VJEČNA BORBA DOBRA I ZLA
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Dreammer
Gost

Poruka Poslao: 21 Maj, 2010 18:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::
Citat:
Ali ljubav zlo poznaje!! Upravo je zato ljubav ono sto je potrebno, jer ljubav zlo spoznaje!

Ako dodje neko zlo, i ljubav se pravi luda da ga ne vidi, i ignorise ga, onda ce se to zlo uvuci i podmuklo nadvladati ljubav.
U suprotnom, ako se pojavi zlo, i ljubav ga prepozna, upozna, spozna, i oseti svesno i voljno - onda zlo nestane,
jer putevi zla su nesvest i neznanje.

Nisam pogrešila jer baš je tako ljubav zlo ne poznaje, ona ga spoznaje i nikada ga ne prihvata.
Spoznanje zla je od presudnog značaja za svesnost a dobar čovek u ovome vremenu više strada jer mu treba više zla da bi ga postao svestan i da ga prepozna.
Ko ljubavi u sebi ima on tim očima svet posmatra, vidi svoj sadržaj a on u njegovom okruženju ne postoji.

@Vera: drago mi je ćitati tvoje ljepe rjeći ...... Wink Smile Wink

To što kažeš je u stvari ova tiha patnja, tuga, kad ćovjek zna za to zlo, zna da ga obkružuje i dalje "vrši" borbu za svetlo, pokušava da je bezprekoran i da ćuva ljubav i svetlo. Da ostaje plemenit.

Meni nije nekva frka ega kad sam vam izprićao u stvari nebitnu scenu iz našeg neta. Ali ovo nije prvi slućaj da se mi pokušaj stvaranja komunikacije u mojoj zemlji nije uspeo razviti ... Već na drugima podrućjima mojeg privatnog života nemam ovde kod nas somišljenika.... već godinama dugo. Tako da ova scena susreta sa zlom ili tamom barem za mene ima ćak i nacionalnu velićinu (domet).
Svi moji dragi prijatelji u reali su van Slov. i virtualni ste isto ovde Smile Wink
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 21 Maj, 2010 18:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Almsivi ::
Citat:
Vera:
Ne može da se nalepi ništa, odbije se jer ljubav zlo ne poznaje, to je već priča o Elektri.
aj, laku noć

Pogresila si lingvisticki (semanticki ili kako se to vec kaze). Htela si reci da ljubav ne cini zlo.

Ali ljubav zlo poznaje!! Upravo je zato ljubav ono sto je potrebno, jer ljubav zlo spoznaje!

Ako dodje neko zlo, i ljubav se pravi luda da ga ne vidi, i ignorise ga, onda ce se to zlo uvuci i podmuklo nadvladati ljubav.
U suprotnom, ako se pojavi zlo, i ljubav ga prepozna, upozna, spozna, i oseti svesno i voljno - onda zlo nestane,

Nesvest i neznanje se baziraju na tome da Dusa nije u stanju da nesto podnese. A ljubav sve moze da podnese jel?

Ljubav zna zlo, i ljubav ga podnosi.

Nesvest i neznanje (tzv zlo) su udaljavanja, ili bezanje od neceg. Zatvoriti oci i ne gledati.

Ljubav je priblizavanje i upoznavanje neceg. Otvoriti oci i gledati.

Citat:
Litlnex:
Bog se ne može spoznati mozgom,već osećajima sopstvenim,dušom celom... Ima stara izreka koja kaže riba se ne čisti od repa,već od glave... Ne može se ulazati u strukture materije i gledati procese kako bi se došlo do istine,već treba osećajima svojim (dušom) spoznati šta je to Veliki Tvorac hteo,koja su mu stremljena...
Istina je samo jedna i još niko tvorčevu informaciju početnu nije izmenio... Evo Vam jedan prost dokaz o postojanju Boga jedinog Alfa i Omega... Uzmite u ruke seme pasulja i posadite ga u Zemlju i nići će pasulj,ništa drugo,ni grašak,ni kopriva,ni krompir.... Jednostavno i prosto pasulj je pasulj milionima godina posađen u Zemlju daje pasulj i ta prvobitna informacija tvorčeva odoleva milionima godina....
Neka se skupe te Velike duše i neka promene tvorčevu praizvornu informaciju i neka od pasulja nikne grašak i poverovaću VAM !!!!

Veliki tvorac je stvorio fizicki svet kao zatvor, da bi ostale Duse (jednake njemu) zaglupio i strpao u taj zatvor.
Samo sto to nije bio nikakav jedini veliki Bog, nego Lucifer. I nije on stvorio svet, nego ga je izmislio, i iskoristio
naivnost i snagu drugih Dusa, da bi one stvorile taj svet i posle bile u njemu zarobljene.

A pasulj? Tvorac bioloskog sveta je druga Dusa, ne Lucifer, nego Baphomet (e ovaj je Djavo/Sotona),
on je prvi izmislio kako iz energije i materije slagati fizicka ziva tela.
(ovo sam opisao na par tema, na ovom forumu)

U Bibliji Bog koji se toliko hvalise kao Kreator je Lucifer. A Djavo iz Biblije je je Baphomet. Nijedan nije bas pozitivan,
iako su kreatori.

Dakle, brate, ti nesvesno velicas Luciferove i Baphometove kreacije, koje su zapravo zamka za ostale Duse.
Bez obzira na to, da, oni zasluzuju neku vrstu divljenja za ta dela.

Sve je to ok. Sve dok velicas nesto - cinis dobro. Samo nemoj ponizavati ostale Duse. Smile

Klasična manipulacija,svašta si napisao a jedino ono što sam te pitao nisi odgovor dao...
Tako jednostavno pasulj a odgovora nema... Sada pričaš o kreatorima a do pre si govorio da kreatori i Bog ne postoji, samo duše... da je tako kako ti govoriš ne bi SUNCE sijalo i toplotom sve živo grejalo,već bi u tami sam bio...
E moj druže mili,demantuje te i energija ljubavi i u njoj Božija čestica postoji...evo ti i drugog dokaza da postoji BOG ALFA I OMEGA i vidiš kako sa daljine ono može da te ugreje...kao i topao ljudski pogled...
Žao mi je što tako razmišljaš i što stranputicom hodaš,ali slobodna volja data je tebi da se opredeljuješ...
Čovek na svim planovima postoji i materija nije nešto što treba odbacivati,jer istinski RAJ na Zemlji se nalazi,ali sada jeste drugo vreme gde tama vlada,ali vrlo brzo stiže novo doba kada će ponovo svetlost na celoj Zemlji zasijati u punoj snazi!!!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Dreammer
Gost

Poruka Poslao: 21 Maj, 2010 18:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Litlneks ::

Citat:
Vera:
Ne može da se nalepi ništa, odbije se jer ljubav zlo ne poznaje, to je već priča o Elektri.
aj, laku noć

Pogresila si lingvisticki (semanticki ili kako se to vec kaze). Htela si reci da ljubav ne cini zlo.

Nesvest i neznanje se baziraju na tome da Dusa nije u stanju da nesto podnese. A ljubav sve moze da podnese jel?

Ljubav zna zlo, i ljubav ga podnosi.

Nesvest i neznanje (tzv zlo) su udaljavanja, ili bezanje od neceg. Zatvoriti oci i ne gledati.

Ljubav je priblizavanje i upoznavanje neceg. Otvoriti oci i gledati.

Citat:
Litlnex:
Bog se ne može spoznati mozgom,već osećajima sopstvenim,dušom celom... Ima stara izreka koja kaže riba se ne čisti od repa,već od glave... Ne može se ulazati u strukture materije i gledati procese kako bi se došlo do istine,već treba osećajima svojim (dušom) spoznati šta je to Veliki Tvorac hteo,koja su mu stremljena...
Istina je samo jedna i još niko tvorčevu informaciju početnu nije izmenio... Evo Vam jedan prost dokaz o postojanju Boga jedinog Alfa i Omega... Uzmite u ruke seme pasulja i posadite ga u Zemlju i nići će pasulj,ništa drugo,ni grašak,ni kopriva,ni krompir.... Jednostavno i prosto pasulj je pasulj milionima godina posađen u Zemlju daje pasulj i ta prvobitna informacija tvorčeva odoleva milionima godina....
Neka se skupe te Velike duše i neka promene tvorčevu praizvornu informaciju i neka od pasulja nikne grašak i poverovaću VAM !!!!

Veliki tvorac je stvorio fizicki svet kao zatvor, da bi ostale Duse (jednake njemu) zaglupio i strpao u taj zatvor.
Samo sto to nije bio nikakav jedini veliki Bog, nego Lucifer. I nije on stvorio svet, nego ga je izmislio, i iskoristio
naivnost i snagu drugih Dusa, da bi one stvorile taj svet i posle bile u njemu zarobljene.

A pasulj? Tvorac bioloskog sveta je druga Dusa, ne Lucifer, nego Baphomet (e ovaj je Djavo/Sotona),
on je prvi izmislio kako iz energije i materije slagati fizicka ziva tela.
(ovo sam opisao na par tema, na ovom forumu)

U Bibliji Bog koji se toliko hvalise kao Kreator je Lucifer. A Djavo iz Biblije je je Baphomet. Nijedan nije bas pozitivan,
iako su kreatori.

Dakle, brate, ti nesvesno velicas Luciferove i Baphometove kreacije, koje su zapravo zamka za ostale Duse.
Bez obzira na to, da, oni zasluzuju neku vrstu divljenja za ta dela.

Sve je to ok. Sve dok velicas nesto - cinis dobro. Samo nemoj ponizavati ostale Duse. Smile

Klasična manipulacija,svašta si napisao a jedino ono što sam te pitao nisi odgovor dao...
Tako jednostavno pasulj a odgovora nema... Sada pričaš o kreatorima a do pre si govorio da kreatori i Bog ne postoji, samo duše... da je tako kako ti govoriš ne bi SUNCE sijalo i toplotom sve živo grejalo,već bi u tami sam bio...
E moj druže mili,demantuje te i energija ljubavi i u njoj Božija čestica postoji...evo ti i drugog dokaza da postoji BOG ALFA I OMEGA i vidiš kako sa daljine ono može da te ugreje...kao i topao ljudski pogled...
Žao mi je što tako razmišljaš i što stranputicom hodaš,ali slobodna volja data je tebi da se opredeljuješ...
Čovek na svim planovima postoji i materija nije nešto što treba odbacivati,jer istinski RAJ na Zemlji se nalazi,ali sada jeste drugo vreme gde tama vlada,ali vrlo brzo stiže novo doba kada će ponovo svetlost na celoj Zemlji zasijati u punoj snazi!!!

Ja se time slažem. Napisao sam da moj skromni i mali stav je, da se ovde zamenjuje alat sa izvorom: ako usporedjujem to sa Veddama: Vishnu sa Brahmom itd... (možda se to u hriščanstvu naziva Stvarnik i Elohim(i) ??)

Nije zatvor ovaj svet. Ja sam si sam izabrao kad sam se vratio nazad, o tom što se mi je dogodilo sam prićao gore u gornjim postovima sa Verom....
Ako iz stava božje većnosti gledamo na naš život u svim cjelom trajanju u materialnom postojanju, on je samo prolazna promenljiva avantura, kažu iluzija ili san.
Ja znam i tada kad sam izabrao znao sam, da sve je ok, sve je po "planu" jer bio sam dio tog plana kad se je taj plan kreirao za mene .... U tome nema ni najmanje sjenke od tragova zla, sve se ljepo slaže sa božanskom namjerom koja je utisnuta u moj kodirani programćić.
I ako posmatram moje "ponovo" uronjenje u materiju - odvajanje od svetla: moje bivanje ovde je zatvor /zarobljenost u ćula/materiju/ masu i kosti/ materialne organe itd.... i u materialnu okolinu ALI to uopšte nije bitno u konaćnom smislu. Bitno i važno je to, da znam da to je samo prolazni svet, samo jedna realnost od mnogih, sjenka prave one realnosti dje prića se sa Bogom lice u lice....
Sve to se mi je od onog iskustva dalje promenilo, ako bi prije tog iskustva ipak mislio kao Almsivi, onda nakon tog sam bi vidio da sam bio u zabludi, da Božji plan stvarno postoji, stvarno smo njegova djeca i nije razloga za paniku ili naglažavanje zarobljenosti u materiju. To sada tako je ali to nije nešto kolosalno tragićno.
Sve ima svoj razlog i svoje mogućnosti za ućenje: i zanimljivo je ovde sada posmatrati koji kvalitet ima ovde naša percepcija, pa duša, kako mi ovde funkcioniramo, kako živi naše društvo, kakav je svet odn. kako mi se on kaže itd .....

Dualnost postoji ali ona je samo kao nekva zavesa, koprena, pajćolan izmedju mene, nas, materije i Božjeg transcedentalnog sveta.
Važno je znati, da misli zaista imaju snagu, svoj život, svoj svet su misli.

Misli su energija dostizanja cilja. (ali ne samo jedan medijum za dostizanje cilja).

Sve zavisi od našeg unutarnjog strujanja, bivanja.
Sva izbira je naša, u nas. U tome smo slobodni i to nije zatvor. mi smo oni koji kreiramo si svoju budućnost, koji sami sebi razodkrivamo božji plan, transkripciju iz kolektivnog u individualno.

Pozdrav i ljubite se! Wink Smile
 Nazad na vrh »
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 21 Maj, 2010 19:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Dreammer:
To sam ja doživio na slov. forumu:
psovanje, poniževanje svih ostalih koji ne priznavaju Elohima i Em kao svevišnje kozmićk sile; pa istovremenom zamjenu nižjeg (Sotone) sa višim (Luciferom) - ljudi nemaju pojma o kozmićki hierarhiji. Ja kažem Pra-Kreatoru Bog (Vishnu) a podržavatelje i kreatorje univerzuma Stvarniki (poput Brahme ima tisuća Brahm svaki univerzum ima svoju Brahmu). Izmedju svih ovih duhovnih bića je odredjena hierarhija, razlikuju se u odnosu kvaliteta i dometa manifestiranja.

Ok, ti momci na tom forumu su onda kao neki sektasi. Smile

A ovo drugo mi je vise kao nagadjanje. Nisam ja nikad video ni Brahmu ni Shivu ni ovog ni onog Boga.

Ja vidjam svakodnevno ljude (Duse u telima). Ovi ljudi stvaraju ovaj svet. Nema Bogova!

Citat:
Vera:
Nisam pogrešila jer baš je tako ljubav zlo ne poznaje, ona ga spoznaje i nikada ga ne prihvata.
Spoznanje zla je od presudnog značaja za svesnost a dobar čovek u ovome vremenu više strada jer mu treba više zla da bi ga postao svestan i da ga prepozna.
Ko ljubavi u sebi ima on tim očima svet posmatra, vidi svoj sadržaj a on u njegovom okruženju ne postoji.

Ok.

Citat:
Litlnex:

Sve u svemu, ovo su samo teorije, tako da necemo imati neke koristi kada dokazemo ko je u pravu. Smile

Objasnio sam stvari vise puta. Svi smo kreatori sa beskonacnim potencijalom. Nema samo jednog kreatora (Bog)
koji je stvorio svet. Nego ih ima milijarde. Ali, neki od njih su bili prvi koji su izmislili nacin kako stvarati
materijalni svet (Lucifer).

A o pasulju, ne mogu ti odgovoriti. Ne znas ni ti ko je stvorio pasulj. Mozemo samo nagadjati. Ti kazes da je stvorio
Bog. Ali nisi sa njim pricao, pa da ti je to on jasno i lepo rekao. Nisi sa njim priceo zato jer kreator pasulja
nije ALFA I OMEGA, nego jedna obicna Dusa, koja je bila dovoljno intiligentna da izmisli pasulj pre par triliona godina.

Ne treba da ti bude zao. Oni koji hodaju stranputicom bolje prolaze. Jer nisu razocarani posle zivota kada vide da
tog ocekivanog nema Boga i sudnjeg dana, nego reinkarnacija jopet. Cool

Zemlja je potencijalni raj. Slazem se. Ne vlada tama, vlada manipulacija.

Novo doba? Ok. Ionako smo svi new ageri. Smile

Citat:
Dreammer:
Nije zatvor ovaj svet. Ja sam si sam izabrao kad sam se vratio nazad, o tom što se mi je dogodilo sam prićao gore u gornjim postovima sa Verom....

Dobro, ti si mogao izabrati ovaj zatvor (kao i svi ostali). I u zatvoru imas neke aktivnosti koje su ti dopustene,
i neko polje na kom mozes delovati. Nije sve ograiceno. Ali mnogo toga je ograniceno, u fizickom svemiru.

Citat:
Dreammer:
Ako iz stava božje većnosti gledamo na naš život u svim cjelom trajanju u materialnom postojanju, on je samo prolazna promenljiva avantura, kažu iluzija ili san.

Da.

Citat:
Ja znam i tada kad sam izabrao znao sam, da sve je ok, sve je po "planu" jer bio sam dio tog plana kad se je taj plan kreirao za mene .... U tome nema ni najmanje sjenke od tragova zla, sve se ljepo slaže sa božanskom namjerom koja je utisnuta u moj kodirani programćić.
I ako posmatram moje "ponovo" uronjenje u materiju - odvajanje od svetla: moje bivanje ovde je zatvor /zarobljenost u ćula/materiju/ masu i kosti/ materialne organe itd.... i u materialnu okolinu ALI to uopšte nije bitno u konaćnom smislu. Bitno i važno je to, da znam da to je samo prolazni svet, samo jedna realnost od mnogih, sjenka prave one realnosti dje prića se sa Bogom lice u lice....

Dobro, to je sve ok.

Citat:
Sve to se mi je od onog iskustva dalje promenilo, ako bi prije tog iskustva ipak mislio kao Almsivi, onda nakon tog sam bi vidio da sam bio u zabludi, da Božji plan stvarno postoji, stvarno smo njegova djeca i nije razloga za paniku ili naglažavanje zarobljenosti u materiju.

Pa postoji, Luciferov plan "mentalne dozivotne robije u fizickom svemiru". To nije nuzno zlo, jer Dusa ne zna
ono sto ne iskusi. Tako da iskusiti matrijalni svet i robiju je korisno za Dusu.

Ja nisam Luciferov sin!! Ja sam svoja Dusa - JA. Smile

Citat:

Misli su energija dostizanja cilja. (ali ne samo jedan medijum za dostizanje cilja).

Da.

Poz.
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 21 Maj, 2010 19:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
A ovo drugo mi je vise kao nagadjanje. Nisam ja nikad video ni Brahmu ni Shivu ni ovog ni onog Boga.

Ja vidjam svakodnevno ljude (Duse u telima). Ovi ljudi stvaraju ovaj svet. Nema Bogova!

Sa ovime bih se složila jer i ja smatram da na ovoj planeti nikada nije bilo čoveka koji je mogao biti bog. Bog se gradi od bilijona čelija koje se međusobno povezuju.

Moje saznanje je da se na ovoj planeti u ovoj frekfenciji ni ne može postojati kao Božiji čovek, to znači biće rasterećemo materijalnog, reptilskog, dela i biće koje stvara.

Kada se duše (ženski princip) na zemlji ujedini sa muškim principom taj spoj se događa na drugoj frekfenciji, iznad Zemlje.

Tako da se slažem da našom planetom šetaju duše u telima koja su stvorile i da bi postale ČOVEK moraju se sa spojiti u celinu sa drugim polom. Tada nastaje čovek čije srce mi odavde vidimo kao zvezdu koja sija i stvara.

Da dodam ljudi grade ovaj svet na temeljima materije koju neprekidno menjaju oblike ali ne i suštinu. Ljudi na ovome nivou ništa ne stvaraju.
 Nazad na vrh »
Dreammer
Gost

Poruka Poslao: 21 Maj, 2010 20:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Dreammer:
To sam ja doživio na slov. forumu:
psovanje, poniževanje svih ostalih koji ne priznavaju Elohima i Em kao svevišnje kozmićk sile; pa istovremenom zamjenu nižjeg (Sotone) sa višim (Luciferom) - ljudi nemaju pojma o kozmićki hierarhiji. Ja kažem Pra-Kreatoru Bog (Vishnu) a podržavatelje i kreatorje univerzuma Stvarniki (poput Brahme ima tisuća Brahm svaki univerzum ima svoju Brahmu). Izmedju svih ovih duhovnih bića je odredjena hierarhija, razlikuju se u odnosu kvaliteta i dometa manifestiranja.

Ok, ti momci na tom forumu su onda kao neki sektasi. Smile

Citat:
Vera:

Ok.

Citat:
Litlnex:

Sve u svemu, ovo su samo teorije, tako da necemo imati neke koristi kada dokazemo ko je u pravu. Smile

Objasnio sam stvari vise puta. Svi smo kreatori sa beskonacnim potencijalom. Nema samo jednog kreatora (Bog)
koji je stvorio svet. Nego ih ima milijarde. Ali, neki od njih su bili prvi koji su izmislili nacin kako stvarati
materijalni svet (Lucifer).

A o pasulju, ne mogu ti odgovoriti. Ne znas ni ti ko je stvorio pasulj. Mozemo samo nagadjati. Ti kazes da je stvorio
Bog. Ali nisi sa njim pricao, pa da ti je to on jasno i lepo rekao. Nisi sa njim priceo zato jer kreator pasulja
nije ALFA I OMEGA, nego jedna obicna Dusa, koja je bila dovoljno intiligentna da izmisli pasulj pre par triliona godina.

Ne treba da ti bude zao. Oni koji hodaju stranputicom bolje prolaze. Jer nisu razocarani posle zivota kada vide da
tog ocekivanog nema Boga i sudnjeg dana, nego reinkarnacija jopet. Cool

Zemlja je potencijalni raj. Slazem se. Ne vlada tama, vlada manipulacija.

Novo doba? Ok. Ionako smo svi new ageri. Smile

Citat:
Dreammer:

Dobro, ti si mogao izabrati ovaj zatvor (kao i svi ostali). I u zatvoru imas neke aktivnosti koje su ti dopustene,
i neko polje na kom mozes delovati. Nije sve ograiceno. Ali mnogo toga je ograniceno, u fizickom svemiru.

Citat:
Dreammer:

Da.

Citat:

Dobro, to je sve ok.

Citat:
Sve to se mi je od onog iskustva dalje promenilo, ako bi prije tog iskustva ipak mislio kao Almsivi, onda nakon tog sam bi vidio da sam bio u zabludi, da Božji plan stvarno postoji, stvarno smo njegova djeca i nije razloga za paniku ili naglažavanje zarobljenosti u materiju.

Pa postoji, Luciferov plan "mentalne dozivotne robije u fizickom svemiru". To nije nuzno zlo, jer Dusa ne zna
ono sto ne iskusi. Tako da iskusiti matrijalni svet i robiju je korisno za Dusu.

Ja nisam Luciferov sin!! Ja sam svoja Dusa - JA. Smile

Citat:

Da.

Poz.

ok, pitanje naravnost: dali si onda vidio Lucifera??

Ja sam vidio ove entitete oje ovde nazivam tako da nisam upotrebio samo književno-religiozne metafore. najbliži nama poznan model su mi indijske Vedde (drugih barem sada ne poznam, kao npr. ne poznam Elektre itd ....) ali i u novim NLP spisima našao sam vrlo dosta slaganja (90%). I u BHS itd .... Suština prekrstava se u njima ali i u svetom pismu ali tako jako ga ne poznajem.

Zamenjuješ kreaciju na materialnom nivou i na transcedentalnom nivou.

Dali ćovjek normalan prosjećan stvara kreaciju univerzalnih matrik i možda kolektivne kalupe duš itd?
Dali si ti sam stvorio svoju dušu?

Odgovori na to.

Nilad nisam reako, da mi nismo kreatori - pa napisao sam da i ja sam bio u procesu božje kreacije aktivan. Ali vrati se na izjavu dje prićaš o zatvoru.... kako možemo biti univerzalni kreatori poput Bogova, ako smo u zatvoru? Prićaš kontradikcije.
 Nazad na vrh »
Dreammer
Gost

Poruka Poslao: 21 Maj, 2010 21:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::
Citat:

Sa ovime bih se složila jer i ja smatram da na ovoj planeti nikada nije bilo čoveka koji je mogao biti bog. Bog se gradi od bilijona čelija koje se međusobno povezuju.

Moje saznanje je da se na ovoj planeti u ovoj frekfenciji ni ne može postojati kao Božiji čovek, to znači biće rasterećemo materijalnog, reptilskog, dela i biće koje stvara.

Kada se duše (ženski princip) na zemlji ujedini sa muškim principom taj spoj se događa na drugoj frekfenciji, iznad Zemlje.

Tako da se slažem da našom planetom šetaju duše u telima koja su stvorile i da bi postale ČOVEK moraju se sa spojiti u celinu sa drugim polom. Tada nastaje čovek čije srce mi odavde vidimo kao zvezdu koja sija i stvara.

Da dodam ljudi grade ovaj svet na temeljima materije koju neprekidno menjaju oblike ali ne i suštinu. Ljudi na ovome nivou ništa ne stvaraju.

Moje skromno iskustvo i iz toga moje mnenje je, da kako da kažem, Bog ne može da se postaje, onaj Jedini Prastvarnik, ... on je jedan..... bio i bude .....

Ali u iskustvu doživio sam, da mo možemo sa našom namjerom i programom; razvijenom ćistom svješću da dodjemo Bogu visavi, da ga nagovaramo osobno i njega vidimo osobno .... to je tažko opisivati jer "osobno" nanosi se na onaj nama sada poznani dio percepcije što mi ovde sada podrazumjevamo pod tom šta je to "osobno" ....
rekao sam da "tamo" nije granica kakve mi poznajemo ovde.
Tamo sve je sveprožimajuća svjest; svjest u krajnje ćelije i suptilne ćestice od svega što se može da se sazna ili primjeti, registrira .... To je samo jedna od karakteristika i ta ni pod razno nije "point"
Barem meni osobno bilo je važno, da treniram da ućim se ono znanje tamo, da proširim znanje i poznavanje informacija. Nekva prijateljica mi je rekla da ućio sam se o svima ćelijama svih univerzuma koje poznajemo i koji opstajaju.

Sory ako nakladam ..... da povratim se nazad Veri tebi:

da imaš prav, da. Ako bi vreme da naućimo sve ove infose mjerili zemaljskim --- to su stvarno milijuni godina....
Napisao sam da na odredjenom nivou treba je da se naući speed perceptiranja koji je jako viši i brži od svetlostnog. Tek onda sa tim može se doći do granice posledjneg materialnog (i to prema nma nije više materialni univerzum nego najfinija proćiščena materija) univerzuma i prestupiti vrata u Božji vjećni svjet....

Tako da, ja, sladjem se - ljudskom oblikom ili našom svešću ne može se biti Bog, ne može se da se svestno realizira ni jedan pojedini funkcionalni dio njega ...npr. po Veddama da postaneš Shiva, ili Brahma...ili Krishna ...ili nešto drugo nekva deva.

treba je razviti sasvim druge finoćulne organe i takvu percepciju.
za primanje infosa upotrebljavaju se sva vlakna od svetla koje mi zaznavamo kao "ja" odn. naš "mjehurić." ma u stvari to sve je još puno puno više komplicirano, odnosno kodovi za to su jako kompleksni.
Rekao sam da infosi u hologramskim ploćama koncentriraju milijune svih mogućih infosa, doživljava se ih sa svima ćulima, bez nama poznanih granica i metoda komunikacije ovde, tamo su drugi procesi izmenjivanja infosa i znanja. Sve tamo prima i perceptira se kompleksno, na više kanala istovremeno.

meni ovo iskustvo dalo je materiala mogu da kažem za više zemaljskih života poput riznice - biblioteke podataka. Kao da je to bezgrajno znanje....

LP Wink Smile
 Nazad na vrh »
Dreammer
Gost

Poruka Poslao: 21 Maj, 2010 21:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[/quote]

[/quote]

več ovaj kvalitet - koji kodira ovaj proces hmmmm -- trebao bi ovde na bilijune nama poznanih knjiga ako bi se ovo znanje koje je potrebno da se zna samo u tom specifićnom fokusu koje veze, kakve veze, itd .... su to koje tako visoko sredjenom principom povezuju ćelije svesti, da ona se može proširiti prema toj kvaliteti i nakon tog transformiranja da može da se susreti/vidi sa Bogom visavi a što više bilo bi potrebno - da postaje se Bog koji postane jedna svemirska intergalaktićka konstanta bivanja.
Već stvaranje "materialnih" univerzuma jako je kompleksan sistem radjanja i kreiranjanovih kalupa/matrika koje utiskuju svoju isabranu kodu u holograme koji onda "padaju" u promenljive manifestacije u odredjen prostor i vreme.
To sve je jako kompleksno.

pozdrav!! Wink
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 22 Maj, 2010 01:13 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

evo, pre spavanja, nesto mozda i off topic.
Pogledam naziv teme i padne mi na pamet - secanje. Jedan moj prijatelj, inicirani Brahmana, kada sam razgovarao sa njim na neku slicnu temu, kao eventualni problem, odgovorio mi je:
Ma, pusti to onima koji hoce da se bore, Krishna ce vec to da organizuje i bez tebe.
Ti gledaj sta je tebi najbitnije u zivotu.
I... tako... odustanem ja, od borbe... i za dobro ili za zlo.
Izgleda da nisam ( vise ) ratnik. A to sto nosim nevidljivi mac, hahaha... to nije moje.
Sada, neki put, samo pogledam - sta se dogadja. Cisto da budem u toku, ko vodi, hahaha
a, pobednik se vec zna, unapred. Jer drugacije i ne moze da bude.
nereseno, hahaha
malo sale, pre spavanja.
Ali i izbiljno pitanje: da li se borba dobra i zla nekada pauzira...???
mislim nesto kao poluvreme, pa onda ide i PROMENA STRANA, AHA.
ili na cetvrtine, kao u vaterpolu.
ili barem nocu... nekada su se borbe vodile fer i ljudski, pa je bilo i odredjenog vremena za odmor, zabave
i spavanje. a SUTRA, kao na posao, znaci 8 sati borbe. Sa pauzom za rucak.
ma, jasno da ovo nije ozbiljan text, Alex. Sta ce ti to?
nemoj da zavodis ljude. Idi spavaj, a njih ostavi na miru. Pa, ne razumes da je ,za nekoga, borba, u stvari - mir.
ili se pravis da ne razumes,a?
Kako podela licnosti moze da bude - zabavna, hahaha
laku noc

pzz
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 22 Maj, 2010 18:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Dreammer:
ok, pitanje naravnost: dali si onda vidio Lucifera??

Ne. Nisam video Lucifera.

Citat:
Ja sam vidio ove entitete oje ovde nazivam tako da nisam upotrebio samo književno-religiozne metafore. najbliži nama poznan model su mi indijske Vedde (drugih barem sada ne poznam, kao npr. ne poznam Elektre itd ....) ali i u novim NLP spisima našao sam vrlo dosta slaganja (90%). I u BHS itd .... Suština prekrstava se u njima ali i u svetom pismu ali tako jako ga ne poznajem.

Dobro. Znaci ti si nekako video te Bogove.

Ja verujem da oni postoje, ali oni po mom misljenju nisu Bogovi, nego Bogovi. Kako da objasnim oni su Duse.
Dusa je Bog. Ja sam isto takva Dusa, i ti, i Vishnu, Shiva, Lucifer i Krishna itd. Svi su Duse.

Svi imaju isti potencijal. Ali neke Duse su starije, iskusnije, intiligentije, vise stvaralacke, a neke su manje stvaralacke,
manje intiligentne, mladje. Mladje, u smislu da nisu u isto vreme pocele ziveti u manifestovanim svetovima.
Dosle su kasnije u ove svetove, pa manje znaju o njemu.

Sta je to NLP?

Citat:
Zamenjuješ kreaciju na materialnom nivou i na transcedentalnom nivou.

Kreacija je kreacija kakva god da bila. Dusa je sposobna da stvara. Drugim recima Dusa moze stvarati.
Moze stvarati stvasta. Moze stvarati materiju, energiju, prostor, vreme, svetove. Moze stvarati kucu od cigli i betona,
u ovom slucaju materijal je vec stvoren, pa ga ljudi samo slazu. Moze stvarati misli, emocije, secanje, percepciju.
Ovo je najbitnije, Dusa stvara svoje misli, svoj dozivljaj i licno iskustvo.

Citat:
Dali ćovjek normalan prosjećan stvara kreaciju univerzalnih matrik i možda kolektivne kalupe duš itd?

Da, na neki nacin.

Citat:
Dali si ti sam stvorio svoju dušu?

Dusa svojom voljom postoji. Verovatno da, sam sebe sam stvorio.

Citat:
Nilad nisam reako, da mi nismo kreatori - pa napisao sam da i ja sam bio u procesu božje kreacije aktivan. Ali vrati se na izjavu dje prićaš o zatvoru.... kako možemo biti univerzalni kreatori poput Bogova, ako smo u zatvoru? Prićaš kontradikcije.

Dobro.

Zato sto Dusa je sklona (podlozna) da se poistoveti sa svojim kreacijama, i onda onaj ko zloupotrebljava
njene kreacije, onda zloupotrebljava i nju. Zato sto Dusa moze da stvara misli koje postavi izvan svog vidika,
a koje je direktno ogranicavaju. Dusa moze da stvori zamku, i onda da zaboravi za nju, i onda da upadne u nju,
i onda da ne zna kako da se izvuce iz svoje zamke.

Citat:
Vera:
Da dodam ljudi grade ovaj svet na temeljima materije koju neprekidno menjaju oblike ali ne i suštinu.

Mogu da se slozim.
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 23 Maj, 2010 07:20 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Samo čovek i njegova duša stvorena Božijom promišlju može stvarati nove svetove i postojeće menjati !!! Ništa ne vredi ostalim energetskim živim suštinima,nikada neće moći otkiriti tajnu materijalnog postojanja!!!
Ne budi smešan brate mili,sam si stvorio svoju dušu... Zašto ne stvoriš i telo sam??? Zašto su ti potrebni roditelji da bi postojao i sa svojom dušom u ovom telu na Zemlji? Možda je sve fikcija,umišlaj u tvojoj glavi pa i tvoji roditelji ne postoje!!!
BOG JE ALFA I OMEGA I SVE POTIČE IZ NJEGA I ON JE LJUBLJENI RODITELJ NAŠ;KOJI SAMO MOŽE DA VOLI I LJUBI SVOJU DECU!!!
 Nazad na vrh »
Dreammer
Gost

Poruka Poslao: 23 Maj, 2010 09:00 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Litlneks ::
Samo čovek i njegova duša stvorena Božijom promišlju može stvarati nove svetove i postojeće menjati !!! Ništa ne vredi ostalim energetskim živim suštinima,nikada neće moći otkiriti tajnu materijalnog postojanja!!!
Ne budi smešan brate mili,sam si stvorio svoju dušu... Zašto ne stvoriš i telo sam??? Zašto su ti potrebni roditelji da bi postojao i sa svojom dušom u ovom telu na Zemlji? Možda je sve fikcija,umišlaj u tvojoj glavi pa i tvoji roditelji ne postoje!!!
BOG JE ALFA I OMEGA I SVE POTIČE IZ NJEGA I ON JE LJUBLJENI RODITELJ NAŠ;KOJI SAMO MOŽE DA VOLI I LJUBI SVOJU DECU!!!

Slažem se na osnovi mojeg iskustva opisanog dalje gore.

Ali tzragićno je (danas) kako nevini ljudi zamenjuju alat sa kreatorom, put sa ciljem itd ....
Ako su pojmovi koji se odnose na ćinjenice tako zbrkani onda nije ćudno da i ostalo mišljenje je pogrešno.

Još gore je na tom našom slov. forumu dje svira frulu jedan samookrunani guru koji sve prebaciva na materialne EM. Kaže da ovi su Izvor svega....
Ma kamo ide taj svet i ljudi.
Ako bi rekao tradicionalnim rjećima ovo je ćista blasfemija (degradacija).
Pa i zato smo mi ovde, da treniramo vježbe spiritualnih lekcija Wink Smile

Na slov. forumu kontaktirao me je jedan koji ima samo 4 objave tekstova. On kaže da ima slobodni kontakt sa inteligencom/bićem kojeg ni ne mogu mi da si zamislimo tako je kompleksan i proširen. I on ne zna njegovog pravog imena - dao mu je naziv "MasterMind" ..... On kaže da je on sam kao ćovjek dio tog Masterminda ali on ne kaže da je on taj MasterMind .... nisu oni isto.
Videt ću što bude mi više rekao o tih iskustvih, interesuje me

Pozdrav!
 Nazad na vrh »
Dejjan

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 23 Maj, 2010 13:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Litlneks je najveći čovekoljubac kojeg sam ja sreo.
Barem vako' , na rečima Laughing
Nosferatu
Majstor

Pridružio: 12 Apr 2010

Poruka Poslao: 23 Maj, 2010 19:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Litlneks je za mene Alfa i Omega.Takav je po prirodi.Beskonacan..
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Nosferatu
Majstor

Pridružio: 12 Apr 2010

Poruka Poslao: 23 Maj, 2010 19:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Fizicko telo je zlo a dusa je dobro.Ljudi su perfektni.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Strana 5 od 6

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90062 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40661 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42400 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30292 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35335 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42768 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Virdžinijin Pogovor 1 adminfob 9743 22 Jan, 2008 22:49 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)