THE VENUS PROJECT
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » NOVAC I DUHOVNOST
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
WORLDGENESIS
Tragalac

Pridružio: 25 Maj 2010

Poruka Poslao: 02 Jun, 2010 01:29 am    Naslov: THE VENUS PROJECT
Odgovoriti sa citatom

Resource Based Economy-termin je stvorio Jacque Fresco i znači ekonomija tj. ekonomski sistem u kome su dobra i usluge dostupne bez upotrebe novca, kredita,razmene robe ili bilo kojeg sistema zaduženosti ili zavisnosti(ropstva).
WORLDGENESIS
Tragalac

Poruka Poslao: 02 Jun, 2010 01:38 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Our efforts are directed at removing the causes that lead to societal degradation rather than wasting them on remedying effects.
Naši NAPORI su usmereni na uklanjanje uzroka koji vode socijalnoj degradaciji, pre nego na njihovo traćenje na efekte zalečenja.

http://www.youtube.com/watch?v=RVOPkGAtt48

Živelo morfogenetsko polje.

Želim da čujem vaše mišljenje. Wink
filip
Tragalac

Pridružio: 05 Maj 2010

Poruka Poslao: 02 Jun, 2010 01:44 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne svidja mi se zagovaranje planete sa 500 miliona stanovnika. Lici mi na pricu koju forsiraju Rotsildi i Rockfeleri. Pratio sam jedno vreme, ali kad su poceli da zagovaraju neke stvari kao ove gore navedene, batalio sam. Ako majka priroda misli da nas ima previse, nek nas se resi. Samo neka mi to ne trpaju u glavu neki samozvani likovi.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
WORLDGENESIS
Tragalac

Poruka Poslao: 02 Jun, 2010 01:47 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U prethodnom postu reč NAPORI se odnosi na ljude koji su uključeni u ovaj prekrasan projekat o kome za sad još uvek minimalno znam, i u koji sam zaljubljena.

http://thevenusproject.com#video
WORLDGENESIS
Tragalac

Poruka Poslao: 02 Jun, 2010 02:13 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Znači status ne činjenja je daleko bolji, ako tako misliš, šta da ti kažem, izbaci kroz prozor
svoj računar, i prestani da činiš išta, pošto izgleda sam sebe svrstavaš u kategoriju koja treba da nestane.I niko ti ne trpa u glavu nešto što ti ne želiš,kao da jadan nemaš svoju volju, pošto si pratio ,ali ništa iz toga pozitivno izvukao,čak ni kao ideju koja se može razraditi sa nekim drugim varijablama.
filip
Tragalac

Poruka Poslao: 02 Jun, 2010 12:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ziveo! Laughing
 Nazad na vrh »
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 02 Jun, 2010 13:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne znam, na cemu rade oni sa VenusProject.

Mogucnosti postoje, da na planeti zive 500 milijardi ljudi, zdravo i veselo. Da se ne zagadjuje itd.
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 03 Jun, 2010 09:52 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

filip ::
Ne svidja mi se zagovaranje planete sa 500 miliona stanovnika. Lici mi na pricu koju forsiraju Rotsildi i Rockfeleri. Pratio sam jedno vreme, ali kad su poceli da zagovaraju neke stvari kao ove gore navedene, batalio sam. Ako majka priroda misli da nas ima previse, nek nas se resi. Samo neka mi to ne trpaju u glavu neki samozvani likovi.

Ima dovoljno za jos 10 puta po toliko ljudi koliko ih sada ima, ima planeta zemlja dovoljno za svakog coveka..

ali.. nema dovoljno za POHLEPU svakog coveka.

"Definisi neophodno"
WORLDGENESIS
Tragalac

Poruka Poslao: 03 Jun, 2010 11:14 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sviđa mi se bilo koja reakcija .

Svi bre nešto pratimo i skupljamo naokolo i paste-ujemo.

Kad će započeti kreiranje tog čuvenog zdravog modela?

Ko da je meni potrebna slika na temi, i ja sam bila u Africi, ko da bol u gudima nisam

osetila, stezanje srca i ostale fizičke reakcije na slike i prizore.

Gde je ta kreativnost?-Nastala iz ljubavi? Svi se bre nešto predali i kontempliraju za sebe.

Ako projekat ne valja, hajde da ga menjamo u viziji da valja i odgovara!!!!
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 03 Jun, 2010 13:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

stvarno ? :) bio sam u libiji jos sa 8 godina a tamo sam isao u 3ci razred osnovne skole to je u severnoj africi..

Clan sam ISKCON-a nekih 3 godine mada aktivno samo 2e.. tako da radim sluzbu za dobrobit citavog covecanstva. Meni ovaj materijalisticki pokret venus deluje veoma slepo, ne obazirujuci se na prave potrebe svih zivih bica niti postovanje..
filozofija im nije prakticna

Zapravo svako zivo bice ima dve potrebe u srcu. Da voli i bude voljeno.
Svaki postupak zivog bica je ili pruzanje ljubavi ili vapaj za njom..
Vremenom ljudi su se jako degenerisali te su zatrpali svoja srca djubretom, zamaglili umove a ljubav zaboravili te traze utehu u drugim stvarima koje naravno nikada ne mogu zameniti to mesto u srcu koje postaje poput crne rupe.. pohlepa nije nikada zadovoljena, moze samo da raste.. kao sto ni pozar ne moze biti ugasen hraneci ga drvima i djubretom, samo raste i tako citav svet gori u tom pozaru.
Jedino milost moze pomoci, kao sto voda moze pomoci zednome.
Cula se trebaju jednostavno ukljuciti u vise delatnosti i visu svrhu..
filip
Tragalac

Poruka Poslao: 03 Jun, 2010 14:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo jedna stvar u duhu ove teme:

Link
 Nazad na vrh »
WORLDGENESIS
Tragalac

Poruka Poslao: 03 Jun, 2010 15:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

An idea that is developed and put into action is more important than an idea that exists only as an idea.

Ideja koja je razvijena i sprovedena u akciju je važnija od ideje koja egzistira samo kao ideja.

Baš me zanima šta imamo svi da kažemo na ovo, jer dok mi kontempliramo , tako ja nazivam vizualizaciju i meditaciju bez akcije, drugi su u fazi sprovođenja.A rečenicu odozgo, kao što ogromna većina vas zna, nam je izgovorio što kaže alex, još davno dragi nam naš ''Čika'' Buda.
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 03 Jun, 2010 18:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
WorldGenesis:
An idea that is developed and put into action is more important than an idea that exists only as an idea.

Ideja koja je razvijena i sprovedena u akciju je važnija od ideje koja egzistira samo kao ideja.

Lepa ideja. Smile

Citat:
Marko:
stvarno ? Smile bio sam u libiji jos sa 8 godina a tamo sam isao u 3ci razred osnovne skole to je u severnoj africi..

Nisam znao da si bio u Africi. Smile
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 03 Jun, 2010 19:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala ma MArliju. Lepo si me podsetio na neka davna vremena...
Sto se tice realizacije, jedan sam od onih koji sve sprovedu u delo....
Mislim skoro svaku dobru zamisao koju imam
Nije to tako tesko, verujte mi... Wink
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 04 Jun, 2010 05:04 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ljudi samo da prestanu jesti meso pa vise nece biti gladi u svetu a kamoli kada bi jos procistili srce od pohlepe i zavisti..

@Almsivi pa naravno da nisi znao kada me ne poznajes xP
ovo kao poznavanje preko interneta je neopipljivo i nije prakticno.
Treba da provedes makar nekoliko dana s nekom osobom da bi video kako se zaista ponasa pa da kazes da si je upoznao malo..
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » NOVAC I DUHOVNOST
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka MOJE LIČNO MIŠLJENJE BEZ PARDONA 87 kosmička_beba 26684 13 Avg, 2011 13:44 pm
Starcy Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Život bez novca 0 D.S. 4120 19 Jul, 2011 20:32 pm
D.S. Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da nije žalosno,bilo bi smiješno 11 Pitija 8253 12 Feb, 2011 08:18 am
Pitija Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 155439 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka FLUOR - najveća prevara 20.veka 29 Vesna 20399 22 Apr, 2010 07:00 am
valen Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZNANJE NA DAR, onome ko hoće da zna. 2214 Vera Bojičić 825501 08 Jan, 2010 00:07 am
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 36466 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)