Rad na čakrama
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOLITVE, MEDITACIJE, MANTRE I SNOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 13 Feb, 2010 02:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Timus čakra - izvor namjere

Thymus chakra je mjesto odakle namjera potice, to je veza izmedju emocija srca i razuma jezika. To je ono sto cini udah prije nego progovorite, jer to je mjesto gdje se formira namjera iza rijeci koje cete potom izgovoriti. Mozemo reci da vase srce osjeca na odredjen nacin o necemu sto ima za reci. Energija se penje u grlenu chakru ali prolazi kroz Thymus chakru prvo, dajuci poticaj za pripremu govora udisanjem daha - ili zaustavljanjem daha da vas sprijeci od govora. Zato vi uvijek ne kazete ono sto vam je na vrhu jezika. Kada krunska chakra govori, s druge strane, ona salje energiju kroz 6. chakru (trece oko) koja energiju ukrasava. Rezultat je kreativna ekspresija koja moze ili ne mora biti istinita. Thymus chakra djeluje kao neki "detektor lazi" prepoznajuci energiju koja nije istinita. Zato imamo teskoca sa govorom kada smo uzrujani. Protok energije iz srca je uvijek zamisljen da bude miran, i to je stvarno jednina vrsta energije koju Thymus chakra "razumije".

Kao sto ta chakra djeluje kao most u budnom zivotu, izmedju emocija i razuma, takodjer djeluje kao most u sanjanju, ali na potpuno drukciji nacin. Ako ste ikad imali san o osobi koju cete kasnije sresti u stvarnom zivotu, onda ste koristili tu chakru u svom snu. Ako je ta chakra otvorena u vasem "sanjajucem tijelu" onda cete moci spojiti vase snove sa stvarnom realnosti, ustvari, sadrzaj vasih snova bit ce stvarni budni svijet umjesto njegov prikaz. Ako je ta chakra zatvorena u vasem budnom tijelu onda pojedinac nece imati namjeru da izrazi svoje emocije iako ih osjeca i ustvari zna sto zeli reci. Takodjer ako je ta chakra zatvorena u vasem sanjajucem tijelu tada necete imati namjeru da premostite ponor izmedju sanjanja i budjenja sa strane sna, da posjetite svijet dok spavate. Zadnja vazna stvar za spomenuti je ta da postoji odredjena ranjivost koju ta chakra ima, da bude manipulirana od vanjskih sila bilo na javi ili u snu. Krajnji rezultat je isti, zavrsavate sanjajuci neciji drugi san i dijeleci njihovu namjeru za bolje ili gore po vas. Simbol za Thymus chakru u budnom stanju je mapa zarolana kao svitak, predstavlja stazu necijeg zivota. Simbol za ovu chakru u sanjanju je par krila, predstavljajuci mogucnost da se prijedje ponor nepoznatog uz pomoc covjekove vlastite snage.

--------------

To je sekundarna chakra koja postoji izmedju srcane i grlene chakre, i ta chakra je spojena za nasu skupnu tocku. Zovem je "osma" chakra, ali u stvarnosti je to jednom bila nasa 5. chakra. Na jednoj tocki nase energetske evolucije, ta chakra je preraspodijelila svoju energiju, da utjece na skupnu tocku prema super-svjesnosti, da napravi ono sta mi zovemo "moderni razum". Osnovna boja energije ove chakre je ruzicasta, ako bi bila jos nedirnuta u ljudskih bica imala bi extremno visoku frekvenciju i ispunila bi nedostajuce djelove bilo cega za nas. To ona radi, povezujuje stvari na pravi nacin, spaja, ispunjava praznine. Izgubili smo most izmedju naseg srca i naseg glasa, u tome je cijela stvar sto se ljudskog stanja tice. Umjesto da srce kontrolira nas jezik i razum, umjesto toga to radi nas um, i zato smo sjebani. Kad je ta chakra umrla, tako je umrla i nasa sloboda, nasa veza sa nagualom. Nepoznato je postalo neprijatelj. Ruzicasta chakra je takodjer chakra namjere. Ljudi misle da jos imaju namjeru ali nemaju je vise, imaju samo svoju volju (ako i nju, op.p). Prava funkcionirajuca namjera je volja boga, i ona je davno otisla od nas.
Kad srce upravlja nasim razumom, mi smo bica naguala, a ne ljudska bica. Bez ove chakre namjere u zivotu, sve sto um vidi u srcu su emocije, a ne ogromni nepoznati svemir koji je stvarno tu. Koliko mogu vidjeti, Castaneda je uradio sto je mogao da otkrije ovo ljudima. Mislim da je izbjegao govoriti ljudima o osmoj chakri, da postoji nesto "mrtvo" u njima, jer je to donekle ponizavajuce.

Preuzeto sa : http://www.ucenjedonhuana.com/forum/viewtopic.php?f=43&t=58&start=0&st=0&sk=t&sd=a
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 13 Feb, 2010 03:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala cacili za tekst o skrivenoj čakri, uzeću je u obzir jer je i ona skrivena, nema dovoljno energije da bi bila aktivna poput PUJA ćakre,
Malo ljudi je za drugačiji žvot opredeljeno, uglavnom su aktivne četiri čakre koje sam opisala i koje čine našu stvarnos. tako da one postoje ali nemaju još snagu da svet menjaju.

Ovo je još jedna potvrda evolucije, nastanka, čakri koje su odraz energija koje svetom vladaju. Energija koje je uvek vlast stvarala i sporovodila sistemima u život i biće čoveka.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 13 Feb, 2010 12:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala Caco što si stavila tekst o Timusu.Nadam se da će sad neki shvatiti poveznicu izmedju srca i glave. Very Happy
( 5.element )
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
istina
Gost

Poruka Poslao: 13 Feb, 2010 15:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

5.element ::
Hvala Caco što si stavila tekst o Timusu.Nadam se da će sad neki shvatiti poveznicu izmedju srca i glave. Very Happy

Nikada niko je ne moze shvati bez povezivanja svoje sveukupnosti i pocetka rada sa pravim i jedinim pocetkom ... a ako mu treba pomoc a ne trazi nece moci ni onda.
U tome odlucuje sveukupni zivot, djelovane osobe.
Niko niti jednu cakru ne moze osloboditi ili probuditi samo prostom zeljom ... od toga nema nista ... zato i kazem dobiti ... jer kada je vreme dode, dogodi se samo.

Zato umjereni ili pravi tragaoci cesto i godinama ne budu toga ni svjesni.
A neki nesvjesni, zasluzeni ... tek slucajno saznaju ... a neki istrazuju sta im se desilo.

A svi drugi sto ih citam samo znaju literaturu i umisljaju.
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 13 Feb, 2010 17:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sve cakre u telu su povezane jer su deo istog energetskog kompleksa (skeleta)

Cesto se nedostatak nekih aspekata nadoknadjuje drugima, skoro kod svakoga je tako. Drugacije, osoba nebi opstala u zivotu.. moguce je kao bogalj..

Kada mozete da vidite cakre onda mozete pomoci tim bogaljima.

edit: Pomoci u vidu punjenja cakri, menjanja cakri i naprednije manipulacije energijom..
Mogu cakre i da se "dodiruju" .. a secam se i jedne tehnike iz starih dana kada se stavlja "seme" u cakru..

p.s. vecina ljudi su ubogaljeni. A kako i nebi bili? stalno jedu otrov, piju otrov, dudlaju otrov, gledaju otrov i slusaju otrov. Ako se osete malo lose onda uzmu jos malo otrova da im bude bolje.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
istina
Gost

Poruka Poslao: 13 Feb, 2010 17:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alaemyrus ::
Sve cakre u telu su povezane jer su deo istog energetskog kompleksa (skeleta)

Cesto se nedostatak nekih aspekata nadoknadjuje drugima, skoro kod svakoga je tako. Drugacije, osoba nebi opstala u zivotu.. moguce je kao bogalj..

Kada mozete da vidite cakre onda mozete pomoci tim bogaljima.

edit: Pomoci u vidu punjenja cakri, menjanja cakri i naprednije manipulacije energijom..
Mogu cakre i da se "dodiruju" .. a secam se i jedne tehnike iz starih dana kada se stavlja "seme" u cakru..

p.s. vecina ljudi su ubogaljeni. A kako i nebi bili? stalno jedu otrov, piju otrov, dudlaju otrov, gledaju otrov i slusaju otrov. Ako se osete malo lose onda uzmu jos malo otrova da im bude bolje.

Ti znas da slucajnosti nema ... jesi li ti spreman da ja i ti suradujemo malo vise kako bi se vecoj broju ljudi nesto olaksalo i pomoglo ... moze danas da pocnemo a moze i sutra.

Pozdrav.
 Nazad na vrh »
paula
Iskušenik

Pridružio: 27 Mar 2010

Poruka Poslao: 03 Apr, 2010 21:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Aleksandra-Caca ::
Timus čakra - izvor namjere

Thymus chakra je mjesto odakle namjera potice, to je veza izmedju emocija srca i razuma jezika. To je ono sto cini udah prije nego progovorite, jer to je mjesto gdje se formira namjera iza rijeci koje cete potom izgovoriti. Mozemo reci da vase srce osjeca na odredjen nacin o necemu sto ima za reci. Energija se penje u grlenu chakru ali prolazi kroz Thymus chakru prvo, dajuci poticaj za pripremu govora udisanjem daha - ili zaustavljanjem daha da vas sprijeci od govora. Zato vi uvijek ne kazete ono sto vam je na vrhu jezika. Kada krunska chakra govori, s druge strane, ona salje energiju kroz 6. chakru (trece oko) koja energiju ukrasava. Rezultat je kreativna ekspresija koja moze ili ne mora biti istinita. Thymus chakra djeluje kao neki "detektor lazi" prepoznajuci energiju koja nije istinita. Zato imamo teskoca sa govorom kada smo uzrujani. Protok energije iz srca je uvijek zamisljen da bude miran, i to je stvarno jednina vrsta energije koju Thymus chakra "razumije".

Kao sto ta chakra djeluje kao most u budnom zivotu, izmedju emocija i razuma, takodjer djeluje kao most u sanjanju, ali na potpuno drukciji nacin. Ako ste ikad imali san o osobi koju cete kasnije sresti u stvarnom zivotu, onda ste koristili tu chakru u svom snu. Ako je ta chakra otvorena u vasem "sanjajucem tijelu" onda cete moci spojiti vase snove sa stvarnom realnosti, ustvari, sadrzaj vasih snova bit ce stvarni budni svijet umjesto njegov prikaz. Ako je ta chakra zatvorena u vasem budnom tijelu onda pojedinac nece imati namjeru da izrazi svoje emocije iako ih osjeca i ustvari zna sto zeli reci. Takodjer ako je ta chakra zatvorena u vasem sanjajucem tijelu tada necete imati namjeru da premostite ponor izmedju sanjanja i budjenja sa strane sna, da posjetite svijet dok spavate. Zadnja vazna stvar za spomenuti je ta da postoji odredjena ranjivost koju ta chakra ima, da bude manipulirana od vanjskih sila bilo na javi ili u snu. Krajnji rezultat je isti, zavrsavate sanjajuci neciji drugi san i dijeleci njihovu namjeru za bolje ili gore po vas. Simbol za Thymus chakru u budnom stanju je mapa zarolana kao svitak, predstavlja stazu necijeg zivota. Simbol za ovu chakru u sanjanju je par krila, predstavljajuci mogucnost da se prijedje ponor nepoznatog uz pomoc covjekove vlastite snage.

--------------

To je sekundarna chakra koja postoji izmedju srcane i grlene chakre, i ta chakra je spojena za nasu skupnu tocku. Zovem je "osma" chakra, ali u stvarnosti je to jednom bila nasa 5. chakra. Na jednoj tocki nase energetske evolucije, ta chakra je preraspodijelila svoju energiju, da utjece na skupnu tocku prema super-svjesnosti, da napravi ono sta mi zovemo "moderni razum". Osnovna boja energije ove chakre je ruzicasta, ako bi bila jos nedirnuta u ljudskih bica imala bi extremno visoku frekvenciju i ispunila bi nedostajuce djelove bilo cega za nas. To ona radi, povezujuje stvari na pravi nacin, spaja, ispunjava praznine. Izgubili smo most izmedju naseg srca i naseg glasa, u tome je cijela stvar sto se ljudskog stanja tice. Umjesto da srce kontrolira nas jezik i razum, umjesto toga to radi nas um, i zato smo sjebani. Kad je ta chakra umrla, tako je umrla i nasa sloboda, nasa veza sa nagualom. Nepoznato je postalo neprijatelj. Ruzicasta chakra je takodjer chakra namjere. Ljudi misle da jos imaju namjeru ali nemaju je vise, imaju samo svoju volju (ako i nju, op.p). Prava funkcionirajuca namjera je volja boga, i ona je davno otisla od nas.
Kad srce upravlja nasim razumom, mi smo bica naguala, a ne ljudska bica. Bez ove chakre namjere u zivotu, sve sto um vidi u srcu su emocije, a ne ogromni nepoznati svemir koji je stvarno tu. Koliko mogu vidjeti, Castaneda je uradio sto je mogao da otkrije ovo ljudima. Mislim da je izbjegao govoriti ljudima o osmoj chakri, da postoji nesto "mrtvo" u njima, jer je to donekle ponizavajuce.

Preuzeto sa : http://www.ucenjedonhuana.com/forum/viewtopic.php?f=43&t=58&start=0&st=0&sk=t&sd=a
Smile Prije 6 godina sam prvi put cula za tu cakru kao i mjesto na kojem se nalazi od jednoh shamana, koji mi je potom rekao da trebam svakim danom kuckati rukom na tom mjestu i pri tom izgovarati ja ostajem vjecno mlada i zdrava !
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 06 Apr, 2010 09:34 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Ti znas da slucajnosti nema ... jesi li ti spreman da ja i ti suradujemo malo vise kako bi se vecoj broju ljudi nesto olaksalo i pomoglo ... moze danas da pocnemo a moze i sutra.

Pozdrav.

Nisam tako cesto na internetu pa nisam primetio ovaj post :) bio sam nedavno u Lazarevom kanjonu u jednoj pecini 10tak dana.

Vec radim na tome nekih 2 godine :)
SMatram da je dizanje kolektivne svesti kroz znanje dato ljubavlju i licnim primerom najefikasniji metod pomaganja a ujedno i kroz predano sluzenje Svevisnjem Gospodinu :)
Alphilda
Napredni tragalac

Pridružio: 08 Avg 2010

Poruka Poslao: 09 Avg, 2010 11:29 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovo je zanimljivo.

Znam mnoge koji su poceli upravo sa ovim stvarima.

Evo, za pocetak da stavim svoje rezultate onog testa sa pocetka:

Root: under-active (0%)
Sacral: open (38%)
Navel: open (62%)
Heart: over-active (88%)
Throat: open (69%)
Third Eye: open (56%)
Crown: open (69%)

Da sam pogadjala kako stoje stvari, mislim da bih sve pogodila!

A sestra mi juce tri puta rece da sam egoista Laughing

Salu na stranu, meni se ovo ne dopada. Srcana je sada svakako bolja nego sto je bila...ali kod nje uvek ima najvise oscilacija. Bas mi je tesko da je dovedem u ravnotezu.

Sto se prve tice - mogla bih roman da napisem. Od kada znam za sebe, imam problem i da je 'nadjem', a tek pokrenem....ma, zabava celovecernja!
Kako je moguce da postoji takva blokada u prvoj cakri, a da ja savrseno funkcionisem u ovom materijalnom svetu? Posao, kuca, sexualnost, agresija...sve je na svom mestu. jedino mi zdravlje nije najbolje, ali to je zato sto se iscrpljujem previse. Prosto zaboravim na hranu i spavanje, a verovatno zzaboravim upravo zbog problema sa ovom cakrom?
Kako se on resava?
 Nazad na vrh »
Miodrag

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 09 Avg, 2010 14:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dobro dosla Alphilda.

Resenje koje trazis je jednostavnije ukoliko stvarno zelis da prihvatis fizicko telo kao deo celine svog bica.Ukoliko u umu postoje negacije i gradacije da je manje bitno ili da je prljavo ili sta god,onda se situacija veoma komplikuje.
Pokusacu sto jednostavnije da ti predocim,naravno uopsteno,ovu problematiku mnogih koji su se uputili stazama duha.
Rad na suptilnijim telima je mnogima lakse bas zbog suptilnije strukture materije od kojih je sastavljeno,u odnosu na grublju strukturu fizickog tela.Da bi se radilo i osvescivalo fizicko telo,kasnije i transformisalo,neophodno je umom obuhvatiti ga i sto svesnije pokretati.
Drugim recima svesna fizicka akcija ili karma joga.
Ove akcije su pracene takvim naporima koji vode do fizickog zamora.Znaci nesto sto bas i nije prijatno ali dovodi do rezultata ozivljavanja vitalnog tela i osvescivanja fizickog.

Prva cakra se spontano aktivira i dalje razvija kao odgovor na zahtev tela pri fizickoj akciji.
Svaki fizicki napor koji prevazilazi trenutno zamisljene mogucnosti tela ,aktivira dodatno prvu drugu i trecu cakru.
Fanatizam se ne preporucuje ,vec kontinuirana dugogodisnja akcija,po potrebi.

Svaki dalji rad sa cakrama ,kada telo miruje ,je veoma olaksan............jer je pojacana konekcija um -fizicko telo.

Ima mnostvo detalja koji su u sluzbi zdravlja i svesnosti tela ,pored akcije,tu je i znanje o sopstvenoj ishrani tela ,sredini u kojoj se zivi i njen uticaj na telo,karmicki blokovi koje osoba nosi u auri i koji imaju uticaj na zdravlje ,karakter i td.

Ako je zelja iskrena ,znanja ce se razotkriti.

Znaci Alphilda sledi ti duboko istrazivanje svrhe fizickog tela ,ukoliko si ozbiljna u svojim namerama resavanja problema zdravlja.

Pozdrav.
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 09 Avg, 2010 14:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zanimljivo, Miodraže, da spominješ fizičko telo- baš o njemu razmišljam poslednjih dana...

Iako intezivno treniram svoje telo... oduvek... tek sada sam posvetio više pažnje tome.

Jako veliko zadovoljstvo proizilazi iz korišćenja fizičkog tela u svakodnevnici. Podrazumevam da to nebude isključivo mehaničko korišćenje već svesno- ali opet bez analiziranja uma u procesu već svesno kao "posmatrački", tako da neometa ali bude prisutno.

Percepcija se nevidjeno menja i nalazim poglede na život koji su neverovatni!
 Nazad na vrh »
Miodrag

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 09 Avg, 2010 15:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da bas tako Gibo,tamo gde se obicno najmanje ocekuje svest ,u akciji fizickog tela,desava se veliko i prijatno iznenadjenje!
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 09 Avg, 2010 15:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Miodrag ::
duboko istrazivanje svrhe fizickog tela ,ukoliko si ozbiljna u svojim namerama resavanja problema zdravlja.

Ako je odluka jasna a namera posvećena, istraživanje je "uzbudljivo" čak i ako su okolnosti "grbave"...

Giba ::

Jako veliko zadovoljstvo proizilazi iz korišćenja fizičkog tela u svakodnevnici. Podrazumevam da to nebude isključivo mehaničko korišćenje već svesno- ali opet bez analiziranja uma u procesu već svesno kao "posmatrački", tako da neometa ali bude prisutno.

Percepcija se nevidjeno menja i nalazim poglede na život koji su neverovatni!

Znači nisam jedina u tim akcijama lepo lepo ... Smile

pozdravljam vas svo troje Very Happy
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 09 Avg, 2010 15:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alphilda
Napredni tragalac

Pridružio: 08 Avg 2010

Poruka Poslao: 09 Avg, 2010 15:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala Miodraze, i ostalima na razgovoru o ovoj temi.

Osecam se kao da pipam po mraku.

Neke stvari prepoznajem - posle 20 godina aktivnog bavljenja sportom i 15 godina treniranja plesa, pre tri godine prestala sam sa svime time.

Zbog toga razumem deo price o zadovoljstvu koje pruza zamor, i nedostatku istog.

Ali bez obzira na sve to, cini mi se da je ne moguce ne razumeti barem delimicno svrhu fizickog tela.

Od cega krenuti?

Sexualnosti?
'hrama svoje duse'? (meditacija, sugestija...)

prosto trcanje u krug i vezbe nikada nisam praktikovala, uvek sam bila suvise nestrpljiva za to.

Posto sam i sama malo nejasna, evo, mogu li da vas zamolim da mi kazete na koji nacin vi to radite?
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOLITVE, MEDITACIJE, MANTRE I SNOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Strana 4 od 6

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Izaslanici iz jednog drugog vremena 4 adminfob 13574 15 Jul, 2011 09:39 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 43869 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 31640 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SAMOSPOZNAJA 16 Vakan Tanka 18780 13 Jan, 2010 12:55 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 36940 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 44127 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Virdžinijin Pogovor 1 adminfob 10543 22 Jan, 2008 22:49 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)