Duhovna situacija u mojoj zemlji i na planeti
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 14 Okt, 2009 20:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vakan Tanka ::
u svim bitnim trenucima u nasim zivotima,KAZE nam se...dsamo malo ljudi poslusa unutarnji glas...

Hvala na pozdravima, pozivima i željama!

Inače, ja baš zato i jesam Usamljeni Ratnik Bela Vrana - što sledim svoj unutrašnji glas.

Da ga ne sledim - bio bih u kritičnoj masi dominirajućih stereotipa mišljenja i življenja...

I stepski vuk ima svoju misiju... Ja sledim svoju, znam da mi se ne može zavideti na njoj...

Bar za sada...

Pozdrav i tebi, i neka i tebi lako od ruke ide ispunjenje tvoje misije...
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 17 Okt, 2009 09:01 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?p=56708#56708

Član Vijaya daje niz tekstova o meditaciji, o efektima meditiranja. Pozdravljam svaki trud koji bilo koji član foruma uloži u pisanje tekstova u kojima iznosi svoja iskustva i svoja znanja, jer se ne zna u kojoj situaciji i kada će nekome baš ti tekstovi biti od značajne pomoći.

Moja iskustva i znanja o ovoj temi se dosta razlikuju od Vijayinih. Pa... evo jednog iskazivanja neslaganja sa mišljenjem drugih, ali na način za koji se zalažem ovde na forumu - bez napada, vređanja, bez iskazivanja netrepeljivosti i bez analize ličnosti autora teksta.

Stanja svesti svakako su realnost za one koji uđu u određena stanja svesti. Lepo bi bilo kada bismo svi mogli da postignemo stanj svesti u kojem se osećamo prijatno i uravnoteženo, jer je ono svakako više nego poželjno (unutrašnji mir i harmonija, nezavisno od svih spoljašnjih bura). Međutim, ključno pitanje koje se postavlja je: možemo li mi, uz sve spoljašnje bure, uistinu da uđemo u takvo stanje svesti , odnosno - možemo li mi sa svojim stanjem svesti, dok postojimo u okviru celine koja se zove "društvo" i "čovečanstvo", da potpuno autonomno kreiramo određena stanja svesti? U tom smislu da nam taj širi kontekst ne narušava našu unutrašnju harmoniju.

Ovo pitanje razmatram na temi "Duhovna situacija..." - jer se upravo jednim delom pitanje i odnosi na kontekst u kojem živimo: društvo i čovečanstvo.

Opet sam, usput, čuo na nekoj tv-emisiji informacije o milionima kutija prodatih lekova za smirivanje u Srbiji. Već smo navodili na drugim mestima na forumu slične informacije. Slučajno sam naišao, ne sećam se gde, na rezultate neke hrvatske studije o težim oblicima depresivnosti kod njihovih studenata. Da smo kolektivno ušli u neko teško stanje svesti - više je nego očigledno na svakom koraku. Prosto postaje nesuvislo da se to dokazuje...

Slažem se da je smisao ovih dešavanja veliko unutrašnje pročišćavanje, na način koji nam nije jasan, otprilike onako kako stoji u opisu "noći plave oluje", u majanskom kalendaru - spoljašnje i unutrašnje oluje pročišćuju, kao i bukvalne oluje u prirodi. (Uzgred, izgleda da se u majanskom kalendaru dosta dobro definišu planetarna energetska dešavanja, moraću ubuduće malo da pratim taj kalendar. Opisana dešavanja "noći plave oluje", koja je u toku, do 21. oktobra, zaista i primećujem u sebi i oko sebe...) Ovo je samo pretpostavka, o čemu se uistinu radi, iza zavese ovog našeg ovozemaljskog života - za sada ne možemo da znamo...

Vratimo se pitanju: možemo li mi individualno da budemo sasvim imuni na teške vibracije konteksta u kojem živimo?

Mislim da ne možemo, mislim da je iluzija da to možemo. Odnosno, da je teška iluzija postignuto stanje svesti sa unutrašnjim mirom - u okruženju strašnih spoljašnjih bura. Što su naše veze sa unutrašnjim bićem planete i zemlje u kojoj živimo, sa ljudima oko nas, jači - to nam je sve teže da budemo u stanju svesti koje je autonomno u odnosu na stanje planete i zemlje u kojoj živimo, sa ljudima kojima smo okruženi. " Jača veza " - mislim na nešto što je slično empatiji, kada u svojoj svesti prisno osećate nečije stanje (svesti). Ako je jedna od karakteristika težnji u meditaciji - osećaj stopljenosti sa Aposlutom, a to znači i sa svime što nas okružuje, sa ljudima, zemljom, planetom... onda se podrazumeva da u toj stopljenosti mi zalazimo i u stanje u kojem se planeta, zemlja i ljudi oko nas nalaze, onda to znači da mi zalazimo u stanje oluje, a ne u stanje harmonije, kakvo je opisano u vezi sa meditacijom.

Stapanje sa Apsolutom, u situaciji u kojoj se planeta, zemlja i ljudi nalaze - upravo znači ulazak u jedno teško stanje, a sa ciljem da svojom svešću i delovanjem doprinosimo njihovom preobražavanju, da ga potpomažemo. Ne postoji uzalud u hrišćanstvu izraz - SA-STRADANJE. Suviše bi lako, lepo i jednostvano bilo da mi pomažemo drugima tako što uđemo u nirvanu, uživamo i pomažemo drugima. Sasvim je sigurno kosmička logika bitno drugačija - dok je naše okruženje u teškom stanju, pomažemo mu samo sa-učestvovanjem, naravno, kroz našu razvijeniju svest, u njihovom teškom stanju svesti.

U skladu sa tim je objašnjenje iz Učenja Bića Hijerarhije Svetlosti, koje i sa stanovišta ovozemaljske logike deluje ubedljivo: niko od Uzvišenih Bića Svetlosti, ili: Bića iz viših dimenzija, ne bi mogao da se inkarnira u uslovima postojećih teških vibracija na Zemlji. Za njih bi to inkarniranje značilo smrt. Naravno, ne smrt u smislu odlaska u ništavilo, već smrt u smislu gubljenja individualnosti (energija njihovog bića se ne bi izgubila). I logično je sa stanovišta fizike: unesite malu količinu nečeg što je sa visokim vibracijama u veliko polje teških vibracija - to će se deformisati i stopiti sa teškim vibracijama. I suprotno...

Stanje svesti koje opisuje Vijaya itekako mi je poznato iz nekih ranijih vremena. I ja sam godinama meditirao, opis se savršeno slaže, upravo bi ta stanja svesti bila moje najprijatnije uspomene iz prošlosti. Ali, to su bila vremena bez ovih do praga izdržljivosti pojačanih vibracija.

Čak, postoji još jedno objašnjenje iz Učenja (BHS) koje se podudara sa onim što meni (pretpostaljam i drugima) iskustvo potvrđuje: pritisak sila tame ili iluzija je upravo jači baš tamo gde je jači izvor Svetlosti ili: tamo, na one ljude, koji su u nekom, bar nešto višem stanju svesti. Valjda je i to sasvim logično. Ako se običan čovek, koji se ne bavi duhovnošću, teško oseća - to je zato što se kod njega tek pokreće proces preobražavanja svesti, ili zato što on pruža unutrašnje otpore tom procesu. Kada se teško osećaju oni koji su koliko-toliko odmakli napred na svom duhovnom putu - onda je to zbog pritiska teških vibracija, ili: zbog pojačanog delovanja sila koje se opiru promenama.

Ponekad i pomislim: koja bi svrha bila da se osećam lepo i prijatno, kada je sve oko mene toliko teško i tamno, ne samo da se ljudi teško osećaju, nego je sav pritisak okolnosti veoma težak, prosto kao da nam je težak vazduh koji dišemo. I onda mi se sam od sebe nameće zaključak: moram i ja, sa svojom svešću, da učestvujem u svemu ovome, da svojom svešću doprinosim preobražavanju svega ovoga, onako kako ja mislim da mogu i umem, da bi se stvorio, u zemlji i na planeti kontekst u kojem će svi koji se priključe na određeno stanje svesti, koji bar malo podignu vibracije svoje svesti - moći dobro da se osećaju. Tek u toj situaciji mi deluje normalno da se i ja osećam lepo i uravnoteženo. Dotle - znam da moram da sa-učestvujem u svim unutrašnjim i spoljašnjim burama svog okruženja.
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
Vijaya
Na duhovnom putu

Pridružio: 02 Nov 2008

Poruka Poslao: 17 Okt, 2009 15:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Međutim, ključno pitanje koje se postavlja je: možemo li mi, uz sve spoljašnje bure, uistinu da uđemo u takvo stanje svesti , odnosno - možemo li mi sa svojim stanjem svesti, dok postojimo u okviru celine koja se zove "društvo" i "čovečanstvo", da potpuno autonomno kreiramo određena stanja svesti? U tom smislu da nam taj širi kontekst ne narušava našu unutrašnju harmoniju.

Veoma je tesko. Ali mozemo. Kako?
Treba prvo da radimo na nasem stanju svesti.
Jedni od nachina jesu:
Deidentifikacija, usredsredjenje na unutrasnje Sopstvo Svesnost i Poverenje.
Po meni, covek bi trebao da shvati da njegovo Sopstvo zapravo nije ograniceno ni sa cim.

Jedan od mojih skorasnjih velikih autoriteta Sri Nisargadatta Maharaj je postigao probudjenje ili prosvetljenje samo zato sto je imao besprekorno i bezuslovno poverenje u svog Gurua. Tolika je bila moc njegovog Poverenja.
Njegov Guru mu je rekao da je on vec prosvetljen on je u to poverovao!!!
Njegovo najpoznatie delo je knjiga : Ja Sam TO…i svima je ovde najljubaznije preporucujem.

Od jacine snage i ostvarenja naseg Sopstva zavisi i kako cemo se odnositi u odnosu na okolinu i drustvo, a i ono prema nama. Koliko ce sta da ima uticaj na nas.
Ako bilo koja okolnost ima uticaj na nas…i moze da poremeti nas unutrasnji mir…onda bi trebali da je dobro ispitamo i pronadjemo lekciju koju pokusava da nam da kako se sledeci put ne bi nasli u takvoj situaciji ili je bolje razumeli i prihvatili.

Medjutim, takodje prihvatam teoriju da nista nije odvojeno od nas samih. Sve sto postoji, bilo koja okolnost, zgodna i nezgodna situacija ima svoju SVRHU. Govori nam nesto o nama samima, govori nam nesto o nama.

Citat:

Ovo pitanje razmatram na temi "Duhovna situacija..." - jer se upravo jednim delom pitanje i odnosi na kontekst u kojem živimo: društvo i čovečanstvo.

Probajte se vise usredsrediti na Sebe, ulazenjem sve dublje i dublje… i.videcete da su zapravo okolnosti blagoslovi…i razumecete SVE.
Ako ste u mogucnosti i imate vremena preporucujem da posetite sajt BUDNOST.
http://www.budnost.com/

Bhairava Deva zaista daje fantasticne tekstove i tehnike za usredredjivanje i razvijanje i takodje ce vam dati mnogo preciznije i jasnije odgovore.

Citat:
Da smo kolektivno ušli u neko teško stanje svesti - više je nego očigledno na svakom koraku. Prosto postaje nesuvislo da se to dokazuje
.

Tako je. Sve vise je depresija i sve veci je haos…
Da li je to dobro ili lose…mi ne mozemo znati. Mi mozemo zakljuciti da NAMA trenutno ovo kolektivno stanje ne odgovara.
Medjtim, takodje zakljucujemo da za razliku od nekih drugih mi to stanje PRIMECUJEMO.
I to je ono sto je dobro i trebali bi da nastavimo da tu Paznju razvijamo od spolja ka unutra do najsitnijih detalja.

Nasim delovima licnosti, ne odgovara nista sto im ne da “spavaju” zar ne?
Malo moram na salu, nemojte misliti da provociram.
Kolektivno tesko stanje svetsti je posledica pojedinacnog stanja svesti…i zato se vracam uvek na ovu pojedinost.

Citat:
možemo li mi individualno da budemo sasvim imuni na teške vibracije konteksta u kojem živimo?

Mislim da ne možemo, mislim da je iluzija da to možemo. Odnosno, da je teška iluzija postignuto stanje svesti sa unutrašnjim mirom - u okruženju strašnih spoljašnjih bura.

O Plavi Zrace….da li ste ikada citali knjige o duhovnim uciteljima i o okolnostima u kojem su oni ziveli?

Pa u kakvim je okolnostima nas Isus ziveo i sta je sve proziveo, pa Krishna, pa Buda…pa ostali mnogi mnogi veliki Ratnici. Kako su postali tako Veliki?
Mislite li da bi postali tako “veliki” da su okolnosti oko njih bile onakve kakve su oni zeleli, odnosno ona koja su njima odgovarala…?

Citat:
Što su naše veze sa unutrašnjim bićem planete i zemlje u kojoj živimo, sa ljudima oko nas, jači - to nam je sve teže da budemo u stanju svesti koje je autonomno u odnosu na stanje planete i zemlje u kojoj živimo, sa ljudima kojima smo okruženi. " Jača veza " - mislim na nešto što je slično empatiji, kada u svojoj svesti prisno osećate nečije stanje (svesti)
.

Tehnika “Ja” ce vam promeniti i ojacati fokus. Kada ovladate u tehnici mozete prosirivati percepciju….siriti se i stapati sa kolektivnim, uticati na njega i ostalo…. Fokus ka Unutrasnjosti ide prvo i on je jako bitan.

http://www.budnost.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=4&Itemid=6

Ovo je za sada neka moja preporuka sa svima koji imaju ovaj problem.
A verujte mi , ja sam ga takodje imala i jos uvek ima nedoumice i sukobe sa spoljasnjosti i unutar sebe.

Citat:
Stapanje sa Apsolutom, u situaciji u kojoj se planeta, zemlja i ljudi nalaze - upravo znači ulazak u jedno teško stanje, a sa ciljem da svojom svešću i delovanjem doprinosimo njihovom preobražavanju, da ga potpomažemo.

Pa kako doprinosimo zrace?….
evo ponovicu citat iz postavljenog teksta:

“Uvek prvo radite na Sebi pa tek nda na drugom, sto znaci da na drugom cak i ne treba ni da radite”

Citat:
Ako se običan čovek, koji se ne bavi duhovnošću, teško oseća - to je zato što se kod njega tek pokreće proces preobražavanja svesti, ili zato što on pruža unutrašnje otpore tom procesu
.

Evo, ovde ste upravo sami rekli sustinu onoga sto odgovorom pokusavam da vam kazem!
Dakle…ne razlikuju nam se ucenja zar ne?

Citat:
Kada se teško osećaju oni koji su koliko-toliko odmakli napred na svom duhovnom putu - onda je to zbog pritiska teških vibracija, ili: zbog pojačanog delovanja sila koje se opiru promenama.

Oni koji su odmakli napred na duhovnom putu nisu uslovljeni nikakvim tezinama niti pritiscima teskih vibracija. Oni prihvataju svoju Karmu i dovrsavaju svoje zadatke zbog kojih su tu. Oni Rade na Sebi.

Mnogo pozdrava Zrace!

Vijaya Very Happy
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 17 Okt, 2009 15:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Veoma je tesko. Ali mozemo.

Moramo.
Vijaya
Na duhovnom putu

Pridružio: 02 Nov 2008

Poruka Poslao: 17 Okt, 2009 16:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tako je...moj momenta ne paznje. MORAMO...

Hteli mi to ili ne...moramo! Confused
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 17 Okt, 2009 16:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

plavizrak ::
Ako se običan čovek, koji se ne bavi duhovnošću, teško oseća - to je zato što se kod njega tek pokreće proces preobražavanja svesti, ili zato što on pruža unutrašnje otpore tom procesu. Kada se teško osećaju oni koji su koliko-toliko odmakli napred na svom duhovnom putu - onda je to zbog pritiska teških vibracija, ili: zbog pojačanog delovanja sila koje se opiru promenama.

Već mesecima čitam o tome kako smo pod pritiskom teških energija, da je to proces preobražaja, da mnogi osećaju glavobolju... Od svega nabrojanog mene jedino muči glavobolja, no taj problem imam otkad znam za sebe, pa ga ne vezujem značenjem za teške energije o kojima se govori. Stresove imam svakodnevno, no oni me ne potresaju iznutra. Više ih doživljavam kao trenutne energetske udare, jer se ne vezujem za njih.

Mislim da je osnovni problem ljudske svesti u vezivanju odnosno identifikovanju sa dešavanjima. Ovo vezivanje dolazi iz osećaja pripadanja kolektivnoj svesti, s tim što je "običan" čovek vezan pripadnošću porodici, familiji i društvu, a čovek koji je krenuo Stazom Duha vezan je za sopstvenu svest i osećaj sopstvenog postojanja, koje podrazumeva identitet i sećanje. A sećanje zapravo održava identitet.

To bi otprilike bilo kao napred rečeno
Vijaya ::

Deidentifikacija, usredsredjenje na unutrasnje Sopstvo Svesnost i Poverenje.
Po meni, covek bi trebao da shvati da njegovo Sopstvo zapravo nije ograniceno ni sa cim.
.................

Od jacine snage i ostvarenja naseg Sopstva zavisi i kako cemo se odnositi u odnosu na okolinu i drustvo, a i ono prema nama. Koliko ce sta da ima uticaj na nas.

Ako bilo koja okolnost ima uticaj na nas…i moze da poremeti nas unutrasnji mir…onda bi trebali da je dobro ispitamo i pronadjemo lekciju koju pokusava da nam da, kako se sledeci put ne bi nasli u takvoj situaciji ili je bolje razumeli i prihvatili.

Što znači, osnovni problem je u vezanosti čovekove svesti za odredjene situacije, koje su mu parametar normalnosti i postojanja, te svaki udar doživljava kao cepanje, a svako cepanje je bolno.

Ponekad i pomislim: koja bi svrha bila da se osećam lepo i prijatno, kada je sve oko mene toliko teško i tamno, ne samo da se ljudi teško osećaju, nego je sav pritisak okolnosti veoma težak, prosto kao da nam je težak vazduh koji dišemo. I onda mi se sam od sebe nameće zaključak: moram i ja, sa svojom svešću, da učestvujem u svemu ovome, da svojom svešću doprinosim preobražavanju svega ovoga, onako kako ja mislim da mogu i umem, da bi se stvorio, u zemlji i na planeti kontekst u kojem će svi koji se priključe na određeno stanje svesti, koji bar malo podignu vibracije svoje svesti - moći dobro da se osećaju.

Ovo takodje govori i Bela Hamvaš te kaže - parafraziram: Samo je kolektivno spasenje moguće, čovek kao pojedinac ne može da se spase. No, sa ovim se ne slažem, jer svest čovekova jeste deo Apsolutne Svesti, ali svaka pojedinačna svest je na prvom mestu individualna pa tek onda kroz sopstvenu spoznaju može da spozna pripadnost Apsolutnom.

Navedeni citat razumem kao pristajanje na vezanost pripadanja, a shodno pristajanju, dešavanja su tu da potvrde ono na šta pristajem. Jer stvarnost koja nam se dešava uvek u korenu ima naš pristanak na iskustvo koje ta stvarnost donosi, stoga su i energetski udari i osećaj teških energija jednostavno iskustvo lične svesti. Što je svest fluidnija, odnosno što je manje vezana za okolne uticaje, to će više i duže biti u stanju unutrašnjeg mira, što je osnovno stanje svesti.
kamilica
Hodočasnik

Pridružio: 29 Dec 2008

Poruka Poslao: 17 Okt, 2009 17:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Starcy ::

Ovo takodje govori i Bela Hamvaš te kaže - parafraziram: Samo je kolektivno spasenje moguće, čovek kao pojedinac ne može da se spase. No, sa ovim se ne slažem, jer svest čovekova jeste deo Apsolutne Svesti, ali svaka pojedinačna svest je na prvom mestu individualna pa tek onda kroz sopstvenu spoznaju može da spozna pripadnost Apsolutnom.

Ja se slažem. Ne možeš živeti u miru i sreći, ako ljudi oko tebe tonu. Zato i treba svako ko je na duhovnom putu da se trudi koliko može da povuče i druge sa sobom.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 17 Okt, 2009 17:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Svako živi život kakav je izabrao i na kakav pristaje. I niko tu ne može ni pomoći niti uticati, osim onog ko živi taj život.

Ne možemo nikog povući za sobom ako on(a) sam(a) ne oseća potrebu za tim. Možemo samo da damo reč koja će imati ili neće imati značaj u svesti sagovornika.

Bilo bi lepo kad bi produhovljen čovek odlučio da produhovi ljude oko sebe, svoj komšiluk na primer. Izadje na ulicu, ili ispred zgrade, počne da im govori o duhovnim stvarima i oni se prosvetle Laughing Laughing Laughing Laughing

Ipak je Spasenje isključivo lična stvar, drugi mogu malo da pomognu, kao znakovi pored puta, ali na pojedincu je stvar šta će sa sobom uraditi.
kamilica
Hodočasnik

Pridružio: 29 Dec 2008

Poruka Poslao: 17 Okt, 2009 17:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Narovno to nije lako, i zato sam rekla da čovek treba da se trudi kako zna i ume.
Što se mene tiče, uvek sa imala više štete nego koristi polkušavajući da progovorim s ljudima na tu temu.
Nekad je potrebno slušati ljude, mnogo više nego pričati. Onda ti se otvori mogućnost da reaguješ. Ponekad samo tako da protreseš to kako oni misle. Otvoriš im mogućnost da razmišljaju u drugom pravcu. Nekad je i to dovoljno.
Naravno ima i teških slučajeva, i nisi u mogućnosti da uradiš bilo šta osim da lsegneš ramenima i nastaviš dallje.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 17 Okt, 2009 18:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

kamilica ::

Starcy ::

Ja se slažem. Ne možeš živeti u miru i sreći, ako ljudi oko tebe tonu. Zato i treba svako ko je na duhovnom putu da se trudi koliko može da povuče i druge sa sobom.
Nije tačno da se nemože živeti u miru i sreći ako vidiš da ljudi oko tebe tonu.
Može li neko da drugog usreći a da sam nije srećan.
Ili možemo li drugome dati mir ako ga u sebi nemamo.
Kako će onaj koji je u tami naći put ako kad pogleda u nas ne vidi svetlost.
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 17 Okt, 2009 18:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Najzad - jedno lepo i kulturno neslaganje!

Primer kako možemo razmenjivati poruke sa različitim stavovima, a da to bude bez, na forumu u ovakvim situacijama uobičajenog naboja.

Nisu problem različiti stavovi i sučeljavanje mišljenja, već ne-kultura dijaloga.
 Nazad na vrh »
sale
Tragalac

Pridružio: 31 Dec 2008

Poruka Poslao: 17 Okt, 2009 19:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da li ti Rale uvek siris mir i ljubav oko sebe? Prema nekim od tvojih postova
(nesto cescim u poslednje vreme) se ne stice taj utisak.

Ti Viaya, koja si vrlo inteligentna, govoris o potpunom poverenju tj predavanju guruu, to je odraz krajnjeg nepoverenja u sebe a i opasno je.
Svi veliki ucitelji govore ne verujte nikom ni meni neka vas vodi srce (to je nase bozansko u nama i jedina veza sa Bogom)
Kod svih sekti narocito satanistickih se obavezno insistira na bespogovornom
poverenju i poslusnosti vodji ili guruu. Ne zaboravimo da je i on covek sklon ljudskim slabostima iako to mozda tako ne izgleda, i kozna koji su njegovi krajnji ciljevi. Nemcima je Hitler izgledao kao mesija dok se nisu pojavili engleski bombarderi, pa tek istocni front Rusija. Mesija je posle par godina postao unistitelj nacije.
U svetom pismu se bog obraca ljudima sledecim recima (otprilike):

" ne pravite sebi idola i ne imajte drugog boga (gurua) osim mene"

bog u nasem srcu nas nikada nece izdati, samo treba cuti njegov glas.
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 17 Okt, 2009 19:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Mislim da je osnovni problem ljudske svesti u vezivanju odnosno identifikovanju sa dešavanjima.

Citat:
pristajanje na vezanost pripadanja, a shodno pristajanju, dešavanja su tu da potvrde ono na šta pristajem

U ovome je ključ ličnog mira.
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 17 Okt, 2009 19:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Na ovo sa bespogovornim poverenjem u gurua nisam baš obratio pažnju... Ali da nešto uzgred i ja dodam...

Guru može da nam pokaže put - ali putem moramo sami da koračamo. Ako je guru pravi - on nas vodi potpunom osamostaljenju, pa i od njega. U svoju unutrašnjost mi ne uranjamo kroz guruovu unutrašnjost...

Nego, da dopunim svoj stav...

Citat:
Pa u kakvim je okolnostima nas Isus ziveo i sta je sve proziveo, pa Krishna, pa Buda…pa ostali mnogi mnogi veliki Ratnici. Kako su postali tako Veliki?
Mislite li da bi postali tako “veliki” da su okolnosti oko njih bile onakve kakve su oni zeleli, odnosno ona koja su njima odgovarala…?

Verujem u ono što se objašnjava u mnogim duhovnim tekstovima: da se nalazimo na velikoj smeni kosmičkih ciklusa, kada su teški uslovi pojačani do gornjeg praga izdržljivosti. Dakle, takvih teških vibracija, verujem, naravno - ne tvrdim, nije bilo ni u vreme Isusa, ni u vreme Bude... Da ponovim objašnjenje iz Učenja BHS, koje mi deluje kao logično: u ovim uslovima teških vibracija niko od Uzvišenih Bića ne bi mogao da se inkarnira. Dakle, ne da deluje i prenosi svoje učenje, već - ne bi mogao uopšte da se inkarnira.

Dalje, takođe ima svedočanstava o tome da ni inkarnirana Uzvišena Bića ne mogu da paralelno budu u teško-vibracijskom okruženju, i da budu u stanju unutrašnjeg mira i harmonije (što je teza vezana za redovno praktikovanje meditacije). Babadži je sam objašnjavao: retko je zalazio u veća naseljena mesta, radi prenošenja svog učenja. Ipak, i kada bi, van svog usamljenog boravišta, zalazio među ljude, u masu, bilo mu je potom potrebno nekoliko dana u samoći da povisi nivo vibracija svoje svesti, da bi postigao unutrašnji mir i harmoniju.

Dakle, ako inkarnirana Visoka Bića Svetlosti ne mogu u masi, tj. u našem uobičajenom okruženju, da održe svoj unutrašnji mir, šta tek da kažemo mi, igrači iz neke n-te lige?!

Mislim da se svako od nas, običnih duhovnjaka, oseća sve teže i teže, što mu se svest postupno podiže na viši nivo, ako pritom ostaje u svom uobičajenom životnom okruženju (porodica, posao, itd.). Što je nivo svesti bliži prosečno razvijenoj svesti - to su i muke manje. Jer u postojećim (do pre godinu-dve) uslovima ljudi prosečno razvijene svesti su se osećali kao ribe u vodi. Tj. bar do sada, možda do pre godinu-dve, je bilo tako, u poslednje vreme zamajac unutrašnjih dešavanja i njih počinje da destabilizuje (to su oni podaci o "tonama" potrošenih lekova za smirivanja). I tačno se to može egzaktno pratiti: onda kada počinje pojačanije konzumiranje sve većih količina lekova za smirivanje - tada započinje proces pojačavanja unutrašnjih dešavanja na kolektivnom nivou.
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 17 Okt, 2009 20:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Verujem u ono što se objašnjava u mnogim duhovnim tekstovima: da se nalazimo na velikoj smeni kosmičkih ciklusa, kada su teški uslovi pojačani do gornjeg praga izdržljivosti. Dakle, takvih teških vibracija, verujem, naravno - ne tvrdim, nije bilo ni u vreme Isusa, ni u vreme Bude... Da ponovim objašnjenje iz Učenja BHS, koje mi deluje kao logično: u ovim uslovima teških vibracija niko od Uzvišenih Bića ne bi mogao da se inkarnira. Dakle, ne da deluje i prenosi svoje učenje, već - ne bi mogao uopšte da se inkarnira.

Dalje, takođe ima svedočanstava o tome da ni inkarnirana Uzvišena Bića ne mogu da paralelno budu u teško-vibracijskom okruženju, i da budu u stanju unutrašnjeg mira i harmonije (što je teza vezana za redovno praktikovanje meditacije)

Ono što me navodi na ovu diskusiju je insistiranje da su ovo teška vremena koja osećaju svi koji su iole produhovlljeni. Ono što je naglašeno u ovom citatu je verovanje da nešto jeste, uz blagu ogradu da to nije tvrdnja. Znači, postoji veoma jako verovanje u istinitost rečenog. Verovanje nije znanje, bazirano je na pretpostavci, odnosno uverenju, da je istinito.

No, kreće se sa razradom ličnog uverenja:

Citat:
Dakle, ako inkarnirana Visoka Bića Svetlosti ne mogu u masi, tj. u našem uobičajenom okruženju, da održe svoj unutrašnji mir, šta tek da kažemo mi, igrači iz neke n-te lige?!

Ova tvrdnja je potpuno neproverena stoga mogu da se apsoluno ne složim s njom, jer moje vidjenje uloge Visokih Bića Svetlosti nije da se inkarniraju, već da nas vode kroz svoj nematerijalni oblik. Ukoliko se Visoko Biće Svetlosti i inkarnira, to čini po sopstvenoj volji, potpuno prihvatajući sve ono što uloga čoveka sobom nosi. Dakle, inkarnirano Biće Svetlosti ne može da ostane Visoko Biće Svetlosti, jer inakarnacijom menja svoju strukturu i prinudjeno je da se povinuje zakonima ovog Univerzuma, u kome smo mi ostali.

Znači: na tvrdnju baziranu na pretpostavkama, dajem svoju kontra tvrdnju koja je takodje bazirana na pretpostavkama.

Citat:
Mislim da se svako od nas, običnih duhovnjaka, oseća sve teže i teže, što mu se svest postupno podiže na viši nivo, ako pritom ostaje u svom uobičajenom životnom okruženju (porodica, posao, itd.). Što je nivo svesti bliži prosečno razvijenoj svesti - to su i muke manje.

Ukoliko bih se složila sa ovim citatom, morala bih sebe da proglasim prosečno razvijenom svešću, jer ja ne osećam teskobe energetskih udara koji traju par meseci ili par decenija unazad. Sve zavisi od toga ko zastupa koju kosmogoniju.

Ono što mogu da tvrdim za sebe, a mogu da tvrdim jer postoji unutrašnje znanje o procesu, je da sam došla u fazu ne-vezivanja za situacije i okolnosti. Stoga svaka moja emotivna reakcija traje tačno onoliko koliko traje i situacija koja ju je izazvala. Nema vezivanja svesti za nju u smislu, ne razmišljam posle toga šta je bilo i šta je moglo biti, ne muče me emocije onog što se desilo pre par sati ili pre par dana, što je odlika prosečne svesti.

Pronašla sam unutrašnji mir, kao mirno središte Sopstva, bez obzira na to što se spoljašnjost povremeno emotivno zatalasa i bez obzira na teške situacije kojima smo okruženi.

Stoga tvrdim da svako može doći u stanje tog mira ukoliko svesno raspozna uzrok svojih nemira.

A konzumiranje lekova za smirenje nije dokaz rečenog, već govori o tome da ima mnogo osoba koje nisu spremne da se suoče sa sobom, već posežu za lakšim rešenjem - a to su droge i sedativi.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Strana 5 od 8

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: Pravilnik foruma OBJAVE.COM 0 adminfob 30970 07 Jan, 2008 07:29 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE KRITIKE 42 adminfob 36642 01 Maj, 2011 08:43 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 97007 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 32307 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 43688 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 31459 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 43972 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)