KRIZA
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
ONA
Napredni tragalac

Pridružio: 25 Jul 2009

Poruka Poslao: 14 Sep, 2009 20:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A ja bih vas sada sve onako skupa i sHlatko zagrlila..

Zagrljaj
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
spirit
Tragalac

Pridružio: 14 Avg 2009

Poruka Poslao: 14 Sep, 2009 20:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ONA ::
A ja bih vas sada sve onako skupa i sHlatko zagrlila..

Zagrljaj

Smile Trebale bi ti za to veeeeeeeeelike ruke, kao u kosarkasa. Smile

Ali dobro virtuelno ajmo svi da zamislimo kako ti nas grlis, a i ti vizuelizuj nas kako grlis, i onda cemo da se susretnemo na astralu, vazi? Smile
 Nazad na vrh »
aha
Tragalac

Pridružio: 11 Maj 2009

Poruka Poslao: 14 Sep, 2009 23:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Prvo što mi padne na pamet kad se spomene riječ kriza je ''nepotrebno mučenje'',to kažem jer sam se izmučila mnogo puta i iskreno dosta je i za tri života. Tražim svaki dan od Boga i biram da me otarasi od toga ,radije bih da učim bez bola a pogotovo onog velikog ... Kriza je nešto što želim da totalno izbacim iz svog života ona je balast i parazit koji uništava i tijelo i dušu. Sva sam se dala u proučavanje i traganje riješenja živjeti bez bola i straha.
 Nazad na vrh »
sale
Tragalac

Pridružio: 31 Dec 2008

Poruka Poslao: 15 Sep, 2009 12:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jao Ejhej pa nemoj da si tako stroga prema jadnim krizama pa od cega bi zivele novine i televizija, sta bi bilo sa idustrijom bensedina i sl . Koliko bi jadnih ljudi ostalo bez posla, polako ti malo. Neka kolicina gorcine nam izgleda obavezno sledi o tme je i veliki NJegos pisao, to je deo naseg razvoja ali je nazalost vecini postalo normalno stanje zivota.
 Nazad na vrh »
aha
Tragalac

Pridružio: 11 Maj 2009

Poruka Poslao: 15 Sep, 2009 12:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

sale ::
Jao Ejhej pa nemoj da si tako stroga prema jadnim krizama pa od cega bi zivele novine i televizija, sta bi bilo sa idustrijom bensedina i sl . Koliko bi jadnih ljudi ostalo bez posla, polako ti malo. Neka kolicina gorcine nam izgleda obavezno sledi o tme je i veliki NJegos pisao, to je deo naseg razvoja ali je nazalost vecini postalo normalno stanje zivota.

Sale ehej multiorgazmički Laughing Razz
Šta će ti kriza od tog se skupljaju jaja Razz nemoj to sebi da radiš Razz Razz Razz
Ako ti se baš toliko svidja evo ja ti ustupam mjesto na putu učenja kroz bol i teška iskustva...ja istupila odavno. Sale nemoj da mučiš svoje lijepo tijelo i glavicu predlažem i tebi slično....ajd živ ti i veseo bio king Foodsmiley
a za ove što će ostati bez posla vjerujem da će naći bolji a ko zna možda ih i čeka na tacnu nešto mnogo bolje Wink
 Nazad na vrh »
sale
Tragalac

Pridružio: 31 Dec 2008

Poruka Poslao: 15 Sep, 2009 13:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Naravno draga jebes krizu, a sto se tice tela da, si blize mogla bi se nasa tela i druziti ovako cu morati da ti nadjem nedostojnu zamenu i to je izgleda neka kriza.
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 15 Okt, 2009 17:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Preuzeto sa sajta www.budnost.com
našeg člana Bhairava Deve ( JivanMukta):

Pitanje upućeno Bhairavi :

Mogu da posvedočim to što se preskakanja, poređenja i očekivanja tiče - konstantno se dešava. I ovde na forumu je vrlo lako porediti se i očekivati na osnovu tuđih iskustava i odobravanja onih koje percipiramo kao autoritete, ide automatski kao u školi. Ali opet, na osnovu svojih svakodnevnih reakcija, opsesivnosti, ili npr. na osnovu činjenice da me je odjednom zabolela glava kad sam pročitala tvoj tekst u kom pominješ kodove zapisane u DNK koji "uslovljavaju" situacije u kojima ćemo se naći, ne mogu da ne vidim da imam još mnogo da radim.
U vezi sa tim, pošto sam imala takvu reakciju, zanima me nešto. To što si rekao blisko mi je intuitivno, osvetljava stvari na drugačiji način, ali je u jakom sukobu sa teorijama koje sam učila godinama. U svakodnevnom životu moram da baratam tim teorijama koje podrazumevaju slučajnost i nezavisno delovanje faktora sredine, i osećam jaku podvojenost kada uzdrmam čitavu tu konstrukciju.

Recimo, da si mi najotvorenije rekao da sam glupa i slično, ne bih se toliko uznemirila. Onda sam nekako izašla iz ćorsokaka - to su tvoji uvidi o planu, tj. uvidi ljudi koji su otišli dalje u Radu i da ne treba da očekujem od sebe da momentalno "rasturam" blokove na koje u sebi nailazim. A opet, to je izgovor jer isto mogu da kažem za sve što u meni proizvede otpor, a tada ni nema nikakvog Rada. Možda ovaj primer dobro ilustruje ono što si rekao da čovek treba da radi sa nekim i zašto je opasno davati gotove uvide nepripremljenom umu.
Šta u stvari da radimo kad naiđemo na tako jak otpor?
Zanimljivo, pratim tvoje tekstove, ali je ovo prvi put da sam imala reakciju kao da mi je neko opalio šamarčinu. I to zbog DNK.
Šta je čovek!

Odgovor Bhairave :

Svi mi prođemo taj stadij u kojem se upoređujemo sa drugima. Jer kada pogledaš oko sebe vidiš da cijeli svijet počiva na upoređivanju sa drugima i takmičenju. Osnovni mehanizam Uma jeste upravo to, upoređivanje. Na osnovu tog mehanizma on se prividno razvija i stvara određene negativne motive koji nas "tjeraju" da nešto učinimo povodom toga.
Svima nama su govorili, također, nemojte se upoređivati. Ali dok to sami ne shvatimo i razumijemo upoređivanje se nastavlja.
Moramo znati da je osnovni način učenja koji usvajamo kao djeca baš to, učenje upoređivanjem i imitacijom. Onda nije ni čudno što se i u zrelom stadiju života mi i dalje upoređujemo i imitiramo različite ljude, situacije, mogućnosti i slično.
Mehanizmi koji djeluju u pozadini toga nisu svi negativni, oni to postaju vremenom jer umjesto da napredujemo mi to upoređivanje iskorištavmo za upoređivanje na negativnoj osnovi iza koje djeluju mnogo gori mehanizmi nego da upoređivanje koristimo za svoju unutrašnju motivaciju. Ako koristimo upoređivanje kao metod spoznavanja koliko smo shvatili ili naučili onda se moramo potruditi da to upoređivanje bude na pozitivnoj osnovi, tj. da ono uvijek bude jasno orijentisano ka nama u smislu da pokušamo da nam to bude motivacija koja nas pokreće da još više Radimo, da ulažemo napor, da radimo na volji i odluci, da sami otkrijemo istine za koje mislimo da su istinite, da provjerimo sva uvjerenja, predubjeđenja i slično, koja imamo. To bi bio pozitivan rad i upotreba upoređivanja. S tim da na kraju taj metod učenja mora da nas ovede dotle da nestaje upoređivanje i da ostane čista otvorenost ka novim saznanjima sve u svrhu Unutrašnje Evolucije.

Što se tiče Kodova koje imamo u Uzročnom tijelu, i koje na istoku nazivaju Samskarama, na njih također ne smijemo gledati negativno. Moramo ih razumjeti koliko možemo i truditi se gledati kako možemo uticati na promjenu onog što oni izazivaju. Za te Kodove sam saznao negdje oko 2000, samo mi tada Majstor nije puno rekao o tome. Pričali smo nešto i mene je interesovalo mogu li se oni mjenjati. Rekao mi je da može, ali da puno o tome ne razmišljam sve dok u potpunosti ne budem to razumio. I to sam ostavio za kasnije. Sada kada posmatram djelovanje o kojem ovisi mentalno-emotivni-fizički obrazac shvatam u nekoj mjeri tu igru utisaka i kako one djeluju na nas i kako uopšte funkcionišu.
Iako znamo kako sve djeluje u svrhu upoznavanju samog sebe i mogućnosti kako da se izvučemo iz začaranog kruga ili kako bi neki rekli Zatvora, ne smijemo biti previše opterećeni tim. Imajmo to u vidu, provjerimo tvrdnje koje čitamo, čujemo, informišemo se i djelujmo u skladu sa našim mogućnostima i voljom da izmjenimo to u našu korist.

Elem, evo neki primjer.
Npr. shvatimo da je naše mišljenje o nekoj situaciji takvo kakvo su nam nametnuli od samog rođenja, jer smo samim rođenjem odabrali određeno djelovanje koje dolazi od roditelja, okoline i društva. Obojili ga, dali mu težinu, važnost i slično. Primjetimo kako ono djeluje u nekoj situaciji kada smo suočeni sa ispoljavanjem tog mišeljenja čiji je uzrok duboko u Uzočnom tijelu u vidu Samskara ili Utisaka.
Obično je to mišljenje mehaničko, nastaje samo od sebe i obično je kao tvrdnja, jako ubjeđenje u koje vjerujemo ili jak koncept. Ono što možemo i trebamo napraviti jeste da upoznamo mišljenje koje imamo o tome, da osvjestimo kako ono djeluje u nama, što ga provocira na pojavljivanje, koje situacije, kakvo ponašanje ljudi, koje emocije u nama izaziva i zašto, te naposljetku samu fizičku reakciju.
Ono što možemo učiniti jeste da pustimo to tako kako jeste, sa pravdanjem: "tu ne mogu ništa, nije u mojoj volji" i slično. Ili možemo da krenemo da radimo u odnosu na njega. Znači sljedeći put kada se pojavi hoću bolje da ga upoznam, da se distanciram od tog mišljenja, emocije, situacije s ciljem upoznavanja i smanjivanja djelovanja na mene i da ga vremenom prekinem.

Što to u biti radi?
Iako je to Kod ili Utisak ili Samskara koja djeluje kao Karma na naš život osvještavanjem ili dovođenjem svjesnosti i pažnje u taj mehanizam mi djelujemo na taj Kod ili Samskaru jer samo dovođenje svjesnosti je djelomično DEKODIRANJE.
Kada krenemo da ulažemo napor u svakodnevno osveštavanje mi djelujemo na Kodove i samim tim mjenjamo strukturu Uzročnog tijela. Sada dolazi do skupljanja Utisaka koje stjećemo osveštavanjem i oni, kao i ostali kodovi, ostaju u Uzočnom tijelu i počinjemo doživljavati momente spontane svjesnosti u toku dana, ili pojavljivanja pažnje i svjesnosti u nekim situacijama i slično.
Znači, krenulo je dekodiranje na Uzročnom planu.

Polako dolazimo do Kristalizovanja Bića ili Svijesti iz svih tih segmenata, kao i da iz mehaničnosti izvlačimo svijest koja je uspavana i ljepimo je u jednu grupu koja se vremenom Kristališe kao naš stalni Posmatrač ili Svjedok ili Ja.
Znači, saznanjem o tome da je sve kod nas već odavno određeno i predodređeno na neki način, možemo učiniti nešto po tom pitanju. Kada to znamo, onda dobijamo motiv da želimo da uložimo više napora u Radu na Sebi, i to je moj osnovni motiv zašto vam ovo iznostim, na neki način stvaram "paniku" u vama.

Pitanje:
To što si rekao blisko mi je intuitivno, osvetljava stvari na drugačiji način, ali je u jakom sukobu sa teorijama koje sam učila godinama. U svakodnevnom životu moram da baratam tim teorijama koje podrazumevaju slučajnost i nezavisno delovanje faktora sredine, i osećam jaku podvojenost kada uzdrmam čitavu tu konstrukciju.

Odgovor:
Uzdrmajmo onda konstrukcije koje te drže zarobljenom. To i jeste cilj Rada. Uzdrmati konstrukcije koje su nam nametnute i kojima robujemo te koje nas tjeraju da percepiramo život na način kojim su one kodirane.
Rad na sebi je Unutrašnja revolucija u kojoj shvatamo da smo spavali, da smo zatvoreni protiv naše volje, u skladu sa nečijim ugovorima koje ja nisam potpisao. Pošto to nisam potpisao, zašto bih ja robovao ugovorima koji su mi nametnuti.
Drugim riječima, zašto bi ja vodio ratove mojih predaka i njihovih ugovora?

Pošto mi nisi pojasnila ništa o tim djelovanju u svakodnevnom životu, ne mogu ništa da kažem što bi ti dalo primjere u odnosu na ovo što pričam ovdje.

Pitanje:
Šta u stvari da radimo kad naiđemo na tako jak otpor? Zanimljivo, pratim tvoje tekstove, ali je ovo prvi put da sam imala reakciju kao da mi je neko opalio šamarčinu. I to zbog DNK. Šta je čovek!

Prvo, Rad na sebi i jeste tu da stvara određene otpore, jer ti otpori dovode do Kristalizacije, zar ne?
Kada sneno prihvataš ponuđene odgovore, ubjeđenja, koncepte nemaš otpora i sve u tebi ti govori da je sve u redu.
E pa baš tada ništa nije u redu.
To je uspavana svijest koja ni ne shvata što prima, i što će joj to uraditi.

Kada krene RAZBUĐIVANJE, bićeš sve samo ne mirna i staložena.
Duhovnost uspavljuje, Rad razbuđuje. Duhovnost uspavljuje svojim obećanjima o jedinstvu, božanskom miru, idealima i idealizacijama.
Rad ništa ne obećava, ali zato konkretno pokazuje da smo do guše u govnima. I da tripanje ili brijanje o tzv. božanskom miru i jedinstvu sa Bogom ili stvarnošću je samo uspavanka, da ne vidimo kanalizaciju u koju smo upali.
Jedinstveni jesmo sa cijelim Univerzumom, ali kao moćnost koju imamo kao ljudska bića s tim da niti jedno drugo biće nije manje vrijedno od nas. Svi imamo istu vrijednost u sveopćem planu Apsoluta.
Kada naiđeš na jake otrpore u sebi, obrati pažnju na to što to ima otpore u tebi? Koji dijelovi tebe imaju otpore? Zašto su u otporu?
Ne sukobljavaj se sa sobom, već iskoristi energiju koja se stvara otporima da dovedeš pažnju i svjesnost u te otpore i segmente koji su u sukobu, kako bi osvjestila mehaniku koja se opire. Ne prihvataj sljepo ideje bez obzira od koga dolaze, već sve provjeri.
Jer ti si u pitanju, tvoj život, tvoje biće.
Ne očekuj, kako kažeš, da momentalno rasturaš sve cigle svojih uvjerenja, ali kreni od onih manjih. Onih sitnih, svakodnevnih s kojima si redovno u kontaktu i koji nisu previše opasni za tvoje funkcionisanje. Kada na njima vidiš promjenu percepcije onda će ti biti jasnije o čemu se radi i imaćeš jasniji motiv i odluku da li dalje da Radiš ili prekineš da Radiš na Sebi.

Ovo ovdje što pišem su informacije. Neki će se na njih nasmijati, neki će ih uzeti kao svoje teorije, neki će tražiti od koga sam prepisao ubjeđeni da jesam, jer oni nisu sposobni da koriste svoje potencijale, neki drugi će reći da ova znanja dobijam od Illuminata jer nema logike da ovo znam, drugi će reći da je ovo posljedica Ezoteričnog Školovanja i slično. (Između ostalog ovo je sve ono što dolazi do mene, da se okolo priča)
Ne obraćaj pažnju na te gluposti. Već obrati pažnju na ono što se prenosi tim što govorim u smislu da li imaš koristi od toga ili nemaš. Ako imaš, onda upotrebi za svoje oslobađanje, ako nemaš odbaci to.

Pozdrav
Bhairava

.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Strana 8 od 8

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE POHVALE 79 Mladen 47636 07 Jan, 2011 11:12 am
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 29763 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42384 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pra-Stvaratelj na Putu 3 adminfob 22635 13 Feb, 2010 11:11 am
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SAMOSPOZNAJA 16 Vakan Tanka 16726 13 Jan, 2010 12:55 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35319 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25602 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)