Oslobodi moju poruku svetu - Osho
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » DREAMSPELL - PUT KA MIRU 2012
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Akasha
Iskušenik

Pridružio: 13 Apr 2009

Poruka Poslao: 15 Apr, 2009 14:47 pm    Naslov: Oslobodi moju poruku svetu - Osho
Odgovoriti sa citatom

Covecanstvo umire, i nije mnogo vremena ostalo. I to se oseca, ne samo ovde oko komune, to svuda osecaju osetljivi, inteligentni, kreativni ljudi. Samo mediokriteti nisu toga svesni; samo politicari nastavljaju da jure u opasnost, nevolju, koja ceka, potpuno nesvesni kuda idu i gde vode svet.
Ali osetljivi ljudi, svesni, meditativni, ljudi srca, svuda osecaju da je opasnost vrlo blizu, da covecanstvo moze da pocini samoubistvo svakog trenutka, da buducnost nikada nije bila tako nesigurna kao sto je danas, da sutra mozda stvarno nikada nece doci.
Covek se svodi na masinu, i mehanicke vrednosti postaju dominantne. Umetnik se ne postuje, ali tehnicar da. Poezija se ne voli, ali vodoinstalaterski posao da. Plesac vise nije u centru zivota, vec biznismen, birokrata, politicar. Sve sto je lepo postaje za coveka nevazno, jer to sto je lepo ne moze se koristiti kao sredstvo za nesto. To sto je lepo je jedan kraj za sebe. Ne mozete da koristite poeziju u ratu; bice vam potreban naucnik, a ne pesnik. I ne mozete da koristite muzicara na trznici; tamo ce vam biti potrebni ekonomisti.
Ceo zivot je ujarmljen oko pogresnih stvari. Novac je vazniji od meditacije. To je veoma naopaka situacija: covek dubi na glavi. Covek umire, i smrt je spora. I, upamtite, kada je smrt veoma brza mozete da je izbegnete, jer ste je intenzivno svesni. Kada dolazi vrlo, vrlo sporo, sporo trovanje...
Svet se vrlo sporo truje. Reke su zagadjene, okeani su zagadjeni, jezera umiru. Priroda se unistava. Iskoriscavamo tako mnogo zemlju da, pre ili kasnije, necemo biti u stanju da zivimo na njoj. Ne ponasamo se dobro prema prirodi.
Ceo nas pristup je pogresan, destruktivan. Samo uzimamo od zemlje, i nista ne vracamo. Samo iskoriscavamo prirodu. Zivotna sredina je unistena, kruzenje je prekinuto, ne zivimo u savrsenom krugu, a priroda je savrsen krug: ako uzmete sa jedne strane, sa druge dajete, ne unistavate. Ali mi to cinimo: samo uzimamo, i rezerve se trose. Ali to trovanje se desava polako, polako. Ne vidite da se to dogadja jer tome treba dugo vremena. I postoje politicari koji sakupljaju sve vise i vise atomskog oruzja - vise atomskih bombi, vise hidrogenskih bombi, superhidrogenskih bombi - kao da je covek odlucio da izvrsi samoubistvo.
Kraj ovog veka ce videti ili potpuno unistenje covecanstva, i sa tim potpuno unistenje zivota na zemlji, ili ce se roditi novi covek - novi covek koji nece mrzeti zivot, kao sto je bilo uradjeno u proslosti, novi covek koji ce voleti zivot; novi covek koji nece biti negativan, ni na koji nacin, vec ce biti afirmativan; novi covek koji nece zeleti zivot posle smrti, vec ce ziveti iz trena u tren, u pukoj radosti - koji ce o ovom zivotu misliti kao o poklonu a ne kao o kazni, koji nece biti u antagonizmu sa telom, koji ce postovati telo kao hram duse; koji ce voleti, i koji se nece plasiti ljubavi; koji ce se kretati u svakovrsnim vezama a opet biti u stanju da ostane svoj.
Covek, kakav je, ne moze da opstane. Ili ce da se promeni, transformise, ili ce morati da umre i napusti zemlju.
To se oseca, zbog toga ste u takvoj zurbi. Zbog toga sam ja u takvoj zurbi. Moji sanjasini mogu biti taj novi covek, moji sanjasini mogu da najave novo doba. Stoga ce mojim sanjasinima da se suprotstave svi na proslost orjentisani ljudi: hindu, hriscani, muslimani, djajini, budisti - gotovo svi. Oni ce se suprotstaviti, i to je prirodno jer mi pokusavamo da uvedemo novu buducnost. Da bi smo uveli novu buducnost, moracemo da unistimo proslost, jer ako proslost ne prestane da postoji, buducnost ne moze da stupi u postojanje.
Ono sto kazujem treba preneti sto je vecem broju ljudi moguce, i sto je brze moguce. Koristite sve savremene medije da doprete do sto je vise ljudi moguce. Ipak, budite svesni da je to jako tesko preneti komunikacijom. To je gotovo nemoguce preneti komunikacijom; ipak to treba da se uradi. Cak i ako se delovi onoga sto govorim razumeju, to ce biti dovoljno da se stvori polje, energetsko polje, u kome se novi covek moze zaceti.
Cak i ako ljudi to pogresno shvate... Bolje je shvatiti istinu, ali ako istina nije shvacena i to je bolje nego laz. U nerazumevanju ce takodje ostati nesto od istine. A istina je potencijalna snaga, velika snaga. Cak ako i delic, samo zrnce istine padne u vase srce, pre ili kasnije postacete rajski vrt. To se ne moze izbeci. Samo kap, i ceo okean ce naci svoj put do vas.
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 15 Apr, 2009 20:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...
Draga Akasha, dobro nam došla,
i HVALA TI za ovaj predivni Oshov tekst ,
koji potpuno oslikava situaciju u kojoj se sad nalazi čovečanstvo.

herc

.

Poslednji izmenio Vesna dana 15 Apr, 2009 20:17 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 15 Apr, 2009 20:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Šta su mojii sanjasini?
 Nazad na vrh »
Akasha
Iskušenik

Poruka Poslao: 16 Apr, 2009 07:46 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

To su ljudi koje je Osho inicirao, koji su prakticno njegovi ucenici. Oni imaju svoj centar u Puni u Indiji koji je Osho osnovao jos za zivota. Ima puno Oshovih centara svuda po svetu. Ako te zanima opsirnije pogledaj sledece linkove: www.osho.com
http://www.oshomanan.com/
http://www.oshomontenegro.co.cc/
http://www.ivantic.net/osho.htm
http://www.livingwaves.com/osho/osho_bs.htm
Akasha
Iskušenik

Poruka Poslao: 16 Apr, 2009 07:48 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Svako ko uspe da spozna nesto o tom unutrasnjem svetu molim da ide i kuca na svaka vrata i pozivam da se ispne na svaki krov, i objavi da postoji blazenstvo, nesto besmrtno, nesto bozansko.
Zato se ne sme izgubiti ni jedan trenutak. Oni koji bar nesto znaju, oni koji imaju makar neki uvid, trebalo bi o tome da govore drugima.
Hocu da vera postane dijalog. Ona nije stalni dijalog. Niko o njoj ne govori. Svi govore o politici; niko ne govori o veri. Ako neko o tome progovori, drugi prihvataju razgovor iz uctivosti. Propovedaju, cuju, ili slusaju samo zarad duznosti prema drustvu, kao nesto sto se odradjuje nedeljom. Niko se ne brine sta se dogadja sa njegovom najdubljom dusom. Zato vera mora postati glavna tema, stalni dijalog. Mora se iskoristiti svako sredstvo a vera treba da postane zivi simbol.
~Ja sam misticna kapija~ Osho Rajneesh
Akasha
Iskušenik

Poruka Poslao: 17 Apr, 2009 05:55 am    Naslov: Ovo je tekst jednog mog prijatelja sa FB o Mayama i 2012.
Odgovoriti sa citatom

Kad se pomene shamanizam obichnom coveku, obichno mu salje referencu na Staro-Americke indijanske Shamane, pre no na evropske. Naravno, sam Shaman kao rec i nema bash koren u mesoamerickoj kulturi, ali posto je to vec ustaljen naziv za njihove praktikante duhovnog i magichare, nastavicu da ih tako zovem kroz ovaj tekstic koji pisem sa zeljom da vam delimichno priblizim Mesoamericku kulturu.

Dosta nas ovde na forumu a i ovako generalno je citalo Karlosa Kastanedu i njegove knjige o ucenju Brujosa, Naguala, Shamana Don Huana, susrelo se sa dosta mesomaerickih pojmova, koje je Kastaneda obradio kroz svoju knjigu, ali ovde ce da pruzimo sta se zna ovako, naucno, o jedno od tri najvece mesoamericke kulture Maye, Azteci i Inke.. ja cu se drzati Maya.
O inkama se zna najmanje zapravo, pa cu njih za pocetak da izostavim, a Azteci i Maje su relativno slichni,
samim tim najvise cu pricati o Mayama. Mada malo cu dotaci i azteke

Pre toga, zelim da razjasnim neke pojmove, ne preterano vezane za Maye lichno, koliko za mesoamericku kulturu srednje amerike generalno.
za pocetak

Tonal - Je staroamercki koncept, da svaka ljudska dusa ima prirodu neke zivotinje ( nama dobro poznat iz astrologije, tachnije zodijaka (zivotinjskog kruga)). Dolazi iz reci tonalli sto znaci DAN, ili ZNAK-Dana. ( mozete slobodno da itempretirate kao zodijacki znak, moje misljenje). U mesoamerckoj kulturi tonal se racunao u tipu kalnedara od 260 dana kod Azteka poznat "tonalpohualli" A kod Maya kao Tz'olkin.
Jedna interesatna stvar kod Maya se nalaze dokazi da je taj njihov "zivotinjski" ( zodijacki znak) znacio "put" jednog coveka.

Nagual [na'wal] - Je najprostije receno vrach. Takodje je poznat kao Brujos. Smatralo se da moze da bude i dobar i los i da moze da poprima zivotinjske oblike

Wayob - Je duh, pratilac. U kastanedinom romanu on ih zove (mislim da mislim na istu stvar) Saveznik.
Taj duh moze da uzme Fizicku formu.

To je otrpilike par osnovnih stvari koje su onako preradjene i cesto vidjane u modernom svetu, u filmu, knjizi ili nekom drugom kulturno-zabavnom programu.

No, sad da se vratimo na "edukaciju", sad cu poceti da delim sve sto znam ( za sad) o svemu tome.
Obradicu teme, Mayanske svestenstvo( generalno ) I Mayanskog kalendara (prosireno) I mayanske astrologije (sve sto se zna, a ne zna se puno, mada to cu videti gde da smestimo)

Za pocetak, Mayansko Svestenistvo, koje je verovali-ili-ne... imalo Compleksnu organizaciju, na vrlo jasno izdefinisanoj Hierarhiji(ne zamerite mi nisam siguran da li se ovako pise recH, sta ces seljak covek)
Postojalo je glavno i sporedno svestenstvo u medjusbonom saobracaju, kao chinovi u vojsci, odgovarali su svojim nadredjenim. Svako je imao svoje zadatke, glavno svestenstvo se uglavnom staralo za GRO sliku dok su nizi slojevi ordinirali po gradovima. Duznosti su im bile razne, od izvodjenja rituala u razne svrhe (zrtvenih, za bolji prosperitet, za ovo za ono, da se ICDSADAS uda za ESIAYDAS i sl. ) i takodje su imali raspored po duznostima, drugim recima, jedan radi rituale za lechenje, drugi divinacijske, treci cuva znanje itd. Ucenje se prenosilo " sa kolena na koleno " drugim recima jedan ucitelj jedan ucenik koji ce da ga zameni. Birani su na razne nacine, svasta je uzimano u obzir, datum rodjenja, karakteristike osobine. No, cest je bio sluchaj da Tatko, progura svog sina ili rodjaka. Mada ne znam da li je tatin sin (ili rodjak ) bio doista talentovan za shamana, no boze moj njihova tvar.

Od znanja, pored spiritualnih i magijskih dosta su cuvali znanja o Astronomiji t.j za njih ( a i nas, a i trebalo bi sve ) Astrologiji.
Postojalo je dve vrste kalendara Haab i T'zolkin( vec spomenuti u gornjem delu tako se zove kod Maya.
Haab je bio obichan kalendar slichan kao nas gregorijanski koji je merio kretanje zemlje oko sunca. On je sluzio za naplacivanje poreza i slichne trgovine, pa njega necemo da obradjujemo.
Tzolkin, mnogo vazniji kalendar, je imao 260 dana. Sastojao se od 20 karaktera i 13 brojeva (20 x 13 = 260 ). Ne zna se sta je tachno merio taj kalendar ( koje objekte) ali se zna da je Maya svoje ime dobijao po njemu, dakle ako si rodjen na 12 muluc ti se zoves 12 muluc, to je tvoje lichno ime, naravno njihovim recima. To je odredjivalo tvoju sudbinu, t,j po tome si ti mogao da znash sta je tvoja sudbina. Naprimer odes sad kod svestrenika i kazes zovem se Milos, sto mi se desava to i to. On ti kaze to i to je tvoja sudina i to ti se desava zbog toga i toga.
Tzolkin:

Meseci u Haabu
Pop mat
Wo black conjunction
Sip red conjunction
Sotz' bat
Sek ?
Xul dog
Yaxk'in new sun
Mol water
Ch'en black storm
Yax green storm
Sac white storm
Keh red storm
Mak enclosed
K'ank'in yellow sun
Muwan owl
Pax planting time
K'ayab' turtle
Kumk'u granary
Wayeb' Pet nesrecnih dana

U kombinaciji Tzolkina i Haab-a dobijali su vece cikluse. Danas je to rasireno po svetu, kao kraj Majanskog kalendara ili ti ceo krug koji su tzolkin i haab napravili koji se zavrshava 21.12.2012. Mnogi to Intepretiraju na raznozrazne nacine.

o dugom brojanje kalendara, evo skica tabele
1 K'in = 1 dan
20 K'in = 1 Winal = 20 dana
18 Winal = 1 Tun = 360
20 Tun = 1 K'atun = 7,200
20 K'atun = 1 B'ak'tun = 144,000 ( 395 solarnih godina)

E sad, Dugi ciklusi t.j kompletno sklopljen Mayanski kalendar je ispisan na jednom spomeniku (tachnije kako se koristi taj kalendar) i sam spis je "desifrovan"
Inace jako interesatno zvuci.

Ovako, kada se sve to baci na grafik. dobijemo 9 piramidalnih nivoa, svaki sa po 13 sekcija, poznatijih kao sedam dana i sest noci. Svaki visi nivo, daje krace sekcije (vremenski)
Evo slike:

to je grafik koji opisuje, viidmo devet nivoa i svaki po 13 delova. Svaki nivo traje duze, recimo prvi t.j najnizi traje kompletan 16.4 biliona godina, tu jedan dan/noc traju 250 miliona godina.
Kod sedmog vec jedan ciklus traje 19 godina a kompletan sedmi ukupno 256 godina.
Svi ti stupnjevi prikazuju ljudsku evoluciju. Ovde na grafiku moze da se vide neke ekvivalentne stvari. tipa stvaranje prvog jezika i slichno gde se otprilike vise manje uklapaju po danu.
Svaki ciklus je imao svoje ime, to isto pise na slici da ih ne prepisujem nepotrebno i deveti ciklus se navrshava oktobra 2011, a kompletno sve decembra 2012.
Kazu da ovaj ciklus kako sam vec pomenuo meri evoluciju, ali evoluciju svesti.
Vakan Tanka
Hodočasnik

Pridružio: 21 Jan 2008

Poruka Poslao: 05 Jun, 2009 14:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zelim ti sve ono sto se ne moze kupiti novcem.Susret sa ljudima koji te mogu podstaknuti i promeniti.Otvorene oci i usi za mnoge prilike koje se u zivotu nude,a svaka od njih je jedinstvena i dragocena.Ne zelim ti veliku srecu ni ispunjenje svih tvojih zelja,vec sposobnost da prepoznas male redosti i podelis ih sa drugima.Zelim ti nerazorivu nadu koja,urkos svim razocarenjima,daje uvek iznova veru u dobro u ljudima i u samoj sebi.Zelim ti vreme za zivot ,da ti susreti sa drugima,ili mirni trenutci sa samom sobom,budu vazniji od zelje za dominacijom.A za svaki dan zelim ti samo nekoliko zrnca mudrosti,par godina dobrote,kap dobre volje I more ljubavi…
Love&Peace4ever
Istinska ljubav potice od Boga. Punocu te ljubavi mogu da osete samo srca koja su prociscena sospstvenim otvaranjem. Kada se srce otvori, osecanja postaju kanali kroz koje Bozja ljubav tece ka celom svetu.

Ljubav dolazi od Boga kroz dusu.

Ljubav je slobodna od svih zakona, ljudskih i prirodnih, uzvisenija od svih duznosti.

VELIKI TAO

Rođeno pre neba i zemlje
postoji nešto, nejasno, ali potpuno,
tiho, prazno,
uvek isto u svim promenama
večno se menjajući, uvek isto.
Može se pomatrati kao majka svih stvari.
Ja ne znam njegovo ime
i zovem ga Tao.
U odsustvu bolje reči zovem ga ‚‚veliki‚‚
Veliki: to znači beskonačan.
Beskonačan: to znači sveobuhvatan.
Sveobuhvatan: to znači vratiti se na početak.

Stoga:
Tao je velik.
Nebo je veliko.
Zemlja je velika.
Čovek je velik.
U postojanju su četiri velike stvari
a čovek je jedna od njih.

Čovek sledi zemlju,
zemlja sledi nebo,
nebo sledi Tao,
Tao sledi vlastitu prirodu...
Gde je nesloga da donosim Jedinstvo!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Tao_učenik
Na duhovnom putu

Pridružio: 06 Jun 2009

Poruka Poslao: 06 Jun, 2009 17:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vakan Tanka,ovo je odlično.Svaka čast. Very Happy
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 03 Jun, 2010 20:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

DA...

narocito kraj...
TAO SLEDI SOPSTVENU PRIRODU...
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » DREAMSPELL - PUT KA MIRU 2012
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE KRITIKE 42 adminfob 32641 01 Maj, 2011 08:43 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 88389 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 29059 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 41559 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 29650 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 41942 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uticaj Fotonskog Pojasa na ljudsko telo 2 adminfob 11000 11 Apr, 2008 02:22 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)