Školica
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ASTROLOGIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Skalder i Moli

Pridružio: 06 Dec 2010

Poruka Poslao: 29 Jan, 2011 09:57 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

E pa nisam bash to zelela. Mogla sam do sada to da uradim ali eto htela sam ja to sama ili uz pomoc nekog ko bi zeleo da mi pomogne.

Znam dda je potrebnan datum i ostalo ali sam mislila da li je potrebno neshto vishe od toga.. navesti neka interesovanja, poreklo...

Hvala
kamilica
Hodočasnik

Pridružio: 29 Dec 2008

Poruka Poslao: 29 Jan, 2011 10:43 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja sam svašta čitala, pitala i raspitivala se, posmatrala, trudila se da razumem uticaje prvo na sebi, pa onda kod drugih, i uvek sam bila pomalo rastrzana u mišljenju da li je Astrologija samo puko sujeverje ili tu ima nekog smisla. Ali nešto me je vuklo, pa sam upisala kurs. I to mi je mnogo pomoglo, jer ipak znači sistematičnost znanja koje neko može da ti prenese, a dalje se uči, mislim ceo život.
Za početnika je važno da krene od azbuke, a to je simbolika znakova i njihovi vladari. Za to su dobre knjige Marion March i Joan McEvers. Posle toga, mislim da je dobro da se tvoj lični vodič uključi.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
kamilica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 29 Jan, 2011 11:02 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nego, nešto razmišljam... Jedna moja drugarica je rešila da postane profesionalni igrač Pokera, pa razmišljam o tome šta neko ko je kockar može da ima u svom horoskopu. Svakako izraženog Neptuna. Pošto sam i sama mnogo vremena provela uz karte, pokušavam da povežem neke aspekte, pa me prosto kopka, da napravimo astrološki profil jednog kockara.
Alphilda
Napredni tragalac

Pridružio: 08 Avg 2010

Poruka Poslao: 29 Jan, 2011 12:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Skalder i Moli ::
E pa nisam bash to zelela. Mogla sam do sada to da uradim ali eto htela sam ja to sama ili uz pomoc nekog ko bi zeleo da mi pomogne.

Znam dda je potrebnan datum i ostalo ali sam mislila da li je potrebno neshto vishe od toga.. navesti neka interesovanja, poreklo...

Hvala

Slažem se da je bolje da sami radimo na svojoj karti.

Za natalnu kartu ti ne bih preporučila da probaš sama da je icrtavaš, dok ne rešiš hoćeš li ozbiljnije učiti astrologiju ili ne. Moglo bi da te uplaši ako nisi vična baratanjima brojkama.

Zato ipak predlažem da uradiš kartu na internetu, ili da ti je neko uradi, pa možeš polako krenuti - određivanje podznaka, simbolika vladara horoskopa, kuća gde ti je sunce smešteno, put duše kroz položaj meseca...aktuelne situacije, prekretnice u dosadašnjem životu....i vrlo brzo ćeš moći da razumeš glavne stvari u karti.

Kada osetiš da možeš, možeš postaviti i svoju kartu, kao Alex pa da pokušamo da ti pomognemo Smile
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 29 Jan, 2011 12:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

kamilica ::
Nego, nešto razmišljam... Jedna moja drugarica je rešila da postane profesionalni igrač Pokera, pa razmišljam o tome šta neko ko je kockar može da ima u svom horoskopu. Svakako izraženog Neptuna. Pošto sam i sama mnogo vremena provela uz karte, pokušavam da povežem neke aspekte, pa me prosto kopka, da napravimo astrološki profil jednog kockara.

Tema jeste zanimljiva.
Eto, mogla bi i da pšroceniš da li će uspeti da bolje zaradjuje od toga.

Dakle, tuđ novac, koji je u kartanju osnova - označen je osmom kućom.
5. kuća je zabava - dakle kod svih vrsta igara na sreću, kockanja, kartanja je uključena.
Jaka osa 5 i 11 kuće (darovi "sa neba"), uz jaku vezu sa 8.(tudj novac) i 2. kućom(naš novac), daje dobru osnovu za takve dobitke.

Pri tome, bilo bi dobro da se dispozicije završavaju u drugoj kući, jer time dolazimo do toga da novac ide nama, a ne drugima, što bi bila osma kuća.

Ima li takvih postavki u njenoj karti?
 Nazad na vrh »
kamilica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 29 Jan, 2011 12:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

He, he, što ja volim kako ti postaviš stvari, tako jednostavno i logično. Smile
Nego objasni mi, molim te, šta si htela da kažeš sa tom osom iz 5. i 11. kuće?
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 29 Jan, 2011 13:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa, kada god gledamo neku kucu i ona koja je usprotna njoj mora biti ukljucena.
11. kuca ima vrlo siroku simboliku, i meni je licno jako zanimljiva.

I sami njeni vladari - tradicionalni - saturn i moderni - uran nam govore o izvesnoj konktradiktornosti u shvatanju ove kuce. Saturn je nosilac vremena, uran jedva da i poznaje pojam vremena - sve je sada i odmah. Saturn se povezuje sa zaslugama, smislom, ucenjem...deluje sporije i ocekuje ucenje lekcije. Uran deluje naglo, neocekivano, cesto je u materijalnom svetu bas on taj koji stvara dogadjaje za koje ne mozemo povezati odakle su dosli, ni cime smo ih zasluzili.
Saturn je cuvar starosti, tradicije, opire se promenama, uran je nosilac promena.
Saturn je olicenje sistematicnosti i temeljnosti, a uran haosa (iako ni njemu temeljitost ne nedostaje)

I kada imamo dva takva kontradiktorna prirodna vladara jedne kuce, ne moze a da ne bude pravi izazov otkrivati njihovu siroku simboliku.

Cak i ako podelimo uglove gledalista - pa biramo samo modernu ili samo tradicionalnu astrologiju - moramo se naci pred pitanjem zasto je otkrivanje urana oduzelo vladarstvo saturnu nad ovim znakom.
(da ne pominjem pitanje zasto se i Chiron danas vezuje za ovaj znak...da ne sirimo za sada Smile)

11. kuca je kuca vodolije.

Pojmovi koji se lancano vezuju za ovaj znak su: zajednistvo, individualizam, duboka prijateljstva, drustveni zivot, ideali, nade, ono sto ocekujemo od drustva, i nacin na koji mi dajemo drugima.

Tu vec dolazimo do 5. kuce - opozitne jedanaestoj.

Njom vlada sunce - dakle, zivotna energija koju dajemo - ljubavo koje imamo - hobiji, zabave, unutrasnji izvori zadovoljstva, ono u cemu uzivamo i cemu dajemo zivotnu energiju - naravno, sa decom na prvom mestu, jer sve ostale stvari se tu privremeno povlace iz simbolike kada dodju deca - ona zasluzuju u pocetnim periodima prakticno svu tu energiju.

Peta kuca je, dakle polje koje govori o potencijalo za davanje ljubavi (svetu, ljudima, stvarima, pa i filozofijama - svemu).

Dok je peta kuca u donjem delu karte, te govori vise o nama samima i bliskom okruzenju, 11. kuca je njena suprotnost te govori o najsirem okruzenju - od drustva do univerzuma.
(nije neobicno sto je novi vladar 11. kuce - uran gotovo uvek umesan u duhovna iskustva, putovanja astralom, trenutke i osecanja povezivanja sa univerzumuom i sl.)

5. kuca nam govori koliko energije imamo za svet oko nas, i ka cemu cemo je usmeriti, sta je ono sto ce nas stvarno ispunjavati, a jedanaesta u duhovnom smislu govori o tome koliko daleko ili siroko cemo ici u tome. Da li cemo se zadovoljiti bavljenjem socijalnim sistemom u nasoj opstini, ili cemo teziti osecanju jedinstva sa citavim svetom, pa i univerzumom.

Medjutim, kao sto 5. kuca govori o potencijalima za ljubav, ona govori i o nasem licnom odnosu prema tom potencijalu, tako i 11. kuca pored toga sto govori o nadama, idealima, drustvenim teznjama govori i o nasem odnosu prema njima. Pre svega, o ocekivanjima od istih.

Recimo, penzija je u simbolici jedanaeste kuce (mozes proveriti na kartama ljudi u penziji -da je godine kada su otisli bio aktiviran vladar 11. kuce)

Penzija je ono sto dobijamo od drustva, zajednice. To moze biti i pomoc nevladine organizacije, socijalna pomoc. Zasluzenost ovakvih "darova" je diskutabilna u fizickom svetu (mozda neko nije uplacivao novac u PIO, ali je u nezgodnom socijalnom polozaju, pa ga razna udruzenja ipak finansiraju). Ali, zasluzenost u merama pete kuce, u merama ljubavi i energije koju smo spremni da ulozimo u svet je uvek prisutna.

11. kuca tako postaje kuca darova koji se ne vracaju.
Kroz petu kucu mi pocinjuci od sebe i svog okruzenja delimo energiju i ljubav drugima. Kroz jedanaestu kucu pustamo da to ide dalje u svet, a iz jedanaeste kuce u idealnoj situaciji se to vraca kroz ono sto zelimo.

Zato je verujem kod nekih i dalje saturn dominantan vladar (kada neko posle 40 godina rada ode u zasluzenu penziju), a kod nekih uran (neko radi ono u cemu uziva, siri ljubav, ulaze energiju, nesebicno i neprocenjujuci, a onda dobije ono sto mu je potrebno da nastavi.

Ako je jedanaesta kuca povezana sa drugom, velika je verovatnoca da ce to bas kroz dobitke i finansije ici (mada nije obavezno - treba pogledati prirodu vladara necije 11. kuce).
 Nazad na vrh »
Skalder i Moli

Pridružio: 06 Dec 2010

Poruka Poslao: 29 Jan, 2011 14:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala, javicu vam se uskoro.. Very Happy matematika mi odlicno ide..
Da kazem samo josh da ovim zelim da dopunim znanje o mojoj porodici i meni.
Imam osecaj da ce mi biti lakshe da protumacim neke stvari.
Hvala na predlozenim knjigama Heartr
kamilica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 29 Jan, 2011 15:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sad opet imam problema sa povezivanjem, posle ručka (Merkur u Biku) Smile...
Ali, evo, ta moja drugarica ima jako lep horoskop, sa spomenem samo Veneru u Ribama, Marsa u JArcu i Mesec u Raku.
Reklo bi se da može da se bavi bilo čime, Neptun sa Merkurom u drugoj kući, što je super za trgovinu, a na neki način se i bavi time. Venera sa Jupiterom u 4 kući u Ribama zvuči jako lepo...
Sad šro se tiče 8 kuće, Fortuna je tamo. U Biku je, a Venera je u 4 kući sa Jupiterom u Ribama. Znači, mogla bi kuću da sagradi od tuđeg novca.
Vladar 5. kuće je Uran, a on je u prvoj kući, što znači da nije čudo da voli da se bavi igrama na sreću. Jedino što je u opoziciji sa Marsom u Jarcu, možda će joj partner braniti da se posveti tome...
Sve u svemu, ja bih rekla da može da se upusti u igru Pokera bez velike brige.
kamilica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 29 Jan, 2011 15:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Skalder i Moli ::
Hvala, javicu vam se uskoro.. Very Happy matematika mi odlicno ide..
Da kazem samo josh da ovim zelim da dopunim znanje o mojoj porodici i meni.
Imam osecaj da ce mi biti lakshe da protumacim neke stvari.
Hvala na predlozenim knjigama Heartr

Imaš li i ti Saturna u Blizancima, to je dobro za matematiku. Možemo i o tome da pričamo, bilo bi interesantno...
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 29 Jan, 2011 15:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

kamilica ::
Sad opet imam problema sa povezivanjem, posle ručka (Merkur u Biku) Smile...
Ali, evo, ta moja drugarica ima jako lep horoskop, sa spomenem samo Veneru u Ribama, Marsa u JArcu i Mesec u Raku.
Reklo bi se da može da se bavi bilo čime, Neptun sa Merkurom u drugoj kući, što je super za trgovinu, a na neki način se i bavi time. Venera sa Jupiterom u 4 kući u Ribama zvuči jako lepo...
Sad šro se tiče 8 kuće, Fortuna je tamo. U Biku je, a Venera je u 4 kući sa Jupiterom u Ribama. Znači, mogla bi kuću da sagradi od tuđeg novca.
Vladar 5. kuće je Uran, a on je u prvoj kući, što znači da nije čudo da voli da se bavi igrama na sreću. Jedino što je u opoziciji sa Marsom u Jarcu, možda će joj partner braniti da se posveti tome...
Sve u svemu, ja bih rekla da može da se upusti u igru Pokera bez velike brige.

Kamilice, nešto si pobrkala Confused

Ne može joj vladar 5. kuće biti uran, ako su joj ribe u četvrtoj, jel tako?
 Nazad na vrh »
kamilica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 29 Jan, 2011 15:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ups! Very Happy Zamenila Ribe i Vodoliju.
Odoh da skuvam malo jaču kafu.
kamilica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 29 Jan, 2011 16:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Još nešto mi palo napamet, kako bi se videle hazarderske osobine u horoskopu. Mada mislim da ih ona nema, što je dobro, jer neće žrtvovati svu imovinu, ali kocka je uvek povezna sa rizikom.
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 29 Jan, 2011 16:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jupiter i Pluton su planete koje vode najvecem preterivanju.

Venera takodje ume da pretera, narocito egzaltirana, ali vise u trazenju necega, ocekivanju da to ima ili dobije, nego u spremnosti da rizikuje sama od sebe.

Takodje, preterivanju uvek pogoduje i saturn lose postavljen (u vodenim znacima), a ponekad i merkur u padu/izgonu (strelcu ili ribama, recimo).

Znaci - naglasene planete uvecanja, ili oslabljene planete sazimanja, suzavanja.

To je sto se tice 'mase'.

U cemu će se preterivanje ogledati - tražimo u konkretnoj karti.
 Nazad na vrh »
kamilica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 29 Jan, 2011 16:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pluton u 5, npr? (ovo je u mom horoskopu)
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ASTROLOGIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeci
Strana 13 od 20

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 247755 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Inuraki Reptil Koji Zivi U Meni 0 Branovic 13784 24 Jul, 2011 17:53 pm
Branovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RECEPTI KOJI ŽIVOT ZNAČE 13 Vera Bojičić 28945 12 Jun, 2011 16:58 pm
Bojan71 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 58838 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Seminari i kurseviPozdrav. Da li neko zna koji sajtovi prat 1 krang 14057 18 Jan, 2010 01:39 am
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 19962 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 16942 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)