ANASTASIJA-zvoneći kedri Rusije
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 29 Dec, 2009 12:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Misli su kljuc
Misli su neaktivne. Kljuć leži u sposobnosti da se ostvare.
Pismo, znanje koje nam je na raspolaganju, je slikovno. Gledajući slike sveta mi proizvodimo misli.
Kljuć je da se izvede obrnut proces, da iz misli proizvedemo slike, a to može samo temperatura ljubavi, srca.
Lepe misli bez realizacije su laganje.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
majstor
Mistik

Pridružio: 14 Mar 2009

Poruka Poslao: 29 Dec, 2009 13:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovaplocenja, ili zgusnjavanja materije, ne moze biti bez pomisli o tome, i jedno i drugo je bitno, samo redosled radnji krece od misli
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 29 Dec, 2009 14:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Misli su proizvod, tamna energija iz kje se svetlost rađa. Sve poćinje od dvoje na jednom mesti i odluke da život grade. u srcu je mesto koje poseduje temperaturu koja može slike iz tamne energije da stvara.
Ljudi na planeti Zemlji su potrošači, njihove misli se ne ostvaruju jer ne znaju da ih prenesu u život. Slika u mislima ma koliko lepa bila je u potrošačkom sistemu što znaći da nije stvaralačka-
 Nazad na vrh »
rade1969
Napredni tragalac

Pridružio: 13 Sep 2009

Poruka Poslao: 29 Dec, 2009 14:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zdravlja svijetlim mislima vašim braćo i sestre.

Kao i u Matrixu Anastazija nam je dala mogućnost izbora (plavu tableta) u vidu zavičajnih imanja ili barem vikendica sa nešto zemlje na kojoj bi se mogao organizovati život,e sad koliko imamo snage i volje da je popijemo (donesemo odluku) to valjda zavisi koliko smo zavisni od sisitema.
Mislim da je važno ako već odlučimo da izađemo iz sisitema ,barem djelimično, i počnemo neku drugu priču , da to bude u blizini istomišljenika jer takve zajednice su po mom skromnom mišljenju možda jednino rješenje za opstanak čovjeka.Mislim da DAJBOG ima puno iskustva u svim segmentima ove priče,te da se na ovom forumu mogu naći neka njegova iskustva.
Ova "DEMON-KRACIJA" je smišljena i nametnuta,te očekivati od naših izprogramiranih političkih vođa da uvide prevaru je nemoguće.Oni su obavijeni informacionom mrežom u koju ovakve priče praktično nemogu ući kako bi pokrenule njihovu misao i emociju.Svi osjećamo njene demonske pipke u našim životima,a ja sam naročito osjetljiv na djecu i sisitem obrazovanja koji je izgubio svaki smisao prihvaćajući takođe nametnute koncepte sa tobož razvijenog zapada.Dovoljno je samo pročitati neke tekstove M.P. Ščetinjin,čiju školu Anastazija svesrno peporučuje ili "Porodični bukvar" Milice Novković i vidjeti kolika je šteta učinjena.

link za neke tekstove o M.P.Ščetinjinu
http://www.anastazija.hr/

link za sajt Milice Novković
http://www.porodicnibukvar.org.rs/index.html

TELEGONIJA

U zadnjoj knjizi "Nova civilizacija" Anastazija nas upoznaje o jednom fenomenom nazvanom "Telegonija" ili medicinski "Pojava prve jedinke".

Malo o istoriji telegonije.

Prije 150 godina odgajivači konja pokušali su da ukrste konja i zebru. Eksperimenti nisu uspjeli i uskoro su bili zaboravljeni. Ali kroz nekoliko godina, kada su "eksperimentalne" kobile oždrebile normalnu ždrebad od normalnih konja, kasnije su počele da donose na svijet od istih normalnih pastuva prugastu ždrebad! Ova nevjerovatna pojava izgleda da je odavno poznata odgajivačima pasa. Ako se bar jednom rasna kučka poveže sa običnim psom, ona više nikada neće donijeti na svijet rasne štence, ma im otac bio svjetski šampion po čistoti i vrijednosti svoje rase! Ova pojava dobila je u biologiji naziv telegonija i, što je najčudnije, manifestuje se i kod ljudi i to u još izrazitijoj formi!"

"Telegonija" ili "Pojava prve jedinke" ,naime informacije o nama se na naše potomke ne prenose samo genetski (preko DNK roditelja) nego i naše bioelektreomagnetno polje je u stalnoj interakciji sa okolinom.U konkretnom slučaju kad muškarac i žena žele imati potomke to polje dolazi u direktan kontakt sa drugim poljem (to je interakcija dvije duše )i tjelesnim tečnostima (pucanjem himena se dolazi u kontakt sa krvlju) .Kako znamo voda ima mogućnost pamćenja a zastupljena je u tijelu preko 70% ,te je jedina sposobna doći do svakog pojedinačnog hromozoma i prenijeti tu informaciju koja se utisne u nju.Takođe žena čuvajući sliku u svom umu o svom voljenom ,te misleći na njega u toku trudnoće,može uticati na razvoj svog djeteta tako da ono više liči na njenog voljenog nego na biološkog oca.
Međutim zašto je Tvorac osmislio taj fenomen prenosa najkvalitetnijih informacija pored već postojećeg ?
Po mišljenju jednog mog druga tvorac se na ovaj način osigurao jer u prirodi ,kod skoro svih živih organizama, ženku oplođuje najkvalitetniji mužijak i ukoliko se njemu nešto desi informacije su pohranjene u ženki tako da se mogu kasnije ponovo prenjeti na potomke.

O ovom fenomenu nas obavještava i Anastazija,naglašavajući važnost fenomena ali i rejšenju kojim se ovaj fenomen može poništiti.Kako je njen narod u to vrijeme bio izložen napadima drugih naroda,čiji vojnici su u tim napdima vrlo često silovali mlade djevojke.Međutim Vedrusi nisu imali bojazni da žene svoje sinove takvim djevojkama jer su Anastazijini sunarodnici Volhvi (Čarobnjaci) su osmislili obrede koji su u stanju izbrisati genetski kod prenesen ovim fenomenom.U daljem tekstu je prenesen izvorni dio iz knjige "Nova civilizacija"

TELEGONIJA SE
MOŽE POBEDITI

- Anastasija, čuo sam: volhvi su umeli (znali, mogli) da pobede pojavu telegonije, odnosno posledice predbračne veze. Ako je žena imala predbračnu vezu, prvi muškarac, kako je sada poznato, neizostavno bi uticao na spoljašnost i karakter deteta, koje je začeto sa drugim muškarcem, na primer, mužem te žene.
Ukoliko oni pre začeća obave obred venčanja o kome si ispričala, da li će sa posledicama predbračne veze žene biti završeno jednom za svagda?
- Vladimire, ne mora svagda dete da liči na prvog muškarca. Biva (Dešava se) da blještavost (živost, istaknutost, svetlost, jarkost) događaja novih, osećaji ljubavi izbrišu informaciju o pređašnjim neuspešnim (promašenim) vezama. Ali ipak, kod vedrusa postoji obred koji je u stanju (sposoban) da staro, nepotrebno da se izbriše pomaže. Muškarca, ženu on čisti (oslobađa), tri misli u njemu treba da učestvuju. A čije, ti sam pokušaj da se dosetiš.
- Bolje ispričaj odmah sama, Anastasija. Meni se i tako od svih tih informacija mozak previše usijao.
- Dobro, ispričaću. A veoma je važno da ljudi sami nauče zaključke da donose, neophodne (nužne) sebi samima.
- Jednom će naučiti, a sad bolje ispričaj, zato što je pitanje veoma važno.
- Onda postavi pitanje u punom obimu o onome što te zanima.
- Kako to u punom obimu?
- Vladimire, tebi je poznato da ova pojava dotiče ne samo žene, već u istoj meri i muškarce. Predbračna veza muškarcapotpuno isti uticaj ima na buduće dete. I od najčestitije, nevine (čedne) devojke može da se rodi ne njeno dete, ukoliko je muškarac bezvredan (nije čedan, čist). Zanaš li o tome, Vladimire?
- Da, Anastasija, na žalost znam. Čitao sam kako se jedan vojnik, vraćajući se posle odsluženja vojnog roka, napio na stanici i prespavao sa prostitutkom-azijatkinjom. Kući je u svoje selo stigao, oženio se devojkom koja ga je čekala. Rodilo im se dete tamne kože i kosih očiju. Svi su počeli devojku da okrivljuju,a u okrugu nijednog azijata ni blizu nije bilo. Ali sam mislio da o muškarcima nije obavezno govoriti.
- Obavezno se mora i o muškarcima govoriti: oni u obredu glavno (najbitnije, najvažnije) učešće moraju imati (sudelovati).
Evo u čemu se sastoji (našta se svodi) obred. Muškarac treba na tom mestu gde žive supružnici u prirodi, da napravi (načini) postelju pod zvezdanim nebom. Sam da je namesti sebi i ženi svojoj.

Tri dana moraju da poste, tri dana pod zvezdanim nebom da spavaju. I pre svakog spavanja, muškarac treba ženu vodom izvorskom da opere i da se umiva sam. Muškarac ženu lanenom tkaninom treba da istrlja (obriše), ali sam ne treba da se briše, već samo rukama kapi vode sa sebe da skine. Mokar u postelju sa ženom da legne treba. Intimne bliskosti među njima biti ne sme u ta tri dana.
Kada pod zvezdanim nebom budu tonuli u san, noći prve za prošlost da oproste jedno drugom mora svako i da odmah, od noći prve, o budućem detetu maštaju (zamišljaju).
Muškarac je dužan da razmišlja da će na ženu njegovu ličiti dete, a žena će ga zamišljati da je nalik na muškarca.
Kada ova tri dana prođu, može se stupiti u (intimnost, prisnost) bliskost telesnu, a planete će o prošlosti, o nezačetoj deci u njima, informaciju izbrisati.
Ali, pre nego što se u vezu intimnu uđe, muškarac je dužan ženu i da venča. U obredu vedruskom to radi devojka: ona polaže na glavu izabranika venac, a u datom obredu venčava muškarac ženu.
Taj obred nije obavezno da izvrše oni parovi, koji su zajedno tražili mesto za buduće svoje imanje (posed), koji su ga našli i počeli da žive na njemu.
- Zašto za njih nije obavezno?
- Samo traganje, prva tri dana opremanja, očistiće ih, ako o budućem detetu tri dana budu snevali, njega ne začevši...
- Anastasija, a gde je treća misao? Govorila si da su neophodne (nužne) tri (po)misli istovremeno.
- Da, govorila sam, i u datom slučaju su tri misli bile. Već treće noći, kada su muškarac i žena pod nebom spavali, njima je svojom mišlju pomagalo dete buduće.
- A gde je ono bilo?
- Tamo, gde sva deca do začeća zemaljskog ovaploćenje (utelovljenje) čekaju (iščekuju).
To je ceo obred, koji je volhv uzvišeni izračunao i ljudima pružio (predao, uručio), i radovao se (veselio se) sam, u kojoj je meri delotvoran njegov obred. Sretnih porodica je posle njega mnogo više bilo.
Da li si razumeo (shvatio) sve, Vladimire, da li ćeš uzmoći o obredu tom ljudima da ispričaš?
- Naravno, razumeo sam i sve ću ispričati.
- I nećeš dodati ništa priči (pripovedanju) mojoj?
- Ne, neću dodati.
- Onda neće biti delotvoran obred.
- Kako? Zašto?
- Misao predaka neće biti uključena (uvrštena).
- Da, setio sam se, meni je deda o tome govorio, da se pokajati pred njima moramo. Podsetiću (Opomenuću, napomenuću) na to čitaoce. Iako mi nije baš jasno, zašto mora da se pokaje baš (upravo) naše pokoljenje? Pa, nismo mi njihovu kulturu skrivali i uništavali.

- Može se, naravno, i tako pomisliti: »nismo mi«. Ali će biti bolje ako druga misao u glavu (svest) dođe (padne na pamet).
- Koja?
- Našem pokoljenju je pripala velika čast i blagodat (milost, blagoslov, sreća, blaženstvo) da vratimo kulturu praroditelja svojih. Da povežemo (spojimo) sa njima pokidanu nit. Tek onda će se grandiozna otkrića početi u ljudima ostvarivati (događati, dešavati). Tek tada će njihove misli, našim pomagati. Sada su njihove misli zbog našeg nerazumevanja prinuđene da nam se suprotstavljaju (opiru, protive, odupiru).

Telegonija u Svetom Pismu

Telegonija među životinjama se nalazi u 1. knjizi Mojsijevoj 30,40: "I Jakov odlučivaše mlad, i obraćaše stado Labanovo da gleda u šarene i u sve crne; a svoje stado odvajaše i ne obraćaše ga prema stadu Lavanovu."[color]

[color=white]Jakov je ovim postigao da se rađala stoka kakvu je on želio. Labanovo stado je gledalo Jakovljevo stado pa se u Lavanovom stadu rađala stoka kao što je Jakovljeva. Ovo je primjer telegonije koja djeluje i bez fizickog kontakta.

Telegonija među ljudima se nalazi u 5.knjizi Mojsijevoj 25,5-6: "Kad braća žive zajedno pa umre jedan od njih bez djece, onda žena umrloga da se ne uda iz kuće za drugoga; brat njegov neka otide k njoj i uzme je za ženu i učini joj dužnost djeversku. I prvi sin kojega ona rodi neka se nazove imenom brata njegova umrloga, da ne pogine ime njegovo u Izrailju."

Zbog toga što je umrli muž telegenetski djelovao na svoju ženu ona će zapravo roditi njegovo dijete jer je gore rečeno: "Pri začinjanju potomstva važnije je ukrštanje muške i ženske DUŠE, nego miješanje nasljednog materijala".

Pored toga nije Isus tek onako rekao: "A ja vam kažem da svaki koji pogleda na ženu sa željom, već je učinio preljubu u srcu svom." (Matej 5,2Cool

Iz svega iznesenog se može vidjeti zašto se seksualnost danas zloupotrebljava i stavlja akcent samo na tjelsno zadovoljenje,bez trunke ljubavi.
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 29 Dec, 2009 14:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Delimično prihvatanje sistema ili delimičan izlazak iz njega je ništa, u oba slučaja se u njemu živi.
Sistema se treba odreći, potpuno jer samo tada se može pristupiti jedinstvu sa tvorcem, samo tada se može biti stvaraoc.
Sve druge varijante u ovome sistemu su služenje zlu, a kada je ponuda mnogo lepa to je onda super ego na delu. Sve nam može dati osim da stvaramo a to žnaci da smo kratkog veka i sami potrošni.
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 29 Dec, 2009 14:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ljudska misao je sada kontrolisana i usporena i zato nema jačinu da stvara...Pojedinačno slaba i kolektivno rasturena na sve strane ona je slaba i odražava samo ono što joj se projektuje...
Naše pismo nije sada slikovno već je to nekada davno bilo ono je totalno redukovano radi lakše kontrole počev od samoga detinjstva... Slažem se da ostvarenje misli određuje čistota namere iliti srce i ljubav koja nadahnjuje misao i takva misao ima veće šanse da se materijalizuje od obične i hladne misli...
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 29 Dec, 2009 15:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::
Delimično prihvatanje sistema ili delimičan izlazak iz njega je ništa, u oba slučaja se u njemu živi.
Sistema se treba odreći, potpuno jer samo tada se može pristupiti jedinstvu sa tvorcem, samo tada se može biti stvaraoc.
Sve druge varijante u ovome sistemu su služenje zlu, a kada je ponuda mnogo lepa to je onda super ego na delu. Sve nam može dati osim da stvaramo a to žnaci da smo kratkog veka i sami potrošni.

Mislim da si pogrešno razumela...To je vraćanje na prvobitni sistem,na sam početak stvaranja i ne možeš reći da je Zemlja stvorena zla...Treba povratiti prvobitni raj,to se može uraditi postepeno i svaki korak koji ide u tom pravcu je veoma bitan...Svaka misao u tom smeru je značajna i što nas je više to je i jača slika koju stvaramo...
 Nazad na vrh »
majstor
Mistik

Poruka Poslao: 29 Dec, 2009 15:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dobro ili zlo je definicija ljudskog uma, stvari , pojave - postoje i bez dodavanja naseg atributa njihovog razumevanja. Misao nam jeste usporena, sistem nas na sve moguce nacine udaljava od sustine naseg postojanja, sami ljudi i ne zele da se probude. Ali kad neko pozeli - krece paljba iz svih oruzja, sto je opet sasvim ocekivana reakcija. Sustina svega sto Anastasia govori je kako se vratiti tamo gde je covek nekada bio - pre pada, za one koji to zele
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 29 Dec, 2009 17:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

e sporim Anastasijino iskustvo, naprotiv, to sam već rekla ona je biće koje je odraslo bez uticaja sistema, Kao ona mogu biti svi ako roditelji prestanu da decu uće sistemu.
Druga je priča što se sada ona koristi da bi se sistem održao, da sve bude lepo po njenoj zamisli, ali da i dalje sistem vlada. da se spostavi svojina To Anastasija nije govorila, njenu ulogu je preuzeo pisac njenih reći pa sada on gradi održiv sistem..

Možda mislite da u ovom vreenu imate jš dosta vremena za povratak raju, ali nema jer smo previše svega u sebi i oko sebe uništilei, sasa ide bol da se toga odreknemo.
Replikacija zemlje(deljenje dobrog od lošeg) je već u toku. To nas jedino može spasiti da bi nastavili živeti kao delić Božijeg bića.
Dobro i zlo nisu individualne kategorije već podela na dve strane. Dobro stvara i daje, a zlo uzima i razgrađuje(troši)

Da dodam , naslov nove knjige će biti" Elektra isceljivanje, Povratak u raj"
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 29 Dec, 2009 17:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kako sam se lepo nasmejao...Ništa i niko više ne može sprečiti da se maštanje Anastasije zaustavi!!!
 Nazad na vrh »
rade1969
Napredni tragalac

Pridružio: 13 Sep 2009

Poruka Poslao: 29 Dec, 2009 19:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sistem je složen i precizno smišljen kako bi uticao na naše živote u svim segmentima.Ali ukoliko našu djecu naučimo pravim vrijednostima i omogućimo im da se očiste od taloga sistema,onada za sve nas ima budućnosti,jer oni su ti koji mogu u najvećem dijelu ispuniti Anastazijina predviđanja. Slažem se da je odvajanje manje ili više bolno zavisno od ličnosti,međutim to odvajanje nije dobro napraviti naglo i odjednom.Prije takve veoma značajne odluke bi bismo morali savladati i neke vještine i potrebna znanja za život u prirodi.Zato sam napisao da je to djelimično-postepeno kako bi se čovjek navikao na takav život,zatim tu su djeca i odgovornost koju preuzimamo za njihov dalji život u potpuno drugim uslovima u odnosu na svijet gdje su rođeni.Možemo ovdje filozofirati do besvjesti ali tamo na "Zavičajnom imanju" treba živjeti,e da bi se tamo daleko od civilizaciskih pogodnosti moglo živjeti to moramo naučiti.Još jednom ponavljam organizovane zajednice više porodica jedine mogu kvalitetno odgovoriti na sve udare koje sisitem može napraviti na svakog pojedinca unutar same zajednice.
Ja ne govorim napamet jer sam živio na selu i veoma dobro znam šta čovjek mora zanati kako bi mogao organizovati život u takvoj sredini,od sijanja i njegovanja povrća do uzgoja životinja.Poznavanje ljekovitog bilja i njihove pripreme,branja gljiva te njihovog sušenja,kišeljenja,izgradnje objekata u ovom slučaju od prirodnih materijala(slame,drveta,zemlje...itd),ovladavanje i iskoraštavanje alternativnih-obnovljivih izvora energije.Ovo su samo neki segmenti života koji nas čeka odlučimo li se na takav život,ali ako to istinski želimo i u zajednici sa istomišljenicima se sve ovo nauči i savlada.

Zdravlja svijetlim mislima vašim braćo i sestre.
majstor
Mistik

Poruka Poslao: 29 Dec, 2009 20:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Rade,

U manjoj ili vecoj meri vladam skoro svim vestinama koje si nabrojao, jedini pravi problem je obnovljivi izvor energije, za solarni sistem od oko 1000w ti treba min. 2000e, s tim sto nakon 8-10 godina moras menjati akumulatore, sa vetrom je situacija jos komplikovanija. Nisu problem ni pare , koliko zavisnost od rezervnih delova koje ne mozes sam reprodukovati
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 29 Dec, 2009 21:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Osim toga, ove nove umjetne vjetrenjače zbog zvuka koji proizvode dok rade tjeraju ptice, a to onda lančano za sobom nosi druge posljedice po floru a i faunu.
Negdje sam čula da se to upravo dogodilo u okolici Beča, gdje su smjestili priličan broj vjetrenjača...Sad imaju novi problem za rješavanje.
Meni se sve čini da je jedino Tesla imao rješenje za zdravu, obnovljivu energiju...
premda nikad ne reci nikad.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 29 Dec, 2009 21:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Draga braćo i sestre ne brinite vremena ima dosta da povratimo raj na Zemlji a tebi Vera preporučujem da pročitaš ovaj tekst i ne brini ništa,samo pokušaj da razumeš...

RAZGOVOR SA DEKOM
ANASTASIJINIM

Dogodio se sledećeg dana, posle odlaska pradede.

Obično, kada odlaze iz života bliski, rođaci izražavaju sažaljenje
(saučešće). U poslednje vreme, deda Anastasijin se nalazio neprekidno
pored svoga oca. Sada, kada je ostao sam, odlučio sam da ga nađem,
da porazgovaram, da bih ga odvratio od žalosti (tuge), kako je
uobičajeno.

Deka Anastasijin je nepokretno stajao na ivici poljane,
posmatrao i slušao kako cvrkuću na granama ptičice-kedrašice.
Odeven u dugačku košulju, ispletenu od vlakana koprive, potpasan
nekakvim svitkom, bos.

Znao sam da kod žitelja tajge nije uobičajeno de se prekidaju
razmišljanja nečija. Počeo sam da shvatam do koje je mere visoka ta
kultura ophođenja. Ona kazuje o uvažavanju misli drugoga čoveka.

Posle nekog vremena, deka Anastasijin se okrete i pođe ka meni.
Kada mi se približio, nisam ugledao tugu na njegovom licu. Ono je bilo
kao i obično, blagodušno.

-Zdravo! – Pruži mi ruku i mi se pozdravismo. Razgovarajući,
uvek je izgrađivao (podizao) svoj jezik (govor) koristeći i savremene,
često sasvim životne reči, ponekad se šalio, zadirkujući me. Ali, ne
uvredljivo. Obratno (Suprotno), on je tako sebe stavljao na
raspolaganje, da se činilo kao da razgovaraš sa najbižim rođakom.
Razgovarati sa njim je bilo tako jednostavno, na bilo koju temu, čak i
o onome, o čemu muškarci uobičajeno pričaju bez žena.
Nesumnjivo, mnoge moći Anastasijine, nasleđene su od roditelja
i praroditelja, i naravno, od neposredno sudelujućeg u njenom
vaspitanju, deke.

Kakva li se poznanja života i sposobnosti skrivaju u tom sedom
starcu, koji je proživeo više od stotinu godina, sačuvavši oštrinu uma i
mladalačku živahnost? Sa mnom je razgovarao sasvim običnim rečima
(jezikom), ali sam ga jednom čuo kako razgovara sa svojim ocem. Više
od polovine reči nikada pre (ranije) nisam čuo. Znači, razgovarajući sa
drugima, on zbog uvažavanja (poštovanja) sabesednika koristi samo
njegovu leksiku i stil (način) građenja sklopova reči u rečenici.

-I, kako tamo poslovi? U tvom civilizovanom društvu? Da se
bude, počinju li? – zapita deda šaljivo.
-Uobičajeno – odgovorih ja. – Naučnici su se zainteresovali
idejama Anastasije. Različite grupe rade na državnim programima,
osnova kojih su njeni predlozi. Rade ne samo u Rusiji, nego i u drugim
zemljama.
Ali, kada će se sve, kako ona reče, prekrasno (predivno), nastati
u našoj i drugim zemljama, zasad je neizvesno (nije jasno).

-Sve se već dogodilo (desilo), Vladimire. Najvažnije je učinjeno.

-Šta podrazumevate pod rečju »najvažnije (glavno, suštinsko)«?
-Anastasija je (izazvala, podstakla) izgradila misao, sliku
buduće države. Učinila je ona to sa svojstvenom njoj skrupuloznošću
(savesnošću), uočila najsitnije detalje i situacije kod materijalizacije
misli u buduću realnost (stvarnost).
Sada ćete ti i drugi ljudi nadgledati (nadzirati, posmatrati)
materijalizaciju prekrasne budućnosti.

Energija njene misli je neobično silna (jaka), i nema joj ravne po
snazi u prostranstvu (prostoru).

Energija njene misli je savršena i konkretna (određena) i, što je
najvažnije, ona nastavlja da prikuplja snagu na račun misli drugih
ljudi. Sada ona više nije sama.

Eto, ti kažeš da grupe naučnika u različitim zemljama rade na
državnim programima, preduzetnici počinju da grade naselja o kojima
je ona razmišljala, njena misao je prihvaćena mnogim starijim I
mladim ljudima. A ti ljudi, došavši u dodir sa njenom mišlju,
unapređuju svoje.

Misli mnogih ljudi, slivajući se u jedinstvenu, ispunjavaju
prostranstvo energijom neviđene snage. Ta energija materijalizuje
predivnu budućnost. Sada se već dešavaju pojedinačna (odvojena,
zasebne manifestacije) javna ispoljavanja te materijalizacije.

-A ako neko smišljeno počne da ometa ovaploćenje budućnosti?
Na primer, žreci, koji sada vladaju (diriguju) svetom. Da li će sam
vrhovni žrec započeti ometanje?

-Neće smetati, pomagaće.
-Zašto ste u to uvereni?
-Razgovor sam slušao I misao njegovu video.
-Koji razgovor, kako ste videli?
-Vladimire, verovatno si se dosetio već, da je moj otac bio jedan
od te šestorice žredaca.
-Nisam ni naslućivao (pretpostavljao, pomišljao) nešto slično.
-A mogao si da naslutiš. Iako je spoljna jednostavnost
(običnost), umešnost skrivanja svojih moći i mogućnosti – jedna od
važnosti (značajnosti) koja čini (stvara, izrađuje) njihovu snagu
(ugled).
Oni nemaju zašto da se razmeću (šepure) snagom svoga oružja,
kao što to čine vladari velikih država. Mogu slobodno da upere to
oružje kuda požele (ushteju), usmeravajući misli vladara, stvarajući
odgovarajuće situacije (sazdavajući potrebna stanja). Pa i ciljeve
nikada sebi nisu postavljali da se hvališu (razmeću) pred ljudima.

Njihov glavni (osnovni), tajni cilj tokom hiljada godina bio je
postići (doći) dijalog sa Bogom.

Dejstvujući, oni se nisu bojali Božanske odmazde, znajući da
Bog, davši svakome potpunu slobodu, neće narušiti svoj zavet.

Upravljali su čovečanstvom, kinjili (čerupali, mučili, kidali) ga,
čime su pokazivali Bogu, da su moćniji od svih drugih, da od njih
zavisi sudbina zemne (zemaljske) civilizacije.

Slična situacija mora, kako su oni smatrali, da prinudi (prisili)
Boga na dijalog sa njima.

Ali, dijalog se nije dešavao (nije sledio) s njima. Sad je postalo
jasno zašto dijalog između Boga i žredaca nije bio moguć.

HVALA

Kada se rodila malena Anastasija, posle toga, kako je ostalo još
majušno, ne umejuće ni da hoda detence bez roditelja, pored nje je
ponekad počela da se pojavljuje ognjena lopta.

Moj otac je, kao i ostali žreci, znao mnoge prirodne pojave, one,
koje se vašim sadašnjim učenjacima (naučnicima) čine zagonetnim i
neobjašnjivim. Ali, moć (snaga) te ognjene lopte, za njega je bila
nepojmljiva.

Neshvatljiva energija je mogla u jednom trenu da se sićušnim
iskricama raspe po prostranstvu, i da se isto tako munjevito sabere u
jedinstvenu celinu.

Izmakao iz ognjene kugle tanušni zrak, mogao je u magnovenju
u prah da izdrobi (isitni) kamen, stenu.

Isti taj zrak, mogao je nežno dotaći nožicu bubice, puzeće po
latici cveta, ne pričinivši joj nikakav vred.

Ali je najvažnije i nepojmljivo (nedokučivo) bilo to, što je taj
ugrušak ogromne energije, reagovao na osećanja i želje malene
Anastasije. To znači, i sam je posedovao osećanja i misao.

Misao je u svojoj potpunosti (savršenstvu) svojstvena samo
čoveku. Ali, ognjena kugla nije bila čovek. Onda, ko je ona? Zašto
poseduje, svojstvena samo čoveku, osećanja? Otkuda u Njoj ta
ogromna moć i dar?

Pričao sam ti, i opisao si to u svojoj knjizi, kako je ona lokalno
menjala gravitaciju zemlje, kada je Anastasija učila da hoda.
Izbacivala je iz sebe hiljade zraka, raščešljavajući zlaćanu kosicu na
glavici malene devojčice.

Otac je naslućivao (pomišljao), ispoljavanjem kakvih (kojih) sila
može biti ta ognjena, moćna i misleća lopta, ali nikada nije govorio o
tome glasno. Pretpostavka zahteva potvrdu.

Kada je Anastasija poodrasla, jednom smo je čuli kako
razgovara sa kuglom. Bolje reći (Tačnije), uvek je govorila ona. Kugla
nikada nije izustila ni reč, reagovala je na reči detetove svojim
delovanjem (postupcima).

Otac je pitao Anastasiju o kugli, a ona je odgovorila kratko: »to
je dobro«. Njen odgovor je bio nedovoljan za oca, ali više nije
razgovarao sa njom o kugli, ni tada, ni godinama kasnije.

Po tom prvobitnom odgovoru, bilo je jasno: Anastasija nije imala
želju da daje određenje samoj kugli ili njenim dejstvima (delovanju),
najverovatnije ju je prihvatala svojim osećanjima. Ali je mome ocu, iz
nekog razloga, bilo važno da razjasni poreklo tog dešavanja sa
Anastasijinim nastankom.

Od trenutka prve pojave kugle, prestao je da uzima učešće u
delovanju žredaca i skoncentrisao svoje napore na odgonetanje
zagonetke.

Žreci znaju načine kako da se uvere u pretpostavke, ili da
opovrgnu sopstvena nagađanja. Neophodno je obnarodovati pojavu
najverodostojnijim opisom i čekati reakciju, mišljenje ljudi. Pritom, te
ljude ne smeju pitati, niti im postavljati zadatak da iznesu svoje
sudove (zaključke). Opredeljivanja moraju da se rađaju slobodno, na
nivou osećanja, a ne samo razuma. Tada će biti najtačniji.

Kasnije, na molbu svoga oca, ispričao sam ti o detinjstvu
Anastasijinom, uključujući i priču o njenim dodirima sa zagonetnom
pojavom. Napisao si u knjizi o tome, ne izopačavajući ono što si čuo i,
što je veoma važno, nisi izrekao nikakav sud svoj.

Sa uzbuđenjem smo očekivali reakciju ljudi koji su čitali knjige.
Ona je odmah usledila i ispoljila se ne samo kroz uobičajene izjave,
već i emocionalnim (uzbudljivim, dirljivim) bujicama osećanja. Ljudi
su govorili i pisali ono, što je naslućivao mnogo godina moj otac. Ono,

o čemu nije govorio glasno (naglas), skrivao je (krio je) od drugih
žredaca.
Objavio si stihove čitalaca, u kojima se, ne po nečijoj
porudžbini, već po zapovesti srca pisalo…Potsetiću te početka jednog
od tih stihova:

Na Dan rođenja
Bog se javio
Voljenoj Nastenjki svojoj…

Otac se uverio u svoju pretpostavku. Ognjena kugla, opšteća s
vremena na vreme sa Anastasijom, nije ništa drugo, već jedno od
projavljenja (obličja) Boga.

Bog ima mnoga obličja, bilo koja travka – ispoljavanje je
Njegovih misli. A kugla je pokazala (istakla) sobom, ako ne glavno
(najvažnije), onda najveličanstveniju skoncentrisanost mnoštva
povezanih (složenih, spojenih) ispoljavanja (obličja), sve do energije
razuma i osećanja.

I eto jednom… Dogodilo se to već posle toga kako si napisao pet
knjiga. Kada su bile objavljene njene reči, kao da je ognjenim mačem
probijeno (probodeno) tamno prostranstvo njenim emocionalnim
izlivom, sadržanim u rečima: »Pripremi se zlobo, odlazi sa zemlje, baci
se na mene…«

Iz usta Anastasijih reči dobijaju smisao(poprimaju značenje) ne
samo reči (slova). Ti, i ne samo ti, mogao si ne jednom u to da se
uveriš. I zloba je neviđenom energijom počela da kidiše na Anastasiju.

Počeli su da se pojavljuju beli krugovi, trava je belela. Bivalo je,
da na tren izgubi svest Anastasija. A mi nismo znali, kako pomoći
njoj.

Nije tražila pomoć unučica od nas. A kad nije zatražila
(zamolila), znači da je neizostavno, preko potrebno da izdrži sve sama.

U poslednje vreme, počeli smo da primećujemo, kako su se
pojačali napadi na nju po silini. Kao u agoniji, zloba je najgore
pokušavala da ispali hice.

A zajedno sa tim, rasla je i čvrstina unuke naše. Ona bi se u
poslednje vreme samo (zadrhtala) trzala od uzastopnih udara i
koračala ka obali jezera.

Nekim načinom, voda iz jezera joj je brzo snagu vraćala. Ona se
u vodi pljuskala, ronila i, izlazila, snagom nabijena, kao i pre.

I tog dana smo videli kako je, izloživši se (podvrgnuta) narednim
(novim) udarcima, pošla ka jezeru, oprezno (obazrivo) koračajući,
Anastasija.

Kada se zaustavila, prislonivši se na stablo kedra da bi
odahnula, otac reče uznemireno (uzbuđeno): »Danas je unučica
čudnovato (neobično) morala (bila prinuđena) da savlada (nadjača,
preodoli, odupreti). Bilo joj je teško, pogledaj, u zlaćanoj kosi, sedi se
pojavio pramen«.

Potom smo videli, kako, odgurnuvši se od stabla, korak načini
jedan, drugi u pravcu jezera Anastasija i, zanjihavši se, stade nanovo.

I tu se ukaza (izniknu) pred njom iz prostranstva kugla ognjena.
Ali, ovoga puta, sevajuće u njoj munje menjale su boju i, kao da su
unutar nje vulkani ključali. Iznenada, probiše nevidljivu opnu grozne
(strašne) ognjene strele, bujicom se iz kugle otrgoše (oteše), I u
prostranstvu iščezoše. Ali se kugla pritom nije smanjila, već se
uvećavala u prečniku, i primetno (vidno) su se sažimale i sve snažnije
(silnije) ključale unutar nje energije. Nije visila kugla u prostoru, već
se, bukvalno (kao) srce, čas stezala (grčila, sažimala) brzo, čas širila
(uvećavala). Odjednom zamre (obamre, ukoči se), kao za donošenje
rešenja (odluke). Hiljade energija-munja otrže se u smeru Anastasije.

U kom je trenutku ona, klonula, uspela ruku da podigne, otac i
ja nismo primetili, iako smo posmatrali ono što se događa nastojeći da
ne trepnemo. Poznat nam je bio smisao njenog pokreta. Ona je
zaustavljala munje, koje su stremile ka njoj. Zašto? Tada još nismo
mogli da shvatimo (pojmimo, razumemo).

Bilo nam je jasno: Svojom energijom, kugla je mogla da obnovi
sve snage u njoj, i više od toga, ona bi mogla da novom obdari
energijom Anastasiju. Tada, nikakvi napadi spolja unuci našoj strašni
ne bi bili. Ali, zašto je ona po svojemu odlučila da postupi?

Zatreperilo je hiljade pruženih ka njoj zraka, ali nisu dotakli
stojeću sa podignutom rukom Anastasiju. Oni su čas iščezavali u
praskajućoj energijama kugli, čas su se otkidali iznova, k njoj se
ustremljujujući i ponovo (opet) je nisu doticali (dodirivali).

I tad odjednom, polako i nežno (umiljato) ona izgovori reči,
zracima i kugli se obraćajući:

-Molim te, poriv energije svoje zadrži. Mene ne dotiči. Ja u
jezeru tvom mogu da se okrepim (ojačam). Samo, do njega moram
doći.
Kugla sve zrake ukloni trenutno, cela zadrhta i zapulsira, kao
srce. Baci se uvis, bljesnu (sevnu), kao da se rasprskava i iznova se
zgusnu.

Milijarde njenih zraka ka zemlji jurnuvši (poletevši), sve
dotakoše što je bilo na stazi, koja je vodila ka jezeru od nogu
Anastasijinih.

I novi prizor iskrsnu. Stazica je milionima cvetova pulsirajućih
zasjala, obrazovao se luk od raznobojnih duga nad stazom, koja je
vodila ka jezeru od nogu Anastasijinih.

Deo puta ka jezeru predstavljao je sobom najčudesniju sliku.

Ispod triumfalnog svoda trebala je da prođe Anastasija.

Ona učini korak, ali u stranu. Nije pošla putem pripremljenim
za nju ognjenom kuglom. Polako je stigla do jezera i zaronila u njega,
izronivši, prosto je poležala na vodi raširivši ruke, potom zapljuska –
vratila se snaga u nju.

Ponašanje Anastasijino u odnosu na ognjenu kuglu, a u stvari u
odnosu na Boga, bilo ja van našeg poimanja.

Ali to, što se desilo nadalje, može se uporediti sa preokretom
shvatanja (svesti) celog čovečanstva, ili sa izmenom balansa
(ravnoteže) vaseljenskih energija. To što se dešavalo nadalje…

Anastasija, navukavši na još vlažno telo haljinicu, brižljivo
izglača (ispravi) njene nabore, popravi kosu, potom priljubi ruke na
grudi i progovori, obraćajući se u prostranstvo:

-Oče moj, postojeći posvuda, ja sam kći Tvoja među tvojim
Tvorevinama savršenim.
Spor bitnosti (sužtina) vaseljenskih prekratiti (prekinuti) moram

o tome, koliko su savršena dela (tvotevine) Tvoja i ima li u njima
nedostataka.
Oče moj, postojeći svugde (posvuda). Ti si molbu ispunio moju,
mene ne dotakavši.
Sada niko od njih neće reći, da se raj mirski vratiti može samo
onda, kada ispravi Bog nesavršene tvorevine Svoje.
A da ispravljaš Ti nemaš šta. Sve je savršeno od vajkada Tobom
sazdano. Ja nisam sama, Oče moj, postojeći posvuda. Postoje kćeri
Tvoje i sinovi na raznim stranama zemlje. Njihova stremljenja su
silovita (moćna). Oni će vratiti zemlji predivno bujanje praiskonsko.

Oče moj, postojeći posvuda, mi – sinovi i kćeri Tvoje, Tobom
stvoreni, mi smo – savršenstvo.

Sada ćemo pokazati svima moći svoje. I neka Te obraduju
delanja )činjenja) naša.

Kada je Anastasija izgovorila te reči i zaćutala, nepomična u
visinama ognjena kugla, jurnu (polete) ka zemlji. Na oko tri metra od
nogu Anastasijinih, ona se rasu u milione sićušnih iskrica, u
jednomtrenu (magnovenju) se saže u jedinstvenu celinu.

Ali, ta jedinstvena celina više nije bila ognjena kugla.

Pred Anastasijom je stajalo dete od oko sedam godina, po
zemaljskom računanju vremena. Teško je reći, dečak li je to bio, ili
devojčica. Na dečija ramenca je bila prebačena plava, sa ljubičastim
odsjajem (prelivom) tkanina, načinjena kao od magle. Kosa detetova je
pokrivala (padala na) ramena. Izraz dečijeg lica je bio razborit, odlučan
(siguran) i blagonaklon…

Tačnije, izraz lica detetovog nemoguće je opisati rečima, moguće
je samo osećanjima, a osećanja su ispunila dušu.
Dete je stajalo bosim nogicama na travi i ne oštećujući travke.

Anastasija se spustila pred Njim, sela na travu i počela da ga
posmatra ne skidajući pogled sa Njegovog izuzetnog lika.

Činilo se, još tren i On ili ona baciće se u zagrljaj jedno drugom.
To se nije desilo.

Dete se osmehnulo Anastasiji i, prilježno izgovarajući svaki
zvuk, izgovori: »Hvala sinovima i kćerima za stremljenja«.

Potom, On se rastvori u prostranstvu, i u visinama ponovo
izniknu kugla, blistajući neviđenom, radosnom svetlošću. Brzo načini
nad jezerom nekoliko krugova, i tople kapi kiše su nekoliko minuta
milovale sve rastuće i utihlu jezersku glatkoću.

Vlaga ta je bila životvorna (okrepljujuća). Nekoliko kapi je palo
na moju ruku, ali nisu skliznule s nje, već su se rastvorile,
ispunjavajući telo blaženstvom (milinom).

Moj otac, uvek staložen (spokojan) u bilo kojoj prilici, uvek
vladajući svojim čuvstvima, bio je potrešen.

On je, bukvalno ne osećajući svoje telo, hodao po tajgi, a ja sam
ga sledio.

Hodao je nekoliko sati, onda se zaustavio i okrenuo ka meni. Niz
obraz mu se slivala suza. Njemu, jednom od vrhovnih žredaca, nisu
svojstvene slične emocije. Ali sam ja video njegove suze. Otac reče
staloženo i odlučno: »Ona je uzmogla (bila u stanju)! Anastasija je
prenela ljude kroz razdoblje tamnih sila. Po celoj zemlji će se rasuti
seme radosnih, srećnih stremljenja«.

Potom je otac dugo uzbuđeno razgovarao sa mnom. Njega nisu
iznenadila (zapanjila) ni delovanje kugle, ni to, što je jedno od obličja
Boga, možda, glavno Njegovo projavljenje, stalo pred Anastasiju u vidu
deteta.

Moj otac – žrec, i to ne običan, umeo je da izdvoji iz vidljivih
dešavanja, najvažnije. I njega apsolutno nije interesovala sama vizija.

Najvažnija je bila pojava u prostransvu misao.

Misao, sazdana Anastasijom, nije odjeknula od vremena
stvaranja, nije ispoljena (izražena) ni u jednom traktatu. Krajnje
prosta (obična) i u isto vreme uzvišeno nepojmljiva (čudesna), ona je
preobražavala (pretvarala) poznate traktate u naivne izmišljotine, koje
nemaju nižta zajedničko sa Božanskom suštinom. Anastasija je uvela
u svesnost čovečanstva nedostajuće čoveku poimanje Boga.
 Nazad na vrh »
majstor
Mistik

Poruka Poslao: 29 Dec, 2009 21:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja cu jos jednom ponoviti

Procitao sam skoro sve sto je manje -vise zanimljivo

Kasiopejce,Pledijce,Ra,Set, Kamelot
Icke
Gurdjijev, Uspenski, Blavatske
Stajner
Jung
Bardon, Crowley, Regardije,S.M. Matehers....
Zen, Vede, Peta beda

i da ne nabrajam dalje

ali ne postoji nista sto stvara slike kao dok citas Anastasiu
nijedna od svih hiljadu knjiga koje sam procitao to ne radi
i to je ogromna razlika
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50  Sledeci
Strana 7 od 50

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Svakodnevne duhovne spoznaje (uvidi) 704 plavizrak 140045 26 Feb, 2011 16:10 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 150603 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka NOVI SKENER ZA SNIMANJE SRCA 0 adminfob 3908 20 Jan, 2009 02:50 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)