REGRESIJA I REGRESOTERAPIJA ... lek i inspiracija
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Miodrag

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 08 Mar, 2010 21:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sta deca znaju sta je trista kila !

pozz....
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 08 Mar, 2010 21:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

neverovatno dobar izbor spotova, Miodraze...
dakle svaka cast.
jel se ti to bavis profesionalno... ili umetnicki?

otvorio si neke teme duboke, za razmatranje...
odnos EROSA I TANATAOSA... pitanja ljubavi, strasti, erotike... i smrti.
kao i pitanja odnosa RADOSTI I TUGE...
njihive dubine i sirine...
RADOST kao sirina okeana i prostranstva... sa orlom na vrhu...
ili sa pogleda sa balkona kuce na plazi, kao sto sam imao na prosloj seansi...
nepregledno otvoreno PROSTRANSTVO I SLOBODA...
a TUGA sa svojom DUBINOM OKEANA...
dakle ulaskom unutra, u VODU... U NAJVECU DUBINU...
gde NE POSTOJI POKRET, UOPSTE...
VEC SAMO - DUBOKI - MIR... NIRVANA...

i obe strane su, svaka na svoj nacin, lepe i prozimajuce
jedini preduslov je - POTPUNO SE - PREDATI... TOM OSECANJU...
onda nema borbe, vise... sve je gotovo... KRAJ... JEDNOG... SVETA.
pogotovo ovo vazi za - tugu...
jednom, kad sam bio mali i isao u obliznju recicu na kupanje i pecanje, roditelji a i stariji su nama deci govorili - IMA VIROVA... koji mogu da te uhvate i povuku u sebe, na dole...
ako se to desi, NEMOJ DA SE PLASIS... I DA SE BORIS DA ISPLIVAS... onda ces da izgubis snagu... nego... SAMO SE - PREPUSTI... viru...
on ce da te povuce, do kraja... i onda IZBACI NA DRURGU STRANU... bez ikakvih problema...
nikada nisam upao u vir...
ali ova simbolika mi se ucinila, sada, interesantnom da je napisem.

o erosu i tanatosu cemo da nastavimo.

pozdrav

nadam se da ce se jos neko prikljuciti... svejedno kako
a ti nastavi ovako... BAS ME INSPIRISES...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 08 Mar, 2010 21:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Miodrag ::
Sta deca znaju sta je trista kila !

pozz....

hahaha... SUPER
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 08 Mar, 2010 22:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

a evo i jednog opisa sa seanse r.t. preuzeto...
dakle iskustvo sa druge strane

Jedan poznanik mi je pricao o svom iskustvu i ja sam cuvsi tih nekoliko recenica-odlucila da odem na prvu regresiju u svom zivotu.
Najdublje u sebi sam osecala da nacin kako ja zivim nije vise zivot kakav zelim,osecala sam svakodnevno svoju bol,strahovi su me opterecivali...
U meni i oko mene bese haos.
Da bismo izbegli nepotrebne komentare, radi se o nehipnotickoj regresiji, koju izvodi osoba koja je obucena za to.
Sama regresija je trajala oko tri sata a moj dozivljaj je bio-tridesetak minuta.Ta prva regresija je meni licno bila prilicno "teska"
- ego je bio toliko jak(nisam ni znala,jer sam zivela van sebe ili mozda u"svadji sa sobom") da je jako stitio svoju teritoriju...
Ali da ne duzim-ja sam tom prilikom dozivela jedan "drugi" svet, usla u sebe, u svoju mrznju(proisteklu iz potisnutog straha, besa), oprostila npr. svom ocu za sva njegova maltretiranja, shvatajuci da sam mu u tom prethodnom zivotu nanela ranu od koje je i umro.
Nije mi dozvolio da idem svojim putem(tada sam bila vojnik) ali mi ni u sadasnjem zivotu nije dozvoljavao slobodu, vec me je kinjio i hteo je manipulisati sa mnom.
Sagledavsi ta desavanja, moj stav prema njemu se promenio i na taj nacin sam osvetlila sebi put.
Dogadjaji su se "nizali" nakon toga, jer sam ja drugacije dozivljavala sebe i sve oko sebe.
Ne kazem da je bilo lako,jer sam, cini mi se u instant karmi, ali korak po korak i ja sam se kretala ka sebi.
Nakon nekoliko godina sam bila na jos dve regresije, koje su tada opet ukazale na zivote, dogadjaje koji su me drzali "zarobljenu" i koje nisam mogla da shvatim.Te dve regresije su tekle kao pesma, jer sam i ja u tom
razmaku radila puno na sebi.
Moj zivot nije nikakva exclusiva, ne.Zivim veoma jednostavno, iskreno volim i prihvatam sebe, osecam i volim Bozansko u sebi(i u drugima, jer svi smo mi Jedno)...zivim najbolje sto umem u ovom momentu postojanja.
Znam da sam na svom Putu i slavim svaki cas u to ime.Moj zivot je niz iskustava i zato govorim:ovo je samo moje iskustvo i iznosim ga dobronamerno-a da li ce se neko prepoznati ili ne-to vec nije moj " deo".
Nemam nameru da rasclanjujem sta postoji ili sta ne-ja znam da je meni regresija dala puno(tj. ja sam, uz Bozje vodjstvo i milost,sebe dotakla na taj nacin)
i verujem da svako ima svoj put, svoju brzinu, da svako od nas donosi sopstvene odluke(koliko svesno, koliko nesvesno).. i da svi mi imamo svoju Zetvu ..Ostaje pitanje svesnosti nase setve-a tada nam "ne preostaje nista vise" sem da prihvatimo ono sto jeste.Pocetak i kraj jeste Bog, jeste Ljubav.
 Nazad na vrh »
Miodrag

Poruka Poslao: 09 Mar, 2010 01:23 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pokusacu da ispratim tok teme na ovaj slikovni i muzicki nacin.....zadrzacu se i dalje kod ratnika i uspesnog zavrsetka posla.

Ne bavim se filmom ,ali fotografijom da ......a i ti svojim fotografskim okom dobro hvatas poruke.

Pozz.........

Link

.
Link

Link

Miodrag

Poruka Poslao: 09 Mar, 2010 02:02 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Link

alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 09 Mar, 2010 13:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ovih dana dobijam dosta pisama podrske, kao i pohvale... za temu regresija i regresoterapija... mnogo vise nego sto sam ocekivao...
i, kako rece i Miodrag... sama ova tema i pisanje... pomaze ljudima i da SAMI, kod kuce...
dozivljavaju SECANJA i regresije... sa pozitivnim resenjima, gde su bili problemi,
sto je meni jako drago...
znaci - da radi... prava regresoterapija,na daljinu.
pa, nekima ce ustedeti i novac i vreme za posete terapeutu... cak i meni...
ili rad sa nekim vezbama...
naravno, da ovaj ego ne bude podignut, pravi razlog zasto mi se obracaju je tehnicke prirode... mada ipak ovo znaci i poverenje u mene...
ali pitanje je, glavno...
KAKO SE KONEKTOVATI NA OBJAVE... mozemo, ali ne mozemo da pismo...

zato sam, NAMERNO, NA PRVOM POSTU O REGRESIJI... POSTAVIO LINK...
NA - BRAVO... HOSTIREKS... SA ukljucivanjem na objave...
a, da olaksam, evo ovako:

http://bravo.hostirex.com/~objave/phpBB2

i, svi javljaju da - MOZE i da se pise...
znaci i moj savet za admina...
sto vise LINKOVA... NA DRUGIM SAJTOVIMA... 10 - tak... jer onda nece biti problema.
barem mislim...

a evo i citata iz poslednjeg pisma... sa nekim pitanjima:

Dragi Alex,
pisem ti na mail zato sto ne mogu nikako da se konektujem na Objave ,mogu da citam ali ne mogu da pisem .
Citam ono sto pises i kako god da ne razumem nista meni se jako dopada ..Super ti je i tema o regresiji i regresoterapiji ,pratim sve sto pises .
Sada i ja pocinjem da vracam film unazad i da se prisecam svega cega mogu da se setim ,pogotovu iz najranijeg detinjstva .
Posto nista nije bas sve bilo ruzicasto ,tako dolazim do nekih situacija ,koje su za mene bolne i kojih sam ja htela da se oslobodim zaboravom .Bas mi je zanimljivo da na neke jako teske i traumaticne stvari reagujem ravnodusno .I uglavnom reagujem ili ravnodusno ili su mi secanja jako prijatna .
Tu i tamo ima pomalo tuge ali nista strasno .
Iako mi je detinjstvo i mladost bila jako teska ,po dogadjajima koji su mi se desavali ,kada se sada vratim tamo uglavnom je sve cisto ,ruzicasto i predivno kao kada posle kise ogreje sunce i pojavi se duga .
Ali imam primer iz jako bliske proslosti .
Prosle zime sam imala dosta problema ...
a onda se sve sredilo nekako .Sada kada se setim na taj period mene hvata neka muka ,nelagoda .
Sve me potseca na to i ovaj sneg i sunce koje se probija kroz zavese /kada ga ima /i svetlo i senke u kuci i mirisi i atmosfera u kuci i moj suprug i ovaj 8.mart i.....
Sada se ja pitam a pitam i tebe sta da radim sa tim osecanjima ?
Bas su mi suvisna .To ne znaci da ja ne mogu da izadjem na kraj sa njima ali bi mi bilo lepse da to zaboravim .
Znam ,kada sine sunce i sve ozeleni ,kada zamirise sve na prolece i procvetali bagrem .... ...da ce sve to proci .
Ovo je samo jedan primer i to najsveziji pa je zato i tako jako to u meni .Inace vrlo lako se vracam u proslost i neverovatno je kako mogu lako da se setim mnogo toga .Slike su mi vrlo jasne ,mirisi i boje takodje .

Zasto pisem ovo Alex ?Pravo da ti kazem ne znam ni ja ili pak hocu da ti kazem da tvoja tema ,hteli mi ili ne ostavlja na nas /mene znacajan utisak .
A kako ja sve ovo razumem najbolje ce ti docarati prica ...
Izvini sto te mucim da citas ovaj dugacki tekst .
Jos nesto da dodam ,nije mi stvarno jasno da si ti a i mnogi drugi ,kako vidim ,sa Andjelima i drugim duhovnim bicima ,na TI .To je za mene BAJKA.

Sada sam se setila ,pa ja sam ustvari htela da te zamolim da na Forum napises STA JE BILO PRESUDNO DA POCNES DA SE BAVIS REGRESOTERAPIJOM I KAKO JE IZGLEDALA TVOJA PRVA SEANSA .
POzdrav !

....
uz napomnu i saglasnost autora teksta da deo pisma moze da se postavi na sajt...
nadam se da i ovo pismo pomaze... nekima... da se otvore...
i napisu licna vidjenja... ili probleme...
mogu, slobodno i na moj privatni mejl

alexradovic46@gmail.com
pa cemo videti kako nesto moze i na daljinu...
mada, iskreno... bolje je i lepse i sigurnije... uz pomoc andjela... NA TI, hahaha...
ali, super... ako i ovako nesto, barem malo... pomaze...
hvala i Miodragu, naravno... za svoje doprinose

odgovore cu pokusati da dam malo kasnije... uz napomenu da ja NE ZNAM SVE...
jer licni problemi leze u podsvesti svake osobe za sebe... pa je potreban i dijalog, razgovor... da se dodje do toga...
nesto cemo pokusati... ovako i na daljinu... i konkretno...
ali bitno je da ide... i uopsteno..
korak po korak... zrno po zrno... pogaca... kako se kaze

hvala svima za podrsku i saradnju... i citanje... i pisanje

pozdrav

Laughing Laughing Laughing

Poljubac...

Partysmiley Partysmiley Partysmiley
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 09 Mar, 2010 13:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

p.s. evo, sada se i meni desilo da mi je puknula veza...
i dok ovo pisem nesto mi klapce... nesto ruzno, hahaha
pa videcu jel ce ovo da prodje...
u svakom slucaju, sad mi nije pomoglo gornje uputstvo, jer je trazeno
login
u gornjem desnom uglu
i pri pokusaju da se ulogujem = NISTA...
ovoga puta sam uspeo vezom od ranije... na bravo.hostirex.com...
od pre neki dan... i nije mi trazeno da se ulogujem...
dakle, imamo problem...
moracu da ubacim sve znanje iz regresoterapije pa da se resi problem konekcije i pisanja, hahaha...
mada, svejedno... SVAKI PROBLEM CE DA PRODJE... VREMENOM...
mozda je LEKCIJA...
MALO STRPLJENJA, hahaha

pozdrav
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 09 Mar, 2010 13:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

evo da pokusam nekako da odgovorim, koliko mogu, ovako, bez konkretnijih podataka i dijaloga...
uz napomenu - ne da mi klapka... nego... sto znaci da ULECU LINKOVI, RAZNI...
koji rade neke svoje privatne stvari... pa treba neka zastita... sajta...
mada, moguce je da je to samo kod mene..

Citat:

Ali imam primer iz jako bliske proslosti .
Prosle zime sam imala dosta problema ...
a onda se sve sredilo nekako .Sada kada se setim na taj period mene hvata neka muka ,nelagoda .
Sve me potseca na to i ovaj sneg i sunce koje se probija kroz zavese /kada ga ima /i svetlo i senke u kuci i mirisi i atmosfera u kuci i moj suprug i ovaj 8.mart i.....
Sada se ja pitam a pitam i tebe sta da radim sa tim osecanjima ?
Bas su mi suvisna .To ne znaci da ja ne mogu da izadjem na kraj sa njima ali bi mi bilo lepse da to zaboravim .
Znam ,kada sine sunce i sve ozeleni ,kada zamirise sve na prolece i procvetali bagrem .... ...da ce sve to proci .
Ovo je samo jedan primer i to najsveziji pa je zato i tako jako to u meni

znaci, trebalo bi dijalog... sa secanjem... njaverovatnije iz detinjstva... sa nekim slicnim situacijama... u odnosu na roditelje, kad si bila mala...
isto to - znaci zima... neki mirisi... podsvest ZNA TACNO I KOJI MIRISI...
pa onda i DOGADJAJI... ODEAKLE DOLAZI OVO SADA...!!!
moze da bude svadja roditelja, ili neka kritika na tvoj racun... nesto, verovtano lose, tuzno... mozda cak i bolno... ZA TO... MALO DETE... KOJE SI BILA...
jer, tada si drugacije gledala na svet, KAO MALA... I DOSTA BESPOMOCNA... I DOSTA ZAVISNA OD RODITELJA... I NJIHOVE LJUBAVI... ILI PODRSKE... KAO I OD NJIHOVE KRITIKE... ILI NEPRIHVATANJA TEBE I NEKE RAKCIJE...
ILI mozda, cak i KAZNE, svejedno kakve...
ali TO DETE JE TO OSETILI KAO - POVREDU...
znaci probaj i da napises, na papir... detalje... i mozda i dodjes do toga STA TE JE ZAPRAVO TOLIKO POVREDILO, KAO DETE... a slicno sa ovim sada...
i, onda vidis da VISE NISI BAS MALA... i da toNIJE BAS TAKO STRASNO...
a koliko je... ne znam... ali sigurno da nije mnogo, ako uopste i bude strasno...
treba razumeti i roditelje da NISU SAVRSENI... i da i oni MOGI I SMEJU DA POGRESE...
ILI IMAJU SVOJE ZUTE MINUTE...
sto ne znaci da te ne vole... ali to sve rade samo na svoj NAUCEN NACIN...
KAKO SU SE NAUCILI... OD SVOJIH RODITELJA... DA JE NAJBOLJE...
...
akoovo nepomogne, onda slobodno IDI U BUDUCNOST... ILI PROSLOST...
U - PROLECE... SUNCE... MIRISI BAGREMA...
I - PUNI SE ENERGIJOM...
a ovo istavi... U FIJOKU... ne moras da zaboravis, ali mozes u posebnu fijoku...
pa kad dodje vreme... resice se...
znaci, ne treba se ni opterecivati, poenta je u ZASTITI...
dakle da ima VISE POZITIVNE ENERGIJE... nego nekakve negativne, ukoliko dodje do negativnih emocija...
uz, naravno PRIHVATANJE... NESAVRSENOSTI... I RODITELJA I NAS SAMIH...
I SVIH... DA MOGU I SMEJU DA POGRESE...
neki kazu i oprost... ali ovakvo shvatanje je, po meni, lakse...
razumevanje...
...javi jel pomoglo nesto... ili nekome drugom...
ima jakih realizacija i spoznaja, i za sve druge...

a ostalo - kasnije...

pozdrav
Laughing
Laughing Laughing
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 09 Mar, 2010 14:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

p.s. znaci... ja nisamhteo previse da analiziram tvoje podatke... vise uopsteno...
jer reba i vise detalja...
ali na primer... moze da se desi nekakav datum, proslava... Nova godina...
i da su te roditelji OSTAVILI SAMU... negde otisli... i osecala si se nezasticena... ili nevoljena, caki odbacena... pa neke senke... neki strahovi, mozda...
ili te nisu pstili da izadjes na sneg i igras se... ili si bila kaznjena... ili je neko umro... pa su ti neki mirisi... dakle tvoj film je u tvojoj glavi...
zato ne bih previse iznosio mogucnosti jer ih ima vise... a ti znas koje je ono pravo...
ali znaci UMERENO... SE SUOCAVATI... SA TIM...
AKO OSETIS DA JE OPASNO... onda sigurno treba odloziti u fijoku...
ili SAZNATI - ZBOG CEGA BI MOGLO DA BUDE - OPASNO... za to malo dete, naravno...
ili previse bolno... ili previse tuzno
i, odmah se NAPUNITI ENERGIJOM... KAKO NAJBOLJE ZNAS...
i pre i posle, naravno
pozdrav
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 09 Mar, 2010 16:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dragi Alex,
hvala ti puno .Neces mi verovati ali na bazi onoga sto si napisao ,setila sam se odmah .A ja mislila da je sve to imalo neke veze sa onim sto je bilo prosle zime .
Suvise je bolno .Mart mesec je odgovor .Stavljam u fijoku .
Idem u buducnost ,u prolece gde je sve rascvetano i veselo,gde sunce lepse sija i gde se sve raduje zivotu.
Kada budem spremna ponovo cu se vratiti tamo.Ne zurim ,,jer nije bas nepodnosljivo ni ovako.

Pozdrav ,
...
evo stigao je i odgovor... iako je bilo presiroko... nesto je pomoglo... ili sasvim puno, za sada...
...
naravno da ne treba zuriti...

i... hocu da ti se zhavalim,za tvoju otvorenost i iskrenost...
a posebno sto si napisla tako simpaticno - da nista ne razumes... one prethodne postove...
TIME SI ME INSPIRISALA i VRATILA... U REGRESIJU... DA SE SETIM... a kako je to bilo NA MOM POCETKU...
ne samo prva regresija... nego negde gde si ti sada, mozda... i neki drugi citaoci.
jer ja postove uglavnom pisem za vise nivoe... i najvise... kao nekakav svoj istrazivacki rad... i kao inspiraciju za te ljude sa odredjenim predznanjima i radom, na sebi...
a zaboravim i da se spustim... ili vratim... i budem razumljiv za svakoga.
znaci... potrebna je pomoc i terapeutu, da nesto iskapira, hahaha...
zato mi je dobordosla svaka kritika... ili pitanje... da pojasnim sta nisam bio razumljiv,
jer ja neznam bas tacno...ko sve cita... i koliko me razume, ako se niko ne javlja... i ne pise...
znaci REGRESOTERAPIJA JE - DIJALOG...
inace ce biti samo teorija, uopstena... pa sta ko zakaci...
dakle, mislio sam da napisem PRVU PRAVU REGRESIJU...
a to je REGRESIJA U MATERICU... U STOMAK...
strasno zanimljivo... ali pre toga da opisem obicne regresije, priznate, tada... u Zapadnoj medicini... kao regresija secanjem U DETINJSTVO...
jer, ipak, tako sam poceo...
a tek kasnije su dosli i prosli zivoti...
no, ovo je i zaone koji ni ne veruju u prosle zivote, pa moze da im koristi...
dakle - secanja iz detinjstva... i SAMO - ANALIZA...
sledi...

Laughing
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 09 Mar, 2010 16:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pokusacu da ispratim tok teme na ovaj slikovni i muzicki nacin.....zadrzacu se i dalje kod ratnika i uspesnog zavrsetka posla.

Ne bavim se filmom ,ali fotografijom da ......a i ti svojim fotografskim okom dobro hvatas poruke.

Pozz.........

Miodraze, samo nastavi, slobodno... mozda ja odskocim na nesto po pitanju moje regresije... a mozda to bude i u vezi sa ratnikom... mada kasnije - sigurno i to...
tako da - nemoj da cekas mene... sve ovde ide u - regresiju i regresoterapiju...
...
drago mi je da se bavis i fotografijom... jel profesionalno... jel izlazes samostalno ili grupno... jer tvoja poimanja su jako mocna i pozitivna i sigurno da i umetnost je polje delatnosti za izrazavanje, sto se vidi...
naravno da o kadrovima, kompoziciji, prostornom resenju... itditd... na ovim spotovima ne ide da pisem na ovoj temi...KAKO BOLJE VIDETI - STVARI, hahaha...
a TIME I VISE UZIVATI, ahaahaaha...
... ovde dodajem... ne samo VIDETI BOLJE... SPOLJA, NEGO I SIMBOLICKI... I DUHOVNO...
I IZNUTRA... znaci i PUTEM REGRESIJA...
I... TIME... I VISE UZIVATI... u zivotu, SLOBODNIJE I POTPUNIJE...
sto i jeste cilj i uloga regresije i r.t.

ali uskoro pocinjem skolu fotografija, nadam se... pa da se malo realizujem i kreativno.
svejedno, ko je otvoren, kako kazes, cak i bez poznavanja i teorije fotografije...
moze da oseti BOGATSTVO... i sirinu... LEPOTE...
barem boja... I neke energije, iz svega toga...

dakle sa radoscu cekam tvoj nastavak...

Nazad na vrh »
Miodrag

Poruka Poslao: 09 Mar, 2010 21:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

E odlicno!

Izlagao i ziveo od studijske fotografije,a sada su dosla neka druga vremena.........znas i sam.

Nego,stvarno ima smisla povremeno se zaustaviti i izaci iz ustaljenog licnog filma i sagledati stvari iz drugacijeg ugla.

Za ovakve prelaze umetnost je bogom data.

U tom smislu ,nesto ratnicki i duhovno..........pa ko voli nek izvoli.

Link

alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 09 Mar, 2010 23:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

E odlicno!

Izlagao i ziveo od studijske fotografije,a sada su dosla neka druga vremena.........znas i sam.

Nego,stvarno ima smisla povremeno se zaustaviti i izaci iz ustaljenog licnog filma i sagledati stvari iz drugacijeg ugla.

Za ovakve prelaze umetnost je bogom data.

U tom smislu ,nesto ratnicki i duhovno..........pa ko voli nek izvoli.

Miodraze, slazem se da je umetnost izuzetno bitna... neki kazu da je to HRANA ZA DUSU...
u svakom slucaju INSPIRACIJA... jeste.
Tvoj izbor je za mene zadivljujuci, ocigledno da imas veze i sa muzikom, ne samo - gledanjem... fotografija... nego i SLUSANJEM...
napisacu nesto off... naime, proveo sam dosta godina u Ceskoj i Slovackoj, i Cehoslovackoj, jos za vreme pre pada Berlinskog zida, znaci u doba tvrdog Sovjetskog komunizma i uticaja. Tesko je to opisati ako nisi doziveo, p pianju ljudske slobode.
ALI... bio sam, sa druge strane,gotovo sokiran... njihovom brigom ZA UMETNOST I SPORT... i za ljude koji se time bave.
Bilo je puno SAMO FOTOGRAFSKIH GALERIJA gde su se PRODAVALE UMETNICKE FOTOGRAFIJE... kao i zajednicke... takodje i sam pristup ovim stvarima...
POZORISTE, BALET, OPERA... ali i bazicni sportovi kao atletika i plivanje, itd...
Ne znam da li u Beogradu postoji, danas i jedna galerija koja prodaje umetnicke fotografije... ali znam da je to, ovde, totalno -AUT.
znaci bukvalno... do pojave mobilnih telefona, ali i danas, gde god se pojavi fotograf i podigne aparat... a to je iskustvo mnogih kolega... OVDE JE TO SAMO PO SEBI -\POTENCIJALNI - INCIDENT.
znaci, odmah se nadje neko da PITA - A ZA KOGA VI TO SLIKATE...
za koga radite, ALI SA NEGATIVNOM KONOTACIJOM, u smislu - EVO GA - SPIJUN...
koji radi za neprijatelje, kakvi god neprijatelji bili VIRTUELNO, hahaha...
a za polociju da ne pricamo... skoro odmah dodje do - legitimisanja, hahaha...
znaci i ovo je SLOBODA...
KOME JE MOGUCE OBJASNITI DAslikam neke umetnicke fotografije...
jer to je LUDO ojasnjenje...
sva sreca da radim profesionalno... pa se stvar izgladi brzo... ali...
kazem, treba da dodju Japanci... nakiceni fotoaparatima... pa ce ljudi znati...
ovo su mozda spijuni... BALKANSKI... ali, mozda lice i na Japance,
znaci - Americki,hahaha...
ali, spijuni - ocigledno... ZAR BI IKAKO MOGLO DA BUDE - DRUGACIJE, hahaha

dakle eto malo mog secanja... po pitanju RATNIKA... I RATOVA...
ali, moje pitanje je:
A - KADA SE IZLAZI IZ RATA...???
neki, koliko vidim, vec se ostre za intergalakticki rat... sa reptilima, na vrlo niskim nivoima...
pa cak i prizivaju... Srbe, naravno... da se ukljuce...
sutra ce biti... ako nisi sa nama, onda si izdajica i neprijatelj, hahaha...
pa, dokle ratovi... I - SA KIM...???
da li je moguce da neko razume da se SVI RATOVI... VODE - IZNUTRA...
samo i jedino unutar sebe... ako su potrebni bas ratovi...
bolje je - MIR... i tolerancija, prihvatanje SAMOG SEBE...
U POTPUNOSTI...
I TRANSFORMACIJAMA... onih zaostalih REPICA, hahaha...
ali, zajebano je da se neko OKRENE... NA DRUGU STRANU... i vidi i mali repic, NA SEBI...
ODMAH SE UPLASI... i kaze:
ne, to nije moj repic, hahaha... to je od komsije, on je kriv... zakacio mi je dok sam spavao, hahaha...
a repic ko repic- NISTA STRASNO... mozes cak i da mases, njime...
i to je poimanje da smo svi mi na 3d... I BOZANSKE... ALI I MALO, ipak... i demonske prirode...
okrenuti, delom... na dole...
a delom - na gore...
i SAVRSENI... kada znamo KO SMO... i KUDA IDEMO... na koju stranu.
jer NIJE BAS TOLIKO BITNO - NI KO SMO...
BITNO JE JEDINO - KUDA IDEMO...!!!
ZATO muzika i boje... pevanje i slusanje... i radost...
podeliti - sa drugima...

Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 10 Mar, 2010 00:29 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Link

Evo i mog malog doprinosa uživanju... Smile
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43  Sledeci
Strana 3 od 43

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: Pravilnik foruma OBJAVE.COM 0 adminfob 31348 07 Jan, 2008 07:29 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 101221 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 44405 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 37476 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 44582 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uticaj Fotonskog Pojasa na ljudsko telo 2 adminfob 12390 11 Apr, 2008 02:22 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 26955 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)