SVEJEDNO, SVE JE JEDNO
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 08 Apr, 2010 18:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Uzgred, u vezi sa Markovim pesmama: religiozne pesme u vidu rok, "metal", itd. varijante su mi čista GLUPOST, ili, učenije i uljdunije rečeno: CONTRADICTIO IN ADJECTO, ili, u slobodnom balkanološkom prevodu - protivurečnost sebi samom.

Smisao religioznih pesama je u uvođenju u prijatna stanja svesti, PREKO PRIJATNIH, BOŽANSKIH, HARMONIČNIH ZVUKOVA.

Smisao savremenih tzv. muzičkih varijanti je u disharmoniji, u grubost, ui negativnom, "razbijajućem" zvukovnom dejstvu. Negde na forumu su navođena (objektivna) istraživanja jednog japanskog naučnika, u vezi sa negativnim dejstvom takvih zvukova.
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 08 Apr, 2010 18:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

plavizrak ::
Uzgred, u vezi sa Markovim pesmama: religiozne pesme u vidu rok, "metal", itd. varijante su mi čista GLUPOST, ili, učenije i uljdunije rečeno: CONTRADICTIO IN ADJECTO, ili, u slobodnom balkanološkom prevodu - protivurečnost sebi samom.

Smisao religioznih pesama je u uvođenju u prijatna stanja svesti, PREKO PRIJATNIH, BOŽANSKIH, HARMONIČNIH ZVUKOVA.

Smisao savremenih tzv. muzičkih varijanti je u disharmoniji, u grubost, ui negativnom, "razbijajućem" zvukovnom dejstvu. Negde na forumu su navođena (objektivna) istraživanja jednog japanskog naučnika, u vezi sa negativnim dejstvom takvih zvukova.

Nije poenta u duhovnosti već u pobuni.

Unutarnjoj pobuni protiv šablona kojima smo robovali do tada.

Otuda dolazi ta kreativna agresija.

Link
 Nazad na vrh »
Ans i Eva Jargi
Napredni tragalac

Pridružio: 29 Mar 2010

Poruka Poslao: 08 Apr, 2010 19:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

alex radovic ::
Brate Jargi, imam veoma cudan utisak da se, nekako, branis.
mozda i gresim, ali pitam te:
jesi li poslusao sta ti je Marko rekao da uradis, kao nesto korisno i lepo, t.j. da uzmes metlu... i da ne ponavljam kao papagaj...???
ako si topokusao i NIJE TI SE SVIDELO, to je ok, jer - REZULTATI PRIPADAJU BOGU,
a vazno je TVOJE PRAVO MESTO, da poslusas i to ISPROBAS, kao svoje ( novo )ISKUSTVO.
KAKVO GOD DA JE.
a, ako nisi CAK... NI POKUSAO... nemoj da se ljutis sto te pitam - A, O CEMU TI PRICAS?
O KAKVOM - SVE TI JE, TEBI, JEDNO...???
mislis svejedno, ALI - SAMO - ONO...STO TI HOCES... PO TVOME???
da ti je SVEJEDNO, kao sto INSISTIRAS, kao neko TVOJE ISKUSTVO, onda, ako nisam promasio temu,
SVEJEDNO JE I DA UZMES METLU I TO - URADIS, zarne...???

ALI - NECES...???
jer, nije ti bas svejedno, jer ,mozda, ni ne mozes.

jer to nije BAJKA: DEVOJKA JE NADMUDRILA KRALJA,
nego ono sto si pitao: sta je TVOJA - SLUZBA...!!!
ali... DA SI PITAO - ISKRENO, onda bi odgovor i PRIHVATIO.
JER, TADA BI I RAZUMEO, IZNUTRA.

KADA BUDES UZEO METLU... I TO URADIO... JAVI - KAKVA SU ( NOVA)
ISKUSTVA, hahaha...
Jel su iskustva nova ili - svejedno, URADIO SI...

ako to tebi nije ponizavajuce, naravno... u sta ULAZEM 100 EVRA, hahaha
jer, za vecu sumu ces to da uradis, mozda, zbog para... ili slave, hahaha

izvini sto ti ne odgovorih na tvoj odgovor meni, nego Marku, ali sustina je tu negde...
oko susreta TI I JA...
ii TI I MARKO...
ili TI... I - BOG...
iliti TI I SLUGA... METLAR

a,kada TI - MOZES
DA URADIS NESTO - DRUGO...???
DA SE SRETNES SA METLAREM I BUDES - srecan...???
osim da trazis da drugi METLA U ZADOVOLJSTVU,
kao da je neko budala pa to radi totalno OUT, hahaha
a to sedis na nosi i prosvetljujes, budis ljude, hahaha...
u svojoj raznolikosti... sedenja na nosi
umesto da se odreknes... barem necega...
eto, SAMO POLA SATA - METLANJA...
U JEDNOM ZIVOTU - SVEJEDNO... KOM, hahaha

izvini,
ali - ODOH DA METLAM POLA SATA... radi ciscenja karme i OVOG TEXTA
iako - TO... ISKUSTVO... VEC IMAM.
ALI... UMESTO TEBE, JA CU DA OCISTIM, da se ne isprljas, hahaha

pozdrav

P.S. nadam se da se ne ljutis na Alexa...
i alex je, nekada, sedeo na nosi... i budio ljude... ( tatu i mamu:
TATA... MAMA... KAKIO SAM...!!!)
a, oni mrgodni, sto ih budim... ali,
bolje da se - PROBUDE
i obrisu mi guzu,
nego da BUDE MNOGO GORE, hahaha)

a, mozda, to radiM i sada, hahaha

IONAKO JE - SVEJEDNO, hahaha

Wink

Dragi brate Jargi, pardon, htedoh reć, Alex,

pozdravljam tvoje iskustvo...
ali, nema ljutim kada si i u drugom iskustvu ... BOGjatstvo je u razno-lik-ko-si-ti ...

Izgleda, brate Alex, da još nisi sreo Jargija ...

Moguće je da će ti se posle ovog posta onaj čudni utisak da se Jargi od nečeg brani, dodatno pojača-ti ...

Ali, od tog utiska te, nažalost, Jargi ne može odbrani-ti ...

Nego,
ako se slučajno desi da ti se posle ovog posta onaj čudni utisak (da se Jargi od nečeg brani), dodatno pojača... ili ako se to ne desi, SVE JEDNO JE, Jargi kaže da možda ne bi bilo loše pre-ispita-ti ga ... (misli utisak, a možeš i Jargija iz-pita-ti i pre-ispita-ti, SVE JEDNO JE) ...

A što se tiče tvoje predane službe, Jargi kaže da mu ne treba nikakvo oba-ja-snijenje ...
Dovoljno mu je SVE JEDNO i JA SNO ... da zna i vidi da je On suštinski Vršilac svake i svačije službe i da se se svaka služba vrši Njemu i u Njemu ...

A što se tiče konkretnog sadržaja tvoje službe, to Jargi sada ne treba da se seća i zna, jer, između svih ostalih uloga, jednom je Alex bio Jargijevo ja, ili je Jargi bio Alex, SVEJEDNO JE ...

Evo,
još jednom pozdrav tebi i tvom Anđelu koji ste Jedno, a ti mi pozdravi Jargija kad ga sretneš ...

P.S. Usput, ako još nisi znao, Jargi kaže da istinska SREĆA ili SRE-TI-JA, jeste duhovno zadovljstvo koje se oseti kad se sretnu TI (ego) i (On) JA ... UNUTAR SEBE ... kada se dva pola UJEDINE i ponište u NIŠTA-SVO ... i da je tek tada SVE JA SNO i SVE JEDNO ... Wink
 Nazad na vrh »
Ans i Eva Jargi
Napredni tragalac

Pridružio: 29 Mar 2010

Poruka Poslao: 08 Apr, 2010 19:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

MarkoJakšić ::
Da, ono sam bio tebi licno se obracao kada sam dao savet za sluzenje u nekom manastiru ili crkvici..

Osoba bi trebala sluziti gospodinu u skladu sa svojim polozajem, bilo da je sudra, vaisya, ksatriya ili brahmana.

Jednostavno se svi rezultati rada predaju Gospodinu. Naravno osoba treba imati nesto malo za odrzavanje duse i tela zajedno, saku pirinca i vode ili tako nesto u zavisnosti od situacije u kojoj se nalazi.. svakako ce osobi u Grihastra asramu (porodicnom redu zivota) trebati nesto vise stvari jer ima zenu, dete nego brahmacariju.

Nezgodno je i sto u ovom dobu svi smo rodjeni kao sudre ili cancale (oni koji jedu pse)
Tako da je malo nezgodno govoriti osobi da radi za Boga koja recimo samo misli sta ce da zakolje nebi li zadovoljila svoj pohlepni jezik.

Postoje pravila ponasanja, kako se koji stalez treba ponasati.. sudre trebaju sluziti vise staleze, vaisye baviti se trgovinom i sluziti ksatriye a ksatriye vladati kraljevstvom tako da svako moze napredovati u samospoznaji i uvek trebaju slusati brahmane i sluziti ih.
Brahmane.. oni rade sve samo za Gospodina i odrzavaju zrtvenu vatru.
U ovom dobu vise nema kvalifikovanih brahmana.

Posto sam malo zakomplikovao, evo mozete sve ovo gore sto napisah preskociti i procitati pojednostavljen odgovor:

Smatram da ti licno mozes odraditi neku sluzbu i u crkvici ili hramicu i da bi ti to dobro doslo kao lepo iskustvo.
Dok nekome drugom bih mozda savetovao da meditira na Gospodinov oblik paramatme sa 4 ruke u svom srcu..
A nekome trecem da da sve sto poseduje u milostinju i ode ziveti u pecini vrseci strogosti dok ne napusti telo..
A svakome bih preporucio neka peva Hare Krishna i bude srecan, to je proces za ovo vreme Smile i svako moze pevati.
Edit: za slucaj da ne znate maha mantru: Hare Krishna Hare Krishna Krishna Krishna Hare Hare Hare Rama Hare Rama Rama Rama Hare Hare

Tako da:

"Napusti sve vrste religije i samo se predaj meni, ne boj se. Zastiticu te od svake opasnosti."

Ovo je Krishnino poslednje uputstvo u najpoverljivijem delu znanja unutar Bhagavad Gite.

p.s. vec smo pisali o predanosti, samilosti i predanom sluzenju pre nego sto si se pridruzio na forum cini mi se.. sada cu da trazim gde je zapisano i ostavim ti linkove

Brate Marko,

izgleda da je ovaj Ans toliko pojednostavljen, i pod JEDNO stavljen, da ne može da razume ni jednostavno, a kamo li komplikovano ...

Zato, valjda, ne može da svati ovo NAMETANJE životnog puta i NAČINA „predanog služenja“ o kojem ti ovde zboriš ...

Pogotovo mu je neshvatljivo da takvo NAMETANJE dolazi od strane nekog ko napiše:

„Sva filozofija je beskorisna ako se ne primeni u zivotu i ako osoba nema dobar karakter i ponasanje...“

I zato pita:

Jeli NAMETANJE životnog puta i načina „predanog služenja“ ispravno ponašanje ...??

I da se razumemo, ako možemo:

Ans ne sumnja u tvoje DOBRE namere i DOBAR karakter, ali sumnja u to da je NAMETANJE životnog puta i načina „predanog služenja“ ISPRAVNO ponašanje ...

Sad, može biti da se Ansu samo snilo, i da u tvom ponašanju ovde zbilja nema nikakvog nametanja životnog puta i načina „predanog služenja“, i da nema nikakve neispravnosti, ili, da se, iako možda ima nametanja, s obzirom da je DOBRONAMERNO, takvo ponašanje ne može poimati neispravnim, ... u tom slučaju, izvini ...
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 08 Apr, 2010 20:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Giba ::

Nije poenta u duhovnosti već u pobuni.

Unutarnjoj pobuni protiv šablona kojima smo robovali do tada.

Otuda dolazi ta kreativna agresija.

Prihvatam da je takva muzika mogla u određenom vremenu da odigra pozitivnu ulogu.

Ali, ta uloga je, U TIM VREMENIMA, ODIGRANA.

Trebalo bi da počnemo, u drugačijim vremenima, da se okrećemo drugačijoj muzici.

Na primer:

Link

U svetu dualnosti može se sve i svašta dokazati, ali - sluh onoga ko polako odmiče na duhovnom putu nikako ne može da uživa u muzici "bunta".
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 08 Apr, 2010 20:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

E to ti ja pričam.

Znači ima sve svoje, pa tako i ono.
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 08 Apr, 2010 22:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Trebalo bi da počnemo, u drugačijim vremenima, da se okrećemo drugačijoj muzici.
".

PA, Plavi... ne znam da li si razmisljao da :
da bi neko MOGAO nesto da CUJE, neophodno je da zvuk bude U OPSEGU slusaoca.
ako je izvan toga, ON GA NECE CUTI, jer ne moze.
tako i sa odnosom muzike i meditacije, ili poruke.
sveta imena mogu da se slusaju uz bilo koju muziku, koja je po volji.

isto kao sto je tesko razumljivo da PIJANAC... NEKI... JE - SVETA OSOBA, hahaha

jer NE IZGLEDA... DA TAKO MOZE ILI TREBA...
ali... MOZE...
ako je odlucio da PROPOVEDA... ili SIRI LJUBAV, ZNANJE... itd...

MEDJU ALKOSIMA, hahaha...

I NJIMA JE, TAKO, DATA MOGUCNOST...

tesko za razumevanje, ali, zao mi je, TAKO JE, hahaha

Laughing

NIKAD NE RECI - NIKAD, hahaha
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 08 Apr, 2010 23:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dobro... ti vidiš onako kako si ispričao...

Mada... meni je nezamisliva slika meditanta uz hevy-metal, na primer.

Lično: mene je bučna muzika počela da boli i pre nego što sam u Učenju BHS našao objašenjenja o tome (ako sa razvojem svesti ona postaje sa sve višim, finijim vibracijama, nemoguće je da joj prijaju grube, teške vibracije, naprotiv...).

Da ovde prizovemo u pomoć princip iz fizike, o ne-interferentnosti frekvencija (ne znam da li sam dobro zapamtio termine): moguće je slaganje sličnih frekvencija, različite se "razlažu".

Dakle, finije vibracije svesti traže i finije vibracije muzike. Odnosno - svest takvih vibracija uživa u tišini (prirode). Svesti grubljih vibracija je takoreći nepodnošljivo u tišini.

U vezi sa finijom muzikom,naravno, ne mislim na folirantsko-snobovsko slušanje klasične muzike po koncertnim salama.
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 09 Apr, 2010 02:11 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dobro... ti vidiš onako kako si ispričao...

Mada... meni je nezamisliva slika meditanta uz hevy-metal, na primer.
.

ma... skroz ok...
a, kako tiizgleda - slikia:
hevi metalista... koji - meditira...???

znas... onu pricu, kao vic:

dvoje budista puse na kvarnjaka, da ih ne vidi njihov ucitelj.
i, dogovore se da, nekako, ipak, pitaju ucitelja, za - odobrenje, da puse...
a, ujedno mu to i - priznaju da rade, ocekujuci njegovu prirodnu samilost, prihvatanje i odobravanje.
i, sutradan se susrecu jedan pusi, a drugi ne.
pita ovaj sto ne pusi - kako to da ti pusis, zar ti ucitelj nije zabranio da to radis...?
pa, kaze onaj sto pusi... i - nije... bas je bio - ponosan na mene.
a, sto ti ne pusis, i izgledas tako cudno?
- pa meni je ucitelj rekao da to nije uopste dobro.
-ok, pita ga ovaj sto pusi - a sta si ga pitao:
- pa, pitao sam ga normalno, da li mogu da pusim - dok meditiram.
i, rekao mi ja da to nije u redu.
a, sta si ti pitao,pa,vidim pusis, i jos kazes da je ucitelj ponosan na tebe...???
- pa,ja sam ga pitao -
DA LI MOGU DA MEDITIRAM...DOK - PUSIM...???
I, ON JE REKAO - SUPER...
MEDITACIJA JE - UVEK DOBRODOSLA., hahaha...

vic, naravno... ali ia necega... za razmatranje

Laughing
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 09 Apr, 2010 06:16 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

razlikuje se i muzika po gunama, ovaj metal je namenjen brojnim osobama koje su jako pale i unistene da se i te osobe malo prociste cuvsi sveta imena.
Inace osobe koje slusaju death, black ili sta vec metal tesko da ce slusati umilne molitve o ljubavi i duhovnom zivotu u vrlini zato mora se napraviti neka alternativa da makar cuju sveta imena.. sto je meni drago da su ovi bhakte i ucinili..

Inace vaisnavska muzika zvuci drugacije, poslusaj Miru kako peva na onoj veceri indije.. nisu tamo samo linkovi za metal vec sam njih stavio jer su mi bili interesantni.

edit: ovo je moja omiljena verzija maha mantre a verujem da ce se i tebi svideti plavi zrace :)

Link

Sada sto se tice nametanja necega pa nebih bas rekao.. zamolio sam samo jednu osobu odavde ako moze da ode malo i druzi se sa nekim monasima u nekom hramu..
Ajde da sam rekao svima od danas zivecete u celibatu i mantrati minimum 16 krugova do kraja vasih zivota i citacete svete spise kupati se ledenjacom svako jutro, baviti se dobrotvornim radom i ziveti u pecini ili kolibi u sumi.. x)

Mislim jesu to najbolje aktivnosti mada dovoljno je ako osoba za ceo zivot makar nesto malo sluzi druge a ne samo svoja cula.. ili pojede nesto prasadama ili otpeva koju molitvu..

Tako da izvinjavam se ako sam bio nametljiv.. ne brini ici cu licno i cistiti hramic i za tvoju dusu :)
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 09 Apr, 2010 12:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

alex radovic ::

vic, naravno... ali ia necega... za razmatranje

Laughing

Lepše je ako kažem da sam uvek ja u pravu, ali... omakne mi se u toku svake decenije da jedanput priznam da su i drugi u pravu.

Da, već može da bude nekakav praiskorak u dobrom pravcu ako "metalac" počne da sluša metal-obradu duhovne pesme.

Inače, anegdota je odlična, ako može u Smederevu (nisam skoro bio u komšiluku, te ne znam) da se nađe neka slična, prebaci je preko plota...
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 09 Apr, 2010 12:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

MarkoJakšić ::

Sada sto se tice nametanja necega pa nebih bas rekao.. zamolio sam samo jednu osobu odavde ako moze da ode malo i druzi se sa nekim monasima u nekom hramu..

Imam izvesnu kolekciju mantri sa jutjuba, i, to je u redu, kao spoj muzike i mantranja.

U vezi sa "nametanjem"...

Uz sva povremena trvenja ovde na forumu - IPAK JE VEĆ DOSTIGNUĆE I TO ŠTO JE NEKO PRIVUČEN OVAKVOM FORUMU (a ne forumu za automobile, na primer), ŠTO GA PRATI I UČESTVUJE NA NJEMU.

I JEDNOSTAVNO JE NEMINOVNO DA I OVDE NA FORUMU I U SVOJOJ DUHOVNOSTI VAN FORUMA SVI LUTAMO, ČINIMO DOBRE KORAKE I GREŠIMO.

JER MI NEMAMO PORED SEBE PRAVOG INKARNIRANOG DUHOVNOG UČITELJA, TE SE SNALAZIMO KAKO UMEMO...!
 Nazad na vrh »
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 09 Apr, 2010 17:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Odlicna muzika Plavi.Hvala sto si me uputio na Ernesta Cortazara.

cvet
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 09 Apr, 2010 17:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

valen ::
Odlicna muzika Plavi.Hvala sto si me uputio na Ernesta Cortazara.

cvet

Valen, ako "otkidaš" na ovakvu muziku, onda će ti se dopasti i "Secret garden".

Na primer:

Link

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 09 Apr, 2010 18:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A propos velike dileme: "bučna muzika - za i protiv", evo zanimljivih činjenica:

http://www.kudazavikend.com/28-Saveti/10457-Preglasna%20muzika%20o%C5%A1te%C4%87uje%20sluh%20/
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeci
Strana 11 od 12

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE KRITIKE 42 adminfob 40847 01 Maj, 2011 08:43 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 106716 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 46239 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 33463 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 39217 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 46324 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Virdžinijin Pogovor 1 adminfob 11456 22 Jan, 2008 22:49 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)