STVARANJE SVETA
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 26 Apr, 2010 16:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

IMPORTANT INFORMATION

notworthy

eusa_whistle
 Nazad na vrh »
Ans i Eva Jargi
Napredni tragalac

Pridružio: 29 Mar 2010

Poruka Poslao: 26 Apr, 2010 20:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

slobadidi ::

Ans i Eva Jargi ::

sve sam vam dao u slici i reči... Very Happy Very Happy
i sve vam je lepo objašnjeno...može da razume i petogodišnje dete...sve je jednostavno i prosto...

Brate Slobodidi, ne možeš nikome ništa UISTINU dati ... osim Sebi ... jer si Jedno ...
Možeš se igrati davanja „drugima“ ...

Al, bitno je da si ti to Slobi lepo oba ja snio, toliko jednostavno i prosto da može da razume i petogodišnje dete ...
Sad se više ne moraš ničeg plašiti ..., pa ni toga dal će oni kojima si namenio te slike i reči razumeti to što si tako lepo oba ja snio ... Very Happy

умишљени неће разумети...то и није за свакога... Very Happy
ко има очи видеће,ко има уши чуће...много званих мало одабраних... Very Happy

Misliš mnogo samO zvan ih, brate Slbodidi, a malo odabra ti ih ...?? Very Happy
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Ans i Eva Jargi
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 26 Apr, 2010 20:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

bezimeni ::
ko je taj ko želi okončati igru?
I zbog čega?

Pitam brate Jargi ko je taj ko želi igru ?
I zbog čega?
Pravim razliku izmedju Jednog koje je svesno sebe i jednog koje je zaboravilo šta je.
Maju je stvorilo jedno koje mu je dalo telo i svih pet čula koje poseduje .
To jedno je ono koje se transformiše u igri i to je klatno koje se kreće medj polovima.
Da li Jedno ima telo i pet čula ? Da li Jedno ima polove ako je Jedno ?
Da li je Jedno pozitivno i negativno ,sve i ništa ,može i nemože ,hoće i neće, veruje i neveruje ? Ili je oboje ?
Fizičari tvrde da kad se čestica i anti čestica sretnu ,stapaju se i njihova kompletna materija pretvara se u čistu energiju.Ta sila jednostavno je fantastična.
Da li je to Jedno koje je oboje i spaja ih u ravnoteži.
Da li to Jedno treba transformaciju ili je izvor beskonačne energije ?
Da li je to kraj igre?
Naravno to je moje vidjenje .I možda još ponekih,

Igru brate Bezimeni želi Jedno koje je svesno sebe, a igra se tako što na Ekranu Svoje Svesnosti kreira „životne priče“ iliti „bajke iz 1001 večnosti o jednom koje ima privremenu amneziju i koje je zaboravilo šta je“.

Zbog čega Jedno želi Igru?

Valjda zato što nema pametnijeg posla?
Ili zato da skrati večnost?
Ili zato što je Igra jedini način koji mu omogućava bivanje u hiljadu i jednoj večnosti?
Ili možda zato što mu se ne dopada da bude Jedno i Samo?
Ili zato ...

Verovatno ima bezbroj tih „zato“ ...

U ponekoj „bajci iz 1001 večnosti“ Jedno kreira „jedno koje ima privremenu amneziju, koje je zaboravilo šta je i koje umišlja da je fizičar i koje umišlja da postoje čestice materije i antimaterije, vreme, prostor, energija, mnoštvo ...“ ...
...

Nego mi se meni čini brate Bezimeni da si na nekom rečnom razmeđu sa kojeg se vide DVE obale: obala onog što se zove Svet kao MATER I JA (neki joj tepaju i MA JA) i obala onog što poimamo kao Svet IDE JA, ili da pokušavaš sesti na DVE potpuno različite i beskrajno udaljene stolice ....

A na te DVE stolice može se sedeti istovremeno samo ako isplivaš iz privremene amnezije i setiš se ... KO (ili ŠTA) (NI)SI TI ...
 Nazad na vrh »
Ans i Eva Jargi
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 26 Apr, 2010 20:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kublai Khan ::
Ovo vrlo cesto volim da citiram...

Gospodin je rekao vrlo tacno:Neki su smijuci se,usli oslobodjeni u carstvo neba I izisli iz svijeta smijuci se.”Tako ce covek postati krscanin,time sto primi krstenje I pomazanje I istovremeno se smije nad svijetom”.
Krist se je takodje spustio dolje u vodu za krstenje I opet se popeo gore,oslobodjen,smijuci se nad ovim svijetom.(Nije mu vise pripisivao nista vece znacenje od jedne povrsne sale, prezreo je njegovu prolaznost.I smijuci se usao je u nebesko carstvo).

Jevandjelje po Filipu

Po mom misljenju,ovo moze biti pogresno shvaceno i kao takvo veoma kobno... Jeste sve igra kao sto Jargi kaze,ali zavisi sa kog nivoa svesti posmatramo pa da mozemo reci to. Ovaj zivot-mozda najveca zajebacija i istovremeno najteza i najozbiljnija skola u kojoj smo drugovi clanovi Very Happy
...to mozda i jeste svrha...ucenje da su svi polariteti koji postoje u nasim glavama ustvari JEDNO Wink

Pozdrav brate, Kublai,

Lep citat.
Kada potpuno i do kraja uronimo u okean neograničene praznine čiste svesti, i kada beskrajno platno Duha potpuno i do kraja operemo od nečistoće „jastva“, i očistimo od mrlja „materijalnosti“, tada se i fizički Univerzum i „ja“ na beskonačnom mozaiku takve svesti ukazuju tek kao sićušne tačkice bez značaja, dimenzija i osobina ...

A kad okupano i očišćeno takvom spoznajom, novo „jastvo“ izroni na površinu svesti, ono se može smejati, smešiti, diviti, čuditi, igrati, ...
...

Po mom mišljenju, jeste sve igra ako posmatramo sa najvišeg nivoa svesiti, pa zato možemo reći da ovo može biti pogrešno shvaćeno, i kao takvo veoma kobno, ako se svata iz nekog nižeg nivoa svesti .... Ovaj život zato nekima može izgledati kao možda najveća igrancija, a drugima kao možda najteža i najozbiljnija škola ...

Zato je po nekima svrha života možda u tome da otkriju da svi polariteti koji se manifestuju u našoj svesti kao „ja i Svet“, „Svest i Nesvest“, „Sve i Ništa“, „Svetlo i Tama“, „Tamo i Ovamo“ „Gore i Dole“, „Pre i Posle“, „Dobro i Loše“, itd. itd., teku iz Jednog istog Izvora ...
 Nazad na vrh »
slobadidi
Napredni tragalac

Pridružio: 01 Okt 2009

Poruka Poslao: 29 Apr, 2010 01:08 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

uživajte
http://slobadidi.wordpress.com/2010/04/29/sudnji-dan/
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Kublai Khan
Napredni tragalac

Pridružio: 12 Jan 2010

Poruka Poslao: 29 Apr, 2010 02:50 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

uživajte
http://slobadidi.wordpress.com/2010/04/29/sudnji-dan/

U bre Slobo,mislim da si ovim objasnjenjima prevazisao samog sebe Very Happy
Moram citirati Ziku Pavlovica kada se obraca svojoj zeni Dari recenicom:"Daro,pametna si ko pcelica...al' najpametnija si kad cutis" Laughing
Pozdrav Slobo brate mooooooj!!!
bezimeni
Na duhovnom putu

Pridružio: 12 Jun 2009

Poruka Poslao: 29 Apr, 2010 08:08 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Čini ,ne čini ...Brate Jargi možda se iz postova čini da sedim na dve stolice , možda sam na rečnom razmedju .Možda sam jedno ili drugo ili jednostavno jesam /bivam/. Ali ako sam polarnost, kako mogu biti Jedno?Da li je pokušaj sastavljanja polova i zaustavljanja klatna, kraj igre i stapanje sa Jednim o kojem govorimo.Možda mogu biti oboje Ja bih da se identifikuje sa celinom a ne sa Matriksom matricom,hologramom. Jesam i nisam,. svugdje i nigdje; sve i ništa; negativno i pozitivno; mogu i ne mogu; hoću / neću; za / protiv; vjerujem /ne verujem ......duga lista.
Kao u bajci 10-01 , pričaj, il te ima , il te nema . Sto bi reko slobadidi ako ne čujemo glas ima da nas nema.
Ili jesi ili nisi LAV
Pozz
 Nazad na vrh »
Ans i Eva Jargi
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 29 Apr, 2010 19:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Čini ,ne čini ...Brate Jargi možda se iz postova čini da sedim na dve stolice , možda sam na rečnom razmedju .Možda sam jedno ili drugo ili jednostavno jesam /bivam/. Ali ako sam polarnost, kako mogu biti Jedno?Da li je pokušaj sastavljanja polova i zaustavljanja klatna, kraj igre i stapanje sa Jednim o kojem govorimo.Možda mogu biti oboje Ja bih da se identifikuje sa celinom a ne sa Matriksom matricom,hologramom. Jesam i nisam,. svugdje i nigdje; sve i ništa; negativno i pozitivno; mogu i ne mogu; hoću / neću; za / protiv; vjerujem /ne verujem ......duga lista.
Kao u bajci 10-01 , pričaj, il te ima , il te nema . Sto bi reko slobadidi ako ne čujemo glas ima da nas nema.
Ili jesi ili nisi LAV
Pozz

Verovatno znaš da na sva pitanja, brate Bezimeni, samo Ti sebi (ili ti Sebi, svejedno je) možeš odgovoriti. Very Happy
 Nazad na vrh »
slobadidi
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 30 Apr, 2010 21:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[Урл = хттп://ввв.објаве.цом/пхпББ2/виевтопиц.пхп?п=78203 # 78203] [имг] хттп://ввв.објаве.цом/пхпББ2/имагес/куотебацкарров.гиф [/ имг] [ / урл] [куоте = "Кублаи Кхан"] [урл = хттп://ввв.објаве.цом/пхпББ2/виевтопиц.пхп?п=78200 # 78200] [имг] хттп://ввв.објаве.цом/пхпББ2 / имагес / куотебацкарров.гиф [/ имг] [/ урл] [куоте = "слобадиди"] уживајте
хттп://слобадиди.вордпресс.цом/2010/04/29/судњи-дан/ [/ куоте]
У бре Слобо, мислим да си овим објасњењима превазисао самог себе: Д
Морам цитирати Зику Павловица када се обраца својој зени Дари реценицом: "Даро, паметна си ко пцелица ... ал 'најпаметнија си кад цутис": лол:
Поздрав Слобо брате моооооој !!![/ куоте]

prijatelju moj,nemam ja razloga da prevazilazim sebe...istina mnoge boli...ali je istina...Smile
 Nazad na vrh »
bezimeni
Na duhovnom putu

Poruka Poslao: 01 Maj, 2010 08:51 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Upravo tako brate Jargi, svi - mi - ja znamo odgovore ,Beskrajna sves/i/t/i/. Mudrost je raznolikost , ideologije su roto

Foodsmiley
 Nazad na vrh »
Ans i Eva Jargi
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 02 Maj, 2010 20:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Upravo tako brate Jargi, svi - mi - ja znamo odgovore ,Beskrajna sves/i/t/i/. Mudrost je raznolikost , ideologije su roto

Foodsmiley

Upravo tako brate Bezimeni, svi - mi - ja ima-mo potencijal da sPOzna-mo sve odgovore – ako smo DOVOLJNO motivisani i zainteresovani da ih sPOzna-mo.

A DOVOLJNO je tek onda kada upotrebimo - 101% volje ...
Foodsmiley
 Nazad na vrh »
slobadidi
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 05 Maj, 2010 13:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

zašto ljudi vole da spamuju teme???
verovatno zbog svoje bezličnosti...
rekao sam "kreatori stvaraju,a ostali kritikuju",jer su bezidejni...
a ideja je osnov svega.
 Nazad na vrh »
bezimeni
Na duhovnom putu

Poruka Poslao: 15 Maj, 2010 09:40 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

“Kako bilo koji muškarac ili žena može sagrešiti prema jednom savršenom biću kao
što je Bog ?
Kako bilo koja stvar u kompletnoj Vas-seljeni može izdati Apsolut-a svemogućeg?
To je nemoguće .
Veličina arogancije kreatora kroz milenijume je veličina kontrole onih koji stvaraju Boga po svojoj vlastitoj slici i prilici “
Ljudi će se očas postrojiti u vrstu kad im se zapreti kosmičkim uticajima i večnom kaznom .
Ali Bog tako ne deluje Slobadidi………..
 Nazad na vrh »
Kublai Khan
Napredni tragalac

Pridružio: 12 Jan 2010

Poruka Poslao: 16 Maj, 2010 04:31 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jebote,pa zar vi niste do sada shvatili da Bog nije "bice" Smile
Boga bas boli uvo (a Bog inace nema uvo cisto da napomenem) za nase svakidasnje probleme...jer mi smo samo san koji je Bog usnio,a ovi sto se predstavljaju kao njegovi izaslanici i sudije nisu ni svesni koliko ce se sami sebi smejati kada odu iz ovog sveta Very Happy Ali naravno ja ne mislim da je Slobo medju njima,on je istinski mesija koji ce nam suditi svima kada za to dodje vreme!!!
PS.Slobo je l' mozemo mi koji verujemo u tebe da zavrsimo nesto preko veze...bar da imamo bolji smestaj tamo gore? Ja kao tvoj veliki fan ocekujem da mi obezbedis neki siguran poslic...da sto manje radim a vise zaradjujem Very Happy

Iskreno zauvek tvoj obozavalac K.K.
slobadidi
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 16 Maj, 2010 23:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

bezimeni,sada ti nas ubeđuješ i namećeš nam kako Bog deluje!?
izneo sam vam svoju spoznaju bez laži,bez foliranja,bez naplate...
nikoga ne ubeđujem da veruje,to je lična stvar...
nisam od onih koji se hvale da stavraju čuda???!!! Very Happy
a to mnogi ovde rade...
izneo sam vam principe stvaranja...
razbio sam mnoge iluzije,ali svako može da živi u svojoj iluziji...
k.k. sam sebi možeš da pomogneš,jer privilegovanih nema...Smile
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25  Sledeci
Strana 23 od 25

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Najlepše Ljubavne Pesme i Priče 250 BelaGalaktickaDamo 101474 26 Avg, 2011 10:12 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA... 1551 vasudeva 927442 30 Apr, 2011 14:49 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka LEK PROTIV RAKA 91 Vesna 69676 06 Apr, 2011 14:37 pm
Mystic_Storm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 246512 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka BOG JE SA NAMA, SADA I OVDE 96 Zosim 26528 26 Okt, 2010 13:57 pm
5.element Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Objavljujem da sam Živ...Vakan Tanka 9 Vakan Tanka 11904 20 Jan, 2010 18:48 pm
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA kao sam zavrsetak Spiritualne Staze… 30 Vijaya 20825 22 Dec, 2009 10:48 am
Vijaya Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)