ECKHART TOLLE
Idi na stranu Prethodni  
1, 2
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » KNJIGE NA SAJTU I VAŠI KOMENTARI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 09 Mar, 2009 11:42 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Izuzetno uradjeno! Very Happy Hvala Branko! Very Happy
 Nazad na vrh »
drazenj

Pridružio: 06 Jun 2008

Poruka Poslao: 20 Maj, 2009 20:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Smile Super Branko
ali ima mali problem na http://www.esnips.com/doc/374a0c61-d3d9-4e6a-a557-309df3bf94b8/EKART_Nova-Zemlja_mp3_014 ? se nalazi deo 12 !!

Nema "EKART_Nova-Zemlja_mp3_014" ??

Ako neko zna gde se "zagubio"??

Dražen Question
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Akasha
Iskušenik

Pridružio: 13 Apr 2009

Poruka Poslao: 15 Jun, 2009 23:51 pm    Naslov: Echart Tolle - Moc sadasnjeg trenutka
Odgovoriti sa citatom

Briga je kad cesto zamisljate kako se stvari odvijaju lose i sa negativnim ishodom.

Mnogi ljudi zive sa muciteljem u svojoj glavi koji ih neprestano napada i kaznjava, isisavajuci njihovu zivotnu energiju. On je uzrok neverovatne bede i nezadovoljstva, kao i bolesti.
Dobra vest jeste ta da se mozete osloboditi svog uma. To predstavlja jedino pravo oslobodjenje. Prvi korak mozete preduzeti upravo sada. Pocnite da osluskujete glas u svojoj glavi sto je cesce moguce. Posebno obratite paznju na bilo kakve obrasce koji se ponavljaju, na onu stranu gramofonske ploce koja se, mozda, vec godinama okretala u vasoj glavi. To je ono sto ja podrazumevam pod 'posmatranjem mislioca', sto drugim recima znaci: slusajte glas u svojoj glavi, budite tamo prisutni kao svedok.
Dok slusate taj glas, cinite to nepristrasno. Sto znaci, ne osudjujte. Nemojte osudjivati niti nipodastavati ono sto cujete jer to bi znacilo da je isti taj glas ponovo krocio unutra na zadnja vrata. Ubrzo cete uvideti: to JA jesam shvatanje, to osecanje sopstvene prisutnosti, nije misao. Ono se uzdize iznad uma.
Posmatrajte svoj um i otkricete da on uzrokuje ozbiljan odliv vase zivotne energije.
Ova vrsta prisilnog razmisljanja zapravo predstavlja zavisnost. Sta karakterise zavisnost? Veoma jednostavno: vi ne osecate da imate mogucnost da se zaustavite. Ona se cini jacom od vas. Takodje vam nudi lazni osecaj zadovoljstva, zadovoljstva koje se bez izuzetka pretvara u bol.

Um je kljucna masina opstanka. Napad i odbrana od drugih umova, prikupljanje, pohranjivanje i analiziranje informacija - to je ono u cemu je on dobar, ali uopste nije kreativan. Svi istinski umetnici, bili toga svesni ili ne, stvaraju iz ne-uma, iz unutrasnje smirenosti. Um, zatim, kreativnim impulsima ili uvidima daje oblik. Cak su i slavni naucnici izvestili o tome da su do kreativnih otkrica dosli u trenucima mentalne tisine.

Primetio sam da ljudi koji u sebi nesvesno nose mnogo neispoljenog besa vise ce biti napadani, verbalno ili cak fizicki, od strane drugih ljudi punih besa, i to cesto bez nekog vidljivog povoda.Oni poseduju veci izliv besa, koji odredjeni ljudi podsvesno uhvate i to okida njihovu sopstvenu prikrivenu ljutnju.

Moc sadasnjeg trenutka - Echart Tolle
Akasha
Iskušenik

Poruka Poslao: 15 Jun, 2009 23:54 pm    Naslov: Re: Echart Tolle - Moc sadasnjeg trenutka
Odgovoriti sa citatom

Ako opet nekome neodgovara sto sam ovaj tekst stavila ovde neka mi kaze pogodniju temu ja cu da ga prebacim, a nemoj da mi prebacate pa ja posle ne mogu da ga nadjem. Uostalom ovo je jedina tema o Echart Tollu, Novu zemlju sam skinula na torent a i kupila je, ali bi svakom preporucila da procita i Moc sadasnjeg trenutka.
Ljubac dragi moji ,♥,♥,♥
Akasha
Iskušenik

Poruka Poslao: 19 Jun, 2009 08:45 am    Naslov: ~Gde god da se nalazite budite tamo u potpunosti~ &#1055
Odgovoriti sa citatom

Svakog trenutka budite zatvoreni za proslost. Ona vam nije potrebna. Vracajte se njoj samo kada je to apsolutno relevantno za sadasnjost. Osetite moc ovog trenutka i bogatstvo Bica. Osetite sopstveno prisustvo.
Zapitajte se kakav "problem" imate bas sada, ne sledece godine, ne sutra ili pet minuta od sada. Sta nije u redu sa sadasnjim trenutkom? Uvek cete biti u stanju da se nosite sa Sadasnjim trenutkom, ali nikada necete moci da se nosite sa buducnoscu - niti je to potrebno.
Cekanje predstavlja stanje uma. U osnovi, ono znaci da vi zelite buducnost, a ne sadasnjost. Ne zelite ono sto imate, a zelite ono sto nemate. Kod svake vrste cekanja, vi nesvesno stvarate unutrasnji sukob izmedju svog sada-i-ovde gde ne zelite da budete i projektovane buducnosti gde zelite da budete. To uvek umanjuje kvalitet vaseg zivota, navodeci vas da ostanete bez sadasnjosti.
Kada budete ispostovali, priznali i u potpunosti prihvatili svoju trenutnu realnost - tamo gde ste, ono sta ste, ono sto ovog casa radite - kada u potpunosti budete prihvatili ono sto ste dobili, tada cete postati zahvalni na onome sto imate, zahvalni na onome sto jeste, zahvalni na Bicu.
Odustanite od cekanja kao stanja uma. Kada uhvatite sebe da pocinjete da cekate... izvucite se odatle. Udjite u sadasnjost. Jednostavno budite to sto jeste i uzivajte u tome. Ako budete prisutni, nikad se nece javiti potreba da bilo sta cekate.
Lazno nesrecno "ja" zasnovano na poistovecenosti sa umom zivi od vremena. Ono zna da sadasnji trenutak predstavlja njegovu smrt i zbog toga se oseca veoma ugrozeno njime. Ucinice sve sto moze kako bi vas izvuklo odatle. Pokusace da vas drzi okovane vremenom.
~Moc sadasnjeg trenutka~ Echart Tolle
Akasha
Iskušenik

Poruka Poslao: 20 Jun, 2009 05:14 am    Naslov: ~Nova zemlja~ svrha ove knjige
Odgovoriti sa citatom

Ova knjiga moze da probudi one koji su spremni.Ali, nisu svi jos uvek spremni, iako mnogi jesu, i sa svakom novom osobom koja se probudi, zamah u kolektivnoj svesti jaca i olaksava posao ostalima.
Samo jedan bljesak je dovoljan da se zapocne proces budjenja, koji je nepovratan.
Ako je proces budjanja vec zapocet u vama, citanje ove knjige ce ga ubrzati i pojacati.
Sam cin spoznaje je jedan od nacina na koji se budjenje odvija. Kada prepoznate nesvesno u sebi, ono sto omogucava spoznaju jeste svest koja se izdize, jeste sam cin budjenja. Ne mozete se boriti protiv ega i pobediti, isto kao sto se ne mozete boriti protiv tame. Svetlost svesti je sve sto je potrebno. Vi ste ta svetlost.
Ekart Tol
Akasha
Iskušenik

Poruka Poslao: 21 Jun, 2009 04:56 am    Naslov: ~Proslost ne moze da prezivi u vasem prisustvu~
Odgovoriti sa citatom

Nema potrebe da istrazujete nesvesnu proslost u sebi, osim onog dela koji se ispoljava u trenutku kao misao, kao emocija, zelja, reakcija ili kao spoljasnji dogadjaj koji vam se desava. Sve sto treba da znate o nesvesnoj proslosti u vama iznece na videlo izazovi u sadasnjosti. Ako budete kopali po proslosti, ona ce postati rupa bez dna, uvek ce je biti jos.
Obratite paznju na sadasnjost, obratite paznju na svoje ponasanje, na svoje reakcije, raspolozenja, misli, emocije, strahove i zelje koje se pojavljuju u sadasnjosti.
Ono sto je neophodno jeste vase svesno prisustvo. To razgradjuje proslost. To predstavlja silu promene. Stoga, nemojte pokusavati da razumete proslost, vec budite prisutni koliko god mozete. Proslost ne moze da prezivi u vasem prisustvu. Ona moze da opstane jedino u vasem odsustvu.
~Moc sadasnjed trenutka~ Echart Tolle

"Jedino sto je dobro u vezi proslosti, je da vise ne postoji, da je vise nema." - OSHO
Akasha
Iskušenik

Poruka Poslao: 23 Jun, 2009 05:22 am    Naslov: ~Ezotericno znacenje cekanja~
Odgovoriti sa citatom

To nije ona uobicajena dosada ili nestrpljiva vrsta cekanja koja predstavlja poricanje sadasnjosti. To ne predstavlja cekanje pri kojem je vasa paznja usmerena na neku tacku u buducnosti dok se sadasnjost shvatakao nezeljana prepreka koja vas sprecava u tome da imate ono sto zelite. Postoji jedna kvalitativno drugacija vrsta cekanja, ona koja zahteva vasu potpunu paznju. Nesto bi se moglo desiti svakog casa i ako niste sasvim budni, sasvim mirni, propusticete to. Ovo je vrasta cekanja o kojoj je Isus govorio.
Nista se ne trosi na sanjarenje, razmisljanje, prisecanje, predvidjanje. U njemu nema napetosti, nema straha, vec samo budnog prisustva.
Jedino u sadasnjem trenutku vi ste zaista vi.
"Budite kao sluga koji ceka povratak svog gospodara", kaze Isus. Sluga ne zna u koji cas ce se vratiti njegov gospodar. Stoga on ostaje budan, oprezan, miran, spreman kako nebi propustio gospodarov povratak.
Cak i ljudi koji su pisali Jevandjelja nisu razumeli znacenje ovih parabola, tako da su se prva pogresna tumacenja i izvrtanja javila pri njihovom zapisivanju.
Ovo nisu parabole o kraju sveta, vec o kraju psiholoskog vremena. One ukazuju na transcendentnost egoisticnog uma i mogucnost zivota u potpuno novom stanju svesti.
Potrebno je da na trenutak odlozite svoj licni prtljag pun problema, pun proslosti ili buducnosti, bas kao i svoje znanje, jer cete u protivnom gledati a necete videti; slusacete a necete cuti. Potrebno je vase potpuno prisustvo.

Upravo zato sto zivimo u takvoj kulturi kojoj dominira um, veci deo moderne arhitekture, muzike i literature ne sadrzi lepotu niti unutrasnju sustinu, osim nekoliko izuzetaka.

Moc sadasnjeg trenutka - Echart Tolle
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 13 Sep, 2009 15:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Eckhart Tolle - Moć sadašnjeg trenutka u praksi pdf

http://www.4shared.com/file/123366811/fce3210e/Eckhart_Tolle_-_Moc_sadasnjeg_trenutka_u_praksi.html
sofija
Na duhovnom putu

Pridružio: 08 Jun 2008

Poruka Poslao: 12 Jan, 2011 23:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dragi prijatelji!
Citala sam Eckhartove knjige i pored njihove nesumnjive vrednosti primetila sam i izvesnu dozu pristrasnosti, protivrecnosti i jednostranosti. Spoznaja sama po sebi predstavalja stalni proces promene, tako da se ni jedno ucenje ne bi trebalo prihvatati bezuslovno ili bezrezervno ukoliko se nastoji postizati progresivan razvoj.

Ono sto je Echart "otkrio" ili ono o cemu on pise s divnim entuzijazmom je bitak (sustinska smisaona celovitost) svesti. Medjutim, on na izvestan nacin zapostavlja, pa cak i omalovazava znacaj bića ili aktivnog svesnog stanja.

Svest je mnogo kompleksnija nego sto to na prvi pogled izgleda, tako da i misaoni proces ima svoj znacaj i svrhu. Sve postoji s razlogom, samo sto mi nismo uvek u stanju da pravilno utvdimo taj razlog.

Ja imam oprezan pristup prema novoplasiranim idejama posto su neke od njih produkt dobro organizovanog propagandnog sistema. Opsirnije obrazlozenje moga stava moze se naci na linkovima:

http://www.objave.com/tekst.php?sifra=zr&u=62

http://www.objave.com/tekst.php?sifra=fm&u=62
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » KNJIGE NA SAJTU I VAŠI KOMENTARI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2
Strana 2 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 244447 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Inuraki Reptil Koji Zivi U Meni 0 Branovic 13710 24 Jul, 2011 17:53 pm
Branovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RECEPTI KOJI ŽIVOT ZNAČE 13 Vera Bojičić 26553 12 Jun, 2011 16:58 pm
Bojan71 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 58282 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Seminari i kurseviPozdrav. Da li neko zna koji sajtovi prat 1 krang 14004 18 Jan, 2010 01:39 am
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 19904 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 16908 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)