ŽENSKI POL - religije, učenja i mudrovanja o njemu
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Milica

Pridružio: 23 Dec 2008

Poruka Poslao: 16 Mar, 2009 22:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Polovi treba da budu u ravnoteži,niti smo mi slabiji pol niti su oni jači.Stvar tumačenja i društvenih uredjenja,gušenjem ženskog principa došli smo ovde gde smo.Mi treba da se dopunjujemo ali onda zavlada ja pa ja i posle svega ja.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 17 Mar, 2009 21:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Milica-mici ::
Polovi treba da budu u ravnoteži,niti smo mi slabiji pol niti su oni jači.Stvar tumačenja i društvenih uredjenja,gušenjem ženskog principa došli smo ovde gde smo.Mi treba da se dopunjujemo ali onda zavlada ja pa ja i posle svega ja.

Sagledavajuci polove, posebno Pol Stavranja, ženski princip, dosla sam do zakljucka da je glavni posao vladara ovoga sveta bio - da se skrije od ljudi ženski princip.

Da ne govorim o Postanju, vec o vremenu sadašnjem, sav prostor koji smatramo praznim je potencijal Pola Stvaranja. Energija koja kada se aktivira, može iznova sav kosmos stvoriti i jos da posle toga ima rezervu.

Skrivanje Ženskog principa, sada znam, nije bilo upereno protiv žena, ali one su u ovom životu njegov simbol, pa su gurnute u stranu, kao bića nižeg reda, kojima se pripisuje svakojaka krivica, samo da nešto potpuno vidljivo ne postane i deo života.
Jednakost i biološka (stvaralačka) snaga Pola se nije smela priznati zbog kako kazes Ja, pa opet ja, tj velikoga ega.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 21 Apr, 2009 22:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sasvim drugačiji proces se odvija u muškom i ženskom telu, koja zajedno čine čoveka.
Ženski princip poznaje Tajnu Stvaranja, šemu. Svaka ćelija tela je gradi.
Ženski pol zbog toga ima manje nagone za parenjem, jer njeno telo samo jednom u mesec dana je spremno za čin začeća.

Kod muškarca se odvija drugačiji proces. Svaka ćelija stvara svoju kopiju, i svaka bi htela da postane Bog svoga tela, da izađe u veću dimenziju.
Muški organizm trpi veliki pritisak svih vrsta koje bi htele da budu Bog novonastalom telu.
U muškarcu se bije bitka, koja je izražena kroz žudnju.
Koja može postati tolika, da zbog ženskog pola povede rat ili izazove velike nevolje.
Razlog je vidljiv i svima jasan, da bez jajne ćelije koju gradi žensko telo, ne može se živeti na ovome svetu.
Bitke se vode zbog Ključa Života, koji je Bog dao ženskom principu u ruke.

Šta su žene morale sve istrpeti da bi život donele na ovaj svet. Bezbrojne primere požrtvovanja, robovanja, potpune zavisnosti od milosti muškarca, a opet se nisu odrekle rađanja kao svoga zadatka.
.
 Nazad na vrh »
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 21 Apr, 2009 22:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Moramo da priznamo da je žena vjekovima unazad bila dovoljno potisnuta da i ta vrsta manipulacije može da se oprosti u odnosu na pretrpljeno. Inače isto reagujem i kad ženski svijet sada kada je dobio priliku da razvije svoju žensku stranu, gubi vrijeme takmičeći se sa muškim.
Pozdrav.
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 25 Jun, 2009 23:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

NIKOLA TESLA O ŽENAMA

Evo šta je o ženama Tesla rekao jednom novinaru The Collier's u intervju 23. prila 1925:

„Ženski um već je pokazao sposobnost za sve ljudske duhovne tekovine i postignuća, i kako nova pokoljenja budu dolazila, tako će će se i ta sposobnost razvijati; prosečna žena biće isto tako dobro obrazovana kao i prosečan muškarac, a potom i bolje, jer uspavane moći njenog duha biće podstaknute na rad koji će biti utoliko veći ukoliko su one vekovima mirovale.
Žene se neće obazirati na ono što je bilo, i zaprepastiće civilizaciju svojim napretkom!".

Svakako, da je u svojim vizijama Tesla naslućivao moć žena. Zar se, uostalom, nije divio i svojoj majci, prohalazaču mnogih korisnih stvari u svom domaćinstvu. On je cenio osobe koje su iznad “samog onog što ih čini ženom", odnosno pokazivao je određeno poštovanje prema pesnikinjama, slikarkama, pijanistkinjama, posebno osobama odanim svojim porodica ma. Drugim rečima, ,samo najotmeniji tip žene mogao cc približiti Tesli do granica prijateljstva"; On ih je u svom duhu lišavao njihovog pola, odbacujući svaku „emotivnu privlačnost".

Pravi odgovor zašto se nije ženio dao je sam Tesla u svojim kraćim autobiografskim zabeleškama: „Naumio sam da sav svoj život posvetim radu, i sa toga razloga odrekao sam se ljubavi i društva dobre žene; a i više od toga. Mislim da književnik i muzičar treba da se ožene. Oni tako dobivaju nadahnjuće koje ih vodi ka većem uspehu. Ali pronalazač ima tako žestoku narav, sa toliko divlje, strasne osobenosti, da bi morao sve da napusti i da se tako odrekne svoje izabrane oblasti rada, ako bi se posvetio ženi.
A i šteta što je tako; ponekad se osećam tako usamljenim...

.
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 28 Jul, 2009 10:22 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo jedne poruke koja kruži internetom--

Ovo je zapisano u Talmudu, knjizi gdje su vremenom sacuvane sve izreke i propovijedi Rabina.

Prica kaze:
"Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra, a ne od njegovih stopala da se po njoj gazi.. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka.
Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena."

Posalji ovo svim zenama koje poznajes.. kaze u nastavku... i muskarcima koji znaju cijeniti zenu!
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 07 Jan, 2010 13:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Svaki muškarac bi trebao sve učiniti kako bi se žena osetila Boginjom!!! Vera je upravu i mislim da danas leži velika i odlučujuća uloga žena jer su one te koje će spašavati svet... Moraju naučiti birati sa kim žele donositi na ovaj svet decu... Danas su potrebna deca koja će doneti mir i dobro... Zato žene pamet u glavu i ljubav u srce,tražite one muškarce koje će od vas učiniti da se osećate Boginjama i u miru i večnoj ljubavi donositi decu ljubavi koja će stvarati na dobrobit celog čovečanstva,univerzuma i OCA NAŠEG NEBESKOG !!!
 Nazad na vrh »
AleX
Iskušenik

Pridružio: 04 Jan 2010

Poruka Poslao: 08 Jan, 2010 21:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::
Sasvim drugačiji proces se odvija u muškom i ženskom telu, koja zajedno čine čoveka.
Ženski princip poznaje Tajnu Stvaranja, šemu. Svaka ćelija tela je gradi.
Ženski pol zbog toga ima manje nagone za parenjem, jer njeno telo samo jednom u mesec dana je spremno za čin začeća.

Kod muškarca se odvija drugačiji proces. Svaka ćelija stvara svoju kopiju, i svaka bi htela da postane Bog svoga tela, da izađe u veću dimenziju.
Muški organizm trpi veliki pritisak svih vrsta koje bi htele da budu Bog novonastalom telu.
U muškarcu se bije bitka, koja je izražena kroz žudnju.
Koja može postati tolika, da zbog ženskog pola povede rat ili izazove velike nevolje.
Razlog je vidljiv i svima jasan, da bez jajne ćelije koju gradi žensko telo, ne može se živeti na ovome svetu.
Bitke se vode zbog Ključa Života, koji je Bog dao ženskom principu u ruke.

Šta su žene morale sve istrpeti da bi život donele na ovaj svet. Bezbrojne primere požrtvovanja, robovanja, potpune zavisnosti od milosti muškarca, a opet se nisu odrekle rađanja kao svoga zadatka.
.

Po ovome ispada kao da ih neko pita da li žele da rađaju.
Ako se uzme da su potčinjene muškarcu, onda ih niko ništa ne pita.
Kao u filmu "Zona Zamfirova", kada Zonin otac kaže njenoj majci da će je ispisati iz škole.
Prvo je rekla da je grehota ispisati je iz škole, ali odmah je nadrugu loptu, rekla "Dobro, de."
Oni koji su inferiorni se ne pitaju.
Treba da postanu superiorni da bi se pitali.
Ne pita mačka miša da li želi da bude pojeden.

Hvala Bogu, pa je najzad stupila ravnopravnost polova.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 08 Jan, 2010 21:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vlada onaj bez koga se ne može, pa makar bio sluga.
 Nazad na vrh »
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 09 Jan, 2010 00:18 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Колко видим ми овде расправљамо шта је старије кокошка ил јаје
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 09 Jan, 2010 00:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Кокошка је старија, јел да?
vasudeva

Pridružio: 28 Nov 2008

Poruka Poslao: 09 Jan, 2010 00:28 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

rale ::
Колко видим ми овде расправљамо шта је старије кокошка ил јаје

Volim da se tu i tamo prošećem po ovom našem forumu i rale potpuno se slažem s tobom!
Svaka čast!

p.s.
Odgovor neka si svatko da sam.
 Nazad na vrh »
vasudeva

Poruka Poslao: 09 Jan, 2010 00:31 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

rale ::
Кокошка је старија, јел да?

Jok Ljubavi, jaje je starije! Very Happy
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 09 Jan, 2010 01:04 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Eto ko kaže da nije sve u ljubavi i jaje nastade iz ljubavi,ma ne bitno šta je pre nastalo neka je samo iz ljubavi...
 Nazad na vrh »
vasudeva

Poruka Poslao: 09 Jan, 2010 01:10 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dakle, činjenica jeste da prvo bi jaje.
Nebitno je da li se radi o testisu ili ovariju, to igra ulogu samo ovdje.
Isto tako nije važno da li je oplođeno ili ne, jer to opet igra ulogu samo ovde.
U osnovi jaje uvek producira nastavak.
Dakle, bi tačka, što bi to značilo?, možda jaje, univerzalno "jaje", iz kojega sve proizilazi ili imate nešto drugo za izjaviti?
Zašto da ne?
Kako rale reče?
Što bi prvo?
Kokoš ili jaje?
Sami donesite sud.

p.s.

I kako Litlneks reče : "Eto ko kaže da nije sve u ljubavi i jaje nastade iz ljubavi,ma ne bitno šta je pre nastalo neka je samo iz ljubavi..."

Istina Je!
Bravo!
Poljubac...
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3  Sledeci
Strana 2 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka NAJDELOTVORNIJE TEHNIKE KOJE KORISTITE... 188 Aleksandra-Caca 202431 18 Jul, 2011 22:36 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka NOVO NA SAJTU 69 adminfob 119212 27 Mar, 2011 09:52 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 150735 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1717959 08 Nov, 2010 01:48 am
Nema novih poruka OSHO - citati 40 Akasha 99505 16 Nov, 2009 16:00 pm
Akasha Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - Sezona proleće/leto 2009. 2184 Starcy 1429688 08 Okt, 2009 02:46 am
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - 2009. 2462 Aleksandra-Caca 1649409 27 Mar, 2009 11:34 am
Vera Bojičić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)