Usporite starenje
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » LJUDSKO TELO I NJEGOVE POTREBE
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Satćitananda
Tragalac

Pridružio: 26 Jun 2009

Poruka Poslao: 15 Apr, 2010 13:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa Petre, ako ti nećeš da praktikuješ produžavanje života onda ću da se kroz 250 godina vidim samo sa Gibom da barem njemu kažem kako mi više nije stalo, kako sam opušten i kako sam našao djevojku (malo mlađu) i to bez velikih mišića Rolling Eyes.
Uzgred, produženje života nema smisla bez duhovnog razvoja. Godine nisu bitne same po sebi, produženje života je bitno da bi se što više uradilo po pitanju duhovnosti, da bi se ostvarilo prosvetljenje u ovom životu, a ne Jovo nanovo. Napuštanje tela treba da bude izbor, a ne moranje.
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 15 Apr, 2010 14:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Petre, koliko sam ja zaključio- saćenanda ima bar 1500 godina, bio je više puta nabildovan, a makar jednom i štetno prebildovan, i za sve te godine još nije povalio nešto.

Ako on kaže da je to iz iskustva saznao, a ne iz knjiga to mora biti jedino tako.

Rolling Eyes od sad prevrćem očima. Ako saćenanda kaže da je to znak duhovne mudrosti. oću i ja da se promudrim kao on. Popto nemam iskustvo oponašaću njega.

Eto ja znam od čitanja- nije me stid. Rolling Eyes
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Satćitananda
Tragalac

Poruka Poslao: 15 Apr, 2010 14:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovde je očigledno došlo do zabune. Nisam bildovao, teretanu sam posetio par puta dok sam na fakultetu vežbao gimnastiku. Vežbao sam gimnastiku i kung fu pre oko 20-25 godina. Npr. ujutru od 6 do 12 u toku leta u planini na livadi u sredini šume, tako da dobro znam šta je fizički trening ali sada pak dobro osećam energiju i znam da preterano fizičko vežbanje nije dobro. Imao sam nameru da još pričam o metodama za produženje života ali pošto vam to nije bitno i pošto misliš da je to palamuđenje iz veda i sutri salut
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 15 Apr, 2010 16:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Xaxaxa! evo ja sam se ismejala(podmladila) čitajući vas! Veselo

Samo da ne preteram inače... odo u pelene...
 Nazad na vrh »
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 15 Apr, 2010 16:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Satćitananda ::
Ovde je očigledno došlo do zabune. Nisam bildovao, teretanu sam posetio par puta dok sam na fakultetu vežbao gimnastiku. Vežbao sam gimnastiku i kung fu pre oko 20-25 godina. Npr. ujutru od 6 do 12 u toku leta u planini na livadi u sredini šume, tako da dobro znam šta je fizički trening ali sada pak dobro osećam energiju i znam da preterano fizičko vežbanje nije dobro. Imao sam nameru da još pričam o metodama za produženje života ali pošto vam to nije bitno i pošto misliš da je to palamuđenje iz veda i sutri salut

Trening od 6 sati je sam po sebi nerealan, a još manje ima veze sa velikim mišićima.
Ti si napisao da veliki mišići nisu dobri za životnu silu.
Oni se ne dobijaju od takvog treninga koji ti pominješ. Stručan sam za to Very Happy pa tvrdim.
Sumnjam da si ikada imao trening koji traje 6 sati po onome što pišeš, a da si ga imao onda od velikih mišića ne bi bilo ni pomena.
Samim tim kako reaguješ i odustaješ od daljeg pisanja o pomlađivanju, pokazuješ i koliko si balansiran u mudrosti.
Jer ako nama nije bitno, a ti znaš o čemu pišeš iimaš dobre namjere, podijelićeš to sa onima kojima je bitno.
Nismo sami u kući.
Budi pažljiv.
I mudar.
 Nazad na vrh »
Satćitananda
Tragalac

Poruka Poslao: 15 Apr, 2010 19:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Petre, pažljivije čitaj, govorio sam pre svega o preteranom vežbanju i nikada mi nije bila namera da imam velike mišiće. To što sam trenirao po 6 sati je bila mladost i entuzijazam. Takođe sam skijao, radio slobodno penjanje, ronjenje... Bavio sam se i teškim poljoprivrednim radovima za vreme cele obdanice, pre par godina npr. bez prekida od 7 ujutru do 9 uveče - 14 sati. To mi je bilo teže mi od onog davnašnjeg redovnog treninga od 6 sati. E, imam iskustvo u takvim stvarima i hteo sam da kažem da to ne valja. Takođe sam ponekada preterivao i sa psihičkim naporima - jednom sam npr. učio u toku dana preko 20 sati. Srednja staza je ipak bolja. Na žalost mnogi su zbog materijalne situacije prinuđeni da se svakodnevno premoravaju da bi zaradili koji dinar. Koliko sam video kod ove teme ste se javili ti i Giba pa pošto niste zainteresovani za vežbe za produženje života, a Giba još i iznosi ružne reči (vidi vede i sutre, i žao mi je zbog toga jer sam imao lepše mišljenje o njemu i u svakom slučaju sam mu zahvalan za link za jedan lep video) nema tu šta dalje da pišem. A mnogi znaju da sam voljan da pokažem to što znam i da pružim pomoć, što teorijski to i praktično. Ima ih i na ovom forumu koji će se prepoznati. Svako ko je voljan može mi pisati preko pp.
Pozdrav
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 15 Apr, 2010 19:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Čitam ja pažljivo. Napisao si da veliki mišići oduzimaju-smanjuju životnu silu. I onda si to objasnio tvojim iskustvom i treningom od 6 sati. To se ne uklapa. Nije važno. Ne moramo dalje. Reaguješ emotivno. Šta ima veze što smo samo mi učestvovali a nismo pokazali slaganje, da bi ti iznio svoje znanje. Iznesi šta imaš bez obzira na kritike, a ako se pokaže da nisi u pravu, opet nije strašno. Odgovornost za sve što napišeš, naravno, samo je tvoja. Ako je to bitno uopšte...ja mislim da jeste...
 Nazad na vrh »
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 15 Apr, 2010 19:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I da dodam, bez želje da popravljam stvari, već kako osjećam. Ti se fino ponašaš i imaš autoritet zbog toga kao i zbog drugih stvari, kod nekih ljudi i u skladu sa tim ja reagujem. To nije reakcija kao na Veru, slobadidija ili Istinu, već sa poštovanjem prema tebi. baš zbog toga volio bih da si jasniji u nekim svojim savjetima i precizniji jer je tvoja odgovornost veća. Ako znaš pouzdano neke tehnike zaustavljanja starenja i pomlađivanja, evo mene zaista interesuje. Ali da reagujemo na nelogičnosti slobodno, a ti objasni koliko možeš. Mislim da je to fer.
 Nazad na vrh »
Satćitananda
Tragalac

Poruka Poslao: 15 Apr, 2010 20:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Rekao sam i to da veliki mišići troše životnu silu i kod toga i dalje stojim ali to nije moje lično iskustvo po pitanju te potrošnje jer nikada nisam imao preterano velike mišiće ali su ipak bili veoma jaki, dovoljni da uradim dvadesetak sklekova u stoju na rukama. Dublja kineska medicina ti može objasniti to sa velikim mišićima i energijom. Emotivna rekcija kako reče je jednostavno to da ne želim više da učestvujem u raspravi u kome neko pokušava da te vređa pričajuć ti da palamudiš. To ne bi trebalo da bude nivo diskusije na duhovnom forumu, te se stoga povlačim.

I ne žalim za ekstremnosti koje sam radio jer kako ćeš spoznati da je srednja staza najbolja ako nisi spoznao ekstrem. Buda je imao slično iskustvo.
Svako dobro Petre.
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 15 Apr, 2010 20:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne znam o cemu se ovde radi, jer nisam postigao da ispratim i ovu temu, ali hocu da kazem da sam veoma zainteresovan za Sacitanandine metode, a nije mi jasno zbog cega se Giba usprotivio.

Pozdrav Sacitananda!

Pozdrav Gibo!

Morituri felix tale salutat obojicu.
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 15 Apr, 2010 21:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I ja čitam šta čovjek ovdje piše.
Što se tiče prava na kritičko mišljenje, Petre, naravno bilo bi glupo sada odricati ga se. Ali s druge strane, postoji nesto sto nema veze s kritičkim, ali ima veze s emotivnim misljenjem. Satći ovdje piše i piše...ulavnom je solo, i u suštini nema vidljivi feed back. Ne zna tko ga i da li uopće čita i piše li to onakoza sebe. I onda se pojave dvojica s komentarima, koji su takvi kakvi jesu a onda se jos poziva i na kritčko misljenje itd.

Mislim da bi ovdj,e zarad istine, kriterij kritickog misljenja trebalo ostaviti na miru jer nekako mi se cini da nitko nije ni pokusao ugroziti taj kriterij, nego je eto doslo do nekog nepotrebnog varničenja.

Tema je zaista dobra i šteta bi bilo da je izgubimo.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 15 Apr, 2010 21:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

zvoncica ::

Satći ovdje piše i piše...ulavnom je solo, i u suštini nema vidljivi feed back.
Tema je zaista dobra i šteta bi bilo da je izgubimo.

Ma yebes themu, yebes cak i usporavanje starenja, bitno je da ne izgubimo Saćija
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 15 Apr, 2010 22:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Satći ovdje piše i piše...ulavnom je solo, i u suštini nema vidljivi feed back. Ne zna tko ga i da li uopće čita i piše li to onakoza sebe.

Jao, poznat mi je taj osećaj, kad pišeš i pišeš, a niko neće da se druži sa tobom...!

U jednom svom forumskom periodu sam se dvoumio da zapadnem u depresiju zbog toga, ali nisam imao vremena, imao sam neku frku na poslu, sa koleginicama koje kao Don Kihoti, sa šlemovima od lavora za brijanje i sa metlama u rukama, jurišaju na nasilje po školama.
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 15 Apr, 2010 22:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A, opet, neke su stvari neizbježne...i neke odluke.
Čudna neka vibra i energija....
ćao.
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 15 Apr, 2010 22:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A, opet, neke su stvari neizbježne...i neke odluke.
Čudna neka vibra i energija....
ćao.

Ma, disiz okej, imam i ja neizbežne odluke, ali ih ne odlažem. A - naiđe neka, ja odmah skačem. Kao što reče jedini naš političar kojeg cenim, iako, nažalost, nije živ: "Ako već moram da progutam žabu, hoću da to učnim odmah." Doduše, ja još nisam bio u prilici da gutam žabe, ali - ali ako bude trebalo, tu smo...

A i te čudne vibro-energije, jesu nekako... onako. Mada, ljudi oko mene lude i ne haju za te čudne energije. Ja pokušavam da im ukaže na njih, namigujem im, skrećem pažnju grimasom... Jok, vala, zalaufalo to za svojim životnim drangulijama za kojima su jurili i pre deset-petnaest godina... Neumorno... Još malo...!
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » LJUDSKO TELO I NJEGOVE POTREBE
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeci
Strana 2 od 11

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 97158 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 44818 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 32373 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 43712 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 31486 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 36749 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uticaj Fotonskog Pojasa na ljudsko telo 2 adminfob 12031 11 Apr, 2008 02:22 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)