ZNANJE NA DAR- onome ko hoće da zna (nastavak)
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 08 Jan, 2010 01:20 am    Naslov: ZNANJE NA DAR- onome ko hoće da zna (nastavak)
Odgovoriti sa citatom

.
ZNANJE NA DAR ...

Ovde ćemo nastaviti da darujemo znanja, i da nastavimo da ih sabiramo.

.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 09 Jan, 2010 00:19 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pre početka čitanja ovoga teksta, lupite reptilka po glavi i pošaljite na spavanje. U protivnom ima odmah da skoči.

Virusi

Citat:
Virusi su acelularni, ultramikroskopski,organizmi nesposobni da se razmnožavaju van ćelije domaćina. Izvan ćelije domaćina oni ne pokazuju osobine živih bića, čak mogu i da kristalizuju. Kristalizovani virusi zadržavaju sposobnost infekcije ćelije.

Ovaj deo govori o sposobnosti virusa da putuje svemirom kao kristal i da tako sačuva svaku informaciju koju sa sobom nosi

Citat:
Zrela virusna, vanćelijska, čestica sposobna da inficira ćeliju domaćina naziva se virion. Ulaskom u ćeliju virion postaje aktivan tj. virus.

Dolaskom na tlo koje mu može poslužiti za razvoj postaje živo biče.

Citat:
Za viruse se u pravom smislu može reći da se nalaze između živog i neživog sveta. Prisustvo nukleinske kiseline i sposobnost da se ona menja (mutira) čime se virusi prilagođavaju promenama u spoljašnoj sredini kao i prisustvo proteina su svojstva živih bića. S druge strane, u odnosu na živi svet, virusi nemaju ćelijsku građu (acelularni su), niti sposobnost obavljanja metabolizma. Kako im sve to nedostaje oni se mogu razmnožavati samo unutar žive ćelije.

Oni su sposobni kada ožive da se prilagođavaju sredini. Razmnožavaki se samo u okviru čelije koju su naselili.

Citat:
Nukleinska kiselina je ili DNK ili RNK, pri čemu oba tipa mogu biti i jednolančane i dvolančane. Nukleinska kiselina čini virusni genom (skup svih gena), koga čini jedna kopija gena. Zato se virusi mogu smatrati haploidnim organizmima. Virusni genom može sadržati od nekoliko gena do nekoliko stotina gena.

Ima ih raznih vrsta i sadržaja. Od toga zavisi gde će se nastaniti

Citat:
Virusi se razmnožavaju na način koji je jedinstven u živom svetu pa se naziva umnožavanje. Ćelija domaćin, po ulasku virusa u nju, proizvodi nekoliko desetina do nekoliko stotina virusnih nukleinskih kiselina i na hiljade proteinskih kapsomera, a nakon toga se ovi delovi spajaju u veći broj virusnih čestica.

Ovo je bitno da cela čelija proizvodi sve što je potrebno da bi im omogućila život, ne bori se protiv njih. I množe se. Naselite Zemlju i množite se.
Citat:

Sazrevanje virusa je stvaranje nukleokapsida kombinovanjem nukleinske kiseline i proteina. Oslobađanje viriona iz ćelije domaćina može se vršiti na razne načine: razlaganjem (lizom) ćelije što dovodi do smrti ćelije, egzocitozom – pri kojoj virus od membrane ponese jedan deo kao svoj dodatni omotač i dr. Ova poslednja faza može kod nekih DNK virusa da izostane. Takvi virusi ugrade svoju DNK u DNK domaćina i deobom se prenose na potomačke ćelije (virusna DNK se replikuje zajedno sa DNK domaćina). Nazivaju se provirusi (latentni – mirujući virusi). Ugrađeni u DNK domaćina,
provirusi gube sposobnost infekcije, ali se u određenim uslovima (povišena telesna temperatura, pad imuniteta i dr.) ili spontano mogu ponovo aktivirati.

Nakon naseljavanja organizma, Zemlje, dolazi do opredeljivanja. Naj bolje je ako se ugradi u gen i tako postane deo celine.

Ovo je priča o ljudima i njihovom dolasku na Planetu zemlju. Kako odlučimo i koji put izaberemo vidi se i šta če se sa nama desiti. Samo oni koji se spoje i ugrade u DNK imače život većni, što znači da prihvate pripadnost celini.
Ovo je paralelan svet, potpuno identican, videla sam ga pre nekoliko meseci i bogami do sada čutala dok nisam sve sagledala i shvatila da je baš sve tako- Mi smo na kosmičkom nivou virusi.
Iz ove priče o njima vidimo i svoje mogučnostei.

Iz ove priče vidimo i kako se čovek stvara i nadograđuje, ubacivanjem virusa
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 09 Jan, 2010 17:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vera a ko stvara viruse ?
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 10 Jan, 2010 01:21 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Litlneks ::
Vera a ko stvara viruse ?

Bog otac stvara u svetlosti život,a majka mu daje dušu.

Ova slika vrusa i njihovog delovanja, za mene je već duže vreme fascinantna. Neverovatno je kada se deo slike nebeske poklopi sa slikom na zemlji.

Ako posmatramo život virusa u čeliji i šta rade. kroz tu sliku možemo čitati bez greške istoriju naše kosmičke galaksije. Sve je zapisano.
U njoj se vidi i put ljudi i kako se sjedinjuju sa delom oca kako postaju i sami stvaraoci. Vidi se da kada postanu deo gena da i oni učestvuju u stvaranju novog života. Čelija zna da stvari celoga čoveka i sav život oko njega.

Vidimo i kak cela čelija može da nastrada ako se virus ne ujedini već samo troši i razara.

Sve nam je zapisano i možemo da vidimo samo u jednoj čeliji. Tu smo i mi, naravno u mikro svetu u jedinicama koje na taj način grade i dograđuju naše biće.
Na isti način i mi postajemo deo Tvorca, ako se sjedinimo postajemo stvaraoci.

Uvek kad otkrije poneki paralelan svet ostanem zadivljena mudrošću, da stvarno sve možemo znati ako je prihvatimo i vidimo.

Sad mi je i jasno zašto se virusa nikada nisam bojala, jer ako ih upoznamo onda znamo da su oni naš gradivni deo.
 Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 10 Jan, 2010 01:47 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::

Doduše ovo znam jer si mi sinoć napisala svoje uvide iz kojih se to sve vidi, pa ako hoćeš?

Naravno Vera da hoću da napišem Very Happy ,
dobila sam uvid - jedan deo o Elektri ... ,,, videla sam kako izgleda Verin ključ...

Iskopiraću ovde :

"Sa svojih 25 godina sam napisala svoju prvu pesmu ... pre toga nikada nisam umela da pišem poeziju...
Poezija koju pišem , ne pišem i ne smišljam ja stihove i reči , nego kada mi se otvori polje nadahnjuća ,
ja samo zapisijem reči i stihove koje mi same naviru .... kao da mi ih neko diktira , ali ne čujem glas koji mi diktira ,
nego mi mentalno , telepatski stižu poruke iz Viših dimenzija ...

Neke poruke koje sam na taj način dobila , nisam ih još uvek tehnički sredila da budu u obliku pesme ,
upravo ću da ti napišem poruke koje sam prekjuče zapisala , ali napisaću ti ih takve , nesređene .
J*bi ga , nemam skener pa da iskeniram i da ti pošaljem stranice iz sveske da vidiš i crteže koje sam uz tekst crtala ,
ali probaću da ti rečima opišem crteže .

Prekjuče uveče , sedela sam na fotelji , pila kaficu , isključila sam i radio i TV , u stanju mira , opuštenosti , sam uronila u Sebe ...
Polje se otvorilo , uzela sam svesku i olovku , i počela da zapisujem svoje misli onako kako su mi dolazile , logiku sam isključila .

Zapisala sam sledeće :

Idealno je predpostavljati sebe drugima , voleti druge , živeti za druge , za služenje , za predaju , rasplinuti se u Božanskoj ljubavi....

Ljubav = znanje = svetlost = informacija = prosvetljenje ,....

informacija = formacija svetlosti

znanje = znati - svetlosnom informacijom ovladati

ovladati :

1. stepen znanja = ljubav

stepen - dostići kritičnu količinu mase bezuslovne ljubavi

uslov je - voleti bez uslova - bez slova

slova čine reč , reč izražava misli , misli su nam u 3D nametnute ...

- da bi voleli bez uslova , trebamo težiti stanju bez guste energije misli - biti U SADA , biti prisutan , spojen sa svojim Bićem .

Dakle , potrebno je prvo doći do tog stanja svesti da bi bili u mogućnosti da : predpostavljamo sebe drugima , voleti druge , živeti za druge , za služenje , za predaju , rasplinuti se u Božanskoj ljubavi ,... i da to živimo !
A dok to ne postignemo , rešenje je , naučiti prvo sebe da volimo i prihvatamo ,,,,, jer ne možeš da daš drugima nešto što ti sam ne poseduješ .

Ključ = otvaranje srčane čakre ( prethodno spaliti i sa ljubičastim plamenom sagoreti sve negativnosti , tj. transformisati ih u energiju čiste ljubavi )

Srčana čakra = centar za bezuslovnu ljubav

Krunska čakra = kapija ( vrata ) ka Božanskom intelektu

Srčanu i Krunsku čakru spojiti u jednu = svetlost = ljubav = znanje = providno , čisto , bela boja , koja sadrži u sebi ceo spektar , sve boje duge ( Komentar - čakre imaju boje Duge , to sam od Istine saznala )

A drugi pol je crna boja , koja u sebi upija sve boje Duge .

Bela boja = refleksija , odsjaj , bljesak , novo stvaranje ,....
Crna boja = upijanje , vraćanje , replikacija ,....

Polu Mesec ,
druga polovina Meseca ,
prvu polovinu je prekrila tama ,
druga , do nedavno tamna polovina je izronila obasjana .
A pun Mesec je kada očima ka Mesecu reflektujemo zrake svetla ,
sa sunca u našim grudima -
zapaliti unutrašnji plamen ....

Svetlost probuđenih duša isijava u koncentričnim krugovima .
Duše spavaju kad je mrak ,
a bude se sa prvim zrakom sunca
u zoru kad svanjava .

Čovek koji sjaji ,
on je sunce u suncu ,
koje sjaji
i budi zracima
i ostala uspavana sunca ...

Krila -
Anđela ,
Vila ,..
pomažu nam da letimo
iznad guste energije
i penjemo se ka Visinama ...
( Komentar : pod pojmom "guste energije" podrazumevan negativne energije , koje su niskih vibracija )
Anđeli spajaju svoja krila
da povuku zajedno sa nama
i naše najmilije
do zlatnih visina .

Ruža - simbol za Sveti Gral - ključ života

Vera treba da nekome preda ključ .... u svesti mi se pojavio tačan izgled ključa , nacrtala sam ga , ali mi je teško da ti ga opišem rečima .
Zlatne je boje , izokrenuto srce - znači : drugi pol ( aspekt) ljubavi .
To izokrenuto srce , liči i na ženske dojke - ženski princip , žene imaju ključnu ulogu u preobražaju planete ,
majčino mleko - najzdravija hrana ,...

Izbočine za otključavanje , na donjem delu ključa , liče na slovo E !!!
E = elektra
elektra je ključ , elektra otključava vrata.....

Na ključu postroji i ugravirana šara koja liči na dve spirale koje stoje paralelno jedna pored druge , i međusobno se prepliću .

Na kraju mi se pojavila slika osmougla , na koji je nadovezan još jedan osmougao , pa još jedan , ,.... pitala sam šta ti osmouglovi predstavljaju - dobila sam odgovor da osmouglovi predstavljaju kristale znanja . "
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 10 Jan, 2010 01:58 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bravo CACO !!!
 Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Poruka Poslao: 10 Jan, 2010 01:59 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U zadnje vreme , u stanju opuštenosti postavljam pitanja i dobijam neke odgovore odmah , a neki odgovori mi stignu nešto kasnije...

Svaki odgovor koji dobijem proveravam više puta .

Kada mi se u umu javila slika ključa , tek kada sam ga nacrtala shvatila sam da je to ključ o kome je Vera pričala...
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 10 Jan, 2010 02:04 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Videćete još mnogo toga, ne mora to biti ono što ja vidim ali če se uvek pojavljivati jedinstvo uvida i nit koja ih spaja biće vidljiva.
Samo pitajte, sve što vas zanima, odgovori če dplaziti sigurno, ali naravno kad oni hoće i kada ste za njega spremni. To je prelazak u svesno stanje, to je povezanos.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 10 Jan, 2010 02:09 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Na kraju mi se pojavila slika osmougla , na koji je nadovezan još jedan osmougao , pa još jedan , ,.... pitala sam šta ti osmouglovi predstavljaju - dobila sam odgovor da osmouglovi predstavljaju kristale znanja . "

Gledaj molim te, kako se ovo uklapa u sliku priče o virusima kao nosiocima znanja

Naravno ima i osmouglih, oni koji znanje čoveka nose koroz prostor su dijamanti c ugljenik koji zna strukturu da gradi a vodonik nosi svest.
 Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Poruka Poslao: 10 Jan, 2010 02:09 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bravo CACO !!!

Hvala! Very Happy

A volela bih da napišeš i ti uvide koje si dobio , sećanja ,... love3 Srce si!

Taj deo vezan za poeziju , važi i za tebe Very Happy

Kada krenem tako da pišem u stanju nadahnuća ,
obično spajam ono što sam već do tada spoznala , poznate mi činjenice ,
da bih svaki put kada pišem o već poznatom , dobila na poklon i po neki novi uvid .
Aleksandra-Caca
Mesija

Poruka Poslao: 10 Jan, 2010 02:12 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::
Citat:

Gledaj molim te, kako se ovo uklapa u sliku priče o virusima kao nosiocima znanja

Naravno ima i osmouglih, oni koji znanje čoveka nose koroz prostor su dijamanti c ugljenik koji zna strukturu da gradi a vodonik nosi svest.

Bio je red da konačno svi mi pojedinačno krenemo da zajedno spajamo deliće mozaika ...
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 10 Jan, 2010 02:44 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dakle , potrebno je prvo doći do tog stanja svesti da bi bili u mogućnosti da : predpostavljamo sebe drugima , voleti druge , živeti za druge , za služenje , za predaju , rasplinuti se u Božanskoj ljubavi ,... i da to živimo !
A dok to ne postignemo , rešenje je , naučiti prvo sebe da volimo i prihvatamo ,,,,, jer ne možeš da daš drugima nešto što ti sam ne poseduješ .

Ključ = otvaranje srčane čakre ( prethodno spaliti i sa ljubičastim plamenom sagoreti sve negativnosti , tj. transformisati ih u energiju čiste ljubavi )

Caci i ja sam ovo dobio juče na uvid postavljajući pitanje na moje neke lične stvari iz života,dok sam negde oko 14h časova trčao... Ja dok trčim non-stop se povezujem i razgovaram... i da dodam još ovome gore dobio sam da treba raditi na sopstvenom svetlosnom telu...
 Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Poruka Poslao: 10 Jan, 2010 02:56 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Caci i ja sam ovo dobio juče na uvid postavljajući pitanje na moje neke lične stvari iz života,dok sam negde oko 14h časova trčao... Ja dok trčim non-stop se povezujem i razgovaram... i da dodam još ovome gore dobio sam da treba raditi na sopstvenom svetlosnom telu...

Litlneks , i ja sam dobila nešto u vezi svetlosnih tela .... evo u ovom delu :

Aleksandra-Caca ::

A pun Mesec je kada očima ka Mesecu reflektujemo zrake svetla ,
sa sunca u našim grudima -
zapaliti unutrašnji plamen ....

Svetlost probuđenih duša isijava u koncentričnim krugovima .
Duše spavaju kad je mrak ,
a bude se sa prvim zrakom sunca
u zoru kad svanjava .

Čovek koji sjaji ,
on je sunce u suncu ,
koje sjaji
i budi zracima
i ostala uspavana sunca ...

Poljubac...
Aleksandra-Caca
Mesija

Poruka Poslao: 10 Jan, 2010 02:58 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kada nam se uvidi poklapaju , to je ono o čemu je Dajbog sad skoro govorio na forumu ... sad ću da nađem taj njegov post .
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 10 Jan, 2010 03:02 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja sam u stvari oduševljena prepoznavanjem jer kad ovo vaše pročitam i prevedem na moj jezik to izgleda kao isijavajte svetlost iz grudi, oka tvorca, jer time oslobađate ljude oko sebe. Pretvarajte tamnu energiju misli temperaturom ljubavi u svetlost.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeci
Strana 1 od 12

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka OBJAVE 175 Vesna 60417 15 Avg, 2011 16:45 pm
Dušan Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DOWNLOAD MATERIJALA 575 Vesna 501703 29 Maj, 2011 17:38 pm
Šomika Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 244883 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka E-Meilovi članova foruma 27 Giba 15152 26 Nov, 2010 16:40 pm
pluton Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka BOG JE SA NAMA, SADA I OVDE 96 Zosim 26218 26 Okt, 2010 13:57 pm
5.element Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomozite mi da se nađem... 6 Crveni Zmaj 6362 17 Mar, 2009 04:30 am
talerman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Volja je Stvaraočeva 20 drugar 9027 25 Avg, 2008 11:03 am
jasna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)