PREDANA - SLUŽBA – BOGU – IZ – LJUBAVI
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 08 Dec, 2009 01:56 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zasto ja stucam? Confused

I zasto se zabavljate tako, a da mene niste pozvali? Hm?
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Pitija
Hodočasnik

Pridružio: 31 Jul 2009

Poruka Poslao: 08 Dec, 2009 02:13 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala Aleks!
Ma ta osoba nije zaslužila japanske metode bar se ja nemogu zamisliti da provodim tu torturu,a ni ne poznamo se,pa da mu atakiram na psihu, mislim da bi me to zaboljelo više nego njega.
To što me muči nepoznato-poznata osoba,to samo znači da sam jaaakooo važna osoba,pa od moje važnosti do torture postoje i suptilnije metode-bombardiranje porukama
Partysmiley

No nije važno,rješti ćemo to u nekom drugom životu u ovom samo praštam,he,he..
i da ostanem dosljedna nekog i nepodnašam,nekg ne volim..da sam se skroz popravila Bog bi se zapitao gdje je pogrješio..,

Smesno
Za Gibu !
Nemoj ubuduće kasniti..dok se ti probudiš mi idemo spavati..sutra se ranije uključi i zabavljaj se s nama..
Ole

. Goodnight
 Nazad na vrh »
divinesound
Tragalac

Pridružio: 08 Jun 2008

Poruka Poslao: 08 Dec, 2009 02:28 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
TO STO ON NECE DA PRIZNA DA JE TO dobio, od nekoga, nego da je SAM dosao do nje, TO NECEMO, SADA.

He, he...pec, pec...
Dobro, to se može opisati na razne načine...
A ja to volim da kažem malo jednostavnije.
Naprimer ono kako kažu Sufi.
Tri stadijuma Ka Bogu, Sa Bogom i U Bogu.
I tako se polako budi Svest i Probuđeno Delanje.
Tu negde na stazi desi se Posvećenost. I onda ona više ne napušta.
Uživanje i Entuzijazam su nagrada.
I normalno, ne dozvoliti da to udari u glavu.
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 08 Dec, 2009 03:51 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pitija ::
Hvala Aleks!

Partysmiley

No nije važno,rješti ćemo to u nekom drugom životu u ovom samo praštam,he,he..
i da ostanem dosljedna nekog i nepodnašam,nekg ne volim..da sam se skroz popravila Bog bi se zapitao gdje je pogrješio..,

Smesno
Za Gibu !
Nemoj ubuduće kasniti..dok se ti probudiš mi idemo spavati..sutra se ranije uključi i zabavljaj se s nama..
Ole

. Goodnight

Pitija, moja draga...

nemoj, molim te... vise od 5... momada... radje... casice... ja... i tvoj andjeo...
udaramo, pomalo... u zidove... a i zemlja se... okrece... najnovije...
a tek da vidis = zvezde... samo se smeju... i... nema veze sa zexom...
hik... al smo se uardili... sto kaze Alex... predanost... u sluzbi... hik...
na zdravlie... svima... odohsmo u krpe...

Laughing
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
uspensky
Hodočasnik

Pridružio: 11 Apr 2009

Poruka Poslao: 08 Dec, 2009 13:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Volela bih da je SD malo bliže ali svejedno...verujem u Božiju promisao...i ako treba da dođem onda će me put navesti tamo...Baš bih volela da doživim to iskustvo...taj susret ...sa majkom mi ne bi bio bolan,pre bi bio poželjan...da je vidim...upoznam...jer je ne pamtim!
Bilo je mnogo bola u mom životu...i patnje,ali onog trenutka kad sam shvatila da mogu da budem u tome do kraja života ili da odaberem da iz toga izađem, odabrala sam ovo drugo...
Shvatila sam da je to jedan od uvida,bila sam u ulozi žrtve,znaš ono "jadna ja"(ovde bi se naš režiser Giba složio Very Happy )
Tako sam nakon tog shvatanja odlučila (i naravno,poradila na tome)da iz toga izađem...
E taj proces je ustvari odrastanje,i nema veze koliko imamo godina...nismo odrasli dok ne izađemo iz toga...
Život je mnogo lepši kad prestanemo da kukamo i cvilimo nad nama samima i kada ga uzmemo u svoje ruke...i uradimo nešto sa njim...i tako usput upoznajemo sami sebe i šta sve možemo i koliko možemo da uradimo za sebe i druge...
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 08 Dec, 2009 14:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

divinesound ::

He, he...pec, pec...
Dobro, to se može opisati na razne načine...
A ja to volim da kažem malo jednostavnije.
Naprimer ono kako kažu Sufi.
Tri stadijuma Ka Bogu, Sa Bogom i U Bogu.
I tako se polako budi Svest i Probuđeno Delanje.
Tu negde na stazi desi se Posvećenost. I onda ona više ne napušta.
Uživanje i Entuzijazam su nagrada.
I normalno, ne dozvoliti da to udari u glavu.

je, super ti ovo.
Jednostavno i precizno.
- da ne zaboravim... stavio sam link na tvoju pesmu... ali, hajde stavi i ti... neke druge, ali - DIREKTNO... moze i sa YUtube... ali i ako ima i samo muzika... kao TVOJU SLUZBU...
meni... ili ovom podforumu... NARODU... BOGU... kome god ti hoces... da ljudi uzivaju, a da ne moraju da se petljaju sa drugim sajtovima
a ako moze, to je pitanje za ADMIN-A I DA SE SKIDA... jer ja probao, ne ide... treba mi i neki novi plejer... i - uopste, ja bih postavio, takodje, neku muzikicu... ali ne bas da se kacim na druge sajtove, nego direktno, sa HDD - a, ako moze, nije valjda tesko to uraditi...

- dakle, dodao bih, jos ovom tvom tekstu... i SVETOM TROJSTVU:
KA BOGU... SA BOGOM... I U BOGU... kao - FAZE... periode... VEZANE - ZA - VREME...
sto ce reci... ima i CETVRTA FAZA... interesantan je broj 4... to mogu da analiziraju NUMEROLOZI... ja se u to ne razumem...
dakle, kao i KOD SVEGA DUHOVNOG... POSTOJI JEDINSTVO I RAZLICITOST, U ISTO VREME... acinta -beda - beda... sto bi se reklo, aj malo sanskrita, jezika polubogova...
dakle, U ISTO VREME SVE TRI FAZE... U SEBI...
i na putu... i sa bogom... i u njemu... SVE ZAJEDNO... kao, recimo, cetvra faza...
jel moze...???
naravno, to podrazumeva PROLAZ, PRVO, KROZ SVE TRI FAZE - ODVOJENO...
pa, tek onda i - zajedno...
JER, OBICNO, LJUDI VOLE DA ZURE... PRESKACU... faze... pa, onda NIJE MOGUCE ni ova cetvrta... sve zajedno...
takodje, ego voli i da VREDNUJE... faze... kao OVA MOJA JE - SUPER... studije... a, vi KLINCI... u - PRVI RAZRED... imate jos da RASTETE... sto i jeste, malo, PADANJE...
ZATO SE DESAVA - VRACANJE... na ono sto smo - PRESKOCILI...
CELINU... I PRIRODU... NE MOZES DA PREVARIS...
ovde ne mislim na Baneta... nego - uopste...

a, voleo bih, ako mozes, Bane, da nam napises jos nesto od strane SUFIJA... ima puno lepih stvari, rekao bih da to poznajes... a ja sam, verujem i mnogi drugi... tu u zaostatku...
i, da pomenem i tvoj put... i knjigu Ekharta Tola... to sam skinuo, volim da vidim sve sto me INSPIRISE... ali jos nisam instalirao raspakiranje... pc me zeza, stalno, pa cesto radim re - instal... sve...

pozdrav

p.s. interesuje me da li si citao nesto o DNK... i AKTIVIRANJE zakrzljalih kanala - MUZIKOM... ima, negde, napisano i tacno - koji tonovi su za to... pa me interesuje... jel to radis, jel ti to interesantno, konkretno... ili imas svoj KLJUC... i inspiraciju... sa ciscenjem, prethodno... pa onda - ide - samo... od sebe
ovo za DNK me posebno interesuje... hocu da budem... vanzemaljac...
opet...

Ridinghorse

Help!

Partysmiley nemoguce
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Pitija
Hodočasnik

Pridružio: 31 Jul 2009

Poruka Poslao: 08 Dec, 2009 14:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Za Uspensky!

Hvala ti!
Ja se tek ovih dana "trudim" da odrastem i vjerovala ili ne žao mi je.
Čudno ali istinito.
Nekako mi je bilo ljepše da kukam kako sam jadna....nego pogled na mene danas.
Kad vidim da je problem samo u meni,žao mi ga je otpustiti. Partysmiley
Nekako kao da ću ostati bez najboljeg dijela sebe ili bez prijatelja kojeg sam mogla uvjek optuživati da je kriv za ovo i ono.. #$!%
S.U......y pišemo si kasnije, odoh malo u šetnju i da se oprostim s prijateljem - zvanim Jadna Ja

Crying or Very sad

Za Aleksa
Buđenje nakon što keksiće zamjeniš rakijom je teško(bljak),zato sam ostala vjerna
Njamnjam
Teške teme sad ostavljam,pametnim muškarcima
Umm
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 08 Dec, 2009 15:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

uspensky ::

Volela bih da je SD malo bliže

Pa, ne znam jel si lepo spavala i nesto sanjala... il ces - nocas... ali, jutros, najnovija vest, na svim udarnim stanicama... pojava malih crnih rupa... iznad Srbije... ali i sve do Rijeke... i Ohrida...
prica se o - ZAKRIVLJENJU... VREMENA I PROSTORA... male rupe... moze da stane samo po jedna osoba... unutra... i, kao, spajaju se tacke... direktno, iz jedne u drugu...neka nova dimenzija...
e, sad ne znam gde je crna rupa, kod tebe... najbliza... i kod mene... ovde je, pored moje ulice... pa, rekoh... ajd da ti javim...

Citat:

ali svejedno...verujem u Božiju promisao...i ako treba da dođem onda će me put navesti tamo...Baš bih volela da doživim to iskustvo...taj susret ...sa majkom mi ne bi bio bolan,pre bi bio poželjan...da je vidim...upoznam...jer je ne pamtim!

pa, ne znam, sta da ti kazem... a da te ne zbuni ili uzbudi... jer... tvoja majka je jos u astralu... kako sam to doziveo... i... imao sam takva iskustva... sa drugima... i... place mi se... jer osecam to sto su oni osecali... zato ne bih pisao, mnogo, o tome... i da ne bude da te palim... ali i zbog jakih emocija... pozitivnih, pre svega... ali, ponekada ima, u podsvesti, mozda, i nekih negativnih... decijih, nevinih... osuda... sto je otisla...
svejedno, pisem ti ono sto osecam... i znam... koliko je to... i zato ti, sigurno... NISTA NIJE DALEKO... ali nemoj pogresno da me razumes... zagrljaj... i razgovor, sa majkom... je nesto - normalno... za svakoga... i svako IMA PRAVO NA TO... bez obzira na OKOLNOSTI... a ako si vec dosla dotle... da to - MOZE... skoro ODMAH... nesto to znaci... odluku, kakvu god... ipak, donosis - ti... a okolnosti ce ti krenuti u susret...
ako hoces, javi mi na p.p. jer ne bih, o ovome pisao, javno... jer je to tvoja duboka intima... mnogo dublja nego sto mislis i osecas...
Citat:

Bilo je mnogo bola u mom životu...i patnje,ali onog trenutka kad sam shvatila da mogu da budem u tome do kraja života ili da odaberem da iz toga izađem, odabrala sam ovo drugo...
Shvatila sam da je to jedan od uvida,bila sam u ulozi žrtve,znaš ono "jadna ja"(ovde bi se naš režiser Giba složio Very Happy )
Tako sam nakon tog shvatanja odlučila (i naravno,poradila na tome)da iz toga izađem...
E taj proces je ustvari odrastanje,i nema veze koliko imamo godina...nismo odrasli dok ne izađemo iz toga...

slazem se, potpuno... sve su to FAZE... kako rece Divine... ili ULOGE... Gibine...
ali, eto, mozda bude i nesto trece, kao uloga... mozda su ove uloge vec REALIZOVANE,,, ili barem... tu negde, da nije NEOHODNO i dalje... jer i to su, delovi KARME...
jer i odrastanje se desava - ciklicno... SPIRALNO... pa - OPET... RE... inkarnacija...ili RE... konekcija... ili RE - BEBA... jer... TU LEZI - CELINA... zar ne...???
Citat:

Život je mnogo lepši kad prestanemo da kukamo i cvilimo nad nama samima i kada ga uzmemo u svoje ruke...i uradimo nešto sa njim...i tako usput upoznajemo sami sebe i šta sve možemo i koliko možemo da uradimo za sebe i druge...

da, slazem se, ali i TO SU - ULOGE... POJEDINACNE... zar ne...???
kad apsolviras jednu... mozes da predjes na drugu... ili... izadjes... budes POSMATRAC... ili...
tebi... i svima nama... je potrebno - da budemo i - bebe... deca... celog zivota... ZAJEDNO sa odraslim, u sebi... jer to i jeste REALNOST... i potpunost... jer, sto rekose neki...
DECI PRIPADA CARSTVO BOZIJE...
ali, kazem, ZA MENE JE OVO PREVISE EMOTIVNO... da bih tek tako pisao... jer imam razne dozivljaje pri terapijama, a i moj otac je rano izgubio majku... pa znam i njegovu situaciju... i prosle zivote... itd...
zato, IZVINI... sto sam ovo pisao... ali, nadam se, ipak, da je duhovno, i da moze da te inspirise...

love3 love3 love3

pzz
 Nazad na vrh »
uspensky
Hodočasnik

Poruka Poslao: 08 Dec, 2009 17:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dragi moj Alex,ti si jedna dobra dušica...
Ne brini...ja sam još uvek dete u duši...i tako doživljavam život...budim se radosna...oči su mi širom otvorene...u iščekivanju čuda i ona se događaju...svakoga dama...samo sam odbacila onaj deo sebe koji je sažaljevao sam sebe,u tom smislu sam odrasla...i srećna bez tog nepotrebnog tereta...
Svesna sam da su me kinjili dok sam bila dete...kad sam odrasla, to sam radila sama sebi,to su ti glasovi u glavi koji odzvanjaju koje smo poneli iz detinjstva,postanemo i sudija i žrtva...iz toga sam izašla...
Slobodna sam...i srećna sam zbog toga... Srce si!
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 08 Dec, 2009 17:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ej... super...
aj napisi nesto... imas puno iskustva... pises o proslim zivotima... sa regresija... mora da je interesantno... kako, sta... kad vec ova tema... a interesuje i tebe...
i, sta sa - RE - KONECIJOM... ako se ne ljuti Giba... kako to ide... SA CIM... ???
MENI puca veza... STALNO... pa sam iskapirao engleski... kad treba da se RE - KONETUJEM... doduse pise samo - conect... disconect... al, to je, valjda, to...
RE - CONECTuj se, ovde...
a, zamisli tek... sa andjelima... mozda cak i nekim malim bogom...
moz da bude interesantno...???

Wink
 Nazad na vrh »
uspensky
Hodočasnik

Poruka Poslao: 08 Dec, 2009 17:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ako te zanima rekonekcija,možeš da pogledaš moj sajt tu sam detaljno pisala o tome,klikni na www na mom postu, da ne bih pisala ponovo...a i na temi Rekonekcija sam pre neki dan postavila intervju Erica Perla sa prevodom na srpski...
uspensky
Hodočasnik

Poruka Poslao: 08 Dec, 2009 18:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Posle izvesnog vremena od prve regresije,mi se dogodilo da sam sanjala san koji je bio prepun očaja,beznađa,u snu sam videla moju ćerku,i sve osobe koje poznajem...bili smo negde...kao nešto nas strašno očekuje,nema nam spasa...beznađe...Kad sam se probudila ponela sam ta osećanja sa sobom i ispričala sam san ovako Bili smo u koncentracionom logoru...itd.
Naravno da sam san,kao i svaki san zaboravila sledećih dana.
Ponese nas svakodnevica i život ...primećujem iz dana u dan da mi je teško..i sve teže...taj osećaj tereta na grudima, i pritiska me sve više i više.Trgnem se ja...(tj. to je momenat buđenja svesti) i počnem da se pitam...Zašto se ovako osećam,šta me to muči...ali odgovora nema!
Otkako sam shvatila da su svi odgovori u nama, pokušavam na taj način da osvestim problem jer tako on nestaje...(ti to naravno znaš)
Kada sam videla da to ne pomaže i da mi je toliko teško da jedva dišem,shvatim da mi treba pomoć i odlazim u N.S. na regresiju.
Iskustvo na sledećoj regresiji je bilo iz nekog prošlog života...bila sam živa sahranjena...!!!
Da sad ne opisujem kroz šta sve prolazim koje su to emocije i strahovi i užasi...
odlazim kući sa olakšanjem...dišem najzad...pao mi teret sa grudi...osvestila sam problem i osećam se odlično...Vremenom primećujem da su nestali neki strahovi,kao npr. da noću ostanem sama u kući...ustvari nestao je strah od smrti,jer se svi strahovi i svode na strah od smrti!
Kada se osvrnem i analiziram sve, shvatam da mi je "problem "isplivao u snu...
da bi bio razrešen...
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 08 Dec, 2009 19:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ako te zanima rekonekcija,možeš da pogledaš moj sajt tu sam detaljno pisala o tome,klikni na www na mom postu, da ne bih pisala ponovo...a i na temi Rekonekcija sam pre neki dan postavila intervju Erica Perla sa prevodom na srpski...

Naravno, zanimas me TI, posto si usla u ovu pricu... sa regresijama... ali i rekonekcija...
pogledao sam, naravno, sajt... ali sam mislio da, ukratko, napises kako to izgleda, sta radis... POSEBNO OVDE... jer ovaj podforum je PREDANA SLUZBA BOGU IZ LJUBAVI...
to znaci da je PONUDJEN - BOGU... KAO SLUZBA... jer - TAKO I PISE...
tako da se, posebno, ta tvoja delatnost... predaje - Bogu... ako sam razumljiv...
u - NJEGOVU SLUZBU, a to znaci u SLUZBU SVIH ZIVIH BICA... koja su u njemu...
u vecnom vremenu i prostoru...
jer, mnogi POMINJU BOGA, ovakvog ili onakvog... kako misle da je, ili veruju... ili su sami delovi Boga... ili sami - Bog... ili - ili... a ovde se radi o KONKRETNOJ OSOBI... sa SLIKOM I PRILIKOM... imenom, oblikom, naravno - ZA MENE - NAJPRIVLACNIJIM...

pzz

Buket Bravo4

Molitva
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 08 Dec, 2009 20:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

posto smo zapoceli pricu o KUVANJU, t.j. SPREMANJU HRANE...
kao DELATNOST...
da napisem KAKO ta delatnost MOZE I TREBA... da bude PREDANA - SLUZBA BOGU, IZ LJUBAVI...
s obzirom da je to SVAKODNEVNA DELATNOST... ako ne samo kuvanje, a onda - JEDENJE... i, kao takva, veoma BITNA RAZMENA ENERGIJE I KARME ili duhovnosti...???
sa PRIRODOM I BOGOM...
i, posto pocinje fudbal... ubacicu deo iz knjige, jer vecina nije procitala... pa nastavak sledi posle utakmice...

seansa br. ne znam koja... o HRANJENJU:

OSOBA prica sta dozivljava, vidi, sa svojim andjelom, malo izvuceno iz konteksta, ali nadam se, razumljivo...

…Sto je bio postavljen, pun hrane i ona flaša koju je doneo anđeo, onu drugu…opet sam nazad, sa onom ženom, trbušnom plesačicom, idemo kod nje, da je vidim…a ja neću…ona čak i ne izgleda nešto privlačno, debela je…mnogo…ja vidim kako igra…on (anđeo) kaže da je malo posmatram…kako igra i kako pokreće kukove… i malo me začikava, anđeo, da li ja znam tako da igram…i tera me da zavrnem majicu, da mi se vidi stomak, a malo sam se nagojio…rekao mi, ako se plašim da imam veliki stomak, samo da ga uvučem, kao on…ali, onda mu se glava nadula i izašao oblak, kao kocka, a unutra je nešto mutno…razbio sam to i unutra su dva mala klovna,… dva mala demona, ispravlja me anđeo…(smeh…)…ja sam hteo da kažem klovna a on je rekao demona, jer izgledaju kao klovnovi…prvi je sav umazan, jede neki sladoled, a drugi je kao da leži na ležaljci i ljulja se…sklopljene su mu ruke iza glave…i onaj ga ponudio sladoledom a ovaj kaže:” Jel si lud, pa da se ugojim! (jer ne radi ništa i lakše će da se ugoji)…a prvi jede toliko halapljivo da je to neka aktivnost kojom se troši…ni jedan ni drugi nisu debeli, ali su mali, kao pod lupom, jedva se vide…kaže da moram da ga uvučem (stomak*), ali ja ne uspevam tako, da ispljunem tu kocku, meni dođe do dijafragme i neće gore…Ja pitam, da li T. voli da zadrži…a anđeo odgovara potvrdno. I anđeo pita T. koji je veći demon? …Onaj koji ne jede, onaj drugi je nasmejan i nudi drugom, a ovaj je odbojan prema prvome…pa- da, da,… kaže anđeo…,….moj problem nije hrana, nego NEAKTIVNOST…a anđeo odgovara: PROBLEM JE I HRANA, AKO SE NE DELI SA DRUGIMA…ne mora realno, može samo da se ponudi…a kako da to uradi?…

- NUĐENJE HRANE ISUSU
Priča se svodi na prethodne stavove oko deljenja hrane i ponudama, makar i ne bile realne, kako inače propovedaju Vede, ali koja nije u saglasnosti sa, meni poznatim stavovima hrišćana oko bespotrebnosti i besmisla ponude hrane njihovom obožavanom bogu, t.j. sinu božjem, Isusu, u smislu da to njemu nije potrebno.
Ok…
…idemo negde…planine…ne uspevam da vidim jasno, ali kao da vidim Isusov lik, na nebu, iznad...ili kao slika...nije on realan već dvodimenzionalan...ne možemo da priđemo mnogo...to jeste Isus, ali kao da je njegova slika zalepljena za nebo...kao da ima neki sloj… ne možemo da se približimo...njegova šaka je moje veličine (tela*)…ali sam u nivou njegove glave…ali on deluje i dalje kao slika. “A da ga vidiš, celog?” pitam…aha, sad smo se spustili na zemlju i njegove noge kreću od zemlje…i mi smo ispod…malo je iznad zemlje, ne dodiruje nogama…
“Ok, kažem, ponudi mu hranu…onako kako ti osećaš, pa će, posle, anđeo da ti pomogne, kako treba”…,…na stolu je jedna pogača i jedna jagoda…ne znam da li da mu ponudim jagodu ili testo…a Isus kao da gleda u pravcu jagode…a meni se više jede jagoda od testa…kao da je meni važnija…i shvatio sam da, onda, to ponudim njemu…znam da ću to da izgubim, ali, ipak, prvi put nudim hranu…(kao može toliko velika žrtva, da T. izgubi jedinu jagodu koja mu se sviđa, jer prvi put nudi, a sledeći put…razmisliće, dooobro…*)…(smeh…)…samo sam stavio na dlan i podigao, a on isplazio jezik, do zemlje i nije me ni konstatovao i progutao…a ja- ništa…ja ostadoh bez jagode…a ja mislio da će da mi se zahvali…nije shvatio da je to žrtva sa moje strane…ja nemam nikakvo zadovoljstvo što sam to uradio…nemam taj lični doživljaj da sam ja tu nešto bitan…mogao je to da uzme i sa tola…a plus sam se i žrtvovao…,…u međuvremenu se Isus okrenuo prema meni i rekao:”ŠTA SI TI OČEKIVAO, DA ĆU DA SIĐEM SA NEBA, ZBOG TEBE I JEDNE JAGODE???”…dooobro…ovo mi je ipak značilo, jer je svestan da sam ja to uradio, ali malo mi deluje hladno, nezainteresovan ili zauzet nekim svojim mislima…(smeh…)…”Možda čak deluje malo šizofreno?”- kaže anđeo…pa, stvarno…bez mimike, stvarno deluje malo…sad sam uzeo tu lepinju i podigao uvis i tako sam i ja odskočio od zemlje i krenuo ka gore…nije me ona povukla…ja nju kontrolišem…sam sam…sad sam u nivou njegove glave…sad je on pomerio pogled, ali ne gleda u mene nego kroz mene…i samo otvorio usta, kao deca kad se hrane, da samo ubacim unutra…ceo je kao slika, nepokretan i samo- pokazuje prstom na otvorena usta…(smeh)…ali, ne deluje kao da je gladan…Pitam (T. kaže da pita*) : jel ja to dajem njemu zato što je gladan? Jer- nije!…A, zašto mu daješ?…(smeh…)…zato što, to mi je rekao anđeo, BOLJE DA HRANIM NJEGA, NEGO ONOG SVOG DEMONČIĆA, U STOMAKU …jer ja HRANU UVEK MORAM DA DELIM SA NEKIM, HTEO TO ILI NE …ako je ne podelim sa njim, onda to dobijaju moji demoni, tako da se ne opterećujem s tim što on to ne doživljava posebno, jer to ne radiš zbog njega već zbog sebe…
“A šta ako T. više voli da hrani demone?…jeste, jer će oni biti nezadovoljni, oni jako izražavaju i zadovoljstva i nezadovoljstva, a Isus to ne pokazuje, a demon, što se više raduje hrani, više će da bude razočaran kad je ne bude dobio…kreće da me šutira u želudac, kad je nezadovoljan…kaže da ja stalno uzimam hranu i za svog demona, deo te hrane mora da ode i njemu, to je nešto nužno, a PONUDA ISUSU JE DEO TVOJE ODLUKE…
“A, SAD, PONUDI HRANU SVOM ANĐELU”- kažem ja...,… “Kako sam mu dao celu pogaču…on je odmah podelio na pola i meni vratio polovinu…i time sam, istovremeno, u tom trenutku, dobio hranu…i ja sam ponuđen, istovremeno…prijatno”…,…”A- jagodu?”…,…bio je malo bezobrazan i stavio je u usta i rekao da odgrizem pola i time bi smo se poljubili, a to nije mi prijatno…onda je pregrizao i pružio mi polovinu i rekao: “Ti baš ne znaš da se zabavljaš”?
“Pitam- da li je Isus tako hladan zbog T. ili…”…pa, on, u stvari, shvatio sam da to jeste i moja predstava zbog njegovih slika koje sam gledao, gde ima taj polusetan izgled i na raspeću i ljudi imaju najčešče sliku o Isusu kao na krstu…i u toj situaciji i malo je neprijatno gledati ga u tom kontekstu i toj situaciji…ali na “Tajnoj večeri” i tu ima isto takav pogled, malo distanciran od drugih…nemam tako prisan odnos, ali sad mi je delovao bliži, kad je to pričao…nešto mi je, ipak, pričao i dobio i tu treću dimenziju…nije više samo kao slika…i- smanjio se, nije tako veliki…bliži smo, po veličini…izgleda da sam ja porastao, a nije se on smanjio…sad je vic:”ne sme dugo da se ovako ponaša, mora da ide na novo slikanje”…kao da pozira, stalno, kao neka obaveza…bitno je da postoje njegove slike i mnogo više ljudi gleda slike nego što čita Bibliju…ali ne uživa u tome…nekako mi ga je,sad, malo žao…”Ne znaš koliko meni treba da se popnem na krst i dugo poziram…i mora tužnu facu da napravi i dosadilo mu…hteo bi da bude nasmejan, na nekim slikama…
Ali ja mislim da sam neozbiljan, sa Isusom…”Pitaj anđela, da li treba ozbiljnije…,…ma, jok, ja sam ok…anđeo je skroz čudan, od kad sam mu ponudio hranu kao da se zaljubio u mene…i svidelo mi se…i hrana je bila drugačija, topla i pušila se…a ona je bila hladna…baš je ukusna, ali jagoda je bila ukusna, tako mi je izgledalo i Isusu…
(* objašnjenje: jedenje, zajedno sa disanjem, predstavlja našu najčešću razmenu sa prirodom. Zato je izuzetno bitno- kako to radimo. Za disanje smo odavno zaboravili, da obavljamo svesno i ispravno. Smatramo da to znamo i umemo, a niko se nije ugušio, umro, zbog nepravilnog disanja. Čak to radimo, uglavnom ili uvek- nesvesno. To je ok, jer bi nam bilo potrebno mnogo više svesti o tome, a samim tim i energije. Zato to radi neki demon u nama. Ali, ipak postoji i nauka o disanju, neke vrste joge to rade, koje to proučavaju i daju dobre rezultate. Potpunije disanje, zdravije, ispunjenije enrgijom, samim životom. To znaju oni kojima je veoma bitno da se tako izrežavaju: pevači, duvači, ronioci…nije svrha ove knjige da vas uputi u ovo, samo da napomenem da i tako nešto postoji i dolazi, to znanje, od negde, sa Istoka, uglavnom. Sa jedenjem je slično, mada o tome imamo više svesti i znanja. I prihvatamo savete, pogotovo za dijete ili recepte, za spremanje hrane. Zato na ovom polju, sigurno, možemo mnogo da poboljšamo svoj život, čak i sami. Izborom zdravije hrane, raznovrsnije, sa raznim BOJAMA, začinima, ukusima…ali i deljenjem hrane, kako reče anđeo. Ponudama. Ovo daje još višu dimenziju konzumiranju i ne šteti nikome. A može samo da obogati. To znaju oni koji to rade. O tome je puno pisano, pa ne bih, sada. Treba uneti ljubav, u kupovinu, odabir, spremanje i ponudu. Prema nekome koga najviše volite, ali poželjno je i bogu. Onda to ima neki poseban, izuzetan, šmrnc….Poseban savet, za čišćenje od bilo koje veće negativne energije: napravite neko jelo od mleka ili mlečnih proizvoda. Najobičnije…i to ponudite božanstvima. Onda to jedite, sa bližnjima. To je najjednostavniji “ritual” bele magije, za čišćenje. Ako ste na selu i ako je velika frka, poprskajte se kravljom mokraćom. Možda ne znate koliko ovo deluje i antiseptički i za čišćenje od zlih sila. Raspitajte se. i nemojte da špekulujete zašto su, negde, krave svete životinje.)

p.s. hrane se... mleko, voce, povrce, zitarice... bez mesa, bez jaja... ali, ok, je mozes i to... mada - izdvoj, sa strane...
a, mozes da ponudis i vodu... sok... cvet... mirisni stapic...

Njamnjam love3 Srca4

pzz
 Nazad na vrh »
uspensky
Hodočasnik

Poruka Poslao: 08 Dec, 2009 20:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

alex radovic ::

Naravno, zanimas me TI, posto si usla u ovu pricu... sa regresijama... ali i rekonekcija...
pogledao sam, naravno, sajt... ali sam mislio da, ukratko, napises kako to izgleda, sta radis... POSEBNO OVDE... jer ovaj podforum je PREDANA SLUZBA BOGU IZ LJUBAVI...
to znaci da je PONUDJEN - BOGU... KAO SLUZBA... jer - TAKO I PISE...
tako da se, posebno, ta tvoja delatnost... predaje - Bogu... ako sam razumljiv...
u - NJEGOVU SLUZBU, a to znaci u SLUZBU SVIH ZIVIH BICA... koja su u njemu...
u vecnom vremenu i prostoru...
jer, mnogi POMINJU BOGA, ovakvog ili onakvog... kako misle da je, ili veruju... ili su sami delovi Boga... ili sami - Bog... ili - ili... a ovde se radi o KONKRETNOJ OSOBI... sa SLIKOM I PRILIKOM... imenom, oblikom, naravno - ZA MENE - NAJPRIVLACNIJIM...

pzz

Buket Bravo4

Molitva

Ti si mene sad Alex zbunio...nisam baš sigurna da li sam te razumela...
Šta te zanima...kako izgleda tretman...ako je to,mogu ti to opisati ili postavi konkretno pitanje šta te zanima.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Sledeci
Strana 6 od 34

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 247288 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Inuraki Reptil Koji Zivi U Meni 0 Branovic 13772 24 Jul, 2011 17:53 pm
Branovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RECEPTI KOJI ŽIVOT ZNAČE 13 Vera Bojičić 28915 12 Jun, 2011 16:58 pm
Bojan71 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 58648 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Seminari i kurseviPozdrav. Da li neko zna koji sajtovi prat 1 krang 14047 18 Jan, 2010 01:39 am
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 19955 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 16935 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)