ANASTASIJA-zvoneći kedri Rusije
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
grufic
Iskušenik

Pridružio: 25 Dec 2009

Poruka Poslao: 21 Jan, 2010 13:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Grishka ::
Dragi prijatelji,
pratim ovu temu od samog početka,jer me priča o Anastasiji već godinama oduševljava. Da se predstavim,ja sam Grishkina boginja i nadam se da nećete zameriti što se javljam pod njegovim imenom.
Nemam mnogo vremena za pisanje, a i inače mnogo više volim praksu od teorije,tako da ću vam poslati jednu od svojih omiljenih priča iz Anastasijine predivne riznice,s nadom da će vas podstaći na delanje s Ljubavlju.

ЖЕНА БОГИЊА

Било је време кад су на Земљи живели мушкарац и жена.Жену су звали Јелена,а мушкарца Иван.
Муж би се вратио с посла и сео уз телевизор читајући новине. Жена,Јелена,припремала би вечеру.Служила је мужу вечеру и гунђала како он по кући ништа паметно не ради и како зарађује мало новца. Ивану је сметало женино приговарање. Али није био груб према њој, него је само у себи помислио:''Прљавица једна запуштена, још приговара.Кад смо се женили,била је сасвим другачија:лепа и мила.''
Једном је жена,која је стално приговарала,затражила од Ивана да изнесе смеће.Он се безвољно окренуо од телевизора и пошао у двориште.Вратио се и зауставио на вратима,па се замишљено обратио Богу:
-Боже мој,Боже мој,живот ми нема смисла.Зар ћу читав живот провести с том женом која стално приговара,уз то још и није лепа? То није живот,него само патња.
И Иван је зачуо тихи глас Бога:
-Сине мој,могао бих да ти помогнем у твојој невољи. Ја бих могао да ти дам прелепу богињу за жену,али комшије би се запрепастиле због велике промене у твом животу. Учинићемо тако,да ћу ја твоју жену поступно да мењам,те ће у њу да се усели дух богиње,а и пролепшаће се споља.Али запамти,желиш ли да живиш са богињом,и твој живот треба да буде достојан богиње.
-Хвала,Боже.Сваки мушкарац може да промени свој живот ради богиње.Реци ми само кад ћеш моју жену почети да мењаш.
-Најпре ћу је одмах мало изменити.Сваког тренутка ћу је мало мењати набоље.
Ушао је Иван у кућу,сео у наслоњач,узео новине и поново укључио телевизор,али није могао ни да чита,ни да гледа филм. Једва је чекао да погледа и да види да ли му се жена бар мало променила.
Устао је и отворио кухињска врата.Наслонио се раменом на довратник и почео пажљиво да посматра жену.Била му је окренута леђима док је прала судове који су остали после вечере.
Јелена је наједном осетила поглед,па се окренула према вратима. Погледи су им се срели.Иван је посматрао жену и мислио:''Не,нема никаквих промена на мојој жени.''
Јелена је приметила необичну пажњу мужа,и ништа не схватајући,поправила је косу,док јој се појавило руменило на образима, па је упитала мужа:
-Иване,зашто ме тако пажљиво гледаш?
Муж се није снашао шта да каже,него се и сам збунио,па проговорио:
-Да ли,можда,треба да ти помогнем да опереш судове?Не знам, помислио сам...
-Судове?Ти би мени помогао?-мирно је упитала зачуђена жена,
скинувши прљаву кецељу.-Али ја сам их већ опрала.
''Ма невероватно како се само видно мења'',помислио је Иван.
''Одједном се пролепшала''.Па је почео да брише судове.
Следећи дан је Иван журио с посла кући очекујући с нестрпљењем да види како се његова досадна жена претвара у богињу.
''Шта ако је од ње постала превелика богиња,а ја се нисам ни мало променио?''помислио је.''Боље ми је да купим цвеће да се не бих осрамотио пред богињом.''
Дошавши до кућног прага,Иван је био опчињен и стајао је сасвим збуњен пред отвореним вратима.Јелена је пред њим стајала у свечаној хаљини,тој коју јој је он купио прошле године.Коса јој је била уредна и носила је траку.Иван се збунио и неспретно јој дао цвеће, не одвајајући од ње поглед.
Јелена је узела цвеће и благо уздахнула.Спустила је капке и заруменела се.
''Ах,какве су у богиње прелепе трепавице!Како су нежне!Како је чудесна њена унутрашња лепота и како је лепа споља!''мислио је Иван.
Уздахнуо је угледавши сто с прибором за јело и две упаљене свеће,са два пехара и божанском храном привлачног мириса.
Сео је за сто.Насупрот њему је села Јелена.Тек што је села, изненада је устала и проговорила:
-Опрости,заборавила сам да ти укључим телевизор.Ево донела сам ти и нове новине.
-Не гледа ми се телевизор,нити читају новине.Они увек једно те исто-искрено је одговорио Иван.-Боље ми кажи како би сутра желела да проведеш суботу.
Сасвим се зачудивши,Јелена му је одговорила:
-А ти?
-Ма купио сам нам две карте за позориште.Али можда би преко дана желела да одемо у куповину?Кад већ идемо у позориште морамо свратити у продавницу и купити теби пристојну хаљину за позориште.
Иван се замало залетео и проговорио свете речи:''Пристојну хаљину за богињу.''
Збуњено ју је погледао,па уздахнуо.Испред њега је за столом седела богиња.Лице јој је сијало од среће,а очи су јој блистале. Благо се смешећи,тражила је одговор.
''О Боже,како ли су само прелепе богиње!Буде ли она постајала сваким даном све лепша,хоћу ли и ја постати достојан богиње?'' мислио је Иван,кад му је наједном синула мисао:''Морам успети,морам успети док је још богиња покрај мене.Треба да је замолим и да тражим од ње да ми роди дете.Биће то моје дете и дете прелепе богиње.''
-Иване,о чему мислиш?Да ли видим немир на твоме лицу?-упитала је Јелена мужа.
Седео је Иван узнемирено,не знајући како да изрекне скривену мисао.Да ли ће се нашалити ако затражи од богиње дете?Такав му дар Бог није обећао.Незнајући како рећи оно што жели,Иван је повлачио столњак и зацрвеневши се проговорио:
-Не знам...Могу ли?...Па,хтео сам рећи...Да,ја већ дуго желим од тебе дете,прелепа богињо.
Јелена је пришла мужу.Из очију,пуних љубави,спустила јој се на румено лице пуно среће,суза.Ставила је Ивану руку на раме и угрејала га топлином даха.
''Ах,ноћ је прошла!Ах,то јутро,тај дан!О,како је прелеп живот са богињом!''размишљао је Иван док је облачио другог унука да га поведе у шетњу.

Istina je uvek prosta i jednostavna samo sto smo mi preterano slepi.
Hvala ti puno na ovoj prici... Srce si!
majstor
Mistik

Pridružio: 14 Mar 2009

Poruka Poslao: 21 Jan, 2010 13:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ako ne mozete doci do knjiga Zvoneci kedri Rusije, posaljite meni na PM mail i ja cu vam ih poslati, da citate dok ih ne izdamo

pozz

majstor
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 21 Jan, 2010 13:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Majstore,

hoćeš da otvorimo posebnu temu o Gnozama, pa da sukcesivno stavljamo tu prijevode?
BTW. diskutabilan mi je stav Moravijeva o potrebi stvaranja nove elite....kužim šta je htio reći, ali suštinski ništa to nije drugačije niti od jednog do sada poznatog društvenog sistema. Premda, on to ne poriče, i sam diskutira o nužnosti društvenog sistema s Vođama, novim ljudima. Ali, ne znam...osim što sam zakleti antifašista, nekako sam i teški socijalista s "humanim licem"....

Ima dalje: a opet, dok smo na hrpi, all together - mora biti sitne oligarhije, inače ode sve u ... e, sad, ako se ide prema uzdignuću, onda se ide kolektivno, pa čemu onda vladavina elita, pa makar i duhovnih? Pogle šta se zbiva, malo malo pa Mesija; javi se netko s nekom misli odamh ga poklopi trač baba s nekakvim sklepanim posuđenim sudom, a uvjerena da je profaundli extra duhovnjak...
Kako razriješiti tu slojevitost, bez isticanja?
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
majstor
Mistik

Poruka Poslao: 21 Jan, 2010 14:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

zvoncica ::
Majstore,

hoćeš da otvorimo posebnu temu o Gnozama, pa da sukcesivno stavljamo tu prijevode?
BTW. diskutabilan mi je stav Moravijeva o potrebi stvaranja nove elite....kužim šta je htio reći, ali suštinski ništa to nije drugačije niti od jednog do sada poznatog društvenog sistema. Premda, on to ne poriče, i sam diskutira o nužnosti društvenog sistema s Vođama, novim ljudima. Ali, ne znam...osim što sam zakleti antifašista, nekako sam i teški socijalista s "humanim licem"....

Ima dalje: a opet, dok smo na hrpi, all together - mora biti sitne oligarhije, inače ode sve u ... e, sad, ako se ide prema uzdignuću, onda se ide kolektivno, pa čemu onda vladavina elita, pa makar i duhovnih? Pogle šta se zbiva, malo malo pa Mesija; javi se netko s nekom misli odamh ga poklopi trač baba s nekakvim sklepanim posuđenim sudom, a uvjerena da je profaundli extra duhovnjak...
Kako razriješiti tu slojevitost, bez isticanja?

Ok otvori ti Zvoncice, prve dve knjige su u drugom fazonu, kad sve prevedemo videcemo koji su delovi sto nas zanimaju

pozz
 Nazad na vrh »
majstor
Mistik

Poruka Poslao: 21 Jan, 2010 14:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Neko uvek mora predvoditi, razlicitih su energija ljudi, ali odluke treba da se donose konsensusom
 Nazad na vrh »
majstor
Mistik

Poruka Poslao: 21 Jan, 2010 14:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Samo mi reci na kom podforumu ces je otvoriti, pa da se ukljucim aktivno
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 21 Jan, 2010 14:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ma ukratko, hoću reći: ista je to stvar. Već viđeno. Nije ni krenulo, a već se javljaju pojedinci koji za svaku slučaj zagovaraju teoriju elita. Opet.

Samo to.
Ne inzistiram na tom stavu...kao da smo na kavi, i to onoj pobjegulji s posla, pa ti skuckam šta mi se mota po glavi....
 Nazad na vrh »
majstor
Mistik

Poruka Poslao: 21 Jan, 2010 14:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Razumem te u potpunosti, stalno sam u sukobu sa sistemom na raznim nivoima, mada ima i pametna izreka od Hrista, "Ne bacaj bisere pred svinje"
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 21 Jan, 2010 14:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Misliš da sudim a priori, bez dubljeg znanja?
 Nazad na vrh »
majstor
Mistik

Poruka Poslao: 21 Jan, 2010 14:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne mislim na tebe, mislim da u masi ima ljudi razlicitog nivoa svesnosti, sorry ako se nisam dobro izrazio
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 21 Jan, 2010 14:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne, jesi. Ali isto je tako istina da se ne mogu donositi konačni sudove prije rekapitulacije, kao što je istina da rekapitualcija može biti akcelerirana, ako su već ranije napunjena skladište...ali ne moraju zato biti točni. Ili ispravni. Sudovi.

E, pa, to je i meni zazvonilo...stupnjevanje...ali kao što kaže M. moraju uzeti u obzir inkarnaciju svih duša koje su vezane za zemlju u nekom trenutku.

A do tada...izgleda da mora biti Statesmena i drugih...ostaje valjda samo nada da će garancija dobre statike biti visoki stupanj duhovnosti, koji neće tolerirati diskriminacije po stupnjevima razvoja. Nikakve diskriminacije.
 Nazad na vrh »
majstor
Mistik

Poruka Poslao: 21 Jan, 2010 15:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Diskriminaciju uglavnom prave ljudi sami, svojim teznjama , zudnjama, zeljama...ne mogu se odreci toga....zato jako malo ljudi i uspeva....
 Nazad na vrh »
majstor
Mistik

Poruka Poslao: 21 Jan, 2010 15:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Trebalo mi je prilicno vremena da sam to shvatim , opitom pre svega...sto se manje vezes za bilo sta ...sve ti je lakse...postajes kao ptica....
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 21 Jan, 2010 15:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dobro, ne znam kako da ovo diplomatski uvijem, pa sam odustala od truda: ajde, kako da se recimo odvojiš od emocija prema nekome, curi/dečku? Pa nadalje, roditeljima, sestri, bratu...
Razumijem, shvatljivo mi je detačiranje od automobila, stana, Armani jakne,premda nešto moraš obući, negdje moraš živjeti...situacija na poslu...

Kako se ne vezivati? Ili vezati se, ali pod uvjetom da do kraja ne daš sve od sebe? kao neki poligon, gdje bi testirao sve situacije i vježbao odvezivanje?

Iz mog iskustva, kompletno nevezivanje moguće je jedino ako uspostaviš onu čarobnu ravnotežu unutar sebe, mir i povezanost sa višim energijama ( s time da si opet nalinkan, ali ovog puta na njih)...Ali, em je to zaista rijetko moguće, em se čim se uspostavi neminovno dekomponira, dakle, ni to nije trajno u ovoj ravni.
Ili, da se poslužim tvojim slikama, vrtnja u boci na putu prema vrhu ponekad se akcelerira jer je netko bocu stavio na promaju pa te usisa prema vrhu, preskočivši krug -dva...ali onda opet staneš i vrtiš se polako gore, ili u krug, ovisi o stupnju zbunjenosti, pitajući se kako da ponovo prizoves promaju?
 Nazad na vrh »
majstor
Mistik

Poruka Poslao: 21 Jan, 2010 15:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U stvari je jednostavno, odredis sta ti je cilj u zivotu i ides ka njemu ( vrhu) ko ne moze pratiti , otpasce....nekad je bolno ali nema drugog nacina ...za nas koji zivimo svetevno
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50  Sledeci
Strana 33 od 50

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Svakodnevne duhovne spoznaje (uvidi) 704 plavizrak 140332 26 Feb, 2011 16:10 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 150664 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka NOVI SKENER ZA SNIMANJE SRCA 0 adminfob 3911 20 Jan, 2009 02:50 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)