Anastasijine spoznaje
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » RIZNICA NEAKTIVNIH TEMA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 25 Jun, 2010 22:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hajde VI sitni po duhu što živite od sitnih poena po forumima i od smajlića... pokažite hrabrost i kročite svojim gospodskim nogama po šumici u kojoj caruje ŽIVA BOŽIJA REČ !!!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 25 Jun, 2010 23:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Litlnex, ja mislim da te ovde niko ne napada. Smile

Nemas brige.

Imas pravo na svoje vidjenje istine. Ali moja istina je malo drugacije. Kazem da je u redu biti subjektivan. Jer jedino tako i svet funkcionise.

Cekam ja Sunce, pa cu onda vise ici napolje. Ovih dana je kisa i oblaci, vec duze. Ne volim kad se hladnoca zadrzava dugo.
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 26 Jun, 2010 06:43 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Litlneks ::
Hajde VI sitni po duhu što živite od sitnih poena po forumima i od smajlića... pokažite hrabrost i kročite svojim gospodskim nogama po šumici u kojoj caruje ŽIVA BOŽIJA REČ !!!

Meni se jako dopao tvoj tekst prijatelju i prepisujem ga u belesku da ne zaboravim..
Ali savetujem ti da ne nameces znanje onima koji ne zele da cuju niti da vide.
Samo ostavi trag i oni koji zele ce ga naci, radi i budi dobar primer drugima.. to je sve

Nema potrebe da ovde gubis energiju dokazujuci nesto osobama koje diskutuju o tome da li berberin postoji a nece da odu nikad kod njega. (metafora vezana za jednu pricu o berberinu)

Samo uradi najbolje sto mozes a Bog ce uciniti sve ostalo, nema potrebe i nije na nama da kontrolisemo sta se i kako odvija. (takodje nije verski jer ako zaista verujes u Boga onda znas da je svemocan i da ce uciniti sta je najbolje za svakoga, ali znaj da mi smo ograniceni i to ne vidimo uvek sta je za koga najbolje to samo Bog zna i daje)

Zelim ti puno zdravlja uspeha, milosti i da se uskoro vidimo i upoznamo :)
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 26 Jun, 2010 09:27 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

MarkoJakšić ::

Litlneks ::

Meni se jako dopao tvoj tekst prijatelju i prepisujem ga u belesku da ne zaboravim..
Ali savetujem ti da ne nameces znanje onima koji ne zele da cuju niti da vide.
Samo ostavi trag i oni koji zele ce ga naci, radi i budi dobar primer drugima.. to je sve

Nema potrebe da ovde gubis energiju dokazujuci nesto osobama koje diskutuju o tome da li berberin postoji a nece da odu nikad kod njega. (metafora vezana za jednu pricu o berberinu)

Samo uradi najbolje sto mozes a Bog ce uciniti sve ostalo, nema potrebe i nije na nama da kontrolisemo sta se i kako odvija. (takodje nije verski jer ako zaista verujes u Boga onda znas da je svemocan i da ce uciniti sta je najbolje za svakoga, ali znaj da mi smo ograniceni i to ne vidimo uvek sta je za koga najbolje to samo Bog zna i daje)

Zelim ti puno zdravlja uspeha, milosti i da se uskoro vidimo i upoznamo Smile

Hvala ti na lepim rečima i željama!Znam brate šta želiš da kažeš i divim se tvojim delima,jer čuo sam da za razliku od drugih koji mudruju,ti živiš istinskim životom,po Božijem programu i velika je to stvar,veća od svih napisanih reči!!!
Nekada treba "viknuti" da bi te čuli i ništa više od toga,jer najveća stvar na svetu je poštovanje slobodne volje svakog živog bića!!!
Svako dobro tebi i svima želim,istinski iz srca i da se jednoga dana vidimo i upoznamo!!!
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 26 Jun, 2010 13:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Naš Neša je ponovo http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?p=84919#84919

groooarrrrrhhhhh znam ja

vel lafe nije bilo loše namere Sorryz
samo relax end i zdravlje svetlim mislima tvojim! Smile
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 26 Jun, 2010 17:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

BelaGalaktickaDamo ::
      Naš Neša je ponovo http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?p=84919#84919

groooarrrrrhhhhh znam ja

vel lafe nije bilo loše namere Sorryz
samo relax end i zdravlje svetlim mislima tvojim! Smile

Znam ja da si ti jedno razdragano love3 što sija ali ponekad zna i da opeče Wink
 Nazad na vrh »
rade1969
Napredni tragalac

Pridružio: 13 Sep 2009

Poruka Poslao: 27 Jun, 2010 09:41 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

"Rađanje" veličanstveno i božansko bilo da se radi o samom životu ili milsi koja ga može promjeniti ali ja bi se sada osvrnuo na ono božansko-biološko rađanje i onaj period prije samog donošenja odluke da se svim svojim bićem predate stvaranju novog života a da pritom "sex" nije primarni motiv iz kojeg kao posljedica nastaje rađanje novog života.
Od psihičkih energija koje stvaramo prije i u samom činu zavisit će i oblikavanje stanja djetetovog.

Anastazija ::
»Misli dvoje u ljubavi, u zajedničku će se sliti misao...Evo tačke prve, njen naziv je – roditeljska misao... Tačka druga, bolje reći, plan ljudski još jedan će iznići na nebu novu zapalivši zvezdu, kada se u ljubavi i sa mislima o biću prekrasnom, dva tela u jedno stope... I treća tačka – novi plan na tom mestu treba da nastane. Tamo, gde je začeto dete bilo, tamo i porođaj treba da se odigra. Uz njih mora biti otac. I nad troma uzneće venac uzvišeni, voleći sve nas, Otac«.

Aleksandar Sergejević ::
Žena, želeći da rodi apsolutno valjanog čoveka i da stvori čvrstu porodicu, mora da opazi trenutak, u kome muškarac želi da se zbliži sa njom u cilju rođenja čoveka, zamišljajući svoje buduće dete i želeći iznad svega njegovo rođenje.
Uz ove uslove muškarac i žena dostižu psihičko stanje, koje im dozvoljava da dosegnu najveće blaženstvo od bliskosti. A buduće dete dobija energiju, koja ne postoji kod rođene tradicionalno, tačnije rečeno, uglavnom slučajno rođene dece

Ovdje se govori o kvalitativno drugačijem put rađanja čoveka.

Anastazija kaže da se u bolesnoj sredini rađaju bolesna djeca i to je prvi korak koji bi svi budući roditelji ako su u mogućnosti trebali da naprave,ne samo da misle i zamišljaju svoje djete nego ako već nemaju svoje "prostrnstvo ljubavi" onda bar da taj čin bude u nekoj zdravoj i prirodnoj sredini.
Zaista u svijetlu današnje svremene molekularne biologije i biofizike se može objasniti zašto je to važno.Naime DNK se u najvećem djelu svojih funkcija ponaša kao antena i u stalnoj je interakciji sa našom svijesti koja je po nekim biofizičarima smještena u energetskim akupunkturnim meridijanima našeg tjela a njen centar se izgleda nalazi na prostoru srčane čakre i solarnog pleksusa.
Taj naša svijest je u stalnoj interakciji sa našim unutrašnjin i spoljnim svijetom preko naše percepcije a ta usklađenost sa okolinom određuje kvalitet našeg života i prenosi se na budući naraštaj.I "telegonija" to djelom potvrđuje.Na tom mikrobiološkom nivo cjelokupan naš čeliski sisitem je u stalnoj međusobnoj komunikaciji i to na više nivoa(el.impulsom,el.poljem,biohemiski,bioluminiscencijim).Na osnovu dosadašnjih novih saznanja DNK ne kontrolišu geni nego naša percepcija.Ovo je vrlo uopšteno objašnjenje obzirom da se radi o vrlo složenim i kompleksnim sisitemima.

Sad kad smo nadam se malo pojasnili uticaj okoline na čovjeka ,treba dodati još međusobnu povezanost počevši od kvantnog nivoa pa do cjelokupnog svemira.U pravo o toj povezanosti govori Anastazija naglašavajući njenu bitnost u stvaranju samog života.
Tako da te pozitivne i lijepe misli u interakciji sa okolinom stvaraju idealne uslove za rađanje zdrave djece.

Još jedna bitna stvar o kojoj Anastazija govori je mjesto rađanja i naglašva kako je upravo mjesto gdje je cjelokupna trudnoća odvijala bude i mjesto rađanja "prostranstvo ljubavi".Rađanje u vodi koje ona predlaže je stvaranje prirodnije atmosfere i daleko lakšeg poroda za ženu dok neki ginekolozi naglašavaju da je za bebu taj prvi kontakt sa svijetom daleko manje traumatičan ako se odvija prvo sa vodom .
Aastazija naglašava obavezno prisustvo oca te njegovo prihvatanje tek rođene bebe ,naravno uz pomoć babice.Njegova uloga je još u tome da pripremi prostor i atmosferu za porođaj kako bi žena bila što mirnija i opuštenija.

Kakav su današnja porodilišta,kakvu energiju tamo možemo osjetiti mogu potvrditi samo majke koje su imale takva iskustva,uopšteno gledano ona su uglavnom hladna i većina beba se razboli nakon rađanja.Zatim odvajali su djecu od majke,otac nije prisusutvovao činu a i danas se još ponegdje smatra da njegovo prisusutvo ženu čini nervoznom te se samnjuje lučenje oksiticina ,zatim danas se dosta djece rađa carskim rezom ,upotrebljavaju se epidurali...itd.

Potvrda vlike većine Anastazijinh tvrdnji se može naći u radu farcuskog ginekologa Dr Mišel Odena koji je svetski priznat reformator u domenu trudnoćei (prirodnog) porođaja. Tokom 70-ih godina XX veka u Francuskoj, ali i u Velikoj Britanijije pokrenuo je značajne promene u akušerstvu. Uveo je u porodilišta kućnu atmosferu, mogućnost porođaja u vodi,podoj u prvom satu nakon porođaja.

Prenosim interviju sa Dr Mišel Odenom koji je dao časopisu "Zdravlje br.10"

Suština temeljno obrazloženog zalaganja za humanizaciju poradaja dr Mišela Odena jeste to da kad god je to moguće porođaj treba prepustiti - prirodi. Tj. prirodnim procesima. On posebno naglašava značaj kontakta bebe i majke odmah posle porodaja, ili najduže do jedan sat, kada bi
trebalo da usledi i prvi podoj, kojim će bebi biti podaren kolostrum kao najidelnija i nezamenljiva
zaštita za kasniji život.

"Donedavno, žena nije mogla roditi a da njeno telo ne izluči koktel "Ijubavnog hormona". Međutim, većina današnjih žena rađa bez uporišta koje pruža
taj koktel. Farmaceutski preparati koji zaustavljaju izlučivanje prirodnih materija
a nemaju uticaj na ponašanjemajke, u vrlo su širokoj primeni. Tu su npr. drip sintetičkog oksitocina i epiduralna anestezija, koja zamenjuje delovanje endorfina. Sve je više žena,
takođe, koje rađaju carskim rezom.Ovakve postupke, nekada izuzetno retke, koji izazivaju dogoročne negativne posledice, trebalo bi sagledati u civilizacijskim okvirima.
Uzmimo, na primer, situaciju u kojoj se žena koja rađa oseća kao da je pod nadzorom,
što je situacija koja aktivira deo njenog mozga koji se zove neokorteks, a koji bi, tokom porođaja, trebalo da je neaktivan. Privatnost porodiljejetemeljna
potreba u procesu rađanja. Porodilja ima iskonsku potrebu za privatnošću.Čin rađanja ometaće i bilo koja situacija u kojoj dolazi do lučenja hormona iz porodice adrenalina. Dakle, osećaj sigurnosti je još jedna od temeljnih potreba porodilja. Žene širom sveta i tokom cele istorije uvek su težile rađanju u blizini svojih majki ili u blizini neke iskusne majke ili bake. To je jako važno da se shvati kada je u pitanju koncept prirod nog porođaja”,smatra dr Oden.

Šta mislite, da lije onda prisustvo muskaraca u sali za porodaje od pomoći, ili su oni samo smetnja porodiljama? Slavni dr Oden smatra da je upravo prisustvo
muškarca u porodajnoj sali krivo što se sve veći broj žena porađa carskim rezom. "Prisustvo bilo kakvog muškarca u sali za porođaje dovodi do toga da žene postaju napetije, zbog čega se usporava proizvodnja hormona oksitocina, koji je ženama i te kako od koristi tokom porođaja",
tvrdi dr Oden, i dodaje:

"Već pedesetgodina porađam žene u Francuskoj, Engleskoj i Africi. Najbolje okruženje za porođaj je da uz porodilju ne bude niko osim tihe, nenametljive,iskusne babice"

Ključ za odgonetanje ovog tumačenjajeste famozni hormon - oksitocin. Oksitocin je po dr Odenu "lek Ijubavi", koji se luči u raznim životnim situacijama, pri seksualnom prirododnosu,prilikom podoja, ali i tokom porodaja,i koji pomaže ženi da se porodi i uspostavi vezu sa svojom bebom. Ali, dr Oden ovaj hormon naziva i stidljivim, jer se on neće lučiti kada je npr. porodilja okružena
muškarcima i modernom tehnologijom. Da li su muškaci u porođajnoj sali pomoć ili smetnja, oko toga se naućnici još uvek spore, ali da je doktrina prirodnog porođaja dr Mišela Odena donela pozitivne rezultate u praksi u to ne treba imati nikakvesumnje

Sredinom osamdesetih osnovao je Centar za primalno zdravlje gde se http://www.wumbecology.com Svoje ključne radove objavio je u Lancet-u. Njegovih 11;knjiga prevedno je na 22 jezika.

U ovoj emisiji "Na rubu znanosti-Evolucija porođaja" takođe se može čuti dosta vrlo dobrih savjeta i iskustava u kojoj gostuje Snježana Šuster autor niza radova i dvije knjige s područija trudnoće

Kod:
http://rapidshare.com/files/357643090/Na_Rubu_Znanosti_-_01-03-2010_-_Evolucija_porodjaja.part1.rar
http://rapidshare.com/files/357783876/Na_Rubu_Znanosti_-_01-03-2010_-_Evolucija_porodjaja.part2.rar
http://rapidshare.com/files/357799078/Na_Rubu_Znanosti_-_01-03-2010_-_Evolucija_porodjaja.part3.rar

Ovo je velika i značajna tema ovim svojim skromnim doprinosom nastojim skrenuti vašu pažnju na razmišljanje o "Rađanju" a vaša saznanja i iskustva treba da je oplemen.

Zdravlja svijetlim mislima vašim.
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 27 Jun, 2010 17:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Rade1969,

svaka ti čast na pisanju. Kada to kažem, mislim na tvoje sveukupno pojavljivanje na forumu. king
Kada uzmeš neku temu uvek je lepo i detaljno obrazložiš i osvetliš sa nekoliko strana.
Stvarno je zadovoljstvo čitati tvoje postove, pogotovu što ti je dijapazon interesovanja širok i što svoje teze vrlo često podupireš proverenim naučnim faktima ali i vrlo modernim teorijama koje su sa svojom egzotičnošću mnogima teško svarljive. Egzotične ili ne, moramo dalje sa njima.

Veliki pozdrav! salut
 Nazad na vrh »
Kublai Khan
Napredni tragalac

Pridružio: 12 Jan 2010

Poruka Poslao: 01 Jul, 2010 00:18 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nisam znao gde ovo da pitam pa neka ovde...

Je l' zna neko sta se ovo dogadja sa vockama,meni se u poslednjih mesec dana osusilo 3 visnje i jedna sljiva...a ovo ostalo skoro da nije ni rodilo nista... Crying or Very sad
Da li su u pitanju samo obilne padavine ili jos nesto?(ja mislim da ima tu jos necega Wink )
Kublai Khan
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 01 Jul, 2010 00:19 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Je l' zna neko sta se ovo dogadja sa vockama,meni se u poslednjih mesec dana osusilo 3 visnje i jedna sljiva...a ovo ostalo skoro da nije ni rodilo nista... Crying or Very sad
Da li su u pitanju samo obilne padavine ili jos nesto?(ja mislim da ima tu jos necega Wink )
rade1969
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 01 Jul, 2010 15:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kublai Khan ::

I u Bosni se takođe dešava nešto čudno i kod mojih roditelja se osušilo par voćki a kod mog kuma u voćnjaku sa preko 1200 sadnica voća ia oko 20 osušenih voćki.
Vlaga je sigurno jedan od uzraka, mada se moglo primjetit i učestalo prelijetanje aviona koji ostavljaju chemtrail-ove.Možda neko ne vjerije u tu pričau ,mislim da tu nešto ima.

Pokušaj da malo više obratiš pažnju na nebo kad je vedro.
Još pogledaj u kakvom sus tanju listovi,imali na njima pjega Koje su boje?
Da li se list onako kovrđa ?

Možda ti neka od ovih pitanja pomognu da predpostaviš o čemu se radi.

Pozdrav.
Kublai Khan
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 01 Jul, 2010 15:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

rade1969 ::

I u Bosni se takođe dešava nešto čudno i kod mojih roditelja se osušilo par voćki a kod mog kuma u voćnjaku sa preko 1200 sadnica voća ia oko 20 osušenih voćki.
Vlaga je sigurno jedan od uzraka, mada se moglo primjetit i učestalo prelijetanje aviona koji ostavljaju chemtrail-ove.Možda neko ne vjerije u tu pričau ,mislim da tu nešto ima.

Pokušaj da malo više obratiš pažnju na nebo kad je vedro.
Još pogledaj u kakvom sus tanju listovi,imali na njima pjega Koje su boje?
Da li se list onako kovrđa ?

Možda ti neka od ovih pitanja pomognu da predpostaviš o čemu se radi.

Pozdrav.

Hvala Rade na odgovoru!
Ne mislim da su u pitanju chemovi posto ih ne vidjam u mom kraju,ili vrlo retko...
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 02 Jul, 2010 11:02 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

pa prvo poplave s kišama i tako mjesec dana, prethodno mraz i snjeg u martu, a sad naglo plus 40 temperature....
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Kublai Khan
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 02 Jul, 2010 13:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

zvoncica ::
pa prvo poplave s kišama i tako mjesec dana, prethodno mraz i snjeg u martu, a sad naglo plus 40 temperature....

Pa bilo je toga i ranije ali se ne secam da su se tako olako susile vocke stare 4-5 godina Confused
E a zamislite,ostala mi je samo jedna visnja i to bas ona kojoj sam poklanjao najvise paznje Very Happy
rade1969
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 02 Jul, 2010 14:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

zvoncica ::

Pa bilo je toga i ranije ali se ne secam da su se tako olako susile vocke stare 4-5 godina Confused
E a zamislite,ostala mi je samo jedna visnja i to bas ona kojoj sam poklanjao najvise paznje Very Happy

Zaista interesantano,ti si Kublaj sretan čovjek.
Ja vjerujem da biljke imaju neki oblik svijesti,pominjao sam eksperimente Klifa Bakstera i eksperimente u Dmanhuru.

Link

Cijela emisija:

[code]http://rapidshare.com/files/39982491/Na_Rubu_Znanosti_-_2005-05-12_-_Damanhur.part1.rar
http://rapidshare.com/files/39982867/Na_Rubu_Znanosti_-_2005-05-12_-_Damanhur.part2.rar
http://rapidshare.com/files/39981435/Na_Rubu_Znanosti_-_2005-05-12_-_Damanhur.part3.rar
http://rapidshare.com/files/39979815/Na_Rubu_Znanosti_-_2005-05-12_-_Damanhur.part4.rar
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » RIZNICA NEAKTIVNIH TEMA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sledeci
Strana 12 od 13

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90035 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40648 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42397 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka FONTANA MLADOSTI - Tibetanske vežbe za podmlađivanje 19 adminfob 34119 25 Maj, 2010 09:17 am
filip Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30289 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42764 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25610 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)