Model duhovnog delovanja dr Lj. Stojanovića - preispitivanje
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » PLAVI ZRAK
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Miodrag

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 15 Maj, 2010 13:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Analeta ::

plavizrak ::

Za ovakvo rezonovanje nekako ne vidim potvrdu u životu oko sebe.

KAKO, ŠTA DA DAJE ONAJ KO NEMA NI ZA SEBE?! Ako se u ovom slučaju ne misli na materijalnu sferu, već na davanje u emocijama, u blagonaklonosti, itd. - opet: koliko je ljudi koji su blagi, gostoljubivi, koji bi zaista dali sve što imaju, ali na osnovu tog spontanog stava ništa materijalno ne dobijaju, tj. obilje univerzuma se ne uliva u njihov život.

U kojem smislu su takvi ljudi zatvoreni za izobilje univerzuma?

Trebala bih da budem preopširna da bih objasnila sve ovo. Probaću ukratko.

U pitanju su motivi i mnoge druge stvari. Na primer, ako je neko dobar zato da ne bi bio kažnjen ili da bi udovoljio drugima ili ko zna iz kojih drugih motiva, onda su ti motivi negativni. Pojednostavljeno svi motivi koji na neki način dolaze iz straha. Ali ako je neko dobar zbog same dobrote onda ima čist motiv i privući će dobro.

Sem toga dobrota često dolazi iz maske. Maska je jedan komplikovan mehanizam sa kojim smo se posvetili i mislimo da smo to mi. A zapravo ispod te dobrote može da bude puno ozlojedjenosti, straha i drugih negativnih osećanja kojih osoba nije svesna i koji mogu da se manifestuju samo indirektno. Znači ispod dobrote može da leži svašta i u duhovnom svetu se računa ono što leži ispod, takodje, bila osoba toga svesna ili ne.

Isto je i sa novcem. Da li je dobro imati ga puno to zavisi i od motiva koje osoba ima i od mnogih drugih stvari, a i od karmičkih uslova. To je uvek individualno, ništa se ne može generalizovati. Osim toga, biće nam onako kako verujemo, na svim nivoima, i svesnim i nesvesnim. Ako neko ne veruje da može imati, ako veruje da je život surov i opasan, da ničega nema dovoljno, on nikako ne može imati, sve dok ne promeni uverenje. Taman i da sedi na zakopanom blagu.

A mi verujemo da je život onakav kakvi mislimo za sebe da smo, u najskrivenijem kutku naše duše. Zato sve i počinje od nas samih, iznutra.

Problem shvatanja svog zivota,pa i zivota uopste je mnogo siri i obimniji nego sto New Age literature nude.Zivot je je i lep i surov u isto vreme dokle god smo zivi ,da zaobidjemo bajke.

U ovom trenutku dok ispisujem ove recenice milioni ljudi umiru od teskih bolesti prouzrokovani radijacijom,vestackim virusima,nekoliko stotina dece i odraslih je umrlo od gladi i da ne nabrajam dalje.Zatim na zemlju se inkarniralo stotine divnih dusa spaseno je na hiljade zivota,i desilo se na bezbroj humanosti i pomoci medju ljudima.

Humanost i etika su osobine i akcije koje prevazilaze i sam zivot i ostale mrtve teorije u koju spadaju i duhovne teorije.Istovremeno one su i put covekov ka spoznaji sebe.Bez ovih osobina nemoguce je spoznati sebe i one se izrazavaju uvek na nov i jedinastven nacin.Tako da svako izrazava onoliko koliko je spoznao i samim tim i zavoleo zivot.

Materijalna sredstva su samo jedan od mogucih izrazaja ali ne i primaran,tj kako zapadni new age hoce da ga predstavi u smislu da od duhovnog razvoja zavise i materijalna sredstva.Sta da kazemo onda za nase prave uzore Isusa ,Budhu,Babajia i ostale koji nisu imali ni 5% od komfora koji mi danas imamo...................kako se na njih odnose ove materijalne formule pod maskom nove duhovnosti?

Covek je coveku srce,bez obzira na vremena , karmu i duhovne hierarhije.Ima debelog razloga zasto je to tako,a na nama je da otkrijemo i zasto!

Svako dobro.
filip
Tragalac

Pridružio: 05 Maj 2010

Poruka Poslao: 15 Maj, 2010 14:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovako su verovali indijanci:
Sve sto je stvoreno egom, odnosno dualistickim umom nosi jednaku kolicinu dobrog i loseg. Samo stvari stvorene iz srca nemaju negativne posledice.

Znali su i oni "po nesto"...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 15 Maj, 2010 14:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Miodrag ::

Čovek je čoveku srce, bez obzira na vremena , karmu i duhovne hierarhije.
Ima debelog razloga zašto je to tako, a na nama je da otkrijemo i zašto!

Slažem se.
Pozdrav za tebe, brate Miodraže
kamilica
Hodočasnik

Pridružio: 29 Dec 2008

Poruka Poslao: 15 Maj, 2010 15:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[b]Drugar, pokušavaš da Istinu zatrpavaš glupostima!

Očekujem da pređeš na kopiranje sportskih izveštaja i strana iz lista "Halo, oglasi!".

Ne shvatam zašto bežiš od istine o radu dr Stojanovića?

Zašto bežiš od sebe?

Zašto ti smeta da se iznose činjenice, iskustva i prinedbe onih koji pokušavaju da prikažu i drugu stranu medalje?

Zato što je očigledno da mu je taj čovek pomogao. Plavi, ja cenim tvoja plemenita nastojanja da izneseš istinu, ali obrati pažnju na to da se možda uplićeš u nečiji privatni život, i da utičeš na nečije emocije.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 15 Maj, 2010 20:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

kamilica ::

[b]Drugar, pokušavaš da Istinu zatrpavaš glupostima!

Očekujem da pređeš na kopiranje sportskih izveštaja i strana iz lista "Halo, oglasi!".

Ne shvatam zašto bežiš od istine o radu dr Stojanovića?

Zašto bežiš od sebe?

Zašto ti smeta da se iznose činjenice, iskustva i prinedbe onih koji pokušavaju da prikažu i drugu stranu medalje?

Zato što je očigledno da mu je taj čovek pomogao. Plavi, ja cenim tvoja plemenita nastojanja da izneseš istinu, ali obrati pažnju na to da se možda uplićeš u nečiji privatni život, i da utičeš na nečije emocije.

U ČEMU VIDIŠ "UPLITANJE U NEČIJI PRIVATNI ŽIVOT"?

DRUGAR JE POTPUNO NEKOREKTNO NASTUPIO: NA TRI-ČETIRI PORUKE O ČINJENICAMA KOJE IZNOSE "DRUGU STRANU MEDALJE" - REAGOVAO JE NIZANJEM TRI STRANE BEZVEZNIH TEKSTOVA, KONAČNO I URUŠAVAO CELU JEDNU STRANU!

Moja pitanja su posledica tog njegovog nekorektnog postupka.

Da beži od istine i od sebe, su pitanja-pretpostavke (jer ja ne mogu znati o čemu se kod njega radi, možda su u pitanju i neki interesi), da mu smetaju činjenice - to je činjenica.

Zaista je zanimljivo: u čemu ti vidiš uplitanje u njegov privatni život?

Uticanje na nečije emocije - nije nemoguće. Ali, proces slamanja iluzija, ako se uopšte taj proces inicira nečijim porukama, jeste često vrlo neprijatan. Što se osoba čvršće prilepila za svoje iluzije - to su potresi pri eventualnom suočavanju sa iluzijama - tim bolniji. Ali, takva eventualna emocionalna kretanja su korisna...
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
kamilica
Hodočasnik

Pridružio: 29 Dec 2008

Poruka Poslao: 15 Maj, 2010 22:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ali, takva eventualna emocionalna kretanja su korisna...

Pitanje je koliko je neko u stanju da nađe čvrsto tlo posle toga! Koliko je spreman...
Sam si rekao da je proces rušenja iluzija bolan, ali zato pazi da ti preuzimaš odgovornost što nekome pokazuješ taj put. Da li je on to tražio od tebe? Da li si ti spreman da preuzmeš tu odgovornost? Ja ne bih bila...
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
matricaria
Tragalac

Pridružio: 13 Sep 2008

Poruka Poslao: 15 Maj, 2010 23:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

"Slažete se da ne šaljete nikakve pogrdne, nepristojne, vulgarne, klevetničke, odvratne, preteće, seksualno-orjentisane poruke ili bilo kakav materijal koji može narusiti bilo koje od korisničkih pravila. Postupajući drugačije, možete biti odmah i trajno isključeni (i Vaš internet provajder će biti obavešten). IP adrese svih poruka su sačuvane za pomoć u slucaju neprimene ovih uslova. Slažete se da webmaster, administrator i urednici ovog foruma imaju pravo da obrišu, izmene, pomere ili zatvore svaku temu u svako doba ako to smatraju potrebnim. Kao korisnik slažete se sa svim informacijama koje ste prethodno uneli i one će biti sačuvane u bazi podataka. Da ove informacije ne budu objavljene ni jednoj trećoj osobi bez Vašeg dopuštenja webmasteru, administratoru i urednicima, oni se ne mogu se držati za odgovorne za bilo koji od hakerskih napada koji mogu preuzeti podatke koji mogu dovesti do neprilika."

Nije me bilo dugo...iz (ne)opravdanih razloga...jer nema OPRAVDANIH razloga, ima samo razloga.

Moj prvi utisak - mozda je pogrešan - jeste da se stvari nisu mnogo izmenile...ili ličnosti.

Nekada su Isusa napadali....pa su ga razapeli....

Budu nije razumeo ni rodjeni otac, A Mansura su ubili na surovi način (Ja sam Bog).

Ošou su zamerali na kolekciji automobila....a ono što je ostavio čovečanstvu nema cenu....i njega su otrovali.

Za Sai Babu sam videla da na netu neko pokušava da objasni kako on zapravo izvodi madjioničarske trikove....

I tako dalje, i tako dalje.

Pričaću samo o sebi. ("A ko je bezgrešan neka uzme kamen....)(kako možeš ukazivati na trun u oku brata svojega a deblo u oku svom ne vidiš?)

Ja nisam.

Oprosti im Gospode, oni ne znaju šta čine.
Koliko puta treba reći? 7 puta 77....

Jer - verovatno je istina - znaću kada dospem - samo Božansko može da sretne Božansko....

Nema ega, nema ljutnje, nema ozlojedjenosti, nema roptanja.....Svi smo mi ogledala. svako je pisao o SEBI.

Treba se zagledati u sebe...a kada postanete LJUBAV - kako ljubav može da osudjuje?
Ljubav može samo da voli...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Adresa Yahoo Messenger MSN Messenger
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 16 Maj, 2010 00:09 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

kamilica ::

Sam si rekao da je proces rušenja iluzija bolan, ali zato pazi da ti preuzimaš odgovornost što nekome pokazuješ taj put. Da li je on to tražio od tebe?

Možda on to nije od mene tražio, ali ja tražim od njega, i od bilo koga da mi dozvoli da iskažem istinu-činjenice!

Ako on nije spreman da se suoči sa činjenicama-istinom: NEKA NE ČITA ONO ŠTO GA POTRESA, NEĆE SE SPASITI TAKO ŠTO ĆE MENE GUŠITI I OMETATI ME DA ČINJENICE-ISTINU ISKAŽEM!

IMAO BIH PUNU ODGOVORNOST AKO BIH GA PRISILJAVAO DA ČINJENICE-ISTINU ČITA!

"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 16 Maj, 2010 00:16 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

matricaria ::

Treba se zagledati u sebe...a kada postanete LJUBAV - kako ljubav može da osudjuje?
Ljubav može samo da voli...

Ljubav je iluzija, SVE DOK SE TRUDIMO DA JE ISPOLJIMO I ŠIRIMO, A U SEBI KRIJEMO VULKAN TEŠKIH, NEPRERAĐENIH NEGATIVNIH ENERGIJA.

Bilo je u poslednje vreme ovde na forumu više zanimljivih ilustracija za to.

Neko se trudi da bude Ljubav i da širi Ljubav, a onda u kritičnoj situaciji - počne da guši druge, da guši njihovo pravo da iznesu istinu, da guši istinu.

Nazad na vrh »
matricaria
Tragalac

Pridružio: 13 Sep 2008

Poruka Poslao: 16 Maj, 2010 00:59 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Šta je istina?

Šta je OBJEKTIVNA istina?

Kada se um ostavi van, kada se emocije ostave van, i ostane samo biće - šta će onda biti istina?

Kako znaš da jesi kada nisi?

BOG = ČOVEK - EGO

I ovo je verovatno pokušaj mog ega da se pravi pametan.....

Kao što Ošo reče, znači da si na dobrom putu (ka sebi) kada imaš unutarnje osećanje mira, sreće i kada nemaš strahove.....onda si okrenut srcem ka Vasioni, Bogu, Postojanju ili nazovi to kako hoćeš.....to jest imaš Poverenja u Postojanje.

Ono zna šta treba da mi se desi da bi me to dovelo do dospeća....

Kada osvestim to, neću biti ovo....

Žao mi je ako neko ne može da spozna, primi, ali to je njegov izbor. Nije dorastao do toga, nije mu vreme....i ko zna šta još. Putevi Gospodnji su čudnovati.
A svako je u suštini zaseban put. I svakome očigledno treba posebno iskustvo.

Svima vam želim da se prosvetlite, ako to želite, ili da budete jedno sa Bogom, nazovite to kako hoćete....ako vam je to cilj. Ljubi bližnjeg svog....je l vidite kako je teško?

Samo malo samoposmatranja, i iskrenosti, i nećemo se bacati kamenjem jedni na druge.....

Svi su pozvani, ali malo je odabranih....
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Adresa Yahoo Messenger MSN Messenger
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 16 Maj, 2010 01:03 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zelim da pomenem jos jednom, da je jedna od samo nekoliko meni upecatljivih informacija iz N.A.Channeling-a, to sto se tu govori da smo mi sada na nivou SVETLA,ne jos uvek ljubavi.
Sto je i sasvim logicno jer ljubav ima moc stvaranja.Svojstvena je Bogu.

Pozdrav.
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 16 Maj, 2010 01:42 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Šta je istina?

Šta je OBJEKTIVNA istina?

U teorijskim kabinetskim razmatranjima, slažem se da je sve to vrlo komplikovano.

Čim se spustimo na tle konkretnih dešavanja i delovanja - onda sve postaje mnogo jasnije.

Dok smo se bavili uopštenim teorijskim nadmudrivanjima - sve je išlo neodređeno i glatko. Čim smo počeli da se bavimo konktretnim činjenicama i analizama konkretnih činjenica - odmah su se uzburkali duhovni, jer je to teren vrlo jasnih razgraničenja.

Da li neko naplaćuje nešto od duhovnih usluga ili ne naplaćuje?

To se ne može relativizovati, ne može se tu mudrovati: "šta je tu objektivna istina?". Ili naplaćuje ili ne naplaćuje! Drugo je pitanje tumačenja svega toga.

Kakve je efekte nečije isceliteljsko delovanje imalo? Ima slučajeva da je pomagalo, delimično ili potpuno, slučajeva gde jasno nije pomagalo.

Imali smo na jednoj temi svedočenja ljudi o sasvim jasnom negativnom delovanju nekakvog talismana. Da li i to da relativizujemo visokoparnim pitanjima - može li se spoznati istina, ili DA TO OBNARODUJEMO, DA BI ONI KOJI EVENTUALNO PLANIRAJU DA KUPE TAKAV TALISMAN - IMALI U VIDU I TE INFORMACIJE, a neka se opredele po svojoj slobodnoj volji.

Ili da ĆUTIMO i zaklanjamo se iza priča o ljubavi i nezameranju, a pojedini "duhovnjaci" neka zamajavaju i "šišaju" narod? I ne radi se samo o zamajavanju i "šišanju", nego i o potencijanom dalekosežno negativnom energetskom delovanju.
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 16 Maj, 2010 01:47 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kako znaš da jesi kada nisi?

Možda nisam onaj koji sedi za kompjuterom i ispisuje ovu poruku, ali neko to svakako čini... neko ko sigurno jeste, jer da nije - ne bi bilo ni poruke. Ako bar neko ko jeste - pročita tu poruku, onda znači da oboje jesmo.
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 16 Maj, 2010 02:01 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Odnosno, hajde da uzmemo i varijantu apstraktnog duhovnog nivoa.

TAČNO JE DA U SVETU ILUZIJA NE MOŽEMO U SVAKOM POJEDINAČNOM SLUČAJU DA DEFINIŠEMO SASVIM PRECIZNU ISTINU.

ALI, NISU NE-DEFINISANI SLUČAJEVI NE-ISTINE SAMI PO SEBI NAŠE DUHOVNE ZASLUGE KOJE NOSIMO U VIŠE SVETOVE.

NAŠA DUHOVNA ZASLUGA JE UVEŽBAVANA, DEMONSTRIRANA, ISPOLJAVANA, DOKAZIVANA - LJUBAV PREMA ISTINI, NASTOJANJA DA SE ISTINA OTKRIJE, SPOZNA, DRUGIMA STAVI NA UVID.

Nazad na vrh »
ENEMOON
Hodočasnik

Pridružio: 23 Jul 2008

Poruka Poslao: 16 Maj, 2010 07:43 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

valen ::
Zelim da pomenem jos jednom, da je jedna od samo nekoliko meni upecatljivih informacija iz N.A.Channeling-a, to sto se tu govori da smo mi sada na nivou SVETLA,ne jos uvek ljubavi.
Sto je i sasvim logicno jer ljubav ima moc stvaranja.Svojstvena je Bogu.

Pozdrav.

A zasto bi neko verovao informacijama iz N.A.Channeling-a???Mozda je to namerna manipulacija,razmisli malo o tome sta nam se sve servira...
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » PLAVI ZRAK
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Strana 5 od 6

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Izaslanici iz jednog drugog vremena 4 adminfob 12499 15 Jul, 2011 09:39 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE POHVALE 79 Mladen 48128 07 Jan, 2011 11:12 am
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40938 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 29954 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42472 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35402 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uticaj Fotonskog Pojasa na ljudsko telo 2 adminfob 11303 11 Apr, 2008 02:22 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)