LOGOS...NO LIMITS!
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 03 Feb, 2010 01:10 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Gibo,

evo, ovako sam to razložio. Valjda je pregledno?

Z:
Logika je omražena jer postavlja nezgodna pitanja,
pogotovu ako na njih nemamo odgovore.

Ako Bog može kao potezom gumice da obriše ceo svet,
ako isto tako potezom prsta može da stvori novi svet,
šta će mu onda evolucija?

G:
Netreba mu evolucija kao takva- treba mu kretanje, a evolucija je jedna od ideja koja to sprovodi.
Z:
Kako znamo da mu treba kretanje? I kakvo On dobro ima od bilo kakvog kretanja?

G:
I nema sta da stvori i brise jer sve vec postoji bez nacina da se obrise.
Z:
Prvo pitanje je ko stvara, ko je bilo šta stvorio?
Po pitanju brisanja je već lakše, ako se pozovemo na bilo koji zakon održanja (materije, energije, duše) umesto brisanja ostaje transformacija.
A transformacija može biti takva da uništava prethodno stanje ili da ga samo delimično menja.

G:
Ako mi nesto "obrisemo" neznaci da je u ocima Boga obrisano. Samo smo otisli na neko drugo mesto gde je "obrisano", a ono staro stoji tamo gde je bilo.
Z:
Ako mi nešto “brišemo” onda “nas” izjednačavaš sa Bogom.
Tu već ulazimo u vrlo komplikovanu priču šta je apsolutno, a šta je relativno.
Pošto smo mi deo Božanske celine, mi možemo da obrišemo ono što nam je dostupno,
ali, kao što si rekao, to brisanje sa naše strane ostavlja neizbrisivi trag u nekoj većoj celini čiji smo deo.

G:
Bog nestvara i nebrise svetove. Samo se mi krecemo.
Z:
Da, mi se krećemo!
Pri tome se pod tim “mi” misli da smo telo i duša ili još nešto?
I opet, ko je stvorio nerastvorivi svet?

Voleo bih da ustanovimo neku fiksnu polaznu tačku, ne mora to da bude
“apsolutna” istina, samo neka bude zajednička polazna tačka
pa da od nje podjemo napred u ovaj misaoni eksperiment.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 03 Feb, 2010 01:20 am    Naslov: Re: LOGOS...NO LIMITS!
Odgovoriti sa citatom

DAJBOG ::

E sada da se sve postavi na svoje mesto...
Ima jedno bice koje je reklo da je dusa ne postoji...
Ni u ljudima , ni u biljkama, ni u mineralima.
GLE CUDA TO JE BIO AVATAR ILI TI BUDA GOTAMA...
MOZDA JE MALO PROLUPAO TAJ AVATAR ?
SAVRSENO BICE??
HM...

Dajbog,

vrlo je intrigantna ta Budina misao i iskreno se nadam da ćemo u ovom misaonom eksperimentu, koji se naravno ne može završiti za jednu noć, izanalizirati i to što je rekao. Prvo jednom razložnom analizom treba da dodjemo do Bude.
Imamo još dosta da prevalimo do njega.

Unapred se radujem onome što nas čeka na tom putu!

Pozdravljam vas.
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 03 Feb, 2010 01:50 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosim ::
Gibo,

Z:

G:
Netreba mu evolucija kao takva- treba mu kretanje, a evolucija je jedna od ideja koja to sprovodi.
Z:
Kako znamo da mu treba kretanje? I kakvo On dobro ima od bilo kakvog kretanja?

G:
I nema sta da stvori i brise jer sve vec postoji bez nacina da se obrise.
Z:
Prvo pitanje je ko stvara, ko je bilo šta stvorio?
Po pitanju brisanja je već lakše, ako se pozovemo na bilo koji zakon održanja (materije, energije, duše) umesto brisanja ostaje transformacija.
A transformacija može biti takva da uništava prethodno stanje ili da ga samo delimično menja.

G:
Ako mi nesto "obrisemo" neznaci da je u ocima Boga obrisano. Samo smo otisli na neko drugo mesto gde je "obrisano", a ono staro stoji tamo gde je bilo.
Z:
Ako mi nešto “brišemo” onda “nas” izjednačavaš sa Bogom.
Tu već ulazimo u vrlo komplikovanu priču šta je apsolutno, a šta je relativno.
Pošto smo mi deo Božanske celine, mi možemo da obrišemo ono što nam je dostupno,
ali, kao što si rekao, to brisanje sa naše strane ostavlja neizbrisivi trag u nekoj većoj celini čiji smo deo.

G:
Bog nestvara i nebrise svetove. Samo se mi krecemo.
Z:
Da, mi se krećemo!
Pri tome se pod tim “mi” misli da smo telo i duša ili još nešto?
I opet, ko je stvorio nerastvorivi svet?

Voleo bih da ustanovimo neku fiksnu polaznu tačku, ne mora to da bude
“apsolutna” istina, samo neka bude zajednička polazna tačka
pa da od nje podjemo napred u ovaj misaoni eksperiment.

Sutra cu odgovoriti na pitanja ali samo na jednu stvar da se osvrnem- jer vidim da se tu nismo razumeli- mi nista nestvaramo i nebrisemo- zato stoji pod navodnicima. Mi samo posmatramo. Sve vec postoji kao potencijal, a mi samo posmatramo, recimo linearno- i vrlo kompleksno posmatramo tako da ispada da delamo- a sustnski se krecemo posmatranjem kroz razne fokuse percepcije toga sto postoji- "svega".
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 03 Feb, 2010 01:54 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

1. x,y,z= ja sedim.
2. beskraj potencijalnih opcija...
3. xx,yy,zz= ja podizem ruku.

posmatram od jedne tacke do druge.
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 03 Feb, 2010 09:10 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Logos...No Limits.

Zanimljiv početak.
No limitsi su svakako realni,pa i za ljude,...a sa novim zakonima biće još realniji...i logičniji.Pa do kraja trećeg svetskog rata...
Ipak se ne može protiv Zakona Prvog i najmoćnijeg iz koga sve proističe...pitanje je treba li ići protiv onoga koji nas je sve stvorio?Treba li njegovo umeće podcenjivati...nismo li ga do sada dovoljno podcenili...
A što se tiče drugih oblika,na Njegovoj paleti suvišno je precenjivati se...ionako je sve na pravom mestu,pa ko ima oči videće,a ko ima uši čuće...i samo opušteno.
 Nazad na vrh »
kamilica
Hodočasnik

Pridružio: 29 Dec 2008

Poruka Poslao: 03 Feb, 2010 20:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Gibo,

Z:

Odgovor je ustvari dosta jednostavan.
Bog je mogao da stvori savršen svet, ali onda bi on bio statičan. Savršenstvo je statično. NEma ništa da se doda, nema ništa da se oduzme - prosto savršeno! Kako bi mi izgledali kao slike u tri dimenzije, koji stojimo mirno, i ne krećemo se jer ne moramo, jer smo savršeni?
A evolucija je sasvim logična. Kako ti, recimo pišeš neki tekst? Da li je sve odmah napisano ili ga stvaraš reč po reč? Eto evolucije... Čak je i mislima potrebna.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Miodrag

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 03 Feb, 2010 22:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Miodraže,
svaka čast i tebi…
Pored ubijanja ega sada uvodimo novu disciplinu: odstrel logike.
Šta ćemo sledeće da ubijemo na/u sebi?

Koji je to kvalitet s kojim ćemo ići dalje?

Šta ćemo time da dokažemo?
Kako ćemo i čime ćemo sve to (ili bilo šta) da dokažemo?

Najviše me interesuje, kad tako zboriš,
koji ti to kvalitet vidiš s kojim bi smo trebali ići dalje.

Nemoj biti na kraj srca Zosime.....vrlo se zalazem za smislenu evoluciju ega i to logicnim argumentima.Imas na temi o gospodinu egu.

Analogija kruga i papira je trebala ,da posluzi kao most ka nagovestaju onoga sto oslobadja logiku teskog bremena da da odgovor na intuitivno pitanje...kako izgleda svetlo........koje je i odrzava.

A dokazi nam mogu biti jedino identicna iskustva ili spoznaje.

Sa svim kvalitetima trebamo ici dalje,dokle god dozivljavamo da se krecemo.

Iskljucivost je u sluzbi neznanja ..............ili u svrsi ostvarivanja jasno definisanog cilja.Ista pcincip u sluzbi neznanja i usavrsavanja znanja.
Nema logike,osim ako se ne uvede pojam svesti i iskustva i analogije ukoliko dva i vise subjekta nemaju identicna iskustva.

Tako da u ovakvim dialozima na forumu ,treba biti veoma logicno precizan ....................,
sa vestim koriscenjem reci koje sadrze u sebi mnostvo prihvacenih pojmova,a kada smo uspeli u tome,zakoraciti u ideje koje bi nagovestile dozivljeno iskustvo ili znanje,.....sa alegorijama ,prenesenim znacenjem i svime onim ,
sto rec, sa vec utvrdjenim i opsteprihvacenim pojmovnikom sama po sebi ne bi imala tu mogucnost....
...................................da bi usli u no limits.

Dozivljaji drugoga sa vecom preciznoscu ,rezultat su ljudske evolucije i dubljeg razumevanja sebe.A to ukljucuje sve sposobnosti zajedno,pa i logiku kao jedan od

izrazaja naseg kretanja.......sto bi rekao nas Giba.

Tako da je velika stvar preci sa ili na i !......kao rezultat iskustva celine.

pozdrav svima...........
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 03 Feb, 2010 22:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav svima ponovo!
Osvrnula bih se na Zosimove i Gibine komentare o vegeterijancima..
Meni je prirodno stanje biti vegetarijanac,od rodjenja.Za mene meso nije hrana vec necija krv i meso.Isto tako,moj brat je mesozder veliki i veoma plemenit decko!Tako da ne bi delila vegeterijance od onih koji to nisu u smislu duhovnog razvoja (bar ne u vecoj meri).
Sto se biljaka tice,naravno da su zive i da osecaju (pretpostavljam) ali se one od nas razlikuju jer nisu zive na isti nacin kao i mi i u ovom obliku.
Takodje, budisti veruju da su ljudi koji jedu biljnu hranu - livefull a oni koji jedu meso (mrtvu) -deathfull.
Inace, dobro je jesti biljke u smislu razmene (dobijanja) informacija(od njih) na nekom nivou..Sto se tice onih koji su izabrali da budu vegeterijanci, ne verujem da "time rade nesto za svoj ego"vec su verovatno nesto i osetili...pa ih je to nesto privuklo da promene nacin ishrane.Istina je jedino to da vegeterijancima nedostaje u velokoj meri: agresivnost i nagon za niskim strastima (pri tome ne mislim na sex,vec na nekakve trivijalne svakodnevne pojave u smislu zavisti, ljubomore itd.).Vegeterijanci su jednostavno pitomiji ljudi.Bar je moje iskustvo takvo.Cinjenica je, da danas i na ovom stupnju "civilizacije" ne moramo da ubijamo da bi jeli.Ali,kako ko zeli.Ipak,bilo da smo vegeterijanci ili ne,potrebna je laganija ishrana u cilju duhovnog razvoja i to je,po mom misljenju,veoma vazno.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Yahoo Messenger
Dejjan

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 03 Feb, 2010 22:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Uzdižemo vrednost biljaka, idealizujemo ih, napajamo se njihovom energijom, božanskom frekvencijom, crpimo njihovu mudrost, čistotu, ljubav, ostvarujemo komunikaciju sa njima,
šaljemo im ljubav, pozitivne vibracije, puštamo im muziku i onda ih pojedemo, pogotovu dok su mlade i sočne i dok klijaju.
Ali ubijati i jesti životinje to je neoprostivo!
Uopšte me nije briga da li je neko vegetarijanac ili mesožder, ne branim niti napadam, ono što ističem kao najveću spoznaju to je prevrtljivost naših stavova.

Nije to prevrtljivost naših stavova,već nesposobnost pojedinca da percepira i oseti ulogu,položaj različitih nivoa svesti na planeti Zemlji,kao i uticaj njihove vibracije,frekvencija na čovekov organizam,to jest različite informacije koje ulaze u čoveka prilikom unošenja različite vrste hrane.
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 03 Feb, 2010 23:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Draga BGD,

iz tvog posta sam naslutio brigu i neobično provejavanje nostalgije. Hvala ti.
Nećemo nikoga podcenjivati niti vredjati.
Svi znamo onu misao da je “put do pakla popločan najboljim namerama i stavovima”.
Eto, o tome bih da diskutujemo, s punim poštovanjem prema svemu.
A ponajviše, da sve ono što smo do sada čitali i pasivno ili nedovoljno kritički usvajali dovedemo u žižu sumnje i da potom sve to odbacimo ili još jače prigrlimo.
Čišćenje tavana. Od starih antena, paučine, nepotrebnih stvari, buba…
zamisli, proterivanje upravo onih stvorenja koja će zasigurno preživeti i treći svetski rat i poneti barjak evolucije i logike na svojim malecnim ledjima.
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 03 Feb, 2010 23:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

kamilica ::

Bog je mogao da stvori savršen svet, ali onda bi on bio statičan. Savršenstvo je statično. NEma ništa da se doda, nema ništa da se oduzme - prosto savršeno! Kako bi mi izgledali kao slike u tri dimenzije, koji stojimo mirno, i ne krećemo se jer ne moramo, jer smo savršeni?
A evolucija je sasvim logična. Kako ti, recimo pišeš neki tekst? Da li je sve odmah napisano ili ga stvaraš reč po reč? Eto evolucije... Čak je i mislima potrebna.

Kamilice
svidja mi se kako si ovo napisala!

Da li na osnovu Kamilicinog komentara možemo svi zajedno da se složimo u
zaključku da Bog nije stvorio savršen svet i da je evolucija dokaz te nesavršenosti?
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 03 Feb, 2010 23:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A...možda je kretanje, promjena, dokaz savršenosti sustava koji mijenja formu stalno, nešto kao perpetuum mobile? Mislim, možda se savršenost ogleda upravo u tome što izgleda nesavršeno i da evoluira...
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 04 Feb, 2010 00:01 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ako je Bog stvorio savršen svet, šta su onda dobro i zlo u njemu?
Onda imamo temeljno neznanje dobra i zla.
Iako su dobro i zlo stanje naše svesti, ono se reflektuje na dušu i stvara karmički teret.
Duša je večna. Ali evoluira!
Zašto baš mora da evoluira kroz telo i materiju?

Šta god rekli, da je bogomstvoreni svet savršen ili nesavršen, duša u njemu evoluira.
Kaže se: u tom svom uzdizanju želi da se spoji sa svim i postane “jedno”.
Romantično.
Kao kad bi rekli da mi ljudi, takvi kakvi smo, želimo da postanemo jedno.
Robujemo serviranom “znanju”. Hajde da mi sami probamo da dodjemo do te spoznaje.

Isto kao što su naša tela limitirana i duše su limitirane.
Prinudjene da se spuštaju u materiju, prinudjene da uče i uzdižu se. Prikucane za točak karme.
Duše su vezane ili za telo (materiju) ili za polje. I nisu slobodne!
Ispada da je sav život na Zemlji stvoren samo da bi duše mogle da se razvijaju.
Drugim rečima, da je sveukupna evolucija hod duše.

Miodrag kaže:
“A dokazi nam mogu biti jedino identicna iskustva ili spoznaje.
Sa svim kvalitetima trebamo ici dalje,dokle god dozivljavamo da se krecemo.”

Hajdemo. Ima nas!
I u tom maršu ka trezvenoj istini da odbacimo sva “zajednička iskustva i spoznaje” koji su papagajeve teoreme.
 Nazad na vrh »
Kublai Khan
Napredni tragalac

Pridružio: 12 Jan 2010

Poruka Poslao: 04 Feb, 2010 00:02 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

kamilica ::

Kamilice
svidja mi se kako si ovo napisala!

Da li na osnovu Kamilicinog komentara možemo svi zajedno da se složimo u
zaključku da Bog nije stvorio savršen svet i da je evolucija dokaz te nesavršenosti?

Ja opet mislim da je sve u savrsenom redu i kako i treba da bude Smile
Ako gledas iz pozicije ega nikada ni u cemu neces naci savrsenstvo...
Kublai Khan
Napredni tragalac

Pridružio: 12 Jan 2010

Poruka Poslao: 04 Feb, 2010 00:20 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

valen ::
Pozdrav svima ponovo!
Osvrnula bih se na Zosimove i Gibine komentare o vegeterijancima..
Meni je prirodno stanje biti vegetarijanac,od rodjenja.Za mene meso nije hrana vec necija krv i meso.Isto tako,moj brat je mesozder veliki i veoma plemenit decko!Tako da ne bi delila vegeterijance od onih koji to nisu u smislu duhovnog razvoja (bar ne u vecoj meri).
Sto se biljaka tice,naravno da su zive i da osecaju (pretpostavljam) ali se one od nas razlikuju jer nisu zive na isti nacin kao i mi i u ovom obliku.
Takodje, budisti veruju da su ljudi koji jedu biljnu hranu - livefull a oni koji jedu meso (mrtvu) -deathfull.
Inace, dobro je jesti biljke u smislu razmene (dobijanja) informacija(od njih) na nekom nivou..Sto se tice onih koji su izabrali da budu vegeterijanci, ne verujem da "time rade nesto za svoj ego"vec su verovatno nesto i osetili...pa ih je to nesto privuklo da promene nacin ishrane.Istina je jedino to da vegeterijancima nedostaje u velokoj meri: agresivnost i nagon za niskim strastima (pri tome ne mislim na sex,vec na nekakve trivijalne svakodnevne pojave u smislu zavisti, ljubomore itd.).Vegeterijanci su jednostavno pitomiji ljudi.Bar je moje iskustvo takvo.Cinjenica je, da danas i na ovom stupnju "civilizacije" ne moramo da ubijamo da bi jeli.Ali,kako ko zeli.Ipak,bilo da smo vegeterijanci ili ne,potrebna je laganija ishrana u cilju duhovnog razvoja i to je,po mom misljenju,veoma vazno.

"Po mom misljenju postoji mnogo netacnih predrasuda po pitanju vegetarijanstva ili uopste hrane i pica.Evo navescu deo teksta od Bardona koji se odnosi na ovo pitanje i koji se poklapa sa mojim stavom:
Još u najstarija vremena, sve religije, sekte, duhovni pokreti i sistemi školovanja posmatrali su asketizam
kao veoma važan problem. Razni sistemi Istoka su asketizam pretvorili u fanatizam, izazivajući velika oštećenja
preterivanjem i divljačkom neumerenošću koji su neprirodni i nezakoniti. Iscrpljivanje tela je, uopšteno
rečeno, isto tako jednostrano kao kad bismo razvijali samo jedan deo tela, zanemarujući sve ostale delove.
Ako asketizam služi ljudskom telu, recimo po uzoru na dijetu, da bi se oslobodilo prljavštine i drugih nečistoća,
ili da bi sačuvao telo od bolesti i uravnotežili poremećaji, asketske mere se mogu razumno koristiti, bez
preterivanja. Neko ko radi veoma težak fizički posao, bio bi veoma glup ako bi lišio telo apsolutno neophodnih
supstanci za njegovo održavanje, samo zato što se on privatno zanima za jogu ili misticizam. Takvi ekstremi
bi nesumnjivo završili ozbiljnim i opasnim povredama zdravlja. Vegetarijanstvo nije toliko bitno za mentalni
napredak ili intelektualni razvoj, sem što se može shvatiti kao lek za pročišćavanje tela od nečistoća. Privremeno
uzdržavanje od mesa ili životinjske hrane propisuje se samo za veoma specifičn e magijske operacije
kao jedna vrsta pripreme, a čak i onda za samo odredjeni period. Sve ovo važi i u slučaju seksualnog života.
Predrasuda da bi se jedenjem životinjskog mesa, životinjske moći ili sposobnosti mogle preneti na čoveka
potiču od mentaliteta koji ignoriše celokupne i prave osnovne zakone. Magičar se ne obazire na takve predrasude.
U interesu svog magijsko-mističkog razvoja, magičar mora biti umeren u jelu i piću i voditi razuman način
života. Nemoguće je postaviti tačna pravila ili propise, poššto je magijski način života sasvim individualand.
Svako mora znati šta mu odgovara a šta ne. Sveta je dužnost održavati ravnotežu u svemu."
F.Bardon
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sledeci
Strana 2 od 13

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Soul mete i Blizanački plamenovi 45 Vakan Tanka 29924 22 Mar, 2011 12:42 pm
kosmička_beba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE POHVALE 79 Mladen 48384 07 Jan, 2011 11:12 am
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka FLUOR - najveća prevara 20.veka 29 Vesna 18792 22 Apr, 2010 07:00 am
valen Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30424 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SAMOSPOZNAJA 16 Vakan Tanka 16924 13 Jan, 2010 12:55 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35462 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA - to je moj dar za Tebe 18 Vakan Tanka 19885 06 Okt, 2009 05:19 am
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)