Andromeda::Alex Collier
Idi na stranu Prethodni  
1, 2
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Dreammer
Gost

Poruka Poslao: 19 Maj, 2010 21:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ma to su samo prepisani i pomalu preuredjeni djelovi iz bibliotecapleyades.neta. I tamo je Alex kartografiran sa 50 ili još vie nadaljnjih linkova.

Ide se o opšti galaktićki historiji univerzuma i našeg planeta. Nije to novo.
Pozdrav
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 20 Maj, 2010 03:34 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Miodraže, el možeš da mi pojasniš neke stvari koje mi nisu jasne...

Kako to da andromedjani nežive po "vremenu i prostoru", a nalaze se u sazveždju andromedei napredniji su od nas duhovno 5000 godina?

Mogao bih da idem i dalje ali ajde za početak ovo.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Dejjan

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 20 Maj, 2010 05:52 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zemaljskim godinama mereno.
Da bi nam dočarali odnos prostor-vreme služe se našim shvatanjima i percepcijom.
Miodrag

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 20 Maj, 2010 13:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Znas kako Gibo,ja nista ne uzimama zdravo za gotovo,kao i ni ti.
Imam neku sliku u odnosu na stvari drugih civilizacija.....

Sto se tice ovih tekstova,treba voditi racuna o prevodu i verovatno drugacijeg nacina merenja vremena drugih civilizacija.
Sto se tice ovog Andromedanskog,logicno mi je da je moguce da se vreme meri po bioloskom ciklusu obnove celija fizickog tela.To cak i mi znamo ali ne koristimo u sistemu merenja vremena nasih zivota.Koristimo Zemljin ciklus kretanja oko Sunaca i to uzimamo kao model vremena.Znaci koristimo kosmicki ciklus Zemlje i donekle Mesecaev ciklus.

A u vezi ,da ne zive u vremenu i prostoru,mi nista ne znaci,jer pitanje je sta sve moze da znaci.

Evo ti jedna analogija kojom se mozda mogu objasniti civilizacije u Univerzumu:Ako je Univerzum telo jednog bica,Nazovimo ga nekim Bogom.Isto kao i nase telo ono ima svoje organe,celije ,sisteme,energetske centre i sistemske elemente.Ovi sistemski elementi kod nas mogu biti bakterije,paraziti,crvena krvana zrnca,bela krvna zrnca,hormoni i td.......znaci imaju neku svoju neraskidivu funkciju sa sistemom organa Univerzuma.

Bas ovi sistemski elementi su recimo bioloska ziva bica kao i covek i ostali inteligentni oblici zivota.

U zavisnosti od evoluiranosti vrste ona ce i imati tacno odredjenu funkciju u ovom Univerzumskom organizmu.

Tako imamo "parazitske" vrste,"virusne",ali i viseorganizovane i evolutivnije vrste,koje svojim postojanjem ,znanjem i organizovanoscu nadilaze ove prve i deluju u skladu sa tim.
Nesto kao bela krvna zrnca,enzimi, hormoni............I mozda bas u ovom Vremenu dolazi do povecane svesnosti ostalih sistemskih vrsta,kako nizih ,tako i ovih visih u odnosu na nasu vrstu.
A jos bitnije je saznanje nase svrhe i funkcije,koja je neraskidivo vezana za bice Zemlje i ovaj Suncev sistem.

Medjutim ovo je mnogo slozenije u praksi.......sto sve veci broj naslucuje.
joschua
Napredni tragalac

Pridružio: 30 Nov 2008

Poruka Poslao: 20 Maj, 2010 14:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Giba:
Kako to da andromedjani nežive po "vremenu i prostoru", a nalaze se u sazveždju andromedei napredniji su od nas duhovno 5000 godina?

Ako te ne zadovoljava Miodragov odgovor, javi da pokušamo na drugačiji način. Pozdrav.
www.joschua.biz
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 20 Maj, 2010 17:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

joschua ::
Giba:

Ako te ne zadovoljava Miodragov odgovor, javi da pokušamo na drugačiji način. Pozdrav.
www.joschua.biz

Naravno, Joschua, dobrodošli su svačiji aspekti vidjenja. Smile
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 20 Maj, 2010 18:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da... ovi i slični tekstovi, najčešće kanalisanja medijuma, imaju neke logičke propuste i manjak filozofsko- spoznajnog smisla.

Vidi se da su im osnovi učenja istočne filozofije i mistike ali sve to predstavljeno baš onako kako bi to jedan "prosečan" čovek sa zapada mogao da shvati i prihvati.

Da bismo mogli da započnemo diskusiju o validnosti informacija koje ovi tekstovi pokušavaju da nam pruže moramo se vratiti na osnovnu psihologiju čoveka.
Kakvi smo mi to ljudi i kako funkcionišemo?

U psihologiji se ostvarenje čoveka posmatra slično kao i u duhovnosti.

U čoveku postoji hijerarhija potreba koje on nastoji da zadovolji i time se kreće ka samoostvarenju ili samorealizaciji.

Ono što je karakteristično za karakter i percepciju osobe uslovljeno je nivoom realizacije na toj hijerarhiji.

Tako možemo videti kako se ponaša osoba koja je u aspektu ostvarenja nižih potreba i ona koja radi na ostvarenju viših potreba.

U osnovi ponašanja i rekognicije je motivacija osobe. Iza motivacije možemo uvideti položaj osobe, mada je sistem mnogo opširniji i uticaj dolazi iz raznih stanja koja ga okružuju ili su unutar njega.

Zašto je ovo važno?

Zato što osoba koja nije ostvarena ceo njen kognitivni sistem će biti uslovljen nivoom trenutnog ostvarenja.

Cela priča je mnogo obuhvatnija ali nemožemo ulaziti opširnije u nju jer ćemo izgubiti osnovu ove naše tematike.

Pretpostaviću da vam je jasno ovo i da ste već upoznati sa ovim stvarima.

Filozofski gledano, sve vrste ovakvih priča imaju nelogičnost u pogledu osnovnih duhovnih pretpostavki i dalje razrade priče koja se vraća na ljudsku tačku gledišta iste.

Ako vreme i prostor nepostoje- to automatski znači da ni prošlost i budućnost nepostoje.

To bi značilo da je jedina stvar koja nas objedinjuje trenutno stanje svesti za koje se, opet, mora uzeti neki vid objašnjenja kao što je vibracija postojanja ili frekvencija oscilovanja svesti.

Tako da dobijamo jedan golem koordinatni sistem u kojem su vrednosti smeštene na osama vibracije svesti (koje umno gledano opet označava neki prostor i vreme) i različitih aspekata odredjenih vibracija.

Ceo taj kordinatni sistem je sredstvo opažanja naše "duše" iliti teren aktualizacije naše svesti.

To se filozofski mora tako posmatrati da bismo mogli doći do logičnih zaključaka iako znamo da um ima silne nedostatke u pogledu shvatanja života uopšte.

Samorealizacijom duša "napreduje" u posmatranju na tom sistemu vrednosti.

Takoreći kreće se u odredjenom pravcu ostvarujući, zadovoljavajući, svoje prethodne potrebe koje je prihvatila, sa kojima se identifikovala zarad nekog cilja.

Ovde se često spominju pojmovi kao što su 3 dimenzija, 4 dimenzija, 5 D i tako dalje.

Uslovi egzistiranja na trećoj dimenziji su vezanost za potrebe treće dimenzije.

Logično gledano, četvrta dimenzija ima svoje potrebe i da bi se tačka fokusa svesti usredsredila na 4 dimenziju potrebno je da se identifikujemo sa tim sistemom vrednosti da bismo i mi bili na njoj.

Opet na petoj dimenziji postoje vrednosti i potrebe da bi se svest identifikovala sa vrednostima tih okolnosti i tako dalje.

......

Da li polako naslućujete gde idem ovim izlaganjem?

Iz perspektive 3D, a u njoj opet iz raznih tačaka treće dimenzije u zavisnosti od nivoa ostvarenja- imaće uslovljenost u poimanju i razumevanju 5D.

U tom razumevanju i poimanju dolazi do nepremostivih logičkih nesuglasica funkcionisanja 4D i 5D (6, 7, 8...) sa načinom funkcionisanja koji autori žele da predstave.

U kordinatnom sistemu svesti nemože doći do preklapanja vrednosti jer je samo opažanje i egzistencija uslovljena nivoom svesti.
Nemože biti definisana struktura prošlosti i budućnosti jer su one nepredefinisane. Definiše ih jedino lični nivo svesti- koji po principu sličnosti daje jednu objektivnu sliku koja je uvek i jedino individualna (iako se poima kao objektivna).
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 20 Maj, 2010 18:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nisam završio ali nema smisla da idem za sada dalje jer nisam siguran da li se razumemo dovoljno da bih mogli da razradimo tematiku.
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 20 Maj, 2010 18:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U suštini svaki ozbiljniji rad mora poći od dobrog poznavanja psihologije čoveka i sebe u tom sistemu.

Svuda primećujemo gde se ko nalazi na skali realizacije, pa tako i na forumu- tačno se vidi ko gde gravitira i kakvi podforumi postoje i teme, a u sklopu toga i ponašanje pojedinaca koje jasno pokazuje koje potrebe su prioritene u njegovom životu.

Na toj skali potreba koje se teže realizovati vidi se i pretpostavlja percepcija te osobe, a samim tim i tendencije...
 Nazad na vrh »
joschua
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 20 Maj, 2010 19:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Gibi:
Sve navedeno ima svoju svrhu i kao što ti reče povezano je, samo možda mnogi zaboravljeju da smo mi Ovdje u fizikalnosti "sastavljeni" iz dva dijela; Fizički (koji je u spoju sa tijelom i logičkim umom) i duhovni - Duh. Oba se trebaju balansirati - ne govorim kako - to treba svako ponaosob pronaći. Osim ovoga postoji i kosmos, koji funkcioniše na nama misteriozan način, odnosno, on nije misteriozan, samo name nedovoljno poznat. Postoji kosmička matematika, fizika i geometrija, koje su opet zbog naše uslovljenosti za nas misterija. U mnogim tekstovima je objašnjeno što je vrijeme a što prostor i kako mi to dvoje doživljavamo, a kako to izgleda u drugoj gustoći u kojoj funkcioniše hiper svemir. Kao što ti reče, ne želim, niti se ovdje može o tome razgovarati, jer je za to potreban drugačiji pristup i to onih koji su došli do toga, a to opet nema veze s duhom, ali je opet sve povezano i čini jednu cjelinu. Nadam se da se shvaćamo i želim ti dobru noć.
www.joschua.biz
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 20 Maj, 2010 20:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da ti iskreno kažem nerazumem te.

Moje mišljenje je da ovakvi izvori nemaju esencijalne vrednosti za razvoj čoveka jer su relativni, kao što je istina relativna, i nedonose suštinsko razumevanje za napredak već naprotiv stvaraju još veće poteškoće za razvoj.

Prošlost i budućnost su relativni i tu nema mesta za "ali", "ipak" "sa našeg aspekta"...

To sve znači da ovakva postavka duhovnog rada zadovoljava neke druge tendencije u čoveku, a ne direktan rad i razvoj. Indirektno da, ali to je više horizontalan napredak koji često ume da odvede i nadole... jer smo tako i dospeli ovde gde smo.

Teško je sporazumeti se ali nije nemoguće- ipak eto tako je kako je.
Pozdrav!
 Nazad na vrh »
joschua
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 20 Maj, 2010 20:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Drugar, nismo se razumjeli, ovo što sam napisao nema veze s Collierom niti sa bilo kim. Govorio sam o realitetu, ali nema veze, Dobra noć.
www.joschua.biz

ps. možda nisam dobro pojasnio, što nije ni bitno, jer svi idemo istom, samo različitim putevima Pozdrav.
 Nazad na vrh »
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 20 Maj, 2010 20:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ma ja ne razumem to sto ovi sa Andromede ili Lirani tvrde da su nama reptili modifikovali/osiromasili nasu dnk,..a zasto onda Lirani ne vrate nasu dnk kako je bila i problem resen. Smile To ne bi bilo krsenje nase slobodne volje jer nas ni ovi nisu drugi nisu nista pitali a nama bi odgovaralo da imamo tu nasu originalnu dnk.

Isto,tvrde da ce nas reptili holografski obmanuti sa kreiranjem drugog Hristovog Dolaska,dakle da ce to biti obmana i laz a to isto,identicno pise i u Bibliji-pojavice se lazni proroci i mnogi izabrani ce biti prevareni.

DAkle,imamo i Bibliju,koja govori neke iste stvari kao i Lirani i ostali itd.
vasudeva

Pridružio: 28 Nov 2008

Poruka Poslao: 12 Jun, 2010 15:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tako ja "opet" "malo" prošetah što svojim sivim ćelijama, što internetom, što sjećanjima, eee... još kada bih se sjetila kojim, sa koji "planet" iz koje "doba", i šta bi prvo kokoš ili jaje i dođoh do "mojih" Andromeđana ili Lirijaca ili ... .
No, od Srca, nebitno kojeg, a valjda svako Srce je SRCE se nasmijah na ovo što napisa valen 20-og maja 2010-e u 21:31.
Citiram :
" Ma ja ne razumem to sto ovi sa Andromede ili Lirani tvrde da su nama reptili modifikovali/osiromasili nasu dnk,..a zasto onda Lirani ne vrate nasu dnk kako je bila i problem resen. To ne bi bilo krsenje nase slobodne volje jer nas ni ovi nisu drugi nisu nista pitali a nama bi odgovaralo da imamo tu nasu originalnu dnk.

Isto,tvrde da ce nas reptili holografski obmanuti sa kreiranjem drugog Hristovog Dolaska,dakle da ce to biti obmana i laz a to isto,identicno pise i u Bibliji-pojavice se lazni proroci i mnogi izabrani ce biti prevareni.

DAkle,imamo i Bibliju,koja govori neke iste stvari kao i Lirani i ostali itd. "

Svaka Čast sine/kćeri !!! Very Happy Very Happy Very Happy

A, sada idemo biti malo ozbiljni.
Giba i joschua se lepo napričaše, i to mudrih stvari, ne zezam se, doista tako i "mislim" ali mi nije jasno kako se ne razumiju?
Govore ISTO, istina, svatko na svoj način, ali majka mu stara, GOVORE ISTO!
Samo mi još jedna stvar nije jasna a bila bi : joschua odgovara Gibi:

"Kao što ti reče, ne želim, niti se ovdje može o tome razgovarati, jer je za to potreban drugačiji pristup i to onih koji su došli do toga, a to opet nema veze s duhom, ali je opet sve povezano i čini jednu cjelinu. Nadam se da se shvaćamo i želim ti dobru noć. "

Zašto ne razgovarati i to na forumu( za mene svaki forum je forum pa makar to bio i wc a ne samo ova elektronična varijanta) i kakav je to pristup potreban i kako to nema veze sa Duhom i kako je to sve opet povezano i čini jednu cjelinu a njih dvojica se ne razumiju?
Pa odgovara Giba njemu :

"Da ti iskreno kažem nerazumem te.

Moje mišljenje je da ovakvi izvori nemaju esencijalne vrednosti za razvoj čoveka jer su relativni, kao što je istina relativna, i nedonose suštinsko razumevanje za napredak već naprotiv stvaraju još veće poteškoće za razvoj.

Prošlost i budućnost su relativni i tu nema mesta za "ali", "ipak" "sa našeg aspekta"...

To sve znači da ovakva postavka duhovnog rada zadovoljava neke druge tendencije u čoveku, a ne direktan rad i razvoj. Indirektno da, ali to je više horizontalan napredak koji često ume da odvede i nadole... jer smo tako i dospeli ovde gde smo.

Teško je sporazumeti se ali nije nemoguće- ipak eto tako je kako je.
Pozdrav! "

Da, Istina je da je tako kako je ali dosta više horizontale, Lemurije, Lire ( jelda obje/oba počinju sa "L"?) i svih ostalih sistema umrežavanja ovakvog i onakvog, dokle će da se umrežavamo a nikako da napravimo konekšn(ovo je po Vuku) i da nam se upali lampica?
A, možda da ipak sačekamo/pričekamo onog koji sve ovo zamuti i obeća da će da se vrati?
Joshua, Joshua Immanuele prozvašmo Te Kristom a šta uradi dete drago !??!!! Very Happy

p.s.
Jeste da si se vratio nakon tri dana ali zeznuo si varijantu, vratio si se u Duhu/astralnoj projekciji pa tko vidio vidio, tko ne ne, a onih koji VIDJEŠE bi "malo" pa i "danas"( vreme ne postoji) još lome koplja o Bogu Ocu/Majci, Duhu Svetome, Sinu/Kćeri a o AMEN/AUM/AMIN da ne govorim!
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2
Strana 2 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 94478 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 31329 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 43206 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka FONTANA MLADOSTI - Tibetanske vežbe za podmlađivanje 19 adminfob 35513 25 Maj, 2010 09:17 am
filip Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 31048 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 43565 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 26185 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)