Razotkrivanje vlastitih duhovnih iskustava ?
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
easy
Majstor

Pridružio: 27 Jan 2008

Poruka Poslao: 11 Nov, 2008 10:07 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Poslednji izmenio easy dana 20 Jul, 2009 09:40 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 11 Nov, 2008 10:11 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tebe ego razbija, a ne mene. Mr. Green
Crveni Zmaj

Pridružio: 02 Nov 2008

Poruka Poslao: 11 Nov, 2008 12:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nisam ni probao da učim nekog ili da ga menjam. Ono sto sam hteo da kazem je to da se slazem sa autorom foruma da ce ljudi kada im ispricas svoja iskustva pre prihvatiti da si ludak nego poverovati da im pričate istinu.

Evo jednog primera.: Pre par nedelja dodje kolega s posla kod mene i pocne da se zali kako ima probleme sa sinusima i kako je probao sve da se izleci ali ne ide i nezna sta da radi. Naravno ja sam mu ponudio pomoc da probamo da bioenergijom odklonimo bolest. A on je poceo da mi se smeje i rekao kako bih ja mogao samo da mu napravim jos veci problem i da ne zeli da proba. Naravno vise mu nikada nisam pomenuo jer ne zelim da oskrnavim njegovu slobodnu volju
 Nazad na vrh »
Crveni Zmaj

Pridružio: 02 Nov 2008

Poruka Poslao: 11 Nov, 2008 12:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ah da zahvaljujem se na dobrodoslici. bas ste pravi domacini Thumright
 Nazad na vrh »
easy
Majstor

Poruka Poslao: 11 Nov, 2008 12:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Poslednji izmenio easy dana 20 Jul, 2009 09:40 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
matricaria
Tragalac

Pridružio: 13 Sep 2008

Poruka Poslao: 11 Nov, 2008 21:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Volim Oshoa. Volim oca Tadeja. Prepoznajem se kroz pravoslavlje. Prepoznajem se kroz zen.

Još uvek sam ja koja nisam, na žalost. Nema drugog načina da se uhvati vetar, sem da se rašire krila.

Nema drugog načina da se dosegne ljubav, sem da se raširi srce.

Zato EGO mora da ide napolje. On mora da ubeđuje, da se opravdava, on se bavi agresijom. Najjača stvar na svetu meka je kao pamuk: duša.

Ali nije li svejedno da li je Osho ili Tadej ili astralni vodič ili vila ili zmaj....Bogu je sasvim svejedno koje sam ja vere!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Adresa Yahoo Messenger MSN Messenger
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 12 Nov, 2008 02:02 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Potpuno je sve jedno. I ja volim Osho-a da ne bude zabune, ali se ne slazem sa svim sto kod njega procitam.
Analeta
Duhovni učitelj

Pridružio: 21 Okt 2008

Poruka Poslao: 12 Nov, 2008 09:17 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Osho se čita otvorenog uma i srca.
On nije napisao ni jednu jedinu knjigu. Bio je samo za direktnu komunikaciju.
Knjige koje postoje su snimani odgovori na postavljena pitanja.

Jasno je rekao jednom prilikom: Kada odgovaram obraćam se pojedincu koji je postavio pitanje. Nije mi cilj da kažem istinu, cilj mi je da kažem ono što će tog pojedinca pokrenuti da se razvije, pa će onda on sam znati šta je istina.

Ja sam u početku ludela od njegovih odgovora koji su bili kontradiktorni.
Kasnije sam shvatila o čemu se radi.

Inače, duboko verujem da mi nismo sposobni da shvatimo svu istinu.
Duhovna bića nam daju neke informacije koje nas guraju napred. Njima nije važno da mi znamo istinu. Njima je važan naš razvoj.

Ja to doživljavam otprilike ovako: zamisli mrava kome čovek treba da kaže istinu o višoj matematici. Nemoguće. On bi morao da se spusti na nivo mrava i njegovim rečima da ga vodi na neki način do istine.
Koliko god mi imali visoko mišljenje o sebi, mi smo slični mravima u odnosu na veličanstvenost i ogromnost univerzuma i načina njegovog funkicionisanja i u odnosu na najviše sfere duhovnog sveta.

Uostalom, ko sam ja da tvrdim da je nešto istina. Mogu samo da duboko osećam da bi nešto moglo biti istina, pogotovo o višim sferama, i da imam pretpostavke. Jer čak ni naše iskustvo ne mora biti istinsko, ono može biti iskrivljeno, subjektivno obojeno. Mislim na naš doživljaj tog iskustva.

Ovo se ne odnosi na nikoga lično. Ne sumnjam u vaša iskustva, sumnjam u svoja iskustva.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
easy
Majstor

Poruka Poslao: 12 Nov, 2008 09:44 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Poslednji izmenio easy dana 20 Jul, 2009 09:41 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Androgin
Tragalac

Pridružio: 18 Sep 2008

Poruka Poslao: 12 Nov, 2008 14:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

matricaria ::
Volim Oshoa. Volim oca Tadeja. Prepoznajem se kroz pravoslavlje. Prepoznajem se kroz zen.

Još uvek sam ja koja nisam, na žalost. Nema drugog načina da se uhvati vetar, sem da se rašire krila.

Nema drugog načina da se dosegne ljubav, sem da se raširi srce.

Zato EGO mora da ide napolje. On mora da ubeđuje, da se opravdava, on se bavi agresijom. Najjača stvar na svetu meka je kao pamuk: duša.

Ali nije li svejedno da li je Osho ili Tadej ili astralni vodič ili vila ili zmaj....Bogu je sasvim svejedno koje sam ja vere!

Primijetio sam da neki od clanova daju izjave tipa: "Prepoznajem se kroz pravoslavlje. Prepoznajem se kroz zen. " Ja sam potpuno zbunjen kada tako nesto procitam. Kako se neko prepoznaje u pravoslavlju i u zenu? Kako je to spojivo? Molio bih te da mi to objasnis ako mozes. Po mom misljenju pravoslavas jesi ili nisi. (Btw ja sam gnostik) Ne moze pravoslavac svom popu pricati o zenu. Ne moze pricati o yogi ( jer je to Djavolja rabota) o meditaciji (Djavolja rabota) i sl. Sve su te discipline Djavolje maslo ( kanalisanje= opsjednutost Djavolom...)
U zenu nema pravoslavne dogme, price o Duhu svetome, Ocu, Sinu i sl. Ja onda zakljucujem da neko ko da izjavu gornjeg tipa nesto nije razjasnio sam sebi, ali bas debelo nije razjasnio. A mozda grijesim?
Spominjanje nekih hriscanskih svetaca, hriscanskog morala, hriscanske dogme sustinski, a odmah uz to smjestanje zena ili Osha ( koji mi je potpuno jasan) me svaki put potpuno zbuni.
Ovo je konacna Istina

http://www.spiritual-net.net
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
easy
Majstor

Poruka Poslao: 12 Nov, 2008 16:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Poslednji izmenio easy dana 20 Jul, 2009 10:04 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
matricaria
Tragalac

Pridružio: 13 Sep 2008

Poruka Poslao: 17 Nov, 2008 21:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zen = Hrist = Tao = Sveti Duh = Sloboda[/quote]

Hvala Easy!
Kako objasniti? Moje shvatanje je da je Bogu svejedno koje sam ja vere - on je po meni čista pozitivna superinteligentna energija LJUBAV i, baš energija. Zato što nam je to teško da pojmimo, zato ga zamišljamo ovako ili onako. I ceo univerzum je energija, tu se potpuno slažem. Milijarde milijardi energija. Koje imate čulo za opažanje energija? Pa i mi sami smo samo zgusnuta energija. Kao što je laserski zrak zgusnuti snop svetlosti, a seče metal.

Zen nikada nije branio ili nametao bilo šta - biti nenamerno nameran da se prosvetliš - ali ja sam slaba sa pojmovnim definicijama. Mogu da budem bilo šta - to se samo moj ego deklariše. _Na dnu svega je BIĆE - i tu nema nišeg do tišine. a u "toj tišini boravi Bog."
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Adresa Yahoo Messenger MSN Messenger
Miki
Iskušenik

Pridružio: 21 Nov 2008

Poruka Poslao: 25 Nov, 2008 22:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav svima!
 Nazad na vrh »
Dušan
Hodočasnik

Pridružio: 02 Feb 2008

Poruka Poslao: 25 Nov, 2008 22:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav i tebi, Miki.
haug
Smile
Iskušenik

Pridružio: 21 Nov 2008

Poruka Poslao: 25 Nov, 2008 22:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav Talerman-u! Možda bi mi mogao pmoći oko dešifrovanja mojih snova! Radi se o svijelosti koju sam sanjao tri puta u različitoj starosnoj dobi, ali su snovi povezani! Pa da krenem!
Prvi san sam sanjao kada sam imao otprilike 14/15 godina.Sanjam kao da se "jarko svijetla" svijetlost spustila nedaleko od naše kuće. Oni ili To jer ne znam kako da formulisem jer nema bića nego samo jeoma jarka bjeličasta svijetlost.Dakle šta god da je je došlo da me uzmu, ali odlučuje/ju da jos nisam spreman.Bože, ja sam se toliko uplašio, da sam se od toga silnog straha probudio. Doživljaj je bio toliko jak i uvjerljiv i intezivan da sam bukvalno bio paralisan od straha jer je sve tako bilo jako stvarno.Iako sam se od straha probudio, ja sam i dalje u budnom stanju bio jako uvjeren da je to stvarno tamo. Ujutro sam ispricao starcima. Oni su me saslusali i pokusali umiriti pričom da je ipak samo ružan san. Za mene je to definitivno bilo mnogo više od toga.Intuitivno sam osjećao da to ima poruku nešto znači a pogotovo ta konstacija na kraju da" nisam spreman"! Za šta ja to nisam spreman! Ovu priču sam podijelio i sa par bliskih prijatelja, a poslije i sa tada djevojkom/sada suprugom!
Drugi san sam sanjao 8/9 godina poslije u Londonu.Ja i djevojka bili smo u Londonu na par dana. Jedne od večeri ja opet usnijem san o toj svijetlosti. Kao ja sam u svojoj kući i nalazim se u kuhinji sa svojim roditeljima. Isped kuce se nalazi vojno borodogradiliste odmah preko puta ulice. Prozori iz kuhinje i dnevnog boravka gledaju u tom pravcu. Pogledam kroz prozor i ugledam tu svijetlost na horizontu iznad brodogradilista kako se krece . Kada sam je spazio onako ushicemo govorim svojim roditeljima ovo je svijetlost o kojoj sam vam pričao.Svijetlost se krece polako horizontalno i izgleda kao da odlazi.Ja iz nekog podsvijesnog straha odlazim u hodnik da provjerim da li su ulazna vrata zaključana.Ulazim u hodnik, dolazim do ulaznih vrata, i tada spazim kroz staklene proreze na ulaznim vratima da svijetlost nije otisla kako sam mislio, nego se spustila na put ispred nase kuće.Ja se okrećem sa namjerom da odem do kuhinje i kažem/upozorim moje roditelje ali tada me ta svijetlost počne nekom ogromnom snagom privlačiti sebi nešto kao da me usisava. Ja sam se nekako uspio uhvatiti rukama za štokove vrata, tijelo mi je u horizontalnom položaju, borim se kao lav da me ne usisa/odvuče/uvuče, ne znam ni sam koja od ovih riječi bi bila najprikladija da opiše to stanje.Iz tog polozaja ja "vidim kroz zid"svoje roditeje u kuhinji kako spokojno sjede, nemajući pojma o mojoj lavovskoj borbi u hodniku udaljenom samo par metara od njih.A onda, u jednom trenutku, svijetlost dolazi do istog zaključka /stanovišta kao i prvi put da "još uvijek nisam spreman".Brate, ja se budim, van sebe sam.Tog i sledeg dana sam toliko bio pod utiskom svega toga da bavljenje po gradu nije imalo nikakvog smisla.Moje fizičko tijelo je zujalo okolo, ali drugi aspekt mene je bilo ko zna gdje.
Treci san sam sanajo mozda 2 godine poslije.Kao nalazim se u jednoj prostranoj dolini, koja je omeđena sa sa dvije strane obronka nekakvog brda/planine. Dolina je puna ljudi, kao da se dešava nešto (kocert ili nešto tako), uglavnom mnogo ljudi oko mene.U jednom momentu ja spazim sa moje lijeve strane u odnosu na mjesto gdje /kako stojim,tj na lijevom obronku brda/planine, opet tu svijetlost kako se polako kreće,duž tog obronka.Onoga momenta kada sam je spazio, ona se odvoji od obronka, i krenu preko doline u mom smijeru.Svijetlost prelazi preko doline i preko/iznad svih tih ljudi, i oni je vide isto kao i ja, i prate je pogledom sa divljenjem i bez ikakvog straha. Atmosfera medu ljudima koji posmatraju to je, otprilike, kao da su počastvovani tim događajem.Svijetlost se kreće u mom pravcu i dolazi do mene.Tada se zaustavla nadamnom. Ljudi oko mene gledaju sa oduševljem, i konstauju/misle u smislu - wow, koja čast / srećković, uglavom u tom smislu. Ja prvi put ne osjećam strah od te svijetlosti.A sada dolazi najljepši trenutak u mom životu, kojeg je jako teško opisati rijecima.Kada se svijetlost zaustavila nadamnom, onda me je obasjala jačim intezitetom nego li je bila dok je išla prema meni,nešto kao iz svijetlosti jos jedan jači snop svijetlosti.Ljudi, te miline, ljubavi, srece, divote, ljepote, jačine intenziteta( siromašan je ljudski jezik da bi se opisalo jedno ovako stanje i osjećaji koji su proistekli iz te svijetlosti). To je trajalo kratko, mjereno našim vremenom, ali toliko jako i intezivno, da ne znam sa čime bi to mogao uopšte da uporedim na javi (ili ono sto mi nazivamo stvarnost).
Ovo je to, što sam htjeo da podijelim sa ljudima koji imaju veze sa iskustvima ove prirode! Pozdrav, za sada toliko !
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci
Strana 6 od 10

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Izaslanici iz jednog drugog vremena 4 adminfob 13745 15 Jul, 2011 09:39 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 99665 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE POHVALE 79 Mladen 54898 07 Jan, 2011 11:12 am
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 33262 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 44271 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pra-Stvaratelj na Putu 3 adminfob 23876 13 Feb, 2010 11:11 am
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 37323 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)