SVEJEDNO, SVE JE JEDNO
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Ans i Eva Jargi
Napredni tragalac

Pridružio: 29 Mar 2010

Poruka Poslao: 09 Apr, 2010 18:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

MarkoJakšić ::

Sada sto se tice nametanja necega pa nebih bas rekao.. zamolio sam samo jednu osobu odavde ako moze da ode malo i druzi se sa nekim monasima u nekom hramu..
Ajde da sam rekao svima od danas zivecete u celibatu i mantrati minimum 16 krugova do kraja vasih zivota i citacete svete spise kupati se ledenjacom svako jutro, baviti se dobrotvornim radom i ziveti u pecini ili kolibi u sumi.. x)

Mislim jesu to najbolje aktivnosti mada dovoljno je ako osoba za ceo zivot makar nesto malo sluzi druge a ne samo svoja cula.. ili pojede nesto prasadama ili otpeva koju molitvu..

Tako da izvinjavam se ako sam bio nametljiv.. ne brini ici cu licno i cistiti hramic i za tvoju dusu Smile

NAMETANJE PUTA I ISPRAVNO PONAŠANJE

Sad što se tiče nametanja i ispravnog ponašanja ...
Ako to smatraš bitnim i ako si spreman da to pitanje iskreno preispitaš, poslušaj šta pričaš (šta si pričao):

O nametanju:

Marko sad:
„Sada sto se tiče nametanja necega pa nebih bas rekao..“

Marko nekad:
„Dakle metlu u ruke i put pod noge do obliznjeg manastira na ciscenje, pranje posudja i skupljanje djubreta, ovo ti je rad u guni vrline za zadovoljstvo Gospodina.“

O ispravnosti ponašanja:

Marko sad:
„ zamolio sam samo jednu osobu odavde ako moze da ode malo i druzi se sa nekim monasima u nekom hramu..“

Marko nekad:
„Dakle metlu u ruke i put pod noge ...“

Što se tiče načina na koji si dotičnu osobu (ili osobe, svejedno je), pozvao da sledi tvoj put, postavlja se pitanje da li je to urađeno na ispravan način, tj. da li si tu osobu „zamolio“, ili je joj zapovedio (makar i u vidu dobronamerne i šaljive zapovest), pogotovo ukoliko se obraćaš osobi koju poznaješ samo preko foruma ...??

A iz ovoga:

Osoba koja ne propoveda i ne prodaje knjige, nema razloga da zivi u gradu, treba otici da zivi u prirodi.“ ... možda bi se, makar i indirektno, moglo zaključiti da nisi „zamolio“ samo jednu osobu, nego sve „osobe koje ne propovedaju i ne prodaju knjige“, a žive u gradu ...

Sad, moguće je da je i ovo jedna vrsta nametanja, tj. nametanje nenametanja, ili nametanje ispitivanja i preispitivanja sopstvenog ponašanja, ... pa zato, ako je tako, opet izvini ...

A što se tiče čišćenja hramova, ovaj Ans je umislio da je Hram pravi samo onaj što mu je u nepostojećoj SveJednoJe „glavi“ ... i zato se trudi da samo njega čisti i održava ... u snu i na javi ...

Tako da, hvala ti, brate Marko, na tvojoj dobronamernoj i velikodušnoj ponudi, čistiće on i dalje ovaj SveJednoJeHram, a ti u te ovozemaljske crkve i hramove putuj sam ...

Hare RAM
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 09 Apr, 2010 18:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Slusala sam Secret Garden,a upravo pokusavam preko prijateljice da saznam puno ime jednog Ruskog modernog kompozitora,ciju sam muziku slusala a sad ne mogu da ga pronadjem.Uskoro,pa ces i ti da "otkines".

Tnks.
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 09 Apr, 2010 18:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

valen ::
Slusala sam Secret Garden,a upravo pokusavam preko prijateljice da saznam puno ime jednog Ruskog modernog kompozitora,ciju sam muziku slusala a sad ne mogu da ga pronadjem.Uskoro,pa ces i ti da "otkines".

Tnks.

OK, samo nemoj da pokušavaš da mi namećeš tu muziku, da ne izazoveš novu raspravu u trouglu: Marko-Ans-Eva!
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 09 Apr, 2010 18:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dobro,tebi necu ali hocu Ansu i ostalima svuda po forumu,pa cemo manje pricati a vise shvatati sustinu "lakoce postojanja".

Very Happy
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 12 Apr, 2010 06:37 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ans i eva jargi su upravu, veoma sam budalasta osoba i nedostojan da prenosim visa znanja ali se ipak nekako trudim da uradim ovde makar neku sluzbu koliko je to u mojim mogucnostima.. molim te primi moje ponizno postovanje. Drago mi je da si ovde :)
Tvoj skromni sluga - klosar iz Smrdograda

edit: tako da i nema neke rasprave.. moje srce nije dovoljno procisceno..
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 12 Apr, 2010 09:58 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne znam dali ste znali ali za prostodusne ljude crkve i hramovi su veoma bitni jer tu mogu imati makar neki odnos sa Gospodinom i misliti na Njega.. zato nebi se trebalo pricati protiv ovih malih oaza za jednostavne ljude.. neke osobe ne mogu odrzavati cisto srce i hram tela, niti videti gospodina u svim zivim bicima i prirodi oko sebe.. zato moraju imati nesto opipljivije.. ali to ne znaci da takve osobe trebaju otici dovraga. Svakome se treba pruziti milost i zato volim crkve i hramove jer tu svako moze vrlo jednostavno doci i imati odnos s gospodinom.. moj otac ni ne zna sta je meditacija zaista.. doba u kojem zivimo takodje dosta uslovljava ljude i otezava im da udju u svoje srce i kontakt s prirodom.
ljudi uglavnom robuju citav svoj zivot za neka jeftina culna zadovoljstva i onda umru..
ipak, rado cu odrzati utociste ovih palih dusa nekom bednom sluzbom koju mogu pruziti.
inace licno vise sam za drugi put.............. ali podrzavam svako stremljenje ka vrlini i dobroti.

-ovo je samo jedna nasumicna misao..
Ans i Eva Jargi
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 12 Apr, 2010 20:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

plavizrak ::

OK, samo nemoj da pokušavaš da mi namećeš tu muziku, da ne izazoveš novu raspravu u trouglu: Marko-Ans-Eva!

A što ti, brate Šivo, sestri Valen namećeš nenametanje te muzike? ...
Nije valjda da te rasŠiva rasprava u Bramanskom trouglu: Marko-Ans-Eva...?? Wink
 Nazad na vrh »
Ans i Eva Jargi
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 12 Apr, 2010 20:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

valen ::
Dobro,tebi necu ali hocu Ansu i ostalima svuda po forumu,pa cemo manje pricati a vise shvatati sustinu "lakoce postojanja".

Very Happy

Pozdrav, sestro Valen!

U Bosni neki kažu: „Od nameta nema selameta!“...

A Ans kaže, zavisi ... ko, šta, kako i zašto nameće ... Wink

I još kaže: „Bez priče i muke nema ni po nauke o suštini nepodnošljive (duhovne) lakoće posto-ja-ni-ja!“ ... Wink
 Nazad na vrh »
Ans i Eva Jargi
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 12 Apr, 2010 20:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dragi, brate Marko,

Ans
je izneo neka svoja lična viđenja o nametanju i nenametanju, ispravnom ponašanju, i predanoj službi, koja (viđenja), naravno, ne moraju biti ni ispravna, ni istinita ...

Jedno
od tih viđenja jeste da je u krajnjoj suštini svaka služba „predana služba“ Bogu, tj. toj SveJednoti, i da u krajnjoj suštini čovek (kao i svako drugo biće) jeste „rab“ Božji, te da u krajnjoj suštini ni čovek, kao ni bilo koje drugo biće nema, niti može imati „sopstvenu“ volju i „izbor“ da čini bilo šta, jer je, u krajnjoj suštini, svaka odluka, aktivnost ili neaktivnost proizvod SveJednote, odnosno Božije volje „maskirane“ ljudskom svesnom ili nesvesnom odlukom ...

Kroz
ono što zovemo svest i čula Bog igra određenu ulogu, dopuštajući, ili ne dopuštajući svesnost te činjenice „osobi“ čiju ulogu igra i čiju svest kreira i oblikuje svakog trena ...

I
vede i drugi sveti spisi, i sve više izvora i pojedinaca, govore o tome da je „sve jedno“, ali se u današnje vreme ispod površine najvećeg broja interpretacije SveJednote ipak krije svatanje o „mnoštvu i materijalnom“, manje-više vešto ili više-manje nevešto maskiranom pojmom Jednote ...

Da
se ne bi ponavljao u različitim ulogama, Bog u svakoj novoj ulozi, svakom novom biću kreira različite puteve i različite „službe“ kojima Se zabavlja kao (istovremeni) kreator i posmatrač ...

U
doba kali juge klošar, pekar, lekar, apotekar i sve ostale uloge, nisu ništa manje značajne od uloge brahmana ili sveštenika, čak šta više u to doba takve uloge mogu Mu ponekad biti zanimljivije i privlačnije nego uloga sveca i bezgrešnika, jer je puno teže i izazovnije dostići Sebe iz neke uloge koja počinje sa puno neznanja, zabluda i karmičkih i drugih opterećenja ...

S
druge strane, napuštanje „svetovnih aktivnosti“ i odlazak u crkve, hramove i manastire, često je i neadekvatan, neodgovoran i nedozreo pokušaj pobune, odnosno bežanja individualnog jastva od svoje trenutne i tekuće karmičke uloge, od službe i uloge koja mu se trenutno daje, od uloge supruga, supruge, kćeri, sina, oca, majke (mada, u principu, majke to vrlo retko čine), sestre, brata, prijatelja, radnika, službenika, političara, ... ukoliko je izbeglica iz svetovnog života još uvek čvrsto vezan određenim karmičkim konopcima ili nitima ... tako da, iako crkve, hramovi i manastiri pružaju mir i tišinu, i daju više slobodnog vremena za dostizanje vrhovnog Sebstva, to nije uvek i za svakog najbolje rešenje, u šta se možemo uveriti i po rezultatima, jer, moguće je da broj onih koji dostignu krajnju Suštinu u crkvama, hramovima i manastirima, nije proporcionalno veći od broja onih koji su takav cilj postigli prihvatanjem i vršenjem svojih trenutnih karmičkih uloga i profesija, a koji su u buci postojećeg svetovnog okruženja izvor mira, buke i tišine tražili UNUTAR Sebe ...

...

Ipak,
Ans ponovo naglašava da je i ovo samo njegovo lično viđenje, za koje ne tvrdi da je ispravno, jer, moguće je da mu srce i um nisu dovoljno pročišćeni, pa ne vidi kako treba, tako da izvini ponovo, ako je i ovo neka vrsta nametanja iz kojeg ćeš izvesti (čini mu se pogrešan) zaključak o tome kako Ans vidi brata Marka ...
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 12 Apr, 2010 21:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ans i Eva Jargi ::
S
druge strane, napuštanje „svetovnih aktivnosti“ i odlazak u crkve, hramove i manastire, često je i neadekvatan, neodgovoran i nedozreo pokušaj pobune, odnosno bežanja individualnog jastva od svoje trenutne i tekuće karmičke uloge, od službe i uloge koja mu se trenutno daje, od uloge supruga, supruge, kćeri, sina, oca, majke (mada, u principu, majke to vrlo retko čine), sestre, brata, prijatelja, radnika, službenika, političara, ... ukoliko je izbeglica iz svetovnog života još uvek čvrsto vezan određenim karmičkim konopcima ili nitima ... tako da, iako crkve, hramovi i manastiri pružaju mir i tišinu, i daju više slobodnog vremena za dostizanje vrhovnog Sebstva, to nije uvek i za svakog najbolje rešenje, u šta se možemo uveriti i po rezultatima, jer, moguće je da broj onih koji dostignu krajnju Suštinu u crkvama, hramovima i manastirima, nije proporcionalno veći od broja onih koji su takav cilj postigli prihvatanjem i vršenjem svojih trenutnih karmičkih uloga i profesija, a koji su u buci postojećeg svetovnog okruženja izvor mira, buke i tišine tražili UNUTAR Sebe ...

Čime li je SveJednota dvojno-raspolućena u Ans-Evi bila inspirisana da se ovako ozbiljno samoispolji?

I da time sugestibilizujuće deluje na jednog na-zemlji-obema-nogama-stojećeg Praktičnog Zraka, te da mu se, kao rušiocu nesklonom slaganju, omakne slagateljski uzdah. (Između dva gutljaja nes-kafenceta.)
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
Ans i Eva Jargi
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 13 Apr, 2010 17:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

plavizrak ::

Ans i Eva Jargi ::
S

Čime li je SveJednota dvojno-raspolućena u Ans-Evi bila inspirisana da se ovako ozbiljno samoispolji?

I da time sugestibilizujuće deluje na jednog na-zemlji-obema-nogama-stojećeg Praktičnog Zraka, te da mu se, kao rušiocu nesklonom slaganju, omakne slagateljski uzdah. (Između dva gutljaja nes-kafenceta.)

O-zbiljnošću.
(Između dva slagateljska uzdaha Ans-Eva, jako skloni slaganju, zbili se u Ja rgi ja, ili u Raj gi ja, Svejedno je) Wink
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Strana 12 od 12

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE KRITIKE 42 adminfob 32989 01 Maj, 2011 08:43 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 89591 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42307 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30206 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35247 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42676 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Virdžinijin Pogovor 1 adminfob 9704 22 Jan, 2008 22:49 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)