REIKI
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » DUHOVNE I SVJETOVNE TEHNIKE SAMOPOMOĆI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 03 Okt, 2008 00:56 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

,, VEOMA NEOBIČNI UČITELJ REIKIJA ,,

( Preuzeto sa bloga Krešimira Mišaka - Preko ruba znanosti )

Stvarnost kakva jest

Tankam ja tako auto na pumpi (onoj prvoj iza Rotora, prema Karlovcu) i pritom telefoniram. Odjednom, krajičkom oka spazim kako me jedna gospođa spazila i bila vrlo uzbuđena zbog toga te je krenula prema meni. Zastala je pokraj mene, skoro pocupkujući od nestrpljenja, i čekala da završim razgovor. Kad sam ga završio i okrenuo se prema njoj, prvo mi je rekla kako je upravo nevjerojatno kako me je srela jer me baš jučer htjela negdje naći ili nabaviti moj broj telefona i kako me, eto nekom nevjerojatnom slučajnošću, danas srela. Dobro, na sinkronicete sam se već naučio, događaju mi se skoro svakodnevno, a tako i drugima.

Malo ću opisati gospođu, da steknete bolji uvid. Nekih 55 godina, naočale, rudlava sijeda nepreduga kosu, po zanimanju diplomirana ekonomistica, vrlo vitalna, simpatična i potpuno normalna u svakom pogledu. Model svačije susjede.

Pitam je što treba, a ona veli da joj je neka prijateljica rekla da je prije koji dva ili tri tjedna u Na rubu znanosti bio neki tip koji je nešto pričao o nekim ljudima koji na trenutak promijene oblik u gmazovski. Ja joj velim da je bila jedna takva emisija, intervju koji sam preko satelita radio s čovjekom koji se zove David Icke te sam je upitao želi li možda emisiju na dvd-u, jer to je ono što me većina ljudi upita kad mi priđu u vezi neke određene emisije. Ona veli ne, ne, ne treba, nego da joj malo ispričam što taj čovjek govori. I potom je ona meni ispričala događaj koji joj se zbio prije desetak godina.

Upoznala je svog tadašnjeg UČITELJA REIKIJA, inače psihijatra iz Čakovca (ili tako nešto). Prilikom upoznavanja se sva šokirala jer je on izgledao kao gmaz. Zainteresiran, upitao sam je za detalje, pa mi je opisala i da je imao krljušti i da se neka sluz cijedila s njega i slično. Užasno me zanimalo kako bi to moglo izgledati, je li to bio holografski prikaz preko čovjeka, ili doslovce gmaz u odijelu tog čovjeka i slično, pa sam je tako nešto zapitkivao.

http://blog.vecernji.hr/misak/
.
Misak - Blog
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 03 Okt, 2008 00:58 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Enoch,
da li ti je poznato kada je i od koga taj termin iskovan?

Imao si bas strasna iskustva, ali kada se osvrnes na to, siguran sam u to da se ne kajes.
Svako mora u jednom trenutku svog ukupnog postojanja proci kroz to. Kada znamo da smo prilicno nisko pali, kako onda mozemo da se nadamo da ce uspon samo biti lagodan, posut ruzama i pesmama andjela? Daleko od toga da tih lepih svari nema, ali ima i demona, uzasnih astralnih kreatura koji uzimaju likove nasih najblizih, duhovnih nakaza koje nas bolje poznaju u nekim stvarima od nas samih i sl.

Ja mislim da zbog toga pocetnici koji krecu tim stazama, moraju tacno znati sta ih ocekuje na tom putu. Jako je dobro i da uce na lutanjima i greskama onih koji su iskusniji. Mislim da cu jednom prilikom postaviti temu o nacinima koje mozemo kontrolisati u cilju kontrolisanja demona.

Hod prema svetlosti cesto i nije drugo nego li rasterivanje mraka koji zaklanja svetlost.
Enoch
Majstor

Pridružio: 10 Apr 2008
Lokacija: ..u prostranstvu simbola i beskonacnosti u jednome trenu...

Poruka Poslao: 03 Okt, 2008 01:26 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Brate Talermane, slazem se u tancine Wink

Nije mi poznato od kuda termin dolazi.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
easy
Majstor

Pridružio: 27 Jan 2008

Poruka Poslao: 03 Okt, 2008 13:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Poslednji izmenio easy dana 19 Jul, 2009 23:28 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Pridružio: 26 Mar 2008

Poruka Poslao: 03 Okt, 2008 20:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Enoch, znam da priča o istjerivanju straha djeluje kao "šuplja priča", i da je stari metod, ali mislim da zaista i jedino treba krenuti prvo od toga, mada je to užasno težak zadatak za nekog ko je prošao sve to što si ti...Ja mislim da si ti izuzetno hrabar, prije svega, a potom da si itekako snažan i moćan jer si uspio da svemu tome odoliš u smislu da te ne "zaposjedne" bilo šta od onog što te je napadalo...

Međutim,ostajem pri onom što sam ti ranije rekla kad smo pričali o ovoj temi: pronaći krajnji uzrok ZAŠTO se tebi sve ovo dešava jedini je put. Kad nađemo uzrok, (možda si ga ti već našao, to ne znam) onda je moguće iščupati i posljedicu iz naših života. Prihvatanje, veća samilost i ljubav prema sebi, a ne šibanje sebe samog do besvijesti...time što dopuštamo da nam rade to što nam rade...

Pusa.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 04 Okt, 2008 13:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Enoch ::

Tko od vas osjeca da dnevno mora izbaciti iz sebe enormne kolicine energije samo da bi zadrzao zdrav razum?

Dragi Enoch,
godinama sam trcao uz stepenice gore -dole, igrao po 15-20 basketa za redom da bi izbacio te kolicine energije i ko-ono -sto ti rece zadrzao zdrav razum.

U stvari kasnije sam naucio od svog duhovnog vodica da ta energija ne mora ni da se izbacuje, nego da ona moze da se cuva i krcka polako, tako da na neki nacin produzis duzinu bivanja na ovoj planeti.
Time mozes onda i svima drugima duze i bolje biti "na sluzenju"...
kaliopa

Pridružio: 30 Sep 2008

Poruka Poslao: 11 Okt, 2008 18:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jednostavno nisam imala vremena da se javim do sada, ali evo me.

Enoch, kad sam mislila na ,, vaše frekfencije,, doista sam mislila na nešto najlogičnije, a to je da o ovim stvarima doista ne mogu pričati sa svojom mamom ili prvom komšinicom jer ne kontaju o čemu pričam ,a kamo li o stanjima kroz koje sam prolazila ili kroz koja prolaziš ti ili bilo ko koga interesuju ove teme i stanja.
Dalje, moje mišljenje o tvom stanju ili stanjima kroz koja smo svi prolazili na razne načine smo MI HTJELI, NISU NAS NATJERALI.
Vratimo se naš početak, svako ponaosob. Tada smo svi osjećali da smo DRUKČIJI, potom se javila želja za znanjem, potom želja da upoznamo tehnike putem kojih ćemo sebi dati potvrdu da smo zaista drukčiji i da mi možemo nešto više ( STANJA PROŠIRENE SVIJESTI, KANALISANJE, UTICANJE NA DOGAĐANJA U NAŠEM ŽIVOTU, ŠETANJE KROZ REALITETE ITD) i sve smo to dobili, ili bar dio toga.Znači dokazali smo da smo DRUGAČIJI i sad nam jednostavno to postaje teret, stalno ili povremeno.
Koliko puta sam poželjela da ne očitavam osobu i ne vidim neke stvari u njoj i oko nje, nego da samo jednostavno pijem kafu i pričam o glupostima kao sav normalan neopterećen svijet. Koliko puta sam poželjela da imam samo obične želje, običnih ljudi, a ne da i kad hodam ulicom ja sam negdje, što bi običan svijet rekao ,,u svom svijetu,,, jer imam obaveze prema porodici, djetetu, poslu itd. i da ne nabrajam dalje primjere u kojima mi je svaki dan prezentovano po sto puta na sto različitih načina da sam drugačija.
Onda sam jednostavno definitivno i sigurno prihvatila sebe kao DRUGAČIJU
Ne želim više da tragam i da se pitam. Ja jesam drukčija, kao što si i ti Enoch DRUKČIJI. Jasna ti je dobro rekla radi na prihvatanju sebe onakav kakav jesi, i voli sebe onakav kakav jesi i ponovo voli sebe ZATO ŠTO SI DRUGAČIJI.
Enoch ,kažeš kako sam ja shvatila da je sporan tvoj duži boravak u materijalnom i fizičkom.
Čisto logično je da si previše letio i da je duži boravak u materijalnom sad otežan.
Pošto je meni reiki najdraža tehnika, kada su ta stanje bila kod mene ja sam radila prvo tretmane prihvatanja sebe kao DRUGAČIJE, potom balansiranja sebe da kad te stvari neželim da se i ne pojavljuju, i da ja mogu uticati na to, jer SNAGA VOLJE je najbitnija.
Ponovo kažem , sjetite se snage volje na početku vašeg puta, do kojih znanja i mogućnosti vas je dovela, stvorite je ponovo u identičnom intenzitetu i iskoristite za stvaranje vašeg harmoničnog balansa, između vaših svjetova i mogućnosti.
PS. Malo fizičkog rada i razgovora sa ,, običnim,, ljudima ne škodi, jer fizičko trošenje zdravo umara i odmara duh i tijelo i dovodi u ravnotežu.
Toliko od mene, nadam se da neću biti pogrešno shvaćena, jer vam želim sve najbolje Very Happy
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 12 Okt, 2008 12:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Iniciran sam u treci stepen Reikija i koristio sam ga u vecini slucajeva za samoisceljenje,shvatio sam da se ovde ne treba uopste mesati vec pustiti Univerzalnu Zivotnu Energiju da sama tece i ide tamo gde treba,ona to i radi bas kako i koliko treba a jos i ako se ne vezemo za ishod lecenja to je pravi pogodak,o ishodu odlucuje Bog na najbolji i najuzviseniji nacin.

Ali meni Reiki stanje otvorenosti nije prijalo,osecao sam se ranjivo i uplaseno,otvori se kanal i energija ide a kakva i cija energija to niko nije znao da mi kaze.

A sto se tice zastite,od cega se stitite?Zar postoji nesto od cega bi se trebali stititi,od negativne energije,xaxa,onaj demon sto vas plasi je verovatno vec umro od smeha kada je video sta ste sve okacili oko vrata.

Amajlije su me gusile,kristali takodje,molitve proizilaze u jos vece molitve koje radjaju strahove koji se hrane manjim strahovima i gde se to zavrsava?
U ludilo!

Carobnjak Merlin je rekao Arturu:
"Kada bih mogao da ti isperem mozak bio bi savrseno zdrav!"

Sve je to samo u nasim glavama i nista vise.
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 16 Okt, 2008 17:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

SAJT O REIKIJU

http://www.reikiorigin.org/

.
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 14 Nov, 2008 21:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

http://www.youtube.com/watch?v=H-HViC9_Puo&feature=related
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Pridružio: 26 Mar 2008

Poruka Poslao: 14 Nov, 2008 22:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zockey ::

http://www.youtube.com/watch?v=H-HViC9_Puo&feature=related

Upravo slušam...prekrasna je muzika!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 14 Nov, 2008 22:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

jeste i cela moja porodica slusa i ja umalo zasph
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » DUHOVNE I SVJETOVNE TEHNIKE SAMOPOMOĆI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4
Strana 4 od 4

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 93263 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 30829 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42883 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pra-Stvaratelj na Putu 3 adminfob 23008 13 Feb, 2010 11:11 am
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35881 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 43213 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Duboko se upustite u sadašnji trenutak 1 adminfob 5284 31 Jan, 2008 21:56 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)