Velika zamka - upozorenje!
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 29 Apr, 2010 15:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kublai Kan: "Pa sami smo odgovorni za sve dobro i sve lose!!!"

Potpisujem
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 29 Apr, 2010 15:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ha! USB se popravio sam od sebe,ali mi je prije par sati opet riknuo little acer. Onako, ko nekad,nema struje morto total , sto se redovno dogadja u intervalima, nečim izazvano. Nevjerojatno! Posto meiphone frustrira, ovo je i preduga poruka. Tale, javi mi na mail detalje oko dogovora.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 29 Apr, 2010 15:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kublai Khan ::

Na kraju se postavlja pitanje KO JE ODGOVORAN? Pa sami smo odgovorni za sve dobro i sve lose!!!

Medjutim,ko smo to mi?
Kakva saznanja o sebi i svetu posedujemo npr.sa 18 god.starosti a napravimo jako bitne zivotne korake i poteze?
Sve mi se cini da je za dobro i lose odgovorno iskljucivo neznanje,koje nismo izabrali,na njega smo prisiljeni.
I u vezi sa padom Eve i Adama,postojala je mogucnost izracunati veliku verovatnocu na sta ce se covek odluciti...
Slobodna volja je ipak ogranicena okvirima u kojima tog trenutka jesmo.

Moja neka razmisljanja.Ne smatram da smo samo mi odgovorni za dobro i lose.Bilo bi suludo snositi individualnu odgovornost kad na ovom svetu ne zivimo sami.Sve i svako utice na sve,sve se to prozima u beskraj na mikro i makro nivoima.

Svega toga mi uopste nismo svesni.
Dreammer
Gost

Poruka Poslao: 29 Apr, 2010 16:16 pm    Naslov: Re: Velika zamka - upozorenje!
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Sada mi je kristalno jasno da postoji jedna velika zamka na putu duhovnom. Ne kazem da ja ranije nisam naslucivao da ona postoji, ali mi je sada nekako ta zamka postala sasvim ocigledna!

Do te zamke se dolazi kada tragalac na svom putu predje dosta godina truda i na tom putu skupi dosta znanja i iskustava. Ta zamka se zove - MOJ PUT JE NAJBOLJI ili sto je još gore - MOJ PUT JE JEDINO DOBAR.
Kada se sretnu dve duhovne osobe uhvacene u ovu zamku, nastaje svojevrsna igra moći, dokazivanja i ubedjivanja. Otud, toliki broj gurua, ucitelja, mesija i proroka. Ima ih svuda, ali avaj, oni ne shvataju da su uhvaceni u zamku!

Meni je drago sto sam ja sasvim izvan te igre.

Moj put je dobar, ali nije nista bolji niti gori nego sto je neciji drugi put. Vazno je odmaci na tom putu sto blize cilju. Sta nam vredi autobana pred nama, ukoliko smo na njoj prosli svega par kilometara. Radije idem seoskim putem 1000 km nego autobahnom 2 km. Sve zavisi od snage nase volje i ljubavi, a ne od puta kojim hodamo.

... samo da naglasim, kakve probleme sam imao u nekvim xyz forumima iz tematike spiritualnosti i NLP-kultova. Nije ljepo da se novima na forumu podvali takva igra, koju je ovdje izdvojio Talerman u ovoj temi Zamke i pasti. Ja time kažem teorija ljepljenja, labbelinga. Isabereš jedan objekat (cilj) i na njega nalepiš ono, što želiš - u tom slućaju loše osobine, predrasude itd.... Tako napravio si okvir, kutiju (teren) u kojega si gurnuo time nekvog i onda samo sastavljaš kocke i pleteš mrežu, da ga onespobiš, pogodiš....
Na forumu od Cassiopaean mi je to napravila Laura K. osobno - se je zauzela i napravila ovaj korak za tu zamku.

Narauno - ego može brzo da upada u nju - ali ne samo ego: mogu da i onaj suptilniji dio našeg sebstva, da se hvata za tu zamku. Jer ako onda od nekvih xy dobivaš tako usmjereno djelovanje, na svaki tvoj odgovor, na svaku stvar ..... izlaza su samo dva: ili ignoriraš (ne komuniciraš), ili se braniš. Forum možeš i da napustiš.

Potpuno se slažem, potpisivam. Komunikacija izmedju dviju ili više "ćarobnjaka ili ratnika - CC" nije navadna obićna stvar, ali u konaćnom smislu i nije nešto tako neobićna.
Samo jedna od više lekcija je na našom putu.

Sa modernim UFO-ućenjem dješava se taćno to: izkorištavaju vreme milenija i potpuno prirodnih pojava (2012) i pokušavaju manipulirati mase ljudi na cjelom planetu. ALi time ne rade ništa drugo, neko sakupljavaju ljudi - radi promjene strane na vrhu piramide..... (podvala i manipulacija)

Zapravo ništa nije tako jako novo. Sve što je važno, već je napisano, sve imamo već na dohvatu svoje ruke.

Linkujem ovaj forum, dje sam dosta i temu:
http://www.forumohalu.org/index.php?topic=2975.80

Linkujem zbog toga, jer narauno je, da ljudi imamo razlićite stavove, vršimo razlićito praksu, to je sve ok .....
Nekvi to poštuju - nekvi to izkorištavaju ili upotrebljavaju, da se najedu od te energije, da kasiraju žetvu...

Kad ja preizpitivam neku stvar, nekvu metodu, nekvu ućenje - pokušavam ga staviti u širi kontekst, naći u njemu nekvu logiku, naći nekve paralele itd ...
Ali svi ne radimo tako ... nekima nekve stvari su najviše svete od svih stvari ..... med nama su razlike.
Zato potpisivam, da za nas sve je dosta prostora pod suncem, svi smo dio kreacije, svi smo ok, svako ima svoju cjenu..... Ali problem je, ako nekvi ne misle isto, onda moj altruizam dobiva po glavi ... Smile
To je u time osnovni problem: kako na pozitivan naćin sebe zaštititi i kako na pozitivan naćin napraviti granicu od onoga, koji dira tvoj sopstveni prostor.
Tako da, ako je to tako - i ja ne ostajem uvjek samo 100% "beo" - ipak namješam nešto crvenog u lonac... Smile

Pozdrav! Smile

Ovaj post je izmenjen!
Možete pogledati prethodne verzije...
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 29 Apr, 2010 20:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Ali, ocigledno je najteze raditi na sebi i upoznavati sebe i tako sticati duhovno znanje o sebi, kosmosu i Bogu. Mnogo je lakse slediti necije ucenje. Mnogo je lakse biti sledbenik, nego li sam krciti put do Boga. Ali, u jednom ili drugom trenutku, moracemo da krcimo taj put sami. Niko nece da ga prokrci za nas. On moze da nam pomogne, ali da krci umesto nas on to nece, jer to nije u skladu sa kosmickim zakonima.

I u tome dolaze posrednici koji kazu da oni mogu da krce put do Boga za nas. Sve jedno je da li su ti koji bi da krče put za nas, sveštenici ili mesije. Neka hvala, krčite vi put za sebe, a mene ostavite lepo na miru da hodam sam.
Istinski učitelj ne bi nikada nametao svoje stavove niti bi se stavljao u ulogu kakvog posrednika

I ja sam negde spominjao da je sumnjivo svako samoproglašavanje duhovnim vođom ili učiteljem.

Takođe sam rekao da smatram da na ovim prostorima na kojma se mi nalazimo danas nema inkarniranog duhovnog učitelja.

Citat:
Mnogo je lakse slediti necije ucenje. Mnogo je lakse biti sledbenik, nego li sam krciti put do Boga.

Ovo može imati dvojako značenje, ne znam koje je u pitanju...

Da li se "učenje" odnosi na učenje koje direktno prenosi živi učitelj, ili na učenje koje se može naći u literaturi?

U ovom drugom slučaju se ne bih složio.

Ako već nemamo pored sebe inkarniranog pravog učitelja, a želimo da duhovno napredujemo, moramo imati nekakve orijentire u svemu tome. DA BISMO MI MOGLI DA SE USMERIMO KA SVOJOJ UNUTRAŠNJOSTI - MORAMO DA IMAMO ZNANJA O TOME ŠTA ZNAČI USMERITI SE KA UNUTRAŠNJOSTI I KAKO SE TO IZVODI.

MI SE RAĐAMO I ODRASTAMO U CIVILIZACIJI U KOJOJ SE, UPRAVO SUPROTNO, OD MALENA GAJI USMERENOST KA SPOLJAŠNJOSTI, KA VREDNOSTIMA MATERIJALNOG SVETA. Veza sa našom unutrašnjošću se veštački ukida kroz naše odrastanje u takvom svetu, posebno kroz naše školovanje u takvom svetu.

Ako nemamo kraj sebe učitelja, onda su nam svakako dobrodošle sve informacije o toj novoj perspektivi, novoj u odnosu na ono što preovlađuje u ovom svetu. BEZ PRISUSTVA I USMERENJA PRAVOG DUHOVNOG UČITELJA - MI SMO OSUĐENI NA MNOGA LUTANJA, NA MNOŠTVO PRINCIPA POKUŠAJA-POGREŠKE. Ali, takav je trenutak, mnoštvo duhovnih učenja i informacija nam je u ovim vremenima dostupno, vibracije planete se povišavaju, što nas sve, celo čovečanstvo nekako gura na put duhovnosti, pa sad... u toj velikoj "igri" svako se snalazi onako kako ume. Kako bismo se tek snalazili da nemamo na raspolaganju sve ove informacije?

U SVEMU TOME UPRAVO SMATRAM KORISNIM DA JEDNI DRUGIMA PREZENTUJEMO I RAZLIČITA DUHOVNA UČENJA I RAZLIČITA SOPSTVENA ISKUSTVA, JEDNOSTAVNO ZATO DA BI SVAKO OD NAS IMAO ŠTO VIŠE TIH ORIJENTIRA, POMOĆU KOJIH, U TOME SE SLAŽEM, MORA SAM DA IDE SVOJIM DUHOVNIM PUTEM. (Uostalom, na dosta mesta sam naglašavao tu preporuku iz Učenja BHS.)

Već sam u nekim porukama objašnjavao koliko bi mi značilo, u nekim mojim ranijim životnim i duhovnim dešavanjima, da sam znao za objašnjenja iz Učenja BHS, koja bi pomogla da bolje shvatim ono što se sa mnom dešavalo, i da se ispravnije postavim prema svemu.

U prezentovanju različitih učenja i iskustava ovde na forumu - ne vidim nikakvo nametanje.

Nametanje vidim u situaciji u kojoj se neko podvrgne određenom "učitelju", pa se prećutno obaveže na poštovanje njegovih principa.
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45
Strana 45 od 45

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Najlepše Ljubavne Pesme i Priče 250 BelaGalaktickaDamo 111111 26 Avg, 2011 10:12 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 269117 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KAKVA NAM JE VODA ? 35 Dušan 32364 12 Apr, 2011 12:08 pm
3.1415926535... Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka LEK PROTIV RAKA 91 Vesna 75055 06 Apr, 2011 14:37 pm
Mystic_Storm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 267853 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka BOG JE SA NAMA, SADA I OVDE 96 Zosim 30732 26 Okt, 2010 13:57 pm
5.element Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Za dobro i sretno jutro Nove nam 2010. 2 biblijski-hriscanin 6138 22 Jan, 2010 13:56 pm
biblijski-hriscanin Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)