo da posmatramo jeste da je naše kosmičko uspavljivanje i buđenje, analogno ciklusu dan – noć na Zemlji, što nastaje zbog njene dvadeset četveročasovne rotacije.

Veći delom noći, bića na hemisferi koja se nalaze u mraku spavaju, a tokom dana su većinom budna. Tako je i sa ciklusom precesije ravnodnevice. Tokom vremena u ciklusu kada planeta spava, muška strana prevlađuje da nas zaštiti. Uvek je ŽENA ta koja nas vraća u u SVETLOST. Prema Dunvalu, to se već desilo. Jedna žena je preuzela vođstvo tokom februara 1989 godine.
Iako je raširen veliki strah zbog predstojećeg pomeranja polova, izvesne grupe ljudi grade skloništa, stvaraju zalihe hrane, uplašeni da će kontinenti potonuti. Drunvalo misli da se to ovoga puta neće desiti i da sve može proći manje dramatično. Nešto se desilo 1972 godine, što je sve promenilo. (O tome kasnije.)

Mesto na kome se nalazimo u preseciji ravnodnevice, govori nam zašto se sve dešava baš sada. Od 1998 godine do, približno, 2000 godine najverovatnije ćemo sve te događaje iskusiti. Najverovatnije.... Ali Bog može svašta da učini. Kako Drunvalo kaže, druga stvar koje moramo biti svesni, jeste to da će ono što treba da se desi, biti određeno mislima i osećanjima ljudi na planeti. Ako promenimo svoju svesnost, možemo da promenimo način na koji će se ova drama odvijati, bez obzira na svako proročanstvo.
Mi stvaramo svoju stvarnost. Svakog trena mi stvaramo novu zajedničku stvarnost. Naše misli, osećanja i dela, mnogo su moćniji nego što uopšte možemo da zamislimo. Uglavnom do sada smo osećali vrlo malo ili nimalo odgovornosti za njih. To se menja i to tako brzo da se rađa sasvim nova mogućnost o kojoj se nikad nije ni sanjalo.

DIMENZIJE

Svi nivoi ovog sveta su ovde isad, i međusobno su povezani. Jedina razlika među svetovima različitih dimenzija je u njihovoj talasnoj dužini. Talasna dužina je ključna u sveukupnom univerzumu. Mi živimo u stvarnosti koja je stvorena isključivo talasnom dužinom. Talasna dužina našeg trodimenzionalnog sveta je 7,23 cm. Prosečna talasna dužina svakog predmeta u ovoj dimenziji, ako biste je merili , bila bi 7.23 cm.

Dimenzije su međusobno razdvojene talasnom dužinom, slično kao što su razdvojene note na muzičkoj skali. Svaki ton na skali zvuči drugačije, jer ima drugu talasnu dužinu. Klavir ima osam belih i pet crnih tipki koje daju harmonijsku skalu. Između dve sledstvene tipke postoji dvanaest harmoničnih tački koje se u smislu dimenzije nazivaju nadton. To liči na menjanje kanala na televizoru. Kada koristimo upravljač, vi prijemnik svog televizora usklađujete s različiti talasnim dužinama.
Svaka dimenzija je odvojena od druge zaokretom od 90 stepeni. Ako biste uspeli da promenite talasnu dužinu i da se pomerite na krug od 90 stepeni, nestali biste sa ovog sveta i pojavili se u nekoj dimenziji s kojom ste se uskladili. Slike koje vidite očima, promenile bi se u saglasnosti s talasnom dužinom sveta u koji ste dospeli. Na ovoj planeti ima mnogo različitih svetova i svi su baš sada i ovde ali je naša svesnost prilagođena određenoj talasnoj dužini.

U međuvremenu, mi doslovce postojimo na svim nivoima dimenzija, a naše iskustvo na svakom od ovih nivoa je u potpunosti različito. Na primer, ako bismo se uzdigli na jedan nivo, a u tom procesu se sada nalazimo, otkrili bismo da se , štogod da pomislimo, ostvaruje onog trenutka kada to pomislimo. Suprotno tome, u trećoj dimenziji postoji vremensko odlaganje. Iako naše misli nepogrešivo stvaraju ovdašnju stvarnost, njena manifestacija nije trenutna.
Ključ za razumevanje kako da se krećemo iz jedne dimenzije u drugu, počinje određivanjem mjesta jednog obličja koje se zove „zvezdani tetraedar“ i osnova je zadivljujućeg entiteta koji se zove “MERKABA”.

MERKABA

Svaki zvezdani tetraedar je načinjen od dva međusobno spojena tetraedra koji svojim izgledom podsjećaju na Davidovu zvezdu, ali u tri dimenzije.
Ta dva spojena tetraedra predstavljaju mušku i žensku energiju u savršenoj ravnoteži. Zvezdani tetraedar postoji oko svega. Ne samo oko našeg tela.

Mi imamo fizičko telo, mentalno i emocionalno telo i svako od njih ima oblik zvezdanog teatredra. To su tri identična polja koja se prožimaju, a jedina razlika među njima je u tome što je samo fizičko telo sputano, ono ne rotira.
Merkaba nastaje kontrarotacijom energetskih polja.
Mentalni zvezdani teatredar je po prirodi električan i muški, i rotira se u levo. Emocionalni zvezdani teatredar je po prirodi magnetni i ženski, i rotira se udesno. Povezivanje uma, srca i fizičkog tela u specifično geometrijskom odnosu i u kritičnoj brzini proizvodi merkabu.

Reč „mer“ označava, kontrarotirajuća polja svetlosti, „ka“ označava duh, a „ba“ označava telo ili stvarnost. Prema tome, mer-ka-ba je kontrarotirajuće polje svjetlosti koje okružuje duh i telo i predstavlja vozilo, „ vremensko-prostorno vozilo“.
Merkaba je prikaz načina na koji su sva tela načinjena, geometrijska postavka obrasca koji okružuje naše telo. Ona polazi iz osnove naše kičme i sićušna je kao prvobitni osam ćelija iz kojih smo se razvili. Odatle se pruža upolje s prečnikom od 16,5 in. Najpre stvara zvezdani tetraedar , zatim kocku, potom sferu i najzad spojene piramide.
Da ponovimo, kontrarotirajuća polja svjetlosti merkabe predstavljaju vremensko-prostorno vozilo. Kada jedno naučite kako da aktivirete ova polja, možete koristiti merkabu da putujete svuda po svemiru, doslovno brzinom misli.
Kod većine ljudi na Zemlji, merkaba ne funkcioniše. Drunvalo kaže da ima oko 2000 ljudi na planeti kod kojih funkcioniše i oko 8000 vaznesenih učitelja koji obitavaju na različitom nivou svesnosti Zemlje.

MELČIZEDICI

Vi možete da putujete pomoću merkabe na druge nivoe dimenzija, ali ukoliko vaša svesnost nije dovoljno razvijena da upravlja vašim vibracionim nivoima, nećete moći tamo i da ostanete. Izvesna bića, međutim, uspela su da prođu kroz sve nivoe dimenzija i da zadrže svesnost i oni se zovu Melčizedici. Melčizedik je na nivou svesnosti iznad naših dvanaest dimenzija, u trinaestoj. Prosto rečeno Melčizedik je neko ko je sposobamn da prođe kroz 144 dimenzionih nivoa i njihovih nadtonova i da pritom ostane svestan i celovit, priličan uspeh! Ovih 144 nivoa su dvanaest dimenzija i dvanaest harmoničnih nadtonova svake od njih.

http://www.joschua.biz/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 07 Sep, 2009 04:30 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.
Istina u obliku laži
(Autor Bhairava Deva - JivanMukta)

Preuzeto sa sajta www.budnost.com

Ljudski um ne može prihvati svoju bezvrijednost i bespomoćnost. Zato su Ezoterična Učenja prenesena u vidu alegorija, u vidu ideja duhovnosti i slično. I tek kada vi ovladate UM-om u nekom određenom stepenu te ideje postaju kristalnije ili jasnije. No, one se nalaze BAŠ SADA I OVDJE oko vas i vi ih možete vidjeti u svakom momentu.

Oko nas se nalazi mnoštvo informacija koje nam govore o našim mogućnostima i onom za što smo predoređeni ulogom koju igramo, a ta uloga je ČOVJEK.
Mnoštvo teorija i mnoštvo onih koji nam te teorije prenose.
Ono sa čim se svaki tragaoc vremenom suoči jeste da većina teorija koje je čuo uopšte "ne piju vode", a to znači nije ih moguće ostvariti u praksi i za nas nema nikakve koristi.
Pod ovim mislim da mi ne možemo te teorije i informacije PRAKTIČNO upotrebiti i da su one samo psihološka zaštita ili odbojnik od stvarnosti i ništa više. Te teorije nam izgledaju jako privlačno u nekim određenim trenutcima jer nam daju snagu da možemo da se suočimo sa životom i životnim situacijama koje su ispred nas, no ono što kasnije primjećujemo jeste da nas one nisu zaštitile već su samo situaciju prolongirale na neki neodređeni ili određeni period života. Ništa sa njima nismo dobili. Prije bih rekao da smo mnogo štošta izgubili.
No, neke od tih teorija imaju jednu određenu vrijednost iako je skoro većina onog što nam je kroz duhovnost predstavljeno samo jedna vrsta laži, ne potpuna već djelomična, što ćemo kroz ovaj tekst i vidjeti.

Čovjek kakav je trenutno a tu prvenstveno mislim na njegovu razinu svijesti nije u mogućnosti da primi Istinu kakva jeste i većina tih teorija služi da se on pokrene i usmjeri ka sagledavanju sebe i spoznavanju svrhe svoje Unutrašnje Evolucije. Iako kada bismo sagledali cijelu svrhu čovjeka ona ne bi bila bajkovita i prije svega uhvatila bi nas panika sa onim što bi saznali, stoga i te teorije koje se vrte kroz razna spiritualna učenja služe sa postepeno privikavanje, da tako kažem, čovjeka da bi se mogao suočiti sa onim što on jeste, da bi mogao uvidjeti kariku u Evoluciji Univerzuma i vidjeti svoju svrhu u tome i naposljetku da bi mogao znanje koje dobije iskoristiti za svoj unutrašnji razvoj i okrenuti sile Evolucije u svoju korist.
No, ono što se dešava jeste sljedeće. Kada laž koja je servirana kroz učenja dotakne svu čovjekovu lažnost dešava se ono što uopšte nije bio cilj Ezoteričnih Znanja koja su prilagođena čovjeku. Dešava se da se SAN pojača i da čovjek teško dobija priliku za dalje, tj. on sam sebe zaustavlja na stepenu gdje se nalazi misleći da je napokon ostvario svrhu života. Taj SAN u koji on sam sebe ubjeđuje postaje smrtna presuda i nemogućnost ispunjenja mogućnosti koje imamo kao ljudi, te tako SAN u koji je DOBROVOLJNO ušao postaje njegov zatvor.
Zato ćemo često naići u nekim Ezoteričnim prilagođenim tekstovima kako je duhovnost jedan od NAJČVRŠĆIH SNOVA koje čovjek može imati.

No, hajde da uđemo malo dublje u ovu informaciju.
Znanja koja dolaze do nas iz Ezoteričnih učenja su deformisana. Do tih deformacija dovode filteri koji su u nama ugrađeni i za koje ni ne znamo da postoje niti kako su tu došla. No, te filtere prihvatamo kao "zdravo za gotovo" i to je jedna od najvećih zamkih u koju upadamo svakom teorijom i informacijom koju dobijemo. Mi smo tim informacijama hipnostisani, i pošto nemamo UM koji je oslobođen mehaničkih sila koje djeluju na nas, te informacije vremenom postaju štetne za naš Unutrašnji razvoj. Ono što filteri ili mehanizmi unutar nas učine jeste da te informacije prilagode trenutnom stanju uma, tj. nama i samim tim činom te informacije gube svoju tačnost (iako su date u nepotpunom značenju). Svakom sljedećom upotrebom informacija i njihovim prolaskom kroz naš misaono - emotivni aparat one postaje sve više pod uticajem mehaničkih sila koje mjenjaju srž informacije i mi te informacije sve manje i manje možemo iskoristiti za svoje Oslobođenje.
Svako ko je nešto radio na sebi u bilo kom smislu, do sada je shvatio a najviše posumljao u vrednost informacija koje nam opisuju naše stanje i naše mogućnosti, te osjetio da se nalazi u "neobranom grožđu", više zbunjen nego kada je krenuo na ovu Stazu ka Sebi.
No, zbog nemoći i neznanja pod čijim smo uticajem a i zbog svrhovitosti samih Evolutivnih Sila taj osjećaj veoma brzo zaboravljamo i nastavljamo mehanično da primamo i primamo sve više informacija misleći da će one da nam pomogu u našem razvoju, no to nije slučaj. Sve više počinjemo da snivamo ugodne snove o BUDNOSTI i tzv. PROBUĐENJU.

Postoji niz Ezoteričnih Znanja ili drugim riječima "koraka"/"stepenika" koji moraju da se zadovolje ili odrade kako bismo mogli upotrebiti ono što imamo u svojoj mogućnosti i pomoću tih Znanja i Moći koje imamo (iako su uspavane) Osloboditi se uticaja Sila Evolucije i zadobiti Oslobođenje. Ništa od ovoga nije mistično, ovo je prosto i veoma jednostavno, no naš um koji je sklon tajnovitosti i mističnosti sva Znanja izvrne do potpune beskorisnosti, što mu, izgleda predstavlja zadovoljstvo.

Sada bi mogli upasti u zamku optuživanja što Ezoteričnih učenja, što Majstora, što Učitelja koji nam prenose informacije i znanja, jer to je jedna od sljedećih funkcia UM-a. No, morali bismo imati kompletnu sliku zašto je to tako i kako dolazi do toga.
Po znanjima Ezoteričnih učenja svi ljudi nisu u mogućnosti da se Oslobode i to bi bilo opasno za sve. Jer cilj Univerzuma ili Apsoluta nije Involucija tj. povratak ka Sebi već Evolucija. Što znači cilj mu je Evolutivna izgradnja i svaki korak ili svaki stepenik ima svoju svrhu. Kada bi se jedan stepenik u nizi potpuno osvjestio došlo bi do raspada KOMPLETNOG Univerzuma, što Evolutivnim Silama uopšte nije u cilju.
No, moramo shvatiti da ni Evolutivne Sile ne moraju biti svjesne svoje misije, da tako kažem, već one djeluju tačno po jednom obrascu, kao programu kojim su programirane i stvorene za tu svrhu.
Ovo je, dok se ne skuži i direktno doživi, izuzetno kompleksno za shvatiti. No u momentu kada dostignete određeni stepen Razumijevanja i proširenja Svijesti postaje vam sve jasno, naravno shodno stepenu svijesti koji tada "zadobijate".
Morali bi znati i osjetiti cijeli niz sila koje djeluju kao i sam Apsolut kako biste mogli da shvatite ovo na način od kojeg bi imali koristi i koji bi vam pomogao da se razbudite i izvučete iz uticaja Sila koje djeluju na nas kao ljude i kao cijeli život na ovoj planeti. Ne želim sada da idem u neke dubine o djelovanju na ostalim nivoima, već ću se samo skoncentrisati na nas i svrhu života na ovoj planeti.

Kroz mnoge mitove svrha života na ovoj planeti je tačno opisana, no ono što nam je naš aparat ili ti UM napravio jeste da smo te mitove počeli shvatiti u prenesenom značenju. Iako ne mogu reći da ih i ja sada shvatam u potpunosti, mogu samo reći da mi se "ključevi" shvatanja tih informacija polako razotkrivaju. A moramo uzeti u obzir da radim na sebi nekih 13 ili 14 godina. I to mislim baš NA sebi. Ne mislim PO sebi tj. u nekim ortodoksnim spiritualnim učenjima.
Također ti mitovi koje kruže među svim rasama ljudi nam tačno i govore kako da se oslobodimo uticaja mehaničkih sila.
Ono što je duhovnost od toga napravila jeste da je to potpuno krivo shvatila. No uzmimo u obzir da postoji niz duhovnosti i sjetimo se karte Skrivenih Znanja koja nam definiše načine širenja Ezoteričnih Učenja u jednom smislu i razine duhovnosti u drugom smislu a sve u odnosu na Ezoterična Učenja.
Svaka od tih informacija vremenom, ako je upotrebljena na Ispravan način, dobija sljedeće značenje koje je tačno usaglašeno sa razinom naše svijesti. A manje više svi smo to osjetili.
Primjera radi: Kada smo čitali neku knjigu ili slušali priče ili razgovarali sa nekim od Majstora prije recimo 15 godina razumijeli smo na jedan način. Vremenom našeg rada i korištenja toga što smo čitali ili što smo dobili razgovorom mi smo proširili svoja shvatanja i recimo da sada opet dobijemo priliku preslušati ili pročitati to nešto što smo tada slušali ili čitali mi odjednom vidimo sasvim drugačije, najčešće dublje značenje toga što smo pročitali ili čuli.
Ista stvar je i sa mitovima koji su nam ispričani.
Dijete na nivou 7 ili 8 godina Snježanu i sedam patuljaka shvata svoj način. Čovjek od 20 na svoj, ali recimo da ste upučeni u djelovanje Sila i kosmologiju Univerzuma, primjetićete kako je kroz tu priču prenesena jedna od informacija Ezoteričnih Učenja.
Kao što sam do sada mnogo puta rekao, sva znanja se kriju oko vas. Ona nisu skrivena, ona nisu na tajnim skrovištima ili u nekim tibetanskim manastirima daleko od očiju znatiželjnika, ona su tu oko vas 24/7. Ali vi ih ne vidite, jer vaš aparat nije naštimovan na frekvenciju koja otključava to Znanje i vama daje mogućnost da ga iskoristite za svoju korist.

Ideja je mnoštvo.
Od ideja Karme, ideja Reinkarnacije, ideja vječnog Vračanja, ideja Samskari, ideja Utisaka, ideja yoge i tantre.. itd.
Sve one imaju svoje značenje i na svakoj razini to značenje postaje potpunije i daje kompletniju sliku o Ezoteričnim Učenjima i Kosmologiji Univrzuma.
Vremenom na ovom sajtu ću svaku od tih ideja pobliže vam objasniti na jezik koji je razumljiv i pomoću kojeg možete iskoristiti te ideje i pravilno ih razumjeti. No, kada bih sada išao u njihovo objašnjenje trebalo bi mi niz tomova knjiga kako bi svaku od njih precizno (sa razine mog shvatanja) približio javnosti.
S druge strane, nije mi cilj razotkrivanje tih ideja u potpunosti, jer bi vas to lišilo vašeg razvoja, no o njima se mogu dati naznake koje mogu da vas usmjere u pravcu boljeg shvatanja i upotrebljivosti tih ideja.

Ljudski um ne može prihvati svoju bezvrijednost i bespomoćnost. Zato su Ezoterična Učenja prenesena u vidu alegorija, u vidu ideja duhovnosti i slično. I tek kada vi ovladate UM-om u nekom određenom stepenu te ideje postaju kristalnije ili jasnije. No, one se nalaze BAŠ SADA I OVDJE oko vas i vi ih možete vidjeti u svakom momentu.
Iskrivljenost našeg aparata percepcije nam ne dozvoljava da vidimo ispravno Znanja oko nas što je svojevrsna zaštita organizma i nju ne treba uzimati kao nešto loše ili negativno. Već treba naučiti djelovati u skladu sa Prirodom Univerzuma ili našom Prirodom i tada nam se Znanje samo razotkriva u svakom momentu. Život počinjete čitati kao otvorenu knjigu. I sve vam postaje jasnije i jasnije i dobijate mogućnost iskorištavanja tog znanja.
No, kao što sam rekao VI MORATE krenuti da RADITE na sebi. Ne da imitirate napor Rada. Kao i sve ostalo i Rad može biti samo obična imitacija. I on se vremenom iskrivljuje i postaje štetan za čovjeka ako on nije upotrebio ono što je naučio ili je možda krivo upotrebio znanja i infomacije koje je imao.

Kasnije mi je cilj u nekoj mjeri pokazati vam načine Rada i što on to sve sadrži i s kojim ciljom. Te kako to sve djeluje na vas i što imate od toga. Za sada ne mogu stići sve to da opišem, a da vas prije toga na pripremim za razumijevanje toga što mislim opisati.
Znam da to nije moguće odraditi brzo stoga i ne žirim. Čekam da počnete primjećivati ovo što pišem ovdje i na blogu. Tada će informacije koje vam dajem imati neku vrijednost, iako znam da većina vas koji ovo čitate nećete ništa od ovoga shvatiti niti upotrebiti, jer je uticaj Sila oko vas prejak ali i ljenost Um-a je još jedna prepreka koja djeluje na to da ovo nikada ne upotrebite.

Za sada tj. ovaj trenutak je dovoljan ovaj uvod. Mislio sam nastaviti sa opisom "Istine u obliku laži" i napisati to kao jedan tekst, no kako pišem vidim da to mora biti opisano kroz više tekstova i sa različitih pristupa. No i ovo što sam sada opisao možete početi provjeravati u praksi.
Provjera u praksi će vam dati OKUS ISTINE koja se polako razotkriva kroz ovo što pišem a najmanje želim da ovo čitate tek onako radi ubijanja vremena. No, da biste ovo provjerili morate imati OTVOREN UM i biti SPREMNI da sve kod sebe a što se tiče i vas i okoline, ponovo ispitate.

Rad na Sebi isključuje vjerovanje u ovo što pišem, već traži provjeru.

(Bhairava Deva - JivanMukta)
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3
Strana 3 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka NAJDELOTVORNIJE TEHNIKE KOJE KORISTITE... 188 Aleksandra-Caca 198014 18 Jul, 2011 22:36 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka NOVO NA SAJTU 69 adminfob 117302 27 Mar, 2011 09:52 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 148476 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1681820 08 Nov, 2010 01:48 am
Nema novih poruka OSHO - citati 40 Akasha 98056 16 Nov, 2009 16:00 pm
Akasha Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - Sezona proleće/leto 2009. 2184 Starcy 1395079 08 Okt, 2009 02:46 am
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - 2009. 2462 Aleksandra-Caca 1612940 27 Mar, 2009 11:34 am
Vera Bojičić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)