REGRESIJA I REGRESOTERAPIJA ... lek i inspiracija
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 15 Mar, 2010 23:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Alex Radovic:
Nakon upoznavanja sa terapeutom i razgovora sa njim, osoba se vraća u ranije periode svog života
ili prošle živote, proživljavajuæi u određenim trenucima razne stresove, traume i koristi tu priliku
da percepira što više detalja, odnosno, da istraži sve okolnosti koje su dovele do neprijatne situacije,
stepen odgovornosti ljudi koji su prouzrokovali traumu kao i stepen sopstvene odgovornosti.

Pa to je isto kao i Sajentoloske tehnike. Smile

Doduse. Lepo sto se time bavis.
Miodrag

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 16 Mar, 2010 00:30 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mogu samo da se zahvalim ovim umetnicima na delu koje su stvorili.............
Link
.............i koje dalje stvara.......
Miodrag

Poruka Poslao: 16 Mar, 2010 01:16 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.
.
..........
Link
.
.
Miodrag

Poruka Poslao: 16 Mar, 2010 01:23 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.
.
. .
Link
.

.
.
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 16 Mar, 2010 08:11 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Almsivi ::
Citat:
Alex Radovic:
Nakon upoznavanja sa terapeutom i razgovora sa njim, osoba se vraća u ranije periode svog života
ili prošle živote, proživljavajuæi u određenim trenucima razne stresove, traume i koristi tu priliku
da percepira što više detalja, odnosno, da istraži sve okolnosti koje su dovele do neprijatne situacije,
stepen odgovornosti ljudi koji su prouzrokovali traumu kao i stepen sopstvene odgovornosti.

Pa to je isto kao i Sajentoloske tehnike. Smile

Doduse. Lepo sto se time bavis.

ovaj citat nije moj tekst, nego citat, za koji mislim da dosta jasno objasnjava teoriju i princip rada u r.t.
ono sto sam ja dodao kao VRLO BITNO, sa moje tacke gledista je - ZASTITA...
u smislu da ja radim sa andjelima, i da na taj nacin oni PRO - VODE... osobu kroz nesto sto bi se zvalo - trauma... ali sa odredjenim stepenom doziranja intenziteta i osecanja, ukoliko su navedena - negativna... a u isto vrme sa SVOJIM POZITIVNIM ENERGIJAMA,
i sa svojom LICNOSCU...
kao kada otac uhvati dete i provuce ga kroz neki mulj, ili dublju vodu... ili ga samo - PRENESE... da dete nema dalje traume, cak moze da mu bude i - zabavno.
takodje moze i SAMO DA POSMATRA, kao film... ili pozorisnu predstavu, bez vece licne identifikacije...
znaci IZUZETNO JE BITAN - ODNOS... SA TOM OSOBOM...
KAO I ODNOS... POZITIVNE ENERGIJE I ZASTITE... u odnosu na negativne moguce emocije.
NIKAKO - ZNACI... SHOK TERAPIJA... jer i ona dodaje neke druge negativne emocije,
a to se vidi, na zalost, kod nekih seansi i to strucnih ljudi, sa kojima se ja ne slazem...
cak mi izgleda, ponekada i kao pravo mucenje te osobe, pa zato i razumem otpor nekih ljudi... ili strahove... A STA CE DA VIDE... DA NE BUDE - STRASNO...
iako je ovo veoma privlacno, naravno... ali eto... gleadti na stvari po horizontali,po principu karme, t.j. kako posejes tako i zanjes... je NEPOTREBNO I BOLNO...
kada vec postoji mogucnost SPIRALE.... ILI KUPE...
SA PODIZANJEM NA VISE NIVOE...
onda je, naravno, POGLED SASVIM DRUGACIJI... NA CELU PRICU...
i sposnajno i oslobadjajuce i oprost, u isto vreme... za obe strane...
i inspiracije, kao i naknadno ciscenje i punjenje pozitivnom, bozanskom
LJUBAVLJU... kao energijom...
........
p.s.
napisi neku od tehnika... moze da bude interesantno... i inspirativno...
- inaravno da je lepo... ovo sto radim... i zabavno i korisno, za nauciti se, nesto novo...
i doziveti i kao licno iskustvo, za sve koji to rade... u roku od 3 dana se obicno i REZIRA
SPUSTANJE LEKCIJA NA 3D... pa se i proverava, overava... i dozive uvidi i spoznaje...
i tako se ide na vise nivoe, dalje...
oslobadjanje od stegnutosti...

pzz

Laughing
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 16 Mar, 2010 08:47 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

hteo bih da dodam jos jednu IZUZETNO BITNU STVAR, koju sam dotakao prethodnim postom.
naime, osim rada po horizontali... vremena... uzrok / posledica... ili ZAKONA karme,t.j. setve i zetve... postoji i ZAKON DUHOVNI, koji je USPRAVAN... sa hijerarfijom duhovnih bica i energija. Simbol ovoga je i KRST... u Hriscanstvu.
dakle, samim ciscenjem karme, t.j. posledica... mi i nismo bas mnogo napredovali... a, mozda cak nismo uopste. Zasto?Jer mi stalno pravimo nove uzroke,koje, za neko vreme, postaju i nove posledice, i tako mozemo do beskonacnosti da se vrtimo, ukrug.
Narvno da se, pri tom, moguce i naucimo... da ne pravimo iste greske. Ali, ponekada se prave iste greske i po 100 zivota... mozda... dok se ne shvati CELINA... I DRUGA STRANA.
zato postoji DUHOVNA KOMPONENTA... i POMOC - DUHOVNO NAPREDNIH BICA...
NJIHOVA - MILOST...
da to ne radimo sami, NA SVOM NIVOU... LAVIRINTA...
nego da nas uhvate za kosu I PODIGNU, IZNAD LAVIRINTA... I - PRENESU...
ILI - PREKO OKEANA...
JER - ONI MOGU I DA PREUZMU - NASU KARMU, t.j. NASE POSLEDICE.
nE BAS SVE, jer nesto treba i da se naucimo, ali mogu cak i sve... na sebe...
jer, njima nase lose posledice NE PREDSTAVLJAJU - NIKAKAV PROBLEM, jer su ODAVNO TO PREVAZISLI... SA OSMEHOM...
zato se neki inkarniraju cak i u 3d realnost, dakle u ljudska tela,kao duhovni ucitelji, gurui... da bi PREUZELI KARMU MNOGIH LJUDI NA SEBE... I TAKO IM POMOGLI u napretku, ciscenjem i podizanjem na vise nivoe.
na zalost, ocigledna je zbunjenost nekih egoa... povodom ovih pitanja i razumevanja ove delatnosti, pa se desava cak i hajka... mada sa unapred izgubljenom bitkom, na duhovne ucitelje, ljude u narandzastom, kako kazu neki generali... a koji sa druge strane prodaju meditacije na narandzastu boju Sunca i solarnog pleksusa, da se radi sami, kod kuce, hahaha...
jer, ti duhovni ucitelji preuzimaju karmu na sebe... jer su sebe SKROZ OCISTILI...
uz pomoc svojih duhovnih ucitelja... daleko, daleko od mnogih koji ih PROGANJAJU...
zbog ne - znanja... sta rade, zasto to rade... i za koga to sve rade...
tako da je UVREDA duhovnom ucitelju JAKO VELIKI DUHOVNI PAD... jer duhovni ucitelji PRASTAJU, ali BOG STITI SVOJE SLUGE... i, gore je naneti uvredu duhovnom ucitelju - nego samom bogu... bas iz te MILOSTIVE MISIJE...
I ovo je jedan od ZAKONA... DUHOVNIH...
sada se sve trpa u JEDAN ISTI KOS, po pitanju svih religija, sto i jeste pitanje prelaska iz jednog doba u drugo... radi odredjenih promena...
ali... ne treba zaboravljati KAKVE OSOBINE NAM NUDE POJEDINE RELIGIJE, KAO OPSTE DOBRO I DOBRO ZA NAS DUHOVNI NAPREDAK...
i da su SVE RELIGIJE - DOBRE... ZA ODREDJENI DUHOVNI UZRAST...

znaci... treba neke stvari ODVOJITI... razvrstati... analizirati... SPOZNATI...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 16 Mar, 2010 10:25 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dragi Alex,
evo jednog mog Secanja iz detinjstva .
Imam oko 3-3,5godina .Budim se nocu uz vrisak ,vidim da su svi oko mene takodje uplaseni ,otac ,majka me drzi u krilo ,umivaju me i tese -NEMA ZMIJE ,VIDIS DA NEMA NISTA . Ne mogu da se setim koliko se taj nocni strah cesto ponavljalo i kada je prestalo .
Druga slika ,ja sam isto tako mala ,stojim u dugoj kosuljici na ivici kreveta i molim se naglas trazeci od Andjela da mole Hrista za moj miran san .Valjda je sve to islo zajedno ,sigurno su brizni roditelji u tome videli neko resenje .
Sada se ja pitam odakle taj nocni strah ?Ne mogu da se setim da sam pre toga imala bilo kakve veze sa tim a ni u kuci se o tome nije pricalo ,mozda i jeste ali ja to ne pamtim .
Moj prvi "susret "sa pravom ,istinskom, zmijom desio se nesto kasnije .Jos nisam isla u skolu ,znaci imala sam 6-6,5 godina .Bilo je dramaticno ,ja sam toliko vristala od straha i pala ,onesvestila se .Kazu ,da je zmija mirno presla preko mene .
Sve ovo ja sam odavno zaboravila a niko nije u kuci to ni pominjao .Evo sada je nekako isplivalo .
Sada se ja pitam ,odakle toliki strah kod deteta ,koje nije imalo nikakva neprijatna iskustva sa ovom zivotinjom .
Moram da priznam da se i sada jako bojim zmija ali ,sto bi se reklo ,u granicama normale.
Alex ,da li imas neki komentar na ovo ?

Draga …XY

Pokusacu nesto da izanaliziram: ocigledno da se radi o hriscanskom vaspitanju u porodici ( zmija, Andjeli, Hrist),
Pa tako nije iskljucena i simbolika vezana za zmiju, u Hriscanstvu. Prevara, ali i odnos dobro / zlo… a ovo drugo simbolise zmija. Da neidem u detalje… moguce je da si videla zmiju na slikama, kao malo dete… ili videla spagetu, glistu… pa pomislila na zmiju…i povezala sa simbilom, arhetipom zmije kao – zlo. Naravno, moguca je veza i sa nekim proslim zivotom. Takodje je moguce i u vidu predskazanja, kao deo tvoje sudbine… da ce se to desiti… jer postoje i neka uputstva, kako se zastiti od predvidjenog straha ili opasnosti. U ovom slucaju, ovo jeste PRIMER – KAKO STRAH – STITI… jer, moguce da nisi pala u nesvest, da bi imala jos vece traume, mozda cak i ugriz zmije, mada zmije izuzetno retko napadaju coveka, osim u samoodbrani.
Dakle, mislim da je strah… sa religijske tacke gledista… koje si ti povezala kao nekakvo veliko zlo… i opasnost, za tebe… u buducnosti.
Pitanje bitnije, po meni… su nocne more… i kakve su? STA – TACNO… i kako ide prica… i to je najverovatnije neko proganjanje iz proslih zivota…
Ali, to bi trebalo raditi, otkrivati, SA ZASTITOM… iako jesi odrasla. Sa Andjelom, naravno.
Dakle, ako mozes da se setis nocnih mora, o cemu se radi… a da nije preveliki strah, ti mi napisi, pa da probamo da razresimo i to.
Sa jednom devojkom smo radili vrlo intenzivne nocne more. San koji se ponavljao godinama, i kao odrasla.
Neke spodobe i ljudi je jure, da je uniste, i ona se budi svau znoju, od straha. I na seansi,sa Andjelom, pustili smo film d aide do kraja. Ona je to mogla da gleda sa strane, kao posmatrac. I te spodobe su dosle, napadale , kidale njeno telo, misice, kozu… i jeli njeno meso. I, sve se dogadadjalo u vodi, u dubini. I, kad se to sve zavrsilo – oni su otisli, zadovoljeni. Nikad posle toga nije imala nocne more. Nismo cak ni imali potrebe da gledamo uzroke toga.
Jednostavno je nestalo. Nema vise straha za telo, postoji saznanje i realizacija da DUSA prezivi sve napade na telo, ine moze da bude unisteno. A nema vise ni straha, kao GLAVNE, I CESTO I JEDINE HRANE, za te spodobe.
Ali, znaci – sve prema odgovarajucem uzrastu.
 Nazad na vrh »
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 16 Mar, 2010 17:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alex ako se baviš io snovima..često sanjam vodu..pretežno prekrasno bistru i ja hodam pod vodom i u jednom momentu se zapitam kako mogu bez disanja..i sama sebi kažem mogu kroz kožu..i nastavim putovanja pod vodom..ili upadnem u bunar opet naravno pun vode i kad padnem do dna vidim nekoliko vrata koja vode iz tog bunara ..a ja opet kao normalno dišem pod vodom..i nemam straha..ponekda se desi da sanjam da ibem autocestom koja je preplavljena i osječam neki strah da će me bujica sa autom odnjeti..ali ipak idem naprijed i uvijek prelazim..ako nisu snovi o vodi onda su oni gdje jednostavno letim..kao da plivam..iznad glava ljudi..i zezam ih..i u snovima imam strah od pada sa litice ili nekog neograđenog balkona na kojem jesam i "moram" pogledati preko ruba..što je dolje iako umirem od straha da ću pasti.Legnem na tlo i provirim preko ruba..i prođe me strah od padanja..

Bilo bi zanimljivo vidjeti i drugo mišljenje... Very Happy
( 5.element )
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
sneguljica
Hodočasnik

Pridružio: 25 Okt 2009

Poruka Poslao: 16 Mar, 2010 21:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovo secanje iz detinjstva me podsetilo cega sam se ja plasila kada sam bila mala.
Skoro da se i ne secam toga jer sam bila veoma mala, ali sam se plasila aviona i helikoptera, verovatno njihove buke. Znam da su mi pricali da sam tada bezala i plakala.
Inace nemam fobiju od letenja avionom...visine, uopste, ali sam se tada plasila.

pozz
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
sneguljica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 16 Mar, 2010 21:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovo secanje iz detinjstva me podsetilo cega sam se ja plasila kada sam bila mala.
Skoro da se i ne secam toga jer sam bila veoma mala, ali sam se plasila aviona i helikoptera, verovatno njihove buke. Znam da su mi pricali da sam tada bezala i plakala.
Inace nemam fobiju od letenja avionom...visine, uopste, ali sam se tada plasila.

pozz
 Nazad na vrh »
sneguljica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 16 Mar, 2010 21:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

pozz
 Nazad na vrh »
sneguljica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 16 Mar, 2010 22:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kako sam uspela da ponovo udjem na forum, neznam ni sama. Neznam sta je sa srverom.

Kod pisanja prethodne poruke imala sam problema sa slanjem, tj kod opcije - posalji, izbacivalo je gresku 500 prpblem sa serverom

Molim Admina da obrise dve od tri iste poruke.

Pozz
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 16 Mar, 2010 22:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

sneguljica ::

pozz

pretpostavljam da nema veze sa detinjstvom, kao uzrokom... nego neki prosli zivot...
neki rat, 1. ili 2.svetski, hahaha... gde si, mozda, poginula... ili su bas padale bombe, ili bilo brujanje... jako... jer nemas strah od letenja...
mozda se i setis, velika si...
kako ti deluju filmovi, ratni, sa ovim slikama... scene vise aviona... na nebu, ratnih u napadu?
pzz
 Nazad na vrh »
sneguljica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 16 Mar, 2010 22:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I ja isto pretpostavljam, da nema veze sa detinjstvom, vec sa nekim od prethodnih zivota.
Ratni filmovi, sa avionima i bombama mi ne ostavljaju poseban utisak.
Jednom (ima 15 god i vise) sam gledala jedan film, neznam kako se zove, ali znam o cemu se radi...imala sam neverovatan osecaj uzbudjenja povezanosti sa necim tu i bila sam sigurna da to ima neke veze samnom....
Nisam sigurna kako se zove film...nulta tacka ...ali znam o cemu se radi...a kakve veze imam ja sa tim , neznam.

pozz
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 16 Mar, 2010 22:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

5.element ::
Alex ako se baviš io snovima..često sanjam vodu..pretežno prekrasno bistru i ja hodam pod vodom i u jednom momentu se zapitam kako mogu bez disanja..i sama sebi kažem mogu kroz kožu..i nastavim putovanja pod vodom..ili upadnem u bunar opet naravno pun vode i kad padnem do dna vidim nekoliko vrata koja vode iz tog bunara ..a ja opet kao normalno dišem pod vodom..i nemam straha..ponekda se desi da sanjam da ibem autocestom koja je preplavljena i osječam neki strah da će me bujica sa autom odnjeti..ali ipak idem naprijed i uvijek prelazim..ako nisu snovi o vodi onda su oni gdje jednostavno letim..kao da plivam..iznad glava ljudi..i zezam ih..i u snovima imam strah od pada sa litice ili nekog neograđenog balkona na kojem jesam i "moram" pogledati preko ruba..što je dolje iako umirem od straha da ću pasti.Legnem na tlo i provirim preko ruba..i prođe me strah od padanja..

Bilo bi zanimljivo vidjeti i drugo mišljenje... Very Happy

da, slazem se, bila bi zanimljiva i druga misljenja... posebno za vodu i SIMBOLIKU VODE... i u Hriscanstvu, i kao element... horoskopski, t.j. zvezdani uticaji...
plivanje... kroz zivot... ili neko davljenje, opet iz proslog nekog zivota...
samo provalila si foru... da se ne udavis, hahaha...
inace, nije potrebno cak ni da dises...
ja volim meditaciju U DUBINI VODE... sednem u potok, preko 2 metra, pri obali, znaci strmo je... i ispod sam i nekog drveta, sa obale...
i tako mi - lepo... tisina, mir... voda prolazi i cisti...
a, ponekad odem i u dubinu okeana... kao gnjurac, sa zlatnim ribicama... i isto sedim na dnu i kuliram
znaci MIR...
za bunar... opet mozda neki prosli zivot, ali i VRATA... kao izlaz, kljuc... za razne pravce...
treba da probas, ako se n bojis, da obidjes, sta ima iza kojih vrata, moze da bude interesantno... obicno neki u r.t. rade bas na taj nacin.... kao ides u podrum, otvaras vrata,kao fol teska... i onda udjes... i razna vrata, pa biras - u koji ces prosli zivot...
- letenje i ja volim... ali kao avion, negde u sirini prostora, skroz brzo a na metar od auto puta... da uzivam u brzini...
- za padanje sa litice sam opisao jednu seansu... pa cu pokusati da nadjem gde... i postavim... radi se o okretanju ka tome, ali bez straha... dakle lepo sto sise sakrila i - pogledala, pa samim tim je strah i nestao.
ali, mozes i da - skocis, hahaha... i da se razbijes o tle... nije problem... makar i da zamislis sliku toga, i bas namerno, isto iz zezanja, da - geknes o zemlju...
bice ti - smesno, hahaha... kad ustanes i otreses se... kao u crtanom filmu...

ali i ja bih voleo da jos neko da svoje komentare... sa simbolima, i uopste

pozdrav
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43  Sledeci
Strana 7 od 43

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: Pravilnik foruma OBJAVE.COM 0 adminfob 31342 07 Jan, 2008 07:29 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 101093 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 44386 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 37464 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 44577 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uticaj Fotonskog Pojasa na ljudsko telo 2 adminfob 12384 11 Apr, 2008 02:22 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 26953 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)