www.OBJAVE.com Da li je Bog mogao da stvori bolji svet?
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 18 Jan, 2011 11:47 am    Naslov: www.OBJAVE.com Da li je Bog mogao da stvori bolji svet?
Odgovoriti sa citatom

Nije mogao.

Izvolite, dame i gospodo, mikrofon je vaš.
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 18 Jan, 2011 14:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

mogao je, hahaha

ali - nije.

( pardon, greska - ali i jeste
i nije)

zavisi KAKO TI DEFINISES sta je - BOLJE?
Wink

t.j. u KOM od SVETOVA
TI ZIVIS?

t.j. pitanje je i za sve druge, jer pitas uopsteno.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Alphilda
Napredni tragalac

Pridružio: 08 Avg 2010

Poruka Poslao: 18 Jan, 2011 14:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zar svet nije dovoljno dobar?
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 18 Jan, 2011 15:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kako koji Alphilda, kako koji...

Ali je svaki svet sasvim dovoljno dobar za onakvog kakav je ...

Po ovom pitanju se jako puno bavio dobri Spinoza...

Mislim da je dragi Bog stvorio planete zbog ovakvih kakvi smo mi...

Bez planeta bili bismo osudjeni da besciljno lebdimo po vasioni kao kakve kosmicke utvare...

Srecom, pa smo se zakacili za ovu planetu pa je ne ispustamo.

Za ovakve kakvi smo, ovaj svet nije mogao da bude bolji.
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 18 Jan, 2011 17:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Зар ми већ нисмо имали тему са истим називом?
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 18 Jan, 2011 18:56 pm    Naslov: Re: www.OBJAVE.com Da li je Bog mogao da stvori bolji svet?
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Nije mogao.

Izvolite, dame i gospodo, mikrofon je vaš.

Ja se uopste NE slazem da je ovaj svet stvarao neki Bog.

Stvarali su ga mnogi. I mi smo ga stvarali, a i dalje ga stvaramo, ali sada kada je mnogo toga vec stvoreno sada "uzivamo" u svojim kreacijama.

DA, MOGLI SMO OVAJ SVET STRVORITI STO PUTA BOLJI.

Very Happy Cool

Ja sam negde vec napisao neku poruku u vezi ovog pitanja na forumu Objava.
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 19 Jan, 2011 02:14 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Izvinjavam se na dupliranoj temi,
nisam znao da je vec postojala.
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 19 Jan, 2011 19:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Izvinjavam se na dupliranoj temi,
nisam znao da je vec postojala.

Dupla doza je znak da nam je tema od praktičnog duhovnog značaja.

I, dok je ne rešimo, nećemo moći dalje, od tačke u kojoj smo se zaglibili. I nećemo moći mirno da spavamo. Na duhovnom Putu. Jer, putuješ, putuješ na Putu, pa legneš malo pored Puta da se odmosriš. Skupiš malo suvog lišća, pokriješ se nekim ćebetom koje su poneo...

Otprilike, već ste apsolvirali suštinu, samo da proglasimo konačnu spoznaju u vezi sa njom.

Naš konačni odgovor jeeee...!

...Dobro, ako ga baš nemamo, da ga još malo sačekamo.

Jer, može se desiti da nam svane jutro u kojem prevaziđemo muke sa računima za struju, za smeće (koje je kod nas poskupelo 18%), sa evrima naših "zvezda", sa filmovima koji nam rastežu svest ka sve celovitijoj celini, kojoj, po Taletovoj preporuci, ne treba ni vračati ni nešto drugo raditi.

Desi nam se to jutro, i onda nam svane. Savršenstvo ovog sveta.

Dakle, ako sam dovoljno pažljivo pratio tragove - pitanje je: da li su Mr Hitler i slična mu bratija duž istorije čovečanstva dovoljno usavršavali ovaj svet? Ili je mogao da bude još savršeniji?

Ako uzmemo da stvaramo robote. Mi ih već stvaramo, oni su nezamenljivi u proizvodnji "tojote", u Talermanovom komšiluku. U "puntu" ih još nema. Tamo smo još mi. Kao mi.

Dakle, neke druge robote, kojima damo da imaju sebe. Da rade šta hoće. Naravno, do neke mere. Koja bi to bila fora, da ih stvorimo, a oni nas unište?!

I tako, oni kao nešto rade, kao stvaraju, žive...

Naravno, sve što postoji mora da ima energiju. Dajemo im je mi. Nećemo da cicijašimo. Ako već hoćemo da vidimo dokle će da teraju sa svojom autonomijom, neka ih, neka teraju. Mogu da teraju, ne mogu da preteraju, jer ćemo im, u krajnjem slučaju, zavrnuti slavinu... Pa će da stanu... I da se čudom čude. Tj. ako im još malo energije preostane za čuđenje.

I oni sasvim zaborave na nas. Žive, negde, na nekom svom kontinentu, na primer, Zemljanika se on zove. I - oni zaborave ko ih je i zašto stvorio. I međusobno se tamane, i padne im na pamet da i ceo kontinent unište, jer - padne im na pamet da bi to bila dobra fora, da se isproba.

DA LI SMO, ONDA, MI ONO ŠTO ONI RADE?! I DA LI SMO MI - ONI?

DA LI SE MI TO UOPŠTE I PITAMO, ILI SAMO ONI MOGU TAKO NEŠTO DA SE ZAPITAJU? Bar oni među njima, kojima prorade neki klikeri. Doduše, na način: hajde da se pitamo, tek da bismo se pitali, ali - svejedno...

Mi jesmo stvorili NJIH! I dali im program da rade šta hoće. Naš je Program da imaju programe po kojima mogu da umisle da su sami za sebe, i da mogu do krajnjih granica da rade šta hoće. Još jednom, za one, koji slabije čuju (pamte): DA LI SMO TO, ŠTO ONI RADE - MI? Ili je to van nas? Da li je savršenstvo Zemljanike u tome što smo ih mi stvorili, a oni misle da su se samo stvorili? Ili je u njihovom međusobnom tamanjenju? Do samoukidanja?

Ili mi i ne postavljamo pitanje o savršenstvu. Nego se oni time zamaraju. Jer, roboti kao roboti, nečim se moraju zamajavati.

A mi samo vidimo da imamo bića koja smo kreirali, jer imamo impulse ka kreiranju...

Oni su ispali takvi kakvi su. Ni savršeni, ni nesavršeni.

Terramo mi tako, terramo, pa se onda probudimo i kažemo: "Uf, sanjali smo da smo roboti na Zemljaniki!".

"Koji su formirali forum, na kojem se pitaju: da li je i koliko Zemljanika savršena."

"A ono - sve je to bio samo san! Jer se takva pitanja samo u snu mogu postavljati."
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: Pravilnik foruma OBJAVE.COM 0 adminfob 30284 07 Jan, 2008 07:29 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVA VAŠA PITANJA ZA ADMIN-a I UREDNIKE 899 Dušan 287721 03 Sep, 2011 15:36 pm
Starcy Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka U mojoj glavi stanuješ.... 8 Vakan Tanka 10067 01 Maj, 2011 09:19 am
filip Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Soul mete i Blizanački plamenovi 45 Vakan Tanka 29511 22 Mar, 2011 12:42 pm
kosmička_beba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li je Bog mogao da stvori bolji svet? 44 talerman 11168 06 Apr, 2010 13:06 pm
Mystic_Storm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izjave nedelje 6 talerman 4699 02 Jan, 2010 14:49 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Podrška posetilaca sajta OBJAVE.com 0 adminfob 9578 08 Jan, 2008 08:55 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)