Velika zamka - upozorenje!
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
IIpotoMajctop
Urednik

Pridružio: 30 Avg 2008

Poruka Poslao: 20 Mar, 2010 01:30 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

О реинкарнацији. Добра дискусија, молим да уредник одсече поруке и направи посебну тему, или овој нек промени име.

За Ему и Алмсивог:

„Prolazeći vide Isus čoveka slepa od rođenja.
Zapitaše ga učenici njegovi: Ravi, ko sagreši
On ili roditelji njegovi, te se on rodi slep?
Isus odgovori: Niti on sagreši, niti roditelji njegovi,
nego je to zato da se pokažu dela Božija na njima.“

(Jevanđelje po Jovanu 9:1-4 )

Aleksandra-Caca ::
Pitaj Protomajstora , neka ti malo pojasni istoriju...Hrišćanstva...

Još jednom da ponovim , iz Hrišćanske religije je car Konstantin izbacio pojam re/inkarnacije...
Па да, по Мићи Јовановићу.
Мислим да је ипак Јустинијан то учинио још 200 година касније. Иначе један цар је из Ниша, а други из Лесковца (заправо Лебана). Писао сам јуче о "јужном троуглу", још да нађем неког из Пирота. Laughing

zvoncica ::
Jel ima netko ovdje na forumu tko je bio u ranijim inkarnacijama neki običan čovjek?
Ја сам био обична жена. Рускиња - наравно.
Иначе концепт реинкарнације има једну мањкавост - сувише је логичан.
Друго, моје лично искуство са регресотерапијама је на крају ипак негативно. Даса који седи поред вас јако утиче, ем телепатски, ем вам наређује да се сетите.
Ко нам гарантује да нисмо отишли у туђ живот?

Веровање у реинкарнацију је скопчано са нашом чежњом за Божијом Правдом. Отуда сви желимо да верујемо.
Највероватније такво што ипак не постоји, мада бих волео да се варам.
ganima
Iskušenik

Pridružio: 15 Feb 2010

Poruka Poslao: 20 Mar, 2010 01:32 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Protomajstor ::

Даље, чији пут још није исправан?
Ралетов, ту већ имамо неколико гласова.

Što se mene tiče, ja sam u prvom mom postu na ovoj temi objasnila da svako ima svoj jedinstveni put kojim ide, i koji mu je potreban baš takav kakav jeste. U skladu sa time, nema ispravnih i neispravnih puteva generalno, već svako svoj put vrednuje kao ispravan ili neispravan.

Kao drugo, tema o inkarnaciji je sasvim nešto drugo i žao mi je što smo spamovali originalnu temu koja je predivna. Ako neko od moderatora ima volje, bilo bi dobro odvojiti temu o inkrarnacijama.

I kao treće, ne znam zašto se pravi tolika drama oko neslaganja. Bilo da Rale ili bilo ko drugi ima drugačiji stav, ja nemam ništa protiv, čak bih više volela da svako iznese svoje stanovište nego da se prepucavamo da li je ovaj sto žute ili zelene boje.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
ganima
Iskušenik

Poruka Poslao: 20 Mar, 2010 01:36 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Сви ћемо се наравно сложити да Талерманов пут није исправан. Зашто?
Зато што ниједан општепризнати религијски ни филозофски систем не подржава вантелесна путовања.

A zbog čega ne prihvata? Koji su argumenti?

I koji su to "svi". Ja ne spadam u tu grupu.
 Nazad na vrh »
ganima
Iskušenik

Poruka Poslao: 20 Mar, 2010 01:47 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:

Неке узумрле и велики број садашњих сасвим примитивних народних религија прихватају путовања. За то користе у 90% случајева наркотике.
Неки модерни (Њу Ејџ) покрети који нису религије, ни филозофије, већ синкретистичка сујеверја су преузеле ову технику. То је у складу са сензационализмом који ово време тражи. У себи крије толико истине колико и Америчка кинематографија.

Hoćeš da kažeš da gotovo nije moguće ostvariti vantelesna putovanja bez upotrebe narkotika? To nije tačno.
Ima još jedna stvar. Nisu SVA takva iskustva vantelesna.

Drevni narodi su posedovali puno više saznanja koja danas jednostavno nije moguće pronaći ni u jednoj javnoj biblioteci na svetu. To je zbog toga što se ta znanja čuvaju od ljudi.

Nju Ejdž pokret je namerno izmišnjen sa ciljem dodatnog zbunjivanja ljudi. Izmišljen je od strane onih koji kriju prava znanja.
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 20 Mar, 2010 01:57 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

О реинкарнацији. Добра дискусија, молим да уредник одсече поруке и направи посебну тему, или овој нек промени име.

Друго, моје лично искуство са регресотерапијама је на крају ипак негативно. Даса који седи поред вас јако утиче, ем телепатски, ем вам наређује да се сетите.
Ко нам гарантује да нисмо отишли у туђ живот?

Највероватније такво што ипак не постоји, мада бих волео да се варам.

Proto, pokusacu da odgovorim na ovo sto se tice mojih licnih iskustava.
i zbog tebe i drugih.
Da li se ti secas IJEDNE SLIKE, ili dogadjaja, IZ DETINJSTVA...???
i da li je, ako se secas, potrebno da ti neko NAMECE... TO SECANJE...?
SVI LJUDI SA KOJIM SAM radio r.t. SE SECAJU, SAMI... necega iz detinjstva.

a - niti jedan... se ne seca PRVOG DANA... RODJENJA...
i trenutka, ili i poduzeg vremena... izlaska iz tela majke...
presecanja pupcane vrpce... PRVI PLAC...!!!
DA LI SE TI... ili NEKO DRUGI - SECA - TOGA... ?
a dogadjaj je, mislim...
VRLO BITAN...
JA SE NE SECAM TOGA.
da li to znaci DA TO NIJE NI POSTOJALO...???
ili TO NIJE NAS ZIVOT...??? u sta - VERUJEMO?
da smo svi poceli sa zivotima od 2, 3... ili 5 godina, od trenutka PRVOG SECANJA?
ili - OD KADA?

a, neki psiholozi kazu da COVEK PAMTI SAMO 3 DANA...!!!
DA PROVERIMO...
STA SMO RADILI U UTORAK, ove nedelje... ako se secamo...?
ili pre 10 dana...???
I - koliko toga... se secamo... do detalja...???
ili, malcice i - zaboravljamo... i ZASTO...???

ali, kao sto sam naveo, nije bas NAJVECA POENTA U ISTINI...
nego u tome STA DOBIJAMO TIME... kakve realizacije, iskustva... spoznaje...
koje PROVERAMO, kasnije... sa OGLEDALIMA...

pozz

....
sto se tice mog vodjenja r.t. svoje seanse opisujem od reci do reci... koliko stizem da zapisujem... razmilsjam, vodim seansu...
i svako moze da procita... MOJE RECI... I KOLIKO IH, UOPSTE... IMA...
a kolikoosoba SAMA PRICA - ONO STO VIDI...
jer, A KOJI BI SMISAO BIO, PO NEKOME... DA BUDE HIPNOZA...
ili - NAMETANJE... za cije babe - zdravlje...???
AKO VEC I HIPNOZA POSTOJI, ali kao odvojena disciplina, za vrlo teske slucajeve

ako se neko plasi zmije... i seca se, iz detinjstva... necega...
zasto bi bilo ko nametao, sugerisao, nesto...???
sa KOJOM VEROM...???

Poslednji izmenio alex radovic dana 20 Mar, 2010 02:12 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
ganima
Iskušenik

Poruka Poslao: 20 Mar, 2010 02:06 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Slažem se sa tobom, alex radovic. Very Happy
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 20 Mar, 2010 02:21 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

E, SADA, za Protu i ostale... ono sto sam obecao na temi o r.t....
SECANJE IZ PERIODA - ZIVOTA... u stomaku majke...
na mojoj temi, da ne spamujem, kada stignem...
a sa poentom da je PROVERENO... jer se ne radi o periodu od 100 godina, unazad, pa posebni ljudi... nego nesto kao dogadjaji u vreme trudnoce... bebe u stomaku...
koji su mogli da se -PROVERE... kao i posle prvog dana RODJENJA...
ZA KOJEJE ZNALA SAMO - MAJKA... i doktor...
i Akasha, naravno...
osim toga, vec sam negde naveo knjigu: MAMA DA LI ME CUJES...
koju je pisao, putem telepatije i kanalisanja, jedan Yogi sa Himalaja, U STOMAKU SVOJE MAJKE... kanalisanjem sa njom...
a i sam sam imao LICNA ISKUSTVA KOMUNIKACIJE sa svojim sinom, dok je jos bio
U STOMAKU...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
ganima
Iskušenik

Poruka Poslao: 20 Mar, 2010 02:25 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

alex, jako zanimljivo. Ja poznajem osobu koja se seća stvari dok je bila u stomaku, seća se da su se roditelji svađali i šta se sve dešavalo dok je bio u stomaku. Ok, to nije moje iskustvo, ali ta osoba koja mi je to pričala mi je jako bliska i verujem joj.
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 20 Mar, 2010 02:32 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ganima ::
alex, jako zanimljivo. Ja poznajem osobu koja se seća stvari dok je bila u stomaku, seća se da su se roditelji svađali i šta se sve dešavalo dok je bio u stomaku. Ok, to nije moje iskustvo, ali ta osoba koja mi je to pričala mi je jako bliska i verujem joj.

pa, super... napisi na temi regresija i r.t. da ne spamujemo...
sa podacima koji nisu prepoznatljivi, zbog intimnosti te osobe...
a, svakako VEIKI DOPRINOS ne samo toj temi... nego i uopste, za razmatranje...

p.s. OVAKO SE RADI - NAVODJENJE, kao primer... NAREDBOM: NAPISI...
zato se kaze - ako hoces... ili bilo bi interesantno, hahaha...
za one koji ne prave RAZLIKU izmedju MOZES... I MORAS... ILI NE SMES...
ili 10 ZAPOVESTI, da ne idem daleko,\

Laughing
 Nazad na vrh »
Miodrag

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 20 Mar, 2010 03:05 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo i mog malog doprinosa o putevima i reinkarnacijama.

Da bi malo dete shvatilo sta pise u knjigama,potrebno je prvo da zazeli to,zatim da nauci slova i zatim da nauci da cita .Rec po rec,zajedno sa pojmom koji rec nosi.
A tek kasnije da sklapa recenice i sintetizuje proste i poznate pojmove u slozene misaone koncepte..................koji dolaze odnekud i u pocetku nisu bas razumljivi ali iskustvom se u vremenu nepoznato upoznaje.

Tako i sa putevima ljudskim.

Nekome je knjiga ljudska vredan i smisleni putokaz u ostvarenju svoje duznosti i zahvalnosti.
Dok je drugom tek primerak na stranom i nepoznatom jeziku ,koji svetluca u zamracenom uglu police.....uma.

Dokaza ima ,a to si uvek Ti.
Niko nije kriv zbog neznanja citanja.
I ne moze se na tanjiru i ustaljene seme dobiti ..........
Vec na svoj i uvek svoj nacin.
Odreci se velikih ,zarad najveceg ,Sebe...............nije lako ali je jednostavno i jedino prirodno.

Tako da je nase razumevanje uvelicano isto tako nasim nerazumevanjem.............jer potvrdjuje i uci nas KO SMO.

Jos i ja da razumem sta sam napisao i bice mi lepse u zivotu!
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 20 Mar, 2010 09:36 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ganima ::

Даље, чији пут још није исправан?
Ралетов, ту већ имамо неколико гласова.

Što se mene tiče, ja sam u prvom mom postu na ovoj temi objasnila da svako ima svoj jedinstveni put kojim ide, i koji mu je potreban baš takav kakav jeste. U skladu sa time, nema ispravnih i neispravnih puteva generalno, već svako svoj put vrednuje kao ispravan ili neispravan.

Kao drugo, tema o inkarnaciji je sasvim nešto drugo i žao mi je što smo spamovali originalnu temu koja je predivna. Ako neko od moderatora ima volje, bilo bi dobro odvojiti temu o inkrarnacijama.

I kao treće, ne znam zašto se pravi tolika drama oko neslaganja. Bilo da Rale ili bilo ko drugi ima drugačiji stav, ja nemam ništa protiv, čak bih više volela da svako iznese svoje stanovište nego da se prepucavamo da li je ovaj sto žute ili zelene boje.

Put je put i on nema karakteristike jer ni Bog nema dvojnosti. Mi na putu dajemo obilježje tog puta jer smo podložni dualizmu. Very Happy
( 5.element )
 Nazad na vrh »
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 20 Mar, 2010 12:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Alex Radovic:
RAZLICITE VERE POSTOJE - ZA RAZLICITE LJUDE...

Da.

Uostalom neki treba jos da razvijaju toleranciju prema drugima.
Ja imam tone tolerancije prema drugima. Smile

Citat:
Alex Radovic:
naravno, nekima je ISUVISE BOLNA I POMISAO... DA POSLE JEDNOG ZIVOTA...
ide drugi, treci... cak i do beskonacnosti...
A - KADA CE - ZASLUZENA - PEMZIJA...???

Penzija Laughing

Hej, ja kad sam bio mladji, a jos nisam prihvatio reinkarnaciju, negde oko 18 godina,
neceg sam se bojao u vezi toga, zapazio sam svoje osecaje, i malo sam se analizirao.

Video sam da nisam zeleo prihvatiti reinkarnaciju zbog straha, strah da sam mozda u proslom zivotu
imao sexualne odnose. Toga sam se bojao. "Ja se sexao, ma jok, nisam ja takav, ja sam cist nevin".

Strah je poticao od Hriscanskih mentalnih programa, "krivice zbog greha", "sex je gresan".

Momci i devojke, koji ne veruju u REINK, neka se lepo analiziraju cega se boje. Zasto je ta ideja neprihvatljiva?

Tema je ok ovakva kakva jeste. Nek se pise i o reinkarnaciji ako ide tim tokom.
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 20 Mar, 2010 13:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Proto,

mislim da što se tiče provjerljivosti inkarnacije (što je u krajnju ruku znanstveni kriterij-provjerljivost) za sada nema nekih preciznih procedura, međutim, čini mi se da je najbliže tome upravo opis unutarnjih zbivanja, emotivnih i misaonih tokova individue.

Zato sam i naglasila da me zapravo zanimaju najviše takvi opisi "običnih" ljudi jer prije mi je sumnjivo da autosugestijom i željom da se nadvlada sadašnja restrikcija ovog, tekućeg života netko posegne, varkama uma, za Markom Antonijem, Cezarom i tako nekom individuom o kojoj postoji puno dokumentiranih podataka (premda i oni mogu biti falsificirani da bi se kreirala poželjna slika, ali to je sada iz ove pozicije teško provjerljivo). I onda imaš rezultat da netko tko je regresoterpijom ili drugačije posjetio svoj privatni život zapravo citira historiografe. Uvjerljiva eskapacija uma.

Drugo, nitko još nije naveo da je bio u ranijem životu Neron ili Kaligula, Murat ili neki treći lik kojeg je historiografija zabilježila kao krajnje negativnog.
Po sistemu vjerojatnosti, ako imamo jednog, tu je i drugi.

Elem, da se vratim na bitno, reinkarnaciju.
Ono što osoba proživljava prilikom regresije i po čemu donekle uvjerljivo može pretpostaviti da se zaista našla u svom ex životu su upravo ti unutarnji procesi jer se dogodi da zaista na temelju toga nepobitno iskusiš da si bio dijamtralno suprotna osoba.

Naravno, ono što se još pretpostavlja je da bi takva jedna individua morala biti krajnje elokventna kako bi što preciznije mogla opisati ta stanja, jer apstrakciju je najteže sapeti u riječ, a riječ je simbol kojom informacija putuje od izvora kanalom do recipijenta, dakle - nas. Koji razmišljamo o provjerljivosti je li Netko bio u svom životu tijekom regresije ili ušetao u nečiji tuđi.

I krajnje, potpuno marginalno ali nezaobilazno, što mi se mota po glavi, jest pitanje: zašto bi se uopće dogodilo da tijekom regresije spontane ili uvjetovane, dakle vođene ( ne govorim o "uradi sam" varijanti) osoba uđe u tuđi život?
Osim krajnje i čvrste nevjerice u potonje, nemam nekih argumentiranijih teza za to.
 Nazad na vrh »
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 20 Mar, 2010 14:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[quote="Protomajstor"]Прво о теми.

... ниједан општепризнати религијски ни филозофски систем не подржава вантелесна путовања.

Ovde si izneo neistinu-opsteprihvaceni sistemi su i ispravni.

Citat:
Неке узумрле и велики број садашњих сасвим примитивних народних религија прихватају путовања. За то користе у 90% случајева наркотике.

Narkotici kod,ja bi kao i Ganima rekla drevnih naroda,kod Srba sljivovica,jos na Guci,kljuca od primitivizma Question
Da ne budu samo Srbi korisnici legalnih opijata,Nemci-jagermeister,Rusi-vodku,Italijani-mirto,limoncelo,Ameri znamo keep walking,absent energizer i sta sve ne..
A ima jos legalnih narkotika,bromazepam kod nas,u Americi-ksenex.

Da li je primitivizam izumrla kategorija.Naravno da nije.

I opet bi se slozila sa Ganimom da nisu sva iskustva vantelesna.Neka iskustva se sastoje samo od putovanja svesti.Narkotici su nepotrebni.
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 20 Mar, 2010 16:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ja sam prebacio nekoliko postova odavde, u vezi sa pitanjima o REIMKARANACIJI, hahaha...
na temu REGRESIJA I R.T. jer mi se uklapa... pa predlazem da o tome, ako hocete, se razradjuje na toj temi...
ne smeta mi gde je, naprotiv, dobro je bilo gde... ali cu bespotrebno duplirati postove...

dakle o temi REINKARNACIJA...

i REGRESIJA...

KAO - DEO... CELINE....PRICE... O SECANJIMA

secanje i pitanja ZASTO SE NEKO NE SECA... ili STA MU BRANI... ILI - ZASTO NECE, jer da hoce - MOZE...
ali i ANALIZA... ZASTO...!!! i - ZASTO JE - PROTIV...??

Laughing
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45  Sledeci
Strana 5 od 45

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Najlepše Ljubavne Pesme i Priče 250 BelaGalaktickaDamo 126505 26 Avg, 2011 10:12 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 309945 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KAKVA NAM JE VODA ? 35 Dušan 35868 12 Apr, 2011 12:08 pm
3.1415926535... Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka LEK PROTIV RAKA 91 Vesna 83035 06 Apr, 2011 14:37 pm
Mystic_Storm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 301257 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka BOG JE SA NAMA, SADA I OVDE 96 Zosim 37096 26 Okt, 2010 13:57 pm
5.element Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Za dobro i sretno jutro Nove nam 2010. 2 biblijski-hriscanin 6934 22 Jan, 2010 13:56 pm
biblijski-hriscanin Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)