ZNANJE NA DAR, onome ko hoće da zna.
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,
61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80,
81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100,
101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120,
121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140,
141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Miodrag

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 26 Sep, 2009 12:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

istina ::

Pa da si dokazete ... KOJA TO VJEZBA ILI TEHNIKA NA SVIJETU ... ILI koje joge ima toliku vrednost i ...SNAGU ...
A kraljevsku i da znas ne vredi jer si pod karmom.

Ovo sam izdvojio,jer ostalo napisano je jasno i slazem se.

Elem,sto se tice karme i to je u redu,ali negirati teznju ka ujedinjenju koja je u svakom coveku utkana u svakom coveku.....sa tim se ne bih slozio.Da pojasnim YOGA,znaci ujedinjenje i moze se praktikovati na razlicitim nivoima ljudskog bica.YOGA nije samo mehanicko istezanje ligamenata ili kontrola disanja i energija ili mentalna i intelektualna manipulacija......nego i ispravni i zdravi stavovi u zivotu koji postupno dovode do realnijeg sagledavanja sebe i zivota.

Upravo to o cemu ti pises je Yoga,.....sagledavanje i vidjenje svog zivotnog iskustva kao povezanu celinu iz cega se uvidjaju lekcije zivota i dalje upoznavanje sebe iz cega proizilazi napredak u svakom smislu.

Bazicna Karma se ne moze promeniti jer su to uslovi zivota koji se moraju proziveti da bi doziveli,shvatili i kretali se ka cilju.Onaj koji misli da ce tehnikom ili bilo kojom mentalnom manipulacijom izbeci karmu,taj je u zabludi.Bolesti i patnja su sastavni deo ucenja,jer su deo celine.....videli mi to ili ne.Ali u voljnosti da se rade tehnike i istrajnosti, se prave pomaci u dubljem sagledavanju sebe i priprema teren za nove uslove zivota ubuduce....jer i tehnike su sastavni deo zivotnog iskustva,zar ne.

Za Veru.........i ako smo suprotnih misljenja oko necega sto je po tebi laz i nepotrebno,ego......u cemu je tu onda problem.......i u kakvoj vezi je sa karmickim bolestima.Voleo bih da pridodas svoja saznanja nasoj zajednickoj komunikaciji.

Pozdrav.
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 26 Sep, 2009 12:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Za Veru.........i ako smo suprotnih misljenja oko necega sto je po tebi laz i nepotrebno,ego......u cemu je tu onda problem.......i u kakvoj vezi je sa karmickim bolestima.Voleo bih da pridodas svoja saznanja nasoj zajednickoj komunikaciji.

Znati postaviti pitanje je jednako kao i znanje.
Mislim da mi nemamo problem u sagledavanju, već u definisanju, šta je šta.

Izvorni čovek nema ego, ali ima u sebi Božiju česticu koja je njegovo pravo biće, ima telo i dušu koja ga drži na okupu.
Kada je odsutan ego, onda je na snati ljubav, a ona je stvaralačka moć, u tom slučaju čovek nije potrošač.

Ego u odnosu na ljubav je mrvica, jer ljubav je sav svet oko nas stvorila i sam život kao iskustvo.

Izvorni čovek je bio i dugovećan jer je znao da sebe regeneriše, da iz sebe izbaci višak koji nije deo njegovog biča.

Rekonekcija, regeneracija ili replikacija, se odvija na svim nivoima i to je to odbacivanje tamne materije ili ugašene svetlosti, deo koi pripada čestici zla i koi ne zna da se obnavlja.

Ne regeneriše se samo Zemlja u svojim pulsovima već svaka planeta i zvezda. Deo koji ostane u čeliji koja će da otpadne i da se vrati na početak, u crnu rupu, tu ostaju demonska biča koja se ne obnavljaju već troše.

Tako su stigli i na Zemlju, tunelima vremena, predstavili se kao Bogovi i potobili na. čistim bio inženjeringom. Ugradili su u naš endokrini sistem kontrolore,
Njihova namena je da svaki osećaj, govor srca pojačaju i stvore emociju koja zatim stvara energije niskih frekfencija. Ljutnja, bes, ljubomora, itd.

Čovek je kroz generacije zaboravio na svoje izvorno biće tako da je i on postao potrošać i rob koi stvara energije prema svojim merilima i snazi emocija. Ne sposobnost regeneracije je karma i nagomilavanje bolesti u nama. Ozdravljenja nema dok se ne napravi regeneracija, a to je sa elektrom u toku. Pokrenula ee stvaralačka moć ljubavi.

Ego kaže, ja a ljubav mi. Zato kažem da mi nemamo spor u razmišljanju jer i ti vidiš mi, jedinstvo, svi kao jedan jer to i jesmo.

Ovim sistemom vlada ego, tu je problem, jer nemamo sa čime da uporedimo, ne znamo za bolje, a to bolje ipak čuči u nama i treba ga osloboditi, onda je to ljudsko biće a ne ego.

Ta kontrola je genijalna, mi je sami aktiviramo. svako dete se rodi kao anđelak i to bude dok ne počnemo vaspitanjem da ga uvodimo u sistem, prvi pit kada mu kažemo da nešto mora, mehanizam se aktivira.

Mapu sistema blokade daću u svojoj knjizi koja će biti gotova do kraja godine. prenosiću vam ovde delova naravno moja baza je postala atlantida, pa će tamo biti više osvrta na ovu temu .
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 26 Sep, 2009 13:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da dodam, ljudi se sami bez pomoći koja im je stigla uopšte ne bi mogli izboriti sa ovim delom sebe, jer svaka izgovorena reć aktivira sistem. To je vidljivo na svakome koraku. Svaka reakcija je stavljanje sebe u prvi plan. To je ego, on se ljuti i svađa.
Čovek kao biće bi mogao da izdrži bez većih posledica po zdravlje 25% vladavine negativnog u sebi. Ali ego je pohlepan i nikada mu nije dosta tako da se taj procenat popeo na 30$ a to je raspad sistema. bolesnih je sve više, vidljivo bolesnih a besnih još više, Namnožilo se pa mu treba sve više.

Napravila sam već dve komponente za eliminaciju upravljačkog sistema,
treba mi još treća.
 Nazad na vrh »
Drexel

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 26 Sep, 2009 13:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Odgovornost nastaje kada si nesto shvatio i to pocinjes dijeliti drugima koji ne mogu da shvate ... jer jos nisu ovce.... Plus vukovi i u ovcijoj i svojoj kozi.

Da,slazem se.
Pozdrav
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
istina
Gost

Poruka Poslao: 26 Sep, 2009 15:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav

Miodraze ... sve sto si napisao, komentarisao je tako, sada samo spojiti SVE skupa. Kada pisem nesto, onda tu uvijek ima ili je povezano i ono od prije. Sve sto smo do sada iznjeli.
Na primjer ... svako vreiujeme ima svoje nosioce ... dakle bas bukvalno tako. Znaci i vreme tvoga rada i u vremenu rada, pa jos u vecem vremenu.
Primjetio si da Ljudi zele taj rad ... usavrsavanja sebe ... dakle joga ... Zelimo mi svi napred, neki su dali i ogroman trud. Na kraju si vidio izjave da su bacene godine bez nekog VECEG napredka. Onda se razmjenjuju iskustva i tehnike i tako u nedogled.
TREBA SA MENJATI SEBE ... na neki nacin ... na puno nacina.

A ... NAJJEDNOSTAVNIJI ... ziviti zivot DANAS ... po prirodnim pravilima.
Ako danas zivis sasvim normalno, obavljas svoje obaveze sa postovanjem i volis svoju okolinu ... onako volis prazne glave ... znaci da nisi nista stvarao bez veze ... nego si dopustio da se stvara ...
U takvom stanju prava joga DOLAZI DO IZRAZAJA ... razumijes sta mislim ... dalje uskladiti sve sa svim.

Ako je jedan diskutant ovdje imao viziju ... Svetog Durda i porodicu ...
A zna se da se svake godine na njegov dan obnavlja borba izmedu dobra i zla ... i zna se kako se mozes zastiti da bi bio slobodan, ZASTICEN sledecu godinu od zla ... Onda si dakle slobodan i radi na sebi ...
Dakle, mora biti neki red ... pa onda rad.... ja ne propagiram jedno.
Ne mozes ti zivjeti OVAKAV zivot, MISLTI na DRUGI nacin, a stvarati na TRECI nacin.
 Nazad na vrh »
istina
Gost

Poruka Poslao: 26 Sep, 2009 16:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::
pristup bolestima koji vi imate nije dobar, to ću objasniti kroz priču o demontiranju ega, Samo bih se osvrnula na reći brata Istine, da treba biti oprezan. Oprez ništa ne vredi je sam mozak ne zna ništa, srce se mora poslušati, jer ako toga nema onda je sve prazna priča. oprez je pogrešno tumaćenje uma.
.

Svako ljudsko bice je u razvoju;
Ono mora spoznati i znati da postiji;
Svjetlo i tama
Zlo i dobro
Znanje i ne znaje

Oruzje ne znanja je ugradeni ego u ljudsko bice ... taj ego upravo sluzi razvitku toga ljudskog bica.
Taj ego mora poceti razmisljat jer je misaono bice.
Sa tim razmisljanjem on shvaca da voli sebe .... kada shvati da je lose da voli samo sebe on pocinje da voli i druge. Ako previse vili druge onda opet mora da shvati da i to ne valja. Onda se ponovo vraca sebi i shvaca da je potreban balans te ljubavi. A to je vec malo teze ... onda tek shvaca da se motra uvuci u sve da bi bio jedno sa tim itd. Znaci, mora shvatiti da je ljubav poticaj za shvacanje jedinstvenosti .... BLAGOSTANJE.
Dakle, i sama ljubav mora ici sa vremenom i razvojem isto kao i vjera.

Sve je dakle to islo kroz vjeru ... VJERA ... je isto stanje vremena i razvoja ... dakle danasnja vjera, mora biti proslost za sutrasnju vjeru isto kao i ljubav.

Sa svime time se stvara intelekt koji nikako ne smije preuzeti vodstvo ... jer ce samo intelekt, samo povratiti i pojacati ego.
Znaci ... OPREZ ...

OP = upozorenje

REZ = sijeci, odbaci

Znaci da uvijek treba misliti a misliti kako smo govorili znaci ne znati... ma nije bas tako, nego ...

MISLITI = MOST ... izmedu znanja i neznanja.

A ... OPREZ JE najjaci faktor u svemu tome.

Sa time se stjece MUDROST i kompletno znanje koje ce dozvoliti ili srusiti prvi ego da dozvoli spajanje MOZGA i SRCA.
Shvatiti ce da ona duga tri tijela postoje kao alati onoga pravoga ... ega JA ... da bi se spoio sa fizickim tijelom da bi ga usavrsio.

A ne da to sve sluzu ovozemaljskom egu.

Dakle ... kako se misli slusati SRCE, samo tako? ... Pa dok se nije oslobodilo i dozvolio ulaz duha ili pravog ja .. Pod cijom je kontrolom srce?

Dakle zivi se SADA ... uci iz proslog vremena ... ALI SHVACAJUCI U KOJEM SVOM I KOSMICKOM VREMENU ZIVIS.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 26 Sep, 2009 17:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mili brate Istina, nema vremena za laganicu, 30% je raspad sistemaPošto smo se povezali preko kupole, to znači da ćemo se regenerisati, odvojiti, to znači da nas čeka nova planeta, da nije toga onda bi se desila kataklizma i postali bi tamna materija kja čeka na novi početak. Postali bi ugašena svetlost koja je sve potrošila.

Nastavak:

Prošlo je više od godinu dana kako sam postavila suštinsko pitanje tražeći na njega odgovor. Tada sam bila uverena da ću sa lakoćom sve objasniti, ali nije tako bilo pa sam upitala „Kako je moguće da me ne razumeju ?“.
Odgovor na ovo pitanje je zahtevalo da osvojim svo znanje, da vidim kopiranje, da shvatim četvrti princip, da uspostavim Elektru kao skup tih znanja na jednom mestu, da naučim vaše izraze i način razmišljanja. Odgovor na ovo pitanje je tražio da vidim sve.
Onda sam započela poređenje, izvorno znanje sa ovim zatečenim. Bilo mi je potrebno godinu dana da ugledam razliku, čovek je imao višak jednog elementa u svome biću, elementa koji je porastao i razvio se, osvojio ga, uspostavio kontrolu nad njime, izgradio svoje centre moći, i iz njih upravlja, To su centri moći, moć je na nivou čoveka ego.
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 26 Sep, 2009 18:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bog to je ljubav,a gde "stanuje" ljubav nego u srcu!
 Nazad na vrh »
istina
Gost

Poruka Poslao: 26 Sep, 2009 18:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Litlneks ::
Bog to je ljubav,a gde "stanuje" ljubav nego u srcu!

Polako dolazimo i do toga ... saaamooo polako.

Jer samo ljubav pobjeduje sve. ... ALI ... i nju treba razluciti.

Budite pazljivi ... jer, sve je ljubav.
 Nazad na vrh »
Miodrag

Poruka Poslao: 26 Sep, 2009 19:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dakle zivi se SADA ... uci iz proslog vremena ... ALI SHVACAJUCI U KOJEM SVOM I KOSMICKOM VREMENU ZIVIS.

Ovo je veliko postignuce za pojedinca da razume,a za drustvo nemoguce do tacke velike prekretnice.....stvarni globalni dogadjaji.
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 26 Sep, 2009 19:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Što znači da je bolje kuću graditi svojim rukama i to ciglu po ciglu,nego se useliti u gotovu kuću...

U prvoj kući će sa nama živeti ljubav a u drugoj ćemo mi živeti tražeći ljubav...
 Nazad na vrh »
Miodrag

Poruka Poslao: 26 Sep, 2009 19:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Litlneks ::
Što znači da je bolje kuću graditi svojim rukama i to ciglu po ciglu,nego se useliti u gotovu kuću...

U prvoj kući će sa nama živeti ljubav a u drugoj ćemo mi živeti tražeći ljubav...

Apsolutno tako !

Jer kako ces gotovu kucu prepoznati,ako svoju ne gradis.
Miodrag

Poruka Poslao: 26 Sep, 2009 20:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ego kaže, ja a ljubav mi. Zato kažem da mi nemamo spor u razmišljanju jer i ti vidiš mi, jedinstvo, svi kao jedan jer to i jesmo.

Ovim sistemom vlada ego, tu je problem, jer nemamo sa čime da uporedimo, ne znamo za bolje, a to bolje ipak čuči u nama i treba ga osloboditi, onda je to ljudsko biće a ne ego.

.

Naravno Vera,ali ego ima svoje mesto u coveku.Moze dobro ili lose sluziti u zavisnosti od stepena svesti i prozivljenih iskustava.Problem je u nepoznavanju sebe,pa se ego cisto mehanicki kristalizuje sa onim sto se mehanicki zivi.

Nezgoda sa sistemom je ,da drustvo ne vidi nacine kako je iskodirano ,pa samim tim i ego,koji ne sluzi coveku vec necemu drugom.A to drugo je posebna prica za sebe i sve je sira i sira.

Pozdrav.
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 27 Sep, 2009 00:02 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Miodrag ::

.

Naravno Vera,ali ego ima svoje mesto u coveku.Moze dobro ili lose sluziti u zavisnosti od stepena svesti i prozivljenih iskustava.Problem je u nepoznavanju sebe,pa se ego cisto mehanicki kristalizuje sa onim sto se mehanicki zivi.

Nezgoda sa sistemom je ,da drustvo ne vidi nacine kako je iskodirano ,pa samim tim i ego,koji ne sluzi coveku vec necemu drugom.A to drugo je posebna prica za sebe i sve je sira i sira.

Pozdrav.

Upravo tako,kodirano... Zato je poželjno što više vremena provoditi u prirodnoj sredini,ako već ne može stalno da se živi,jer u tom okruženju čovek je izolovan od njihovog informacionog polja!
 Nazad na vrh »
istina
Gost

Poruka Poslao: 27 Sep, 2009 07:31 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Miodrag ::

Ovo je veliko postignuce za pojedinca da razume,a za drustvo nemoguce do tacke velike prekretnice.....stvarni globalni dogadjaji.

Moguce je ... moguce ...
Treba razmisljati ... sve je pred nama i zivimo to vreme.
Da li je receno da ce mo spavati 2 000 godina ... a onda dolazi budenje.
Je li to vreme sada ili nije ...?

A odakle dolaze sva ta ucenja koja smo do sada spominjali.
... zna li se i to...?

A po djelima ce te ih prepoznati ...

A sto se ljubavi tice ... ne voli li svako svoje ... i vuce sebi.
A oni koji znaju da vole i nemaju kontrolu u emocijama i ljubavi i misle da je sve u tome, a bez opreznosti i mudrosti ... TO NE ZNACI NISTA ...
osim biti rob.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,
61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80,
81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100,
101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120,
121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140,
141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148  Sledeci
Strana 106 od 148

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: Pravilnik foruma OBJAVE.COM 0 adminfob 30321 07 Jan, 2008 07:29 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90611 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42472 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30352 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 29643 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42830 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25665 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)